Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) - = Zk = - válasza vakond5 (#25400) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jövőhéten ez is kiderül ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25402) laca000 válasza vakond5 (#25400) üzenetére


laca000
őstag

Gondolkodom egy gyí3-on vagy egy gyipaci 5-ön, hátha még ennél is jobban menne :O

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25403) vakond5


vakond5
őstag

@Zk: Várom, várom :R
@laca000: Persze, biztos, kinek kell itt a szottyos AMD, mikor lehet Intel is? ;]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25404) Atis93


Atis93
csendes tag

Ha már felhoztátok a fogyasztás témát (és sok helyen ezért szarozzák az AMD procikat), szerintem (átlag usereknél) sokkal többet malmozik a proci mint valóban dolgozik. Pl.: nálam az FX-6300 4.5GHz-en BF3 alatt 70% felett nem járt, és ez azért korántsem 100%. Tehát lényeg a lényeg, sokkal relevánsabb képet kapnánk az össz. fogyasztásról ha a processzorok idle fogyasztásával számolnánk.

Szívesen látnék egy i3/i5 vs FX 63XX/FX 83XX idle fogyasztás összehasonlítást.

[ Szerkesztve ]

(#25405) MrM94 válasza - = Zk = - (#25397) üzenetére


MrM94
őstag

Az a bitangnagy vasdarab emlekeim szerint jobb mint egy kompaktvizescucc.Van eselyed ra
(#25404) Atis93 Szerintem az atlagfogyasztasbol jobban kiderul minden mikor valami jatek benchjet futtatjak

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25406) DeadMeat válasza Atis93 (#25404) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ott a ph teszt benne van az idle/load fogyasztás is. Bár az nem rámlik, a játékok alatti fogyasztásuk benne van, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#25407) Atis93 válasza DeadMeat (#25406) üzenetére


Atis93
csendes tag

A PH! csak idle és load fogyasztást mér. Így a kérdés még mindig adott, mennyit fogyaszt egy I3 80-90% kihasználtság mellett és mennyit egy FX-6300 60-70% kihasználtság mellett. (Az idle/load fogyasztás tényleg benne van a tesztben ezért elnézést kérek.)
Persze az I5/FX-83xx is érdekes lehet, csak itt már nincs az AMD-nek erőfölénye és biztosan nem is fogyaszt kevesebbet, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#25408) vakond5 válasza Atis93 (#25404) üzenetére


vakond5
őstag

Abszolút jó meglátás, és támogatom is az ötetet!

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25409) kovsol válasza laca000 (#25389) üzenetére


kovsol
titán

Amire én használom még 5200MHz en se érné be az i5 -t. Egy magos erő kell nekem, nem a sok mag. Gondolom jó sokan használják 4800 on az fx procit. Nekem 1,28V al viszi ez a 4800-t. 4500 alatt meg még az 1,1V -t se kell megközelítenem.
Én nem bolti áron tudtam venni 3570k -t. Olcsóbban mint most egy 8350. AMD procit meg csak boltban tudtam volna beszerezni nagyobbat mint az fx6100 és egy magon az se teljesít jelentősen jobban.
Kíváncsi vagyok hány ember vett volna itt 3570k -t 8320 helyett ha egy árban megkapná őket.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25410) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Az FX-eknél más is találkozott sípoló feszültség-hanggal ugye? Nekem mióta lecseréltem a 955BE-t egy FX-6300-asra azóta magas frekis hang jön a gépból ami változik tevékenységek hatására.. Más irta, hogy ez neki a CnQ kikapcsolásával megszűnt, nálam ez nem segített, a C6 state-et is próbáltam de ugyanaz. egy 4 fázisú, Asrock 970Extreme4 lapom van, elképzelhető hogy másik többfázisú lapban nem lenne ilyen? tehát lehet szerintetek ez lapfüggő?

(#25411) ViZion válasza Kroni1 (#25410) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem a VGA ciripel. Káros hatása nincs, nem garis dolog, csak bosszantó. Kb. az a freki, amitől a kutyák is meghülyülnek :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25412) Kroni1 válasza ViZion (#25411) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen nekem is volt olyan VGA-m is, de ezt most a proci csinálja. Olvastam másnál is, tudom h nem garis a dolog, csak érdekelne hogy egy újabb, esetleg fejlettebb tápellátású lapban megszűnne-e, mert engem is zavar a dolog..

(#25413) BomiBoogie válasza ViZion (#25411) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Add el a kutyákat, vegyél másik VGA-t. ;]

(#25414) ViZion válasza BomiBoogie (#25413) üzenetére


ViZion
félisten

Jobban járnék :K
Azért elég durva, h ez a freki nálam a hangszigetelt házon "átjön". Éjjel marhára zavar, még a monitorom ledje is standby-on, amikor villogtatja és megzizzen a tápja... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25415) laca000 válasza kovsol (#25409) üzenetére


laca000
őstag

Hát aki megszállott Intel párti, biztosan 3570-est vett volna, sokan mások akkor sem, bármilyen megdöbbentő, bármilyen hihetetlen, még ha nehéz is feldolgozni olykor.
Hozzáteszem, ez kb olyan, mintha elmennél egy márkakereskedésbe a másik termékét reklámozni.
Helyén van ez?
Szerintem másik fórumon veled inkább egyetértenének. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25416) Gaberking válasza kovsol (#25409) üzenetére


Gaberking
senior tag

Februárban vásároltam új konfigot. 3570k és 8320 közül választottam és a procik ára nem befolyásolt! +1 8320...

