Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) TIT válasza rudymester (#1700) üzenetére


TIT
veterán

Tudja az rgbt automatikusan.

(#1702) Kiss70


Kiss70
tag

Sziasztok!
Vettem egy ps2 őt.
Sajnos csak cd lemezeket olvas.
Tudok valamit tenni.
Nem chippelt stb.......
Se eredetit nem visz.
Dvd be.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#1703) doc válasza Kiss70 (#1702) üzenetére


doc
nagyúr

99% fejhiba (cserelni kell), 1% alaplaphiba (en ez utobbiba csusztam bele)

(#1704) Kiss70 válasza doc (#1703) üzenetére


Kiss70
tag

Az érdekesség az hogy eredeti ps2 játékot cd-lemez ig lát.
De ha be teszek egy eredeti ps2 dvd lemezt már nem látja.
A compact disk.-keket olvassa gyorsan és szépen.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#1705) doc válasza Kiss70 (#1704) üzenetére


doc
nagyúr

mint mondtam: fejcsere

ha most vetted a gepet es mar eleve ilyen, akkor nehany szelesvallu baratoddal menj el az eladohoz, es beszeld meg vele a szitut, ezt egyertelmuen o is tudta, megis eladta a szart

(#1706) Kiss70 válasza doc (#1705) üzenetére


Kiss70
tag

Köszi.
Gond meg oldva.
Veszek innen egyet valami olcsót :)
Hátha értelmeset kapok. :R

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#1707) doc válasza Kiss70 (#1706) üzenetére


doc
nagyúr

haaaat, nekem van ket PS2-m, az egyiket ossze kene rakni, a masikat meg hasznalom :D
bar igazabol a masodik elado lehet, csak nem vagyok otthon hogy lebonyolitsuk a boltot :)

(#1708) Kiss70 válasza doc (#1707) üzenetére


Kiss70
tag

Én meg csak postán tudom ezt le bonyolítani.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#1709) doc válasza Kiss70 (#1708) üzenetére


doc
nagyúr

az egy PS eseteben a legrosszabb megoldas, ahogy a postasok a csomaggal bannak, siman foldhozcsapjak, aztan reklamalhatsz hogy el van benne torve valami...

(#1710) TIT válasza Kiss70 (#1706) üzenetére


TIT
veterán

Inkább 9 rongyért rakass bele fejet mint még egyet venni potyára ;)

(#1711) inkubator


inkubator
tag

Melyik az a Ps játék amiben autókkal lövitek egymást nyílt terepen. Valami német faszi szövegelt benne. Emlékszem az egyik pálya valami gyümölcskertes farmon játszódott. A pályán csapdákat és fegyvereket lehett felszedni a kocsidra.

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1712) kp78 válasza inkubator (#1711) üzenetére


kp78
addikt

Ez jól hangzik, nekem is tetszene :U

(#1713) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok!

PS2 vásárlásnál mire érdemes odafigyelni? Ha softmodos az jobban hazavágja a fejet? Mennyibe kerül most egy fejcsere?

(#1714) kp78 válasza Gebriel (#1713) üzenetére


kp78
addikt

Az #1710 szerint 9 ezer egy fejcsere.
Tudtommal a szoft.mod nem gyilkolja jobban, ellenben a chippeléssel, de majd vki talán megerősíti / megcáfolja amit írtam. Viszont ezek tárgyalása itt tiltott.

(#1715) Gebriel válasza kp78 (#1714) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem azért kérdeztem mert warezolni akarok, csak az eladósorba kerülő PS2-k 90% nem gyári és nem szeretnék beleszaladni a rosszba.
1000-3000ft között vannak azok a játékok amik nekem kellenek tehát nem tétel.
Lehet jobban járok egy zsír újjal.

Most melyik a legfrissebb modellszám?

[ Szerkesztve ]

(#1716) kp78 válasza Gebriel (#1715) üzenetére


kp78
addikt

Gondoltam, hogy ilyen ranggal már tisztában vagy, mit lehet, és mit nem :)
Én ezt vettem meg még januárban 25ezerért, szóval lehet kifogni garis példányokat is jó áron, bár nem tudom mennyit szánsz rá.
Az enyém 90004-es modellszámú, lehet van már újabb. :U

(#1717) Gebriel válasza kp78 (#1716) üzenetére


Gebriel
veterán

Teljesen korrekt. Egy ilyennel, ennyiért én is kibékülnék. :D

[ Szerkesztve ]

(#1718) kp78 válasza Gebriel (#1717) üzenetére


kp78
addikt

Nyilván nem minden nap hirdetnek ilyet, de ha nem sürgős nézegetni kell a hirdetéseket, én is így akadtam rá. Hátha mostanság vki kap szülinapra egyet, és inkább eladná :U
Srác karácsonyra kapta, de inkább xbox-nak örült volna, ezért szinte bármi áron szabadult tőle.

