Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Tomate


Tomate
veterán

Mi a reális használt piaci ára egy használt ps2-nek 2 db analóg karral 1 db 8mb karival?

[ Szerkesztve ]

(#1752) tomgabor


tomgabor
senior tag

Mennyi különbség van a kompozit és komponens kábel között ha nem támogatja a játék a 480p-t? Wii-nél nem látok semmi különbséget.

(#1751) Tomate: szvsz 15-20e

[ Szerkesztve ]

(#1753) ldave válasza tomgabor (#1752) üzenetére


ldave
félisten

Érződik a különbség, élesebb lesz a kép, ami rpg-ben főleg jól jön a sok szöveg (dialógus, menü) miatt.
Én csak azzal szívok, hogy a tv-men 1 komponens bemenet van, szóval ha Wii-ről váltok PS2-re, akkor mindig át kell dugdosnom hátul.

A Slime draws near! Command?

(#1754) tomgabor válasza ldave (#1753) üzenetére


tomgabor
senior tag

Ez a helyzet nálam is csak nem TV-m van hanem TV-tunerem. Milyen TV-d van?

(#1755) L3zl13 válasza ldave (#1753) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[link]

Persze ha mákod van simán component to scart átalakítóval is meg tudod oldani.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#1756) doc válasza L3zl13 (#1755) üzenetére


doc
nagyúr

nekem is van egy 3 inputos switch-em, de az kb. 10 dollar volt, es a mai napig is tokeletesen mukodik :C

(#1757) ldave válasza tomgabor (#1754) üzenetére


ldave
félisten

Egy Sharp LCD tv-m van, tavalyi széria. Tv-tunnerrel nincs tapasztalatom.

Nálunk itthon lehet ilyen switch-et kapni valahol? Conrad weblapján nem látok vagy csak béna vagyok.

A Slime draws near! Command?

(#1758) tomgabor


tomgabor
senior tag

Mennyire öli a fejet a karcos lemez? Használt játékokat szeretnék venni.

Erre nem várok már többet:

(#1759) dudikpal válasza tomgabor (#1758) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Itt próbáld.

(#1760) Gebriel


Gebriel
veterán

A PS2-n milyen felbontásban mennek a játékok?

(#1761) doc válasza Gebriel (#1760) üzenetére


doc
nagyúr

jatekfuggo, vannak jatekok (pl. Gran Turismo 4) amik HD-t tudnak, de nagyreszt az alatt

(#1762) Gebriel válasza doc (#1761) üzenetére


Gebriel
veterán

Milyen skálán mozognak?

Akarok egy PS2-t, de FullHD-n elég rossz képet adnak, régi Plazma TV-ket 800x400 már elég jó áron meg lehet kapni. Nekem a legelső ilyen volt és azon nagyon állat volt a PS2 grafja Black, KillZone..

(#1763) Zigur válasza Gebriel (#1762) üzenetére


Zigur
senior tag

A GT4 és egy másik játék tud 1080i-it, a többi ez alatt. Jellemző a 480p (körüli).

(#1764) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

PS1-hez találok még valahol kontrollert? Egy vagy két darab is jól jönne, de nem nagyon láttam már sehol, talán bontókban érdemes próbálkoznom? :R

Let the Zone take me if I am.

(#1765) doc válasza kutga (#1764) üzenetére


doc
nagyúr

nyugodtan hasznalhatod hozza a PS2-es controllert
amugy en HongKongbol rendeltem, az arahoz kepest teljesen jo minosegu PS2 controller, bar az analog gombok/joyok nem igazan analogok :D emiatt pl. Tourist Trophy-t nem lehet vele normalisan jatszani, de amugy tokeletes, PS1-hez meg plane :)

(#1766) kutga válasza doc (#1765) üzenetére


kutga
nagyúr

Én ilyet néztem:

[link]

Vagy fele ennyiért van ennek az analóg karok nélküli változata. Igazából csak egy hétvégi játékhoz fog kelleni, nem hiszem hogy a jövőben bármikor is elővenném (Crash Bandicoot 1. rész)

Let the Zone take me if I am.

