Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) pityu6 válasza vakond5 (#25749) üzenetére


pityu6
tag

Egy Matterhorn RevB-m lenne hozzá 2 ventivel.

(#25752) vakond5 válasza pityu6 (#25751) üzenetére


vakond5
őstag

Bírni fogja a dolgokat gond nélkül. :K

Szerk: Olyan melegedésre, amit az Intelek produkálnak, soha nem kell majd AMD-nél számítani.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25753) pityu6 válasza vakond5 (#25752) üzenetére


pityu6
tag

Erre lettem volna kíváncsi :D
Soha nem volt AMD-m,nem tudom mire számíthatok :DD

(#25754) pityu6


pityu6
tag

Mennyi ezeknek a maximum fesz,amit elbírnak 24/7-ben? :R

(#25755) MiklosSaS válasza pityu6 (#25754) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam megyen 1.51 V-al is, de jo hogy ha nem leped tul az 1.5 V-ot.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25756) vakond5 válasza pityu6 (#25754) üzenetére


vakond5
őstag

1.5V a max amin 24/7-ben érdemes hajtani. De az már tényleg a plafon.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25757) gyuszaa válasza pityu6 (#25754) üzenetére


gyuszaa
őstag

1.5 felé már nem érdemes menni 24/7.

(#25758) lacos001


lacos001
senior tag

Az jó,hogy 1.5V-t irtok 24/7-re,én meg 1.3 alatt tartom 4Ghz-n.
Akkor küldök neki energiát,meglesem mit menne..........

(#25759) pityu6 válasza gyuszaa (#25757) üzenetére


pityu6
tag

Nem semmi különbségek vannak . :R
Linx eredményt tud valami mondani?
AVX-el :R

(#25760) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

alakul ez :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25761) vakond5 válasza - = Zk = - (#25760) üzenetére


vakond5
őstag

Valóban! :C
Mész még feljebb? :D Ha igen, akkor 4.8 szerintem 1.45-1.46 alatt nem lesz stabil.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25762) pityu6 válasza vakond5 (#25761) üzenetére


pityu6
tag

Én csak ámulok :DDD

(#25763) Stepo válasza lacos001 (#25758) üzenetére


Stepo
aktív tag

Én is 1,3V körül tartom a 6100-at,mert 1,5-nél majdnem 2x annyit fogyaszt :DDD Majd a napokban újra megnézem mit bír a kicsike :)

(#25764) - = Zk = - válasza vakond5 (#25761) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hááát, most egy darabig biztosan nem....
amikor ezt megvettem akkor csak anyni volt a kikötésem, hogy legyen meg a 4,5 24/7.... lapot és hűtést kellett cserélnem, hogy.... de nem bántam meg. nagyon nem :N

nagy álombeteljesülés lenne, ha sikerálna szerezni egy második 7870-et mellé ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25765) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#25760) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hosszu szemoldok, a nyakamba lihegsz a cpu-dal :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25766) vakond5 válasza - = Zk = - (#25764) üzenetére


vakond5
őstag

Értem. Lényeg hogy a cél már rég megvan. :L

Sas: lihegek én is. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25767) MiklosSaS válasza vakond5 (#25766) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gratulalok hozza neked is meg ZK-nak is. Jok ezek a processzorok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25768) pityu6


pityu6
tag

Vajon mit produkálhat egy 2500K 4.5Ghz-en ezekkel a procikkal szemben?
Nem semmi eredményeket értek el :R

(#25769) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#25765) üzenetére


- = Zk = -
félisten


de a vicc az az, hoyg az enyém 8150. és léggel..... mák (Y)

(#25766) vakond5
igen, az már rég.... :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25770) vakond5 válasza MiklosSaS (#25767) üzenetére


vakond5
őstag

Köszönjük Uram! Valóban profi cumók ezek. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25771) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Tehat ha valakinek van/lesz egy 8350/8150 (de inkabb 8350) ami at tudja lepni stabilan (sasss modszer) az 5.2 ghz-et 1.5 V alatt, kesz vagyok jo penzert megvasarolni !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25772) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#25771) üzenetére


