Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Vettem 1 ps2-t. Van rajta 2 USB port. Megpróbáltam rádugni az usb-s joystickjaim , de nem kapott áramot, nem üzemelt vele.

Működésre bírható?
Mire való az a 2 USB port, ha nem erre?

Segítséget előre is köszönöm!

HUN_Thorpedo

(#7002) Cruxz válasza szabog4 (#7001) üzenetére


Cruxz
csendes tag

Szia! Hát az nem éppen arra való, a Sony-nak nem volt célja, hogy az eredeti helyett PC kontrollerrel használja bárki.

Az USB port például ilyenekhez jó:

Még nem hallottam róla, hogy működésre bírható-e, de minden bizonnyal egyszerűbb venni hozzá egy Sony-s kontrollert.

(#7003) taki01 válasza szabog4 (#7001) üzenetére


taki01
őstag

Max a DS3 vagy 4 kontrollereket tudod működésre bírni usb-n keresztül, de azt is csak softmoddal. Softmod indításához szükséges egy ps1 vagy 2-es kontroller.

[ Szerkesztve ]

(#7004) robogo81 válasza Cruxz (#7002) üzenetére


robogo81
aktív tag

Vagy ez:singstar mikrofon szett

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#7005) szabog4 válasza Cruxz (#7002) üzenetére


szabog4
aktív tag

Rendben, köszönöm!

Reménykedtem, hogy nem csak a kamerához és a kormányhoz jó azaz usb port.
Természetesen veszek, de, ha megoldható lett volna, akkor használom, ami van. :U

HUN_Thorpedo

(#7006) szabog4


szabog4
aktív tag

Szétkaptam a 2 joystickom (külön helyről származnak), kitarakarítottam isopropyllal, mert van 1 olyan gondjuk, hogy mindkettő fel-le pattog és nyomja az 'X'-et.
Gondoltam piszkos, az lehet a gond, de nem.

Nem lehet a ps2 problémája, mert az egyik barátom joystickjával jó illetve a másik ps2-n is ugyanezeket produkálták a karok.

Mit gondoltok ez minek a problémája lehet?
Veszek másikat, oké, de hátha menthetőek.
Nem tudom mi lehet. Úgy vélem, ha a kábel megtörik, akkor nem kéne üzemeljen, tehát azt kizárnám. :U

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#7007) szabog4


szabog4
aktív tag

Lenne még 1 kérdésem. Wireless kontrollernél 2db összeakad? Mind a kettő 2,4Ghz-es és be kell dugni mind a 2 foglalatba gondolom, nem?

Néztem HDD-t is lehet bele szerelni, úgy már egész fickós lenne, főleg, ha 2 Wireless joyyal is menne. :C :DDD

HUN_Thorpedo

(#7008) Viktor77 válasza szabog4 (#7005) üzenetére


Viktor77
titán

Sima usb-s pc-s kétgombos egeret használtam annó PS2-vel, AOE2-höz vettem direkt és működött.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7009) szabog4


szabog4
aktív tag

Van itt kaposvári esetleg, aki segítene 1 FreeMcBoot kártyát kreálni?
Pesten van ismerősöm, de mostanába nem megyek arra. :F

HUN_Thorpedo

(#7010) Imilenni


Imilenni
addikt

Érdekesség:
Az én kontrollereim rosszak, vagy valóban jobban kell itt nyomni a gombokat? (tudom nyomásérzékeny).
Van esetleg valami bevállt bolt, ahonnan tudnék wireless kontrollert szerezni?

Press "F" to pay respects.

(#7011) taki01


taki01
őstag

Azt hittem softver bug hogy nem megy a háttér ps2-n a main menuben, de nem az csak lemerült a gépbe az elem és az óra nem volt beállítva. Most hogy beállítottam forognak a háttérbe a kis fénylő gömbök :)

(#7012) taki01 válasza Imilenni (#7010) üzenetére


taki01
őstag

A nyomásérzékeny fólia kezdi megadni magát. Fóli cserével lehet orvosolni a hibát.
Nekem logitech wireless kontrollerjeim vannak. Nagyon királyak. Ha nem szeretnél felállni akkor érdemes beszerezni egy távirányítót is hogy ki-be tudd kapcsolgatni a gépet, mett kontrollerről nem lehet. A facebbok hiredetéseket érdemes nézni én is ott leltem rá erre kontrollerre. Ebay-n is szoktak lenni csak ott magas a szállítási költség.

