Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) v_angelus válasza rudymester (#1600) üzenetére


v_angelus
tag

ez nem jó hír, de köszönöm a válaszokat.

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#1602) cerka14


cerka14
csendes tag

Kicseréltem az olvasó fejet egy vadi újra , leforrasztottam azt a kis pontot is , szépen beraktam a helyére , és mostmár nem csak hogy a dupla rétegűt de az egyszerü lemezt se olvassa ... fel fogok robbani az idegtől , mit tegyek?

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#1603) doc válasza cerka14 (#1602) üzenetére


doc
nagyúr

beallitottad a feher fogaskerekes bigyoval? (marmint probaltad)?
amikor leszedted az antisztatikus vedoforrasztast, nem sertetted fel a nyakot, ugye?
amikor berakod a lemezt, felporgeti?

[ Szerkesztve ]

(#1604) cerka14


cerka14
csendes tag

"beallitottad a feher fogaskerekes bigyoval? (marmint probaltad)?" ezen mit értessz? vissza tettem a helyére , felpörgeti és csak olvasná olvasná de nem olvassa , a nyákot nem sértettem fel ez tuti .

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#1605) doc válasza cerka14 (#1604) üzenetére


doc
nagyúr

"beallitottad a feher fogaskerekes bigyoval? (marmint probaltad)?" ezen mit értessz?
pont azt :D tekerd addig a fej melletti feher fogaskereket ovatosan, amig teljesen le nem ejti egyszercsak a fejet, majd kb. 3-4 kattanasonkent (vagyis fogankent) tekerd az oramutatonak megfelelo iranyba, es mindegyik utan probald ki, elobb-utobb megtalalod azt az allast, aminel jol fog mukodni

(#1606) cerka14


cerka14
csendes tag

Hát pshez nem értek ,egy forrasztáshoz meg egy cseréhez mgé csak csak , köszönöm hogy leírtad majd ma este ha hazaértem melóbol tesztelgetem

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#1607) mephi666


mephi666
nagyúr

lenne egy kérdésem:

a ps2-nk egy kompozit kábellel van ráhúzva a 100centis fullhd-s tv-nkre és megérné-e beruházni egy komponens kábelre? gt4-gyel szoktam (főleg) játszani és csak egy minimális szellemkép figyelhető meg, ami annyira nem is zavaró... élvezhető ennek ellenére a játék... (pal verzió van, amit tudomásom szerint nem lehet úgy felskálázni fullhd-re, mint az ntsc-t)

komponens kábel esetén pedig lényegében az audió a kompozitra megy ugyanúgy, mint eddig? :U ...egyelőre nem nagyon foglalkoztam ezzel a témával és így tűnik logikusnak

lenne még egy kérdésem: minőségben hogy áll a sorrend "ps2 + hdtv" felállásnál? komponens > kompozit > scart?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1608) ldave válasza mephi666 (#1607) üzenetére


ldave
félisten

A gyári kompozit kábelt én lecseréltem komponens kábelre. Nekem is hdtv-re van kötve a gép. Nagy javulásra nem kell számítani, leginkább a szövegeknél, 2d-s képeknél vehető észre javulás, valamivel tisztább lesz, mivel én leginkább rpg-ket tolok így nekem megérte a dolog, könnyebben olvasható a sok dialógus, menürendszer.
Ami még előny, hogy átmegy a 480p jel is rajta, bár ezt nagyon kevés játék támogatja PAL kiadásban :( Itt egy lista:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_games_with_HD_support

A Slime draws near! Command?

