Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1453) Dante68


Dante68
csendes tag

Sziasztok!

Látam, hogy vannak itt régi motorosok is. Keresek egy PS1-es játékot, úgyrémlik, hogy még '99 körül játszottam vele, de már nem emlékszem a címére. FPS a game. Egy kommandós közlekedik egyiptomban, rózsaszín és kék gömbökön él és mindenféle szerzeteket (skorpió, pók stb-t) gyilkol. Minden pálya végén szerez valami cuccot például papucsot amivel nagyobbakat tud ugrani... Tud valaki segíteni? Megköszönném!

Még egy (két) kérdés: a PS1-es játékokat PS2-n hogyan lehet PS2-s memória kártyára menteni? Sehogy? Vagy van már erre is valami trükk?

Köszönöm, ha válaszoltok! :R

(#1454) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok! Nem tudtok olcsón jó PS2-öt? (Nem használja valaki PC TV-tuner kártyával a PS-t véletlenül, mert TV hiánya miatt csak erre tudnám rákötni.)

(#1455) doc válasza tomgabor (#1454) üzenetére


doc
nagyúr

nekem van egy, csak ossze kene rakni...

(#1456) tomgabor válasza doc (#1455) üzenetére


tomgabor
senior tag

Mennyire van szétszedve? (Ha jól emlékszem ez a chippelt FAT-od)

(#1457) doc válasza tomgabor (#1456) üzenetére


doc
nagyúr

nem, a chipelt FAT megvan, van egy masik, amit fejhibasan vettem, bele kene rakni a fejet (itt van az is), de mar ugy kaptam, hogy a power/eject gomb kabele ki van csuszva a csatlakozobol, azt vissza kell majd jatszani (ezek az otvar kinai hulladek sony szutykok teljesen szerelhetetlenek, iszonyat)
ha lesz egy kis idom, osszedobom...

MOD: mondjuk ha kell a chipelt, azt is megbeszelhetjuk, nekem baromira nincs szuksegem a benne levo modra... de majd csak akkor, ha a masik ossze lesz rakva :)

[ Szerkesztve ]

(#1458) tomgabor válasza doc (#1457) üzenetére


tomgabor
senior tag

Mennyire gondoltál?

(#1459) bagoly71.


bagoly71.
tag

Sziasztok!
Volna itt valakinek "okosított" NTSC U/C-s PS2-se?Kérnék egy kis segítséget!!

(#1460) tomgabor


tomgabor
senior tag

Nem tudja valaki a PS2 tudja a 720x576 PAL-50 Hz szabványt?

qrva fontos lenne!

[ Szerkesztve ]

(#1461) ldave válasza tomgabor (#1460) üzenetére


ldave
félisten

Tud 576i-t 50Hz-en, 480i-t és 480p-t 60Hz-en. Utóbbi kettőhöz modern LCD/plazma TV kell mert ez ugye NTSC jel.

A Slime draws near! Command?

(#1462) TerryBogard válasza ldave (#1461) üzenetére


TerryBogard
tag

DE egyes képcsöves TV-k is tudják a PAL-t és az NTSC-t.

[ Szerkesztve ]

PS3 és PSP a tökéletes párosítás. Coming Soon: The 3rd Birthday, NeverDead. No. 1 Games: Final Fantasy XIII and Kingdom Hearts: Birth by Sleep.

(#1463) tomgabor válasza ldave (#1461) üzenetére


tomgabor
senior tag

Az 576p-t nem tudja, mert nem vagyok benne biztos hogy az 576i jó nekem?
Külön NTSC játék kell a 480p-hez nem?

TV hiányában ezzel kellene játszanom, Xbox 360-al teszteltem és 60Hz-n nem olyan szép a kép.
TV-tunerem.

(#1464) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!
Elnézést, hogy ide írok, de a releváns topic sajnos már egy éve behalt.

Új típusú slim PS2, ModBo chip-es gyönyörűen viszi a legdurvábban megírt gémeket is, viszont semmilyen DVD filmet nem hajlandó vinni, gyáriakat sem! Browser-be megyek, lemezre kattintok, kb. 5mp fekete képernyő plusz lemez pörgetés (semmi kínlódás, csak pörög simán) és ennyi, visszaadja nekem a lemez képernyőt és kész. Stabilan csinálja, egyetlen egy gyári dvd filmet sem viszi, írottat sem, semmilyet. Kivettem memkártyát, hátha, de nem kavar be, ugyanez a jelenség sajna.

Ha van ötletetek, tapasztalatotok, segítsetek plíz.

Köszi előre is.

(#1465) ldave válasza sellerbuyer (#1464) üzenetére


ldave
félisten

Elsőként próbáld meg, hogy bekapcsolás közben lenyomva tartod a háromszöget és a kört. Előjön a Modbo menüje, itt a DVD VIDEO REGION-t állítsd át 2-esre.
Ha ez nem lenne elég, akkor megpróbálhatod még azt hogy bent a lemez a gépben és úgy kapcsolod be, hogy 2-3 másodpercig lenyomva tartod a bekapcs. gombot.

A Slime draws near! Command?

