Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1503) jocospeed98 válasza rudymester (#1500) üzenetére


jocospeed98
csendes tag

De azt HOGYAN KELL?MERT A NETEN SENKI NEM IR ILYENEKRŐL-,-
LÉTSZIVES TTTTTIIIIII ADJATOK NEKEM TANÁCSOT!amugy SCPH70004-em van,slim

Király József

(#1504) doc válasza jocospeed98 (#1503) üzenetére


doc
nagyúr

jo lenne ha abbahagynad az uvoltozest es a hisztizest
a neten rengeteg helyen van fenykepes leiras, en is az alapjan csinaltam

(#1505) rudymester válasza jocospeed98 (#1503) üzenetére


rudymester
senior tag

Google a barátod, én soha nem csináltam ilyet. Angol nyelvű oldalakon találtam én is infót, de nem az volt a gépem hibája, így nem is műszerészkedtem. Ha nem értesz hozzá, akár tönkre is teheted a gépedet. Én "kövér" géphez találtam leírást anno, nem tudom, a slimmel hogyan lehet megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1506) Dictator^


Dictator^
veterán

Playstation 2 Távirányitója képes kikapcsolni a PS2-t?

Van egy Onkyo erősitő, aminek a távirányitója be van programozva egy sony termékhez, kezeli is a trackeket ha audio hallgatunk de a kikapcsoló gomb egyszerűen nem megy.

Érdekelne, hogy a táv képes e kikapcsolni, és ha igen, akkor hogy? folyamatos nyomásnál kapcsol-e ki, vagy ha egyszer megnyomod?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1507) yolle29


yolle29
csendes tag

Sziasztok van egy ps2 esem és ki szeretném chippeltetni olcsón debrecenben ha valakinek van valami információja ezzel a dologgal kapcsolatban akkor ossza meg velem is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

yolle29

(#1508) rudymester válasza Dictator^ (#1506) üzenetére


rudymester
senior tag

Nekem van PS2 Fathez távirányítóm, ha hosszan nyomtam az off gombot, akkor kikapcsolt. Ha röviden nyomtam, akkor reset.

Nem tudom más távirányítóval kezelhető-e egyáltalán a konzol, nameg pl Slimeken már nincs is infra érzékelő (bár lehet némelyik szérián meghagyták).

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1509) Dictator^ válasza rudymester (#1508) üzenetére


Dictator^
veterán

Ez slim és van rajta, ugyanis az Onkyo távirányitóval, Sony termékre programozva tudunk irányitani. Csak a kikapcs nem megy.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1510) rudymester válasza Dictator^ (#1509) üzenetére


rudymester
senior tag

Úgy néz ki a PS2 kikapcsolásához más frekvencia kell. :F

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1511) Dictator^ válasza rudymester (#1510) üzenetére


Dictator^
veterán

Ezekszerint...azért köszi a segítséget.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1518) Viktor77


Viktor77
titán

Tisztázzunk pár dolgot.

1. Hirdetni a Hardveraprón lehet. Azért van.
2. Chippelésben, és warezkérdésben ne itt kérjetek segítséget. Hanem pl. ott, ahonnan letöltöttétek a játékot. Ezen a fórumon tilos a warez.

Töröltem pár hsz-t, ezekkel kapcsolatban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1519) pimmi


pimmi
senior tag

Hali kúj ps2 használló vagyok, két kérdés.........
ha kinyitom a lemeztálca tetejét, még forok kb 1 másodpercig a lemez, nem lehet ugy kivenni hogy ha felnyitom már áll ?
a másik hogy miből lehetne olcsón csinálni egy tartót a függőleges használathoz ,

köszi

(#1520) Viktor77 válasza pimmi (#1519) üzenetére


Viktor77
titán

Ilyen sürgős kikapni a lemezt? :) Ezt most nem igazán értem, illetve nem értem miért olyan nagy probléma ez.

