Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) vakond5


vakond5
őstag

@ZK + Vizion: Pont erre gondoltam én is, mikor Bomi kollega adatlapját megláttam, miután írta a dolgokat ;]

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25252) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Jókis cuccok ezek a procik akárki akármit mond! :K Lehet teljesítményben még nincsenek intel "szinten" de intel árban sem! :D

(#25253) vakond5 válasza pcguru23 (#25252) üzenetére


vakond5
őstag

"teljesítményben még nincsenek intel "szinten" de intel árban sem!"
Itt a lényeg! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25254) MiklosSaS válasza ViZion (#25250) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mindig is mondtam hogy a puhatestu turbos egy arulo ! Ide jar kemkedni, aztan megyen a kekekhez pletykalni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25255) Yeffy válasza ViZion (#25250) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :R

gyuszaa: pontosan... :)

úú, egész jó árú már ez a 6300...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#25256) gyuszaa válasza pcguru23 (#25252) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nagyban függ a felhasználási területtől is, ha az ár/teljesítmény arányt nézzük akkor meg bárhol megállja a helyét, nem hatalmas az űr köztük. Súlyos ezreseket kell fizetni pár százalék differenciáért bizonyos szint felett,ilyen ez a szakma. Egyénfüggő kinél hol van ez a lélektani határ. Egy/kevés szálon való számításban erősebb az intel, az meg majd kiderül, hogy mit hoz a jövő.

(#25257) vakond5 válasza gyuszaa (#25256) üzenetére


vakond5
őstag

Ha már az ár/teljesítmény arányt említetted: nem tudom felfogni miért kezdődik 25k-nál az FX, és végződik 45-nél. Vagy az alja pofátlanul drága, vagy a teleje túl olcsó.. vagy csak ez lenne a marketing?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25258) gyuszaa válasza vakond5 (#25257) üzenetére


gyuszaa
őstag

Attól függ mihez képest, én konkrétan az fx 8××× és szokásos intel i5/7sandy-ivy harcra gondoltam ezalatt.

(#25259) vakond5 válasza gyuszaa (#25258) üzenetére


vakond5
őstag

Értelek, de ez kezdetektől fogva igaz volt AMD vs Intelre.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25260) laca000 válasza vakond5 (#25259) üzenetére


laca000
őstag

Szerintem az első valamire való három AMD processzor az a 6300, 8320 és 8350-es.
Ha ezek nem léteznének, már régen Intelt vettem volna.. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25261) vakond5 válasza laca000 (#25260) üzenetére


vakond5
őstag

Ez is egy álláspont :R
Itt az én proci listám, ezek voltak a kezdettől máig: A64 3700+ @2200MHz > A64 x2 5200+ @3100MHz > Ax2 7750 @3000MHz > P2x4 940 @3400MHz > P2x4 965 @3600MHz > P2x4 955 @4200MHz > FX-8150 @4500MHz

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25262) Xeon Cpu válasza markionni (#25242) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

Hardverker a legjobb ezt tuti onnan rossz szájízzel nem fogsz eljönni!!
Csak ott vásárolok!!
Hardverker for ever

(#25263) ViZion válasza Xeon Cpu (#25262) üzenetére


ViZion
félisten

az az igazság, h ipon azért a legjobb, mert nagyon jó a kereső, jól lehet szűkíteni a termékkört. Utána szoktam megnézni, h adott cucc hol-mennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25264) laca000 válasza ViZion (#25263) üzenetére


laca000
őstag

Mint én, és még sokan mások, de a a Hardverker is "nagyon ott van"! ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25265) BomiBoogie válasza Rypejakten (#25245) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

4-5 VGA-t? Quad+1 SLI? :D

(#25260) laca000
Azért csak kihúzod valahogy a lagymatag 4.8-as FX-szel. :D

(#25252) pcguru23
Ez így van, a kék drága, de minek, amikor az FX is korrekt. :K

miklosss, ViZion, vakond5, Zk - kihagytam valakit? :D
Köszönöm túláradó szereteteteteteteteteket (trollolo by vakond5), örülök, ha körülvesznek az állatbarátok. :)
(Zk ufó, őt kihagyom.)

[ Szerkesztve ]

(#25266) laca000 válasza BomiBoogie (#25265) üzenetére


laca000
őstag

Azért "csak" arról beszélek, hogy ez ér vmit, vagy nem értetted amit írtam? :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25267) BomiBoogie válasza laca000 (#25266) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értettem, értettem, nyugalom. :D

(#25268) laca000 válasza BomiBoogie (#25267) üzenetére


laca000
őstag

;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#25269) Rypejakten válasza BomiBoogie (#25265) üzenetére


Rypejakten
addikt

Na ja, és írtam mellé egy oprendszert is. :)

(#25270) vakond5 válasza BomiBoogie (#25265) üzenetére


vakond5
őstag

:P Azért, Bomi, el kell ismerned hogy Sas Úrnak a "turbos puhatestű" szövege odacsap :C
Egyébként hogy trollkodjak még egy kicsit: kimaradt egy "te" a "szereteteteket"-ből ;]

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25271) BomiBoogie válasza vakond5 (#25270) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem jártál még az FX-esek OFF topikjában, szoktuk egymást becézgetni. :)

Így jobb? :D

(#25272) vakond5 válasza BomiBoogie (#25271) üzenetére


vakond5
őstag

Még nem jártam.

