Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) BomiBoogie válasza DeadMeat (#25898) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Dehogy értem. :)

Látom, 7770 CF. Úgy értettem, hogy CF-re min. x8x8-as lapot érdemes venni, ami meg újonnan kicsit a kereted fölött kezdődik. :K

Ahogy látom, még a végén bele is férsz.

[ Szerkesztve ]

(#25902) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
aszt szeretném meg kérdezni hogy tudom fel húzni egy FX-4100 egy olyan 4.2 Ghz és menyivel nőne a fogyasztása ? ölég lenne egy artic A30 hütő ?

a válaszokat előre köszönöm :R

(#25903) Pug válasza DeadMeat (#25900) üzenetére


Pug
veterán

Asszem iPon-ban volt, most nem tudom mennyi, gondolom azóta felment sajnos. De igazából, ha 38K alatt látod valahol, akkor szerintem érdemes lecsapni rá. :K

(#25904) BomiBoogie válasza nandi17 (#25902) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tekintve, hogy arra minden valószínűség szerint alapfeszen felmegy, nem sokkal, mivel az a 4170 órajele. Úgyhogy menni fog a hűtőddel.

(#25905) nandi17 válasza BomiBoogie (#25904) üzenetére


nandi17
tag

és aszt hol tudom fel emelni ?
mert én annyira nem értek hozzá :(

[ Szerkesztve ]

(#25906) ViZion


ViZion
félisten

Símacsiga, kérem betenni az alapelvekbe, első hsz-be, stb... ;]
Ha az igekötő (be-, ki-, meg-, el-, át-, rá-, ide-, oda-, szét-, össze-, vissza-, stb.) az ige előtt áll, akkor a két szót egybe írjuk. amennyiben az igekötő és a szó közé ékelődik még egy szó (pl. megkérdezni vs. meg kell kérdezni), abban az esetben midhárom szót külön írjuk. :R

Köszönettel:
Hungarian Grammar Nazi HQ

Ezt a képet ne erőltessük, még ha viccesnek is gondoljuk.

[ Módosította: BomiBoogie ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25907) MiklosSaS válasza xatos3 (#25899) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Off, ez egy picit gyenge. Inkabb hagyd 4.6 ghz-en szerintem oda eleg a 1.46-1.48 V.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25908) BomiBoogie válasza nandi17 (#25905) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A BIOS-ban a "multiplier" (szorzó) szöveget keresd. :K

(#25906) ViZion
Ez most hogy jön ide amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#25909) miresz válasza ViZion (#25906) üzenetére


miresz
veterán

Te tényleg beteg vagy! Itthon röhögök,és folyik a könnyem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25910) MiklosSaS válasza miresz (#25909) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mondom en hogy az ormanyos-kormanyosnak hianyzik egy kereke !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25911) xatos3


xatos3
senior tag

4700 @ 1,520 50 celsius max az baráti? :DDD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25912) BomiBoogie válasza xatos3 (#25911) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha stabil, maradhat.

(#25913) MiklosSaS válasza xatos3 (#25911) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, de mennyit ker 4.6-on ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25914) xatos3 válasza MiklosSaS (#25913) üzenetére


xatos3
senior tag

4600-on 1,488al röhögve beéri
de nehogy már a hőt leszámítva másra ne legyen jó a h110, ez a +100 mghz megnyugtat :DDD
előző contact 29el a 4600 78 celsiust képes volt prime alatt, normálba meg 68 fokot csinálni

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25915) MiklosSaS válasza xatos3 (#25914) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

M Egertelek, akkor hasznald egeszsegel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25916) - = Zk = - válasza DeadMeat (#25895) üzenetére


- = Zk = -
félisten

részemről +1 Anus M5A99FX Pro R2.0

bár ott bukik, hogy a PCI takarva lesz.
bár, ha neked jó a 8x/8x a 16x/16x helyett akkor nincs gáz (Y)

(#25911) xatos3
:Y
prime alatt és vízzel ennyi?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25917) DeadMeat válasza - = Zk = - (#25916) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem mindegy, hogy 8*8 vagy 16*16 a pci-e sávszél, csak a hangkártyát is tudjam használni.Ezeken a vacak új lapokon szinte nem is lehet, ha az ember cf-ben gondolkozik.. Az alaplapi recsegtetőből meg inkább nem kérnék. :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#25918) - = Zk = - válasza DeadMeat (#25917) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én elvagyok az Ánuszéval.. .de egy Xonart kipróbálok majd... (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25919) ViZion válasza DeadMeat (#25917) üzenetére


