Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) ldave válasza Energie X (#1250) üzenetére


ldave
félisten

Köszi a linket. Megnéztem a Logic3 lapján, de ott sajna csak winxp-s driverhez találtam linket, win7 alatt lehet az nem is menne.

A Slime draws near! Command?

(#1252) hip-hop91 válasza ldave (#1251) üzenetére


hip-hop91
csendes tag

Nekem az a gondom, hogy NTSC játékokat kaptam amerikából és ezeket szeretném futtatni PAL-os gépen. Olvastam egy DVD Region X programról, ami állítólag elindítja azokat.
Valaki tudna nekem segíteni? Zöldfülű vagyok PS2 téren... :))

(#1253) k. válasza hip-hop91 (#1252) üzenetére


k.
őstag

Ez kell neked:[link]
Azt ne kérdezd, hogy működik, gözöm sincs de egy ezrest megér:D

(#1254) doc válasza k. (#1253) üzenetére


doc
nagyúr

ez nem csak filmekre jo? a gond nem az, hogy mas regiokod miatt nem engedi lejatszani a konzol a jatekot, hanem eleve mas formatum (PAL vs NTSC)

[ Szerkesztve ]

(#1255) k. válasza doc (#1254) üzenetére


k.
őstag

Hogy öszinte legyek, gözöm sincs, csak a srác fentebb irta, hogy ő ezt nézte ki, itt meg olcsón árulják.

(#1256) L3zl13 válasza ldave (#1243) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elég durva gép kell PCSX2-vel a megfelelő sebességhez (Core2 3GHz környéke), + egy modernebb, de nem feltétlenül csúcskategóriás VGA, bár nagyobb felbontásoknál már az is fontosabb.
Alapból elég könnyű PAL/NTSC-nél jobb felbontásokat elérni, de egy fullHD febontás azért már nem egyszerű.

A játék támogatottságától függően (vannak-e még benne grafikai bugok) nagyon jó eredmény érhető el. Az általad felsorolt játékok, ha jól látom mind játszható kategória, de ez még nem jelenti azt. hogy tökéletesen bugmentes az emulációjuk.

Aki hülye, haljon meg!

(#1257) rudymester válasza L3zl13 (#1256) üzenetére


rudymester
senior tag

Tegyük még hozzá azt is, hogy hiába lesz fullHD a felbontás, ha a textúrák alacsony részletességűek. Az emulátoroknál direkt számol 1080 sort, vagy csak interpolálja a natív felbontást?

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1258) L3zl13 válasza rudymester (#1257) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mindkettőre van lehetőség tudtommal.
pcsx2-ben arra is van lehetőséged, hogy a belső felbontást az ablakméret, vagy a képernyő felbontás többszörösére állítod, és tulajdonképpen supersampling AA-ként használod.

Aki hülye, haljon meg!

(#1259) rudymester válasza L3zl13 (#1258) üzenetére


rudymester
senior tag

Értem. Egyszer nagyon megnéznék egy ilyen emut működés közben, anno a PS1 emuval szemeztem sokáig és egész jól is működött, de szerintem jobban megéri egy PS1-PS2, mint a macera a progival. Elhiszem, hogy a HD nagy úr, de én inkább rákötném egy sötét sarokban egy CRT tv-re és akkor az élmény is marad az eredeti.

Tervbe vettem, hogy ha oda jutok és lesz lehetőségem, lesz egy szobám csak a gamingnek meg a filmezésnek.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1260) hip-hop91


hip-hop91
csendes tag

Ebben a topikban mennyire tabu téma a softmod?

(#1261) Ryder1


Ryder1
senior tag

Play station 2-vel mit kell csinálni, hogy felismerje a pendrive-omat?
Vettem tegnap egy 8 GB-os Kingston pendrive-ot, tettem rá egy DVD filmet, rádugtam a ps-re és nem ismerte fel.
Mit tegyek, hogy le tudjam játszani a rajta levő filmeket?

(#1262) k. válasza hip-hop91 (#1260) üzenetére


k.
őstag

Eléggé az.
Ryder1:
Nem fogja felismerni. Ahhoz kellene a softmod, de mivel az itt tabu, ezért a neten nézelödj.

[ Szerkesztve ]

(#1263) ldave


ldave
félisten

Esetleg van valakinek tapasztala komponens kábellel? Láthatóan, érezhetően szebb képet ad, mint a kompozit? Wii-ről láttam pár képet összevetve, de az ha jól tudom nem 480i-s jelet ad ki, mint a PS2.

A Slime draws near! Command?