(#1466) sellerbuyer válasza ldave (#1465) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyon köszi a tippeket, kipróbáltam őket. A power gomb lenyomva tartására annyit reagál a gép, hogy bekapcsol majd azonnal kikapcsol. A ModBo menüjében valóban át kellett állítani a régiókódot 8-ról 2-re, de sajnos ez sem segített. :( Azért mégegyszer köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#1467) k.


k.
őstag

Na tegnap téliesítettem a FAT ps2m:D
A helyzet az, hogy a telekre vettem, de nem vittem ki-ellopták a tvt ugye- és most ugy döntöttünk, csak jövőre veszünk tv-t, igy semmi értelme kinthagyni. Fogtam, beleraktam egy zacsiba az összes cuccával együtt, lezártam a zacsit, tavasszal előveszem aztán kiviszem és lehet tolni:D

(#1469) yolle29


yolle29
csendes tag

szia mekkora a legnagyobb memóriakártya MB-t a playstation2-ben

yolle29

(#1470) doc válasza yolle29 (#1469) üzenetére


doc
nagyúr

nekem van egy 64-esem, tokeletesen mukodik (es tokeletesen eleg is)
ennel nagyobbal meg nem talalkoztam, de nem elkepzelhetetlen hogy letezik (viszont a slim PS2-k eleg finnyasak tudnak lenni az utangyartott kartyakra)

(#1471) nokia párti válasza doc (#1470) üzenetére


nokia párti
őstag

Nem, hogy finnyásak nekem nem is kezelte őket, bár az még az egy scph 70007 volt.( 1. szériás) lehet azóta már változott.

(#1472) rudymester


rudymester
senior tag

A minap elővettem ismét a Shadow of the Colossus-t és láttam, hogy van egy félbehagyott hard fokozatú végigjátszásom így gyorsan ki is végeztem két kolit. Ez a játék még mindig szenzációs.
Van egy másik mentésem is normálon, ami már három végigjátszást mutat. Nem is emlékeztem, hogy ennyiszer kipörgettem már ezt a játékot.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1473) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok segítség kellene.
A 6 éves kislányomnak szeretnék karira egy konzolt, csak ujat és garisat vennék, eddig az xbox360 slimmel szemeztem, de most bejött a képbe egy ps2 , olcsóbb, rengeteg hozzá a játék és olcsok a nem tört játékok is,amig gari van ugysem lehetne törni, ő nem menne még netre, és hamar megunja a játékokat, serintetek melyik érné meg ?
Esetleg más ? Még annyi hogy crt tv-én használná inkább, ritkán lcd-n.
Köszönöm.
és ha ps2 akkor milyet vegyek ujban, mire kell figyelni, beépitett táp, stb....

[ Szerkesztve ]

(#1474) rudymester válasza pimmi (#1473) üzenetére


rudymester
senior tag

Nekem mindkettő konzol van és ha tényleg csak ő használja, sokkal egyszerűbb számára egy ps2. Rengeteg rajzfilm feldolgozás és gyerekjáték van rá. Nem kel igazából semmire figyelni. Annyi, hogy jó egy olyan csomag, amiben van memóriakártya is, mert a gép arra menti a játékállásokat és nem kell újakezdeni mindig az adott játékot. CRT tévére tökéletes, LCD-re kevésbé, de szerintem őt nem fogja zavarni.
Neten nagyon olcsón lehet kapni már a játékokat hozzá.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1475) pimmi


pimmi
senior tag

lenne egy ps2 használt, a száma 7704, ez mond valamit ?

beszéltem az emberrel akié, azt mondja alig használt külső tápos kb 1 éves, azt mondta ne vegyek belső tápost mert az elrontott széria ,,,,,,,,,,,,,,,, :F

[ Szerkesztve ]

(#1476) pimmi


pimmi
senior tag

Ps2 Slim SCPH-90004 ez a legujabb ps2 ? ilyet keressek ?

(#1477) rudymester válasza pimmi (#1475) üzenetére


rudymester
senior tag

Ezzel kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni, de mintha én is hallottam volna a belső tápos PS2-ről rosszakat. A külső tápos talán biztonságosabb és nem melegszik annyira a kaszni.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1478) pimmi válasza rudymester (#1477) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi, még egy olyan kérdésem lenne, hogy a mentésekhez mekkora memkarit kell vagy érdemes venni ?

(#1479) pimmi


pimmi
senior tag

itt 24900.- jobb oldalon akció [link]
:F
memkarit 8mb 3000.-Ft

itt is 25k és van egy ajándék játék [link]
de itt Sony 64 Mb memóriakártyaúj, dobozos 2500 Ft van ez a memkari is a
:F

(#1480) rudymester válasza pimmi (#1478) üzenetére


rudymester
senior tag

A szabványos kártya 8 mega a Sony nem is gyárt nagyobbat. Léteznek nagyobbak is, de a slimek pl csak a gyárit szeretik és ma már az sem drága. Egy ilyen kártya bővel elég, a legtöbb játék 60-120kbyte méretűt ment.