ViZion
félisten

szvsz egyszerűbb, olcsóbb HDMI-n kivinni digitálisan a hangot az erősítőre, nem? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25920) xatos3 válasza ViZion (#25919) üzenetére


xatos3
senior tag

én arra esküszöm ha rendes cuccot akar az ember akkor 5.1 erősítő optikai vagy digi kábelen a géből
a hdmin meg csak a kép

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25921) DeadMeat válasza ViZion (#25919) üzenetére


DeadMeat
veterán

Fejhallgatót használok csak, nem kötöm a gépet tévére, erősítőre, semmire.Arra ott a media box, vagy mi a szösz a neve.A hangkártyán van füles erősítő, továbbra is szeretném azt használni, mert annyira jó, hogy csak na :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#25922) mackosajt válasza DeadMeat (#25921) üzenetére


mackosajt
addikt

valami új recsegtető nem lenne jobb?

de ha találsz a célnak megfelelő lapot, írd már meg, mert nekem is hasonLó a gondom :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25923) MiklosSaS válasza mackosajt (#25922) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Itt a megoldas ! : [link]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25924) mackosajt válasza MiklosSaS (#25923) üzenetére


mackosajt
addikt

Ne offoljáááá :D

Ezen nincs sima PCI, vagyis nem jó.
Vagyis jó lap, csak nem arra, amire a kolléga keresne. Illetve tudom, hogy neked van eladóóó, vagy volt, vagy tévedtem? :D

Hogy ON is legyek, Extreme4-ben Ászrokkéktól ki járatja még az FX-ét? Rajtam kívül?
És ha igen, milyen frekin és feszkón?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25925) ViZion válasza xatos3 (#25920) üzenetére


ViZion
félisten

Alaplapon van S/P DIF optikai, nem? HDMI-n is digitálisan megy tovább, hibajavítással, stb. Tehát gyakorlatilag ami a forrásban van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25926) xatos3 válasza ViZion (#25925) üzenetére


xatos3
senior tag

elvileg tökmind1, de én akkor is jobb szeretem ha külön van a 2 rendszer

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#25927) MiklosSaS válasza mackosajt (#25924) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen nagyon jo lap, a masodik lap amire mondhatjom hogy 90 %-ban tetszik. (az elso az a gene IV volt).

Maskulonben van/volt (holnap dol el) elado Asus Sabertooth Z77 lap. Jo kis joszag az is.

(Mivel az Epox es a DFI mar nem gyart normalis alaplapot, vagy egyaltalan nem ezentul en csak az asus-nal maradok, habar a giga sem hulladek)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25928) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#25915) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az egerészölyv zsákmányának a birtokára gondolsz :F

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#25929) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#25928) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Baxus, eszre sem vettem hogy elirtam. Javitok " megertelek".

Koszonom a megjegyzest Vezer Igazgato Ur !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25930) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#25929) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

De hát ne javítsd! Ez egy kitűnő poénforrás, erre Te javítod? :O
Inkább hozz létre újabb ilyesmiket! :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#25931) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#25930) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rndben, dolgozni fogok rajta !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25932) vakond5 válasza ViZion (#25906) üzenetére


vakond5
őstag

Végre valaki! Köszönöm! :R
Komolyan mondom, szúrja a szemem mikor hasonlókat látok. :W

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25933) baboss válasza MiklosSaS (#25931) üzenetére


baboss
őstag

Szia.Már megint hozzád fordulok tanácsért.Alaplap ASUS CROSSHAIR V FORMULA Z.Ugyan az mint a linken.[link].Én hiába próbálom bárhogy beállítani a Fast Boot-ot nem jön össze ilyen gyors boot idő.Pedig egy [link][/L ] OCZ REVODRIVE 3 240 GB-os SSD-n van a WIN 8 OP.
Esetleg tudnál segíteni,hogy mit és hol kel állítani,hogy elérjem ezt a gyorsaságot

[ Szerkesztve ]

(#25934) MiklosSaS válasza baboss (#25933) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szis, en eletemben nem foglalkoztam a fast-boot-al, a het vegere tudnak csak mert holnap ram nelkul maradok es pentek-szombatra varhatoak a ramok. Emlekeztes privatban hogy jarjak utana, vagyis teszteljem le az en gepemen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25935) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#25931) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Rndben... " - Úgy érted, hogy véletlenszerűen fogsz dolgozni rajta? :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#25936) baboss válasza MiklosSaS (#25934) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm.Majd kereslek. :R

(#25937) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#25935) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vezer Igazgato Ur ! A szemed olyan mint a sasss(miklosss)-e reggel 5.30-kor, nem olyan eles hanem olyan csipas.

