Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#20047) üzenetére


- = Zk = -
félisten

milyen lapod van Nigger? :Y...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20052) frescho válasza direwolf (#20040) üzenetére


frescho
addikt

Ha az atlag felhasznalot nezed, akkor ott a gep 80-90%-ban idleben fut. Ez a tipikus felhasznalo. Abban igazad van, hogy az itt fellelheto userek tobbsege a az nem atlag felhasznalo, azaz a maradek 20%. de a mi igenyeinket kielegito laptop sem 30W-ot fogyasztana es az ara is sokkal magasabb, mint egy hasonlo teljesitmenyu desktop gepe. Pont itt irta valaki, hogy X db merevlemez, SSD... Ezert irtam azt, hogy fals az osszehasonlitas.

Nem a szaktudasod vontam ketsegbe, csak azt, hogy amit atlagnak velsz, az nem a valodi atlag. Egyszeruen palinkat hasonlitasz egy uveg vorosborhoz. Mind a ketto jo, de megvan amikor fogyasztja oket az ember.

A desktopok fogyasztasi igenye csokken, mert a fejlesztes fo iranya mar a mobil platform es ott elsodleges a fogyasztas, ami a desktopra is kihat. Egy Ivy i3 HD7770-el, normalis tappal SSD+ merevlemez kombinacioval 150W korul eszik, ami mar nincs messze a 100W-tol.

Stepo: A felhasznalok tobbsegenek gepet nezd, ne az itt elofordulo pro usereket.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#20053) Borokafa válasza frescho (#20052) üzenetére


Borokafa
őstag

A gépem fogyasztása így beszélgetés és letöltés közben 37W-körül mozog, és ez AMD :D

[ Szerkesztve ]

(#20054) frescho válasza Borokafa (#20053) üzenetére


frescho
addikt

Az APU topicba pont most linkeltem egy meresem, ahol hasonloan fogyaszt az 5400K. Nagyon jo kis procinak talaltam. Kezkozelben van meg egy i5, i3, X2, X4 es egy FX6100. Akkor en most melyik tabort erositem?

https://frescho.hu

(#20055) MiklosSaS válasza Borokafa (#20053) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az enyem meg 88-90 w kozott ugral. De ki a fenet erdekli ? Nem cigizek 2 napig, nem megyek el sorozni egyszer es megvan a plussz-fogyasztas.
Nem ertem ezt a fogyasztasi hiszteriat. Aki akkar teljesitmenyt az szenne tuningolja a cpu-ut, berakja a 3-4 hdd-ot, a high-end CF/SLI kartyakat es orul.
Aki a fogyasztast hajkurassza az vegyen ultrabook-ot vagy tabletet. Egy gammer sohasem a fogyasztast fogja merni.
En azt sem bannan ha az AMD 200 W TDP-ju cpu-kat dobna piacra, csak bika eros legyen.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20056) Stepo válasza frescho (#20054) üzenetére


Stepo
aktív tag

Én most adtam havernak egy listát,mivel van egy ismerőse nagyraktárban.Remélem kb 40%-al olcsóbban hozzá tudok jutni a cuccokhoz :DDD (I5 3750K VS 8320 VS A10-5800K 7850 VS 7870 VS 7950) 3750k+7870 vonzz a leginkább a fogyasztása miatt,a másik lehetőség lenne az apu,de az nem hajtaná meg rendesen a 7870-et vagy a 7950-et.Okosabb leszek majd az árlistával a kezemben :DDD

(#20055) miklosss2012 Hát igen,de nekem marhára megdobta a fogyasztást.kb +2-3 havi fogyasztással(eddig csak noti volt)

[ Szerkesztve ]

(#20057) FeRRaR1 válasza - = Zk = - (#20051) üzenetére


FeRRaR1
őstag

(#20058) direwolf válasza frescho (#20052) üzenetére


direwolf
őstag

Na jó, igazad van, én az itteni átlagot néztem. Akkor tekintsük ezt kiindulási alapnak, és akkor helyben vagyunk :R

A laptoppal pedig nincs igazad. Egyrészt az a helyzet, hogy igazi laptopok (tehát nem a desktop replacement szörnyek!) meg se tudják közelíteni a valódi desktop gépeket. Másrészt meg nem is ezt írtam! A lényeg, hogy a fejlesztések jelentős hányada ma már nem a maximális teljesítmény hajhászására irányul, mert ha nem is vallják be nyíltan a fejlesztők, de a jelenlegi teljesítmény töredéke sem tudják hasznosítani. Inkább az energiahatékonyság növelés a közép/hosszútávú cél. Én erre próbáltam utalni. Van még bőven hova fejlődni, és aki úgy gondolja, hogy leszarja mennyit eszik a gépe, az gondolkodjon el mennyit lehetne spórolni.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#20059) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#20057) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaaa, értem
én a M5A99FX Pro-ra vadászom ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20060) Motaba78 válasza - = Zk = - (#20059) üzenetére


Motaba78
őstag

giga 990 nem jött be ?