(#25417) ViZion válasza laca000 (#25415) üzenetére


ViZion
félisten

Láttunk mi már harcore usert intelről AMD-re váltani... és elégedett is vele. Ez kicsit amúgy "vallási" kérdés is, nekem pl. a százezer Ft-os Adidas cipő is csúnya és kényelmetlen... vagy mittomén, nah. érted :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25418) - = Zk = - válasza MrM94 (#25405) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát erről nem tudok nyilatkozni sajnos :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25419) Jim76 válasza Kroni1 (#25410) üzenetére


Jim76
aktív tag

Nekem is olyan lapom van, soha nem fordult elő ilyesmi, a fázisok számához meg nem sok köze van a hangnak. Spread spectrum-ot még kapcsold ki, nálam a CnQ be van kapcsolva, de ezt egy ismerősömnél csak a tápcsere oldotta meg, és mielőtt valaki megint úgy érezné, hogy itt az ideje az Asrock szidásnak, egy asus 990x lappal volt ugyanez a sípolás időnként, egy régebbi chieftec táppal, az új fsp-vel nem jelentkezett. Valószínű, a lap meg a táp is jó, de együtt nem szeretik egymást :)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#25420) #21078528 válasza Kroni1 (#25412) üzenetére


#21078528
törölt tag

ASRock 990FX Ext3, 4+1, FX-8120, nálam néma csend van.
Persze nem jelenti azt, h. nem szűnne meg másik lappal...
Amúgy táp nem csinálhatja?

(#25421) Kroni1 válasza Jim76 (#25419) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, jókat mondotok, mert nekem is VX450 és a másik illetőnek is ugyanilyen tápja van.. Vszleg ezek nem szeretik egymást az FX-el, és nem az alaplap a gond.. Amugy emiatt nem is váltanék lapot, tápot sem fogok cserélni mert nem hallom napközben egyáltalán még 5cmről sem, csak éjjel mikor már néma csend van, és csak ez az egy ciripelő hang hallatszik az eleve szinte hangtalan hűtésű gépemből..

(#25422) ViZion válasza Jim76 (#25419) üzenetére


ViZion
félisten

Ez nem ASROCK jelenség. Látod nálam 99%, hogy a VGA csinálja. Random előfordul, van, hogy mobo, ritkábban táp, gyakran VGA... :(

Kroni1: nálam is ez van, majd tápot cserélek valamikor egy hatékonyabbra, de nem ez miatt.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25423) vakond5


vakond5
őstag

Érdekes ez a ciripelős dolog. Írtátok hogy a táp okozza. Mi van, ha olyasmi dolog, mint ami a Haswell-nél van/lesz most, hogy külön hozzá való tápokkal ajánlott csak használni? Lehet hogy egy-egy FX vagy egy-egy deszka is igényli a "jól sikerült" tápot. Persze ez csak egy feltevés és ne is tagadjatok ki az Intel megemlítéséért. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25424) Kroni1 válasza vakond5 (#25423) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem addig ciripel amig nincs terhelés, tehát IDLE ben, valami köze lehet az energiagazdálkodási fícsörökhöz szerintem..

(#25425) vakond5 válasza Kroni1 (#25424) üzenetére


vakond5
őstag

Vagy energiagazdálkodás, vagy talán az, hogy a VRM-ek nem olyan precízen feszelik a procit idle-ben.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25426) miresz válasza Kroni1 (#25410) üzenetére


miresz
veterán

A biosban a C1E-t+ a Turbo Core-t kapcsold ki és megoldódik. Legalábbis nálam anno ez oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#25427) Kroni1 válasza miresz (#25426) üzenetére


Kroni1
veterán

A TC az már eleve ki volt. Most kikapcsoltam minden mást, CnQ, C1E, C6, spread spectrum, Virtual Machine stb.. Ezek ellenére még mindig van, és azt vettem észre, hogy az egér huzogatásával egy időben van a hang leginkább..

Mindegy, majd ha lesz időm egy másik táppal kipróbálom, de annyira nem zavar..

(#25428) miresz válasza Kroni1 (#25427) üzenetére


miresz
veterán

Annyit próbálj még ki,hogy a windowsban állítsd a power managment-et teljesítmény centrikusra,és nézd meg,hogy akkor is csinálja-e. A Tc core feszültség emelgetése miatt szokta csinálni ezt.