Mindent meglatsz ?!

@baboss: Rendben

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25938) ViZion válasza baboss (#25933) üzenetére


ViZion
félisten

Fast boot-ot elvileg win8 támogatja. BIOS-ban kell bekapcsolni, ilyenkor a HW detektálását teljesen az OS-re bízza. Szerintem win8 topikban kérdezz rá a pontos mikéntjére, magam nem használom: win 7 majd elindul, Linuxnak meg elég 4 sec... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25939) Jim76 válasza mackosajt (#25924) üzenetére


Jim76
aktív tag

Én is Extreme 4-et használok, FX6100-al, most 2 profillal, mióta feltettem a vrm bordára a ventit.

A régi beállítás 4,2GHz 1,3375V-al, ez a mindennapi, ezzel gyakorlatilag minden atomstabil (az értelmetlen prime is, azzal sem vdrop-ol :) ) , a második profil az a 4,7 GHz 1,4500V-al, ami használatra szintén alkalmas, bench-ek mind lefutnak, párszor már konvertáltam vele 20-30 percekig, még nem volt vele gondom, de óvatos vagyok vele, stresszelni nem is próbálom.
Ami tény, hogy 4,2GHz felett a vrm venti feltétele után mintha kicserélték volna, 4,5-ön még 1536-os linx-et rá mertem engedni, és kitartotta a feszt, nem vdrop-olt (ugyan csak 3 vagy 5 ismétlésre tettem, már nem emlékszem pontosan), ami a venti előtt 4,3-on a második ismétlésnél már a felénél elejtette az 1,35V-ot, vrm túlmelegedés miatt.

A 8120-as másképp viselkedik minden bizonnyal, de kétségtelen, hogy ez egy jó kis lap, én a hangján kívül meg vagyok vele elégedve, de a vrm venti +1000Ft-ért benne lehetne a dobozban, mint ahogy némelyik 990-esben alapból benne van, mert azzal lesz teljes értékű, és elejét vehetnék az amúgy nemigazán megalapozott rosszhírkeltésnek, miszerint "tuningra teljesen alkalmatlan". A 3,3@4,5-4,7GHz azt hiszem ezt bőven megcáfolja...

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#25940) sg22 válasza ViZion (#25938) üzenetére


sg22
senior tag

haha, attol fugg mlyen linuxnak :D itt nalunk mire elindul a centos megoszulsz

what should I do about this?!

(#25941) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Felteszem itt a kerdest mert nem tudom hova besorolni, az egyik haver ma athivott a melo elott hozza mert valami gondja van a gepel (FX-6100/M5A97/7950/8 GB DDR3/HX650 tap) es volna valami gondja.
Sokszor amikor kikapcsol a gep a kijelzo elsotetul, standby mode-ba kerul de a szamitogep nem kapcsol ki, jelet nem kuld megy megyen tovabb csak ha kezileg van lekapcsolva. Ujraindit akkor nem kuld jelet a kijelzonek, tapkabel ki, aztan be, ujraindit es minden tokeletesen mukodik.
Mi lehet a gond: CPU, alaplap, VGA vagy tap. Mondjuk szemely szerint a tapot figyelnem de az o allitasa szerint a mult masfel evben semmi gondja nem volt vele.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25942) ViZion válasza MiklosSaS (#25941) üzenetére