(#7013) Tex Murphy válasza szabog4 (#7009) üzenetére


Tex Murphy
tag

Tudsz csinálni otthon magadnak is. Még mőkolt gép sem kell hozzá.
Itt a leírás, hogyan:
[link]
Én is így csináltam, pöpec.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7014) vargalex válasza Tex Murphy (#7013) üzenetére


vargalex
félisten

Tegyük hozzá, hogy akkor, ha jó a DVD olvasója...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7015) Tex Murphy válasza vargalex (#7014) üzenetére


Tex Murphy
tag

Ja... persze. Ezt elfelejtettem.
Más. Mekkora pendrive-ot kezel a PS2?
USB HDD is működik?

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7016) taki01 válasza Tex Murphy (#7015) üzenetére


taki01
őstag

2TB-t szerintem lekezeli.

(#7017) Tex Murphy válasza taki01 (#7016) üzenetére


Tex Murphy
tag

Sata HDD-t kezel 2 TB-ig, de pendrive helyett USB-s HDD-t is lehet használni?

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7018) taki01 válasza Tex Murphy (#7017) üzenetére


taki01
őstag

Lehet usb hdd-t használni de figyelembe kell venni, hogy a ps2-n csak usb 1.1 van és lassabban töltenekbe játékok mint dvd-n és videok is akadozhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#7019) Tex Murphy válasza taki01 (#7018) üzenetére


Tex Murphy
tag

Király. Akkor nem is kell Fat PS2 Network Adapterrel. Elég egy Slim is nagy USB-ás HDD-vel.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7020) Imilenni válasza Tex Murphy (#7019) üzenetére


Imilenni
addikt

Pendrive-ot használok, rengeteg idő mire egy 4+GB-os játékot felteszek rá.
Néhány nem is megy, pl az Underground 2 :R

Press "F" to pay respects.

(#7021) szabog4 válasza Tex Murphy (#7013) üzenetére


szabog4
aktív tag

Megnézem köszönöm! Nincs kéznél mókolt gép! :DDD

HUN_Thorpedo

(#7022) HaZsolt


HaZsolt
őstag

SCPH-75003 Típusú modelt ha veszek akkor tudom használni Magyarországon minden probléma nélkül? Viszi a magyar régiós játékokat/ lemezeket? 04-es a mi régiókódunk ugye, de ez a 03-as is PAL-os lehet valami ami miatt nem viselkedne úgy mint egy 03-as?

(#7023) taki01 válasza HaZsolt (#7022) üzenetére


taki01
őstag

(#7024) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Mennyire normális, hogy egy Modbo chippes fat PS2 DVD meghajtó szinte minden bekapcsolás és reset után 2 másodpercig hangosan berreg? Nekem azt mondták, ilyenkor állítja be a fejet...
Ettől eltekintve patent.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7025) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

PS2 IDE HDD-náé lehetnek problémák, hogy nem működik rendesen. SATA-s esetében is van ilyen gond vagy ott minden megy rendesen?

