Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) - = Zk = - válasza vakond5 (#25450) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hajrá ;)

én majd megnézem, mit megy TR Bench alatt, meg a Metro LL benchben meg még pár játékban... ha jelentős a javulás, akkor marad.... (Y)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25452) ViZion válasza vakond5 (#25450) üzenetére


ViZion
félisten

Csináld csak, mi Veled vagyunk! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25453) laca000 válasza vakond5 (#25450) üzenetére


laca000
őstag

ÓKÁ :B :K

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25454) vakond5


vakond5
őstag

Köszi Urak! :R
4.7 @1.4V -> Win8 bootnál meghalt, helyette most 4.6 @1.4V van, mint Zk-nak.
Kísérletezési céllal hagyom csak így, mert jobban tetszik az 1.35V 4.5-ön. :K

Szerk: megnézem mi az a fesz amin hajlandó egyáltalán bootolni 4.7-en, ha egyáltalán nem 4.6 a vége..

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25455) - = Zk = - válasza vakond5 (#25454) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mennyire 1,4 az az 1,4?!....
mert CPU-Z nekem 1,392V-ot ír a 4,6-hoz

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25456) vakond5 válasza - = Zk = - (#25455) üzenetére


vakond5
őstag

Direkt áttettem Offset-ről Manual-ra a feszt, kerek 1.4-et állítottam neki, és így 1.38 és 1.416 között mozog.

...
Tudom hogy nem stressz teszt, de hagyom most egy kis ideig menni a winrar bench-et. Két esetet tapasztaltam, mikor sok az órajel az adott feszhez: egyik, mikor rarba akarok csomagolni, másik, mikor az élményindex a cpu méréséhez ér. Előbb is, mikor 4.6-ot 1.35-tel indítottam, épphogy elkezdte winrar a bench-et, rögtön szállt is el.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25457) - = Zk = - válasza vakond5 (#25456) üzenetére


- = Zk = -
félisten

winrar bench?!..... hm

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25458) vakond5 válasza - = Zk = - (#25457) üzenetére


vakond5
őstag

Alt+B. Korrektül melegíti a drágámat, mert ugyan a H100i ventijeit fix 1000rpm-re állítottam, 5 perc elteltével már 65 fok volt az "össz", magonként pedig 45. Jött is felfelé gyönyörűen a radiról/ból a meleg.

Azon gondolkozok egyébként, hogy hagyom a 4.7-et, mert látszik hogy nem tetszik szerencsétlennek, úgyhogy inkább kikísérletezgetem, hogy Offset-tel mennyi a minimum, amit adnom kell neki, hogy stabil legyen a 4.6. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25459) - = Zk = - válasza vakond5 (#25458) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam nem... 55re beállt

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25460) vakond5 válasza - = Zk = - (#25459) üzenetére


vakond5
őstag

Csak én még tekerhetném egészen 2700-ig a ventiket. Azért állítottam őket 1000rpm-re, mert így szó szerint hangtalanok, mégis meg tudják fogni a procit a mindennapi használat során.

Közben már az Offset állítgatásával játszok. Most +0.0875V van rajta, winrar bench épp fut, fesz leginkább 1.38, de néha feltolja 1.392-re is. Szerintem ez lesz az én "emberem". :K Dühítek neki mindjárt valami játékot is.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25461) - = Zk = - válasza vakond5 (#25460) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem ismerem a H100i-t..... :)
egyelőre jó így nekem.... majd jövőhét közepén tolom feljebb (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25462) vakond5 válasza - = Zk = - (#25461) üzenetére


vakond5
őstag

Arra jutottam, hogy marad a 4.5 @1.35V. Legeslegjobb beállítás.