(#20061) Malibutomi válasza Stepo (#20056) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"3750k+7870 vonzz a leginkább a fogyasztása miatt"
Épp fentebb számoltuk ki, hogy normál használat mellett az amd havonta két zacskó ropi árával fogyaszt többet.

(#20062) - = Zk = - válasza Motaba78 (#20060) üzenetére


- = Zk = -
félisten

annyira nem.
de ha nem megy el, megtartom.
alaphangon oké, de tuningban nem a legjelesebb. plusz a biosuktól a falra tudok mászni -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20063) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#20062) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A havernak van ilyen lapja. Azert nem olyan rosz, eleg jol ment benne a 8150-es.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20064) Stepo válasza Malibutomi (#20061) üzenetére


Stepo
aktív tag

Az lemaradt,hogy nekem alacsonyabb felbontáshoz kell(1360x768) és olyan programokat/játékokat is használok amelyen nem tudják használni a 4+ szálat.Amikor meg csak netezgetek,akkor meg az igp megy.Az Idle-t kellene csökkentenem,mivel 60%-ban idle-ben megy. A10-5800K mennyire tudná kihajtani a 7870-et?

(#20065) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#20063) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mi számít jónak?..
nekem jelenleg 4,2n megy a 8150... ment benne a 4,5 is, de.. leold. nem bírja a lap. igaz, ezt prime alatt néztük, napi használatban sosem kap ekkora terhelést. de azt még nem néztem.
a hűtése csapnivaló, ez van... ha tehetem, csere. ha nem, beletörődök, mint anno a 790X-be ;)
ramkezelést nem részletezem... hát ez van. ez a giga. tudom jól. olcsó volt, megvettem... ;)
most árulom :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20066) RVR400 válasza Stepo (#20064) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor viszont nem is értem, hogy minek akarsz dedikált VGA-t. Mehet simán az 5800K és kész.

(#20067) Stepo válasza RVR400 (#20066) üzenetére


Stepo
aktív tag

Crysis2-3,Skyrim,BF3,COD MW3... Ezekhez azért kevés az igp.Majd még átgondolom,ha meglesznek az árak.

[ Szerkesztve ]

(#20068) FeRRaR1 válasza Stepo (#20064) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ilyen alacsony felbontáshoz teljességgel felesleges a 3750k

A CPU csak nagyon magas FPS szám mellett lesz korlátozó főleg alacsonyabb részletesség mellett, ha meg magas/legmagasabb minőségi beállításokkal játszol, akkor nem fog korlátozni.

5800k +1

[link]

Itt pl az teljesített a legjobban, ott ahol számított, az meg hogy alacsonyabb felbontáson 100 vagy 120 FPS szerintem oly mindegy...

Előbb lesz a VGA korlát mint a CPU, vagy egyszerre kb.

(#20069) Malibutomi válasza Stepo (#20067) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezekhez kevés az a10 proci.

(#20070) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#20065) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mondjuk o sohasem hasznalta 4.1 ghz-nel feljebb, de a hutesre, ramokra sohasem panaszkodot.
De mondjuk nem egy kategoria egy kozep-felso kategorias asus-al.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20071) MrM94 válasza FeRRaR1 (#20068) üzenetére


MrM94
őstag

En forditva tudom,kis felbontason inkabb cpu kell mint vga. De lehet tevedek

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20072) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#20070) üzenetére


- = Zk = -
félisten

"elméletileg" ugyan azon kategória a két lap.. aztán a fene tudja :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20073) Stepo válasza MrM94 (#20071) üzenetére


Stepo
aktív tag

Én is így tudom. :F

(#20074) Malibutomi válasza MrM94 (#20071) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát ja arra a felbontásra felesleges gondolkodni, hogy 7870 vagy 7950.
Még egy 7770 is túlzás.
Én vennék egy sima 3470+7850-et, a maradék pénzböl meg egy fhd monitort.

