Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) ldave válasza simplicity (#1400) üzenetére


ldave
félisten

Én is nemrég vettem egy újat a lakásba (a régi otthon marad vidéken). Használtat csak megbízható forrásból éri meg, ki tudja hogy mennyire volt használva a gép.
Érdemes körülnézni a boltokban, talán kicsivel olcsóbban is meg lehet már úszni. Itt ok most 25900.

A Slime draws near! Command?

(#1402) simplicity válasza ldave (#1401) üzenetére


simplicity
csendes tag

köszike

(#1403) simplicity


simplicity
csendes tag

Nézegettem képeket, és rengeteg helyen láttam olyan PS-t aminek az eleje lapos. OLYAT nem akarok venni. Valaki megmondaná, hogy az scph-90004-esek mind ilyenek? Mer ha igen, az nem jó :( Nekem az tetszik aminek az eleje csíkos :K ha mind igy néz ki, akkor hányok! :W

[ Szerkesztve ]

(#1404) hegylako01 válasza simplicity (#1403) üzenetére


hegylako01
tag

Szerintem ja mind ilyen.
Küldtem neked PÜ-t.

(#1405) ldave válasza simplicity (#1403) üzenetére


ldave
félisten

Enyém is ilyen, a 9-es széria (beépített táppal) ez. A 7-es a csíkos, annak külső tápegysége van.

Picit meg is szívtam vele, mert vettem hozzá talpat is, de mint kiderült nem jó hozzá, mert ennek a szériának már más az alja és nem lehet rácsarozni a régi kerek kis talpat :(

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1407) k. válasza simplicity (#1403) üzenetére


k.
őstag

Nyugodtan hányhatsz, attól még ilyen lesz....

Nekem speciel tetszik.

(#1408) rudymester


rudymester
senior tag

Csináltam egy jó vételt a múlthéten. Egy srácnak voltak fennmaradó ps1 játékai, amiket már évek óta nem használt, mert a gépet eladta. A lenti pakk 3000 forint volt.

3 játék rendesen tokban van: Gran Turismo, Doom (Ultimate Doom és Doom 2 egy lemezen) és 360 Three-Sixty (ez egy versenyzős lövöldözős progi). 2 lemez csupaszon volt: Actua Soccer (karcos, még ki sem próbáltam) és egy motocross (karcos de megy). Grátiszba kaptamegy NTSC-s Medal of Honor-t. Na ehhez minden megvan és vékony amcsi tokban van.

Mivel a gépem nem chippelt, így nem tudtam mi lesz az ntsc játék sorsa, de beraktam a gépbe a próba kedvéért. A logó szerint SCEA játék és el is indította. Egyből örültem, hogy mégis módosított a gépem, de maga a játék már fekete fehér. A tv-m tudja fogadni a PAL60-at (xbox360nál), szóval megbírkózik elvileg az ntsc jellel. A kérdés: akkor most a gépem módosított vagy sem? Remélem ez így még belefér a topikba.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1409) simplicity válasza rudymester (#1408) üzenetére


simplicity
csendes tag

Szerintem nem. Az ntcs megy a PS-en. Csak annyi a gáz, hogy fekete-fehér.

(#1410) k. válasza simplicity (#1409) üzenetére


k.
őstag

Egy fenét fekete-fehér.
A régi CRT tvken fekete fehér, amik nem kezelik. LCD tvn semmi baj sincs vele.

(#1411) simplicity válasza k. (#1410) üzenetére


simplicity
csendes tag

Hopszika :))
ERRŐL nem tudtam!

[ Szerkesztve ]

(#1412) k. válasza simplicity (#1411) üzenetére


k.
őstag

Nemrég volt -kb 1 éve- egy ps1em ami chippelt volt. Rákötöttem 2 lcd tv-re, raktam bele NTSC játékot, és mindegyik színes volt.

(#1413) VaMik


VaMik
tag

Srácok, tud valamelyikőtök konzol szervizet Debrecenben és környékén? Előre is köszönöm a választ.

(#1414) hegylako01 válasza VaMik (#1413) üzenetére


hegylako01
tag

Google a barátod:)

http://playboxkonzol.hu/

Cím: 4024 Debrecen, Miklós utca 45. 4400, Nyiregyháza, Dózsa György u. 23
Telefon: 06 52 / 310 - 921 (nyitvatartási időben) 06 42 / 400 - 649 (nyitvatartási időben)
Nyitvatartás: hétfő-péntek: 10-18, szombat: 10-14 hétfő-péntek: 10-18, szombat: 10-14
Lehetőségek: Adás - vétel, Szervíz, Játékcsere Adás - vétel, Szervíz, Játékcsere

Életembe nem voltam bent. Ezért se ajánlani se fikázni nem tudom.
Fórumukon nem írtak róluk rosszat.

