Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) doc válasza k. (#1350) üzenetére


doc
nagyúr

de szar, meg pisztoly sincs hozza :P

amugy nagyon csinos pakk, sok sikert az eladashoz :R

(#1352) k. válasza doc (#1351) üzenetére


k.
őstag

Volt pisztolyom is, de azt eladtam régebben. Megjegyzem a Sony maga sosem gyártott pisztolyt. Ha konkrétan azt is a csomagba raktam volna, akkor járt volna hozzá még 2 namco irányitó is, mert akkor Sony&Namco pack lett volna:D
Ez a 2. szürke ps1em. Az elsőt kaptam, és ahhoz akartam donornak venni egyet. Hát ezt megvettem, és jobb állapotban volt mint az eredeti. Azt eladtam, a stukival együtt:D

(#1353) james001 válasza k. (#1350) üzenetére


james001
veterán

nem is tudtam hogy volt hozzá ilyen dupla joystick-os lézerágyú :DDD :DDD
miért pont az ebay-re raktad föl egyébként?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1354) k. válasza james001 (#1353) üzenetére


k.
őstag

Hajaj, volt sokminden hozzá:D A ps2höz ehhez képest harmadennyi cuccot adott ki a Sony:D

Egyébként azért Ebay, mert ott biztos elviszik, ha nálunk kiirom, hogy 50 ezer, akkor 10 év mulva sem viszik el.

(#1355) james001 válasza k. (#1354) üzenetére


james001
veterán

mondjuk ja de nem túl drága kiküldeni külföldre?főleg ha ilyen nagy csomagról van szó.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1356) doc válasza james001 (#1355) üzenetére


doc
nagyúr

29 fontba belefer, amit ugyebar a vevo fizet :)

(#1357) james001 válasza doc (#1356) üzenetére


james001
veterán

ja igen most nézem a hirdetésbe.
no mindegy sok sikert hozzá k.!

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1358) k. válasza doc (#1356) üzenetére


k.
őstag

A pósta szerint annyiba kerül a külföldre való szállítás. :)

(#1359) elistvan válasza k. (#1350) üzenetére


elistvan
senior tag

Csak jó tanácsként (nem izélgetés): Jók cuccok, de a silány angolból egyből kiszúrják, hogy magyar vagy. Arra a leírásra még gyúrjál egy cseppet. Egyes többes szám. Múlt-jelen össze vissza. Ajánlom a zsibvásárt. Magyar oldal és nincs jutalék. Nem veszthetsz semmit.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1360) doc válasza elistvan (#1359) üzenetére


doc
nagyúr

es az miert baj hogy magyar? aki megveszi a cuccot, azt baromira nem erdekli, hogy milyen nyelven szidta az elozo gazdaja mikor nem sikerult otodszorre sem teljesiteni a palyat :)
tenyleg eleg docogos az angol, de a lenyeg ertheto
a zsibvasarnak meg plusz egy :)

[ Szerkesztve ]

(#1361) tresh válasza doc (#1360) üzenetére


tresh
addikt

Hello mindneki egy olyan kérésem lenne hogy aki ps2-nél softmod "okosítást" használja és rá ér püben meg keresne lenne pár kérdésem:) köszönöm

(#1362) tresh válasza tresh (#1361) üzenetére


tresh
addikt

mar megoldottam:)

(#1363) adams55


adams55
tag

Üdv Emberek!

Újonc vagyok. Kérdeznék pár dolgot, ami érdekelne a PS2-vel kapcsolatban.

Van egy ntsc-s PS2-m Japánból. Teljesen eredeti, nem chippelt.

Amikor megkaptam, kaptam hozzá egy USB Driver nevezetű cd-t, amivel be tudom olvastatni a játékokat, amiket kaptam hozzá (kb 30 db cd). Az usb-s lemezen lévő program neve amikor betölt, valami action replay program. Elég hülye inditása van a ps-nek, hogy bevegye az olvasó a másolt lemezeket, amiket kaptam hozzá.