- = Zk = -
félisten

with air or water? ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25773) mackosajt válasza - = Zk = - (#25772) üzenetére


mackosajt
addikt

kérdés jogos

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25774) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#25772) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

air vagy waterjoke (h100i) . Ami fontos az hogy mondjuk menjen rendesen peldaul 5.3-5.4 Ghz-en 1.535 V alatt. Nem szamit ha kicsit melegebb, birnia kell a silwer arrow-nak (vagy ha lesz ujbol h100i)

Azert szeretnek inkabb 8350-et mert egy 8150 5.5 ghz-en nem biztos hogy gyorsabb egy 8350-tol mondjuk 4.8 ghz-en. (10-15 %-al gyorsabb a Vishera). Tehat nalam megy 5.1 ghz-et a 8350-es ami parban volna egy 5.6-5.8 ghz-es 8150-el.

Nem bench-elesre kell a processzor hanem komoly munkara. Ezert szukseges hogy stabil legyen. Nalam fontos minden plussz Mhz, sajnos az enyem nem megy csak 5.1 ghz-et amin 1.51 V kell neki, ha lenne valakinek olyan cpu-ja ami mondjuk 1.51-1.53 V-on menne 5.4 ghz-et mondjuk, az jo volna.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25775) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#25774) üzenetére


- = Zk = -
félisten

prime stabil legyen a kicsike?....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25776) sto1911


sto1911
veterán

Sracok, erre valaki? Leginkabb a masodik kerdes erdekelne. Tudom, hogy hulye kerdes, de biztosra akarok menni, elso AMD 2000 utan :D

A feszelesekhez milyen tudas kell? Biosban addig veszem le, mig nem bootol, vagy hogy csinaljatok? Egyelore semmi tuning nincs tervben, de arrol is irhatna valaki par szot. :R

(#25777) Malibutomi válasza sto1911 (#25776) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha olcsó kell akkor Chieftec CTG-500 már okés. és10K körül megkapni.
A lefogatót pedig simán leveheted.

(#25778) Jim76 válasza Stepo (#25763) üzenetére


Jim76
aktív tag

Nagyon érdekel majd, hogy mit-mennyivel sikerül megugorjon a konfigod (közel ua., mint az enyém).

Nálam, amivel használható a cucc, az eddig EZ a beállítás. Most konvertálok vele egy 1,5 órás filmet (20 perc kb.), mindjárt lemegy, magok 55-57 fokosak, de csak 70-75%-on terheli a cpu-t, mert nem bírja a vga-m sajnos, 100%-on megy h264 cuda-val.

Nem mertem még feljebb húzni, de érdekelne, hogy pl. nálad mi kell egy 4,7-4,8-hoz, hogy alkalmas legyen már használatra is, nem csak cpu-z-re.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#25779) markionni


markionni
tag

Azta :D Ezt nézzétek :D

[link]

Kicsit durva :D De ez már nem káros? :D

AMD - The future is fusion

(#25780) ViZion válasza markionni (#25779) üzenetére


ViZion
félisten

Uhh... alatta ez linkelve, szintén fasza. Ha az embernek folyékony nitrogén jön a csapból, akkor érdemes lehet ezen a frekin elgondolkodni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25781) markionni válasza ViZion (#25780) üzenetére


markionni
tag

Tényleg, amúgy folyékony nitrogént hogy lehet szerezni? Mert gondolom nem ugy van hogy besétálok a boltba azt leemelek egyet a polcról... XD Na de am komolyan? Mert egyszer hoztak a suliba egy tartályba.. de nem akartak adni XD

AMD - The future is fusion

(#25782) MiklosSaS válasza markionni (#25779) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerinted mennyit mene egy processzor 1.88 vagy 2.0 V-on ? Megmondom, par orat, napot vagy maximum hetet. Egyszer megoltem egy core2duo e 6300-as processzort, veletlenul beleengedtem 1.91 V-ot, ujraindult , win betoltott eszrevettem milyen okorseget csinaltam, gyorsan reset. Ment par napot, aztan egy jatek kozben meghalt. Hiaba nitrogenezed a tranzistorok megdoglenek.