(#1264) rudymester válasza ldave (#1263) üzenetére


rudymester
senior tag

Én úgy tudom, hogy nem minden játék támogatja a komponens kábelt. Találtam is egy listát:
HD és 16:9 támogatású játékok listája (angolul)

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1265) Uchiha Obito válasza ldave (#1263) üzenetére


Uchiha Obito
csendes tag

Ha LCD monitorra, TV-re kötöd, sokkal szebb, legalábbis nekem feltűnt, főképp progressive scan-ben. Az olyan játékoknál is, amelyek nem támogatják a progressive scan-t. Csak előtte a PS2 menüjében át kell állítani az RGB-t YpBpR-re.

(#1266) doc


doc
nagyúr

van egy 64MB-s kartyam, ami remekul mukodik az NFS Carbonnal, a Crazy Taxi viszont panaszkodik, hogy nem 8mb-s ezert nem ment ra
vajon tenyleg csak ennyi a baja, es ha veszek egy 8mb-s kartyat, azzal menni fog?

(#1267) james001 válasza doc (#1266) üzenetére


james001
veterán

nekem is hasonló bajom volt még régen,a God Hand-et nem akarta lementeni a 64-es kártyámra,mindig egy hibás fájlt rakott be amit valamikor ki se tudtam törölni (persze más játékot lementett) de aztán havertól elkértem a 8 megását és arra simán lementette úgyhogy lehet megkéne próbálnod szerezni egyet.
de azért ez a fura hogy azért nem menti le mert nem 8 mb-os a kártya?írott egyébként a játék?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1268) David93Pecs


David93Pecs
tag

Hosszú idő után újra lesz PS2m. :) Még mindig elég jó konzol hiába ilyen régi. :)
Ti mivel gameltek mostanában ps2-n?

(#1269) Uchiha Obito válasza David93Pecs (#1268) üzenetére


Uchiha Obito
csendes tag

Hamarosan kivégzem a Predator: Concrete Jungle-t. A vége felé eléggé nehéz játék, meg hát sokan lehúzták, hogy milyen rossz... de szerintem annyira nem is, mégis csak Predator... Aztán ott van még a Naruto Ultimate Ninja 5. Milyen szégyen, hogy a 6 csak PSP-n lesz... most vegyek ezért PSP-t? Ezen kívül Gran Turismo 4, Burnout 3 Takedown.

Jah és network adapterrel, vinyóról :D

(#1270) rudymester válasza doc (#1266) üzenetére


rudymester
senior tag

Érdemes lenne befektetned egy 8 megás eredeti kártyába. Ma már nem nagy pénz és sok bosszúságtól megkímél.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1271) doc válasza doc (#1266) üzenetére


doc
nagyúr

nem irott, csak gyari jatekaim vannak, bar maga a konzol chipelt, de gondolom ez nem szamit

(#1272) doc válasza rudymester (#1270) üzenetére


doc
nagyúr

most rendeltem egy utangyartott 8mb-sat, kivancsi vagyok ra mukodik-e vele
ha nem, akkor max veszek egy gyarit. egyelore orulok annak, hogy a Carbon nem finnyás :D

(#1273) rudymester válasza doc (#1272) üzenetére


rudymester
senior tag

Valahol itt olvastam még régebben, hogy a slim PS2-ők finnyásak. Nem tudom mi ebből az igazság, nekem még kövér gépem van 2 eredeti kártyával és még nem volt memória zűröm.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1274) doc válasza rudymester (#1273) üzenetére


doc
nagyúr

igen, ezt irta itt valaki, hogy utangyartott kartyakat nem szeret
mindenesetre a Zasszony occsenek rendeltem egy 8MB-s PS2-es es egy sima PS1-es memkarit, mindketto utangyartott kinai, mindketto tokeletesen mukodik (slim PS2-ben)
az lehet, hogy a nagyobb kartyakkal gondjuk van, mindenesetre talaltam egy fejhibas fat gepet, beleraktam egy zsir uj fejet, ezzel jo darabig elleszek szerintem :)

idokozben megoldodott a problemam is, most mar rendesen ment a Crazy Taxi, pedig az egyetlen valtozas csak annyi, hogy azota rakerul a kartyara a NFS:Carbon mentese, lehet hogy ez volt a kello lokes? :F amugy erdekes, hogy a CT kezikonyveben es a jatekban is mindenhol odairjak a 'memory card' moge hogy 8MB :D

(#1275) k. válasza doc (#1274) üzenetére


k.
őstag

Lehet hogy ott van a becsapás, hogy a Sony belerakta a slimekbe, hogy ameik kártya 8 megánál nagobb az tuti fake. Ergo a gép már rögtön kamunak nézi, csinálhatsz bármit.Ha viszont jó az utángyártott 8 megás akkor nem harcol ellene a gép.

