Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Tudna valaki ajánlani 1 kihagyhatatlan akció/kaland/RPG játékot PS1-re? Régen nagyon tetszett a Star Wars Phantom Menace. Van olyan játék, ami esetleg TPS nézetben van és küldetéseket kell csinálni?

Medievil, Metal Gear Solid, Alone in the Dark-ot ismerem csak :U

[ Szerkesztve ]

(#1852) Revenge válasza Darth_Revan (#1851) üzenetére


Revenge
tag

Castlevania: Symphony of the Night
Chrono Cross
Legacy of Kain / Blood Omen series
Metal Gear Solid series
Oddworld series
Resident Evil series
Threads of Fate
Alundra
Castlevania SotN
Vagrant Story

Így hirtelen amiket találtam fórumozgatva itt-ott amott :U

Ezekből személy szerint Legacy of Kain-t imádtam istenítetem mint most a God of War szériát, na azt érdemes tolni, elképesztő a látványvilág és a játékmenet, csak lehetőleg rendelkezz reluxával az ablakodon :P

[ Szerkesztve ]

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#1853) doc válasza Darth_Revan (#1851) üzenetére


doc
nagyúr

Silent Hill

(#1854) Zigur válasza Revenge (#1852) üzenetére


Zigur
senior tag

Devil May Cry

(#1855) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Sajnos nem találtam megfelelőbb vagy aktív topicot, ezért elnézést ha nem éppen aktuális, de ha valaki dob egy topic linket átírom oda és nem offolok itt.

A kérdésem az lenne, hogy playstation terén nagy konzolos vagyok, PS1el nőttem fel minden csak akkor nem volt aktuális a kérdéses ügy.

Most fogok vásárolni egy PS3at és ahogy tudom azon is a csodálatos optikai csati van amivel az 5.1et elő lehet csalni a konzolból.
Nah most nekem ezzel csak annyi a bajom, hogy az SW-HF 6000 fadobozos hangcuccon nincs optika.
PS2m-nél nézve ha simán a sztereó fára rá van kötve, akkor a hangcucc kis intelligens módon igyekszik egy virtuális 5.1et kialakítani és előhozni, hogy szóljon mindegyik hangfal, dee azért itt hallani, hogy nagyjából nem a hangszintek oszlanak le, mint az igazi 5.1nél hanem nagyjából hallani mindent mindben. Persze ez is jobb, mint egy alap sztereó, dee kiváncsi lennék, hogy valami más megoldás nem született-e már erre.
Mivel PS3as topicba nem találtam be, gondoltam PS2n is áll ez a helyzet, hátha.

Előre is köszönöm a segítséget!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1856) rudymester válasza Brian_GT (#1855) üzenetére


rudymester
senior tag

2 csatornás analóg jelből nem lesz igazi 5.1. Ahogy eddig is működött a rendszered, ezek után is úgy fog PS3-al is.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1857) Brian_GT válasza rudymester (#1856) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát igazi persze, azért is írtam, hogy egy valamilyen 5.1en álcázott térhangzást ad, mivel megszólaltatja így az összes szatelitet, csak hát szinte mindben ugyan úgy.
Hát akkor marad ahogy eddig is, nem értem 2011ben miért nem lehet leszakadni erről az optikai csatiról.

Panelbe minek vegyek olyan ,,igazi" erősítős szettet? Ettől is kidől az ablak.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1858) Revenge válasza Brian_GT (#1855) üzenetére


Revenge
tag

Nekem az alábbi konfig vált be: Egy "olcsó" LG házimozi amiben van Dolby ProLogic II dekóder, és amelyik játék támogatja (Settings -> Audio...) ott kiválasztom vagy a Surroundot vagy a DPL2-t :) Nagyon jó, vagy csak be beszélem, de például Burnout-okban a centerben üvölt a verda, a 2 környező oldalon suhanak az autók, a zene pedig külön szól egy másik 2 csatornán vagy én nem tudom, nekem ez vált be, sima sztereo jelből talán így lehet kicsalni térhangzást, de még ez sem 5.1... :(

Amúgy mennyibe kerül egy optikai erősítő szerintetek?

