Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok!
Meg tudná mondani nekem valaki azt hogy mi lehet a baj a ps2-vel ha játék közben elfogy az út.
Pl.Undercover közben megyek és néha eltűnik előlem az út és pár másodpercre megakad a játék.A carbonnál még többször fordúl elő, mondhatni rendszeresen, főleg ha gyorsan megyek.De más játékoknál nem csinálja, csak az autósoknál.
Tudna nekem segíteni valaki?A lemezek amúgyy karcmentesek.

(#202) karakpecze21 válasza karakpecze21 (#201) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Megoldódott, megtisztítottam a lézert és frankó lett. :B

(#203) k.


k.
őstag

Ma megvettem életem elsö konzolját!
Egy használt slim PS2t 15ért.
Sajnos koszos volt és a kontrollere eléggé hát hogy is mondjam takaritás mentes szóval 2 órán át suroltam csak a kontrollert de mostmár olyan mint az uj.A gép inkább poros volt szoval az jó állapotú.
Az europakrban van egy akció hogy 12eért egy sony memkarit(miért van az hogy mindenki el akar adni nekem 64es "gyári " sony memkarit és lesnek mikor nem kérem mert eredetit szeretnék...) és egy sony kontrollert adnak szemben a 10 ezres kontrollerel.Szóval kapott egy olyat is.Játéknak a gran turismo 4 lett.Szóval nagy az öröm itten.Ezzel elleszek egy évig oszt jöhet a ps3.

(#204) sigmoid


sigmoid
tag

Kihasználatlanság okán megszabadítottam öcsémet az őskori (vastag) moddolt PS2-jétől, viszont kezdem sejteni hogy miért nem használta mostanság... Tudniillik szökőévente olvas be egy játékot, és akkor is végig imádkozni kell hogy ki ne fagyjon olvasási hiba miatt.

Pár netes FAQ alapján belőttem a fej ideális pozícióját, és pár foknyit emeltem a DVD lézer feszültségállító potiján is, de így is csak annyit sikerült elérnem, hogy pár szerencsés játékot olyan 10-ből 8-szor beolvas, szóval maximum egyszer-kétszer kell indítás után resetet nyomni, és a játék közbeni olvasási hibák is ritkák lettek...

Viszont így is 10-ből 5 játékot egész egyszerűen nem hajlandó bevenni. Azt hiszem kénytelen vagyok fejcserét eszközölni a gépen, viszont nem tudom hogy hol foglalkoznak ilyen vén döggel. Lehetőleg valami megbízható, nem méregdrága kis szervízt keresek, ahol nem szólnak be a moddolt gép miatt (Sony márkaszervízbe azért nem lenne pofám vinni, lol...)

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#205) Tcm


Tcm
tag

FONTOS!!!

Nem vagyok otthon a konzolpiacon.

Mennyit érhet jelenleg egy slim fekete PS2?
Chippelve nincs, csak töltő van hozzá, és lehet hogy lézerfejet is cserélni kell benne...

Privátban kérnék válaszokat. Ha valakit érdekel, akkor várok ajánlatokat is.

Köszönöm.

(#206) sigmoid válasza Tcm (#205) üzenetére


sigmoid
tag

Háttö... A PS2 használtan, csippelve vagy anélkül (ez olyan sokat nem oszt nem szoroz, mert van aki ilyet keres van aki olyat) olyan 20k körül megy, +- 5000 forint.

Ha fejcserés gép, akkor az a Slimben kb. 10 000 munkadíjjal együtt, legalábbis a neten utánanézve 20-ból 18 szervízben, 1-2 ezer forint eltéréssel.

A gép árát szerintem innentől az határozza meg, hogy jelen állapotában lehet-e vele játszani, és mennyire. (Magyarul jó eséllyen szarrá fagy-e a Final Fantasy finalboss csata másfeledik órájánál...)

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#207) Tcm válasza sigmoid (#206) üzenetére


Tcm
tag

Kipróbáltam picit....
Gyári és másolt DVD-t lejátszik. Akkor a fejnek talán nagy baja nem lehet. Láttam kontroller és kábel nem olyan eget rengető összeg.