[ Szerkesztve ]

(#25429) ebegab92


ebegab92
senior tag

Megnéztem,hogy mit bírok kihozni még egy CPU-Z Validation erejéig :D 5.00 GHz-hez már nem mertem magasabb feszt rakni :U (Így is 1.50V-os beállítás mellett droppolt 1.472V-ra,a lap sem szereti nagyon az OC-t,stb.)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25430) - = Zk = - válasza ebegab92 (#25429) üzenetére


- = Zk = -
félisten

4615MHz

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25431) Kroni1 válasza miresz (#25428) üzenetére


Kroni1
veterán

:(

(#25432) ebegab92 válasza - = Zk = - (#25430) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ha ezt a 4800 MHz-et 6 maggal tudná :DDD Csak nem ebben a lapban lenne az a történet.A csoda ASRock 970 Extreme3 azért még ilyen tuningot is tud :))

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25433) - = Zk = - válasza ebegab92 (#25432) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a lapváltás hozott sok pluszt.. kiküszöbölte a user error fogalmát :D...
és voilá, itt az eredménye :C....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25434) vakond5


vakond5
őstag

Csatlakozom én is (jobb klikk > kép megnyitása):

@ebegab92: ASRock laptól tényleg jó eredmény.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25435) ViZion válasza Kroni1 (#25427) üzenetére


ViZion
félisten

Ne má', nálam is egér mozgásra, flash lejátszásra csinálja, amúgy idle nem. Én VGA-nak hallottam, lehet, h nem az? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25436) Erdei88


Erdei88
veterán

FX prociknák ha bebootol és tudsz vele egy cpu-z screent csinálni az már stabil, vagy mi értelme ennek?

(#25437) vakond5 válasza Erdei88 (#25436) üzenetére


vakond5
őstag

ebegab92 kollega direkt csak validálni akart egyet, az én képem pedig a 24/7-es beállítás. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25438) Jim76 válasza Erdei88 (#25436) üzenetére


Jim76
aktív tag

Dehogy... semmi. Én cpu-z validation-t csak akkor csináltam, ha előtte min. egy cinebench cpu teszt lefutott hiba nélkül, nálam az 6 maggal, 4,6GHz-en ment, de akkor se mondtam stabilnak, mert a második tesztnél már vdrop-olt, a vrm miatt. 2 szálon meg végképpsemmi értelme :) játék....

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#25439) ebegab92 válasza Jim76 (#25438) üzenetére


ebegab92
senior tag

Én sem akarom így használni szétfeszelve 2 maggal :DDD Csak kíváncsi voltam a lap képességeinek körülbelüli végére. 4.00 GHz-en viszont szépen stabil mind a 6 mag :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25440) vakond5 válasza ebegab92 (#25439) üzenetére


vakond5
őstag

"4.00 GHz-en viszont szépen stabil mind a 6 mag"
Mekkora fesz kell hozzá?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25441) xatos3


xatos3
senior tag

na ezzel kicsit lehet javítani az alaplap melegedésén

sufni tuning

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25442) Kroni1 válasza ViZion (#25435) üzenetére


Kroni1
veterán

Nalam procicsere ota van, sztem nalad is ez van.

(#25443) ebegab92 válasza vakond5 (#25440) üzenetére


ebegab92
senior tag

1.3625V-on sikerült stabilizálni,érdekes mód a 3.90 GHz menne neki alapfeszen is (1.3375V).A 4.00 GHz viszont kerekebb szám :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#25444) vakond5 válasza xatos3 (#25441) üzenetére


vakond5
őstag

Hőfokban mennyit számít? Gyengébb házakhoz ideális lehet. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25445) ViZion válasza Kroni1 (#25442) üzenetére


ViZion
félisten

Igazán proci csere előbb volt, de VGA-val lett másik ház, azóta hallom. De lehet csak előtte nem hallottam. Fenébe... ha rájövök, jelentek. Esetleg próbálok kölcsön VGA-t, hátha az, de már elbizonytalanodtam :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25446) xatos3 válasza vakond5 (#25444) üzenetére


xatos3
senior tag

úgy vettem észre hogy kb 3 fokot számít, de az sem hanyagolandó hogy így X hőt elvon a vrm ről is alulról, szal egészében magát az alaplapot is szellőzteti

gondolkoztam, hogy ki vagy befele fújjon, azért döntöttem az elszívás mellett, mert amúgy csak szétterítené a meleget a lapon szerintem

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25447) vakond5 válasza xatos3 (#25446) üzenetére


vakond5
őstag

Jó ötlet, jól gondolkodtál. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25448) vakond5


vakond5
őstag

Van értelme szerintetek 4.7-et megpróbálnom 1.4V-on? Ha csak 4.6 menne, mint Zk kollegának, akkor inkább vissza 4.5 @1.35V.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25449) laca000 válasza vakond5 (#25448) üzenetére


laca000
őstag

Nincs értelme megpróbálnod, nem fogja bírni.
Ha igen, jelezd :R ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25450) vakond5 válasza laca000 (#25449) üzenetére


vakond5
őstag


Most állítok 4.7-et meg 1.4V-ot, aztán meglátjuk mi lesz..........

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.