Szerintem semmi perc alatt lehet hajtogatni egyet pl. a monitorok dobozanyagából (nem tudom pontosan mi a neve, olyan világosbarna papír).
Bár azt írtad, felnyitod a tetejét. Akkor elvileg slim-ed van. Na, most ha ezt függőlegesen szeretnéd használni, akkor minimum két kéz fog kelleni a lemez ki és berakásához, mivel rá kell pattintani a lemezt a forgatóra. Kényelmetlen lenne szerintem. A függőleges megoldás a fat változat esetében működik inkább.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1521) pimmi válasza Viktor77 (#1520) üzenetére


pimmi
senior tag

ok, köszi ,azt hittem ez is megy függőlegesen.
a lemezt azért kérdezem mert azt hittem valamit rosszul csinállok, megnyomom a tálcanyitot és m ikor felnyillik még forog, azt hittem elötte valamivel ki kell kapcsolni........

(#1523) pimmi


pimmi
senior tag

Új a ps2-öm, mennyire hangos másnak a venti?
csendes résznél hallom hogy teker, ez normális ?

(#1524) codnameLeon válasza modsp2 (#1050) üzenetére


codnameLeon
csendes tag

www.jatekaim.hu ti mit tudtok erről az oldalról ? Nekem nem sikerült beregizni mert kattolás után semmit nem csinál másnak sikerült beregizni ,de nem tud belépni . Egy srác álarc linkelgeti , ő váltig állítja hogy jó az oldal ,de nem tudom én meg még páran nem tudjuk használni , pedig nem tudom nem tűnik házi készitésünek , mert ahoz képest felvan töltve .
Valaki valami infó ? Valamit tud vele kezdeni ?

Kamikaze_Hun nagyon kinevetteti magát itt a hazugságaiban érdemes megnézni :) http://hardverapro.hu/apro/homefront_3/hsz_1-50.html

(#1526) rudymester válasza codnameLeon (#1524) üzenetére


rudymester
senior tag

Flash alapú az oldal elég erőteljesen, régen használtam én is. Próbálkozz más böngészővel, lehet annyi csak a probléma. Nekem jelszót nem sikerült vele megjegyeztetnem, pedig van rá lehetőség.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1528) codnameLeon válasza rudymester (#1526) üzenetére


codnameLeon
csendes tag

Értem megpróbálom mással is kösz szépen .

Kamikaze_Hun nagyon kinevetteti magát itt a hazugságaiban érdemes megnézni :) http://hardverapro.hu/apro/homefront_3/hsz_1-50.html

(#1529) joci9820


joci9820
csendes tag

a ps2t ha bekapcsolom az jön be hogy browser system configuraltion nem tud valaki segiteni?ha igen irjatok thx

(#1530) doc válasza joci9820 (#1529) üzenetére


doc
nagyúr

tehat benne van a lemez, de nem inditja el?
a talca mukodik rendesen, porgeti a lemezt? ha igen, jo esellyel fejhiba. ha chipelt, akkor tuti :D

(#1531) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Van egy Thrustmaster Ferrari kormányom, USB csatis, PC-hez vettem.
PS2-n milyen százalékkal működnek ezek teljes funkcionalitással?

Köszi!

(#1532) joci9820 válasza doc (#1530) üzenetére


joci9820
csendes tag

chipelt a ps2 slim és pörgreti a lemezt de mégse jön be

(#1533) doc válasza joci9820 (#1532) üzenetére


doc
nagyúr

mint mondtam, fejcsere
a slimhez nem olyan orult draga, viszont nem is birja sokaig. a masolt lemez meg kb olyan neki mintha csiszolopapirral dolgoznal rajta :DDD

(#1534) joci9820


joci9820
csendes tag

hevesen van szeviz ahol megnézik vagy egerbe?

(#1535) macskopite


macskopite
tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémám (lehet ez csak nekem új...)
Öreg fejjel vettem egy PS2-t, a számítógépemet nem használtam ki így eladtam...
Netezni meg elég a laptopom...

A lényeg, chippelt gépről van szó, kaptam is hozzá 50db írott játékot. Ezekkel semmi gond, olvassa szépen őket.
Szereztem egy eredeti ps2 játékot, de sehogy nem olvassa, meg sem pörgeti a lemezt a gép... Eredeti DVD-filmekkel szintén ez a helyzet...
Mi lehet a gond?

Üdv, Tamás

A beton házak között nem várnak csodák...

