Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) MrM94 válasza =HG= (#20649) üzenetére


MrM94
őstag

Ohm,biosabn kivan szedve az a CPU temperature warning.
@Asbee:Kulonbseg a ketto kozott?Marmint,hogy honnan veszem eszre ,hogy kikapcsol vagy ujraindul?
Pl,nalam amikor bekapcsolom a gepet akkor a vidikari ventije gyorsabban porog,Na most mikor elsotetul a monitorom ugyanez a jelenseg tortenik csak par masodpercig sotet kepernyo utana ujra post screen es tolti a vindozt

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20652) Asbee válasza MrM94 (#20651) üzenetére


Asbee
veterán

Ha lekapcsol lekapcsol és úgy marad, nem indul el, ha újraindul akkor meg újraindul. :D

(#20653) =HG= válasza MrM94 (#20651) üzenetére


=HG=
addikt

Azzal a hűtővel nem is szabadna ilyen hőfoknak lennie...Ha megfogod a bordát mennyire meleg ?

(#20654) MiklosSaS válasza miresz (#20645) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most keszulok valtasra, szerinted jobb mint az Asus Crosshair V Formula-Z ? Tudom hogy nem egy arban van, de amit szeretnek egy laptol, az a kovetkezo :

- stabil tuning
- vegye vissza a feszt uresjaratban
- jo es attetszo ventilator vezerles
- ne legyen driver problema.

Ha ezekben majdnem egy szinten van a dragabb ROG lapokkal akkor belemegyek. Mar ugy is vagy 10 eve nem volt MSI lapom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20655) MrM94 válasza Asbee (#20652) üzenetére


MrM94
őstag

Akkor,ujraindul :)
=HG= : Melegecske elegge :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20656) =HG= válasza MrM94 (#20655) üzenetére


=HG=
addikt

Akkor hőátadás van rendesen... Úgy néz ki ennyit tud a hűtőd... Szerintem tuti hőfok miatt indul ujra.. Ahogy visszaemlékszem nekem is 74C körül ujraindult..Miután kapott vizet, nem volt ilyen gond...Próbálj rátenni még 1 ventit, hátha segít...

[ Szerkesztve ]

(#20657) MrM94 válasza =HG= (#20656) üzenetére


MrM94
őstag

Rendben,koszi szepen :)
Ratyik a ventik rajta..Az egyik amit kaptam hozza ez a venti[link]
A Masik amit meg raraktam az egy noname ratyi venti..

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20658) ViZion válasza MrM94 (#20657) üzenetére


ViZion
félisten

A hűtőd tesztek szerint jó, 2 jó venti push-pull, meg jó paszta (MX 4, NT-H1), jól kenve...
Hogyan pasztáztad? Nem ott van a gond esetleg?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20659) MrM94 válasza ViZion (#20658) üzenetére


MrM94
őstag

Nem nem,kozepre potty aztan ra a tornyot.
Kell 2 jo venti mert amik rajta vannak nagyon ratyik :)
2 DB CM Sickleflow-t gondoltam ra

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20660) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nincs ott szerintem nagy gond a hűtéssel, nekem a K2 előtt Brocken volt, nem véletlenül nem használtam 4,4-en én sem a 8120-at. :) Mivel ugye 4ghz-1,264v-al melegedett 56-57 fokig prime alatt.
Ennyi legyőzi a 8120 a hűtődet ennyi fesszel.

Ugye feszemelésel nagyon drasztikusan ugranak a számok, látod mint amiket nemrég linkeltem a 8320-ra.
3,5giga - 1,22V - 43 fok
4giga - 1,28V - 49fok
4,2giga - 1,36V - 55fok
4,5giga - 1,44v - 65fok

[ Szerkesztve ]

(#20661) ViZion válasza MrM94 (#20659) üzenetére


ViZion
félisten

Azt nézd meg, h a lapod a CPU fanokat csak PWM vagy V állítással is tudja-e szabályozni. Nálam csak PWM...