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7026) Adam0717 válasza Tex Murphy (#7024) üzenetére


Adam0717
csendes tag

Szerintem a kis műanyag ami a sínen csúszkál (ami oda vissza mozgatja a fejet) ki van kopva, ezért berreg. Nem állít be semmilyen fejet, baromság. Ha hangos akkor az lesz.
Vagy a tálca amibe be rakod a dvdt van valami kínja. Mindenesetre amíg rendesen olvas bármilyen cdt addig nem nyúlnék bele :R

My in-use PlayStation® consoles (34 in total): PlayStation® SCPH-1002: FreePSXBoot | PlayStation®2 SCPH-39004: FMCB 1.8 - OPL + ESR - 250 GB IDE HDD, SCPH-75004 Silver: Matrix Infinity FW 1.93 | PlayStation®3 CECHH04#1: OFW, CECHH04#2: CFW 4.90 Evilnat | PlayStation®Portable PSP-1004: CFW

(#7027) Tex Murphy válasza Adam0717 (#7026) üzenetére


Tex Murphy
tag

Köszi. :K
Haveromtól vettem, kicseréli egy gyári állapotú gépre.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7028) winhate válasza Tex Murphy (#7019) üzenetére


winhate
őstag

Most raktam mindket gepre usb hdd t.
1tb hdd siman viszi csak specko fat32 format kell neki.
Kb 4268mb ig kezeli a fileokat.
Lan game partyhoz tobb mint tokeletes.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#7029) Tex Murphy válasza winhate (#7028) üzenetére


Tex Murphy
tag

Kicserélte egy 10/10-es gyárira. 120GB-os HD van benne, ezen is elfért 40 játék. Egy ideig elég lesz. :K

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7030) HaZsolt


HaZsolt
őstag

van rá esély hogy ez eredeti?

(#7031) Tex Murphy válasza HaZsolt (#7030) üzenetére


Tex Murphy
tag

Teljesen eredetinek néz ki, bár PS3 kontrollerből is úgy hallottam, hogy volt, ami megszólalásig olyan volt, mint a gyári.
Én simán megvenném eredetinek...

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7032) taki01 válasza HaZsolt (#7030) üzenetére


taki01
őstag

Én nem mertem még ebay-ről venni eredetinek látszó PS2 kontrollert. Mo-n találtam már jó néhány szép állapotban lévő kontrollert.

(#7033) szabog4 válasza winhate (#7028) üzenetére


szabog4
aktív tag

Üdv!

"...usb hdd..."? Tehát külsö merevlemezt rá lehet dugni? :))
Akkor nem kellene adapter.

HUN_Thorpedo

(#7034) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ps2 memóriakártyát honnan lehet még szerezni? Új eredeti lenne a legjobb.

(#7035) perge666 válasza HaZsolt (#7034) üzenetére


perge666
veterán

(#7036) Tex Murphy válasza perge666 (#7035) üzenetére


Tex Murphy
tag

Ezektől én semmit.....
Tavaly karácsonyra rendeltünk tőlük nem olcsó fülhallgatót. Nem az igazi, jeleztük, visszaküldenénk. Na azóta jön a futár a cuccért...

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7037) HaZsolt válasza perge666 (#7035) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ez nem eredeti sajnos!
Gyártó: Zhejiang. Csak rossz kép volt kirakva.

(#7038) perge666 válasza HaZsolt (#7037) üzenetére


perge666
veterán

Akkor passz.
Utángyártottakat találtam kishazánkban,de akkor eredetit már nemigen gyártanak.
Esetleg külföld.......de ott se hiszem hogy lenne eredeti,bár ki tudja.

(#7039) Tex Murphy válasza HaZsolt (#7037) üzenetére


Tex Murphy
tag

Na ezért sem veszek tőlük semmit. 'Véletlen' rossz képet tettek ki...
Használt szokott lenni Hardveraprón....

[ Szerkesztve ]

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#7040) winhate


winhate
őstag

Ps2 memkartya news ezt nezzetek mit talaltam:

[link]

Durvanak tunik a cucc.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#7041) szupermacs


szupermacs
veterán

Sziasztok!