Abszolút jobb! :R:C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25273) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#25265) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ufó? O.o
én Ed vagyok.... kikérem magamnak :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25274) MiklosSaS válasza vakond5 (#25270) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Be ne dolj a turbos arulonak, amiota gyiiiiharom+2-je van ide jar kemkedni. Nezd meg jol, be is kekult a haza, meg a csapjai sem allnak jol. A nagy FX OFF-olosban el is volt itelve. Elete vegeig guberalniatakaritania kell a topicot az arulasert.

-ZK- : te UFO-ED vagy, nezd csak meg jobban magad. Szerintem valami nincs rendbe veled, tul sapadt vagy... ezt a dalt rolad irtak : [link]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25275) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#25274) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Látjátok gyerekek, ezért érdemes az OFF topikot is látogatni. :D

(#25276) vakond5 válasza MiklosSaS (#25274) üzenetére


vakond5
őstag

Szerencsétlen kis Turbo Csigusz.. :O
ZK-t meg ne ítéld el a megjelenése miatt, hiszen a sors egyetlen szemöldököt adott neki csak... elég baj szegénynek

:DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25277) MiklosSaS válasza vakond5 (#25276) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Viccelsz ?! Meg hogy szerencsetlen kis turbo csigusz ? Szerintem itt a helye : [link]

ZK kollega kinezete ellenere egyenlore egy uRiember, csak tobb az Ur benne mint az ember az mas teszta.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25278) vakond5 válasza MiklosSaS (#25277) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi hogy megnevettettél, jól esik így késő este. :R:DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25279) BomiBoogie válasza vakond5 (#25278) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Enyelegni tessék átfáradni az OFF topikba! :K

(#25280) xatos3 válasza - = Zk = - (#25273) üzenetére


xatos3
senior tag

de pontosan melyik is? ed edd vagy eddy?:D

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25281) foka


foka
aktív tag

Tegnap este még egy kicsit izmoztam a géppel: 4.2GHz/1,4V a LinX rendben fut, a Prime95 utolsó szála megáll, az eddig is használt 4.0/1.3375-nél minden rendben.
A Far Cry 3 nagyon háklis, vagy nem kultiválja a szénné hajtott 7950-et (7970 bios-szal 1100/6000 ennek megfelelő feszültségekkel) vagy a kártya melegszik, időnként az árnyékok helyett hatalmas fekete-barna csíkos hegyek nőnek a tájban (pl felhő árnyéka, vagy hegy/épület árnyéka). Az összes többi gáma hiba nélkül futott eddig, és ez az eddigi ami legjobban leterheli a gépet, szerintem még semmi nem használta ki eddig a 8 szálat az FX-ben (tesztprogramot kivéve)

Érdekes dolog, amikor elkezdem biosokat sütni a Gigabyte GV-R795WF3-3GD-be csak ezzel a biossal volt életképes, sem a 950 sem az 1000 sem az 1050 MHz-es nem működött, csak ez a 1100-as, viszont HDMI kimenethez át kell kapcsolni az eredeti biosra

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#25282) BomiBoogie válasza foka (#25281) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezek a grafikai hibák leginkább túlzott VGA OC-re utalnak, azon belül is memória órajelre.

(#25283) foka válasza BomiBoogie (#25282) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor használjam a gyári biost szoftveres húzással (de ahhoz tudni kéne milyen feszeket használ ez a bios) vagy valami szerkesztővel vegyem vissza ennek a biosnak a memóriafrekijét, vagy hagyjam a biost és programból vegyem vissza a memóriát? Időnként máshol is látok ilyen kockás memóriaszemetelést, néha még win7alatt is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#25284) DeadMeat válasza xatos3 (#25280) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ed. Edd a zseni, Edy meg a góré :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#25285) BomiBoogie válasza foka (#25283) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem vedd vissza első lépésben a memóriafrekit, hogy lásd, orvosolja-e. Persze, mondjuk legalább 1-200-zal, aztán ha eltűnnek, akkor lehet megint puhatolózni, meddig mehet.

