Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) james001 válasza doc (#1199) üzenetére


james001
veterán

tod hogy értem hogy veszélyes :U :DDD
én nem merném szétkapni mert tuti csak rosszabb lenne utána :D
gondolom konzolstúdióból rendeltél(?)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1202) doc válasza james001 (#1201) üzenetére


doc
nagyúr

pontosan :)
talaltam tobb helyen is fejet, de meg a vateran is dragabb volt...

(#1203) nokia párti


nokia párti
őstag

Üdv mindenkinek!
Jó ismét itt lenni köztetek.
Sajna tegnap elromlott a ps2-m. Olvasófejcserére roszul.
A konzolok szervízébe csináltatott már valaki gépet? Milyenek ott?
Csak azért kérdem, mert ott a legolcsóbb.
Pont, akkor romlik el ez is amikor csinálom már a GT3-at.(60% és csak 3 hete van meg)

Csak már jönne el ez a November 2., de várom.

[ Szerkesztve ]

(#1204) james001 válasza nokia párti (#1203) üzenetére


james001
veterán

én csak psp-t javíttattam ott (bekapcsológomb csere és újraflashelés) de egész jó üzlet tényleg olcsóbb ott minden,vettem ott egy psp-s játékot is asszem... :DDD
mi lesz nov. 2-án? :B

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1205) nokia párti válasza james001 (#1204) üzenetére


nokia párti
őstag

GT5 megjelenés!!!!!!!!!!!!!!(hivatalos és már biztos is)
Na hát, akkor majd holnap kiderül.
Remélem holnap gyorsan megcsinálják, mert ez miatt nem akarom napokig ott hagyni a gépet.

(#1206) doc válasza nokia párti (#1205) üzenetére


doc
nagyúr

nem PS2-rol van szo? a GT5 PS3-ra jelenik meg...

(#1207) james001 válasza nokia párti (#1205) üzenetére


james001
veterán

jah téényleg :DDD az e3-as trailer alapján ütős lesz :K

doc:van neki ps3-a is :((( (mázlista)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1208) doc válasza james001 (#1207) üzenetére


doc
nagyúr

ja, ok, csak nem allt ossze a kep :)
a GT5 eleg eros indok a PS3 mellett... ha tenyleg annyira jo lesz, akkor en is beruhazok egyre, nehogymar az a resz kimaradjon :D

(#1209) nokia párti válasza james001 (#1207) üzenetére


nokia párti
őstag

Na, azért ez túlzás.
Annyiszor lefagyott már netezés közben, ne tudd meg!
De azért, jó kis gép. Jövő ilyenkor már biztos, hogy ott fog zörögni a gépben.

GT4 még mindig 99,8%?
Nekem igen, pedig minden megvan.
Holnaptól mikkorra kész lesz a a ps2, gt3 ezerrel!

(#1210) james001 válasza doc (#1208) üzenetére


james001
veterán

mondjuk én nemcsak a GT5 miatt vennék egyet :D
God Of War 3,Prince Of Persia Forgotten Sands,NFS Shift,Assassin's Creed 2 és még sorolhatnám :DDD

nokia párti:ó ne is mondd történtek dolgok a ps2-mel...legalábbis a memokártyával...letörlődött róla az összes adat...hosszú... :W

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1211) nokia párti válasza james001 (#1210) üzenetére


nokia párti
őstag

Pfffffffff, tudom milyen. Én is jártam már így, csak még anno a PS1-nél.
De nekem, ha jól emlékszem csak úgy magától letörlődött minden, utána már nem is működött a kártya.
Rajta volt az összes crash bandicoot 100%-os kijátszásának mentése.
De még ez se hasonlítható, ahhoz a hosszú játékhoz.
Hát én, ha így járnák a GT3-al( az is egy hosszú játék) nem is tudom mit csinálnák?

Mi történt még vele ezen kívül?