(#1276) Cart'manus


Cart'manus
csendes tag

Sziasztok!
Előre elnézést amiért nem olvastam vissza pár száz hsz-t :(
Erősen gondolkodom egy PS2 beszerzésén, Nem, nem PS3, mert annyit nem akarok kiadni heti 1-2 óra játékért, bár tudom annál nem merülne fel a következő kérdésem: az érdekelne, hogy PS2-nél mennyire darabos a kép egy viszonylag nagy méretű TV-n (80 cm-s LCD) nézve. Mert ha ilyen 640x480 PC játék jellegű, akkor inkább várok még pár évet egy PS3-ra... Szóval ha esetleg van valaki aki PS2-vel nagy képernyőn nyomul írhatna pár sort a véleményéről.
Köszi előre is. :R

(#1277) David93Pecs válasza Cart'manus (#1276) üzenetére


David93Pecs
tag

Szia!
Régebben mikor még volt ps2-m pár éve,én egy Samsung 32" 82cm-es lcd toltam és szerintem szép.:) Persze egy ps3 grafikával nem lehet összehasonlitani...
Többen mondják,hogy a komponens kábeltől szebb lesz a kép... Hát én még nem próbáltam.
Hamarosan szerzek újra egy ps2-et. Akkor tudok biztosat. :)

(#1278) ldave


ldave
félisten

Én is 80-as lcd-re tervezem kötni a ps2-t, ha minden igaz hétvégére meg is lesz,

Amúgy PS2-P oldalra tud valaki esetleg meghívór küldeni?

A Slime draws near! Command?

(#1279) David93Pecs válasza ldave (#1278) üzenetére


David93Pecs
tag

Hm.Jónak tűnik az az oldal..Kár h meghívós.:S

(#1280) k. válasza Cart'manus (#1276) üzenetére


k.
őstag

Nyugi nézhető.
Nekünk egy 32 colos bravia van nagy tvként és simán lehet rajta ps2zni.

Mondjuk megemlitendő, hogy a ps1et a tv rühelli, ugyanis annyira kicsi a cucc felbontása, hogy belaggolt a tv tőle-szószerint, 10 fps-el ment a ps1 játék:D, mivel ki kellett nagyítani plusz mindenféle javitó cumót elvégeznie, és kicsit megfeküdte a gyomrát.:D

(#1281) David93Pecs válasza k. (#1280) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát ja... A ps1-et nem is csodálom,hogy nem nagyon vitte. :)
Egyszer haveromnál is ez volt. :)

(#1282) Uchiha Obito válasza Cart'manus (#1276) üzenetére


Uchiha Obito
csendes tag

Szép lesz az eléggé, pláne egy jó komponens kábellel, a Gran Turismo 4 full hd felbontást is támogat.

(#1283) k. válasza Uchiha Obito (#1282) üzenetére


k.
őstag

Hát nemigazán.
Illetve igen támogatja a Japán(és talán az amerikai) verziója. Az eus semmiképp sem.

(#1284) Cart'manus


Cart'manus
csendes tag

Köszönöm a válaszokat indenkinek, azért ezek bíztatóbbak voltak mint amit a neten összeolvastam a témáról. :R

(#1285) David93Pecs


David93Pecs
tag

Amúgy mennyire nagy a külömbség az av és a komponens kábel képminősége között?::)
Mivel még nem tudtam kipróbálni ...:)

(#1286) doc válasza David93Pecs (#1285) üzenetére


doc
nagyúr

elegge, a kompozit kabelnel minden jel egyetlen vezeteken megy, mig a komponensnel kulon-kulon, az analog megoldasok kozul ez a legjobb verzio

(#1287) David93Pecs válasza doc (#1286) üzenetére


David93Pecs
tag

Na,az jó. :) Amit veszek ps2-t ahhoz csak av kábel van,de közbe eszembejutott hogy anno a ps3hoz kaptam komponens kábelt. :)

(#1288) Poll Tamás


Poll Tamás
csendes tag

Sziasztok!

Havertól megvettem a ps1-jét, egész jó. Metal gear solidot játszottam rajta, CRT TV-n.

Tud valaki Hack n' slash stílusú játékot ps1-re?

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#1289) doc válasza Poll Tamás (#1288) üzenetére


doc
nagyúr

Diablo :DDD

(#1290) Poll Tamás válasza doc (#1289) üzenetére


Poll Tamás
csendes tag

Én valami másra gondoltam. :DDD Nincs valami olyan játék, ilyen pl:. kardozós amin csak "menni" kell előre, vagy valami hasonlót. Játszottatok már PS1-en fps-t?
Medal of honor underground próbáltam, és egész jó, a grafika, szerintem szép. Kicsit, úgy de szemcsések a textúrák, de szerintem őszhatás szép. Az külön meglepet, amikor belelővők a falba, akkor van nyoma. Nem nagy szám, de van pár mai játékból amiből kihagyták ezt. :W :DDD

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#1291) David93Pecs válasza Poll Tamás (#1290) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát igen,van néhány mai game amit földbe vernek a ps1-es gamek. Ez azért elég szégyen.