Gondom lett a PS1 és Ps2 konzolommal.
PS1: Harry Potter játékkal vannak szakaszok, ahol a konzol mintha leállna az olvasással és újrakezdené, a játék maga kifagy és nem megy tovább reset után sem. A lemez épsége nem hiszem, hogy gond lehet, mert...
PS2: a PS1 játéklemezt betéve a konzolba, PS1 memókártyával együtt sikerül működésre bírni a bekapcsolással, azon a szakaszon is továbbjutok ahol PS1-en nem sikerült, olvassa a lemezt. Egyszer mentek a kártyára, utána viszont többet nem lehet, a kártya utána sérültnek tűnik a játék által...
PS1: a konzolba visszatéve a kártyát a játék még itt is sérültnek látja, ami egy formázás után megint működik viszont pár órás játék után nincs sok kedvem újra kezdeni.
Játék: Harry Potter and the Sorcerers Stone
Memókártya: 1 megás, nem gyári
A PS2 egy silver slim, nem tudom ez a típus mennyire volt problémás.

(#7042) csabiee


csabiee
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Még régebben vettem egy PS One-t (SCPH-102), és most megint elővettem kicsit nosztalgiázni. :)
Most tűnt fel, hogy a gépre az van írva, hogy 7,5V-os bemenetet vár, viszont én 12 V-os DC adaptert kaptam hozzá. Látszólag tökéletesen működik így is a gép, de rendben van ez, hogy 12V-tal használom?
A gép chippelve van, hogy másolt játékokkal is menjen, ha ez számít bármit.

(#7043) Cruxz válasza szupermacs (#7041) üzenetére


Cruxz
csendes tag

A memóriakártyával kapcsolatban én tapasztaltam már azt, hogy slim PS2 nem szereti az utángyártott PS1 memóriát. Azt hiszem fel sem ismerte a Browser-ben, fat PS2-nél viszont jó volt. Szóval erre a részre ez a tippem.
Elég összetett hibát írtál le, a PS1-el nem tudom mi a baj pontoson, haldoklik az olvasója talán. A PS2-nek viszont jónak kell lennie, a lemezzel és az olvasóval nem volt gond, akkor ha egy Gyári memóriát használnál remélhetőleg el is menthetnéd.

(#7044) szupermacs válasza Cruxz (#7043) üzenetére


szupermacs
veterán

Más játékot rendesen olvas, nincs baj. Talán a memókártya lesz a ludas, próbálok valahonnan szerválni egy eredetit. Van tippetek, hogy merre lehetne?

(#7045) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy 15 év kőkemény PC buzéria után megtöröm konzol szüzességemet, és megpróbálnék venni magamnak egy épkézláb PS1-et és egy PS2-t ráhangolódásnak.

Az összefoglalót elolvastam, de a hirdetések böngészésekor rá kellett jönnöm, hogy az ajánlott változatoknak a kifogása igen csak "szerencse" kérdése...
Halovány emlékeim vannak arról, hogy régen nagy biznisz volt ezen gépek chipelése, hűtéstuningja (ha jól emlékszem XBOX 360-nál is). Megy ez még most is? Van már megoldás a lézergondokra is? Mik az ajánlott módosítások?
Tartozékok terén (memóriakártya, kar, kábelek) ahogy láttam, még minden kapható. Mik az ajánlott márkák?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#7046) taki01 válasza Kristof9094 (#7045) üzenetére


taki01
őstag

Egy fat ps2 softmoddolt memória kártya, Network adapter és egy IDE HDD és akkor át van hidalva az olvasó meghibásodás.

(#7047) Shuty0419


Shuty0419
csendes újonc

Sziasztok!
Playstation 1 vásárlás előtt állok, és szeretnék kérdezni azoktól akik vágják a témát jobban mint én, hogy melyik modelre vadásszak? :)

Kizárólag playstation 1 jöhet szóba annak ellenére is, hogy van ps1 játékok futtatására más lehetőség.
Szóval melyik modellt érdemes keresnem? 1xxx nem játszik. :DD

Köszi a válaszokat!
Üdv
Shuty :)

[ Szerkesztve ]

(#7048) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Vennék softmod memóriakártyát, ps2-höz. Ha van valakinek. :) :R

(#7049) taki01


taki01
őstag

Ma szereztem a ps2-höz :))

(#7050) perge666 válasza taki01 (#7049) üzenetére


perge666
veterán

Jó kis TV,nekem is van egy hasonló ilyen célokra. :D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.