Ezek jok bench-elni, de stabilan 24/7-re meg almodni sem merek roluk, pidig mennyi sokat segitene nekem meg plusszban 2 mag vagy a 6 ghz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25783) sto1911


sto1911
veterán

Sracok, latott mar valaki ilyet?

Giga 970-es lap, ket vinyoval, egy Samsungon van az OS. Inditaskor viszont azt irja, hogy nincs OS rajta.
Hiaba allitok bootsorrendet, nem akar bootolni. Ha kezzel kivalasztom a masik vinyot, amin elvileg nincs semmi, akkor szepen bebootol...
Win 8 van rajta, es tegnap meg ment. Be akartam kapcsolni az IOMMU tamogatast a lapon, azota ezzel szivat...

A win8 vagy a hardver hibaja?

Most nezem, a masik vinyo meg van jelolve systemnek a win alatt, de a helyes vinyon van a boot flag...
Azt se tudom hogy keressek ra...

[ Szerkesztve ]

(#25784) =HG= válasza sto1911 (#25783) üzenetére


=HG=
addikt

Telepítési hiba... Nálam akkor volt ilyen, amikor több oprendszer volt fent, és uninstall után csak 1 maradt, viszont a boot nem arról a vinyóról indult amin az oprendszer volt. Szerintem vagy beletörődsz ebbe az állapotba, vagy újrarakod a wint. (És javaslom, hogy csak az a vinyó legyen bent, amire a rendszert akarod rakni...)

[ Szerkesztve ]

(#25785) sto1911 válasza =HG= (#25784) üzenetére


sto1911
veterán

Hogy a ragya verje ki ezt a retek wint.... Ha atallitom a flageket, akkor jo lesz vajon? Most igy nez ki, az aktivot atrakom a boot melle?

1

Tegnap ota ez lesz a 3. win telepitesem. Felraktam egy 7est, nem ment fel ra egyik vmware cucc se... Felraktam egy 8ast, arra felment, bar a telepito mintha kifagyott volna a vegen, de a cucc fennmaradt...

[ Szerkesztve ]

(#25786) xatos3 válasza sto1911 (#25785) üzenetére


xatos3
senior tag

nem az oprendszert tartalmazó merevlemezen van a boot indításod, mivel van előrébb lévő sata ajzaton is merevlemezed, és mindig a legelsőre teszi a boot részt, de ez már másik topic...

pl sata 1 másodlagos vinyó
sata 2 rendszer merevlemez
és igen a sata 1esre telepíti

vagy cseréld fel a kábeleket, vagy húzd ki a többi eszközt amíg telepítesz

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25787) sto1911 válasza xatos3 (#25786) üzenetére


sto1911
veterán

De, jo helyen van a lapon! 0 es 2-es porton van, most ujraraktam egy vinyoval, pendrive-rol, felment szepen. Viszont a betujeleket megint elbaxta, C: az os, aztan D-n a pendrive, E: meg a masik particio... Mindegy ennek mi hova van dugva, ennyrie keptelen :DD

Koszonom mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#25788) ViZion válasza sto1911 (#25783) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, bootloadert rossz helyre rakta. Ősi (még a Mayák vésték kőbe!) win szabály, h telepítéskor minden más sz@rt le kell húzni. Nekem egyszer mittomén G lett a win, mert a kártyaolvasót felsorolta előtte... :D
Ha még nem oldottad meg, akkor win saját lemezéről is meg tudja hegeszteni, vagy telepítesz egy Grub-ot, ha linux megy kicsit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25789) sto1911 válasza ViZion (#25788) üzenetére


sto1911
veterán

Menne a linux is, de mig lementem boltba visszament a 8 is. Nyilvan a telepitojet ujra ra kellet rakni a penre, mert nem szamitottam sokadszori telepitesre :DD

[ Szerkesztve ]

(#25790) vakond5 válasza sto1911 (#25787) üzenetére


vakond5
őstag

Betűjelekkel semmi gond, ha pendrive-ról telepítesz, akkor mindig az lesz a D. Lemezkezelőben átnevezed és kész is. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25791) Pug válasza PPeti1986 (#25745) üzenetére


Pug
veterán

Ok, várjuk az eredményeket ;).