Remélem segítettem.

(#1415) rudymester válasza k. (#1412) üzenetére


rudymester
senior tag

Ez az, hogy az én gépem tudtommal NEM chippelt. A tévém meg tudja az ntsc jelet fogadni.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1416) simplicity válasza rudymester (#1415) üzenetére


simplicity
csendes tag

És a tv-d CRT?

[ Szerkesztve ]

(#1417) simplicity


simplicity
csendes tag

Valaki tudja hol lehet ps1-es játékokat venni?

[ Szerkesztve ]

(#1418) hegylako01 válasza simplicity (#1417) üzenetére


hegylako01
tag

Vaterán lehet bár indokolatlanul drága :(

Itt lényegesen olcsóbb [link]

(#1419) doc válasza simplicity (#1417) üzenetére


doc
nagyúr

pl nalam :D
konkret jatek erdekel?

(#1420) simplicity válasza doc (#1419) üzenetére


simplicity
csendes tag

Küldtem PÜ-t

(#1421) k. válasza rudymester (#1415) üzenetére


k.
őstag

Hát akkor azért nem megy. Csak chippelt -vagy eleve NTSC-s régióból származó- gép viszi a cuccost.

(#1422) rudymester válasza simplicity (#1416) üzenetére


rudymester
senior tag

CRT, de az utolsó generációból származik (LG) és biztosra tudom, hogy tudja az ntsc jelet is fogadni.

k. : Erre voltam kíváncsi, szóval egy chip nélküli ps2 is viszi az ntsc lemezeket, de csak fekete fehérben, tehát maga a gép nem tud belőle színeset varázsolni. Csak összehoztuk a választ. :B

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1423) ldave


ldave
félisten

Multkori ps2-es top10 hír révén elővettem a Shadow of the Colossus lemezem kicsit nosztalgiázni. Látom a menüben, hogy van progressive scan opció, azonban ha bekapcsolom akkor teljesen sötét lesz a kép, pedig a TV--m tudja a 480p-t. Esetleg valaki találkozott már ilyesmivel? Mi lehet a gond?

A Slime draws near! Command?

(#1424) rudymester válasza ldave (#1423) üzenetére


rudymester
senior tag

Van hozzá megfelelő kábeled is? A sima RCA trión nem fog működni. Komponens kábel kell hozzá (de talán egy teljes bekötésű scart RGB is megfelel).

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1425) ldave válasza rudymester (#1424) üzenetére


ldave
félisten

Ah, köszi az infót, nincs ilyen kábelem, csak az alap ami jár a gép mellé. Gondolom erről lenne szó: link

A Slime draws near! Command?

(#1426) Viktor77 válasza ldave (#1425) üzenetére


Viktor77
titán

Nagyon ajánlott egy ilyen kábel. Nem kamu, ami oda van írva, hogy tisztább, élesebb kép. Szemmel látható a változás.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1427) rudymester válasza Viktor77 (#1426) üzenetére


rudymester
senior tag

A gyári kábel nem egy nagy valami, ráadásul miután vettem Scart RGB kábelt, azóta a tévét sem kell átkapcsolnom AV-ra, hisz magától megteszi ezt. :)

ldave:
A kép valamivel jobb, a színek jobban a helyükön vannak, részletesebb a kép. Ez utóbbi főleg az apró szövegeknél lehet látványos.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1428) ldave


ldave
félisten

Köszi az infókat.
Ahogy nézem gyári kábelt PS2-höz már nem nagyon találok neten, szóval a kérdés az lenne, hogy a PS3-hoz kapható komponens kábel jó PS2-höz is? Ugyanaz a kimenet a 2 gépen?

A Slime draws near! Command?

(#1429) ldave


ldave
félisten

Minap vettem egy komponens kábelt a PS2-höz és tényleg megéri a dolog. Észrevehetően élesebb lett a kép, ami főleg a szöveges részeknél jön elő (menü meg ilyesmi). Szóval ha valaki gondolkozik rajta de nem tudja, hogy megéri-e, az nyugodtan vegye meg a kábelt.
Arra kell még vigyázni, hogy a PS2 menüben is be kell állítani a kimentet.

A Slime draws near! Command?

(#1430) rudymester válasza ldave (#1429) üzenetére


rudymester
senior tag

Örülök, hogy bevált a cucc. :)

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1431) ldave válasza rudymester (#1430) üzenetére


ldave
félisten

Ja, bár először azért megijedtem rendesen :)
Kiveszem a régi kábelt, be az újat aztán bekapcs után csak hang és semmi kép, de a neten szerencsére találtam választ, hogy a menüben a video out-ot is át kell állítani. Még leírás is volt, hogy nyomd meg kétszer a fel gombot aztán X és így tovább :)

A Slime draws near! Command?