(#1767) doc válasza kutga (#1766) üzenetére


doc
nagyúr

a Crash-hez azert nem artanak az analog karok, leven hogy eleg szabad 3D-s
szerintem egy ezresen felesleges sporolni, a Crash meg foleg meger annyit, istenkiraly jatek :C foleg a masodik es a harmadik resze, de az elso is nagyon jo

(#1768) ldave válasza Zigur (#1763) üzenetére


ldave
félisten

PAL kiadások ha minden igaz, nem tudnak 1080i-t, csak az NTSC verziók. Amúgy meg a PAL játékok 576i-ben mennek, egy-két kivétel van ami tud 480p-t, pl. Shadow of the Colussus.

FullHD TV-n egyáltalán nem olyan vészes a kép 2-3 méterről nézve, legalábbis engem nem zavar, pedig a PC-t is a TV-n használom 1920*1080-as felbontással.

A Slime draws near! Command?

(#1769) k. válasza kutga (#1764) üzenetére


k.
őstag

Hát, a vatera telivan velük. :)

(#1770) doc válasza k. (#1769) üzenetére


doc
nagyúr

az jo otlet, bar ott csakis eredeti Sonyt szabad venni

(#1771) k. válasza doc (#1770) üzenetére


k.
őstag

Nekem-amig el nem lopták- volt jópár eredetim. Mind vateráról volt, szóval ha odafigyel az ember találhat szépeket :)

(#1772) kutga válasza doc (#1767) üzenetére


kutga
nagyúr

Na ezt jó tudni. Amúgy ez utángyártott gondolom, minőségre nem tudom milyen, mindenesetre az eredeti Sony ára még mindig elég borsos, annyit nem szánnék rá.

Amúgy számít hogy ezt PS2-nek írják vagy ugyanaz a csatoló? Bocsesz de sosem volt konzolom, ez a PS1-es barátnőm padlásáról került elő, pár játékkal, kontroller nélkül.

Let the Zone take me if I am.

(#1773) doc válasza kutga (#1772) üzenetére


doc
nagyúr

mondom, ugyanugy jo PS1-hez is
a kulonbseg annyi, hogy a PS2-es controlleren a gombok is analogok, tehat erzekelik hogy milyen erosen nyomtad oket, de a PS1 szoftvere ezzel nem foglalkozik
hasznaltan olcsok a Sonyk, egy megkimelt allapotu hasznalt Sony controllerrel jobban jarsz, mint a vadiuj utangyartottak nagy reszevel...

(#1774) kutga válasza doc (#1773) üzenetére


kutga
nagyúr

OK, körülnézek akkor.

Let the Zone take me if I am.

(#1775) lomha lepke


lomha lepke
tag

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni a következőkben:

SCPH-70004 típusú PS2 konzolom van, és érdekelne az olvasási sebessége, mind a CD, mind pedig a DVD tekintetében. Sajna a használati útmutató erről nem ír. Tudtok segíteni?

Előre is köszi!

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#1776) ldave válasza lomha lepke (#1775) üzenetére


ldave
félisten

24x CD-ROM, 4x DVD-ROM, wikipedia szerint.

A Slime draws near! Command?

(#1781) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ha szeretnék egy contollert venni, milyet javasoltok? PC-n és PS-en is használva lenne. Egy ilyen átalakítót találtam, csak nem tudom, hogy PC-n jól szuperálna-e egy PS kar...Vagy inkább vegyek eleve egy olyan kart, ami jó mindezekhez?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#1782) Árpy


Árpy
tag

Hali!

Vettem egy RGB kábelt a FAT gépemhez. Azonban nem csak a játék fekete-fehér, hanem a menü is, amikor bekapcsolom. System config-ban átállítottam RGB-re, de semmit nem ér. FF és zajos, kockás a kép. A TV egy FullHD-s Samsung.

(#1783) tomgabor


tomgabor
senior tag

Nem baj hogy félig halott a topik, azért megkérdezem.
Hol tudok beszerezni ultraszuperextra ritka játékokat?
Magna Carta: Tears of Blood kellene eredeti PAL verzióba. Ha van NTSC az is jöhet azért.

(#1784) ldave válasza tomgabor (#1783) üzenetére


ldave
félisten

Amazon.co.uk vagy Ebay.co.uk. Ha itt nincs akkor elég necces a dolog.