(#1609) mephi666 válasza ldave (#1608) üzenetére


mephi666
nagyúr

köszönöm a listát, úgy látom, hogy a játékaim 100%-a nem támogatja :)

gt4-ben mondjuk a futó feliratoknál és a km/h-óránál észrevehető egy halvány szellemkép... olvasható és nem is erre figyelek főképp, tehát inkább most még sört veszek hétvégére kábel helyett ;] ...aztán március elején veszek egy ilyet azért: hátha ez a szellemkép megszűnik (végülis kompoziton a 3 vezetékből 2-n audio megy, tehát 1 marad a videóra... itt pedig színenként 1-1 vezetéken mehetne az analóg jel) jelen pillanatban 2-3ezer huf is megterhelő lenne...

ui: hm, project zero3 támogatná pal-on keresztül... egyik ismerős istenítette mindig (gameplay-ekből nekem is tetszett), felírom a listára a címet :) hm: shadow of colossus... szaporodnak itt a címek, csak nem lesz időm mindenre... (code veronica is megvan, de a gt4 jobban leköt egyelőre a kelleténél)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1610) bwoay válasza mephi666 (#1607) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez a sorrend így biztosan nem jó, a kompozitot írtad középre, pedig az garantáltan a legszarabb. én komponens kábelt még nem próbáltam (nem is találkoztam ilyennel), így arról nem tudok nyilatkozni, viszont scart-RGB-t használok, szerintem az teljesen egyenértékű a komponenssel. a kép jobb vele (nem látványosan), de a "lényeg", hogy a konzolt bekapcsolva a TV átvált a megfelelő csatornára, már ezért megérte :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1611) mephi666 válasza bwoay (#1610) üzenetére


mephi666
nagyúr

visszadugom akkor scart-ra és teszek vele még egy próbát :) habár nem teljesen értem a lényegét: scart-nál több tű van lényegesen, de hogy bontódnak szét ott a sávok? lényegében a ps2-ből kompoziton jön ki a jel és van egy közberakott rca-scart átalakító... nem hinném, hogy jobb lesz a kép, de az biztos, hogy kényelmesebb, mert nem kell a "source" gombot nyomogatni a távirányítón :) scart-tal próbáltam egyébként először a konzolt, de a gt4-et nem néztem vele... viszont a ps2-nek a manualjában mintha az általam is említett komponens>kompozit>scart sorrendet írták volna :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1612) bwoay válasza mephi666 (#1611) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem nem a rendszercsati a szűk keresztmetszet! ha jól megnézed, 10 pin van rajta, akkor pont kijön az RGB meg a stereo hang :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1613) ldave válasza mephi666 (#1609) üzenetére


ldave
félisten

Shadow of the Colossus, ez egy érdekes játék. Párszor nekiálltam, de végig még sose vittem, pedig megjelenés napján megvettem. Lehet hétvégén előveszem újra :)

A Slime draws near! Command?

(#1614) bwoay válasza ldave (#1613) üzenetére


bwoay
nagyúr

érdemes lenne végigjátszani, nekem katarktikus, semmihez nem hasonlítható élményt nyújtott. nehezen indult be, végül meg nem tudtam letenni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1615) ldave


ldave
félisten

Kábelekről beszélve jut eszembe: mint írtam nekem komponens kábellel van a gép egy hdtv-re kötve (32-es sharp fullhd tv). Tud a PS2 valahogy "rendes" 16:9 jelet kiadni? Mert hiába állítom át menüben vagy játékban, a tényleges kitett kép mérete nem változik, csak az arányok, de ugyanúgy ott a fekte rész a tv kép két szélén.
remélem érhető voltam :)

A Slime draws near! Command?

(#1618) juliska1


juliska1
csendes tag

Sziasztok.
Szereztem egy ps1-et nosztalgiázni.
Szeretném a játékaim biztonsági másolatát kiírni cd-re.
Mivel tudnám kiírni és hogyan?(Mármint hogy később is tudjak vele játszani ps1-en)
Privátban is szívesen fogadom a válaszokat.

Üdv

(#1619) doc válasza juliska1 (#1618) üzenetére


doc
nagyúr

a topicban tilos a warez (meg akkor is, ha biztonsagi masolatnak hivod oket)

(#1620) ldave válasza doc (#1619) üzenetére


ldave
félisten

Ha jól tudom a magyar jogszabály engedélyez legfeljebb 1 db biztonsági másolatot. Persze nem tudom, hogy ez a játékszoftverekre teljes mértékben igaz-e.

A Slime draws near! Command?