ViZion
félisten

BIOS frissítéssel kezdj. Volt olyan gép, aminél hasonló tünetek voltak, plussz nem indult, resettel, bekapcs gombbal és a tápkábellel játszani kellett, h induljon... Tápra gondoltam, de a szerviz táppal is ezt csinálta. Konzultáció után találtam egy embert, aki hallotta valkitől, h egyik ismerősének a barátja látta azt az embert, akinek elmesélték, hogy BIOS-t kell frissíteni, akkor is, ha legújabb van rajta, újra kell írni, mert ez van. Megoldotta a problémát. Mondjuk csak átmenetileg, mert kb. fél év múlva a teljes alaplap meghalt. De az MSI volt, ott meg amúgy sem ritka a belépős modelleknél, h elhullik.
Tesztelésként futtassatok rajta Live linuxot pendrájvról, ott is csinálja-e. Szerintem igen, mert ez nem OS függő, de legalább azt is kizárhatod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25943) MiklosSaS válasza ViZion (#25942) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rendben, ma delutan felrakom az uj BIOS-t . Es elhoznam ha mernem az o tapjat (nekem HX850 van neki meg HX650) csakhat nem tudom jo dolog volna berakni az eg gepembe tesztelesre ...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25944) ViZion válasza MiklosSaS (#25943) üzenetére


ViZion
félisten

Hát ne prime+furmarkkal tesztelj... Ha a VGA-kat nem nyúzod, akkor símán vinnie kell a géped. Vagy vedd ki az egyik VGA-t, akkor biztosan bírja akár LinX+Furmark kombót is. De majd a többiek is megerősítik/cáfolják. BIOS frissítésből baj nem lehet, csak marha lassan szedi össze magát utána, nem kell parázni, de sokkal lassúbb, mint a korábbi Giga lapom volt. Utána egy reset defaults, beállítani, stb... de ezt nem is kell írnom, hehe :D

szvsz a táp jó, alaplap a rizikó. Remélem bios frissítés megoldja.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25945) MiklosSaS válasza ViZion (#25944) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meglesz es meglatom mi lesz az eredmeny. Idegesit mert en beszeltem ra a Corsair HX650-es tapra, remelem nem a tap lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#25946) Akcok94 válasza MiklosSaS (#25945) üzenetére


Akcok94
senior tag

olyan már nekem is egyszer volt, aszem ezt hibernálásnak nevezik, kihúztam a gépet konnektorból és mikor visszakapcsoltam ugyan úgy mentek a programok mik mentek csak persze néhol hol internet volt szétkapcsolta, én valamit a cmd írtam be hogy ne csináljon többet ilyet.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#25947) foka


foka
aktív tag

Adva lett végre egy M5A99FX PRO 2.0, a ramom PATRIOT 16GB Viper 3 DDR3 1866MHz CL10 KIT PV316G186C0K. Auto állásban 1600-on hajtja a ramokat, ha beállítom manual 1866-ra nem indul a gép, világít a ram post led, megnyomva a MemOK! gombot visszaállítja 1600-ra és elindul. Megoldás? Amúgy felismeri az spd és xmp beállításokat is az alaplap. Ami még érdekesség, hogy cl10-nek vettem, de mindenhol cl9 beállítások szerepelnek, 1600-on és 1866xmp-n is.

Üdv: Fóka

(#25948) ViZion válasza Akcok94 (#25946) üzenetére


ViZion
félisten

Hibernálásnál leáll a gép, ramot kiírja HDD-re. Itt ha jól értem, csak a monitort kapcsolja le, utána "megakad" a leállítás. Ezért is írtam, h linuxal lehet kizárni, hogy valamit a win-ben elbarmoltak (pl. energiagazdálkodásban, h mi történjen leállítás gombra, stb.)

foka: nézd meg a ramod, hogy azt a frekit hány V-on tudja. Azt hajlamosak nem beállítani a lapok, állítsd be kézzel a feszültséget, mennie kellene. Tratsd a ramokat a monitorhoz: MUKODJ!


forrás: logout[/P]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25949) Akcok94 válasza ViZion (#25948) üzenetére


Akcok94
senior tag

de a visszakapcsolás mód hasonló, mert nyomagattam a reset, power gomb, tápkapcsoló ki/be, dugó ki/be és kb 3-4p után kapcsolt vissza.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#25950) MiklosSaS válasza Akcok94 (#25949) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem irtam erthetoen, tehat :

1. shut down gonb klikkelve
2. a kijelzo leall, a gep tovabb porog
3. a gepen az indito gonb hosszas megnyomasa kapcsan a gep leall
4. indit ujra, de nem kap jelet a kijelzo
5. tap kabel KI, 2 perc szunet, tap kabel BE
6. gep indit, win betolt, minden tokeletesen mukodik.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.