Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) gyiku válasza Yeffy (#21307) üzenetére


gyiku
nagyúr

zafir miert nem jatszik? csak mert az az elso szamu radeon partner. mellesleg sima 7850et vettem, doboz is ahhoz valo volt, de erdekes modon 920/1250-at megy. (gyk: ez egy oc)

hüllő

(#21352) BomiBoogie válasza gyiku (#21351) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Örülj, ha nem BS hibás, hiába elsőszámú gyártó, mostanában elég sok gondjuk volt.

(#21353) xatos3 válasza - = Zk = - (#21347) üzenetére


xatos3
senior tag

én amúgy kicsit lemaradtam neked mi a bajod a 990fxa ud3al?

mert nagyon szidod de én semmilyen hibával nem találkoztam

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#21354) - = Zk = - válasza xatos3 (#21353) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem csak annyi, hogy nem képes rendes tápellátást adni a cpunak. a ramokat sem lehet tiszteségesen belőni hozzá. lehet én voltam a béna, mikor "beállítotam", de mélyebben nem foglalkoztam már vele. 3-4ó bőven elég volt. még sok is....

VAGY csak a hűtésével lehet a gond.. passz. ez tág fogalom. persze, tudom, nekikéne ülni, szépen komótosan és meglehetne oldani a gondot. de meguntam... 5 évig giga lapom volt 1 huzamba. hibátlan volt, de mégsem. meguntam. szeretnék egy olyan laéot, amibe beteszem a cuccokat és megy ahogy én szeretném. nem akarok 3ó felette ülni...

a jövőhéten majd kicsit jobban koncentrálok a hűtéseire és megnézem, úgy mi lesz vele...

meg ugye nálam még ott bukik ez a tuning dolog, hogy sokan mondják: betezsed és emeled a szorzót amíg engedi. ezért BE.... hát, oké. csak elfelejtették mondani, hogy a tökéletes tuninghoz bele kell piszkálni időzítésekbe és egyebekbe. NB/SB stb stb. bár ez már ink általánosított már ;)

a másik érdekesség meg az, hoyg BS hibás kártyám volt, kicseréltettem, ugyanúgy volt BS. utánna levettem a CPU OC-t (tudom, elsőre ezzel kellett vna kezdeni. naív voltam) és azóta nincs BS.
úgyhogy gyakorlatilag nem arcba, hanem egy ventilátorba köptem. majdnem nem ugyan az:DD...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21355) Malibutomi válasza - = Zk = - (#21354) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Fura, én nem piszkáltam semmi idözitést meg ilyesmit. Csak szorzót meg feszt állítottam.

(#21356) - = Zk = - válasza Malibutomi (#21355) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem. tehát a többi AUTO-n volt?...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21357) Malibutomi válasza - = Zk = - (#21356) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Most úgy megy.
Átraktam manualra a voltage-et, meg a szorzót, de a a voltagben csak a cpu voltot állitottam, minden más maradt ahogy volt. Meg a ramokat raktam át ugye hogy ne 1333-on menjen. Ennyi.
Lehet többet menne ha szórakoznék, de 4.8-ig igy is felmentem vele de csak megnézés szinten. 4.5 fölé már nem akarom rakni.

[ Szerkesztve ]

(#21358) - = Zk = - válasza Malibutomi (#21357) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem. ezt lehet meglesem. a ramokkal egyelőre nem szarozok. hagyom 1333-on. ráér az 1600 később részemről.
csak qrva élet, hogy 1600-as ramok, de mókolni kell őket :W :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21359) Whysperer


Whysperer
addikt

Feltettem a léghűtés topicba is a kérdést és nem reagáltak szóval nem tudom tudják-e egyáltalán! 8)

Kérdésem lenne EGy Zalman z11 plusban van mindenhol ventim és kafa is 4,2-re alapon húzva megy az FX 8120-am egy alpenfohn Broken hűti. kérdésem az lenne ,ha vennék még egy alpenfohn ventit ugyan olyat ami a brokenen van akkor lehet egy kicsivel jobban hűtene a brokenem vagy még egy venti a bordára fölösleges?