Igen, az jó! Korábbi Giga lapom is tudta, ez meg csak PWM-et tud, a Fractal ventik mennek a polcra, vehetek újakat... :(

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20662) MrM94 válasza ViZion (#20661) üzenetére


MrM94
őstag

Elvileg megneztem,es volt olyan opcio hogy PWM,es Voltage,akkor az az lenne?
@Malibutomi,igen Legyozi az FX a hutomet :D

szerk. @vizion add nekem oket :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20663) =HG= válasza Malibutomi (#20660) üzenetére


=HG=
addikt

Visszanéztem egy kicsit jegyzeteimet és a 8120 nálam 4,6 Ghz-en 1,415 V-ot kért. Egy modolt H50-es hűtő volt rajta,azt is majdnem megfektette. Úgyhogy valahol ez a határ, innen már csak komoly vízhűtés játszik...

(#20664) MrM94 válasza =HG= (#20663) üzenetére


MrM94
őstag

Akkor en kihoztam belole amit evvel a hutovel lehetett ugy erzem

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20665) laca000 válasza miresz (#20645) üzenetére


laca000
őstag

Pfff, totál tanácstalan lettem..

MSI-ASus..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#20666) MiklosSaS válasza laca000 (#20665) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igy vagyok en is. Most a szoritoban a higy-en MSI 990FXA-GD80 vs Asus Crosshair V formula -Z

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20667) laca000 válasza MiklosSaS (#20666) üzenetére


laca000
őstag

Koccintsunk akkor, sorstársak.. :C

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#20668) ViZion


ViZion
félisten

Tudom, h ez nem segítség, de ócó MSI lapok elég problémásak. Ebben a kategóriában nem ismerem.
...ASUS-t vennék. Később eladhatóbb is.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20669) stratova


stratova
veterán

Kibic-mode ON:

Az első szériás 990FXA GD80-nak (netán van V2?) több oldal azt rótta fel, hogy nem volt benne LLC. Miresz kolléga megerősíthetné/cáfolhatná, hogy megkapta-e.

Overclockersclub:

After cutting my teeth overclocking the FX-8150 on the ASUS Crosshair V, I was excited to see how MSI's top end offering would fair as I heard it was going to be part of the AMD launch when I visited Austin for the AMD Tech Day back in September. This was my chance to see just where the performance curve fell. Overclocking started well but quickly became a game of chasing the vdroop to get the voltage to fall where the chip needed the voltage for specific clock speeds. There is no means to control the vdroop in the BIOS that I could find so I was stuck with increasing the voltage to compensate. The large vdroop is most likely caused by the significant power consumption of the CPU when the clock speeds are ramped way up. The drain is enough at 4.8GHz that the system fans can be heard slowing down as the load is applied. The end result of the exercise was that I was able to get an overclock stable above 4.8GHz using a reference clock of 219Mhz with a clock multiplier of 22 for a final speed of 4816MHz. I was expecting more, or at least some parity with ASUS's offering as its Intel offerings are spot on with the competition.

Ezek most tényleg azon sírnak, hogy "csak" 4.8 GHz-et lehetett kihozni az Bulldozerből... :U

Vortez:

Unfortunately, that is not where the negativity ends. After having a play with the BIOS and in a few different versions of their most current UEFI, I can say that they feel very slow to move around. You cannot type in a voltage. Instead, you have to go through the list which begins at auto and you have to work your way down the list. It is very slow and annoying when your BIOS keeps resetting them to auto due to a failed overclock. Navigating through the various menus is slow as well. It does not have a fluid feeling to it. The lack of a Load Line Calibration feature is also a little concerning, as it is and has been around on many motherboards for years. MSI told us that due to their design, LLC was not available.

Pedig maga a lap biztosan nem gyenge, másutt beröffentették vele az X6-ot 4305 MHz-re 1,504 V-tal, inkább a szorzóállítgatást szerette.

Sabertooth 99FX R2.0 mini teszt (eltérés az 1.0-hoz képest), X6 1090T-s teszt LLC kitérővel

Látszólag a GD80 inkább a Sabertoothtal van versenyben ár tekintetében (mindkettő 5 év garis is).

