Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) ViZion válasza Huroq (#21850) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát vmi konkrétabb hibát kell mondanod, mert ezt visszakapod bios frissítéssel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21852) Huroq válasza ViZion (#21851) üzenetére


Huroq
senior tag

Hát ha nagyon felszívom magam írok én nekik hibákat, hogy ne unatkozzanak és ellenőrizzék le mindet. :)

De komolyra fordítva a szót, hihetetlen, hogy egy olcsóbb Giga lapban a venti vezérléssel, hőfokokkal (extra hűtés nélkül is), problémamentesen üzemel...

[ Szerkesztve ]

(#21853) sg22 válasza MiklosSaS (#21844) üzenetére


sg22
senior tag

ezek az egybe vizhutesek(h100) nem ernek egy kalap szart sem. mugen 2-m leveri kb :D

what should I do about this?!

(#21854) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ugye hogy a giga a jó na. Mondtam én.

(#21855) Cseneles válasza sg22 (#21853) üzenetére


Cseneles
őstag

Erről nem nyitok vitát, de még egy H60 at sem 2db ventivel :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#21856) ViZion válasza sg22 (#21853) üzenetére


ViZion
félisten

Bátran nézd meg logouton a cikkemet, amiben AVC Hercules szimpla radi+1 venti mit produkált.
Fentebb is írtam, de leírom lassan ;] : van olyan terület (pl. HTPC), ahol fontos, hogy a hőt kivigye a házból, kicsi legyen és hatékony. A 7,5 cm magas Gigabyte házban megnézném hogy rakod be a Scythe-szörnyedet... :) Méretben igazodnia kell a géphez, a kicsik valóban nem elegek már tuningnál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21857) - = Zk = - válasza Malibutomi (#21854) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor odaadom az enyémet neked, ok? ;] ...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21858) Pug válasza sg22 (#21853) üzenetére


Pug
veterán

Aham :DDD
Azért nem egészen, ;]

[ Szerkesztve ]

(#21859) pisty2


pisty2
csendes tag

Sziasztok!

AMD FX-8350 -es procit szeretnék venni és már akkor a hűtőjét is lecserélném egy olyanra, hogy ha húznám, vagy nyári forróságban is megfelelő hőfokon legyen.

Sok bejegyzést és topic-ot végig olvastam, de nem találtam érdemleges infókat, főleg azért is mert nem vágom a rövidítéseket (K2 az nem tudom milyen hűtő)

Úgy 10k alatt szeretnék rá költeni, amiket használtak páran:
Arctic Cooling Freezer A30
Coolermaster Hyper 212 EVO

Egy valaki ezzel a procival ezt használja:
Zalman Extreme

Esetleg Zalmanból van olcsóbb és megfelelő?

Előre is köszi.

(#21860) BomiBoogie válasza pisty2 (#21859) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezeket lehetne ajánlani.

(#21861) laca000 válasza pisty2 (#21859) üzenetére


laca000
őstag

Ezt, semmi mást: http://www.argep.hu/product_1643254.html

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21862) laca000


laca000
őstag

Valaki vmilyen ultra-brutál passzív hűtést tudna ajánlani, mint például ez: http://prohardver.hu/hir/nofan_cr-95c_passziv_rez_cpu-huto.html

Olyan jó lenne venti zaj nélkül :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21863) Malibutomi válasza laca000 (#21861) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elöször is: ez kapható olcsóbban is, merlinnél.
Másodszor: még úgy is sokkal drágább mint 10k.
Harmadszor: használd a link opciot a hozzászolásban ha linket osztasz meg.

Pisty2
Szerintem ezzel jól járnál:[link]

[ Szerkesztve ]

(#21864) pisty2 válasza Malibutomi (#21863) üzenetére


pisty2
csendes tag

A kettő közül melyik jobb?

XIGMATEK Gaia SD1283 vagy ALPENFOEHN Brocken

Egyébként ebbe a házba lesz: Xigmatek asgard pro így talán a Xigmatek ezért is megfelelőbb lehet.

(#21865) BomiBoogie válasza pisty2 (#21864) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nincs összefüggés a ház meg a venti között azon kívül, hogy ugyanaz a márka. A Bröcken ajánlott.

(#21866) Strix Aluco válasza pisty2 (#21864) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

A Gaia 159mm magas, az Asgard Pro elvileg max. egy 160mm-es hűtőt képes befogadni, így necces lehet.
A Brocken 157mm, az bőven befér.

