Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) miresz válasza Zunex (#21899) üzenetére


miresz
veterán

Magokat nem lehet feloldani az FX szériában. A már meglévő 1045T-t viszont nem éri meg cserélni FX6100-ra szerintem,inkább húzd meg egy kicsit,ha kevésnek találod.A minimum amire cserélném,mint írtam is az az FX6300,de leginkább egy FX8320 lenne a jó választás. :K

[ Szerkesztve ]

(#21902) kungzi


kungzi
veterán

az miért van, hogy a szorzót visszaveszi a lap, de a frekit nem? cnq be van állítva :F

(#21903) Zunex válasza miresz (#21901) üzenetére


Zunex
tag

rendben köszönöm szépen akkor elhalasztom a proci cserét :R

(#21904) Malibutomi válasza kungzi (#21902) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha a szorzót visszaveszi, akkor a frekit is. Vagy valamit nem értek? :F

(#21905) Klikodesh válasza Zunex (#21899) üzenetére


Klikodesh
senior tag

A magfeloldas mar nem jatszik.

Nekik van igazuk, 6100 es 8100 as procikat inkabb keruld el.

6100 ra cserelni semmi ertelme az esetedben hacsak nem szeretnel visszalepni.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#21906) BomiBoogie válasza Klikodesh (#21905) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Így van, legalább 6300, az ár-érték arányban is kiváló jelenleg.

(#21907) kungzi válasza Malibutomi (#21904) üzenetére


kungzi
veterán

4,5GHz-re van belőve a proci, 1.35 frekivel

na most mikor nincs terhelve akkor 21,5 szorzót leveszi 7-re, de a freki ugyanúgy marad 1.35-n

(#21908) Malibutomi válasza kungzi (#21907) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az a feszültség amiről beszélsz :)
A freki, az a frekvencia, 4500MHz, amin a processzor működik.
Mivel nézed hogy leveszi-e?

(#21909) kungzi válasza Malibutomi (#21908) üzenetére


kungzi
veterán

nem jól írtam bocsi :D

legfrissebb cpu-z és aida

[ Szerkesztve ]

(#21910) Malibutomi válasza kungzi (#21909) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

asus a lapod?

(#21911) kungzi válasza Malibutomi (#21910) üzenetére


kungzi
veterán

aham :)

asus m5a99x evo r2.0

[ Szerkesztve ]

(#21912) lee56 válasza kungzi (#21911) üzenetére


lee56
őstag

Vettél volna Gigát :D
Amúgy BIOS frissítés volt?
Használtan vagy újonnan vetted? Előbbi esetben frissítés és/vagy load defaults funkciót illik használni. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#21913) kungzi válasza lee56 (#21912) üzenetére


kungzi
veterán

:D

(#21914) Malibutomi válasza kungzi (#21913) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Asusom nem volt még 9xx-ből, de idézek egy tanult kollégát: [link]

(#21915) kungzi válasza Malibutomi (#21914) üzenetére


kungzi
veterán

thx :R

(#21916) Pug válasza kungzi (#21913) üzenetére


Pug
veterán

Asus lap csak akkor veszi vissza manuális feszültség beállítások mellett cnq alatt a feszültséget, ha a bios-ban offset módban állítod be. De ezt már vagy 20* leírtam én magam is a topicban. :DDD

Elnézést, Malibutomi már megelőzött, :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21917) gaben82


gaben82
tag

Megoldódott a rejtély, hogy mitől is indul újra a gépem.
Áthoztam a tesóm számítógépét és elkezdtem átrakosgatni a dolgokat.
Először a táppal kezdtem amire a legjobban gondoltam, nem jött be.
Utána átraktam a ramjait, majd a videokártyát ezek sem jöttek be.
Maradt a proci meg az alaplap, fogtam átraktam a tesóm gépébe a kis fx8350-et és voálá
nála minden rendben, órákig megy a linx, + Heaven bencmark akár egyszerre...
Tehát maradt az alaplap, igen ám, de abba beraktam az ő kis phenomját ami nekem is volt és azzal minden rendben, semmi restart, most akkor mi van?
Félig rossz az alaplap? az am3+ nem jó rajta vagy mi???
Garis még de mit mondjak??? Akkor ezek szerint eddig is rossz volt csak nem jött ki a phenom miatt?
Találkozott már valaki hasonlóval? Mert én még ilyet az életbe nem láttam... :F