(#1536) Gaben1987


Gaben1987
tag

Sziasztok. Szintén "öreg" fejjel vettem egy PS2-t.
Egy 40" FullHD-tv-n használom. Komponens kábelem még nincs hozzá, de hamarosan lesz. Szeretném a lehető legjobban kihasználni. Kis keresgélés után találtam ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=QdFoiUxWy4U&NR=1
Ti biztosan ismeritek. Xploder a neve, ha minden igaz a legtöbb játékból tud 720p-t vagy 1080i-t csinálni. Rendelni már nem lehet. Valahonnan meglehet ezt szerezni?

(#1537) dudikpal válasza macskopite (#1535) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem az van h eredeti lemezeknél ki kell lőni a csippet?
A kombinációt ne kérdezd, csipje válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#1538) doc válasza dudikpal (#1537) üzenetére


doc
nagyúr

kiloni? :F
nekem chipelt gepem van, es kizarolag eredeti lemezeket hasznalok, de meg sosem lovoldoztem :D de a chip gondolom mukodik, a bekapcsolasnal legalabbis latszik a logoja

(#1539) dudikpal válasza doc (#1538) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha kikapcsolja és úgy mennek az eredeti lemezek, akkor a csip menüjében van vmi elállítva gondolom.

(#1540) kp78


kp78
addikt

Üdv!

PS2-höz mostanság milyen kormányt ajánlanátok, úgy kb. max. 15ezerig?
Ahogy visszaolvasgattam, még az sem mindegy, milyen játékhoz szeretném használni? :U
Előre is :R

(#1541) nokia párti válasza kp78 (#1540) üzenetére


nokia párti
őstag

Driving force pro-t. Milyen játékhoz használnád? :)

(#1542) kp78 válasza nokia párti (#1541) üzenetére


kp78
addikt

Egyelőre nem sok játékom van, ajánlhatnál pár jó autós /rally játékot is. :R
F1 is érdekel, nem tudom mennyire vannak jó F1 játékok.
Burnout3 van meg, ill. Colin2005, ezeket kaptam vele.

Esetleg boltot is tudsz ajánlani, ahol jó áron vannak kormányok? :R

Szerk.: ahogy nézem ezt már nem nagyon kapni :U

[ Szerkesztve ]

(#1543) doc válasza kp78 (#1542) üzenetére


doc
nagyúr

ha PS es autos, akkor Gran Turismo :C :R
aztan Enthusia Racing ami meg nagyon jo, illetve motorosbol a szinten Polyphony-s Tourist Trophy
nem rossz, bar lenyegesen gyengebb a NFS szeria
arcade jellegu, aranyos a Crazy Taxi

(#1544) kp78 válasza doc (#1543) üzenetére


kp78
addikt

:R
Utánuk nézek, mennyibe is fájnának ezek :)

(#1545) dudikpal válasza kp78 (#1542) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha meg kedved szottyan egy kis roncsderbihez, tudom ajánlani a Test drive - Eve of destructiont.
Versenyzés 8-as pályán, lakókocsival, egymáshoz lánccal kötve stb :D

[ Szerkesztve ]

(#1546) doc válasza dudikpal (#1545) üzenetére


doc
nagyúr

ez jol hangzik, ennek meg en nezek utana :D
hm, ebayen csak USA talalatok vannak, lehet hogy ebbol nem is volt PAL verzio?

[ Szerkesztve ]

(#1547) dudikpal válasza doc (#1546) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nemigen.
Más forrásból kell beszerezni ;]

(#1548) doc válasza dudikpal (#1547) üzenetére


doc
nagyúr

nem a forras a problema, ha tenyleg olyan jo akkor megrendelem az USA-bol, de menni fog az az en PS2-mon? mert ez ugye PAL-os, bar van benne egy Modbo chip. mondjuk kiprobalas jelleggel lehet hogy lewarezolom, aztan ha ugy mukodik, akkor elvileg az eredeti gyari is fog, ugye?

(#1549) dudikpal válasza doc (#1548) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Tsipp témában nem vagyok otthon.
Annyi biztos, h a softmodnak nincs gondja az ntsc játékokkal, úgy tudom.

(#1550) doc válasza dudikpal (#1549) üzenetére


doc
nagyúr

en sem, csak 'veletlenul' van chip a gepben, szoval fogalmam sincs hogy mit lehet vele csinalni es mit nem :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.