...
Na persze a kisördög mindig ott motoszkál, úgyhogy feltettem 4.8-ra, 1.45V-on. ;]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25463) - = Zk = - válasza vakond5 (#25462) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hehe.... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25464) vakond5 válasza - = Zk = - (#25463) üzenetére


vakond5
őstag

DiRT2 egy jó bő 15 perc után szállt el, de most átraktam Offset-re, meg a ventiket is feltekerem a H100i-n, aztán nekiugrok még pár versenynek.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25465) - = Zk = - válasza vakond5 (#25464) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm.... én a Grid-et szoktam használni...
ha gáz van, az azonnal elszáll....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25466) vakond5 válasza - = Zk = - (#25465) üzenetére


vakond5
őstag

Jaja, Codemasters játékok jók tesztelésre :C Nemsokára folytatom a 4.8 @1.45V-ot, de most nézek valami kaját :DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25467) MrM94 válasza vakond5 (#25466) üzenetére


MrM94
őstag

Ne csak nezd a kajat hanem edd is meg :DDD :DD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25468) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Nálam 4,5-ön 1,38v-on beállt a winrar benchmark 44 fokra, nem rossz. :)

(#25469) vakond5


vakond5
őstag

Bár csak nap közben történő netezés, zenélés, játék folytán fog ténylegesen kiderülni, hogy stabil-e így a proci, most winrar bench futott 20 percig, miközben ment a zene, és neteztem is. Ettől függetlenül a 24/7-es beállítás a 4500MHz @1350mV lesz.

Hőfokok is rendben vannak, mert a bench alatt össz 65, magonként pedig 45 fok volt.
A CnQ 1020mV-ig dropol, átlag 1464-ig megy fel a fesz, a max pedig a képen látható 1476.
Íme (ha nem nyílna meg kattintásra: "jobb klikk -> kép megnyitása"):

@MrM94: Jó ötlet! :C

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25470) MiklosSaS válasza vakond5 (#25454) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert a 4.7 GHz 1.4 V-al eleg hihetetlen, nalam csak 1.42 V-al tudtam csak raeroltetni, de mar 1.435-val megvolt a 4.8 GHz ugyhogy a 4.7 ertelmetlen volt.
Idegesit hogy az egyik ismerosomnek megy az 5.3 ghz 1.52 V-al nalam meg elkeri az 1.55-1.575 V-ot, csak mar lehetetlen lehuteni.
Ertelmes hofok melett (meg persze zajos fordulatszamon) az 5.1 Ghz a vege. Talan ha majd beruhazok valami vizes dologra akkor meglesz az 5.3-5.4 ghz de ez csak feltetelezes.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25471) vakond5 válasza MiklosSaS (#25470) üzenetére


vakond5
őstag

Az korrekt eredmény :Y Régebben, még a Phenom II-es korszakomban a 4GHz volt az álomhatár... azóta ez 5-re változott :DDD Szerintem ez majd az Excavator reszortja lesz. Tetszik így 4.8-on a 8150, és szerintem az 1476mV nem sok, tekintve hogy sokaknak ennyi kell, ha nem több a 4.4-4.6-hoz.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25472) MiklosSaS válasza vakond5 (#25471) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 4.8 ghz mindenre eleg. Nalam is van 2 profil mert nem erdemes 5.1-en jaratnom amikor nem dolgozom. Mostanaig nem volt olyan hogy a munkan kivul barmire ne lenne eleg a 4.5 GHz.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25473) vakond5 válasza MiklosSaS (#25472) üzenetére


vakond5
őstag

Bizony, így van Sas úr! :K Pont akartam is profilba menteni a 4.8-as beállítást.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25474) ViZion válasza MiklosSaS (#25472) üzenetére


ViZion
félisten

"A 4.8 ghz mindenre eleg."
Ezzel vitatkoznék... :D nálam 6 mag @4,1 GHz mindenre (netezés, videók, Photoshop, stb...) elég...
Természetesen átlag usernek tartom magam (PS és Corel sem terheli különösebben a CPU-t, nekik ram kell főleg), így renderelős-videóvágós tapasztalatom nincs. Szvsz akinek ez nem elég... :DDD írja meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25475) Malibutomi válasza MiklosSaS (#25470) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A BD kevesebbet kér ugyanahoz az órajelhez mint a vishera.

(#25476) MiklosSaS válasza Malibutomi (#25475) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En forditva tudtam.