Mármint mennyit javítana a hűtésén vagy fölösleges?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#21360) xatos3 válasza - = Zk = - (#21354) üzenetére


xatos3
senior tag

hát már bocs de aki nem kézzel állítja be a ramot az NOOB

amúgy meg nekem 1 éve van ugyanolyan lapom fél évig 4 ghzen ment 2000mhz ramokkal 250 clockból kiszorozva 9-10-9-27 időzítéssel

fél éve meg 200ból kiszorozva 4,6ghz és a ramok meg 9-9-9-24 1600on

és azt se ártana tudnod hogy a ramok többsége ilyenkor már 1,6 vagy 1,65 voltot kér nem 1,5 voltot
mert attól szintén összeomolhat a dolog
hiába veszel másik lapot ott ugyanúgy ezeket be kell lőnöd
valamint a feszeket se autón hanem kézzel illik belőni mindig

hűtés? egy contact 29el elvagyok

droppolás meg nem ingadozik szal picivel túllövöd visszanézed aidába, és kezit csókolom

nyilván nem voltam ott nem láttam mit csináltál, de így elmondás alapján... csak kapkodás
nekem meg 3 hét volt kitapasztalni a lapot, nem 4 óra......

azt meg szintén ildomos tudni hogy 2 darab rammal 1866, 4 darab rammal 1600at tud az FX arhitekúra
az más hogy én 4 darab rammal is ki bírtam nyüstölni a 2000es ram frekit

ha nekem 24/7be megy 4600at, a ram meg 1600on per pill, akkor vagy hibás darabod van, vagy user error

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#21361) Malibutomi válasza - = Zk = - (#21358) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De a ramot minden am3+ deszkán kézzel kell belöni tudtommal.

(#21362) Asbee válasza - = Zk = - (#21354) üzenetére


Asbee
veterán

Bocs de itt nem a lappal van gond hanem a userrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#21363) Yeffy válasza gyiku (#21351) üzenetére


Yeffy
veterán

Igen, tudom, hogy elsoszamu, azzal is szemeztem sokaig, de tobben lebeszeltek rola, amit Csigusz mond, amiatt a BS akarmi miatt. Hogy elegge elcsesztek tan a 7800as szeriat... :( Meg kis plusz a 3 ev gari nekem, ami kesobb jol johet. Pl asusnal...

De jo eszrevetel volt...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21364) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

urak, lehet jönni és megcsinálni.. nem 3 hét... max pár óra van rá.... ;)

igen, UE lesz a dolog. beismerem. semmi gond ezzel.. hisz nem mindenkinek végződik az ujjbegye WASD-ba.. azért ezt is fogadjuk el.... ja de, akik OC-val foglalkoznak nap mint nap ... :D

a lényeg: lehet nekem sok (volt) az elvárásom, hogy beteszem, kattintok, menjen. ezekszerint az AMD nem ilyen... lehet az intel sem, olyanom sose volt (még)...

könnyű azt mondani, hogy innen onnan kell kkinézni dolgokat, ezt meg azt kel lcsinálni. utánaolvasni meg stb stb. naaa, van nekem más dolgom is és nem vagyok annyira fogékony... :U

szal UE ide v oda, lapcsere lesz mindenképp. megnézem, az asus féle UEFI mit hoz.

(#21360) xatos3
van, aki csípőből vágja, és van, aki qrvára sehogy. na ez vagyok én :D

(#21361) Malibutomi
nekem mondhatod :U

(#21362) Asbee
nincs bocsi! :(((
hehe :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21365) Pug válasza kungzi (#21350) üzenetére


Pug
veterán

Ha azonos fesz mellett hozza ua órajelet, akkor a fogyasztás sem lesz kevesebb.... :U

(#21366) xatos3 válasza - = Zk = - (#21364) üzenetére


xatos3
senior tag

semmi baj nincs azzal ha nem vágod, azért van ez a fórum is hogy jól ki legyünk okosítva

de ne azt a szegény lapot hibáztasd, amikor medált érdemelne :DDD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#21367) Whysperer válasza - = Zk = - (#21364) üzenetére


