Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) gyiku válasza Gerisz (#20297) üzenetére


gyiku
nagyúr

SABERTOOTH?

hüllő

(#20302) Malibutomi válasza Yeffy (#20296) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Utolsó infom, hogy összel az amd azt nyilatkozta hogy marad a steamroller am3+-ra.

(#20303) Yeffy válasza Gerisz (#20297) üzenetére


Yeffy
veterán

én, ha közben tudok váltani EVO R2.0-ra vagy UD5-re 970es csipszetből, akkor maradok azon.
ha támogatni fogja persze a Steamroller-t.

hope dat...

lee56: oké, reménykedjünk. szorítom :D

Malibutomi: kösz neked is, tényleg bízom benne, h a 9xx fogja támogatni...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20304) Gerisz válasza gyiku (#20301) üzenetére


Gerisz
addikt

Szegény nagyon randa. Ha lenne rajta Thermal Armor akkor nem gondolkoznék.

Az UD5-tel csak az a bajom, hogy mikor megjelentek nagyon lehúzták. Az UD3 és 7 ajánlott volt de az nem.
Mondjuk már azóta van rev3, de nem tudom mit javítottak.

[ Szerkesztve ]

(#20305) gyiku válasza Gerisz (#20304) üzenetére


gyiku
nagyúr

fosbarna hat, de belul van :)

hüllő

(#20306) Pug válasza Gerisz (#20297) üzenetére


Pug
veterán

Tessék Sabertooth-ot venni, a Rev1-esek igen baráti áron mennek. :K

Ja már írták, akkor sorry. Élőben amúgy fekete belsejű házban nagyon jól mutat. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#20308) Stepo válasza ALONSO11 (#20307) üzenetére


Stepo
aktív tag

Inkáb 6100 az ugyan az,mint a 6200 csak alacsonyabb az órajele azt meg föl tudod nyomni,de a legjobban a 6300-al járnál,Vagy 6100 és azt a kis +zsetont rádobnád egy jobb lapra.

(#20310) Stepo válasza ALONSO11 (#20309) üzenetére


Stepo
aktív tag

A különbségböl kijön egy GIGABYTE GA-990XA-UD3 (rev. 1.0) ez lenne a legjobb.
De én inkább rászánnék egy picivel többet és GIGABYTE GA-990XA-UD3 (rev. 1.0)+FX6300-at vennék.

[ Szerkesztve ]

(#20312) Stepo válasza ALONSO11 (#20311) üzenetére


Stepo
aktív tag

Annak a lapnak márt jó a hűtése :K simán megbírkózna egy 4 modulos FX-el is tuningolva :K

[ Szerkesztve ]

(#20313) FeRRaR1 válasza Gerisz (#20297) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Sabertooth +1

(#20314) miresz válasza ALONSO11 (#20307) üzenetére


miresz
veterán

Minden 970/990-es lapon nagyon meleg az északi híd. Nyugodtan megveheted azt a lapot. :K

Ebben az árkategóriában még ez az ami jó: ASUS M5A97 EVO R2.0

[ Szerkesztve ]

(#20315) lee56 válasza miresz (#20314) üzenetére


lee56
őstag

Jah, 990FXA-UD3-on is ízzik, aztán raknak rá gyárilag egy legódarab nagyságú bordát.. :)
De végülis, amíg nem ég el addig nem zavar túlzottan. :DD

No Comment

(#20316) kungzi válasza lee56 (#20315) üzenetére


kungzi
veterán

meg ott van a garancia, ha 5ször füstöl el a lap, 5ször fogom cseréltetni

egy újrapasztázás amúgy nem segít egy minőségi mx4 pasztával?

(#20317) zack


zack
nagyúr

Crosshair V - nél van jobb lap 8350 alá? Főleg ha olcsóbb is...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20318) - = Zk = - válasza lee56 (#20315) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem sajna lekellett szednem azt a legódarabot (is).... leold a gép. erős terhelést nem bírja 4,5-en....
lehet, torndós hűtés kell neki, de már így is olyan a hangja, mint egy porszívónak :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20319) ebegab92 válasza miresz (#20314) üzenetére


ebegab92
senior tag

Én egy kis 5 cm-es ventit lógattam az északi híd fölé,Level 1-en jár,így csöndben van,és a levegő is mozog az ASRock 970 Extreme3 északi hídja fölött.Szerintem sem egészséges ez az állapot,de látszani úgy se látszik a cooler,az é.híd hűvösebb,akkor meg miért ne? :D Gari után is működjön már a lap :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#20320) lee56 válasza - = Zk = - (#20318) üzenetére


lee56
őstag

Leoldás az főleg a VRM miatt szokott lenni, Piledriveres FX-ek nem követelnek annyi Ampert, tuningolva azokkal talán nem volna gondod, mert alapból az a VRM részleg elég erős, és a borda is elég nagy rajta, legalábbis talán nem roszabb az ex3-as Asrockoknál, amik még tuning nélkül is leoldanak néha. :)

