Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Sonja válasza Viktor77 (#1100) üzenetére


Sonja
veterán

Több Prologue is készült belőle? :F Erről se tudtam. :K Igaz, nem is szeretem. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1102) elistvan válasza Gbi82 (#1092) üzenetére


elistvan
senior tag

Mások meg a fatot mondják pedig, hogy nem melegszik, meg lehet bele vinyót tenni és a lemezbehelyezés is sokkal jobban van megoldva kevésbé karcolódik a lemez. Mennyi igaz ezekből?

Isti

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1103) Sirandrish válasza k. (#1095) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igazából FPS-t nem játszom konzolon..valami Kaland/RPG vagy hasonló kéne..ami miatt konzol a konzol :)
Jah és Slim lett, igen..mind az volt eddig :)

blazsey2 ezeknek a 80%ával már volt dolgom ugyhogy eléggé hasonló az ízlésünk :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1104) blazsey2 válasza Sirandrish (#1103) üzenetére


blazsey2
senior tag

Ha rpg akkor Dragon Quest 8,Champions of Norrath 1-2,vagy ott vannak az Onimushák azok is nagyon jók :K
Legalábbis nekem nagyon bejöttek.

PSN ID:blazseydr

(#1105) Sirandrish válasza blazsey2 (#1104) üzenetére


Sirandrish
legenda

a Dragon Quest engem is érdekelne de volt aki azt mondta hogy nagyon unalmas mert rengeteget kell benn szintezni,

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1106) Gbi82 válasza elistvan (#1102) üzenetére


Gbi82
tag

A slim egy bevált konstrukció ,mást nem igazán érdemes mondani róla.
Winyót úgysem fogsz használni hozzá, mert sok vele a macera, a lemez meg ha előírás szerint használod ,akkor nem fog karcolódni.
Én tuti nem vennék Fat-et.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1107) elistvan válasza Gbi82 (#1106) üzenetére


elistvan
senior tag

Az írott lemez tényleg rontja az olvasófejet? Illetve ha mégis bekrepál a fej honnan lehet a legolcsóbban szerezni?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1108) Gbi82 válasza elistvan (#1107) üzenetére


Gbi82
tag

1. Attól függ de ez már wareznak számít.
2. Felhívsz egy közeledben lévő szervízt, Google a barátod.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1110) elistvan válasza Gbi82 (#1108) üzenetére


elistvan
senior tag

Szerintem ez még nem meríti ki a warez fogalmát, csak az ha mondjuk árulnám őket vagy ha linket kérnék a játékokhoz nem? Én csak tanácsot kértem.

Isti

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1111) Gbi82 válasza elistvan (#1110) üzenetére


Gbi82
tag

Tévedsz.
Itt nem beszéljük ki a különböző Chippelési módokat és az ezekkel járó esetleges kellemetlen mellékhatásokat.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1112) elistvan


elistvan
senior tag

Az SCP 90004-es vékony szériával megy a Freemacboot? Valainek van ilyen irányú tapasztalata? Illetve mire érdemes odafigyelni, hogy minél tovább jól üzemeljen a gép? Volt a slimnek olyan szériája ami rossz volt valamiért? (tervezési hiba, rossz alkatrész...)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1113) Gbi82 válasza elistvan (#1112) üzenetére


Gbi82
tag

1. nem megy. csak a 90004-nál régebbi gépek bootíthatók.
2. Használd rendeltetésszerűen és akkor sokáig fog üzemelni.
3. Nem tudok kifejezetten rossz slim szériáról de mivel ezek már akár 5 éves szerkezetek is lehetnek, mindenféle meghibásodás előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1114) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Srácok..valaki nem játszik/játszott véletlenül a Soul Calibur III-al?
Az lenne a kérdésem hogy nem-e lehet belőni valahogy hogy X-t meg Kört meg ilyesmiket írjon? mert nekem olyanokat ír hogy "g" meg "a" meg mittomén..szóval semmi köze nincs a PS-hez...nem értem de marhára zavaró..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1115) james001 válasza Sirandrish (#1114) üzenetére


james001
veterán

sajnos nem.
a g a guard vagyis védekezés,a k a kick vagyis rúgás és asszem még a p van ami a punch vagyis ütés.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1116) Sirandrish válasza james001 (#1115) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez eddig rendben van csak éppen mikor játszom akkor ösztönből játszom és nem úgy hogy nah most rugok egyet így sose tudom megcsinálni az ilyeneket mikor hírtelen kell megnyomni a "G"-t pl :F