(#1621) doc válasza ldave (#1620) üzenetére


doc
nagyúr

viszont a masolasvedelem megkeruleset tiltja

egyebkent meg a 'mivel tudnam kiirni' kerdesre a valasz: ugyanazzal, amivel megcsinaltad :P

[ Szerkesztve ]

(#1622) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv! egy PlayStation 2 SCPH-90004 CB kb. mennyit érhet eladásra? az illető szerint egyszer használt, újszerű állapotban van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1623) kp78 válasza Mr.Csizmás (#1622) üzenetére


kp78
addikt

Nézd végig a hardveraprót, és döntsd el, mit ér meg Neked. Én 25 ezerért vettem januárban egy 2 hetes sértetlen példányt minden tartozékával(ajándékba kapott), +1 kontrollerrel, +1játék,+8MB memóriakártya. :U

(#1624) Csibcsala


Csibcsala
tag

Sziasztok! Slim-hez pwr 802w lézerfejet tud valaki? Köszi

Csak a porfelhőt látni. Sohasem menetelnek el idáig. Sohasem hagyják el a sivatagot. Amint elérik a sivatag határát, visszafordulnak.

(#1625) codnameLeon válasza Csibcsala (#1624) üzenetére


codnameLeon
csendes tag

Tudtok véletlenűl még használt vagy valami egyéb boltot ami komolyabb szinten árúl ps1 es játékokat ? Mert érdekel pár c ím

Kamikaze_Hun nagyon kinevetteti magát itt a hazugságaiban érdemes megnézni :) http://hardverapro.hu/apro/homefront_3/hsz_1-50.html

(#1626) rudymester válasza codnameLeon (#1625) üzenetére


rudymester
senior tag

Sajnos a boltok már nem nagyon foglalkoznak ps1 játékokkal, a legtöbbször csak hulladékok, kutyasimagatós izék, meg összetört tokos, karcolt lemezek vannak. Vaterán ki lehet fogni pár jó címet. Több jó játékot is szereztem jó áron, de az e-bay a kánaán, csak ott a régiókra is figyelni kell.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1627) bwoay válasza rudymester (#1626) üzenetére


bwoay
nagyúr

"kutyasimogatós" :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1628) Dave-11


Dave-11
tag

Helló! Gondolkodom azon, hogy veszek egy PS2-t, mert XboX360 és PS3 drágák. Szerintetek megéri, vagy inkább gyűjtsek a fent említett kettőre?

:D Semmi :D

(#1629) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ez is megtörtént.
Soha nem gondoltam volna, hogy valaha konzolom lesz.
Sony gyűjteményem gyarapítottam egy PS1 modellel.

Mivel nem játszom, csak "dísznek" és alkalmanként audio cd-k lejátszására szereztem be.
Persze, most már motoszkál bennem a kisördög, és nézek egy-két játékot rá, hátha kizökkent eme retro gép az eddigi világomból, és ki tudja, szerzek PS2-t, 3-at, PSP-t is :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1630) doc válasza mrlujoak (#1629) üzenetére


doc
nagyúr

Crash Bandicoot, imadni fogod :C

(#1631) mrlujoak válasza doc (#1630) üzenetére


mrlujoak
veterán

Köszi a tippet, utánanézek. :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1632) bwoay válasza Dave-11 (#1628) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt nyilván neked kell eldöntened. mondjuk simán eldől, ha megnézel youtube-on egy Skate (1,2 vagy 3) gameplay videot, és összeveted valamelyik PS2-es Tony Hawk epizóddal.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1633) kp78 válasza doc (#1630) üzenetére


kp78
addikt

Beszereztem kettő verziót is ebből, tényleg nagyon jó pofa játék, köszi a tippet :)

(#1634) doc válasza kp78 (#1633) üzenetére


doc
nagyúr

sokfele van belole, nekem a 2. es 3. resz jott be a leginkabb, ezek a jo kis 3D platformerek, de jo meg a Crash Bash, ezt tobben is lehet jatszani egyszerre

(#1635) mrlujoak válasza doc (#1634) üzenetére


mrlujoak
veterán

...én is rajta vagyok!