(#20317) zack : Talán a 990 ex9-es Asrock, bár nem sokkal olcsóbb, de még az újdonság varázsa adó is rajta van.

No Comment

(#20322) Malibutomi válasza - = Zk = - (#20318) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem sosem volt bajom ennek a melegedésével.

(#20323) - = Zk = - válasza lee56 (#20320) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Leoldás az főleg a VRM miatt szokott lenni
igen, sajnos erre már rájöttem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20324) miresz válasza ALONSO11 (#20321) üzenetére


miresz
veterán

Mindkettő jó,nyugodtan megveheted. No para. :)

ASUS M5A97 EVO R2.0

GIGABYTE GA-970A-UD3

[ Szerkesztve ]

(#20325) MrM94


MrM94
őstag

Ezt igy becopyzom nektek a giga topikbol,sajat hozzaszolasom "Na,vegre egy alaplap. belottem 4.5ghz re adtam a szajanak LINX-et meg 1.45V ,hogy produkaljak egy kis thrlotthingot,nem jott ossze
Ja es azt kihagytam ,hogy vegre az alaplap normalis hofok adatokat mutat,bevoltam szarva hogy egy ilyen bitang hutovel karcolgatja a 60 fokot alapon..rajottem,hogy csak a regi alaplap szenzora mutatott hulye ertekeket."

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20327) Malibutomi válasza MrM94 (#20325) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na szuper, nekem is bevált ez a típus. :)

ALONSO11
Ahogy már miresz is írta, minden 9xx lapon meleg, de nekem sosem volt gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#20328) MrM94 válasza Malibutomi (#20327) üzenetére


MrM94
őstag

A realtek driver viszont ,olyan hulye mint a fold,de legalabb hangos es szep tiszta hangja van.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20329) - = Zk = - válasza MrM94 (#20328) üzenetére


- = Zk = -
félisten

legszebb és legőszintébb megfogalmazás.
részemről tervben van egy külön hangkeltő beszerzése ennek örömére :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20330) Gerisz válasza MrM94 (#20328) üzenetére


Gerisz
addikt

Én is csak azért utálom, mert windózra miért nem tudják úgy megírni mint linuxra. Ott nem kell állítanom, hogy az optikai menjen vagy a jack pl.

(#20331) MrM94 válasza - = Zk = - (#20329) üzenetére


MrM94
őstag

Mostmar minden tokeletesen mukodik kiveve chrome alatt a speaker fill.
@Gerisz: Azert mert Bill Gates nek van az a mondasa"mindig a leglustabb dolgozomat rakom oda egy nehez feladathoz,mivel o konnyen megoldja azt a lustasaga miatt"(megvan az eredmenye)
Linux alatt szeirntem ugy nezhet ki,hogy ha az a programozo megakarja csinalni normalisan akkor mindaddig kinozza magat amig tokeletesen meg nem irja.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20332) miresz válasza ALONSO11 (#20326) üzenetére


miresz
veterán

Te parázod túl haver. :K Bármilyen 9xx szériás lapot fogsz venni meleg lesz az északi híd.Ez a 9xx chipszett sajátossága,nem a Gigabyte-é,de én még egyről sem hallottam,hogy tönkre ment volna.

(#20333) Valkűr válasza miresz (#20332) üzenetére


Valkűr
őstag

Pontosan a 9xx melegszik alapból, normális lapon jó hűtéssel nincs is ezzel semmi baj...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#20334) macy


macy
addikt

Mit jelent az, hogy melegszik? Hány fokos?

