Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) laca000 válasza MiklosSaS (#25500) üzenetére


laca000
őstag

Vagy inkább: 4-5 nap, egy hét ;)
Közben más munkafolyamatokat is végzel, és akkor kibukik..
Na az már stabil.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25502) vakond5 válasza Erdei88 (#25498) üzenetére


vakond5
őstag

Nem tudom hogy mások hogy vannak vele, de én csak olyan eredményt teszek közzé, ami tényleg stabil. Feltehetném 5GHz fölé én is a 8150-et, gyorsan tolnék vele egy validátort, aztán tessék... csak épp semmi értelme nem lenne.
Egyébként én se azért tesztelek csak játékkal, mert úgyis csak játszok, hanem mert ha ott stabil, akkor valószínűleg rendszerben is az lesz. :K

@DeadMeat: ..az meg a másik.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25503) DeadMeat válasza Erdei88 (#25498) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem feltétlen. Azt vettem észre, hogy pl a bf3 hamarabb kivág, ha nem jó a tuning, mint a prime/linx páros közül akármelyik.3 óra prime után a bf3 5 perc alatt kivágott, mert kevés volt a cpu-nak a fesz adott órajelhez.Pedig a prime még sokkal jobban is fűtötte a procit.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#25504) ViZion


ViZion
félisten

Az meg valóban a másik dolog, h valami CPU-Z valid, vagy 24/7 stabil...
Amúgy sok "stabil", illetve annak gondolt beállítás nálam (korábbi procival is) asszony tesztelte. Az a f@s farmerama, full flash az egész. Már idegbeteg voltam, amikor mondta, h BSoD volt... :(
Közben Prime, LinX, játékok, stb... minden stabilan, a retekfarm meg kinyírta... fasza. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25505) vakond5 válasza ViZion (#25504) üzenetére


vakond5
őstag

Látod? A nők még az OC-t is tudaton kívül tesztelik :DDD
Viccet félretéve, a flash tényleg érdekes dolgokat tud produkálni. Csak a farmerama!!! :DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25506) Jim76 válasza ViZion (#25504) üzenetére


Jim76
aktív tag

Pont ez volt szombaton, haveréknál szögeltünk össze egy 6300-as konfigot, 1866-os ramokkal. Az uefi konfig elméletileg megvolt, mire odaértünk, látszólag ment is minden, aida stress ok, facebook flash játék indít, bsod, na wtf? , adjunk neki nagyobb feszt... akkor látom, hogy ram 9-9-9-auto-ról 9-11-9-auto-ra állítva. Mondja haver, a khx18 leírásban ennyi volt, viszont az auto 24-et jelentett az asus-ban, 1866-hoz meg 9-11-9-27 kellett aida szerint. Miután át lett állítva, megszűnt a bsod. Ráadásul mindig ditectx, meg win32k.sys hibákkal jött a kékség, hogy ne a ramra gondoljunk először. Szóval a legjobb stabtest ezek szerint a fb flash :D

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#25507) - = Zk = - válasza vakond5 (#25469) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ki a néni?... ösmerős nagyon.... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25508) asdf2 válasza - = Zk = - (#25507) üzenetére


asdf2
tag

Mila Kunis a tippem. :DDD

(#25509) - = Zk = - válasza asdf2 (#25508) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is, de előbb megvárom a kép "tulaját" :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25510) vakond5 válasza - = Zk = - (#25507) üzenetére


vakond5
őstag

asdf2 jól mondja, Mila Kunis <3.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25511) laca000 válasza vakond5 (#25510) üzenetére


laca000
őstag

És ezt láttátok róla?
Ez ugyanaz a nő:
[link]

Na erről ennyit.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25512) - = Zk = - válasza laca000 (#25511) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ettől nő egy nő... sminkel még egy fekete kecske is fehér lesz... ;)
am smink nélkül is "szép" sztem... Mila.. nem a kecske :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25513) asdf2 válasza laca000 (#25511) üzenetére


asdf2
tag

Rossz képet mindenkiről lehet csinálni, jót nem. :)

(#25514) laca000 válasza - = Zk = - (#25512) üzenetére


laca000
őstag

Bomló hús az egész..
És nem a hús a lényeg, na ezt köll megtanulni ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25515) vakond5 válasza laca000 (#25511) üzenetére


vakond5
őstag

Zk és asdf2 jól mondja. Elég sok képet láttam már, és személy szerint, nekem nem csak külsőre tetszik :)