Azért kérdezem, mert üzletre venném a gépet. Így csupaszon a gép táppal gondolom egy 1000est megér :)

Mondom, másolt és eredeti film DVD-t is játszik. Talán a fej OK. Csak kiegészítőket kell beszerezni hozzá.

Gondolom akkor egy 1000 ért nem járok rosszul vele. 5000 körül minimum el kell tudjam adni :)

(#208) adalbert1


adalbert1
veterán

Tudtok valami jó 2 személyes platform játékot? :U

(#209) Brucew


Brucew
csendes tag

az usb kimenet mite jó? memokártyára lehet menteni pl játékokat?

(#210) Farkas23 válasza Mappa (#123) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Hello!
Haverom kölcsön adta a Ps2-ét és nem tom h ki van-e chippeltetve v nincs. Hogy tudnám megnézni h kivan-e? Mer most én kiirtam egy játékot a Néro-val de nem működött, viszont másolt dvd filmeket meg rendesen hibátlanul beolvassa!

Ezt a programot hol tudom letölteni?

Előre is köszönöm a segitséget!

(#211) 1180eh


1180eh
csendes tag

Hali.

Arra lennék kíváncsi, mivel hogy hallottam olyan ps2-s programról amivel elvileg el lehet indítani másolt játékokat, anélkül hogy a gép ki lenne chip-elve, csak a programot kell rátenni a memo kártyára, ezért gondoltam utána kérdezek hogy ismer-e valaki ilyen programot. Vagy tudna-e valaki segíteni hogy hogyan tudnám ezt így megoldani? Előre is köszi.

(#212) adalbert1 válasza adalbert1 (#208) üzenetére


adalbert1
veterán

Ismer valaki valami jó 2 személyes platform játékot? :)

(#213) Farkas23 válasza 1180eh (#211) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Látom neked is sokan segítenek :((( Nekem se irt senki :(((
1x csak rájövünk :)

(#214) k. válasza Farkas23 (#213) üzenetére


k.
őstag

Na én nem láttam a válaszod nade most reagálok:)
Tehát a haverodé nincs chippelve.Másolt filmet a sima gép is visz.Ha másolt játék nem fut akkor nincs chippelve.Ha futtat akkor igen.

(#215) Janoska26


Janoska26
addikt

No most lehet hülyének nézni, de akkor is megkérdezem, régi vastag PS2-m van, létezik, hogy ezt nem fektetve hanem állítva kell használni? Mert ha simán fekszik picit nyögvenyelősen olvassa be a lemezt, de ha felállítom, mármint a PS2-t :D akkor meg pöccre olvassa még a flexkorongot is :DD vagy csak ideje volna megpucolni kicsit rajta a fejet? :U
Ilyenem van asszem, csak nincs hozzá ez a talpizé mellé.
Mellesleg találtam ezt e szerint vizszintes és függőleges helyzetbe is használható, csak nem vagyok annyira hüje :DD

[ Szerkesztve ]

(#216) blazsey2 válasza Janoska26 (#215) üzenetére


blazsey2
senior tag

Nekem is van egy két játékom amit csak fellálítva visz pl:God of War2,dettó ugyanolyan gépem van csak az enyém 2002 évjáratú és hibátlan állapotú :K Évente sűrített levegővel kiszoktam fújatni óvatosan.Egyébként nyugodtan lehet állítva vagy fektetve használni.

PSN ID:blazseydr

(#217) DanE30


DanE30
csendes tag

Eladó EREDETI PS2-es játék!!

GUN--Vesztern feeling

BMW a márka BMW vezet BMW után csak BMW jöhet!!

(#218) DanE30


DanE30
csendes tag

Eladó EREDETI PS2-es játékok!!

GUN--Vesztern feeling 2500Ft

Driver3--Autós,lövöldözős 2500Ft

Mátrix Path of Neo 2500Ft

EREDETIEK!!!!!

[ Szerkesztve ]

BMW a márka BMW vezet BMW után csak BMW jöhet!!

(#219) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Sziasztok!
Keresgéltem és ez a legjobb fórum erre,szal mondom is a problémám:
PSX-nél van olyan,hogy egy sima boot cd-vel viszi a játékot,vagy mondjuk berakom a cd-t és megy,vagy mint a Wii-nél,ki kell chipeltetni?