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#1859) rudymester válasza Revenge (#1858) üzenetére


rudymester
senior tag

Nekem külön erősítőm van és ha sima sztereóban küldöm rá az erősítőt, az érzékeli a DPL2 jelet és van egy kis térhangzás (régen az xbox classicomat használtam így), de az optikai csatin tisztább hangokat lehet előcsalni. Mondjuk PS2 esetén bőven elég a DPL2 is.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1860) Brian_GT válasza rudymester (#1859) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát ez PS3 lenne csak arra nem leltem topicot ami aktív.
De köszi az infót, hogy nektek hogy van. Hát nekem is marad akkor így virtuálé 5.1ében. Egy új hangrendszert ezért nem akarok venni, főleg, hogy ez sem 5000 volt :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1861) mephi666


mephi666
nagyúr

olyat szeretnék kérdezni, hogy zavvi-ról rendelt fifa12 ps2-ben nincs magyar szinkron, ugye? vagy univerzális változat megy mindenhova, ami tartalmaz minden szinkront? :U hol lehet ezt kideríteni biztosra?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1862) szimszonos válasza mephi666 (#1861) üzenetére


szimszonos
őstag

Már a tavaly kiadott fifa 2011-ben sem volt magyar nyelv.Szerintem az ideiben sem lesz benne csak a nagy tesóra.

(#1863) szimszonos válasza Revenge (#1850) üzenetére


szimszonos
őstag

Leírtam az belőző hsz-ben a 2 program nevét amivel pendrive-ra tudod menteni az állásokat és sokkal kevesebb helyet foglal a ps2 memo.kártyán ha ezeket a programokat használod,én így szoktam a másik verziót nem próbáltam de szerintem a pendrive-ra mentéshez mindenképpen külső program kell.Én az ARMAX-ot használom az bevált.

(#1864) mephi666 válasza szimszonos (#1862) üzenetére


mephi666
nagyúr

köszönöm :R kolléganőm fiának kellene ps2-re, de sokallják érte a 10k-t, így megrendelem majd nekik zavviról, ha kell magyar kommentátor nélkül is :K (10k helyett durván 5-ből meglesz, ez a durva)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1865) Revenge válasza mephi666 (#1864) üzenetére


Revenge
tag

FiFA 2010-ben van magyar kommentár!

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#1867) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Vettem a chippelt PS2-m höz egy PSX Játékot...eredetit, de nem viszi a gép! Hogy lehetséges ez? Slim PS2-m van, az írott és eredeti PS2 játékokat szépen viszi!

Van valakinek ötlete?
Köszi

(#1868) ldave válasza djnyakesz (#1867) üzenetére


ldave
félisten

A módosított PS2-k gyakran nem szeretik a cd-ket.

A Slime draws near! Command?

(#1869) nokia párti válasza djnyakesz (#1867) üzenetére


nokia párti
őstag

Próbáld meg nyomva tartani a bekapcs.gombot, 2-3mp-ig, bekapcsoláskor.

(#1870) djnyakesz válasza nokia párti (#1869) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Igen ezt olvastam máshol is...sajnos nem jött be :( Más mód?

(#1871) nokia párti válasza djnyakesz (#1870) üzenetére


nokia párti
őstag

Nekem asszem úgy volt, hogy bevittem a szervízbe és állítottak valamit az olvasófejen, ezt próbáld még meg esetleg.

(#1872) rudymester válasza djnyakesz (#1867) üzenetére


rudymester
senior tag

Ha vastag géped van, azok egy idő után nem szeretik a cd lemezeket (tapasztalat).

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1873) nokia párti válasza rudymester (#1872) üzenetére


nokia párti
őstag

Slimekkel is így van sajna.( ez is tapasztalat) :(

(#1874) djnyakesz válasza nokia párti (#1871) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Mennyiért csinálják ezt meg szervízben..illetve hol van Pesten pl PS2 szervíz?
Köszi!

