Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Mappa


Mappa
addikt

na megvan a drága ......hát beszarás :DDD :C

ja és chipesen vettem +6 hónap garancia még így is igaz így több volt de az a pár ezres ...

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#102) eddie17 válasza Mappa (#101) üzenetére


eddie17
addikt

Grat :C ;)
Aztán nyomassad neki ezerrel :K

(#103) Serikio


Serikio
csendes tag

Sziasztok!

Csak annyit, hogy a PS1 valóban egy ereklye. Ami nekem még él és virul. Már legalább 10 éves, de eddig egyszer nem volt vele semmi baj (!) :R Az unokatesóm kb. 3 éve kapott egy PS2-t és már most tönkre ment. :U Innentől kezdve nehogy rosszat halljak az én drágaságomról :p Ettől függetlenül (habár a PS1 kifogástalanul működik) nem tud valaki egy emulátort hozzá. Már ha egyáltalán létezik olyan. :F

xD

(#104) Echoes


Echoes
csendes tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy ps2-ot rá lehet-e kötni pc-hez szánt monitorra?
Bocs a láma kérdésért, de nem tudom, kikhez fordulhatnék.

"És mindenki boldogan élt, amíg meg nem halt....kivéve Kylet, akit két héten belül elvitt az AIDS. - Hogy rohadjál meg zsíragy!"

(#105) Mappa válasza Echoes (#104) üzenetére


Mappa
addikt

hát szerintem negatív ....de minek a monitorra? vagy nagyobb a TV-nél ? :DDD

nem kötelező megadni

(#106) Diego!


Diego!
senior tag

Sziasztok.

Kérdés: A ps2-nek fel kéne ismernie a pendrive-ot?

(#107) Mappa válasza Diego! (#106) üzenetére


Mappa
addikt

na ezt énis probáltam egy mentés file volt rajta de semmi világítani világított de ezen kívűl nálam semmi :O

nem kötelező megadni

(#108) Diego! válasza Mappa (#107) üzenetére


Diego!
senior tag

Akkor jó mert nálam sem volt semmi...viszont valaki aztmondta, hogy az mp3 lejátszóját felismerte és arról hallgatta a zenét :U

(#109) ladlac válasza Diego! (#108) üzenetére


ladlac
tag

Akkor valaki nem mondott igazat... :)

Persze felismeri a pendrive-ot, a mentéseket is lehet pakolgatni, és még az mp3 lejátszás sem nagy probléma... feltéve, ha beszerzel egy Action Replay Max Evo nevű cuccot. Google majd segít, aztán vagy megveszed ha tudod, vagy leszeded, kiírod, mint egy hagyományos ps2 játékot, utánna rájössz mit hogyan kell.

(#110) Mappa válasza ladlac (#109) üzenetére


Mappa
addikt

magyarul ez egy "file kezelő program" keresgélek torrentek között majd megírom mi a helyezet vele azért köszi nekem is jól jöhet akár :R

nem kötelező megadni

(#111) Diego! válasza ladlac (#109) üzenetére


Diego!
senior tag

Értem, köszi :)

(#112) Solad


Solad
őstag

a minap sikerult hozzajutnom egy slim ps2-hoz, GH2, GH rocks os 80's es GH3 jatekokkal, plusz ket gitarhoz. (35K-ert asszem eleg jo vetel :D)

Nem sok infot talaltam ebben a topicban a vas egyeb felhasznalhatosagat illetoen, szoval lenne oly kedves valaki es 1-2 infot a szamba ragna, hogy mire is lehet hasznalni ezt a kedves cuccot a jatekon kivul? linkek is johetnek.

koszi

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#113) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy eladó hibátlan,garanciális nagyon keveset használt Sony Play Station 2 Slim gépem eladó! Bővebben klikk a névre!
:R ;)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#114) semetka


semetka
őstag

Sziasztok!

Olyan bajom volna a ps2-m karjával, hogy a négyzetet nagyon erősen kell nyomni hogy reagáljon rá, eddig ne mvolt ez a hiba hanem hip-hop előjött. Kitakarítottam de nem lett jobb.
Valami ötlet mivel lehet megcsinálni???

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#115) krupitomi


krupitomi
tag

Hy all!