(#1719) westcoastog válasza inkubator (#1711) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha egyre gondolunk akkor az a vigilante 8. :))
Iszonyat sokat toltam vele. De hiányoznak a playstationos korszakaim. :O

[ Szerkesztve ]

(#1720) inkubator válasza westcoastog (#1719) üzenetére


inkubator
tag

Igen erre a játékra gondoltam! Nagyon köszönöm! Most azon dolgozom hogy valahogy pc-n ha lehet ketten tudjunk játszani vele. Csak előbb meg kell találni a játékot meg valami emulátort gondolom. Ha valaki nagy szakértő ebben akkor szivesen veszem az ötletet. :R

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1721) westcoastog válasza inkubator (#1720) üzenetére


westcoastog
veterán

pü ment. ;)

(#1722) mephi666


mephi666
nagyúr

meghozta a postás a gow1-t, amit múlt hét végén rendeltem :B ááá... szerintem függeni fogok: érdekes lesz, hogy a 2. részével kezdtem, de szerintem így oda-vissza végigviszem mindkét részt egymás után... marhára megtetszett a játék: mondjuk a 2. része érezhetően nehezedik fokozatról-fokozatra... van benne kihívás bőven: poénból kipróbáltam legnehezebb fokozaton, de gyorsan kipusztultam :( inkább a könnyebb fokozatokkal szórakozok, mert egyébként képes idegesíteni és annyi időm meg nincs rá, hogy napokat szórakozzak 1-1 pályarésszel... ha valaki ismerőssel nyomnánk felváltva 1 gépen, akkor a versenyhelyzet jobban motiválna, hogy hard-on nyomjuk, így viszont kellemesen elszórakozok inkább...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1723) rudymester válasza kp78 (#1714) üzenetére


rudymester
senior tag

Nem a módosítás, hanem a gyenge minőségű lemezek miatt a fejnek többet kell pozicionálnia, így hamarabb tönkre is megy.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1724) Gebriel


Gebriel
veterán

A régi FAT gépek mára már mennyire fáradhattak el?
Érdemes még olyanba beruházni?

(#1725) TIT válasza Gebriel (#1724) üzenetére


TIT
veterán

Enyém 2001-es és fejcserén kívűl semmi baja de én vigyázok is rá+4 évet pihent :B

(#1726) doc válasza Gebriel (#1724) üzenetére


doc
nagyúr

marmint melyik PS-re gondolsz?
amugy a fej szokott lenni a problema, azon kivul keves a hibaforras
a fej meg egyszeruen es viszonylag olcson cserelheto

(#1727) Gebriel válasza doc (#1726) üzenetére


Gebriel
veterán

PS2-re :B :B

(#1728) Akos96 válasza Gebriel (#1724) üzenetére


Akos96
senior tag

Az enyém speciel még mindig tökéletesen működik, pedig már én is "használtan" (előző tulaj nem használta túl sokat) vettem. Szerintem jobb gép, mint a Slim verzió.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#1729) doc válasza Akos96 (#1728) üzenetére


doc
nagyúr

igen, PS2-bol en is a FAT-re szavazok, igaz hogy kicsivel dragabb bele a fej mint a slimbe, viszont tovabb is birja! raadasul ha valahonnan tudsz szerezni ethernet modult, akkor vinyo is rakhato bele :C

(#1730) ldave


ldave
félisten

Az első PS2-em még a mai napig megvan és bírja mindenféle szervíz nélkül, pedig idén lesz 10 éves, 2001 nyarán vettem GT3 pack kiadásban:

Mondjuk ezzel csak eredeti lemezeket használtam, de jó pár játékot végigvittem vele akkoriban a FF12-ig bezárólag. Azóta pihen a gép, manapság egy slim-en játszom ha kedvem támad.

A Slime draws near! Command?

(#1731) Gebriel válasza Akos96 (#1728) üzenetére


Gebriel
veterán

Jobban teszik nekem is..
Csak már az tart vissza a vásárlástól, hogy a PS2 egy 40" LED tv-n nem mutat valami szép képet.