[ Szerkesztve ]

(#20075) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#20072) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Figyelj, elmeletileg a sabertooth Z77 igy egy kategoria az asrock Z77 extreme6-al, de eg es fold a ketto.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20076) RVR400 válasza Malibutomi (#20074) üzenetére


RVR400
veterán

De egy 5800K 4 GHz-en azért egész jó lehet szerintem. Mondjuk, ha összehasonlítjuk a végleteket:

A10-5800K : 31K

i5 3570K - 55K + 7950 - 78K = 133 K

Szóval van némi differencia. :DDD

(#20077) MrM94 válasza Malibutomi (#20074) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem is az a legjobb megoldas ahogy te irtad :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20078) Stepo válasza RVR400 (#20076) üzenetére


Stepo
aktív tag

Valószínűleg az egész gépet cserélem 1 az 1-be :DDD max 1-2 hét és megtudom az árakat :)) (20% az garantált(adó) utánna még talán 30% kedvezményt is kaphatok :DD legalábbis remélem :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#20079) frescho válasza direwolf (#20058) üzenetére


frescho
addikt

Egyetertunk, az atlag felhasznalonak boven eleg barmelyik ma kaphato ket magos proceszor. Na jo, nem barmelyik, mert ezek az 1.2GHz-es darabok azert gyengek, de 1.6GHz-en egy mai modern ket magos az emberek nagy tobbsegenek eleg.

A power usereknek meg a DTR-ek jelentenek megoldast, ha egyutt tudnak elni a kompromisszumokkal. En ezert hasznalok tobb gepet, i3 a laptopban, APU a mediacenterben es egy combos proci a desktopomban. nekem a hordozhatosag a kompromisszum.

FeRRaR1: Pont ilyen alacsony felbontasnal lesz iszonyu CPU limit. FM2 processzor melle 7770-et raknek.

Stepo: Felejtsd el az IGP es dGPU egyuttes hasznalatat. Egyelore nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#20080) FeRRaR1 válasza frescho (#20079) üzenetére


FeRRaR1
őstag

+ MrM94; + Stepo

Ez igaz, hogy CPU limit lesz, de mit érez belőle, nem mindegy hogy 100 vagy 120 FPS?

[ Szerkesztve ]

(#20081) DeadMeat


DeadMeat
veterán


Meguntam az asrockot, lett belőle egy 970 ud3 Fura nagyon, hiányzik az UEFI, de megoldottam.
Viszont a hőfokok kicsit furák, viszont reálisnak tűnnek a vízhőfokból kiindulva. Vélemény?
Értsd: egyforma mag és kupakhő, néhol a magok melegebbek is voltak,

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#20082) Stepo válasza DeadMeat (#20081) üzenetére


Stepo
aktív tag

4,3Ghz 1,344V-al? :Y Nekem 1,36-1,4 körül kér 4Ghz-hez :Y Akkor tényleg szar ez a lap :W Egész jó hőfokok 80-ig még mehet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20083) DeadMeat válasza Stepo (#20082) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ment ennyin az ext3-ban is, kivételesen kellemes kis cpu-t fogtam ki, viszont prime alatt nem bírta ezt az órajelet, elmelegedett a vrm is és a cpu is... 10 fokot nyertem lapcserével.Ja és ez passzív radival van...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#20084) frescho válasza FeRRaR1 (#20080) üzenetére


frescho
addikt

Veszett modon fog ingadozni a kepek kozotti kesleltetes, ezt maskent mikro lagnak is hivjak. Ha feltekeri a reszletesseget, akkor mar nem 100fps-rol beszelunk, hanem mondjuk 60-70-rol, aminel mar ez erezheto.

A ket veglet koze befer a 750K+7770 paros is, ami legalabb kiegyenlitett, ha 4GHz-en jar a processzor. Amugy APU-t dGPU melle rakni penzkidobas.

https://frescho.hu

(#20085) DeadMeat válasza - = Zk = - (#20059) üzenetére


DeadMeat
veterán

Csicsa lap, kár hogy asus... :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#20086) Akcok94


Akcok94
senior tag

egy kérdés,
kikapcsoltam az APM és talán a turbo core a procinál,
és nem enged aidával stabilitástesztet csinálni?
azt írja ki hogy "Warning:Hardware failure detected!"
4,5ghz megy és a volthoz nem nyúltam és kék halál eddig nem volt.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20087) Malibutomi válasza Akcok94 (#20086) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Gondolom akkor hibázik a teszt.
Országos nagy mákod lenne ha alapfeszen menne annyit.