[ Szerkesztve ]

(#1212) james001 válasza nokia párti (#1211) üzenetére


james001
veterán

semmi más működik rendesen és menti le ugyanúgy az adatokat...
de ezaz hogy nemtom mitől törlődött le valszeg amiatt lehet hogy a ps2-nek mostanában olyan hülyeségei vannak hogy azt érzékeli mintha nyitva lenne a teteje és ezért újraindítja a disk-et,és amikor menteni akartam vagy betölteni az állást akkor is ez lehetett a probléma és elszarta a memo-t :o
a gt4-el heteket szenvedtem azt most elszállt...de nemcsak az hanem a God Of War 1-2 és a többi hosszú játék :O

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1213) rudymester


rudymester
senior tag

PS2 USB portnak van még egy nagyon jó funkcóija: GT4 fotómódban egy pendrivera ki lehet menteni az elkészült képeket. 1,3mp a felbontás, nagyon jó háttérképeket lehet készíteni így.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1214) nokia párti


nokia párti
őstag

Na, voltam szervízben, nagyon jól megcsinálták, és ami fontos hamar!!! kop-kop-kop
5k volt összesen, szerintem megérte. Először nem akart beindulni, azt mondja a csávó lehet más baja is van,( rám hozta a szív bajt) de utána felhívta a másik szervízest az pedig egyből kiszúrta, hogy rosszul tette bele az olvasó fejet! Na de a lényeg, hogy most már jó, és nyomhatom a GT3-at.

(#1215) doc válasza nokia párti (#1214) üzenetére


doc
nagyúr

jo neked, en ma kicsereltem a fejet, de az ujjal is ugyanazt csinalja: PS1 jatekok mennek, PS2 jatekok es DVD film nem, bar a lemez formatumat felismeri es mutatja a browserben
megyek, nyomozok tovabb mi lehet a baj...

(#1216) nokia párti válasza doc (#1215) üzenetére


nokia párti
őstag

Nem lehet, hogy be kell állítani a fejet?
Egyébként vastag vagy vékony a gép?

A dvd-nél egyébként úgy próbáld meg, hogy hosszan nyomod meg a bekapcsológom,hátha.

[ Szerkesztve ]

(#1217) doc válasza nokia párti (#1216) üzenetére


doc
nagyúr

a fejet hiaba allitgatom szanaszejjel, ez a legjobb amit el tudok erni
vastag (30004)
hosszan? de akkor kikapcsol a gep :F

(#1218) nokia párti válasza doc (#1217) üzenetére


nokia párti
őstag

Hát pedig dvd-nél tényleg így kb 3- 4 mp-ig kell, ugyse?

(#1219) doc válasza nokia párti (#1218) üzenetére


doc
nagyúr

de miert kene masodpercekig nyomni a bekapcsologombot? :F attol csak kikapcsol a gep
ha berakok egy lemezt, akkor le kell jatszania, tok fuggetlenul attol hogy az CD vagy DVD

(#1220) nokia párti válasza doc (#1219) üzenetére


nokia párti
őstag

Hát én amikor megvettem az első ps2-met, akkor rögtön mondták is, hogyha dvd-t, vagy ps1-es cd-t, teszek bele, akkor hosszan nyomjam meg a bekapcsológombot, de hát lehet ez csak a vékonynál van így.

(#1221) k. válasza nokia párti (#1209) üzenetére


k.
őstag

Na vártam is, hogy mikor térsz vissza. Nekem is lenne majd mutogatni valóm-emlitem ide a ps1 egeret!(dobozos) a sony FlightSticket(akkora mint 2 ps1:D széltébe).és még mást is.
Most feküdtem rá a gt4re(gt4p kivégezve, suli miatt kevesebb időnk volt ismerössel tolni) szóval van még kaland:)

(#1222) nokia párti válasza k. (#1221) üzenetére


nokia párti
őstag

Na, hát sok sikert hozzá többet, mint nekem.
Én meg pont a GT3-ra szálltam rá nagyon már 65%-nál tartok.
Van ez a professional-ba az ff challanger, egyszerűen nem találok hozzá elég jó kocsit.
Nem emlékszel véletlenül, hogy mivel csináltad meg?

Na milyen új dolgok vannak?