(#1432) joey0235 válasza simplicity (#1400) üzenetére


joey0235
aktív tag

Valakinek esetleg nincs meg a Naruto ps2 re és olcson eladná? :)

[ Szerkesztve ]

... No sacrifice, No victory ...

(#1433) ldave


ldave
félisten

Stratégiai játékok közül melyiket ajánljátok? Mindegy hogy RTS vagy körökre osztott. 1-2 játék még belefér az idei keretbe, és ilyen stílust még nem nagyon játszottam konzolon, kivéve a DS-t.

A Slime draws near! Command?

(#1434) rudymester válasza ldave (#1433) üzenetére


rudymester
senior tag

PS2-re nem volt sok. Most nagyon nem is tudnék mit említeni. PS2-re Age of Empires volt az tuti, meg volt pár távol keleti stratégia. A címét is megtaláltam: Romance of the Three Kingdoms. PS1-re van C&C és X-Com. Kb ennyi, konzolra nem nagyon volt ilyen. Látom van PSP-d arra is emlékszem valami stratégiára valamelyik 576-ból, de már nem emlékszem a címére. :(

Körökre osztott RPG-ből sok van ezekre a gépekre, de körökre osztott stratégia? Pasz, ja de, beugrott. Volt valami "Panzer". Ennyi tellik fejből, guglizni nem tudok, melóhelyen korlát van... :S

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1435) joey0235 válasza rudymester (#1434) üzenetére


joey0235
aktív tag

C&C az jó játék régen sokat játszotam vele! :R

... No sacrifice, No victory ...

(#1436) ldave


ldave
félisten

Köszi a tippeket! PSP-re FF Tactics-om meg Pataponom van, ami stratégiának mondható.

Igazából onnan jött az ötlet, hogy minap néztem mai konzolokra kiadtak mbár egész jó rts-t, mint Ruse meg Red Alert 3-, aztán gondoltam hátha van ilyesmi PS2-re is.

Gugliztam közben kicsit és első körben ezeket néztem ki:
Giants: Citizen Kabuto
Full Spectrum Warrior
Disgaea: Cursed Memories

Most már csak ki kell deríteni melyikből van PAL kiadás :)

A Slime draws near! Command?

(#1437) Viktor77 válasza ldave (#1433) üzenetére


Viktor77
titán

RTS van ugye az Age of Empires 2 (ez működik bármilyen USB-s egérrel), TBS-ből van meg egy Heroes rész ami kijött PS2-re.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1438) neo1976


neo1976
csendes tag

Sziasztok!
Új ps2 vásárlásán gondolkodom,tartok,hogy a használttal megszivom. Működőképesek ezek az újak softmodba,mert inkább vennék hozzá memória kártyát,hogy menjen a biztonsági mentéses játékok is.
Egyáltalán érdemes ps2-öt venni még?
Köszi.

(#1439) hegylako01 válasza neo1976 (#1438) üzenetére


hegylako01
tag

Egy két hónapja vettem itteni eladótól modchipeset. Azt kaptam amit akartam, mindet olvas nincs vele baj.
Nekem nagyon megérte, nem játszom sokat, ezért nem akartam kiadni 40-50eft-t egy konzolért.
Szerintem megéri.

(#1442) ldave válasza neo1976 (#1438) üzenetére


ldave
félisten

Érdemes PS2-t venni, ha vannak rá olyan játékok amik tetszenek és szívesen játszanál velük :) Kaland, akció, verseny és RPG játékok legjobbjai várnak ezen a platfromon :)
Biztonsági mentésre és a chip-es megoldást javaslom, egyszerűbb és megbízhatóbb, mint a softmod.

A Slime draws near! Command?

(#1445) Mika1227


Mika1227
őstag

Be kellene árazni egy PS2-őt! Nem tudom itt beárazzák vagy hol kellene?
A gép az első kiadású PS2, 2 db eredeti kontrolerrel, memóriakártyával, 3 db játékkal vajon mennyit ér? :F

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1446) rudymester válasza Mika1227 (#1445) üzenetére


rudymester
senior tag

18-20 ezer körül eladható. Az a baj, hogy az ilyen csomagoknál a szoftver nem sokat ad az értékéhez.

Pl Vaterán láttam egy 50 ezres PS2 csomagot. Volt benne gitár, mikrofonok, 30 játék, kontroller meg minden ami kell, de ennyit szerintem senki nem érte.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.