Lenne egy kérdésem multitappal lehet helyettesíteni a 2. Dualshockot? mert nekem az úgínézki hogy kifeküdt :S pedig szeretném használni pl.: Mortal Kombat Shaolin Monksnál jobb 2en játszani mint egyedül.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#116) valory


valory
tag

a DVD filmek megölik az olvasófejet a PS2-ben?? Azt meglehet valahogy oldani hogy vigye a PS2 a DiVX-eket stickről? válasz jöhet akár priviben is!
A segítséget köszönöm előre is!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#117) spawn21


spawn21
veterán

Szép jó napot!!

Lenne egy sürűn feltett kérdésem! Miután letöltök egy x-y fáljt,hogyan és mivel tudok kiírni hogy menjen?,?

Plaese! Help me!!!!!!!! Thank you so mutch! :R

iPhone 13p

(#118) valory válasza spawn21 (#117) üzenetére


valory
tag

én Alcohol 120-al írom (fontos hogy 4x-en írd, bármivel is írod), a haver az DVD Decrypterre esküszik. Eddig egyikünknek se volt írás miatti hiba.

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#119) Mappa válasza valory (#118) üzenetére


Mappa
addikt

még 1 pont DVD Decrypter mellet eddig csak ezzel írtam 4x -en kivétel nélkül mind jól ment viszont azt észrevettem,hogy Verbatim DVD-n minden tökéletesen megy viszont a NFS: Pro Street (magyar verzió) Arita lemezre írtam ki és hát kb 3 percet ha játszottam vele mert olyan lassulások jöttek játék közben hogy élvezhetetlen volt..viszont másik lemezre nem írtam ki nemtudom hogy ez DVD lemez hiba vagy a játék ilyen .... :F

nem kötelező megadni

(#120) afterburner_


afterburner_
őstag

srácok van egy vastag ps2-m a cd-ket olvassa dvdket meg sajna nem igazan akarja...sztetek mi lehet a gondja, olvasofej kuka?ha igen holt udnek olcson venni fejet?! :(

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#121) T_boy


T_boy
tag

Sziasztok!

A CD-re kiírt játékok tényleg ölik a gép fejét? Kiírtam egy játékokt, a min. sebesség 10x-es volt, a CD Sony. Szóval, árt a gépnek a CD-s játék?

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#122) spawn21


spawn21
veterán

Sziasztok!

Lene egy mindennapos ámde számomraq igen fontos kérdésem!!
Természetesen van egy ps2 modbo chippel,veszegetem hozzá a játékokat,de szereteném ha ÉN ÍRNÁM KI A JÁTÉKOKAT,és foggalmam nincs hogyan kell!
Neroval lehet és hogyan,milyen fájlt fogok letölteni,annyit tudok hogy 4-szeresne lehet,de az elkezdéssel nagyon besültem!!

Please help me!!!

iPhone 13p

(#123) Mappa válasza spawn21 (#122) üzenetére


Mappa
addikt

általában ha letöltesz játékokat vagy ISO formátumban vannak vagy bevannak csomagolva RAR ba de kicsomagolás után ezis legtöbbször ISO formátum. Én DVD Decrypter ajánlom eddig csak ezzel írtam ki a ps2 játékokat mind jók és nagyon egyszerű a használata elinditod kiválasztod hogy írás beadod neki a ISO fájlt kiírás gomb és már kezdi is ennyi :C

nem kötelező megadni

(#124) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

sziasztok

Ha érdekel esetleg valakit, van egy eladó PS2 gépem (olcsón): [link]

(#125) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy tegnap vettem egy használt PS2-t, slim, chippelt. Adtak hozzá pár játékot is, ezek közül 1 eredeti volt. Az eredeti játékot zökkenőmentesen vitte, de a másoltakat nem, 2-3 resetelés után sem, pedig pár nappal ezelőtt az előző tulajdonos még játszott velük elvileg. Azt írta ki, bármit is tettem be, hogy "Please insert a Playstation, or Playstation 2 format disc". Meg tudná valaki mondani, hogy mit akar ez jelenteni? Mert valahol hallottam már valamiféle BOOT-disces megoldásról a chippelés helyett, és nem tudom, hogy ezzel most nem azt kéri-e tőlem, de azt viszont nem kaptam a géphez. Vagy próbálkozzam továbbra is az újraindítgatással? Mert úgy hallottam, h a chippelt slimek néha rosszalkodnak a "biztonsági" másolatokkal.
Plííííz, valaki segítsen :O