(#20335) - = Zk = - válasza Valkűr (#20333) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én cseréltem egy Zalman "legyezőre"...
nyertem vele majd 30 fokot.... a köv program a VRM....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20336) aAron_


aAron_
őstag

Szerintetek a next gen konzolok milyen hatással lesznek az fx processzorok új játékokban nyújtott tejestélményére? ugye ps4-ben 8 magos amd processzor lesz, ez a gyakorlatban milyen előnyökkel járhat? mai fejjel nem vennék fx cpu-t játékra, de ez most kicsit elgondolkodtatott, hosszú távra tervezek

What is your ikigai?

(#20337) miresz válasza aAron_ (#20336) üzenetére


miresz
veterán

Akkor a mai szemmel mit vennél? :DDD i5-öt? Semmivel sem tud többet mint egy FX8120.

(#20338) Tom5 válasza aAron_ (#20336) üzenetére


Tom5
addikt

Bízunk a programozókban, ha megnézed a Crysis 3 Cpu kihasználását akkor minden ok megvan a reményre.

(#20339) Gerisz válasza - = Zk = - (#20335) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem is van itthon egy TR VRM borda akkor érdemes lecserélni?

HW monitorban melyik érték a VRM-é?

(#20340) - = Zk = - válasza Gerisz (#20339) üzenetére


- = Zk = -
félisten

melyik van neked?....

igen, sztem megéri. bár, még nem néztem tuningot a csere óta. majd ha kész lesz a VRM-é is (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20341) RVR400 válasza - = Zk = - (#20335) üzenetére


RVR400
veterán

30 fokot? Osztazhogy? :Y

(#20342) - = Zk = - válasza RVR400 (#20341) üzenetére


- = Zk = -
félisten

alaphangon most 40-43 fokos.
BF3 alatt ez most nem megy fel 50-re (több óra! játékról beszélünk)..... előtte meg 75-80 ALÁ nem akart menni :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20343) RVR400 válasza - = Zk = - (#20342) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor nem aggódok, hogy nálam a borda fel szokott menni 48-ig, alapon meg 35. :)
Mondjuk az a baj, hogy ha az ember összeadogatja, hogy még a hűtésre utána rátolj párszor 1-2 ezert, akkor alapból vehetett volna egy jobb hűtős lapot. Sajnos erre én is későn jöttem rá, mikor az Ext3 olcsóságának ittam a levét. Addig csak videókártyáknál foglalkoztam ezzel a kérdéskörrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#20344) Gerisz válasza - = Zk = - (#20340) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem tudom melyik van, meg kell keresnem. Most néztem a szekrényben de nem találom, lehet már beesett a lomok közé. Vagy a szekrény mögé.

[ Szerkesztve ]

(#20345) Tom5 válasza - = Zk = - (#20342) üzenetére


Tom5
addikt

ejjj a régi jó kis Zalmi chipset bordák...csak elajándékoztam az enyémet.

(#20346) - = Zk = - válasza Gerisz (#20344) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, juteszembe
a VRM-et én "manuálisan" mérem... LCD-s mérővel. azm hogy szoftveresen melyik a... sztem nem tudom. sztem nem is lehet szoftveresen kiolvastatni a VRM-et.... max a Chipsetét....

(#20343) RVR400
giga 790X-em óta tudom, hoyg hűteni kel la chipsetet és a vrm-eket :DD
majd 4-5(?) évet húztam ki azzal a lappal...

(#20345) Tom5
(Y)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20347) ebegab92 válasza - = Zk = - (#20342) üzenetére


ebegab92
senior tag

Mivel mérted meg az északi híd hőjét?Tudtommal,amit az alaplap hőjének ír,az a szenzor nem az északi hídnál van.Mert nekem Crysis 3 alatt is olyan 43-45 fokra melegszik fel :F
CPU kupakhő: 56 fok
CPU maghők: 42-43 fok
Elég nagy a különbség a kettő között,gondolom szenzorhiba :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#20348) - = Zk = - válasza ebegab92 (#20347) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20349) RVR400 válasza - = Zk = - (#20346) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem egy Giga MA770T lapom volt a 970 előtt, azzal nem volt semmilyen gond. Azóta tudom, hogy alapvető dolgokat is el lehet szabni. :DDD
Én egy ilyenbe lennék beleesve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20350) aAron_ válasza miresz (#20337) üzenetére


aAron_
őstag

i5 3570k-t vennék, ebben biztos vagyok, egyébként meg a haswell-t várom, i5 4670k a kinézett üdvöske

(#20338) Tom5: igen, és az még csak nem is next gen játék

What is your ikigai?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.