(#1875) nokia párti válasza djnyakesz (#1874) üzenetére


nokia párti
őstag

Én itt csináltattam meg:[link]
És, ha jól emlékszem nem kellett egy FT-ot sem fizetnem, viszont ennek már vagy 5éve.

(#1876) Brian_GT válasza djnyakesz (#1874) üzenetére


Brian_GT
őstag

MInt volt PS2 slim tulaj én is azt tudom mondani, hogy slimnél sem megy sajnos a psx game.
2 PS2m volt egy 74004es majd később egy 90004es vagy 92004 nem emlékszem a számra, mindegy is...uccsó amit kiadtak.
Nah szóval a 74esben lévő chip minden vacakolás nélkül gyönyörűen vitte az összes psx játékomat, viszont volt, hogy kellett néha 2x startot csinálnom, mert elsőre nem olvasta be rendesen a ps1-ps2 lemezeket.
De ezt inkább elfogadtam volna a 90es verziónál is, ugyanis ezekhez már olyan chip van, ami egy az egyben levágja a ps1 támogatást... se gyári se írott semmi. Sőt nálam levágta a dvd film és a zene támogatást is. Persze visszaszerezhető a dolog, dee pö***lés árán.
És mielőtt valaki azt mondja valami garázscucc volt biztos, Magyaro. legjobb csapatától volt a konzol is és a chip is...alapból így kértem.

Nah de nem akarok nagyon offolni tört kérdésben, mert megkapom, hogy megint egy szemét ingyenélő!! ( Ha valaki ilyet vélne, elmondom PS3m van...most már olyan lassan 30-40 GYÁRI játékkal szóval csókolom, csak PS2 idején nem tudtam ezt a luxust magamnak megengedni)

Ha gondolod privátban írj rám és megadom a cég elérhetőségét és tőlük kérj tanácsot ez ügyben, nagyon korrektek és futárral oda-vissza eltudjátok intézni a konzol szállítását.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1877) szilchi


szilchi
őstag

Ezt már próbálta valaki
MAX shooter

Gondolkodok egy ilyenen.És akkor már jobban mennének az FPS-ek mert bár sokat nem próbáltam konzolon,de eddig nem jött be az irányítás fps-nél.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#1879) ldave


ldave
félisten

PS2-höz létezik gyári wireless controller? Vagy esetleg valami minősgi márkából van ilyesmi?

A Slime draws near! Command?

(#1880) szilchi válasza ldave (#1879) üzenetére


szilchi
őstag

Gyári tudtommal nincs,csak utángyártott.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#1881) Brian_GT válasza ldave (#1879) üzenetére


Brian_GT
őstag

Eredetiből nincs, csak a PS3 alá vezették be a wireless-t, utángyártottban tudsz keresgélni...dee ha csak a távolság a gond, akkor egy hosszabító kábellel olcsóbban kijössz. Persze ha mindenképp a kábel a gond, akkor marad az utángyártott vásárlása.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1882) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Tudnátok pár jó játékot mondani PS1-hez amivel lehet többen is játszani két kontrolerrel? Eddig amiket próbáltunk a crash, tekken, colin mcrae 2, nomeg amit tudok, hogy a mortal kombattal is lehet. Tudnátok még jókat mondani?

Amúgy a cmr2 elég nagy csalódás volt, nem gondoltam, hogy sokkal rosszabb lesz a grafikája mint PC-re, pedig de sajnos.

(#1883) ldave válasza Babetta-X (#1882) üzenetére


ldave
félisten

Ha jól rémlik akkor a Twisted Metal 2: World Tour-ban is volt split-screen mód.

A Slime draws near! Command?

(#1884) rudymester válasza Babetta-X (#1882) üzenetére


rudymester
senior tag

Az összes verekedős és autós játékot fel lehetne sorolni. Fighting Force egy haladós verekedős cím, ketten nagyon jó, de örök kedvenc a Metal Slug. Fergeteges poénok, pörgős játékmenet, jó kihívás.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1885) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv mindenkinek!
PS2 választáshoz szeretnék egy kis segítséget kérni. Olyan gépet keresek, ami megbirkózik a PS1-es játékokkal is, szóval ha jól vettem ki, akkor a FAT lesz az én gépem. A chipekkel vagyok igazán bajban, nem sokat mondanak a számok, és bár próbáltam utánuk nézni, nem igazán tisztult le a dolog.
Mindent összevetve egy olyan gép kellene, amivel tudok a PS1-es alkotásokkal játszani, valamint az írott PS2-es játékokkal is jóban van.

