Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) doc válasza k. (#1300) üzenetére


doc
nagyúr

MM nincs a kozelemben, a vaterat elvi okokbol csak legvegso esetben, a sony linket koszi :D

(#1302) doc


doc
nagyúr

lehidalok :Y :Y
ugyebar nem regota van PS2-m (illetve de, de csak nem regota tudok PS2-es jatekokkal jatszani), eddig ketto jatek volt hozza: Crazy Taxi es NFS: Carbon, mindketto jo kis jatek
ma vettem egy csomagot versenyzos jatekokbol: GT3, GT Concept es Tourist Trophy

hat gyerekek, nem jutok szohoz... beraktam a GT3-at, es amit lattam, attol meg mindig csak lesek kifele... az a grafika amit ez a jatek produkal, total 'bazzeg beszarsz', ezek utan az amugy nem ronda Carbonra nem tudok az okadeknal jobb jelzot aggatni :DDD

dobbenet... magas felbontas, magas framerate, tueles konturok, tukrozodesek, por, bazzeg ez kesz :Y mintha eggyel ujabb generacios konzolom lenne... :R

(#1303) doc válasza k. (#1300) üzenetére


doc
nagyúr

az itt es itttalalhato controller mennyiben mas mint a kozponti szalonos, bo masfelszer/ketszer ennyibe kerulo? amennyire en latom, semmiben, de erositsetek meg :)

ha jol emlekszem, irta itt valaki hogy a Konig is jo cucc, megeri az arat? bar akkor mar azon a 2000 forinton nem sporolok, de azert csak erdekelnek a tapasztalatok :)

(#1304) Viktor77 válasza doc (#1303) üzenetére


Viktor77
titán

Pont semmi különbség. Kicsit el vannak szállva az árak a szalonban.

GT téma: Hát igen. A GT egy másik kategória a PS2 játékok között (de a Tourist Trophy is van olyan szép). Emlékszem, mikor megvettem a 3-at, órákig a Porsches bemutatóvideót (amikor a tesztpályán megy) néztem. Egyszerűen nem tudtam hova tenni a grafikát. Na, a 4 még egy kicsit szebb, ha lehet ezt mondani, mindenképp nézd meg.
Ha meg szintén nagyon szép játékot akarsz, de "szimulátorosabbat", akkor nézd meg az Enthusia Professional Racing-et.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1305) doc válasza Viktor77 (#1304) üzenetére


doc
nagyúr

pont most alltam fel a Tourist Trophy elol, a grafika gyonyoru, majdnem olyan szep mint a GT3. esni mar tudok benne :D asszem ez nem fog menni rendes controller nelkul...
az Enthusiat mar megvettem ebayen, remeltem hogy ma mar ideer, de ugy nez ki csak jovo het eleje lesz belole...

olvastam valami double-layer DVD olvasasi gondrol regi PS2-k eseten, erre szamitsak az en ezereves 30003-asommal? mit lehet tenni ilyenkor? (a konzol chipelt, vadonatuj fej van benne ami masolt jatekot meg nem latott es nem is fog, ha ez szamit)

(#1306) David93Pecs


David93Pecs
tag

És a vezetéknélküli ps2 joyokról mi a véleményeket?:) Azok közül melyikek a legjobbak.
A ps1 joy-a amugy jó a ps2höz?

(#1307) doc válasza David93Pecs (#1306) üzenetére


doc
nagyúr

olvasd el az elso controllerrel foglalkozo postomat, es megerted hogy miert akarok eredeti PS2 controllert a mostani, amugy teljesen jo PS1-es DualShock helyett :)

en a vezetek nelkuli dolgokbol csak azokat szeretem, amik folyamatosan kapnak tapot, ha lemerulne GT kozben egy kanyarban a controller, kicsit sem lennek ideges...
de szemelyes tapasztalatokat szivesen veszek, meggyozheto vagyok ;)

(#1308) k. válasza doc (#1305) üzenetére


k.
őstag

Igazából azért drágább szerintem a központi szalon, mert elég jó helyen van és gondolom a bérleti díj drága, és nem a fél millás tvre terhelik le amiből havi 1 elmegy, hanem ezekre.

Nekem is megvan az enthusia, majd fogok is vele játszani késöbb:),mostmég gt4.
Csöndben jegyzem, hogyha a 3ra igy reagálsz akkor a 4től eufórikus sokkot kapsz. Egyszerűen az még durvább. Tudod az nfs shiftet reklámozták azzal, hogyha falnak mész, akkor egy pillanatra megszédül a sofőr. Gt4 rég tudta:D
A régebbi ps2-t elvileg tényleg zavarhatja a dualos dvd. Szimplán azért van, mert amikor azt készitették-2001-02 fele- akkor még ritka volt és nem igazán készitették fel erre. Viszi a cucc csak mondjuk előfordulhatnak olvasási hibák.