Nem is ez a lényeg, hanem hogy szereztem eredeti játékot. Igaz, mind dvd-s game. Nem akarja elinditani őket. Olvastam , hogy fej hibás a ps-em "megszokta a cd-t". Biztos ez? Minden játékot olvas, amit eredetileg kaptam hozzá még anno. CD-sek mind. Olvastam azt is, hogy meg lehet takaritani a fejegységet. Hogy kell szétszedni egy ps2-t? Cd-s játékot szerintetek vinne? Kérlek titeket, segitsetek.

Típusa a gépnek: scph-30006

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#1364) doc válasza adams55 (#1363) üzenetére


doc
nagyúr

a masolt jatekok hasznalata koztudottan kinyirja az ocska Sony fejeket, jo esellyel cserelni kell, ami annyiba fog kerulni mintha veszel masikat (cserevel egyutt kb. 10K a fej)
meg lehet probalni allitani a fejen, de meg ha segit is, sokaig nem fog tartani

(#1366) adams55


adams55
tag

hogy állítsak a fejen?

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#1367) doc válasza adams55 (#1366) üzenetére


doc
nagyúr

(#1368) k. válasza k. (#1350) üzenetére


k.
őstag

No, ennek a csomagnak annyi. Nemrég betörtek a telkünkre, elvitték a csomag nagyrészét-gép, az egér, 2 joy, link kábel és még pár stuff- plusz a kis ps1em. Szóval maradjunk annyiban, hogy műszaki cikk alig van kint. A fenti asztalt-tv dvd, hifi- pl ugy lepakolták hogy gyak üres volt...
Na mind1, csak a bizti fizessen...

(#1369) doc válasza k. (#1368) üzenetére


doc
nagyúr

:Y
bazzeg
ha a zarat vagy ablakot/ajtot tortek be, akkor elvileg fizetni fog a biztosito

(#1370) k. válasza doc (#1369) üzenetére


k.
őstag

Ablakot törték be, ott másztak be. No mind1 már nem rágom magam rajta. :U

(#1371) adams55


adams55
tag

Hello!
Bocsi az újabb Postolásomért, de szeretném megkérdezni, mennyi az alapértelmezett ellenállása a scph-30006R Ps2 fejegységnek. (felső/alsó) És még annyit, hogy mennyivel erősítsem, gyengítsem az ellenállását. Előre is köszönöm! :R

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#1372) doc válasza adams55 (#1371) üzenetére


doc
nagyúr

merd ki hogy menni mielott nekiallnal, aztan szep lassan (1 vagy 2 fokonkent) tekerd a potit, ha mar 20-30 fokot tekertel, es meg mindig nem jo, az a fej alighanem kuka
de ha mar feszt allitasz, akkor nyugodtan rendelheted is az uj fejet, mert ez sokaig nem fog tartani, es garantaltan kinyirja a fejet rovid idon belul

[ Szerkesztve ]

(#1373) matthew94


matthew94
csendes tag

Sziasztok! nekem az a nagy problémám h kaptam eggyik ismerőstől es ps2 fat-et (50004) és nem olvas be semmillyen cd/dvd az eredetit se remélem tudtok segiteni köszönöm előre is Máté

(#1374) doc válasza matthew94 (#1373) üzenetére


doc
nagyúr

tisztitas, fejallitas, fejcsere, ebben a sorrendben

(#1375) matthew94 válasza doc (#1374) üzenetére


matthew94
csendes tag

köszönöm a gyors segitséget :)

(#1376) doc válasza matthew94 (#1375) üzenetére


doc
nagyúr

egeszsegedre :)
mindesetre ha a tisztitas nem valik be, az allitast es foleg a cseret olyanra bizd, aki tudja mit csinal

(#1377) Compaku


Compaku
tag

Hallo
Valaki megtudná nekem mondani hogy PS1 kontroller használható PS2höz is?
Mert csatlakozója ugyan az.

PÜ-re illik válaszolni!