Előre is kösz

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#126) valory válasza Tomy Yayo (#125) üzenetére


valory
tag

Ez azt jelenti, hogy nincs megcsippelve, azért nem olvassa be a másolt lemezeket. Esetleg a lemezeken nem is PS2 játék van, ha tudsz kérj kölcsön valakitől másolt PS2 dvd-t és próbáld ki azzal. Szerintem átvert a tag akitől vetted, elég nagy rá a valószínűség, hogy nincs csipp a gépedbe. Próbáld visszacsinálni a boltot, ha tudod.

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#127) Tomy Yayo válasza valory (#126) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Köszi a választ, de már megoldódott a probléma. A DVD-k bizony PS2sek, és a gép is chippelt, csak újra kell indítgatni párszor, és megy rajta szépen minden :C Tesómmal 2 napja mást se csinálunk, csak püföljük egymást DBZ: Budokai Tenkaichi 3-mal :)) :DDD

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#128) proper


proper
őstag

hozzámkerült egy régi ps2
van vele 2 játék, az egyik cd a másik dvd

bármilyen lemezt rakok bele meg sem nyikkan (game, dvd, zene)
megy a menü de még hibakodot sem dob hogy nem jó a lemez amit beraktam

fej vagy komplett meghajtó hiba lehet? esetleg valami más lenne?

(#129) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Kapható az újságosoknál valamilyen, játékdemokat tartalmazó DVD mellékletes Magazin PS2-höz? (vagy esetleg vegyesen mindenféle konzolhoz?) A lényeg az lenne, hogy legyen pár demojáték.

Köszi!

(#130) birel


birel
csendes tag

Sziasztok!A kérdésem az lenne h hol lehet megnézni milyen chip van a ps2-be?Fat és használtan vettem csak érdekelne.A másik h keresek ps2 network adapter-t Ha vki lát vagy van neki kérem szoljon.Előre is köszi.

(#131) birel válasza proper (#128) üzenetére


birel
csendes tag

proper:nekem is ez volt a gondom.Nekem ugy megy hogy kikapcsolom a ps2-t teljesen(nem reset de nem is áramtalanítás) és be ált. 2.-szorra megy.(játékal kapcsolom ki term.)

[ Szerkesztve ]

(#132) Travelos


Travelos
őstag

Hello!

Most szólt az unokatesóm, hogy írjak már ki neki PS2-es játékot? Tudom, hogy warez gyanús, de segítsetek már kivételesen, legalább privátban. Soha nem csinálok többet ilyet, de jövök neki eggyel, szóval meg kell valahogy csinálnom :)

Szóval van olyan játék, hogy NTSC meg PAL, melyiket írjam?
Továbbá milyen progival kell kiírni, hányszorosan, meg milyen típusú lemezre, hogy biztosan jó legyen?

PLEasE segítsetek már! :) Naaaa :))

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#133) arielle08


arielle08
csendes tag

Hello!
Ki ismeri az ARMAX EVO DVD-t?
Mert már rég megvan és régen a Vastag ps2-mel működött de most a slimbe csippelt nem tom milyen de vettem ma egy memkarit eredeti sony japán de ha ráakarok másolni egy mentést akkor mindent töröl a memkariról:S
és csak a ps2 menüjében tudom leformázni vagy valamelyik játékban!
kösz!

Playstation 2 Slim Csippelt 30-40 Játékkal!

(#134) gzoli2


gzoli2
tag

Hello
online setup dvd -t hol lehet szerezni, hogy tudjak neten játszani. ps2 -öm van 70000 seria.

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#135) shankeesham


shankeesham
tag

Én is PS2 tulaj vagyok, de eljutottam oda, hogy chippeltetem a PS-em, mert annyira karcosak az eredeti játékaim, hogy félek attól, hogy tönkre vágja a fejet. Az eredeti DVD-kről meg készítenék másolatot. Sony-nak azért elég furcsa ebben a témában a hozzáállása, mert megveszem az eredeti játékot 10k környékén, ami elvileg utána az én legális tulajdonom, de másolatot nem készíthetek legálisan a vásárolt DVD-ről, mert nem tudom használni, így marad az, hogy az ember illegális úton oldja meg a dolgot.