Bár most memkarit vadászok, jót, jóáron... :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1636) oliver186


oliver186
csendes tag

Hello!
van egy ps2 -esem és nem adja ki a lemezt.. 4 hónapja igy van.... ugy erölködik mind góliát..:S
Mit tehetek?
Ha szét szedem mire figyeljek oda?
Válaszokat várok!
Köszönöm!

(#1637) derapo


derapo
tag

Hali mindenkinek.

Keresek egy PS1 gamét. De nem tudom mi a címe.

Egy Resident szerű kalandjátékról van szó. Valami rendórök vagyunk,robotok,meg mitistudoménmik vannak ellenünk. Olyan szőke songoku fejű a föszereplü kék ruhában. Van egy elektromos késünk és egy felhőkarcolóben játszódik az egész.

Valaki nem emlékszik rá?

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#1638) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

helló!
valaki meg tudná mondani nekem hogy hogyan lehet internetezni ps2-vel?
chippelt ps2-ről van szó és slim.
előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1639) mrlujoak válasza oliver186 (#1636) üzenetére


mrlujoak
veterán

Megnéztem pár képet, a FAT PS2-ről, de az istennek nem vélek felfedezni lyukat rajta, ami a tálca kiadására szolgálna - mint a PC(...) CD/DVD Rom-ok esetében.

Ha találsz mégis, egy kb 2 mm átmérőjű lyukat a tálca körül (általában alatta) akkor azt egy tűvel megnyomva manuálisan kijön a tálca...

Sajnos nincs elérhető közelségben PS2, amin megnézhetem, hogy van-e lyuk, vagy nincs...

Kérem, erősítsen, vagy cáfoljon meg egy PS2 tulaj... :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1640) doc válasza mrlujoak (#1639) üzenetére


doc
nagyúr

en most 1000km-re vagyok a playstationomtol :D
de ha erolkodik a probalkozastol, akkor valoszinuleg be van akadva valahol, nem biztos hogy a 'lyukas' megoldas jo lenne
eleg konnyen szetkaphato a gep (az aljan van kb. 6-7 csavar), es onnantol egybol lehet latni hogy mi a baj

(#1641) mrlujoak válasza doc (#1640) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nekem volt egy LG CD tálcám, és ha rájött az 5perc akkor fogta magát, és nem adta vissza nekem a cd-m.
Szétszedtem, "lezsíroztam" a mechanikáját, és még ennek ellenére is néha, csak a tű izgatásával bírtam rendeltetésszerű cd kiadásra... :DD

A zsírozásról jut eszembe.
Tegnap szétszedtem a PS1-em - kíváncsi voltam az alkalmazott technológiára - és a minimális port kitakarítottam belőle, plusz a nyitógomb, a fedlapot nyitó és az olvasófej mechanikáját is beolajoztam.

Meglepően egyszerű, és ötletes felépítése van a PS1-nek. (SCPH-9002-es egyébként a drága)
Szereztem hozzá már 3 játékot - az általad ajánlott család/sorozat is tervben van, nyomozok is utána - meg memóriakártyát.
Az egyik - régebbi, SCPH-1200 - kontrollert még a hétvégén szétkaptam, mert a Select, Start, Analog gombhármas egyáltalán nem működött, így a rezgős kontroller belét is sikerült feltérképeznem...
A másik - már PSOne-hoz való SCPH-110-es - kontroller simán teszi a dolgát...

Örülök, hogy belevágtam a PlayStation világába, azóta már játszottam is jópár órát. Gyakorlatilag többet, mint eddig együttvéve összesen... (27 éves lennék) :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1642) doc válasza mrlujoak (#1641) üzenetére


doc
nagyúr

en is kb. 27-28 evesen vettem meg eletem elso PlayStationjet :D aztan valamikor tavaly (31.5 eves fejjel) jott a PS2 :D
ha szereted a szimulatorokat, autos jatekokat akkor a Gran Turismo kotelezo ;)
de a Crash Bandicoot tenyleg a(z egyik) legjobb jatek PS1-re, feltetlenul szerezd be, a masodik es harmadik reszt ajanlom :) volt egy Crash 3-am pluszban, de tavaly megkapta a Zasszony occse ajandekba, szoval nincs tobb folos...