Én most majd egy Driving force gt kormányt fogok venni, majd a GT5-höz.
20k-t simán megér.Addigra pedig, mikorra megjelenik a GT5 még sztem le is megy az ára.
Ps2 meg most lett csináltatva 4 év után megadta magát.(fejcsere)

(#1223) Phoenix05


Phoenix05
csendes tag

Hali!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy PS2-m, ami a játékaim egy részét nem hajlandó elmenteni (eredeti játékok). Vettünk egy 64 megás kártyát, hátha a másik rossz vagy kicsi, de ezzel is ugyanezt csinálja.
Mitől lehet ez? Rossz a gép vagy csak valami rosszul van beállítva. Tényleg jól jönne a segítség mert így nem lehet vele játszani.
Előre is köszi a választ!!!

(#1224) k. válasza Phoenix05 (#1223) üzenetére


k.
őstag

A kérdés az, hogy a régebbi szintén rossz kártya eredeti-e(Sony) vagy pedig nem. Illetve a másik fontos, hogy Slim vagy Fat ps2ről beszélünk-e mivel a slimek rühellik az utángyártottakat. És persze a Végén: Eddig működött-e vagy most állt elő a helyzet. Ha új a gép, és a kártyák nem gyáriak(64mb-s Sony pl nincs is) akkor az inkompatibilitás jött elő.

(#1225) elistvan


elistvan
senior tag

Elkezdtem játszani a Burnout 3-al. Nagyon magával ragadott és ahhoz képest, hogy milyen lassúcska pc-nek felelne meg a ps2, nagyon szép a látványvilága a programozók a maxot kihozták a gép képességeiből. Tud valaki ajánlani hasonlóan látványosan szép játékot? Legyen az szinte bármilyen kategória.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1226) Viktor77 válasza elistvan (#1225) üzenetére


Viktor77
titán

Hirtelen, gugliba beírva ezt találtam. Bár szubjektív lista, de vannak rajta valóban nagyon szép játékok. Kiindulásnak tökéletes.

MOD: És milyen érdekes, nagyrészt egybevág az IGN listájával.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1227) blazsey2 válasza Viktor77 (#1226) üzenetére


blazsey2
senior tag

Azért még a Resident Evil 4-et is idevenném.

PSN ID:blazseydr

(#1228) doc


doc
nagyúr

ez sem rossz cikk: a legjobb co-op jatekok

(#1229) james001 válasza elistvan (#1225) üzenetére


james001
veterán

sztem a Tomb Raider Legend és Anniversary is szép,de a Shadow Of Colossus a legszebb!

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1230) rudymester


rudymester
senior tag

Van valami tapasztalat a ps1 lemezek polírozásával kapcsolatban? A Metal Gear Solid lemezem egy helyen lefagyott és most már a játék menüje sem jön be, pedig ezen a részen már átjutottam régebben. Elég karcos a lemez, de jó árban volt anno.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1231) k. válasza rudymester (#1230) üzenetére


k.
őstag

Platinumshop
Náluk van lemezpolíroztatásra lehetőség!

(#1232) Bencexp


Bencexp
tag

Hello-hello. PS2 vásárlás előtt mit éredmes rajta megnézni (használtan venném ismerőstől (bár ő nem ért hozzá nagyon))?

Meg még annyi, hogy millyen csatlakozóval lehet összekötni egy Toshiba HDReady TV-vel? Van rá mód hogy HDMI-n vagy VGA-n kössem össze? :D

Jako vážně?

(#1233) Phoenix05 válasza k. (#1224) üzenetére


Phoenix05
csendes tag

Szia!

Megnéztem, a memóriakártyák márkája nem azonos a PS2 márkájával. A probléma kezdetektől fennáll, bár most van egy játék, amit régebben elmentett, most viszont már nem akarja. Azt elfelejtettem korábban mondani, hogy azoknál a játékoknál, amit nem ment el, vmi korrupt fájlt vagy vmi ilyesmit hoz létre a memkártyán.
Lehet, hogy ciki, de fogalmam sincs, mi az a Slim ill. Fat (ennyire nem vagyok járatos ebben), úgyhogy erre a kérdésedre nem tudok válaszolni.
Egyébként ha valóban az a probléma, hogy nem kompatibilisek a kártyáim a géppel, akkor ezzel nem tudok semmit csinálni? Feleslegesen dobtam ki ennyi pénzt az ablakon? És ha legközelebb játékot akarok venni hozzá, honnan tudjam, hogy az most jó lesz-e, vagy sem? Ez így tényleg elég gázos! :(
Még egy kérdés: hogy lehet azt megcsinálni, hogy másolt lemezt is lejátszon?
Bocsi, hogy ennyi kérdéssel zaklatlak, de nem tudok máshoz fordulni. :F