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

(#136) bwoay válasza shankeesham (#135) üzenetére


bwoay
nagyúr

Sonynak??? mindenki másnak is a konzolpiacon.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#137) shankeesham válasza bwoay (#136) üzenetére


shankeesham
tag

Igazad van, a többi cégnek is, csak most ebben vagyok érdekelt.

[ Szerkesztve ]

vivos voco, mortuos plango, fulgura frango

(#138) Primal


Primal
csendes tag

Hi all.

Valaki nem tudna segíteni mégpedig hogy hol tudnám ki chippeltetni a slim PS2-őm? Mondjuk Budapest Északi részén vagy Dunakeszi-Göd közelében. :F

(#139) Siffredi


Siffredi
senior tag

Udv!

Most sikerult kicsipeltetnem a ps2-om, es eleg nagy bajban vagyok, milyen lemezeket hasznaljak hozza? Sok embertol hallottam, hogy csak boltban vasarolt, minosegi lemezt hasznaljak, mert az nem nyirja ki a fejet!

Kinek mi a velemenye, ki, milyen lemezt hasznal? A Verbatim DVD-R Taiyo Yuden - fele lemez vajon jo lenne hozza? (Nemregiben vasaroltam jo par darabot belole...)

A valaszokat elore is koszonom!

Udv!

(#140) Sath


Sath
csendes tag

Hali all, azt szeretném meg valósítani hogy a PlayStation 2-et, szeretném rá kötni a monitora és, hogy ehhez mik kellenek ??

(#141) Red_Bull válasza Siffredi (#139) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Az nagyon jó minőségű lemez, tökéletes lesz! :K

(#142) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Ja és ,még arra kell vigyázni hogy nem nagyon szabad összekarcolni a lemezeket mert azt sem szereti a ps2 olvasófeje

(#143) Siffredi válasza Red_Bull (#142) üzenetére


Siffredi
senior tag

Köszi szépen a választ, akkor belefogok a lemezégetésbe! ;)

Egyébként az egyik ismerősöm szerint akkor lehetnek bajok a lemezzel, amikor sokat "reszel" rajta az olvasófej... Igazság szerint nekem a gyári lemezeimmel is sokat "reszel" a fej, szóval ...

Mindegy, kipróbálom őket, aztán majd kiderül. A válaszért mégegyszer köszi!

Üdv!

(#144) Ramius


Ramius
őstag

Egy kis reklám :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#145) dave93


dave93
őstag

Hali!
Ha nekem Guitar Hero 1es gitárom van és veszek hozzá egy guitar hero III szoftvert akkor működni fognak együtt? Tehát a GH 1es gitár működik a GH3as szoftverrel? Köszi

(#146) x_o_n válasza Siffredi (#139) üzenetére


x_o_n
veterán

az rendkivül jó lemez,nyugodtan használhatod

(#147) Siffredi válasza x_o_n (#146) üzenetére


Siffredi
senior tag

Minel tobben mondjak, annal biztosabb vagyok benne, hogy tenyleg jo lemez! :)

Egyebkent a kerdesem ota jopar "biztonsagi" masolatot keszitettem, es egyikkel sincs semmi problema! Szoval tenyleg kifogastalanul mukodik (legalabbis eddig) a lemez!

Koszonom megegyszer a valaszokat!

Udv!

(#148) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok..
Beléptem a klubba-egy PS2-vel..
Kérdésem lenne a géppel kapcsolatban, hogyan lehet megoldani csippelés nélkül, hogy vigye a másolt lemezeket? Vagy nem lehet?
Válaszokat előre is köszi... :R

(#149) Incognito


Incognito
senior tag

Hi.

Ti tudjátok update-elni a ActionReplay-t? Nekem letölti, elkezdi menteni, de a végénél megáll (lefagy) az egész...

(#150) VaMik


VaMik
tag

Srácok, tudja valamelyikőtök hogy lehet megkölönböztetni egy PAL-os PSX játékot egy NTSC-stől. Vannak olyan tulajdonságok a file struktúrában vagy valahol amiből tutira rá lehet jönni?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.