Asus Crosshair V Formula:

This is a very robust VRM, and you should be confident that this board will not hold you back in your overclocking efforts, even at extreme levels. For most hardcore overclockers at home with a big fan or liquid cooling, it is actually probably overkill. This is a very good thing.
Ezt meg ne léggel hűtsd, kösd rá otthon a vízmelegítőt vagy a cirkót :)

[ Szerkesztve ]

(#20670) laca000 válasza stratova (#20669) üzenetére


laca000
őstag

Akkor most mi a konklúzió?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#20671) stratova válasza laca000 (#20670) üzenetére


stratova
veterán

Goto Miresz és Pug. Miresz GD80-at hajtott Pug-nak Sabertoothja van s valami különös véletlen folytán mindketten FX-tulajok.

(#20672) ViZion válasza stratova (#20669) üzenetére


ViZion
félisten

A fesz állítgatás, meg az ofset mód sztem is sz@r így. Praktikusabb lenne, ha kiírná a VID-et, beállítanám kézzel a kívánt feszkót: minimum/idle, maximum/load, vagy közép értéket adhatnék és %-ban, h LLC mennyit rugózhat rajta. én nem szeretem így. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20673) laca000 válasza stratova (#20671) üzenetére


laca000
őstag

Az lehet, de pont nélkül ez egy értelmetlen mondat, de azért értem, kisilabizáltam, "valami különös véletlen folytán", mit is akart ez jelenteni..

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#20674) stratova


stratova
veterán

Hmm csemege Asus tulajoknak.

kis kitérő a hőfok kérdésére:
Thermal Limits
CPU Core - 62 Celsius
CPU Socket - 72 Celsius

GD80 adalék [1, 2]

(#20675) MiklosSaS válasza stratova (#20674) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezek szerint ASUS.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20676) laca000 válasza MiklosSaS (#20675) üzenetére


laca000
őstag

Egen, nincs más opció, minden választásnak ez a vége.. :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#20677) aAron_


aAron_
őstag

Valaki innen részt vesz az Arma III alpha tesztben? nagyon kíváncsi vagyok mennyire lesz optimalizálva

What is your ikigai?

(#20678) miresz válasza stratova (#20669) üzenetére


miresz
veterán

Az MSI GD 80-hoz,csak az első bios-ban amivel kijött nem volt APM funkció,igaz akkor még FX-ek sem voltak. A második,vagy harmadik Bios update-ben már bent volt az opció.

...Elolvastam. Az LLC az jó kérdés,nem emlékszem,hogy van-e benn. Kb 2 napig volt nálam a lap. :)

[ Szerkesztve ]

(#20679) ViZion válasza stratova (#20674) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönjük! :R
Elsőre rögtön pár furaság, amit kérdeztem már, de választ nem nagyon kaptam... szal. "HT Link Speed - Adjust the HT Link Divider - Defaults to 2600Mhz" akkor tényleg ennyi a default. Remek. 2200-on van nálam :U
"CPU Spread Spectrum - Disable - to increase overclock stability
PCIe Spread Spectrum - Disable - to increase overclock stability"
nagyszerű, nálam enabled, mert úgy tudtam az a jobb, kevesebb EMI...
"EPU Power Saving Mode - Disabled" szintén enabled nálam... fain. Megpróbálom kikapcsolni... De nem vágom ez mit állít igazán.
"HPC Mode - Causes Freezing During Overclock - Recommend - Disabled" ezt sem tudtam, h mi, bekapcsoltam... :U ezek szerint nem jó úgy.
Ajánlják a VRM extra hűtését is, nálam -fejben- már készül... :D
NAgyon hasznos írás, este majd hegesztek, de most meló van... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20680) Yeffy válasza =HG= (#20646) üzenetére


Yeffy
veterán

50k egy lapra?? :Y
'zusom...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20681) Asbee válasza ViZion (#20679) üzenetére


Asbee
veterán

Azért ezek bekapcsolása mellett is lehet szépen tuningolni.