(#1234) k. válasza Phoenix05 (#1233) üzenetére


k.
őstag

Tehát, ugy tudod megállapítani, hogy slim vagy fat, a lemezt egy kis tálcára teszed rá-mint a pcknél- vagy pedig a gomb megnyomásakor felnyilik a cucc és ott rakod be. Plusz a slim baromi vékony.:D
Ha pedig slim és a kezdetektől nem mennek, akkor sajna azt kell mondanom, hogy igen feleselgesen adtál ki pénzt. A helyzet az, hogy csak eredeti Sonyt érdemes venni-és csak hivatalos helyen, pl media markt, Sony szalon, t többi helyen sokszor kamut árulnak- mert a többit nem szeretik.

A másolt lemez pedig itt cinkes téma, de ahhoz vagy chippeltetned kell-vannak boltok amik vállalják,(általában sarki zug konzolosok, de vigyázz mert kárositja sokszor a ps2-t) de ezt én nemtudom nekem nem módositott a gépem- vagy pedig a kártyára kell tenni egy filet-erre is vannak emberek akik végzik, de sajna konkrét személyt nem tudok mondani-

(#1235) jookomak válasza Bencexp (#1232) üzenetére


jookomak
őstag

Azzal sajnos nem lehet, csak Scart, vagy a piros fehér sárga rca kábellel.

(#1236) hodostamas


hodostamas
addikt

Hello.

Ismerősnek van egy ps2-ője.
Elvitték vmi ismerőshöz, ott meg a gyerek letörölte a 8MB-os kártya tartalmát teljesen.
Most nálam kötött ki, hogy kezdjek vele valamit, mert nem hajlandó játékokat elindítani, egyáltalán. DVD filmet simán visz.

Pár kör google után, arra jutottam hogy "Softmoddolt" volt a gép, tehát a mem kártyán volt a törés, amivel vitte az írott játékokat. Jól gondolom :F

Mit lehetne vele kezdeni?
Próbáltam leírás alapján a softmoddot, aztán utána nézem ahhoz meg chippelt gép kell elsőre, szóval az kilőve.
(nekem ez a PS téma nagyon szürke még :B )

[ Szerkesztve ]

(#1237) hodostamas válasza hodostamas (#1236) üzenetére


hodostamas
addikt

Hopp, most nézem csak hogy itt ez kényes dolog, elnézést :(

(#1238) elistvan


elistvan
senior tag

Létezi olyasmi szintű motoros játék ps2-n (nem kötött mint a mot gp) mint pc-n a motoracer volt?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1239) james001 válasza elistvan (#1238) üzenetére


james001
veterán

hát mondjuk ez nem olyan mint a Moto Racer de:Tourist Trophy.
a Polyphony munkája (Gran Turismo),eléggé élethűen van megcsinálva de nagyon király motoros játék,sokkal jobb mint a Moto Racer. :DDD

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1240) elistvan válasza james001 (#1239) üzenetére


elistvan
senior tag

Kösz, de én pont olyan árkád szerűre gondoltam mint az, nem ilyen fizikailag is vérprofi játékra. Tehát ne essek már fel rögtön az első kanyarban ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1241) rudymester válasza elistvan (#1238) üzenetére


rudymester
senior tag

Motorstorm: Pacific Edge. Motorok is vannak benne és a maga nemében igényes és látványos arcade zúzda.

Néhány találat csak úgy randomra:
MTX: Mototrax (valami crossos játék)
MX vs ATV Ebből sok variáns van, ez is inkább cross és quad
Külön ATV játék is van 4 fajta, de ugye ez quad mind.