[ Szerkesztve ]

(#1309) doc válasza k. (#1308) üzenetére


doc
nagyúr

GT4 is mindenkepp be lesz szerezve, egyelore meg a 2002-es Conceptet is csak az intro erejeig neztem meg, elleszek egy darabig a GT3-mal (mar majdnem 3%-nal jarok :DDD)

amit meg akarok majd, az egy jofajta F1 szimulator, otletek esetleg?
a Motorstorm:AE-rol mi a velemenyetek?

[ Szerkesztve ]

(#1310) k. válasza doc (#1309) üzenetére


k.
őstag

Engem érdekela motorstorm, de nemrég még 15 ezres áron árulták, annyit meg nem fizetek érte:D

(#1311) Viktor77 válasza doc (#1309) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem béna. Pontosabban nagyon hamar megunható. Ketten játszva egy fokkal jobb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1312) doc válasza k. (#1310) üzenetére


doc
nagyúr

figyu, 10 ezerert szerzek neked zsir ujat, te kiprobalod, es elmondod a velemenyedet, na? :D

Viktor77: koszi! ketszemelyes autos jatekra neha-neha ra tudom venni az asszonyt, de ketto ilyen kozott altalaban eltelik egy par honap :D

[ Szerkesztve ]

(#1313) k. válasza doc (#1312) üzenetére


k.
őstag

Benne vagyok. Te kifizeted a 10 rugót, odaadod és én kipróbálom.

(#1314) doc válasza k. (#1313) üzenetére


doc
nagyúr

egy lepest kihagytal, mikozben odaadom a jatekot, te is nekem a tizest :D

akkor egyelore mellozom (ennyi penzt ugysem szivesen adnek ki jatekra), remelhetoleg fel ev mulva meg lehet venni harmadaron is :)

(#1315) james001 válasza doc (#1309) üzenetére


james001
veterán

én psp-n próbáltam ki de egy idő után nekem már túl nehéznek tűnt...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1316) David93Pecs válasza james001 (#1315) üzenetére


David93Pecs
tag

Én még ps3-on próbáltam ki először .:) Mert ugye ez volt szinte a legelső játék rá .
Ott sem toltam sokat,nekem is kicsit nehéz volt szerintem,és sz@r volt az irányítás.
PSP-n dettó ugyanez. :) Csak a grafika más.

(#1317) james001 válasza David93Pecs (#1316) üzenetére


james001
veterán

havernál kipróbáltam én is a ps3-as verziót az mondjuk jobban bejött mint az arctic edge,de asszem most lesz egy új rész is belőle Apocalypse néven ha jól tudom.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1318) doc


doc
nagyúr

koszi, akkor Motorstorm project egyelore ejtve :D

(#1319) David93Pecs válasza james001 (#1317) üzenetére


David93Pecs
tag

PS3-ra van újabb rész. A motorstorm 2. :) Az kicsit jobb lett az elsőnél de nem sokkal.
A ps2-es motorstorm-ot még nem próbáltam,mert addigra nem volt már ps2m...
Elvileg kedden már újra boldog ps2 tulajdonos leszek. :D

(#1320) doc


doc
nagyúr

basszus, pont most hozta a postas az Enthusia Racinget. pedig ma dolgozni akartam :U

(#1321) james001 válasza doc (#1320) üzenetére


james001
veterán

LoL :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1322) doc válasza james001 (#1321) üzenetére


doc
nagyúr

erot vettem magamon, harom verseny utan abbahagytam :D
eddig nagyon tetszik, a fejlodesi rendszere meg az uj autok megszerzese nagyon jo
a kezelese viszont eleg fura, pl hogy nem lehet az iranygombokra tenni a kormanyzast, csak az analogokra (ami a mar emlitett utangyartott joy miatt nem az igazi, de ma megrendelek egy gyari Sony-t, elvileg holnapra meg is jon), meg hogy neha egyszeruen nem veszi eszre hogy tokig huzom a kormanyt, csak megy egyenesen, de ezt a controller meg a sajat benasagom szamlajara irom :U

(#1323) james001 válasza doc (#1322) üzenetére


james001
veterán

én még nem nyomtam ezzel a játékkal de sok jót hallottam róla.
am én most versenyzős kategóriában a Toca Race Driver 3-at tolom,kicsit nehéz játék mert nagyon élethűre csinálták de király verdák és kupák vannak benne nekem nagyon bejön :K

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1324) doc válasza james001 (#1323) üzenetére


doc
nagyúr

abbol csak az elso resz van meg PS1-re, de az nagyon tetszett, mar eleve az hogy vegre egy jatek amiben tornek az autok :) (megvan a Destruction Derby 2 is, de az nem jott be annyira, tenyleg, nem erdekel valakit? :D)

(#1325) David93Pecs válasza doc (#1324) üzenetére


David93Pecs
tag

Na srácok. Ugy volt,hogy ma lesz meg a ps2-m,de a szemétgyerek nem hozta el...
Ott álltam 45percig... Most nézhetek másik gép után.