(#20682) Akcok94 válasza Yeffy (#20680) üzenetére


Akcok94
senior tag

kinek van annak van.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20683) Yeffy válasza Akcok94 (#20682) üzenetére


Yeffy
veterán

nyilván, biztos van 100/150+ k-s lap, de én 3,, naggyon max 35k-nál többet teljesen feleslegesnek tartok egy deszkára.
ahogy procira is 50+ k-t...

nyilván vannak helyek, ahová ilyenek kellenek.
de mivel én sajnos nem tartozom oda, itthon meg ezt se használom ki, ezért nekem feleslegesek... :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20684) BomiBoogie válasza Yeffy (#20683) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor meg miért "sajnos"? Bánod, hogy nem vagy vérbeli kocka? :D

(#20685) Yeffy válasza BomiBoogie (#20684) üzenetére


Yeffy
veterán

nem, hanem, h nem olyan helyen dolgozom/nincsa annyizsetonom, ahová kell ilyen eszközpark/hogy legyen ennyi cash-em... :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20686) Akcok94 válasza Yeffy (#20685) üzenetére


Akcok94
senior tag

és én mit mondjak? még keresetem sincs, mivel diák vagyok.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#20687) stratova válasza ViZion (#20679) üzenetére


stratova
veterán

CPU/PCIe Spread Spectrum - ezekről én is azt tudom amit leírtál, passz miért lövik ki

EPU Power Saving - energiafelhasználást csökkenti felül tudja bírálni a BIOS beállításaidat, pl 8+2-es lapnál lekapcsolhatja 4 fázist, ha úgy ítéli még nincs rájuk szüksége a procinak.
During our testing of the original setup, we found that EPU would even cause system crashes in prime95 when under hard load. It would simply not switch in quick enough to tackle the required loads.

HPC Mode - ennek elvileg akkor van értelme ha használod az APM + C6 state együttes aktivitásakor rendelkezésre álló Turbo Coret, kitolja kicsit a TDP limitet, legalábbis Opteronnál. Ha eleve kilövöd az APM-et akkor valószínűleg sok haszna nincs.

(#20688) Yeffy válasza Akcok94 (#20686) üzenetére


Yeffy
veterán

semmit, csak megjegyeztem... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20689) lee56 válasza MiklosSaS (#20675) üzenetére


lee56
őstag

Az oké de ha már Asus, nem értem miért ragaszkodsz a Formulához, tuning-versenyezni szeretnél, 24/7 folyékonynitróval? Egy Sabertooth miért nem jó egy szinttel olcsóbban? Panaszt még nem hallottam rá. :)

Amúgy mi volt itt, megáradt a HSZ-folyó? A (hétköz)napi 10-20 uj hsz, után most hétvégén 100+ látván kicsit meglepődtem. :Y

No Comment

(#20690) Valkűr válasza lee56 (#20689) üzenetére


Valkűr
őstag

a Saber egy nagyon jo lap, még durva tuning esetében is. Nálam is az dolgozik, csak pozitivat tudok nyilatkozni.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#20691) ViZion


ViZion
félisten

Yeffy DJ: én dolgozom is az itthoni gépemen, mégis van egy lélektani maximum határ is, mobo ~30k, VGA ~40k, proci ~35k amire úgy gondolom, h többet felesleges kiadni _NEKEM_ (másnak ezek a határok máshol vannak, ez az én "limitem"). Egyszerűen nem éri meg szerintem. Ettől még csodálattal (és némi irigységgel is :B ) nézem a moddolt, raid-SSD + 3× csúcs VGA, meg vízhűtéses minden jóval felszerelt cuccokat...

Nah, Prime small FFT futott ~ 2 órát, IBT 10 kör v.high is lement, 4,1 GHz stabil eddig. Viszont -mint tudjuk- a "tuning kezdőknek" nagykönyv úgy kezdődik, h legyen egy fain tápod, jó mobo, jó hűtés és némi szerencse a procival...

