Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) laca000 válasza vakond5 (#25150) üzenetére


laca000
őstag

Én azt értem, de meglehet már üresjáratban sem bírja az alaplap, gariztasd.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25152) vakond5 válasza laca000 (#25151) üzenetére


vakond5
őstag

Nem hiszem hogy hiba lenne, mert semmiféle instabilitás nincs. Ilyenért nem szivesen maradnék gép nélkül 2-3 hétig.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25153) laca000 válasza vakond5 (#25152) üzenetére


laca000
őstag

Akkor meg lehet, hogy ez a "tűzhely effektus" a normális?
Nehezen hinném, de legyen. :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25154) Gaberking válasza vakond5 (#25152) üzenetére


Gaberking
senior tag

Én sem... :DD

(#25155) vakond5 válasza laca000 (#25153) üzenetére


vakond5
őstag

Abszolút megértem az álláspontodat. Különben Novemberig van még rá gari :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25156) Malibutomi válasza vakond5 (#25155) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Minden 9XX chipset NB melegszik. Ilyenek, nem jelez semmiféle hibát, nem kell aggódni, amig nem tapasztalsz abnormális müködést, szaggatást ilyesmit.

(#25157) vakond5 válasza Malibutomi (#25156) üzenetére


vakond5
őstag

Köszönöm Uram, pont így vagyok a dologgal! Nem aggodalom miatt kérdeztem, csak pusztán kíváncsi voltam rá :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25158) xatos3 válasza Malibutomi (#25156) üzenetére


xatos3
senior tag

én amikor egy éve összeraktam a gépet az akkor 560 TI kártyával akkor a túlmelegedés tünete az volt az északi hídnak hogy beszitált a kép majd kifagyott a rendszer, meg 7 fpsel ment a showdown

frissítettem f8 biosra akkor, egyből 70fps lett a gamma

majd kapott egy 4cmes hűtőt a híd, azóta 100%os hibátlan a müxés

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25159) - = Zk = - válasza xatos3 (#25158) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én lapot cseréltem. nekem az lett a megoldás...
mivel a mély tuning nem az én asztalom, így... ezt léptem meg. (Y)

akartam hűtést cserélni, de... de bonyolult lett volna. a kis légkavarók meg nem az én asztalom ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25160) xatos3 válasza - = Zk = - (#25159) üzenetére


xatos3
senior tag

kb 500 forint volt a venti és néma és sharkoon, láttad a fotót is pár hete, kb 20 perc volt kiagyalni és feltenni :D

chipsethűtés

professzionális gányolás :D

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25161) - = Zk = - válasza xatos3 (#25160) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egy ilyen kaliberű lapnál ELVÁRNÁM, hoyg legyen rajta profi hűtés.... az én Ánuszom ugyan az a kategória és ár.. és ég és föld a különbség :U....;)
hűtésben főleg.... lesd meg ha gondolod (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25162) laca000 válasza - = Zk = - (#25161) üzenetére


laca000
őstag

"egy ilyen kaliberű lapnál ELVÁRNÁM, hoyg legyen rajta profi hűtés"
Hát körülbelül.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25163) gyuszaa válasza - = Zk = - (#25161) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nem véletlenül lett lecserélve a giga lapod. :)

(#25164) ViZion válasza laca000 (#25162) üzenetére


ViZion
félisten

Maradjunk annyiban, h ma már tudnának 8-10 évre vagy többre gyártani pl. mobo-t, az ilyen hűtés meg mittomén széria hibáknak elő kell jönniük a teszteken még a gyárban. Ettől mégis piacra dobják, szándékosan (igen, ki merem mondani, h ez mind szándékos, mérnökök által jól kiszámított hiba) bennehagyva ezeket a hibákat. Tervezett elavulás, ez mozgatja a gazdaságot, keressetek rá. Talán nem összeesküvés a háttérben, egyszerűen az a cél, h a "tartós" fogyasztási cikkeket is 2-3 évente cseréld le.

Néhány egyszerű dolog, amiben már évek óta nem történt jelentős fejlesztés, az pl. a háztartási gépek. Némileg takarékosabbak lettek, de 3 év már jónak számít pl. mikrónál, mosógépnél, stb. Miközben a régi orosz mikrók egyszerű motorjukkal és magnetronjukkal símán bírtak 8 évet, akkor is azért lett kidobva, mert ronda volt és nagy... Sorolhatnám, sajnos én is találkoztam ilyesmikkel, folyamatos forgásban vannak a gépek, mert ilyen sz@rokat terveznek. Miért lenne ez másként számítástechnikában? A telefonokat meg sem említem... Ha netán kibírna 1,5 évnél többet, akkor meg egy maradib.zi vagy, mert azt a régi sz@rt használod... szal. ezt súlykolják az agyakba, sajnos a fiatalabbaknál nagyon hatékonyan (fiamon is látom :( ).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25165) laca000 válasza ViZion (#25164) üzenetére


laca000
őstag

Elég lett volna ennyi: fogyasztói társadalom. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25166) Malibutomi válasza - = Zk = - (#25161) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én meg soha életemben nem fogdostam az NB-t. Beraktam a procit, felhúztam 4,5-re és megy. Semmi baja. Nem fogdosom az NB-t, nem rakok rá venti, és müködik.