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1117) james001 válasza Sirandrish (#1116) üzenetére


james001
veterán

hát igen de azért bele lehet szokni,nekem is fura volt de aztán már ment egy kis gyakorlás és észbentartás után :)
de nemcsak a soul calibur használ betűket,a virtua fighter-ben is meg a dead or alive-ban is a g meg a többiek vannak :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1118) Sirandrish válasza james001 (#1117) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem elég ez :)
Meg éppen beszerzés alatt van a DBZ Budokai Tenkaichi 3...nah azt imádom még :)
Bár így se bírom eldönteni sokszor hogy mit is kéne mert jelenleg a SCIII, Okami, Odin Sphere pörög felváltva :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1119) james001 válasza Sirandrish (#1118) üzenetére


james001
veterán

hát ha már bunyós akkor Tekken :))
a dbz-re én is rá voltam kattanva,pár hónapot elvett az életemből :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1120) elistvan válasza Gbi82 (#1113) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszi. Akkor inkább az 70xxx-es széria irányába kutatok.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1121) Odin_James


Odin_James
tag

Be szeretném pótolni a kimaradt PS1-es játékokat, ezért úgy gondoltam, hogy veszek egy PS one-t.
Arra lennék kíváncsi, hogy egy 81 cm-es LCD-n milyen a játékok felbontása? Nagyon kockás?
Ilyenkor felskálázza a képet 720-ra?

[ Szerkesztve ]

(#1122) Viktor77 válasza Odin_James (#1121) üzenetére


Viktor77
titán

Nem. Szörnyű lesz, amikor elsőre meglátod. Persze, meg lehet szokni, de mindenképp tegyél egy próbát vásárlás elött.
Kérj kölcsön egy játékot valakitől, és nézd meg emulátorral (pSX, nem igényel beállítást), monitoron. Már 20"-as monitoron is durva, hát még egy 81cm-es tévén.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1123) Sirandrish válasza james001 (#1119) üzenetére


Sirandrish
legenda

nah nekem pont a Tekken ami nem jön be :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1124) rudymester válasza Odin_James (#1121) üzenetére


rudymester
senior tag

Én 51cm-es lcd-n láttam és nem volt valami egetrengető képe. Ha esetleg van a háztartásban valahol egy crt tv, akkor érdemes arra kötni. 72-es képcsöves tévén azért még élvezhetőek a játékok, igazából az lcd csak ront a képen. Játszható lesz, de nem lesz akkora élmény, mint crt-n.

A PS1 játékok felbontása 256x224 és 640x480 között mozog. Igazából kevés játék van, ami 640x480-as, a legtöbb játék a kettő között van valahol, ráadásul több játék is van, ami menet közben váltogatja a felbontását. Pl. a töltésképernyő nagyobb felbontású mint a játéktér stb. A tévéd skáláz minden esetben a saját natív felbontására.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1125) james001 válasza Sirandrish (#1123) üzenetére


james001
veterán

OMG!!miértnem? :Y

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1126) Odin_James válasza rudymester (#1124) üzenetére


Odin_James
tag

Viktor77: :R

Köszi a választ! :R

és ha PS2-n játszok PS1-es játékokal? Akkor is ugyanolyan kép fogad?