(#220) Janoska26 válasza blazsey2 (#216) üzenetére


Janoska26
addikt

Akkor megnyugodtam :) Azért kérdeztem én is, mert lassan el kéne adni és venni 1 xbox360-at, csak sz@rt nem szeretnék eladni, szeretek biztosra menni :) köszi :R

(#221) blazsey2 válasza Janoska26 (#220) üzenetére


blazsey2
senior tag

Én is elakartam adni de annyit úgyse kapnék érte amibe nekem került úgyhogy megtartottam :) Én PS3-at veszek amint jön a Gran Turismo5 vagy a God of War3.

PSN ID:blazseydr

(#222) Janoska26 válasza blazsey2 (#221) üzenetére


Janoska26
addikt

Garn Turismo nem igazán hoz lázba, 1 részével sem játszottam, a God of War az természetesen alap, abban reménykedem, hogy talán box-ra is kidobják, PS3-at max akkor veszek, ha 1 árban lesz az xbox360-al :)

(#223) blazsey2 válasza Janoska26 (#222) üzenetére


blazsey2
senior tag

Hát régóta pletykálják hogy 100 dollárral csökkentik az árát, azért nem is vettem meg eddig.A God of War akkor jön ki Box-ra amikor a Halo Ps-re:SOHA.És remélem még hogy a Parasita Eve sorozatot is feltámasztják a PS3-ra az volt az egyik kedvencem a kis PS1-en.

PSN ID:blazseydr

(#224) Csabee.


Csabee.
nagyúr

PS3as topic létezik? nem találtam! illetve ps3on lehet ps2-es játékokkal játszani?

Üdv: Csabee.

(#225) Csabee. válasza Csabee. (#224) üzenetére


Csabee.
nagyúr

tárgytalan ráleltem:$

Üdv: Csabee.

(#226) Slade92 válasza Janoska26 (#222) üzenetére


Slade92
aktív tag

A remény elvész God of War soha az életbe nem lesz Xbox-ra se PC-re CSAK PS-re mert a sony fejleszti!

(#227) nokia párti


nokia párti
őstag

Szevasztok!
Nekem is volt ps2-m nagyon szerettem.
Csak hát elromlott.
Imádtam amúgy slim volt.
Elromlott benne az olvasófej meg az alaplap. Sehol nem csinálták meg. Mer azt mondták, hogy ennyiért már nem érdemes, mert ennyiért új gépet lehet venni.
Akkoriban 12000 ezer volt a fej és 15000 ezer az alaplap.
Meg sehol sem lehettett kapni alaplapot. :O
De ez komolyan mért van, hogy nem lehet kapni magyarországon alaplapot ps2 slimhez? :W
Senkinem nem ajánnlom, hogy ps1-es játékkal játszon a ps2-jén, mert nekem is az baszta el régebben. :O
Tényleg jobb a slim, mint a vastag, gyorsabb kisebb sebb is.Meg jobb benne a fej.
De ha elromlik benne az alaplap azt már dobhatjátok ki. :W

Az enyim verhetetlen volt az agyonra összekarcolt lemezeket is beadta.
Aki elhiszi az elhiszi aki nem az nem, de volt egy spiderman 2 eredeti ps2 játékom le volt törve a cd-ről egy kis darab és összevolt karcolva teljesen és vitte akadás és fagyásmentesen. :R Máig visszasírom ezt a jó kis gépet. :O

Más:
Ps1-m elromlott. Fejhibás megszeretném javítattni, de nem tudom hol javítanak még ps1-et. Van egy bolt konzol stúdió asszem bocs a reklámért. De ott 6000ezer lenne ami sztem sok.
Ha tudna valaki valami boltot Pesten megköszönnöm. Jöhet privibe is.