(#25167) DeadMeat válasza - = Zk = - (#25125) üzenetére


DeadMeat
veterán

Én kérek elnézést :P Akkor ez

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#25168) - = Zk = - válasza DeadMeat (#25167) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem ismerem őket ;]

(#25166) Malibutomi
"mák"

(#25163) gyuszaa
igen!....

(#25162) laca000
(Y)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25169) duc válasza Jim76 (#25083) üzenetére


duc
aktív tag

Ilyet nem, de a procihűtő hátulján lévő ventilátor pont a VRM fölött van, szóval a ventilátor alsó részét 3-as fúróval kilyuggattam és így szépen kever legevőt a VRM-re... :)

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#25170) foka


foka
aktív tag

Hétvégi eredmények 8120-szal Mo-Ra 2 beszerelése után (CPU, északi híd, FET-ek, 7950, ramok vízzel hűtve):
4,8 Ghz 1,6 volton, Unigine Heaven hiba nélkül lefut, Far Cry 3 megy de időnként eszméletlenül beszaggat, gondolom drasztikusan leesik a futóképes szálak száma. LinX azonnal kifagy a gép, Prime 95 azonnali kékhalál.
4,6 GHz 1,5 volton, Unigine Heaven, 3DMark11 lefut, Far Cry 3 fut. Prime95, LinX halott.
4,4 GHz 1,4 volton, 3D tesztek szépen mennek, LinX lefut, Prime 95 fut, de egy idő után a 8. szál megáll.
Az alap feszültséggel (azt hiszem 1,3375) a 4 GHz továbbra is hiba nélkül használható.
4,8-on már az idle hőmérséklet is 40 fok körüli, ventilátorok nélkül (Mo-Ra2 passzívban) az idle 61 fok, nem mertem terhelni, a víz valahol 45-47 körül lehetett.
Sajnos Asrock 990FX Extreme3 alaplap (4+1 fázis) nem tudom valami 8-10-12+2 fázisos "dobna a dógon"? Amikor ezt vettem nem nagyon volt más alternatíva, nem is gondolkoztam ilyen tuningon, örültem ha a 8150-et elérem a 8120-szal)

Üdv: Fóka

(#25171) BomiBoogie válasza foka (#25170) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Dobna a "dógon", de FPS-ed nem lesz lényegesen több attól, hogy 4.5 helyett 4.8-on tudod járatni. A hűtést meg drágább lapban is meg kell oldani. Ha munkára használod, akkor sem éri meg csak ezért váltanod lapot.

(#25172) Jim76 válasza duc (#25169) üzenetére


Jim76
aktív tag

A gemini II nekem is olyan volt, hogy a vrm-re is fújt, de az meg a cpu-t hűtötte gyengébben. Ha magasabb lenne 1-2 cm-el a vrm hűtőborda, a hátsó 12-es venti már húzná róla a meleget. Lehet kicserélem egy magasabb rézre, ha találok.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#25173) xatos3 válasza foka (#25170) üzenetére


xatos3
senior tag

az a rengeteg pénz a vízhűtésbe rakva nem volt meg amikor rendes alaplapot kellett volna venni? ;] ;]

de pár száz mghzért tényleg hülyeség másik lapot venned

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25174) ViZion válasza foka (#25170) üzenetére


ViZion
félisten

Jobb mobo-val valószínűleg javulnának az eredmények. Szvsz ha nem használod ki, -mint topikunk attya, mentora, példaképe, stb. sasss úr, akkor csak feleslegesen fűtöd a szobát.
Ahogy írtam én 4,3-ról raktam 4,1-re, felhasználás szempontjából ugyan az a fíling, hőben, zajban kevesebb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25175) MiklosSaS válasza ViZion (#25174) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Itt is volnek.... csak VGA-nelkul ...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25176) foka