A gyorsasági motorosokból meg főleg az SBK ismert, ez ugye superbike, de nem tudom mennyire arcade. Van még a Suzukinak meg a Kawasakinak is valami motoros cucca, de azokat sem ismerem.

Itt van az összes PS2 játék: [link]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1242) elistvan válasza rudymester (#1241) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszi a segítséget, utánanézek.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1243) ldave


ldave
félisten

Sziasztok!

Az elmúlt hónapokban hozzájutottam pár kaland-rpg játékhoz (persona 3 és 4, final fantasy 12, dragon quest 8, kingdom hearts 2, lucifer's call, shadow of the colossus és okami). A problémám az lenne, hogy a PS2-m tőlem 160km-re pihenget, de jó lenne ezeket a játékokat végigjátszani jelenlegi lakásomban.

Használt gépet nem szívesen veszek, úgy látom újonnan most úgy kb 25-27k-ért lehet PS2-t venni. A gondom az lenne, hogy ahogy írtátok a mai TV-ken nem túl jó a PS2 képe (nekem egy 32"-os lcd tv-m van). Ezen mennyire segít ha kompozít kábelt veszek, képminőség javulás scart-hoz képest?. Esetleg még arra gondoltam, hogy emulátort hívok segítségül (pcsx2), ahogy olvasom azzal lehet javítani a felbontást ha bírja a PC hardvere. Ezzel kapcsolatban milyen tapasztalaitok vannak?

Köszi.

A Slime draws near! Command?

(#1244) k. válasza ldave (#1243) üzenetére


k.
őstag

Én egy 32 colos Sony Bravian játszottam a gyári ps2 kábellel és mondhatom, hogy nem vészes a képe. Nem lesz olyan hűdeszép(10 éves HW ugye), de nem fogsz sikitva elfutni előle:D
Használtat egyébként nyugodtan vehetsz szerintem, csak jó helyről kell.

(#1245) Uchiha Obito válasza jookomak (#1235) üzenetére


Uchiha Obito
csendes tag

Vagy YpBpR komponens kábellel.

(#1246) rudymester válasza ldave (#1243) üzenetére


rudymester
senior tag

Használt gépet én már nem vennék, inkább gyűjtögetnék és egy újba fektetnék be. Az a biztosabb, soha nem lehet tudni, hogy egy használt mennyire volt megkímélve. Max ismerőstől érdemes így beszerezni egy gépet. Egy jó RGB kábel segíthet a jobb képminőség eléréséhez.

Más:
Sikerült poliroztatnom a MGS 1 első lemezét. Elég durva karcok voltak rajta. Eleinte lassan töltött, később már a játék menüéig sem jutottam el. A gépi polir segített, szépen fut. Vicces, hogy egy kis nyoma maradt a lemezen a gépnek, de ez egyáltalán nem befolyásolja a beolvasást. Igazából csak neon fényben látszik, valószínűleg a fekete lemezen nem lehet létrehozni ezt a tükör felületet.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1247) Energie X


Energie X
őstag

Nekem is volt ps2-m. Nagyon szerettem! De el kellett mennie... :O

1238: Motorstorm Arctic Edge. Az egy nagyon jó kis motoros játék :C

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1248) ldave


ldave
félisten

Ha jól tudom akkor PS3-hoz létezik olyan usb adapter, hogy a dualschock2-t csatlakoztatni lehessen a géphez. A kérdésem az lenne, hogy ezzel az adapterrel PC-re is rá lehet kötni a gamepad-et?

A Slime draws near! Command?

(#1249) k. válasza ldave (#1248) üzenetére


k.
őstag

Rákötni rátudod, a kérdés az, hogy van-e megfelelő szoftver hozzá.

(#1250) Energie X válasza ldave (#1248) üzenetére


Energie X
őstag

Elméletileg ő az: [link] A logic3 a gyártója úgy tudom, hogy szoktak mellékelni hozzá drivert, de meg kell kérdezni előtte a konzolboltot, nekik több vele a tapasztalatuk. Van még ilyen is: [link]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.