(#228) k. válasza nokia párti (#227) üzenetére


k.
őstag

Nekem van is még egy ps2 slimem.Na hát istencsászár.Van egy karcos-nem annyira de elég sok van azért de látni sima részeket a lemezen:D- nfs carbon lemezem.Na azt csinálja hogy alhol gáz van megáll a game-a kép megmerevedik szüttyög fél percet és megy minden tovább.A többit meg pöccre viszi.
Én az Europarkban vettem 15ért.Sztem neked is megérhet ennyit egy jóállapotu használt ps2 slim.A fat azhiszem 12.Amikor én vettem legalábbis annyi volt.
A PS1 játékok meg nem lesznek problémák mivel hamarosan veszek egyet azoknak külön:)(Telekre is kell egy konzol na:D)

(#229) nokia párti válasza k. (#228) üzenetére


nokia párti
őstag

Nagyon ott van a slim ahogy mondod. :R
Ha úgy állnák anyagilag biztos vennék,na majd karácsonyra esetleg vagy,ha nyerek a lottón. :DD :D :DDD
Egyébként vettem utánna egy másik slimet, de az már nem volt olyan pöpec, mint az elődje, de az se volt kutya. :)
Csak telefon miatt eladtam.
Idézem magamat akkoriban:" Minek nekem ez a szar pc-re kijön minden jó játék" Oszt sehol semmi. :W
Máog visszasírom a tekken 4-et az 5-t is.Na meg a tag is. :D
A gran turismokról már nem is beszélek. :)
Meg a crashek is. :U
Biztos, hogy lesz egy 3. ps2 slimem, mert 3 a magyar igazság. :C

(#230) k. válasza nokia párti (#229) üzenetére


k.
őstag

nagyon jól működik a kicsikém.Mondjuk a telekre tervezünk valamikor egy házimozit és azon elmélkedem megprobálok 13 ropit(annyival drágább az uj mint a fat) kiokoskodni hogy egy uj slim legyen otthon és a "régi" meg kimenne.De ugy vagyok ezekkel hogy lehet nem is lesz ps2 mert addig(kb 3/4 év) összeszedem rá a játékokat amik érdekelnek(99% autos:D) aztán mehet ki.
De tény hogy imádom a gépet és sosem adnám el.Ha kint patkol el akkor kint patkol el akár 10 év mulva de megmarad.

(#231) nokia párti válasza k. (#230) üzenetére


nokia párti
őstag

Európarkban 15-ért ps2 slim?
Ez biztos?
Nem néztél valamit el? :F

(#232) k. válasza nokia párti (#231) üzenetére


k.
őstag

Julius 4-én vettem a ps2t 15ért.Neten magasabb ár van kiirva de ott annyi.Azóta nem tudom legutobb csak játékot vettem de elvileg nem változott az ár.Tehát igen a slim 15.

(#233) bwoay válasza k. (#232) üzenetére


bwoay
nagyúr

erősen kétlem, hogy jól emlékszel az árára, mindenütt ennek a duplája kb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#234) k. válasza bwoay (#233) üzenetére


k.
őstag

Az enyém tuti annyi volt.15öt kerestem munkával és annyiért mentem ps2t venni hozzájuk és igen 15ért kaptam.
Tehát a gép tuti annyi volt.Akkor mondjuk akcio volt most lehet 20 de elvileg 2-3et emelkedhetett az áfás faszságok miatt a cucc ára.De mégegyszer mondom nincs a gép két honapos és emlékszem az árára.Jah persze használt volt de gyári állapotu.

[ Szerkesztve ]

(#235) bwoay válasza k. (#234) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, aszittem MM, Europark, új :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#236) nokia párti


nokia párti
őstag

Szeintetek mit csinálajk?
1., Eladjam az a telefonomat( Nokia N82) és megvegyem a tesóméktől az ő ps2.jüket amit árulnak? Ps2 vastag, 2 joystick 8megás sony kari eredeti, viszonylag jó állapotban. 15 ért adná.
2.,Eladjam az N82-t ne vegyem meg a tesóméktól a gépet, inkább vegyek egy slimet (használtat), de nem ismerőstől van és így nem tom kipróbálni. Meik boltot ajánlátok még ami használt Ps2-ket is árul jó áron? :F (Pesten)
3. Ne adjam el az N82-t. Gyűjtsek pénzt és akkor vegyem meg? :F

Hál istennek holnapután kész lesz a ps1-em nyomatom ezerrel. :C :C :D
Nem kell ezen a fos számítógépen játszanom!!! :W :W :W

[ Módosította: bwoay ]

(#237) k. válasza nokia párti (#236) üzenetére


k.
őstag

A ps2re ugy értettem hogy használt persze csak a tényállásért.
Tehát a duna plazaban az also szinten van a játék kuckó.Ott szereztem én egy kurva jó állapotut.A telóval meg:
Ha nem használod ki add el ha igen tarsd meg és gyüjst pénzt.