[ Szerkesztve ]

(#21918) Pug válasza gaben82 (#21917) üzenetére


Pug
veterán

Ott feltehetőleg továbbra is valami más jellegű lesz a probléma.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21919) gaben82 válasza Pug (#21918) üzenetére


gaben82
tag

Teljesen kivettem a házból az alaplapot szétszedtem mindent, újra összeraktam de ugyan úgy rossz.
a tesóm alaplapjába az én cuccaimmal tökéletesen megy az fx 8350.
akkor mi más lenne a rossz ha nem az alaplap?

(#21920) miresz válasza gaben82 (#21919) üzenetére


miresz
veterán

Milyen lapja van a tesódnak?

(#21921) ViZion válasza gaben82 (#21919) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor ha garis még, intézd a cserét. Arról szerényen halgass, h más CPU-val működik :B
Random újraindul, más táppal, rammal VGA-val és procival is volt szerelve, stb...
Ha normális helyen vetted, akkor van esély, mert az sem mindegy a bolt mit ír a papírra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21922) r9550


r9550
senior tag

hali nemrég vettem egy fx4100-at nincs nagy igényem csak wowra meg netezgetésre használom már a gépet crosshair v formulában van az alapfeszt 1,4v-ra lőtte be ramokat kézzel állítottam 7-7-7-24 1t-re 1866-on kérdésem az lenne hogy átlag mennyit lehet kihozni ebböl a procibol meg annyi kérdésem lenne hogy régen volt valami fix win7-re az mennyit dob a dolgon vagy teljesen el lett vetve?

(#21923) =HG= válasza Pug (#21916) üzenetére


=HG=
addikt

Ezt ne hirdesd nagyon, mert mint írtam, az én lapom is visszaveszi manual állításnál is.

(#21924) gaben82 válasza miresz (#21920) üzenetére


gaben82
tag

tesóm lapja: ASROCK 970 Extreme3

a giga lapot a hardverkerben vettem, talán ott nem szórakoznak.
de ha hétfőn visszaküldöm mikor lesz lapom?
én 1 napot nem bírok ki gép nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#21925) Pug válasza =HG= (#21923) üzenetére


Pug
veterán

Rendben, akkor ezen túl úgy fogom kommunikálni, hogy a Te lapodat leszámítva a PH! és más IT oldalak fórumainak tapasztalatai alapján a többi Asus AM3+ alaplap csak offset-tel, vagy auto beállítások mellett veszi vissza a feszt CnQ esetében. :R :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21926) RVR400 válasza gaben82 (#21924) üzenetére


RVR400
veterán

Csúnya, hogy azt a napot is megértük, amikor egy 970 Extreme3 jobb, mint egy Giga 990FXA. :Y :DDD

(#21927) gaben82 válasza RVR400 (#21926) üzenetére


gaben82
tag

őszintén?
még a biosa is szimpatikusabb volt.
Lehet asrock-ot veszek legközelebb :)

Gariztatással kapcsolatban tud valaki valamit?

(#21928) - = Zk = - válasza RVR400 (#21926) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Giga lapom van, DE nem lepődöm meg ezen :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21929) macy válasza gaben82 (#21927) üzenetére


macy
addikt

Helyes, én is azt vettem :DDD

(#21930) gaben82 válasza - = Zk = - (#21928) üzenetére


gaben82
tag

Neked mi bajod amúgy vele?
Mert nekem eddig nem volt...

(#21931) - = Zk = - válasza gaben82 (#21930) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pl a bios.
5 évig volt Gigám, meguntam. ennyi

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21932) Pug válasza - = Zk = - (#21931) üzenetére


Pug
veterán

Nekem is zsinorban3-4 évig, aztán a 970A-UD3 szépen visszaterelet az Asushoz. ;]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21933) - = Zk = - válasza Pug (#21932) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én is Asust próbálnék végre ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21934) Motaba78 válasza - = Zk = - (#21933) üzenetére


Motaba78
őstag

ezért árulod szerencsétlent ? :P

(#21935) =HG= válasza Pug (#21925) üzenetére


=HG=
addikt

Így már sokkal pontosabb.. :R (egyébként másnak is visszaveszi)
De miért lenne csak az asus lap kivétel ? Mondd már meg ! Tudom nem hiszed el nekem, de mást ne vezess félre.