@ViZion: az atlag juzerek most mart gammer juzerek .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25477) ViZion válasza MiklosSaS (#25476) üzenetére


ViZion
félisten

Nem próbáltam, de sztem egy monitorral fHD felbontásra egy jó VGA-val elég lehet a 6300 @4,1 GHz... szerintem. Ahogy alakulnak a dolgok, lassan gamer=konzol lesz, PC-t szépen leépítik...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25478) Kroni1 válasza ViZion (#25477) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem ez nem feltétlen igaz.. Azért is pumpál az nV és az AMD is pénzt a PC-s játékok készítésébe, mert tudják, nekik is csak így lesz jó, és a készítőknek a sok warez miatt is csak így lesz jó igazán..

Mindenki mondja, hogy a PC halott, ez a PC és a PC-s játék eladásokra igaz, de szerintem ha össze lehetne számolni mennyien játszanak nem eredeti játékokkal PC-n akkor messze leverné még most is a konzolokat! Rengeteg játék van amit csak PC-n lehet nyomni ráadásul.. XBOX-ra pl. nincs egy rendes autós szimulátor, a Forza talán az egyetlen amit annak mondhatunk, PS-re meg a GT, közben PC-re rengeteg nagyon fejlett szimet adnak ki, és ez nagyon sok embert mozgat! Én pl. ezekkel az autósokkal játszom amik konzolon nincsenek: Race Injection, rFactor, LFS, ACR, iRacing, R3E, Asetto ha kijön.. Ráadásul XBOX a Logitech vagy pl. az értelmesebb Thrustmaster kormányokat nem is támogatja, gondolom nem véletlenül nem is törte magát pl. a Logi se a kompatibilitáson, mert nincs is hozzá illően komoly játék boxra..

[ Szerkesztve ]

(#25479) laca000 válasza Kroni1 (#25478) üzenetére


laca000
őstag

A konzol egy dologra jó, baráti társasággal időt tölteni, hülyéskedni.
Ha van a családban kisgyerek, esetleg ő élvezheti, meg az asszony ha éppen ugra-bugrál.
Az sem érdekel ha egyszerre 10 db csúcs VGA-t tesznek bele, 28 magos processzorral.
Totálisan hidegen hagy.
Volt jópár, Dreamcast, Playstation1-2, X-BOX 360, rengeteg tartalmatlan és üres játék jelenik meg rá, nem leltem örömöm benne.
Persze egér és billentyű támogatás(100%-os) az nem jár hozzá.
Vajon miért?
Tudják ezek mitől döglik a légy.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25480) janika77 válasza laca000 (#25479) üzenetére


janika77
csendes tag

Egyet értek veled .Pc még sokáig lesz játékra.Szerintem.Volt konzolom de sok játék játszhatatlan volt rajta.és a választék sem akkora mint pc-re.Jó pár éve temetik a pc-t játék fronton és még mindig ez adja a játékosok egy jó részét.Egyszerűen a pc több mindenre jó.

(#25481) ViZion válasza janika77 (#25480) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt a játékgyártók pont lesz@rják, ha a dlc és a konzol hozza a $$$...
Amúgy volt nekem is konzol, de ráuntam. Mondjuk egy viccboxot lehet, h veszek majd és végigtolom a Halo-t, csak az a hülye dilemma ne lenne: autoaim (azaz balfék vagyok mód), vagy szopóirányítós mód... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25482) laca000 válasza ViZion (#25481) üzenetére


laca000
őstag

Teljesen más műfaj a konzolos kockulás mint a pc-s.
Amaz divat, pillanatnyi showtime, emez hagyomány, és értelem :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25483) vakond5 válasza laca000 (#25482) üzenetére


vakond5
őstag

Itt a lényeg, kéremszépen. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25484) markionni


markionni
tag

Na most lenne egy hülye kérdésem :D Ez az AMD Turbo Core Technology ez ér valamit? :D Vagy mire jó? Vagy csak dísznek van? xD

Amúgy ez a vidi egész jó lett :D

AMD - The future is fusion

(#25485) vakond5 válasza markionni (#25484) üzenetére


vakond5
őstag

Annyi értelme van, mint Intelnél: ha magasabb órajelre van szüksége a procinak, akkor a meghatározott szorzóra állítja. Jobban jársz, ha tuningolsz..