(#238) k. válasza k. (#237) üzenetére


k.
őstag

A p@csába.
Europarkban van a játék kuckó.Állandóan keverem a kettőt.

(#239) nokia párti válasza k. (#237) üzenetére


nokia párti
őstag

Köszi a tanácsot.
Nem fogom eladni az N82-met, de 1-2 hónap alatt összegyűlik a pénz. :R

(#240) nokia párti válasza nokia párti (#239) üzenetére


nokia párti
őstag

Addig meg szvsz elleszek én a jó öreg ps oném-mal :DDD :DD
amíg össze nem gyűlik a ps2-re a pénz. De még, ha meglesz a ps2 akkor is fogok játszani az 1-el. :K

Ps1-en leginkább ezekkel játszok:
Bomberman Party edition
Kula word :DDD Vicces neve van, de nagyon jó logikai játék. :)
Tekken 1
Tekken 2
Tekken 3
Crash badicoot
Crash badicoot 2
Crash badicoot 3
Crasb bash
Gta 2
És a kedvenceim:
Gran turismo
Gran turismo 2
Ezekkel napokat játszok. :R
Mindegyik általam felsorolt játék legalább 10 éves van 15 éves is, de úgy elvagyok velük naon jók. :R

(#241) blazsey2 válasza nokia párti (#240) üzenetére


blazsey2
senior tag

Tuti kis játékok :K Anno mennyit játszottam velük...De figyelmedbe ajánlok egy nagyon király játékot ami a személyes kedvencem,Parasita Eve egy New York-ban játszódó akció rpg,annak idején még szabit is vettem ki a játék miatt annyira lenyűgözött.

[ Szerkesztve ]

PSN ID:blazseydr

(#242) nokia párti válasza blazsey2 (#241) üzenetére


nokia párti
őstag

:Y :Y :Y
Az igen.
Majd megnézem köszi!

(#243) nokia párti


nokia párti
őstag

Már most keresem a gran turismokat holnapra. :DDD

Egyébként tudja valaki, hogy mikor áltak le a ps1 gyártással? :F
Nem találok erről semmi infot, hogy miért áltak le és, hogy mikor. :(

[ Módosította: bwoay ]

(#244) k. válasza nokia párti (#243) üzenetére


k.
őstag

Pedig itt a PH!n is volt róla cikk.
Tehát 2006ban áltak le azért mert kellett a gyártókapacitás a ps3nak.

(#245) mad1 válasza k. (#244) üzenetére


mad1
veterán

Az szep, :C akkor 11evig gyartottak.

Ne szemetelj ! = Steam

(#246) nokia párti válasza k. (#244) üzenetére


nokia párti
őstag

Én nem találom róla a cikket? :W
Pedig 5x is megnéztem.

(#247) k.


k.
őstag

(#248) nokia párti válasza k. (#247) üzenetére


nokia párti
őstag

Hát igen elszállt az idő a ps1 felett :O
Legszívesebben vissza mennék 2000-be amikor még ott volt a szeren a ps1.
De most is ott van ám. ;] De akko" rmég nem volt vékony ps2. :DDD
Mind1 egy ideig bőven lesz még ps1 ahogy nézem a hírdetéseket is.
Tele van velük az összes apróhírdetés. :R Asszem 11év alatt Japán barátaink nem spóroltak. :C

[ Szerkesztve ]

(#249) k. válasza nokia párti (#248) üzenetére


k.
őstag

Én nemsokára (karira tuti meglesz) beszerzek egy ps1et hála barátomnak akitöl ezt kapom karira.Na olyan extra is lesz mint eredeti gt1 meg egy speckó gyári sony joystick majd rakok föl képet.Szal igy kimegy majd a gép a telekre de fel akarom turbózni.:)

(#250) nokia párti válasza k. (#249) üzenetére


nokia párti
őstag

Várom a képeket! :R
Remélem a gépről gondoltad? :R
Ha már mondtad, hogy raksz fel képeket, akkor én is rakok fel a régi ps2-mről képet, ha még megvan.(Mármint a kép)
Holnap kész lesz a ps1-em arról is jönnek majd képek. :R

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.