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25516) laca000 válasza asdf2 (#25513) üzenetére


laca000
őstag

Hát ha neked 5 perc kamaty többet ér :O
Hát tessék, vihető ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25517) laca000 válasza vakond5 (#25515) üzenetére


laca000
őstag

Ismered vagy mi?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25518) - = Zk = - válasza laca000 (#25517) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem ,csak ő nem a smink nélküli kép alapján itéli meg ;)

(#25514) laca000
wut?! :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25519) vakond5 válasza - = Zk = - (#25518) üzenetére


vakond5
őstag

Sajnos személyesen nem, de milliónyi interjút meg egyebet néztem. Perfekt személyiség. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25520) laca000 válasza - = Zk = - (#25518) üzenetére


laca000
őstag

:R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25521) laca000 válasza vakond5 (#25519) üzenetére


laca000
őstag

Perfekt együtt élve tudhatod meg.
Kiféle bárki bármit mutathat.
Megnézem én, hogy Pünkösd napján mikor csinál ez neked, mondjuk ebédet.
A közeli Japán éttteremből rendel.
De legalább úgy hibát nem követ el, mert az legalább egészséges ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25522) - = Zk = - válasza laca000 (#25521) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem tudhatod biztosra, hogy nem tud főzni. csak feltételezed.. vagyis előre itélkezel ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25523) vakond5 válasza laca000 (#25521) üzenetére


vakond5
őstag

Nem vitázni akarok, és végülis lehet is igazad azzal kapcsolatban, hogy mutathat bármit, de szerintem ezt nézd meg. Említetted a főzést. Javaslom még ezt is, profin összerakott video. :)

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25524) laca000 válasza vakond5 (#25523) üzenetére


laca000
őstag

Ok, maradjon bálvány, semmi kifogásom ellene, de nekem könyöröghetne, nem tetszik :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25525) asdf2


asdf2
tag

Van valakinek ASUS M5A99X EVO R2.0-ja? Mit megy vele a procija? (FX-8320 alá kéne valami komolyabb, mert a mostaniból hiányzik egy két beállítás, ami jól jönne) :R :R

(#25526) - = Zk = - válasza asdf2 (#25525) üzenetére


- = Zk = -
félisten

M5A99FX Pro R2.0-ám van.. de perpill még csak egy FX8150-nel... :B
990FXA-UD3-at váltott

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25527) DeadMeat válasza asdf2 (#25525) üzenetére


DeadMeat
veterán

Például? Mi az ami hiányzik szerinted? Nekem is kéne lapot cserélnem a cf miatt, de nem tudom mi legyen.A tiéd kis tesója van nekem és nem vettem észre, hogy ebből hiányozna valami beállítás.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#25528) MrM94 válasza DeadMeat (#25527) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem az LLC hianyzik neki belole ami nekem sincs

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25529) vakond5 válasza laca000 (#25524) üzenetére


vakond5
őstag

:R:R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25530) asdf2 válasza DeadMeat (#25527) üzenetére


asdf2
tag

DIGI VRM... (LLC ugye nem állítható) Mellesleg nálam a feszt is elég nagy lépcsőkben lehet léptetni. Arról, hogy a ventiket szoftveresen nem lehet vezérelni giga fícsör :DDD ne is beszéljünk. :)

Plusz tetszik, hogy pinnel beléphetek a BIOS-ba. Meg ott nincs ilyen 'okos' VRM védelem a deszkába. (Nekem lelövi önmagát 59 fokon, bár ez a hűtőmnek köszönhető, ami felette fúj át.)

Mondjuk Phenom II 955 alatt tökéletesen meg voltam vele elégedve.:)

(#25531) - = Zk = - válasza asdf2 (#25530) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor bármilyen Asus aminek van DIGI VRM+ cumója (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25532) vakond5 válasza - = Zk = - (#25531) üzenetére


vakond5
őstag

Bizony bizony. Epic egy dolog a DIGI+ VRM. :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25533) DeadMeat válasza MrM94 (#25528) üzenetére


DeadMeat
veterán

Rev.1.0 ? Akkor olyant nem veszünk, nem mint ha használnám, mert most is normalon van, de azért néha kellett eddig is magasabb órajelhez.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#25534) asdf2 válasza - = Zk = - (#25531) üzenetére


asdf2
tag

Azért esett rá a választás, mert 6+2 fázis (bár nemtudom, szükséges-e nekem, de én hajtom rendesen a procct), meg két karit tud 8/8x-ba hajtani. (Mondjuk megesküdtem többkártyát sose, de azért ott van bennem a kisördög :DDD )

Ja, és régebben írtam a tápom... na hát az is a giga VRM hővédelme volt.

Azért ne szidjuk annyira, mert én még ezt el akarom adni. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25535) - = Zk = - válasza vakond5 (#25532) üzenetére


- = Zk = -
félisten

részben ennek köszönhetem a 4,6GHz-et jelenleg épp :C....