“The wha-"

(#1886) Brian_GT válasza Wlac (#1885) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hello!

Ha nem szeretnél rosszat magadnak akkor ne feszegess chip és egyéb írott játékokról szóló kérdéseket.
Ami a PS1 játékok futtatását illeti, a PS2 támogatja teljes mértékben a PSX játékok futtatását. Az meg, hogy chippelve viszi e őket, há pont ezért ne chippeltesd ki, mert az csúnya dolog!!! Ha lesz PS3ad akkor majd megérted mit vesztesz el ezekkel ha elköveted ezt a tettett, nem éri meg hidd el, a sok jó kis szolgáltatás elvesztése.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1887) Wlac válasza Brian_GT (#1886) üzenetére


Wlac
Ármester

A chip azért jött szóba, mert eddig úgy tudtam, hogy alapból nem viszi a PS1-es játékokat, és az csak azzal megoldható. Mindenesetre kösz a segítséget :)

“The wha-"

(#1888) doc válasza Wlac (#1887) üzenetére


doc
nagyúr

dehogynem (a regebbiek legalabbis tuti)
sot, nekem volt olyan alaplaphibas PS2-m, ami CSAK PS1 jatekokat tudott beolvasni :DDD
bar allitolag a fej elettartamanak nem tesznek jot (mondjuk a Sony legendasan ocska olvasofejeinek maga a letezes is erosen art...)
nekem van PS1-em is a PS2 mellett, mindegyikbe a 'belevalo' jatekokat rakom, egy jo allapotu hasznalt PS1-et ma mar fillerekert kaphatsz (persze nem feltetlenul muszaj egyszerre mindkettot venni, nekem elobb volt a PS1, kulonben nekem sem lenne mindkettobol)

a PS3-nal volt olyan sztori, hogy csak a regebbi kiadasok ettek PS1/PS2 jatekokat, az ujak mar nem (ami eleg nagy kocsogseg a Sony reszerol)

(#1889) Wlac válasza doc (#1888) üzenetére


Wlac
Ármester

Szerintem akkor a PS3-mal kavartam be. Nyáron szereztem egy kis zsetont, amit úgy határoztam, hogy PS3-ra fogok költeni, azonban rájöttem, hogy a legtöbb nagy játék, ami érdekel rajta, a régebbi gépeken gyökeredzik (MGS, RE, GoW), ezért akartam mindenképpen olyan PS2-t, amivel azért pár PS1-es játékot is végig tudok játszani.

“The wha-"

(#1890) Brian_GT válasza Wlac (#1889) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nah látod, bizonyos szavak nincsenek, máris nem fognak lefejezni érte :)
Tény és való ami igazán Playstation nagy címek azok PS1en kezdődtek, azonban érdemes számba venni azt is, mennyire gyakran tudsz ilyen jellegű kiadásokat tenni.

Ugyanis jelen állás szerint mivel a mostani konzolgeneráció, vagyis az XBOX360 és PS3 már kifutó szériában van sajnos, mint PS3 tulaj én sem örülök ennek mert nem épp régóta van meg, de hát ez van. Nem épp tavaly jöttek ki :) Ezért az exkluziív címeken kívül erősen odaver már nekik a pc, így már gondolom te is láttad az új verziókra készülnek.

Szóval egy PS3 beszerzésének az ideje elég jó lenne, ha nem akarod úgy érezni pénzkidobás volt az asztalon, mert pl 1 éven belül befut az új. Nem mondom biztosra, de erősen gyanítom az ilyen ütemű címek után, mint a BF3 és a többiek, hogy nem fognak a konzolnagyok sokáig várni.