(#25286) sg22 válasza foka (#25283) üzenetére


sg22
senior tag

te is heggesztheted a biost. tedd vissza a gyarit, szoftveresen nezd meg hol a vege, aztan azt flashed ra.
custom fan profilokat is a biosban legjobb beallitani

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#25287) foka válasza BomiBoogie (#25285) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor ma délutánra/estére ez a program, a morára kéne még venti (jelenleg csak 2 db 20-as van az is csak gyorskötözővel lógatva), meg az eldurrantott ventiszabályzót rendberakani. Vagy az alaplapom a hülye, vagy a win7, de a ventiket nem szabályozza automatikusan (kézzel kell beállítanom játék előtt a fordulatot) valamint az usb3 dolgokat vagy nem, látja, vagy rövid időn belül eldobja. :Y

Üdv: Fóka

(#25288) foka válasza sg22 (#25286) üzenetére


foka
aktív tag

Azért ezt használtam, mert ez a bios a frekikhez ugye a feszeket is belövi, de inkább egyszerűen ebbe veszem vissza a memóriát win alól. Fan profil nem kell, mert ez is vizes (EK fullcover). Biosbuhera porogit mit ajánlasz (gondolom a régi amit a Gef256-hoz használtam nem jó már :D )

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#25289) sg22 válasza foka (#25288) üzenetére


sg22
senior tag

a gpu zvel tudod lementeni a biosodat, radeon bios editor es ati flash utility, de nem vagom hogy 7950-nel megy e vagy mivan, en anno a 4870emet heggesztettem igy : )

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#25290) Asbee válasza foka (#25288) üzenetére


Asbee
veterán

Ha a rev2.1-es gigát van, arra tehetsz bármilyen biost, feszt nem fogsz tudni állítani. Ha 1.0 akkor gyári alap boost nélküli bios-t tedd fel, és azzal szépen msi ab-ben be lehet állítani a feszültséget. A grafikai hiba attól van, hogy nem stabil a tuning vagy melegedés. Full cover blokknál, ha minden rendben vele akkor ez kizárható. 7950-nél általában az ilyen hiba gpu-ra utal. 1100 amúgy közel sem szénné hajtott. Nálam vízzel 1300/7200-őt megy. Ez már szénné húzott. :D A gyári boostos feszek pedig sajnos borzalmasak.
Amúgy nekem is ilyen blokkom van 7950-en, nálad milyenek a hőfokok? (gpu, vrm). :R

(#25291) foka válasza Asbee (#25290) üzenetére


foka
aktív tag

Ez van nekem:

Egy külföldi fórumon találtam leírást a 7970 biosokról (nem elírás tényleg 7970-esét használom), letöltöttem az összeset a linkről ez az egy működött. Még januárban belesütöttem azóta így használom. Akkoriban még nem volt meg a Gigabyte-nak az 1000-es biosa a 7950-hez.
A vrm-et nem szoktam nézni, egyéb játékoknál 39-41 a gpu, a Far Cry 3-nál szokott felmenni 45-46-ra (közvetlenül kilépés után, vagy a játékot tálcára rakva). Amikor a 4,8-ra húztam a 8120-at (korábban írtam, idle 61 fok) az már felfűtötte a kártyát is 40-45-re idle-ben. Na azt már nem mertem megterhelni rendesen, de hál-istennek rögtön kékre is fagyott ;] Elmondható hogy a 7950@7970 boissal hűvösebb mint a tuningolt 8120(egy bizonyos szint után persze).

[ Módosította: BomiBoogie ]

Üdv: Fóka

(#25293) Asbee válasza foka (#25291) üzenetére


Asbee
veterán

A kártyán a pci-e csati felett látod közvetlenül a nyákra írva, hogy melyik rev. Nekem full ugyanezek a hőfokok! 39-41 far cry 45-46. :D 1200/1600 nálam a mindennapos beállítása. VRM az 55-60 fok.

(#25294) ViZion válasza sg22 (#25289) üzenetére


ViZion
félisten

7xxx szériához úgy tudom nincs bios editor. Sokan cserélgetik -tök feleslegesen. Másik biossal sem lesz erősebb sajnos, szoftveresen is lehet annyit húzni rajtuk. Ez a tapasztalat nagyrészt. Persze van, aki feszkót is akarja emelni, erre is van progi, de nem minden karinál műxik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25295) foka válasza ViZion (#25294) üzenetére


foka
aktív tag

Sajnos szoftveresen nem ment még a 950-sem, a memóriához meg hozzá sem lehetett nyúlni (még 50 MHz-t sem engedett) emiatt választottam a 7970 bios-os húzást.

Üdv: Fóka

(#25296) foka válasza Asbee (#25293) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor otthon megnézem, holnap megírom (otthon nincs netem).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#25297) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

piszok disznók.. kibeszéltek a hátam mögött! ;]

(#25280) xatos3
illene tudni ;]
de DeadMeat megválaszolta neked ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25298) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#25297) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ufo-legeny tehat azt hiszed mi ilyenek vagyunk ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25299) Malibutomi válasza MiklosSaS (#25298) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akarod mondani:

(#25300) ViZion


ViZion
félisten

Irány az OFF topik, egyrészt ott a helyünk, másrészt ezért simacsiga vérszemet fog kapni, jogosan. :D Ott is jó a buli, valami őrült most szórt szét a topiklakók között 3 új játékot... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.