Ezt találtam így hirtelen: link, újonnan 50 font, eléggé drága, tényleg ritka lehet.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1785) tomgabor válasza ldave (#1784) üzenetére


tomgabor
senior tag

15-20e újonnan :Y , a MC2 volt 9e itt magyarba.

(#1786) ldave válasza tomgabor (#1785) üzenetére


ldave
félisten

Hát ja, ezek a játékok nagyon kevés példányszámba jelent meg, így aki most akar venni az szinte biztos, hogy gyűjtő, szóval megpróbálják megfejni őket :)

A Slime draws near! Command?

(#1787) tomgabor válasza ldave (#1786) üzenetére


tomgabor
senior tag

OFF, OFF:Marad akkor a másik verzió, most úgy is "úristen hogy viszi a japán játékot" van.

(#1788) tomgabor


tomgabor
senior tag

Változik valami ha a gyári kompozit kábelt lecserélem erre?
Kompozittal is színesek az USA és Japán játékok, nem tudom ki terjeszti azt hogy nem.
Kompozit, RGB és HDMI bemenetem van ami szabad.

(#1789) ldave válasza tomgabor (#1788) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem nem, max ha komponensre cserélsz, de csodát attól se kell várni, látható javulás persze ettől függetlenül. Én is ezzel szívok, mert csak 1 komponens bemenet van a TV-men és egyszerre így nem tudom rákötni a PS2-t és a Wii-t, normális minőségű switch-et pedig nem találok elérhető áron, így marad egyelőre az átdugdosás :(

Amúgy meg akkor lesz fekete-fehér a NTSC jel, ha a TV nem támogatja, vagyis leginkább a régi CRT TV-knél jön elő.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1790) tomgabor válasza ldave (#1789) üzenetére


tomgabor
senior tag

Akkor maradok a gyári kábelnél. Én már nem dugdosok. LCD-nél is szokták mondani hogy fekete-fehér lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#1791) tomgabor válasza ldave (#1789) üzenetére


tomgabor
senior tag

[link] :W Mennyi?

(#1792) ldave válasza tomgabor (#1791) üzenetére


ldave
félisten

Hja, brutál áron mennek a minőségi átalakítók, switchek...

link ezt néztem ki minap, lehet majd rendelek egyet.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1793) tomgabor válasza ldave (#1792) üzenetére


tomgabor
senior tag

Először a boxot néztem középen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1794) ldave válasza tomgabor (#1793) üzenetére


ldave
félisten

Hehe, mondjuk van pár játék amitt jó lenne egy box, de idén ps3 van betervezve, 2 játék már meg is van, FF13 és Valkyria Chronicles, egyelőre elleszek ezekkel. GT5-ös ps3 bundle-t keresek, hátha kapok még valahol, és a gép is meglesz végre :)

A Slime draws near! Command?

(#1795) amigaboy


amigaboy
csendes tag

Segítséget kérnék a következőhöz:

PS2 Fat, 20 GB Quantum Hdd-t rákötöttem Network Adapterrel.
Felismeri, rátelepítem a játékot, végigfut az install, utána azt írja ki, hogy nincs játék a HDD-n.
Valakinek hasonló tapasztalata?

(#1796) tomgabor válasza ldave (#1792) üzenetére


tomgabor
senior tag

Szerinted ezzel is működne? [link]

(#1797) ldave válasza tomgabor (#1796) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom, sajna nincs ilyesmivel tapasztalatom :(

A Slime draws near! Command?

(#1798) tomgabor


tomgabor
senior tag

A PS2 menüjében be lehet állítani hogy RGB rca és scart vagy Y P/b P/r komponens, ha Y P/b P/r-t beállítok akkor a gép felskálázza a játékokat 480p-be vagy néha küld i-s jelet is?

[ Szerkesztve ]

(#1799) rudymester válasza tomgabor (#1798) üzenetére


rudymester
senior tag

Szerintem a "p"-t azaz a progresszív pásztázást a játékokban külön be kell kapcsolni. Nem minden program támogatja.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1800) ldave válasza rudymester (#1799) üzenetére


ldave
félisten

Aha, játékfüggő a dolog, Shadow of the Colossus pl megy 480p-ben. Van wikipedia-n egy nagy táblázat, melyben össze van foglalva, hogy melyik játék mit tud.

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.