(#25534) asdf2
jogos... nekem is volt Gigám... még a 790X sorozat.. vagy 5 évig.. aztán lett a másik Giga.. ha már.... de... eladni ne mtudtam basszus..
pc bolttal boltoltam egy nagyot és mákom lett...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25536) vakond5 válasza - = Zk = - (#25535) üzenetére


vakond5
őstag

Tutira, sokat számít hogy digitális fesz. szabályzás van. :K

Nekem is Gigám volt mindig (kivéve egyszer MSi) és ha akkor a 970A-UD3 tudta volna az UEFI-t, akkor nem az M5A97 Pro-t vettem volna. Meg kell mondanom, hogy nem bántam meg, hogy átpártoltam az Asus-hoz. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25537) MrM94 válasza DeadMeat (#25533) üzenetére


MrM94
őstag

igen rev 1.0 engem nem igazan zavar.szeretem ezt az alaplapot.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25538) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Én többet meg nem válnék a digi+-tól. :K

Processzor, memória finomhangolásra perfekt.

(#25539) vakond5 válasza gyuszaa (#25538) üzenetére


vakond5
őstag

Ez az egyik, a másik meg az Asus UEFI-je. Nézze meg bárki akár a MSi-nek, akár az ASRock-nak, akár az Gigának az UEFI-jét. Egyik áttekinthetetlen, másik csicsás és laggol a kurzor, harmadik közelíti meg talán az Asus-ét.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25540) foka


foka
aktív tag

Egyre jobban idegesít az asrock 990fx extreme 3-am, nagyon megérett már a cserére. A UEFI egér lag még csak hagyján, de amikor egy kis szerelgetés után nem kapcsol be a gép, és clear cmos után megvan minden beállítás az késsz.. Egyelőre ASUS Sabertoothban gondolkodom, valami más ötlet? A kardfogú kerámiás hűtése megfelelő (csak mert most az alaplap is vizes)?

Üdv: Fóka

(#25541) - = Zk = - válasza foka (#25540) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+1 a M5A99FX PRO R2.0.... nem olyan speckó a hűtése, de....bitang ez is

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25542) Erdei88 válasza DeadMeat (#25503) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam még sosem volt ilyen. Napokig használtam úgy a gépet, hogy jóval kevesebb feszt kapott mint amin stabil lett volna.
LinX után én mindig adok neki 0.01-0.02V pluszt és akkor biztos, hogy stabil.

(#25543) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#25541) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1 az asus-ra !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25544) foka válasza - = Zk = - (#25541) üzenetére


foka
aktív tag

Kardfogúhoz képest elég baráti az ára is! Az a +10es az árban nem hinném, hogy nekem megérné.

Üdv: Fóka

(#25545) - = Zk = - válasza foka (#25544) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ahogy érzed (Y)
írtam, én 990FXA-ról váltottam nekem azért volt könnyebb.... ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25546) foka válasza - = Zk = - (#25545) üzenetére


foka
aktív tag

És még ahhoz képest is ennyire jobb?! Akkor az asrockhoz mint a teológia és a geológia (ég és föld :DDD ). A szolgáltatások ebben a kategóriában már nem annyira számítanak, a tuning meg az olvasottak alapján egyformára jöhet ki a kardfoggal (a két Asus).

Üdv: Fóka

(#25547) - = Zk = - válasza foka (#25546) üzenetére


- = Zk = -
félisten

óóó, de még mennyire, hogy jobb.... ez az alaplap kiküszöbölte a hőfok és user error gondokat :C..

mennyi az a sabertooth?!....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25548) juve600 válasza vakond5 (#25539) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem asrock lap volt az első ami uefi bios-os volt,teljen jó-áttekinthető,felhasználóbarát,utánna asus lett hát arról jót vagy semmit,most giga van ez má 11 fokkal jobb mint az asus

(#25549) foka válasza - = Zk = - (#25547) üzenetére


foka
aktív tag

Kardfog átlag 42-43, M5A99FX PRO R2.0 33

Üdv: Fóka

(#25550) foka válasza juve600 (#25548) üzenetére


foka
aktív tag

Nekem a kinézetével, áttekinthetőségével semmi bajom, amit előzőleg írtam az idegesít. Szerelek valamit a gépben, utána bekapcsolnám a gépet, és se kép se hang. kiresetelném a cmost és ugyanazokkal a beálításokkal jön be amikkel előtte használtam, ráadásul előtte ezekkel a beállításokkal hónapokig hibátlanul működött :Y

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.