Ami meg nagyon jó érv, hogy igaz, hogy rögtön pl. 3. részzel játszanál a címeknél, mert pl. onnantól van PS3... dee nagyon jó kis netes tartalmakhoz tudsz hozzá jutni, demókat tudsz letölteni, témákat, trailereket...és természetesen multizni is tudsz ingyen.
Sajnos támogatás vásárlás ügyben elég gyér mögötte, mert nincs magyarországi ügyfélszolgálat, itt XBOX tulajok erősen rávernek a Sonyékra....dee talán ez a legkevesebb.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1891) Wlac válasza Brian_GT (#1890) üzenetére


Wlac
Ármester

Jogosak az érveid, viszont mint látod, PS2-t is 11(?) évvel a megjelenése után szerzek be. A PS3-nál tényleg vonzó a network, viszont elsődlegesen single player vagyok, szóval ha kiesik a multi, mert mindenki átpártolt a PS4-re, nekem az sem olyan nagy érvágás. Nem beszélve arról, hogy lassú lesz ez az átállás, szerintem simán belefog telni pár évbe. Ráadásul, ha megjelenik az új generáció, akkor valószínűleg olcsóbb lesz a jelenlegi is, szóval ráérek még vele, bár azért pár hónapon belül be szeretnék ruházni egyre :)

“The wha-"

(#1892) ldave


ldave
félisten

2012 vége előtt nem nagyon érdemes PS4-el számolni, a PS3-at 2005. májusában jelentették be és kellett még másfél év mire a boltokba került, a PS4-et még be se jelentették, idén már nem is fogják szerintem.

A Slime draws near! Command?

(#1893) Wlac


Wlac
Ármester

Ha minden jól megy, hétfő délután meglesz a konzol. Annyi kérdésem lenne, hogy nem tudtok valami hazai üzletet, ami foglalkozik használt játékok eladásával? PH-n és Vaterán van jó pár darab, ami tetszik, azonban sok játék így is beszerezhetetlen. Esetleg külföldi oldal is jöhet, ha az megbízható, és szállít MO-ra is.

“The wha-"

(#1894) ldave válasza Wlac (#1893) üzenetére


ldave
félisten

Angol ebay-ról szinte minden beszerezhető. Több játékot is vettem már itt és -lekopogom- eddig mind gond nélkül megérkezett. Árak nagyon változóak, de kis keresgéléssel lehet találni olyat ami megéri.

A Slime draws near! Command?

(#1895) doc válasza ldave (#1894) üzenetére


doc
nagyúr

+1
en is onnan szoktam vasarolni, teljesen jo :R

(#1896) Brian_GT válasza Wlac (#1893) üzenetére


Brian_GT
őstag

Konzolok Szervize
JoeyStation Játékbolt
PlatinumShop

Mind árul használtat is!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1897) Wlac válasza Brian_GT (#1896) üzenetére


Wlac
Ármester

Kösz mindenkinek, ilyesmikre gondoltam.

“The wha-"

(#1898) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!
Kis segitseget szeretnek kerni. Tervezem, hogy veszek egy PS2-t, de soha nem volt meg konzolom, ezert nem tudom mire kell figyelni. Neztem itt az apron, 15-30k kozott minden van..
Gondolkoztam PS3-ban is, de annyi penzt nekem nem er, 2-3 honap mulva megunnam.:)

Tehat a kerdesem az lenne, hogy mire kell odafigyelni hasznalt gepeknel?
Koszi elore is, es elnezest az ekezetek (hianya) miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1899) dudikpal válasza huntenseN (#1898) üzenetére


dudikpal
aktív tag

A fej használhatóságára.
Slimnél ennek a meghibásodása CSAK fejcserével orvosolható, fatnál van alternatív megoldás is.

(#1900) huntenseN válasza dudikpal (#1899) üzenetére


huntenseN
tag

Köszi!
Felmerült az a gondolat is, hogy új gépet veszek.. 23.990huf jobban járnék így? Vagy vegyek használtan fat-et ami chippelt?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.