(#21936) - = Zk = - válasza Motaba78 (#21934) üzenetére


- = Zk = -
félisten

részben igen.... :P

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21937) Pug válasza =HG= (#21935) üzenetére


Pug
veterán

Keress rá mondjuk kicsit külföldi fórumokon.

Én csak a többség tapasztalata alapján beszélek:

"I think I understand what your asking...

If the M5A99X bios is similar to the C5F's you'll need to keep volatage control set to either Auto or Offset in order for the voltage to lower in CnQ mode.
If you set it to manual, it will hold that voltage reguadless of P-State, which means the v's won't drop when it enters CnQ...
As trents said (and if you think about it), thats the way manual mode should work.

If you plan to OC just use "Offset" mode, start by giving it +1 bump up, and give small bumps on voltage as needed, that way v's will drop as the chip enters different P-States (CnQ included)."

Csak egy kifejtése a témának, sok közül.

Lehet böngészgetni.

De a legbiztosabb, itt van egy hivatalos statement az Asus fórumról:

Overclocking Using Offset Mode for CPU Core Voltage
Many of you have asked us how to use Offset Mode in BIOS to over or underclock a CPU, so we’ve put together a quick guide that should help users better understand how to use
the Offset Mode function.

We’ve tried to keep things as simple as possible, while providing enough information to help further understanding of this feature.

Intel programs each processor with a stock voltage using a binary code (known as VID). This binary code is utilized by the motherboard voltage regulator module to set the correct
voltage for the processor at stock operating frequency.

At stock, Intel’s power saving features such and SpeedStep, EIST and C-States are active. Under light loading conditions, SpeedStep reduces the CPU multiplier thus lowering the
operating frequency. EIST dynamically lowers the VID while various C-States sends parts of the processor into low power or off state to help save power consumption.

As we increase the processor’s operating frequency, we’re going to need to increase VCore in order to facilitate higher switching frequencies of the processor core.
The conventional method of doing this is simply to set voltage control to manual mode and type in the required voltage for stability at the selected operating frequency.
However, the side effect of using this method is that the applied voltage code (VID) remains static under all loading conditions so we end up increasing power consumption
and heat production under light loading conditions unnecessarily.

The workaround for this is to use Offset Mode in BIOS to set the processor’s operating voltage. In order to do this on the ROG boards we need to set CPU Voltage from
Manual Mode to Offset Mode:

Ha a linkre kattintasz, egy oldalon keresztül taglalja. Szerintem innét kezdve eléggé egyértelmű a dolog, és nem, nem csak intel cpu-k és deszkák esetén van így. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21938) - = Zk = - válasza Pug (#21937) üzenetére


- = Zk = -
félisten

aki nem penge angolból, ez mit is jelent egész pontosan?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21939) Pug válasza - = Zk = - (#21938) üzenetére


Pug
veterán

Annyit, hogy ha manuál módban adsz a cpu-nak feszt, akkor a különböző p-statek esetében is mindig a manuális beállított feszültséget kapja. :K

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21940) Klikodesh válasza - = Zk = - (#21938) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Manual az FIX fesz es nem fog esni meg akkor se ha CNQ alatt lenne aproci.
Ha szeretned hogy olyankor levegye a feszt akkor offsettel huzd a procit, kezd +1 el es leptesd fel ahogy igenyli a proci.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#21941) ViZion


ViZion
félisten

Én is leveleztem ASUS-al, valóban az az állás jelenleg, hogy manual módban _NINCS_ pár CPU energiatakarékossági bigyula, így nem veszi vissza az órajelet.
Ami a lényeg: HG-nek rev 2 lapja van, amiben lehet ezt javították. Sajnos M5A topikban is sokunknak volt ez a dolog. :R
píísz

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21942) Pug válasza ViZion (#21941) üzenetére


Pug
veterán

Ez elméletileg nem alaplap rev szám kérdése, hanem maga a CPU VID mechanizmusából származik. Szóval elméletileg ezen lap revízió nem segíthet. Mint pl a sabertooth esetében is így van rev1, rev2 és rev3 esetében is.