foka
aktív tag

Amikor a lapot vettem majdnem két hónapig így is egy alap p4-el toltam (kölcsönbe kapva) mire összejött a gép (előző Asus M4A78 + Phenom 8650 cseréje erre a konfigra), valamint akkor még a karik is 4890 CF-ek voltak (ezért is a NorthQ Giant Connector 850 táp).
Sajnos mindent csak apró lépésekkel tudok megcsinálni, ami jelenleg van az is 1,5 év fejlesztés eredménye, cserékkel, adás-vételekkel, beszámításokkal, egészségpénztáros és egyéb vásárlásokkal!
Megkeresem a stabil (ahol a Prime95 és a LinX is renben megy) frekit, ha más nem, marad a 4 (legalább szép kerek szám :DDD ).
Akkor a legközelebbi fejlesztésnél megint alaplap+CPU kombó csere lesz (talán csak évek múlva).

Üdv: Fóka

(#25177) foka válasza MiklosSaS (#25175) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor hogy látod mit írunk? Braille gépen? :DDD

Üdv: Fóka

(#25178) MiklosSaS válasza foka (#25177) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A sasss szemeimel mindent latok. En tudok Sniperez-ni videokartya nelkul is. Nalam a videokartya csak presztidzsre valo, haszna nincs.

Komolyra forditva van egy pici media-gepem.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25179) Xeon Cpu válasza MiklosSaS (#25178) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

Sziasztok .
Kérdés a következő.: az új FX 8350 is olyan rossz mint a 8150??
Változtattak a két proci megjelenése között valamin?
Most egy dual xeon 2687W configot hajtok de el akarom adni és nem nagyon szeretnék sok-százezret mostanában gépre költeni ezért gondolkodom a AMD configon mert ugye akkor csal lapot és procit kell vennem minden mást megtartok ebből.
Tehát milyen az új 8350?

(#25180) ViZion válasza MiklosSaS (#25178) üzenetére


ViZion
félisten

Dehát alul hirdeted a 7870 karit, vagy az nem az? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25181) BomiBoogie válasza Xeon Cpu (#25179) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A 8150 sem volt "rossz", a 8350 viszont kifejezetten jó, de itt száll a sas fészkére, ő a megmondhatója, 2600K-ról váltott és nem bánta meg.

(#25182) MiklosSaS válasza Xeon Cpu (#25179) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ki mondta hogy a 8150 rossz ? Szerintem olvass kicsit a gugelben, vagy vegyel inkabb i5/i3-at.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25183) Xeon Cpu válasza BomiBoogie (#25181) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

hát annó én Phenom II x6 1100T ről váltottam 8150 re sabertooth deszkával és egy igazi csalódás volt nekem,
Két hétig sem volt meg és adtam is el akkor jött a 2600K azóta pedig xeon az élet
viszont most játékra akarok gépet és oda a xeon túl sok illetve nagyon drága is ezért eladom és töredékéből 3-400000-ft ből csak kijön egy játékos AMD gép
viszont nem bírom elviselni a kék halál stb dolgot intelnél még nem tapasztaltam AMD viszont hozta rendesen

[ Szerkesztve ]

(#25184) MiklosSaS válasza Xeon Cpu (#25183) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert mondom hogy maradj az intel vonalon. Minek AMD, ugyis csak kek-halal van. Plane nekem videokartya nelkul ez a qrva AMD meg jelet sem kuld a kijelzonek. Hihetetlen ...

@kek-boru: milyen igazad van, kossz :C . Tovabb maradt volna az alairas ha nem szolsz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25185) ViZion válasza Xeon Cpu (#25183) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... BSoD oka mi volt? Lehet egy rossz driver, rossz ram, stb. Honnan veszed, h maga a proci volt az ok? Phenom II-ről FX-re váltás bizonyos esetekben (pl. játék) nem hoz látványos javulást, ez nyílt "titok" volt anno is, nem értem akkor mire a csalódás?
Vegyél i5-öt, ha ebben nem bízol.

Sassss: a hdmi csatit próbáld bedugni a lan vagy az USB portba, és emuláld a kimenetre a jelet. Szerintem menni fog. Egyik ismerősöm hallotta valkitől, aki látta azt az embert aki mesélte, hogy ilyenről beszéltek a koleszban. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25186) Xeon Cpu válasza MiklosSaS (#25184) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

"ki mondta hogy a 8150 rossz"
Köszönöm drága okoska látom kérdezni sem lehet
Én saját tapasztalatom az hogy a 8150 kuka..
Ezért kérdeztem ITT A SAJÁT topicjában hogy változtattak e valamin?
8150 sosem kéne mert egy f@s!
Nos 8350 milyen??
i3-i5 pedig halál gyenge i7 alá sosem mennék
Viszont játszani jó az AMD is ezért kérdezem a 8350 ről a saját véleményeket nem kiokítást kértem