(#21867) Pug válasza Strix Aluco (#21866) üzenetére


Pug
veterán

A bőventől messze azért, számold bele az alaplap és a foglalat magasságát is. ;)

(#21868) Strix Aluco válasza Pug (#21867) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Mindenesetre könnyebb, mint a Gaia-nál lenne.
Vagy az Asgard Pro helyett egy Zalman Z9, és a hűtő gond letudva.

(#21869) and1ao válasza Strix Aluco (#21866) üzenetére


and1ao
őstag

Elsőször olvass utánna mielőtt bármit mondasz alaplap tartó baktól számolva (és ebbe bele van számolva a többlet anyagvastagság) 16.5cm-es hűtő bőven bele szalad az Asgard Pro-ba.

pisty2.: Egyértelmű Brocken! AMD-n ár/teljesítmény bajnok!

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#21871) Strix Aluco válasza and1ao (#21869) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

A hivatalos weboldalon 160-at olvastam, ezért írtam annyit. Oké, hogy SK tesztelte, de egy lényegesen kisebb hűtővel, arra, hogy befér-e oda egy Gaia, még senki se adott tapasztalatból választ.
Fél centi elég sokat számít egy hűtőnél, és nem hiszem, hogy örülne bárki is, ha szerelésnél derülne ki, hogy mégsem fér be.

(#21873) and1ao válasza Strix Aluco (#21871) üzenetére


and1ao
őstag

SK az ki a rák? Az aki a házas topic-ba ajánla "legjobb" hűtésű házak között a Zalman Z házaskat mert 5 fokkal nyernek nála hőfok tesztben vinyó hűtésbe hát és a ki a f@szomat érdekel hogy a házban leghidegebb alkatrész 5 fokkal hidegebb?

Jah meg az i3 megszálott ahogy hallom vegyen midenki azt mert az mindenre jó.

Inkább hadjuk saját tapsztalt több van! néhány hűtővel

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#21874) werszomjas válasza and1ao (#21873) üzenetére


werszomjas
őstag

Legalább vannak értelmes, részletes tesztek házakról, és aki venni szeretne, tud választani, jobb mint a semmi :U

üdv

(#21876) laca000


laca000
őstag

20-30K körül, vennék egy "értelmesebb" hűtőt a processzorra, így 4.8-ra húzva nem bízom a Mugen2-esben, még akkor sem, ha minden rendben és nem fagyok, mi az amit ajánlanátok?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21877) =HG= válasza laca000 (#21876) üzenetére


=HG=
addikt

víz

(#21878) laca000 válasza =HG= (#21877) üzenetére


laca000
őstag

Thermalright Silver Arrow SB-E
Ez lesz.
Nem akarok pancsolni.
:Y

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21879) Malibutomi válasza laca000 (#21875) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

[előzmény törölve]

and1ao
Annyiban igazad van, hogy olyan komponensekkel amik alig termelnek höt, nem igazán mérvadó egy ilyen teszt. A hütök között is nagy terhelésen jön ki a különbség, hogy ahol az egyik elfogy a másik még bírja.

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#21880) =HG= válasza laca000 (#21878) üzenetére


=HG=
addikt

Most kérdezted meg egy fél órája.. Tulajdon képpen eldöntötted magadtól..Akkor minek kérdezed ? :F

(#21881) Strix Aluco válasza and1ao (#21873) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Ki a f.. az a SK, de azért szó szerint idéztél a tesztjéből, amikor a Gaia magasságára kérdeztek rá. :)

Én sem bírom őt, mert nem bír leírni úgy egy hozzászólást, hogy az ne tartalmazzon egy linket a weboldalához, de ez a teszt azért sok segítség annak, akinek fontos a jó házhűtés. Egy szó nincs róla benne a Zalmanok ajánlásáról, csak konkrét számok.

A stílus meg maga az ember. :)

(#21889) Asbee válasza laca000 (#21885) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos nincs igazad. Csak egy példát mondjak. Én sokszor mobilról vagyok fent. Szerinted melyik a könnyebb róla? A link-re kattintani vagy másolgatni? (van amelyikkel nem is lehet). Persze fordítva is igaz hogy mobilról nehéz linkelni.

Hogy on is legyen: Hűtő, ha vizezni nem akarsz, akkor K2, SB-E EXTREME, PHANTEKS PH-TC14PE BLACK

[ Szerkesztve ]

(#21890) laca000 válasza Asbee (#21889) üzenetére


laca000
őstag

Köszönöm :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#21891) miresz válasza laca000 (#21888) üzenetére


miresz
veterán

Én ezt a hűtőt is ajánlom,még az említettek mellé. Nagyon hatékony,és halk. Be Quiet! Dark Rock Pro 2 A link opciót meg használd! :K A kompakt vizeket, (Corsair H sosrozat) én nem ajánlom,volt hozzájuk szerencsém,egy normális léghűtő simán rájuk ver,halkabban.