(#20088) RVR400 válasza Malibutomi (#20087) üzenetére


RVR400
veterán

Ha AUTO beállításon van, akkor az órajel emelésével a lap automatikusan túlfeszeli a procit, szóval elég messze lehet az alapfesztől. :)

Mod:

Csak 1.41? Egész furán van megoldva akkor a Gigánál a feszszabályozás. 1.45 szerintem ott már elférhet.

[ Szerkesztve ]

(#20089) Akcok94 válasza Malibutomi (#20087) üzenetére


Akcok94
senior tag

mennyi fesz kéne 4,5ghz-hoz?
most olyan 1,36-1,41V között add neki,

az APM miért kell kikapcsolni meg ezeket?
és a Gigabyte-nál a "CPU host clock control" a turbo core funkció?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20090) Malibutomi válasza Akcok94 (#20089) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az jó nagy ingadozás. Nekem 1.44 kell a 4.5-hez, ezen prime stabil.
1.424-re néha ledroppol.
Apm kikapcs azért kell, hogy ne vegye vissza az òrajelet ha tuninggal átlépi a tdp keretet.

[ Szerkesztve ]

(#20091) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#20075) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elméletileg gazdagok vagyunk, gyakorlatilag meg.... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20092) Akcok94 válasza Malibutomi (#20090) üzenetére


Akcok94
senior tag

és prime95 alatt miért csak 4-5magot terhel?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20093) Malibutomi válasza RVR400 (#20088) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem most újat mondtál ezzel hogy magától emelné a feszt. Sosen vettem észre ilyet. Sztem az az 1.41 csak az 1.375 alapfesz. A gigák ált felfele droppolnak.
Enyémen 1.3 bios az 1.34 valós, és 1.4 bios az az 1.44 valós.

Szerk: És tényleg, megnéztem a biost, AUTO beállitáshoz oda van irva, hogy "voltage my be rised to optimize overclock" vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#20094) Stepo válasza Malibutomi (#20093) üzenetére


Stepo
aktív tag

Nem csak a gigák az új bios-al nekem is 1, 4-ről 1, 42-re :K

(#20095) DeadMeat válasza DeadMeat (#20081) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hmm valaki szakértő? :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#20096) and1ao válasza DeadMeat (#20085) üzenetére


and1ao
őstag

milyen lapba nyúzod most mert nekem is esedékes a cseréje és ennyit nekem is megy ext3-ba még picit kevesebb fesszel is :P de a melegedés prime alatt kicsit bosszant

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#20097) DeadMeat válasza and1ao (#20096) üzenetére


DeadMeat
veterán

giga 970 ud3. A hőmérsékleteknek viszont köze nincs az ext3ban megszokottakhoz. :U

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#20098) FeRRaR1 válasza Akcok94 (#20092) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mikor indítod meg lehet adni hány szálon terheljen, 4-6-8 kinek hány magos, ha ezt jól állítottad be annyira ahány van, akkor a nem terhelt mag hibázott, és csak a maradékokat terheli tovább. De ezt írja is egyébként.

Állítsál be fix 1,4500 Voltot, és teszteld le úgy, aztán vedd vissza, és keresd meg hol kezd el hibázni.

(#20099) lee56 válasza direwolf (#20040) üzenetére


lee56
őstag

Ha a fogyasztás/teljesítmény a fontos, akkor ott az FM socket, az abban verhetetlen, idle fogyasztásban és grafikában az új Ivyknál is jobbak a Trinityk. És már nyakunkon a Richland..

Aztán könnyen megeshet hogy pár éven belül már ott fog tartani a dolog, hogy egy 7850-el felveszi a versenyt az IGP, főleg ha szoftverek is fejlődnek és elkezdik jobban kihasználni az általános számításokra is, akkor bőven teljesülhet amire vágysz, sőt még több is. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#20100) and1ao válasza DeadMeat (#20097) üzenetére


and1ao
őstag

Igen az elég érdekes. Nekem az ext3-ba ilyen laza 15-20 fokkal mindig kevesebb volt a mag mint a kupak,bár lehet az én senzoron mér tényleg teljesen félre :S

Guild Wars2!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.