(#1643) mrlujoak válasza doc (#1642) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, jómagam is szimulátoros, versenyzős berkekben gondolkodom.
...és persze az ajánlott játékokat is hajtom...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1644) doc válasza mrlujoak (#1643) üzenetére


doc
nagyúr

akkor tudok ajanlani majd PS2-re is :D
PS1-re nagyon jo volt meg a TOCA, fasza serulesmodell, azert az nagy kiralysag mikor a felig leszakadt hatso lokharitot huzza maga utan az auto, a motorhazteto meg egyszer csak elszall a kanyarban :C :R
a Moto Racer meg ugyan teljesen mas univerzumban jatszik, mint a zsenialis (PS2-es) Tourist Trophy, de egy kis agyatlan szaguldozasra nagyon jo

(#1645) mrlujoak válasza doc (#1644) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hmm, nagyon jónak hangzik a Toca.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1646) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Hihetetlen.
Egyre többet, és jobban játszom a PlayStation-ön, és már a Sony Ericsson Xperia Play is mozgatja a fantáziám.
Eleddig nem is gondolkodtam abban a modellben (inkább az Xperia Arc, vagy Xperia Pro), de ezek után egyre erősebb a késztetés...

ÁÁ, ez aztán a PS hatás...

Hagyom is magam sodródni az árral :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1647) doc válasza mrlujoak (#1646) üzenetére


doc
nagyúr

szo szerint ugyanigy voltam, most eppen hasznalt, occso PSP-n gondolkodom (de nem mostanaban, most nyaron komolyabb terveim vannak amihez sok penz kell...)
de az Xperia Play felcsigazta a fantaziamat, lecserelnem ra a mostani Xperia X8-at szivesen :D

(#1648) derapo


derapo
tag

Engem is elragadott a Playstation hatás..úgy kb 15..éve.

Nekem még japáni psx-em volt, 1001-es :)

Senki nem tudja melyik ez a game amiről írtam?

a 1637-es hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#1649) mephi666 válasza doc (#1644) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is belépek akkor a "klubba": 27 vagyok, eddig 1-2-szer játszottam ps-en (főleg ps1-en még vagy 15 éve, általános sulis koromban), viszont január végén vettünk tv-t és barátnőm áthozta a nem használt ps2-jét... gyorsan beszereztem a következőket: gt4 (nyomom folyamatosan már 1 bő hónapja és 60% alatt járok még mindig), resident evil - code veronica, nhl2006 :) barátnőmnek meg van: fight night3, tekken5 és még 1-2 fps, ami nem nagyon izgat... általában munka után ő farmville-en kapcsolódik ki, én meg gt4-en

én igazából ps3+gt5-ön gondolkozok, de elég nagy költség lenne, így egyelőre marad a gt4... meg ha minden jól megy, lesz god of war2-m is napokon belül :B nem hittem volna, hogy 15-20éves pc-s múlt után jobban le fog kötni a konzol... (habár ez írható a mostani pc-s játékok színvonalára is) csak kényelmes elfeküdni a fotelban, bekészíteni a hideg sört, bagót és így küldeni a versenyeket :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1650) kp78 válasza mephi666 (#1649) üzenetére


kp78
addikt

Én 32 évesen vettem az első konzolom (PS2), persze anno C64-en, meg PC-n rengeteget játszottam, de egy ideje a munka mellett semmi idő.
Aztán úgy döntöttem, hogy igenis veszek egyet, még ha hetente csak egyszer-kétszer veszem elő, akkor is :DDD
Igazából az ember örökre gyerek marad, csak a játékai változnak :DD
FPS játékokat annyira nem bírom konzolon, valahogy hiányzik az egér gyorsasága/pontossága, hogy merre/mire lőjjek.
De szimulátorokban nagyon jó :)
Majd ha megfizethetőbb lesz a PS3, tuti kipróbálom azt is, vagy egy xbox-ot. :U

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.