[ Szerkesztve ]

(#21892) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ööö...
nekem egy CM V8 van az FX-en. 1500-on pörög a ventije. (SWiF2-120p)
hőfok?... nem tudok egyelőre. szarul olvassa a lap.. majd ha bekötöm a külső mérőt...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21893) Zunex


Zunex
tag

Sziasztok!
Kicsit összezavarodtam az FX procik világában. Most egy 1045T-m van ami egy 6870-et kellene meghajtania. A kérdés az lenne, hogy helyreraknátok a dolgokat a fejemben? :D Az FX-6100 jobb lenne a 6870 mellé illetve megérné a cserét? Az FX-6100 az 6 magos ugye? Mert egy csomó oldalon olyanokat írnak, hogy 3 magos.. :( nem 3 modul és modulonként 2 mag? Bocs, ha nagyon noobnak hangzik a kérdés de én ezt eddig így értelmeztem és mostmár nem tudom mi van..

Köszönöm előre is, Zunex

(#21894) miresz válasza Zunex (#21893) üzenetére


miresz
veterán

FX6100-ra nem éri meg a csere. A 6100-as 3 modulos proci,modulonként 2 végrehajtó egységgel,amik osztoznak az erőforrásokon. A te esetedben egy FX8320-ra lenne érdemes cserélni,bár nem tudom milyen lapod van mert az adatlapod nincs kitöltve.

(#21895) Zunex válasza miresz (#21894) üzenetére


Zunex
tag

Tudom az lenne a jó de a 2 1 àrban van és ezért gondolkodtam ezeken. Asrock 970 pro3-am van.

(#21896) miresz válasza Zunex (#21895) üzenetére


miresz
veterán

Mi van egy árban? Abba a lapba,ha tuning is lesz max egy AMD FX-6300 lenne jó,mert elég gyenge a VRM része a lapnak. Az FX6100-at felejtsd el.Az még Zambezi magos az FX6300 meg már Vishera,ami kevésbé melegszik,~10%-al nagyobb a teljesítménye modulonként.

[ Szerkesztve ]

(#21897) Zunex válasza miresz (#21896) üzenetére


Zunex
tag

Az 1045t és a 6100 van egy árban. Oké értem ezért is kérdeztem meg. Akkor dobom az ötletem. Köszönöm a gyors vàlaszt! :R

[ Szerkesztve ]

(#21898) miresz válasza Zunex (#21897) üzenetére


miresz
veterán

Jah,én azt hittem már megvan az 1045T,és azt akarod lecserélni 6100-ra. Mert,ha nincs meg egyik sem még és most veszed akkor én a 6100-at választanám. (de inkább még rászánnék+2e Ft-t és egy FX6300-at)

(#21899) Zunex válasza miresz (#21898) üzenetére


Zunex
tag

jól értetted, bocs ha nem volt egyértelmű. Most van a gépemben az 1045 és szinte semmibe nem kerülne 6100-ra váltani. Azért kérdeztem.

Edit: Olvastam, hogy a 6300-ban Vishera van és a 8350ben is. Ebből ki lehet hozni valamit úgy, mint régen? Úgy értem, hogy ugye néhány Athlon II-ben a kezdetekben deneb mag volt és ki lehetett nyitni magokat/L3 cache-et.

[ Szerkesztve ]

(#21900) ViZion


ViZion
félisten

Nah, a tuning atomstabil... majdnem :D
Nem fagy, nincs BSoD, minden játék, tesztek lefutnak.
Viszont ha altatom a gépet, altatás után a Chrome indítására restartol. Nincs BSod, semmi, csak "áramszünet". Ezen kívül baja nincs. Most visszakapcsoltam a C1E-t és az ErP is enabled, hátha így megoldódik. Nekem inkább Chrome bugnak tűnik, mert mással nem tapasztaltam (mondjuk más böngészőt nem néztem)

Zunex: halgass Mireszre. Esetedben a 6300 inkább lelki békét hoz, mint valós, érezhető plussz teljesítményt. FX-83xx -re érdemes lenne, ha kihasználod. Ebben az esetben lapot is kell nézned, ha húzni is szeretnéd majd rendesen.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.