(#1292) doc válasza David93Pecs (#1291) üzenetére


doc
nagyúr

bizony, a PS1-re rengeteg hangulatos es legendas jatek keszult, pl. Crash Bandicoot sorozat, Gran Turismo, meg van meg boven

(#1293) k. válasza Poll Tamás (#1290) üzenetére


k.
őstag

Én játszottam, bár még csak 2 játékkal, azis a 2 medal of honor:D
De nekem is bejönnek:)

Jövőhéten felteszem a ps kollekcióm-elég durva az összes gyári joy, tartozék megvan:D- képeit mivel eladom öket. Braviat szerenék venni és kell a zs-meg mert eleve eladásra vettem öket:D-. A ps1et nem hagyom el, van egy ps oneom kijelzővel-elég ritka- makulátlan állapotban.

Apró megjegyzés: Döbbenetes, hogy egy adott cucc értékét egy sima takaritás is mennyire megdobja. Vettem már ps1et ami gyakorlatilag gyári új! és 7 ropit kért érte a csávó. Miért? Neki nem kell, koszos poros menyjen ennyiért. Lepucoltam és like new(mai értéke kb 20 ezer forint). Aztán szereztem joyokat áron alul csak azért mert koszosak voltak. Hibátlan kiválló az összes de mivel koszos-és szartak rájuk- ezért olcsón odaadták. No nembaj, nekem lesz nem kevés hasznom belőle de azért meglepő. Volt olyan is, hogy egy joyt hibásként tett fel az eladó, de mivel baromi ritka ezért megvettem. Ofkorsz hibátlan, csak lusta volt 4 hirdetés szövegét átirni ezért igy tette fel.2 ezerért vettem egy legalább 10 ezret érőt......

(#1294) salival válasza k. (#1293) üzenetére


salival
aktív tag

Hibátlan PS1 joy 10k-t ér?

YNWA

(#1295) doc


doc
nagyúr

tenyleg, ha mar joy:
PS2-hoz milyen controllertipusok vannak, illetve miben kulonboznek egymastol? pl. nemreg tudtam meg, hogy van hivatalos Sony altal gyartott/forgalmazott gyorsulasmeros controller? :F
ez miben mas (marmint gyakorlatban, jatek kozben) mint a hagyomanyos? valamelyik analog joy-t lehet kivaltani/helyettesiteni vele, vagy ez egy plusz amit csak bizonyos jatekok hasznalnak?
van ket (egyebkent teljesen jo minosegu) utangyartott controllerem, de ugy tunik, az analog stickek erosen digitalisak rajta: minden iranyban 2-3 allasa van, pl. NFS-ben nekiallok a jobb oldalit ovatosan elore tolni, egy darabig nem tortenik semmi, aztan egy pontot elerve megindul az auto felgozzel, teljesen feltolva meg hirtelen padlogazra valt

meg olyat olvastam, hogy elvileg a gyari controlleren maguk a gombok is analogok, vagyis nyomaserzekelo van bennuk?

(bocs ha hulyesegeket kerdezek, egesz idaig PS1 vilagban eltem, ott nem volt ennyire tulbonyolitva :D)

(#1296) Viktor77 válasza doc (#1295) üzenetére


Viktor77
titán

A PS2 eredeti gamepadján minden gomb analóg (kivéve persze a start+select és R3+L3 párosokat). Ezt egy autós játékkal könnyen kipróbálhatod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1297) k. válasza salival (#1294) üzenetére


k.
őstag

2 ezret ha dualshock és 1500 ha sima. Persze csak ha szép állapotúak..
Itt a nagyon ritka joyokról beszélek:
Dual analog
Analog Joystick
Na ezek érnek rendesen.

(#1298) k. válasza doc (#1295) üzenetére


k.
őstag

Ps2höz egy kontroller van a DualShock 2. Mást nem gyártottak hozzá.
A ps1hez árultak 4 joyt, a ps2höz 1et a ps3hoz megint kettőt:D.

(#1299) doc válasza k. (#1298) üzenetére


doc
nagyúr

k., Viktor77, koszi mindkettotoknek :R
valakinek nincs egy elado jo allapotu eredeti DualShock 2-je? :DDD

(#1300) k. válasza doc (#1299) üzenetére


k.
őstag

www.kozpontiszalon.hu
www.bemészamediamarktbaésotttutilesz.hu
;]
Egyébként, ajánlom a vaterát, ott mindig van:)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.