A linkjeidet sajnos nem tudom megnézni, elég korlátolt netem van itt melóhelyen. A hivatkozásokból ítélveén az első boltot választanám.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1481) pimmi válasza rudymester (#1480) üzenetére


pimmi
senior tag

Na megvettem, a másodikban, garipapirral, és egy játék van hozzá, amit a sony ad, mert a dobozán is fel van tüntetve.
és itt vettem egy 64mb sony memkártyát is ez 2500Ft volt.
3 nap -ig ide kell hozni aztán a sonyhoz. most már mindegy, .......

(#1482) rudymester válasza pimmi (#1481) üzenetére


rudymester
senior tag

Ha látja és tud menteni a kártyára, akkor nem lesz gáz. Jó játékot hozzá a lányodnak. Laza 2000 cím van a gépre, ennek a fele EU-ban is biztos megjelent, szóval van miből válogatni. :)

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1483) pimmi válasza rudymester (#1482) üzenetére


pimmi
senior tag

:R

(#1484) doc válasza pimmi (#1481) üzenetére


doc
nagyúr

a 64-es kartya biztosan nem Sony, ha mindketto (64MB es Sony) is ra van irva, akkor pofatlan hamisitvany (van beloluk boven)
mindenesetre ha mukodik, akkor nincs gaz :)

(#1485) pimmi válasza doc (#1484) üzenetére


pimmi
senior tag

a csomira és a kártyára is rá van irva hogy sony és a 64mb is.
ilyen pont mint ez [link]

kiporobáltam, a gép látja, mentett is rá, lehet még más vele ?

(#1486) doc válasza pimmi (#1485) üzenetére


doc
nagyúr

elvileg lehet megbizhatatlanabb mint a gyari, de en is 64-est hasznalok jo ideje, meg sosem volt vele gond

(#1487) hegylako01 válasza pimmi (#1485) üzenetére


hegylako01
tag

KB. mennyi a szállítási költség? Sajnos nekem nem dobja ki az árlistát akár, hogy kattintok a szállítási információ menüre.
Ha esetleg te megrendelted ezt a kártyát és bevált írd már meg:)

(#1488) pimmi válasza hegylako01 (#1487) üzenetére


pimmi
senior tag

én itt vettem meg személyesen [link] 2500.-Ft
a külföldi oldalt csak azért tettem be mert pont olyan a kari.

(#1490) Pet008


Pet008
csendes tag

Sziasztok!

Emulator téma. Remélem jó helyre írok. Snes emulatort akarok futtatni pendrive-ról. Addig jutottam, hogy a Snes station-t elbírom indítani, de ahol ki kéne listáznia a ROM okat, ott nem jön be a lista.

Valaki tudja mi lehet a gond ? Esetleg vmi más módszer ? (dvd-ről megy, de picit akad és zavaró. :(

Előre is köszi!

Üdv.,
Gábor

(#1491) Kisgaraska válasza Dante68 (#1453) üzenetére


Kisgaraska
csendes tag

Szia!
Emlékszem arra a játékra, én is nyomtam a demóját, és nekem is bejött: Exhumed!!!!
A mentéssel kapcsolatban a ps1-es játékot csak ps1-es kártyára tudtam menteni, de az remekül működik!

(#1497) jocospeed98


jocospeed98
csendes tag

Sziasztok!
Én az én ps2-őm nagyon fura hangokat ad ki,vagyis kattogo hagot.
Olyat is csinál hogyha beteszem a CD-ét és várok egy picit akkor vagy nem olvassa be vagy ki írja hogy ez nem ps2-formátumu disc .Persze én szétcsavaroztam és kitakarítottam de allig használt neki valamit.Van tísztitó CD-m is lőttyel együtt de az sem használ.igaz hogy 5-6 éves de szeretném még élvezni a táraságát :DD .Amikor megkaptam 3-éves volt,
és volt egy FIFA06-om,egy Need For Speed Carbon,egy FIFA 2003.Itt eben a városban nincs szervíz de nem is szeretném bevinni mert nincs rá pénzem.Most már csak a FIFA2003 maradt meg azt meg unom :O .Jah és a NFSC-t már kétszer is megette mert még egyszer megvettem.Szóval ha valaki tud írni hasznos tanácsott ami nem kerül semmibe annak ELŐRE IS KŐSZŐNŐM.

Király József

(#1498) doc válasza jocospeed98 (#1497) üzenetére


doc
nagyúr

elso korben fejallitas, az remelhetoleg segit, bar valoszinuleg tul sokaig nem lehet halogatni a fejcseret

(#1499) jocospeed98 válasza doc (#1498) üzenetére


jocospeed98
csendes tag

De nekem nem állithato modellem van hanem sima felnyíthato feldelü.

Király József

(#1500) rudymester válasza jocospeed98 (#1499) üzenetére


rudymester
senior tag

Nem felállítás, hanem FEJ állítás. Ezt egy kis műszaki hozzáértéssel, meg internet túrással kivitelezhető.

Szervíz, ha nincs fej álltásra lehetőséged. 5-6 év után szint természetes egy dvd meghajtó kopása. Ha esetleg okosított, akkor még nagyobb rás az esély.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.