(#1326) james001 válasza David93Pecs (#1325) üzenetére


james001
veterán

enyje...itt kötöttél üzletet a hardverapro-n?
am én is elakarom adni a ps2-met de még csak augusztusban és mennyiért érdemes elpasszoln?slim,kivan chippelve,sok játékkal de viszont már öregecske és az olvasófej nem szuperál már olyan jól...én 15e gondoltam mert egy csomó helyen is ennyiért láttam használtan némi hibával.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1327) doc


doc
nagyúr

tudok jatszani a Tourist Trophyval :C
reggel megjott a gyari Sony controller, ezzel mar egybol mas erzes, nagyon jo kis jatek, bar egy-ket verseny eleg nehez meg, de szokom :DDD

(#1328) David93Pecs válasza james001 (#1326) üzenetére


David93Pecs
tag

Miért? Rossz választás volt? :) Csomót üzleteltem már itt és eddig minden rendben volt...

(#1329) doc válasza David93Pecs (#1328) üzenetére


doc
nagyúr

nekem sem volt meg gondom, bar igyekszem elonyben reszesiteni azokat, akiknek van mar multjuk az oldalon
de ha jol ertem, nem buktal penzt (persze az ido is penz, meg a sok bosszusag...), ez a lenyeg

(#1330) David93Pecs válasza doc (#1329) üzenetére


David93Pecs
tag

Igen...Épp ezért nem gondoltam,hogy vlmi gigszer lenne a taggal.
Amúgy Doc kolléga is írt abba a bizonyos hírdetésbe amiről szó van.
Marcy03 a kedves kolléga aki nem hozta el a ps2-t...Azóta nem lehet elérni telefonon.
Vagy kivan kapcsolva vagy pedig nem veszi fel...
Egyszer felvette és mikor meghallotta h én vagyok azonnal letette...
Még kicsit várok,hátha válaszra méltat legalább privátban v msnen. De így is úgyis kap tőlem egy bazinagy fekete pontot majd...

(#1331) doc válasza David93Pecs (#1330) üzenetére


doc
nagyúr

igen, priviben is beszeltem vele, erdekes a tema, nagyon gyanusan olcson hirdet PS2-t, de kaposvari, igy abban maradtunk hogy mivel nem tudjuk megoldani a szemelyes talalkozot ugy hogy mindkettonknek megerje, ejtjuk a temat. postazas fel sem merult reszemrol, ez egyertelmu :)

(#1332) David93Pecs válasza doc (#1331) üzenetére


David93Pecs
tag

Ez sem postázással történt volna,hanem személyes átvétellel.
Mivel már előtte üzleteltünk így nem is gondoltam h ekkora tahó...
Ami érdekes viszont,hogy a hirdetést leszedte és tegnap délután küldött a ps2ről képeket is...
Úgyhogy tényleg nem értem,hogy miért csinálta amit csinált...
Na mindegy. A lecke fel van adva...

[ Szerkesztve ]

(#1333) james001 válasza David93Pecs (#1328) üzenetére


james001
veterán

nem az hogy rossz választás volt már 5 éve megvan,csak fejlődök (úgymond :D ) és veszek egy ps3-at azt kellenek hozzá játékok és azért adom el a drágát...fájó szívvel dehát a ps3-ra is gondolni kell. :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1334) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy PS2-öt nem tudjátok hol vállalnak chippelést, vagy talán tudtok működőképes PS2 emu.-t PC-re ami eredeti játékokal is müxik, szeretnék játszani a Final Fantasy X-2-vel csak sajna a Playstation 3 Slimem nem viszi a PS2 játékokat

(#1335) doc válasza tomgabor (#1334) üzenetére


doc
nagyúr

a chipelesrol ne itt kerdezz, tiltott a warez
mondjuk nekem van egy chipet FAT PS2-m, ha erdekel, elado lehet, nekem nem kell bele a chip :)

(#1336) tomgabor válasza doc (#1335) üzenetére


tomgabor
senior tag

FAT nem érdekel PS2-ből is Slimet szeretnék.

(#1337) tomgabor


tomgabor
senior tag

Van itt valakinek Playstation 2 és 3 is, mert a 2 grafikája érdekek hogy mire kell számítanom, hogy ne essünk túlzásokba a PS3 oldaláról a God of War 1-2 (mármint a 720p-s collection) legyen az adot.