Whysperer
addikt

ZK oké igazad van ,hogy nem midenki WASD, de tegyük azért hozzá ,hogy én se vagyok atom guru és azért jöttem fel kérdezni és tenni aztán lám csodát megválaszolták és működött. aki nem akar mókolni az ne húzza! 8) de az tény amúgy ,hogy aki kisujjból rázza az néha lezserül reagálja mert neki természetes már bizonyos tapasztalat után más meg lehet most kezdi el a húzás részét és elsőre igen csak kínai minden még ha olvasol itt utána!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#21368) - = Zk = - válasza xatos3 (#21366) üzenetére


- = Zk = -
félisten

medált... hm. ez jó :C

hát, ma már nem állok neki, meg nem is hiszem, hogy én fogom csinálni. megkérem főnökömet, molyolja ki, mert nekem nincs már türelmem a szgépekhez... :(

most amit a szorzó engedett AUTO beállításon azon megy. kész.

(#21367) Whysperer
tökéletesen egyetértek....
de mivel nekem ez kínai, így én még kérdezni SEM tudok. szal oké, megkérdezném, de ahogy ln kérdeznék e témában, lenne csak kavarodás :C
ugye, ez a "neked miféle beállításokon megy" kérdés meg felesleges, mindenkinél más és más...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21369) BomiBoogie válasza Yeffy (#21363) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csigusz csak jót akar. :D

(#21370) laca000


laca000
őstag

Szóval, a Crosshair Formula V nyolcpines csatijával 4.5-ig sikeresen felhúztam a 8350-es procit, kell egy elosztó, keddig meglesz, rádugom a négypinest is, aztán meglátjuk birja-e még egy kicsit.
Nincs ám Asrock féle túlmelegedés, roh@djon meg :W

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21371) BomiBoogie válasza laca000 (#21370) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Számolj majd be erről, miklosss2012 kollégát nagyon fogja érdekelni.

(#21372) ViZion válasza xatos3 (#21360) üzenetére


ViZion
félisten

"hát már bocs de aki nem kézzel állítja be a ramot az NOOB"
Aki olyan ramot vesz, hogy kézzel kell basztatni, az meg looser... :D
Vagy esetleg egyéb bölcs, általánosítós marhaságot írjak ide? ;]

Tuningál kézzel kell állítani az időzítéseket, de nálam ram tuning nélkül auto-n hozza a gyári időzítést. Hangsúlyozom, a tuning más tészta. De nem kellene noobozni -kvázi lehülyézni- a másikat, akkor lenne hülye ha nem kérdezne. Én is sokat kérdezek, pedig hetente rakok össze gépeket, de mindegyik más, jönnek az új dolgok és a fórum azért van, hogy a közösség tapasztalataival gazdagítsuk tudásunk. :R
Szerintem.
Peace :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21373) laca000 válasza ViZion (#21372) üzenetére


laca000
őstag

A nagyarcú-egoista, önmagától elszállt "igaz"-megmondókat én sem kedvelem, azért az a mottóm ami :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21374) laca000 válasza BomiBoogie (#21371) üzenetére


laca000
őstag

Miért, mi történt Miklóssal?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21375) gyiku válasza BomiBoogie (#21352) üzenetére


gyiku
nagyúr

mi ez a BS basz?

xatos3: az FX birja a 4x4gb 1866ot ;)

hüllő

(#21376) Yeffy válasza BomiBoogie (#21369) üzenetére


Yeffy
veterán

Pontosan... :D
Ha kell segitseg, akkor jossz a turboddal, es megoldod... :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21377) Whysperer válasza ViZion (#21372) üzenetére


Whysperer
addikt

:C

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#21378) gyiku válasza ViZion (#21372) üzenetére


gyiku
nagyúr

az oregeknek, akik mar regen is tuningoltak, alap, hogy az idoziteseket kezzel kell beallitani. a mai elkenyeztetett fiataloknak a black edition, meg unlocked procikkal mar ezt sem kell tudniuk, csak felnyomjak a szorzot, talan egy kis feszt is, aztan buszkek, hogy mekkorat huztak.