(#1732) rudymester válasza Gebriel (#1724) üzenetére


rudymester
senior tag

Az enyém is olyan 6-7 éves és még mindig működik, nagyon ritkák a lemezolvasási problémák. A Gran Turismo 4 6-8 órás endurance futamait is túlélte a nyári kánikulában és kb 3 évig élére állítva használtam. Túlélt 3 költözést 30-40 játékot, de ma már csak havi 8-10 órát játszok vele maximum.

Volt egy időszaka, amikor a PS1 és a CD alapú PS2 játékokat nem ette meg, de megint megjött az étvágya... :K

Mindez kizárólag eredeti lemezekkel, leszámítva az utóbbi fél évet, de csak itthon nem kapható NTSC címekkel "mérgezem".

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1733) dudikpal válasza Gebriel (#1724) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Saját vélemény és tapasztalat: CSAK abba érdemes beruházni.
Hátuljára egy NA, bele 1 vinyó, oszt tsókolom.

[ Szerkesztve ]

(#1734) tomgabor


tomgabor
senior tag

Mennyire szereti a 7700x-es gép a 64Mb-os mem.kártyát?

(#1735) dudikpal válasza tomgabor (#1734) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ilyen gépre is adtam már el párat, eddig erre sem(!) volt panasz.
Inkább játékfüggő ez. Van 1-2 ami nem szereti.

[ Szerkesztve ]

(#1736) tomgabor


tomgabor
senior tag

Megint úgy beszoptam a f..t hogy öröm nézni, kinéztem használtan egy PS2-öt elmentem személyesen kipróbáltan működött, megvettem. Hazaértem gép bekapcs. szórakoztam egy kicsit az openps2loader-el. Gondoltam játékot berakom bejön a Matrix felirat és utána se kép se hang. Gondolom b. .tom az egészet ugye?
Holnap kipróbálom eredeti Gran Turismo 4-el, kíváncsi vagyok azt viszi-e.
20e Ft-ért vettem mit csináljak:
a, megjavíttatom vele
b, visszakérem a pénzt
c, vérengzés lesz, szétverem és elküldöm neki postán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1737) doc válasza tomgabor (#1736) üzenetére


doc
nagyúr

hasznalt PS2 20K-ert? azt szerintem mar ott elszurtad, hajszalnyival tobbert kapsz zsir ujat, garanciaval :W

(#1738) tomgabor válasza doc (#1737) üzenetére


tomgabor
senior tag

Modbo 4-el :U
PS2=25e, 8 MB=2e, Chip=10e

Wii-t vettem 48 helyett 31-ért és az is másnap ment vissza az eladóhoz.

Na mentem Kämpfer-t nézni.

[ Szerkesztve ]

(#1739) doc válasza tomgabor (#1738) üzenetére


doc
nagyúr

ja hogy warezgep kell, akkor meg nem kell meglepodni :)
a sony amugy is botranyosan fos fejeit teljesen kinyirjak a masolt jatekok, egy csipelt gepnel az a meglepo, ha rendesen mukodik vasarlas utan par hettel :D
ha hatalmas nagy szerencsed van, eleg egy kicsit allitani a fejpozicion, es 1-2 honapig meg talan jo lesz
de ha a fej mar teljesen kesz van, akkor cserelni kell...

de ha szoltal volna, en mondtam volna hogy vedd meg az en csipes, cserelt fejes gepemet, es meg 20-at sem kertem volna erte :D

(#1740) tomgabor válasza doc (#1739) üzenetére


tomgabor
senior tag

Elvileg ez is cserélt fejes és csak a Xenosaga 3 végett kell a chip. Holnap vettem volna meg a Persona 4-et
Audio CD-t viszi mást nem.

A tieddel az a baj hogy nem lehetett volna kipróbálni, mondjuk ezt kipróbáltam mégis sz@r.