[ Szerkesztve ]

(#1127) rudymester válasza Odin_James (#1126) üzenetére


rudymester
senior tag

Persze, az is ugyanazt az élményt adja vissza. PS2 esetében be lehet kapcsolni javító funkciókat a PS1 játékokhoz. Gyorsabb töltést és egy "pixelmosó" effektet, ami a textúrákat kicsit elmossa, feljavítva a grafikát, viszont pár játék ilyenkor kifagy. A korai PS3-ak tudtak még PS1 játékokat lejátszani, ott nem tudom mit javít a gép.
Egy jó RGB kábel a PS1/2 esetében javít valamit a képen, érdemes lenne kipróbálni a tévéden mindkettőt. Ps1-et már 4-5 ezer forintért kapsz. Ha nem tetszik, ugyanannyiért el tudod adni, szóval a nagy anyagi bukás sem jelent kockázatot. Esetleg PS1 emulációja megoldható már egy átlagos pc-ről is, de ez szerintem már nem a topik témája.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1128) k. válasza Viktor77 (#1122) üzenetére


k.
őstag

Én egy 32 colos braviara kötöttem a kis ps1emet nemrég. Hát ami érdekes volt, hogy a kép szó szerint laggolt. Nem birta lekezelni ezt a kis felbontást a tv-720ps-. Szóval menni biztos, hogy menni fog de hogy irtó ronda lesz az fix.
rudymester:
Az összes ps3 viszi a ps1 játékokat. Csak a ps2eseket nem.Azt csak a 60gb-sok.

[ Szerkesztve ]

(#1129) Sirandrish válasza james001 (#1125) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nemtudom. nekem az valahogy nem jön be..ha verekedős akkor nálam a Nintendos Super Smash a top...utánna jön a DBZ Budokai Tenkaichi 2 és a Soul Calibur... :K

rudymester: bocsi már hogy így rákérdezek de te az 576os rudymester vagy aki egyszer videóban bemutatta a szobáját? :U

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1130) rudymester válasza Sirandrish (#1129) üzenetére


rudymester
senior tag

Igen én az vagyok. Az egyetlen az eredeti. ;) Az 576-ról átköltöztem a Gamer365-re. Azóta túl vagyok 3 költözésen, de az a szoba örök emlék marad. Igazi kocka-lak. :K Mondhatnám, hogy visszasírom, de nem. Azóta már van feleség, gyerek, de a gaming örök számomra és ebben megért párom is. Sőt, néha még ő is játszik. Főleg a CSI játékokat kedveli, de miatta vettük meg a Fable 2-őt. :)

k. :Ezt nem tudtam. Úgy emlékeztem, a slim ps3-akból már kivették a ps1 kompatibilitást. Ebből is látszik, hogy nem figyelem annyira a ps3-as dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1131) Sirandrish válasza rudymester (#1130) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen, az a szoba nem éppen a tipikus csajozós szoba volt, inkább tényleg az a kis kuckós kockalak...
Mondjuk nekem tetszett..magam sem értem miért :D ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1132) Odin_James válasza rudymester (#1127) üzenetére


Odin_James
tag

Köszi a választ!

Szerintem akkor a PS1 helyett PS2 lesz. Annak milyen lehet a képe egy 81 cm (HD Ready) LCD-n (remélem nem fárasztok senkit sem a hülye kérdéseimel)?

[ Szerkesztve ]

(#1133) Gbi82 válasza Odin_James (#1132) üzenetére


Gbi82
tag

Én kipróbáltam már PS2-t többféle Lcd-n, Plazmán, sőt tv kártyán pc-monitoron is, egyik képe sem nyűgözött le, maradok a sima képcsöves 72cm-es tv-nél, ha PS2-zni vágyom.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1134) Odin_James válasza Gbi82 (#1133) üzenetére


Odin_James
tag

Sejtettem. :((
Ez az egy dolog tart vissza attól, hogy vegyek egy PS2-t.

[ Szerkesztve ]

(#1135) k. válasza Odin_James (#1134) üzenetére


k.
őstag

Én lcdn is toltam. Normális a képe, csak egy jobb kábel-kompozit!- kell hozzá!

(#1136) Sonja válasza k. (#1135) üzenetére


Sonja
veterán

Normális a f.... :P Normális minőségű (10eHUF volt) komponens kábelem volt és LCD TV-re kötöttem, de látszott rajta, hogy CRT TV-re volt tervezve a gép. Plazmán jobb, mert jobban elmossa a részleteket, így CRT hatást kelt, de az se az igazi. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1137) k. válasza Sonja (#1136) üzenetére


k.
őstag

Nem tudom, ti ps3 szintet vártok egy 10 éves géptől? Én annak örülök hogy normálisan megy a cucc....