hüllő

(#21379) frescho válasza gyiku (#21378) üzenetére


frescho
addikt

Az oregek is voltak fiatalok es bizony az elejen ok is zoldfuluek voltak. A kezdot segiteni kell, nem noob, lame es hasonlo szavak kisereteben a foldbe dongolni. Ha ez nem megy, akkor inkabb csondben maradni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#21380) gyiku válasza frescho (#21379) üzenetére


gyiku
nagyúr

ertem amit irsz, csak azt nem, miert nekem irod.

hüllő

(#21381) frescho válasza gyiku (#21380) üzenetére


frescho
addikt

Mert te is kezded a bezzeg az oregek szoveget. Lehetne azt is irni, hogy bezzeg a mai fiatalok mar azt sem tudjak, hogy hogyan kell jumperolni es miert a 220-as portra kerul a Soundblaster, de teljesen ertelmetlen. Az uj K es BE szeriaknal a tuning egyszerubb lett egy pontig.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#21382) kungzi válasza laca000 (#21374) üzenetére


kungzi
veterán

a BS = black screen

a Sapphire 7850 és 7870 bizonyos szériája hibás lett, így random fekete képernyő fogadott játék közben, majd lefagyott a gép. A mostaniak, már jók :)

(#21383) laca000 válasza kungzi (#21382) üzenetére


laca000
őstag

Hogy mivan? :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21384) kungzi válasza laca000 (#21383) üzenetére


kungzi
veterán

(#21385) - = Zk = - válasza laca000 (#21383) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaja.
jól írja....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21386) laca000 válasza - = Zk = - (#21385) üzenetére


laca000
őstag

Nade mire volt ez válasz, én nem kérdeztem ilyet, ilyen egyszerű?!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21387) - = Zk = - válasza laca000 (#21386) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nyugalom, csikánó!
lehet, hogy csak mellényomott. megesik....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21388) kungzi válasza laca000 (#21386) üzenetére


kungzi
veterán

sorry mellényomtam, nyugi a tuti :D

[ Szerkesztve ]

(#21389) laca000 válasza - = Zk = - (#21387) üzenetére


laca000
őstag

Előbb kéne kapcsóni', nem? Nem 25 hozzászólás után csikánóóóóóó :Y
Sok vót' a sör? :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21390) kungzi válasza laca000 (#21389) üzenetére


kungzi
veterán

na most mi van itt a világ vége? nyugi és fórumozz tovább szép csendben :D

(#21391) - = Zk = - válasza laca000 (#21389) üzenetére


- = Zk = -
félisten

összedőlt a világod, csakmert véletlenül neked írt választ?....
:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21392) laca000 válasza - = Zk = - (#21391) üzenetére


laca000
őstag

:Y Összedőt' :DD

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21393) - = Zk = - válasza laca000 (#21392) üzenetére


- = Zk = -
félisten


:D :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21394) lee56 válasza Whysperer (#21367) üzenetére


lee56
őstag

". aki nem akar mókolni az ne húzza!"
Ott a pont...

- = Zk = - pedig user error gyanús eset vagy, tudod te is :), viszont ezen az Asus sem fog majd tudni segíteni :D A lustaságodon pedig az egész fórum se. :DDD

frescho : +1 :R

(#21374) laca000 : Ő nála is tervben volt/van egy ilyen lap FX-el, és biztos kiváncsi hogy dolgoznak össze. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#21395) kungzi válasza laca000 (#21392) üzenetére


kungzi
veterán

(#21396) laca000 válasza kungzi (#21395) üzenetére


laca000
őstag

:Y :P :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21397) laca000 válasza lee56 (#21394) üzenetére


laca000
őstag

Értem, beszélek vele.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21398) - = Zk = - válasza lee56 (#21394) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mindenképpen.
ellenben ha az asus segít ezen, akkor qrva nagy hős vagyok :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21399) gyiku válasza frescho (#21381) üzenetére


gyiku
nagyúr

te melyik cseh 2-t nezed? :F

lee: csak ne pluszegyezgessel :N

hüllő

(#21400) BomiBoogie válasza gyiku (#21375) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sapphire közleménye a BS-ről.

(#21374) laca000
miklosss2012 egy Crosshair V Formula-Z-ben akar húzni egy 8350-et 4.8-ig, ha nem megy annyit, visszacseréli és vált LGA 2011-re.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.