[ Szerkesztve ]

(#1741) doc válasza tomgabor (#1740) üzenetére


doc
nagyúr

tolem nyugodtan kiprobalhattad volna :)
minden (PS1, PS2 DVD, PS2 CD) gyari jatekot visz, masoltat sosem probaltam benne

amugy attol hogy kiprobalod egy-ket jatekkal, meg lehet szar, a biztos az, ha viszel a fenti harom tipusbol egy-egy darabot, meg ha masoltat akarsz benne hasznalni, akkor mondjuk egy masolt CD-t es DVD-t

persze ha a fej mar annyira szar, hogy csak feltekerve mukodik, akkor a proba idejere jo lesz, aztan rovid idon belul teljesen megdoglik, ezt nehez kivedeni...

ha lehet, ismerostol ill. megbizhato helyrol kell venni, a tobbi (meg nagyobb) lutri

(#1742) k. válasza dudikpal (#1733) üzenetére


k.
őstag

Nekem van Slim is és Fat is. Nem igazán érzem, hogy a Fat jobb lenne. Inkább csak zajosabb :D

Bár külsőleg tényleg egy fokkal szebb. :)

(#1743) doc válasza k. (#1742) üzenetére


doc
nagyúr

az olvasofeje tartosabb, az utangyartott memoriakartyakra kevesbe erzekeny, szoval nekem egyertelmuen a FAT a favorit :C

(#1744) dudikpal válasza k. (#1742) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Mert nincs benne vinyó. Akkor éreznéd a különbséget :U
Az én kis fatom egy konzol kölcsönzőből való, nem tudom ott mennyi ideig futott, nálam 3 év használat után halt meg a fej. Akkor választhattam hogy kínlódok a fejcserével meg a lemezcserélgetéssel, töltési idővel etc, vagy ráteszek 1 network adaptert, és amíg a vinyó bírja, nem lesz rá több gondom.
Maradtam az utóbbinál :K .

(#1745) tomgabor válasza doc (#1741) üzenetére


tomgabor
senior tag

Kipróbáltam de most jobban:
ezeket viszi: írott audio CD, RIDATA DVD-R, Eredeti Gran Turismo 4.
ezeket nem: TDK-R, SONY DVD+R, Verbatim DVD-R.

Beszéltem az eladóval: ő olyan rendes mert megengedte hogy bemenjek a lakásába és kipróbáljam ezért biztos hogy jó a gép. Hát én is verbatim lemezzel próbáltam és jó volt. Hétköznap nem érek rá a munkám végett, küld el postán a gépet, megcsinálom és visszaküldöm + kifizetem a postát oda vissza. Ugye milyen rendes :DDD

Most abban egyeztünk meg szombaton 10-re megyek hozzá én odaadom a gépet ő meg visszaadja a pénzt. Mellesleg ő ezüst Network adapteres FAT-et használ.
Szerintem maradok a Pcsx-nél egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#1746) tomgabor válasza tomgabor (#1745) üzenetére


tomgabor
senior tag

Megvan az utód:

Miért hangos a hűtése? Az összes konzolomnál hangosabb, kb olyan mint amikor a PS3 olvassa a lemezt. Mi az a rács az alján?

(#1747) ldave válasza tomgabor (#1746) üzenetére


ldave
félisten

Gratula a géphez és a játékhoz :)

A Slime draws near! Command?

(#1748) tomgabor válasza ldave (#1747) üzenetére


tomgabor
senior tag

25e konzol, 4e Persona, 2e kártya. Konzolokszervizében. Azon gondolkozok lehet megtartom így eredetibe. Neked is hangosabb mint a Wii-d?

(#1749) ldave válasza tomgabor (#1748) üzenetére


ldave
félisten

Aha. de változó, néha hangosabb, mint máskor, nem nagyon jöttem rá, hogy mitől. Vettem hozzá talpat, hogy állítva legyen, azóta talán jobb.

Azon gondolkozom mostanában, hogy lehet veszek egy használt 60gb-os PS3-at, csak ha jól tudom nem nagyon lehet átvinni rá a játékmentéseket, anélkül pedig nem ér sokat a dolog. Van még pár PS2 játékom amit el se kezdtem (Rogue Galaxy, Kingdom Hearts 2, Digital Devil Saga 2), szóval tolhatnám PS3-on, de a régiek miatt meg kéne tartani a PS2-t is, szóval nemtom mi legyen :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1750) tomgabor válasza ldave (#1749) üzenetére


tomgabor
senior tag

Amikor elindul a lemez akkor feljebb tekeri a fordulatszámot.

Vettem hozzá talpat, hogy állítva legyen, azóta talán jobb.
Akkor ehhez is készítek ilyet :DDD [link]

[link] de szerintem ezt is letiltotta a kedves Sony. Nem ajánlom a FAT gépeket most töltik be a harmadik évüket és jön a YLOD. Konzolt csak újonnan érdemes venni már megtapasztaltam, lehet hogy 2x annyi de megéri

MÁS: hol lehet szerezni Magna Carta: Tears of Blood játékot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.