(#1338) rudymester


rudymester
senior tag

Ha valaki akar PS1-re egy jó TPS-t, amiben tényleg csak menni kell és lőni, annak ajánlom a Gungage című játékot. Eszméletlen retro feeling és jó pörgős. 9 pálya van és nem lehet menteni! Vegytiszta lövölde a javából én nagyon jókat szórakozok mostanában vele.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1339) james001 válasza rudymester (#1338) üzenetére


james001
veterán

nem lehet menteni??de checkpoint csak van?vagy egyből végig kell vinned nincs variálás? :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1340) rudymester válasza james001 (#1339) üzenetére


rudymester
senior tag

Ha meghalok akkor van checkpoint természetesen, ha meg elfogy a 3 élet, akkor van folytatási lehetésg, csak a pontok nullázódnak. Ezért nem lehet nekiülni, mondjuk 20 percre, mert az kb az első 3 pálya. Menteni meg max a pontokat és a gyűjthető cuccokat szokta.

Youtube-on keressetek rá az LSD című ps1 játékra. Rettentően betegnek tűnik. Valahogy majd be kell szereznem.Némi infó róla angolul a wikipédiáról. Pl a zene megoldása is izgalmas: van 500 hang (pattern) és azokból kombinál valamit. Elég durva tripnek tűnik, epilepsziásoknak különösen nem ajánlott.

Pont ezért szeretem ezt a kis "ócska" gépet, mert a több ezer szoftver között rengeteg érdekesség található.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1341) doc válasza rudymester (#1340) üzenetére


doc
nagyúr

There is no action, nor is there any clear goal. The idea is simply to walk around and enjoy things in a dream environment.
eleg betegnek tunik, bar erosen 'mar nem szomjas' allapotban biztos elveznem :D

(#1342) james001 válasza doc (#1341) üzenetére


james001
veterán

hát igen ezt csak tudatmódosító szerek hatása alatt ajánlott használni :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1343) ldave


ldave
félisten

Esetleg tudja valaki, hogy ezeket hol lehetne megvenni? (első körben ebay/amazon mellőzve)

PS2 Vertical Stand, 9x-es sorozathoz kép, sajna a korábbi kerek talp nem jó hozzá, nincs csavarmenet a gép alján

Másik amit keresek egy vezeték nélküli gamepad lenne, ha jól tudom Sony nem gyárt ilyet, Logitech weblapján találtam egyet kép Logitech Cordless Action

A Slime draws near! Command?

(#1344) Thome


Thome
addikt

Hátha érdekel valakit:

Eladó olcsón 5db Playstation2 játék, egyben: LINK, KATT IDE

[ Szerkesztve ]

(#1345) zafirax


zafirax
csendes tag

Sziasztok,lenne egy nagy kérdésem:
Ps2 (slim verzió scph75004) fejcsere esetén a védőforasztást el kell ugye távolítani,de mivel még nem csináltam és még nem is láttam védőforrasztással el látott fejegységet így a kérdésem csak annyi lenne,hogy az a forrasztás jól észrevehető vagy legalább is egyértelműen látszani fog?
Bocsi ha teljesen idétlen a kérdés.Ha valaki tud,segítsen please.

(#1346) doc válasza zafirax (#1345) üzenetére


doc
nagyúr

ha alaposan megnezed a fejet, latni fogsz rajta jellegzetes kis forrasztott bogyokat, nalam 2 db volt beloluk (KHS-400B fej). ha kiveszed a regi fejet, ossze tudod hasonlitani a kettot, latni fogod hogy mi a kulonbseg a ketto kozott. na ezt a kulonbseget kell eltuntetni :)
NAGYON OVATOSAN egy forrasztopakaval szedd le a bogyokat, hogy megszunjon a rovidzar, aztan lehet berakni a gepbe
ha nem forrasztgattal meg, illetve nincs biztos kezed, inkabb kerj meg egy tapasztaltabb ismerost, merg ha szetegeted a nyakot, akkor az draga mulatsag lesz...

(#1347) zafirax


zafirax
csendes tag

Hello,köszi a választ.Így már asszem nem lesz gond.
Még talán annyit szeretnék kérdezni,hogy fejcsere esetén a fej "állását" be kell állítani vagy az alapból be van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#1348) doc válasza zafirax (#1347) üzenetére


doc
nagyúr

jo esellyel mukodni fog csere utan allitgatas nelkul is, de az igazi az, ha normalisan beallitod, ha mar ugyis szet van szedve, 2-3 perc alatt megvan

(#1349) james001


james001
veterán

nos megváltam a jó öreg ps2-től...sok évnyi játék után...dehát kell majd ps3-ra is játék :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1350) k. válasza james001 (#1349) üzenetére


k.
őstag

Én is megválok az orig szürke ps1emtől. Az összes gyári tartozék megvan hozzá, amit valaha kiadtak:D-kivétel a tv kábelek, abból csak a gyári van hozzá-.
Ehun vane:
Ultra-mega-giga-fullbrutál ps1 pack:D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.