(#1138) rudymester válasza Odin_James (#1134) üzenetére


rudymester
senior tag

Ülj messze a tévétől és akkor majd nem látszanak a hibák annyira. :DDD
Szerintem biztos van az ismerőseid között egy PS2 tulaj. Kérd kölcsön a gépet és egy próba után okosabb leszel.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1139) Sonja válasza k. (#1137) üzenetére


Sonja
veterán

Én nem vártam semmit jót, mivel CRT-n se szép számomra.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1140) Gbi82


Gbi82
tag

Nem találtam jobb (élő) topicot ,hátha elfér ide.
Elkezdtem építeni egy pc MAME / Playstation 2 alapú Arcade gépet, részletek hamarosan.
Jelenleg itt tart a projekt.
[link]

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1141) Odin_James


Odin_James
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R Még alszok rá néhányat.

Gbi82: Mi az a MAME? :F Amúgy jól néz ki! :C

[ Szerkesztve ]

(#1142) Gbi82 válasza Odin_James (#1141) üzenetére


Gbi82
tag

Multiple Arcade Machine Emulator
Régi játéktermi játékokat emulál, van egy szép nagy 18Gb-os pack-om, kb 6000 játék.
De hogy visszakanyarodjunk a PS vonalhoz, egy PS2-t is szánok bele a verekedős játékok miatt.
TV kártyán megy a jel a monitorra és ilyen Joy lesz majd a pulton [link].

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1143) Odin_James válasza Gbi82 (#1142) üzenetére


Odin_James
tag

Ugyanilyen irányító van a Tekken 6 Arcade Stick Bundle-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Gbi82 válasza Odin_James (#1143) üzenetére


Gbi82
tag

Hát az hogy "ugyanilyen", kicsit túlzás.
Az enyém egy kifutott Ps1-es Joy 3K-ért vettem a Vaterán, a Hori viszont egy drága cucc, ráadásul wireless.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1145) Gbi82 válasza Gbi82 (#1144) üzenetére


Gbi82
tag

Kész a mű.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1146) doc


doc
nagyúr

wow, nagyon baba!
en is tervezem egy hasonlo szerkentyu epiteset, csak neki kene allni a szoftvert megcsinalni, de ido hianyaban... :(

van egy hulye kerdesem: PS1-es jatekot PS2-n hasznalva tortenik valamifele minosegjavitas, vagy ugyanugy nez ki mint PS1-ben?

(#1147) Viktor77 válasza doc (#1146) üzenetére


Viktor77
titán

Épp nemrég volt róla szó.

Van "gyorstöltés", van egy kis pixelelmosás effekt, cserébe viszont van néha fagyás.
Arról nem is beszélve, hogy nem tesz jót a PS2 fejének a cd.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1148) doc válasza Viktor77 (#1147) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, akkor nekiallok visszafele olvasgatni :)
nem tesz jot a fejenek? ez mit jelent? mondjuk amennyire tudom, a sony-fele mechanika alapbol hulladek (rengeteg gond volt a fejekkel, nekem is egy ilyen betegseggel kuszkodo PS2 van), csere utan is lehet belole gond?

MOD: mar meg is talaltam, nem kellett sokat visszaolvasni :)

[ Szerkesztve ]

(#1149) Gbi82 válasza doc (#1146) üzenetére


Gbi82
tag

Köszike.
Milyen szoftverre gondolsz? Emulátor létezik hozzá, frontendek is dögivel vannak, ha pénzbedobósra szeretnéd megcsinálni akkor az elég sokba fog kerülni, mert a játékok legtöbbje még jogdíjas és állam bácsi is elkéri a maga részét, nem is keveset.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1150) doc válasza Gbi82 (#1149) üzenetére


doc
nagyúr

egy olyan GUI-t akarok csinalni hozza, ahonnan teljesen transzparens modon lehet kezelni a kulonfele emulatorokat, lenyegeben egy teljesen altalanos programindito, rengeteg hasznos es latvanyos funkcioval, majd szolok ha lesz belole beta :D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.