(#25792) dantambt


dantambt
tag

Sziasztok!

Most nemrég dobtam össze 1 gépet

AMD Fx8150 (4,6ghz re van húzva)
Asus Crosshair V formula Z lap 16gb memóriával(1866)
Gigabyte HD 7970 OC

És az a problémám, hogy elég sok játék akad pl. Metro last light, crysis 3
Ez attól érdekes mert ha maxon van a grafika akkor is akad és ha teljesen lehúzom akkor is
minden frissítve van bios, driver (alaplap, videókari)
úgy is megpróbáltam hogy minden alapon van. Esetleg tudnátok valami tippet adni?
vagy ez normális hogy ennyire akadnak a játékok (játszhatatlan)
Már azt is kipróbáltuk, hogy haver prociját is beraktuk ami ugyan ez mint az enyém.

(#25793) laca000 válasza dantambt (#25792) üzenetére


laca000
őstag

Alaplapi driver biztos fent van? Próbáld frissíteni.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25794) vakond5 válasza dantambt (#25792) üzenetére


vakond5
őstag

Alaplapi driverre tudtommal nincs szükség. Én speciel sose rakom fel. Windowst újrahúztad az új konfighoz?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25795) Malibutomi válasza dantambt (#25792) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hütés milyen?

(#25796) ViZion válasza dantambt (#25792) üzenetére


ViZion
félisten

Ha driver hiba nincs, akkor lehet valami más: pl. töredezettség. Nekem az SSD mellé beújított green vinyónál is érződik a betöltés lassúsága, mondjuk játék alatt nem szaggat. Metro felejtős tesztelésre, ez a rész már jobban optimalizált, de azért nah...
Meg kellene nézni sajátgép/kezelés/eseménynapló/win naplókban van-e valami figyelmeztetés. HD7770-el voltak a gigának a gondjai, ha a VGA-t is húztátok, azt ki kellene kapcsolni. CPU-nál is meg kellene nézni, h játék alatt mennyire folyamatos a terhelés, lehet a TDP limitet nem kapcsoltátok ki vagy ilyesmi, és visszaveszi az órajelet.

jah, Malibutomi mondta még az okosságot, szal. a hőfokot is logolni kellene, mit mutat. H 100 egy ventivel szvsz nem biztos, h elég ekkora tuninghoz :U

dantambt: olvasd el a fórum alapelveket (jobb oszlop, fent), használd a szerkesztés gombot :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25797) dantambt válasza Malibutomi (#25795) üzenetére


dantambt
tag

Persze próbáltam már több windowst is a legújabb driverek vannak fennt amit kaptam lemezt a laphoz avval is próbáltam

(#25798) dantambt válasza dantambt (#25797) üzenetére


dantambt
tag

a procin h100 vízhűtés van. mindjárt megnézem a terhelést

(#25799) dantambt


dantambt
tag

a proci 47 fokos
a vga 100% os terhelésen meg 54 fokos

(#25800) xatos3 válasza dantambt (#25798) üzenetére


xatos3
senior tag

1 ram mennyi van benne? és milyen, és ténylegesen mennyi fut?
2 hdd állapota?
3 táp? márka, típus stb, és aidában mennyit ad le terhelés mellett?
4 fps pontosan mennyi? (40 fps és "játszhatatlan" vagy 5 fps?)
5 metróban physx ki van kapcsolva? metrón fentvan a patch, hogy ne szaggasson a hibás árnyékok miatt? meg msaa ha 8felett van akkor képes szaggatni, de 2szeresnél nagyobb NEM KELL
6 13.5 beta2 driver van fent? videókártyát próbáltad a másodlagos biossal is?
7 dx 11 legújabb frissítés? visual c++? net framework 4.0? stb?
8 win7 vagy win8? alaplapon több biost is megnéztél? pl legújabb kettő NEM BÉTA biost?
9 hangkártyát próbáltad lebutítva cd minőség/sztereóban??? jack dugóval digitál helyett, és rendes gyári cédés hangkártya driver van?

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.