Tápom az jó, de a SAGA II még nem alsótápos házakhoz lett kitalálva, ezért a 4+4 ATX a CPU mellé nem ér el, csak a 4 pin... Már megvan a kábel pár napja, de harisnyáznom csak most sikerült, szal. eddig így ment a tuning :) Végülis 95 W TDP-be egy csati elég, de tuninghoz stabilabb kellene legyen az új kanóccal.

Hűtés... hááát igen. A víz jó, a tripla radi 1 ventivel terhelve is 60°C alatt tartotta, de még nincs nyár... Viszont a venti nem PWM-es, a lapom csak PWM vezérli a ventiket, így a Fractal ventiket inkább leszabályoztam a ventivezérlővel, így halkak, viszont terhelésre sem húznak jobban. Jövő héten veszek 2×140 PWM ventit fentre, illetve megrajzoltam egy burkolatot a VRM fölé, kivágatom plexiből, kap egy 60-80-as PWM ventit extra hűtésnek... Szal. jövő héten jelentek hol járok... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20692) Yeffy válasza ViZion (#20691) üzenetére


Yeffy
veterán

na igen, én is kb így vagyok a számokkal.
esetleg a VGA-nál, ha ár értékben jó, nekem belefér még egy 50k-s is, de afeletti számomra már felesleges...
és igen, én is csodálva szoktam nézni a full-fullextrás cuccokat, ha néhol beléjük botlok... :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20694) ebegab92 válasza ALONSO11 (#20693) üzenetére


ebegab92
senior tag

A GIGABYTE GA-990XA-UD3-at,mert annak a FET-jein van hűtés :K Az FXA-n 4 PCIe 2.0-s csati van,míg az XA-n "csak" 3 db.A hűtés miatt a GIGABYTE GA-990XA-UD3 lap megbízhatóbb.Prociból inkább vegyél FX-6300-at (ha még nem késő),mert sokkal hűvösebb is+azonos órajelen +10% teljesítmény :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#20695) MiklosSaS válasza lee56 (#20689) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megfogadtam hogy sohasem veszek also/kozep kategorias lapokat. Es igen, szeretnem ugy 4.8-5 ghz -en nyuzni amikor dolgozok. Annak idejen volt asus maximus IV Gene alaplapom egy 2500K-val, az volt az egyik legjobb alaplapom, meg a sabertooth-nal is jobb volt. Es kihasznalnam azt hogy az AMD oldalan sokkal olcsobb a ROG lap mint intelnel (180 font VS 260 font ).
Amenyiert eladnam a 3 honapos sabertooth-ot es a feleves 2600K-at, picivel kellene megtoldani es meglenne a ROG lap es a 8350. Alapbol 8320 gondoltam, de lehet a 8350 valogatott szeria es jobb az esely az 5 ghz-re 4-rol mint 3.5-rol. Vagy tevedek ? Esetleg van valaki aki 4.6 ghz-en felul jaratja stabilan a 8320-at ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20696) miresz válasza ALONSO11 (#20693) üzenetére


miresz
veterán

Gigabyte GA-990XA-UD3 Most igen jó áron van. :K

[ Szerkesztve ]

(#20697) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#20695) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elvileg a 8350 kicsivel kisebb feszen mehet ugyanolyan órajelen, mint a 8230, de ez nem garantált. Szóval átlagfelhasználónak biztos nem éri meg a 8350 felára, és még a te esetedben is kérdéses.

(#20698) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#20697) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem. Nekem a celom a 4.8 ghz feletti orajel, maskulonben nem eri meg hogy lecsereljem a 2600K-t. Idelais volna ha menne az 5 ghz stabilan, nem erdekel a fogyasztasa, csak birjam huteni a silver arrow-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20700) BomiBoogie válasza ALONSO11 (#20699) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem 70 fok.

(#20698) miklosss2012
Igen, ennek egyébként nézz utána, hogy más fórumok véleménye szerint kb. milyen arányban mehetne 5 GHz-en, mert rendben, hogy csúcslap van alatta, csak ugye lehet, hogy a procik 80%-a már egyszerűen nem megy annyit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.