(#25187) MiklosSaS válasza Xeon Cpu (#25186) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont azert mondtam hogy menjel es vegyel 3770K vagy 2011 platformot. Minek neked a fos AMD ? A 8350 ugyanolyan "xar" mint a 8150.

kek-ormanyos baratom: mar par oraja kinlodom a hdmi csatit az usb 3.0-re kotni de nem megy, megprobalom az alaplapra ragasztani, hatha hatha.... csak az a baj ezzel a "fos" 8350-el hogy nem szereti a rendszert VGA nelkul es elkezdett kek-halalozni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25188) ViZion válasza Xeon Cpu (#25186) üzenetére


ViZion
félisten

Kérdezni lehet, csak ne kapd fel az iszapot, nem akarnánk, h agyvérzést kapj egy proci miatt.
Saját tapasztalatod, OK, vettük. Ha ennyire tapasztalt vagy, akkor tudod, h i5 elég erős, itt-ott veri is az FX-83xx-et, nem mellesleg sok helyen i7 sem tud többet, főleg ha egy VGA-s rendszert hajtasz vele.
Ha AMD-t veszel, ide fogsz járni... :U

xatos3: Uhh, stroke lesz ebből, ne viccelj má' :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25189) xatos3 válasza Xeon Cpu (#25186) üzenetére


xatos3
senior tag

vegyél 400 ezres i7-est meg hozzá körítést egymillájé, és nézd ahogy 3%on terheli a crysis 3

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25190) Xeon Cpu válasza ViZion (#25188) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag


NOS ez után szerinted nem akarom meggondolni mit vegyek??
Olyat szeretnék megtudni tőletek szakértőktől hogy, pl mostani erős játékok-hoz elég a a 8350 + valami normálisabb VGA gtx-670..... vagy a 8350 meg se tudja hajtani rendesen a vga-t??

(#25191) Xeon Cpu válasza xatos3 (#25189) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

úr isten most ez komoly??
Most ez miért kell???
Normálisan nem lehet itt csevegni??

(#25192) MiklosSaS válasza Xeon Cpu (#25191) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a baj hogy nem normalisan kezdted a csevegest. Inkabb faradj atal mas topikban az ilyen "fos" stilus-csevegesel.

1. A szakertelmed vitathatatlan mert ugy kezdted hogy fos a 8150 mert nyomja a kek-halalt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25194) MiklosSaS válasza Xeon Cpu (#25193) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos pont a lenyeget nem erted.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25195) ViZion válasza Xeon Cpu (#25190) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, ezzel sok kérdésre választ kaptunk... :D
Nem értem, ha szerinted 8150 rossz, akkor miért nem maradsz Intel vonalon? Játékokhoz jó VGA-val az i5 is elég, hacsak nem valami 3 monitoros gépet tervezel SLI-vel vagy ilyesmi. 8150 után a 8350 nem akkora váltás, javítottak pár dolgon, jobb a teljesítmény, kevesebb hő, stb.

A teljesítményről olvass vissza pl. miklosss mit hozott ki belőle és eldöntöd, h FX legyen-e. :R

Jajj, kérlek ne legyél ilyen agresszív, egy héten csak öt embert tudunk bannolni az unuiveerzumból és a héten már volt kettő, ráadásul még csak hétfő van :(
tényleg ne ilyen stílusban, jószándékkal írták az Intelt, ha 8150 nem tetszett, akkor 99%, h 8350 sem fog...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25196) RVR400 válasza MiklosSaS (#25187) üzenetére


RVR400
veterán

Jogos, ha a 8150 kuka, akkor nincs értelme AMD vonalon gondolkodnia...

[ Szerkesztve ]

(#25199) Xeon Cpu válasza RVR400 (#25196) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

akkor a 8150 a csúcs?? 8350 nem lehet jobb??
mert ha 8150 nekem nem jó akkor 8350-sem lehet az?
ezt kifejtenéd miért?

(#25200) BomiBoogie válasza Xeon Cpu (#25197) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérlek, ne kiabálj, a hozzászólásaidat pedig szerkeszd 5 percen belül, ahogy a Szabályzatban is olvasható.

Itt az a gond, hogy úgy kezdted:
Kérdés a következő.: az új FX 8350 is olyan rossz mint a 8150??
Változtattak a két proci megjelenése között valamin?

Erre pedig ráugrottak, mert a "rossz" így kicsit semmitmondó és egyoldalú.

Most kérek mindenkit, hogy koncentráljon a témára, hadd ne kelljen személyeskedés és flame miatt moderálnom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.