@MrM94: Pontosan így van. Annyit helyesbítenék, hogy minimum 4GHz-re ;]

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25486) MrM94 válasza markionni (#25484) üzenetére


MrM94
őstag

Lofaszra se,csapd ra 4ghz re azt jobban jarsz

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25487) MiklosSaS válasza MrM94 (#25486) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1. Tul sok feszt nyom ra. Szerintem told manualisan az OC-ot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25488) laca000 válasza markionni (#25484) üzenetére


laca000
őstag

A Turbo Core felejtős, manuálisan állíts, ahogy fentebb a kolléga javasolta!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25489) markionni


markionni
tag

Köszönöm a válaszokat :))

AMD - The future is fusion

(#25490) vakond5


vakond5
őstag

Hát Urak, stabil így a 4800. :C UEFI-ben két profil van mentve, egyik a 4500-as, Auto Offset-tel, ami 1.35V-ig tolja (ez a 24/7-es beállítás), másik pedig a 4800-as, Offset +0.16875V-tal.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25491) Erdei88 válasza vakond5 (#25490) üzenetére


Erdei88
veterán

LinX-el vagy Prime-al tesztelsz?

(#25492) vakond5 válasza Erdei88 (#25491) üzenetére


vakond5
őstag

Csak winrar bench-csel, és játékokkal tesztelek. Valóban a LinX és a Prime lenne az igazi, de olyan állapot úgyse lesz normális használat mellett, valamint feleslegesen melegíteni se akarom. Játékokkal bőven elég, mert ha nem stabil, akkor az úgyis kiderül.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25493) Erdei88 válasza vakond5 (#25492) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam nem derült ki, de lehet nálad másképp van.
Ezek szerint csak én vagyok ilyen körülményes, hogy linXel vagy Prime-al tesztelek.

(#25494) vakond5 válasza Erdei88 (#25493) üzenetére


vakond5
őstag

Nem vagy körülményes, mert sokkal alaposabb dolog azokkal tesztelni. Én csak azért nem használom őket, mert, mint mondtam, olyan helyzet úgyse lesz normál esetben, hogy a proci annyira ki lenne facsarva. Ha játékot bírja, akkor oké. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25495) ViZion válasza Erdei88 (#25493) üzenetére


ViZion
félisten

Nem-nem... Mindenkinek mást jelent a stabil. Ha neki játékra kell, akkor Prime-t minek futtatna egy napig? Amúgy én is LinX / Prime +Furmark tesztelek, nekem ~10 kör very high IBT vagy linx már stabil, Prime pár óra max. De nagy Sassssss-nak melónál fut X órát és a vége előtt elszállna az baj, ugrik a napi meló... szal ő meg sok órát tesztel, h IRL is bírja-e a cucc. Nem vagyunk egyformák, az a jó :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25496) vakond5 válasza ViZion (#25495) üzenetére


vakond5
őstag

Kékhangyász mondja meg a tutit. :R:C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25497) MiklosSaS válasza ViZion (#25495) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+9999999 :R :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25498) Erdei88 válasza ViZion (#25495) üzenetére


Erdei88
veterán

Fél óra/óráig én szoktam izzasztani, szeretek biztosra menni. Másra is használják a gépet mint játékok.
Azért kérdeztem, mert mindenki linkelgeti a cpu-z screeneket, de az proci a ami nálam van, a fasorban sincs azokhoz képest, de most már értem miért :)

[ Szerkesztve ]

(#25499) laca000 válasza ViZion (#25495) üzenetére


laca000
őstag

Nekem 4.8-on a Far Cry és a Crysis 3 jelenti azt, hogy stabil a drága, és az is ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25500) MiklosSaS válasza Erdei88 (#25498) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak akkor mondom stabilnak egy OC-et ha 4-5 ora teszteles utan minden rendben van. Ugy ahogy a kek ormanyos mondtam, nem jo erzes 4-5 ora munka utan elveszteni mindent mert nem stabil az OC.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.