Ezt konkrétan nem én állítom, hanem az Asus, de ettől még lehetséges, hogy az adott lap revízió esetében alkalmaztak valamilyen megkerülést, hogy ez normál manuál beállításnál is működjön. Bár ugye ebben az esetben meg felesleges lenne, hogy az offset mód is szerepeljen a biosban. Szóval nem azt állítom, hogy ne mondanál igazat. Persze jó lenne, ha tudnád prezentálni, csak hát ugye azt nem lehet, mivel bios alatt sose lesz CnQ state-ben a cpu, OS alatt meg nem tudod dokumentálni, hogy offset vagy manuál módban van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21943) =HG= válasza Pug (#21939) üzenetére


=HG=
addikt

Esküszöm, valahogy bebizonyítom neked. De most akkor ha jól értelmezem, azt állítod, hogy ha manuálon állítom a CPU feszt, akkor terhelésen megkapja az állítottat, ha nincs terhelés akkor is ugyan azt a feszt kapja..?

(#21941) ViZion : Én is valahogy erre tippelek, hogy enyémbe javítva van. Valamint én win8-al használom, bár ez nem hiszem, hogy számít..

Pug: mondjuk azt sem hiszed, hogy 1,3V-al megy 4,5 Ghz-en..ha jól sejtem...

Egyébként asus fórumon egy rog lappal próbálták, ami nem a leg frissebb ...

[ Szerkesztve ]

(#21944) ViZion válasza =HG= (#21943) üzenetére


ViZion
félisten

Én open HW monitort használok, ott látszódik, h amikor minden betölt, akkor visszamegy. Manual módban meg marad a freki, akkor is, amikor idle elvileg.

Sőt, anno bios frissítéssel kezdtem, majd fesz állítás. restart, nem vette vissza. Biosba be, keresés C'n'Q... nincs meg. Manual letölt, nézeget, biosba be: hiányzik a menüpont... :D
Fain, akkor a bios sz@r. Régi vissza, load default. Ott a CPU menüje. OK, beállít dolgok, indít gép... frekit nem veszi vissza. Biosba be, keresés... nah, utána bios cserélgetés jött, majd olvastam, h manualban nem műXik.
Asussal levelezés és ofset mód... szal. passz. Az egész C'n'Q settings hiányzik biosban manual volt-nál.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21945) - = Zk = - válasza Pug (#21939) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+(#21940) Klikodesh

hmm.. ez jól hangzik...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21946) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Szerintetek melyik hajtana jobban ki egy 5850-es 2GB-os karit?

- egy FX4170-es, 4magos proci 4200Mhz-n vagy
- egy FX6300-as, 6magos proci 3500Mhz-en?

(#21947) ViZion válasza Cingáriusz (#21946) üzenetére


ViZion
félisten

Az Fx-6300-as, 4,2 GHz-en. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21948) - = Zk = - válasza Cingáriusz (#21946) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+1 a hatmagosra

szerk
+1 ViZion-nak :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21949) Motaba78 válasza Cingáriusz (#21946) üzenetére


Motaba78
őstag

FHD-ban vga limites leszel +én az fx6300-ra szavazok

FHD-ban én is vga limites vagyok egy 7870OC vgaval 3,6Ghz-en, de játékfüggő.
C3, Sniper -Ghost, BF3 ott a vga megáll 99%-on :D

[ Szerkesztve ]

(#21950) =HG= válasza Pug (#21942) üzenetére


=HG=
addikt

Nekiálltam egy videót csinálni, hogy bebizonyítsam. Felvettem bios beállítást, nyomtam F10 Indul a masina, prime Hw CpuZ indít, közben veszem fel, leállít prime, és ....ott a monitor előtt szégyenkeztem... :B :B :W
Tényleg feszt nem veszi vissza ! Pedig határozottan emlékeztem... :W Legalább is azt hittem.. :(
Sajnálom, hogy ellentmondtam, elnézést..

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.