(#1378) doc válasza Compaku (#1377) üzenetére


doc
nagyúr

igen, sima digitalis controllerkent mukodik, ugyanugy mint PS1-en (ez igaz visszafele is)

(#1379) Compaku válasza doc (#1378) üzenetére


Compaku
tag

Köszi a gyors választ!

PÜ-re illik válaszolni!

(#1381) elistvan


elistvan
senior tag

Tudna nekem valaki GTA hoz hasonló városban szabadon barangolható gyűjtögetős küldetéses akciójátékot mondani ps2-re? pl: a Bully szintén tőlük, de lassan végigviszem aztán kéne valami folytatás.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1382) james001 válasza elistvan (#1381) üzenetére


james001
veterán

ez hasonló bár én még nem próbáltam ki csak mondták hogy olyasmi mint a GTA:[link]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1383) doc válasza elistvan (#1381) üzenetére


doc
nagyúr

nem PS2, de kezikonzolon a Payback 1:1 tokeletes GTA ujrairas, eppen csak a terkepek masok :)

mostanaban Tourist Trophy-val jatszom, mikor megjott, 1-2 oranyi eses-keles utan elkonyveltem, hogy ezzel en sosem fogok tudni jatszani
most meg mar az a bajom, hogy tul konnyuek a versenyek :D nagyon jo kis jatek, de ahogy nezem, nagyon rovid lesz...

(#1384) james001 válasza doc (#1383) üzenetére


james001
veterán

hát ja én is csípem a Tourist Trophy-t,egyszer végigtoltam és igen rövid...de a végén vannak nehéz részek...
a most megjelenő GT5 mellé azért jól jönne egy TT2 is :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1385) k.


k.
őstag

Nu, gondoltam ide is leírom:
Vettem a telekre egy FAT ps2-t. 3900as széria, vagyis orig japán:)
Hibátlanul működik, sosem volt még szétszedve-szétfogom sajna, belül poros-. 12k volt, megérte maximálisan. Aztán vettem hozzá egy távirányítót mert dvd filmekhez lesz főleg, ugye a telken ellopták a dvd lejátszókat, na ez oda lesz. Namost a westendben a Sony szalonban vettem hozzá álló tartót is. Gyári Sony, volt kemény 500 forint:D Vicces volt kicsit, épp elöttünk adtak el egy 60 colos Braviat, meg egy BD házimozi rendszert, erre odaállitottunk az 500 forintos cuccért.:D. A távirányítóhoz kell egy vevő-ebben nincs beépitett gyári még- azt már megrendeltem a vateráról.2k lett, nem is drága. Tudom, összesen igy már bőven egy slim árát költöttem rá, de akkoris FATet akartam, méghozzá japánt, ez pedig teljesült, így nagy az öröm:)

A hozzá kapott joy is kiválló, kicsit megkarcolták pár helyen-szerintem a bolt volt, sajna nem tárolták öket külön, hanem össze volt sok más cuccal rakva. Hangja az mint a porszívó, de nem zavar, jó látni, hogy mikor fekszem és nézem a filmet, valami legalább dolgozik:D
No egy kép róla:

A képen a szintén aznap vett új Sony egerem is tartózkodik:D 18k nem is volt nagyon vészes érte, gyönyörű, és kényelmes:)

(#1386) joey0235


joey0235
aktív tag

Sziasztok nem rég vettem egy ps2-t és neten olvastam softmod kártyárol és azt szeretném kérdezni hogy ez milenne olyan mint a csipelés vagy mire való?
előre is köszönöm! :R

Üdv,
Joey

... No sacrifice, No victory ...

(#1387) james001 válasza joey0235 (#1386) üzenetére


james001
veterán

sajnos ez warez úgyhogy emiatt nem válaszolhatunk,kivéve pü-ben.

k.:használd egészséggel! :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1388) joey0235 válasza james001 (#1387) üzenetére


joey0235
aktív tag

oké azért köszönöm! :R
narutoval játszot már valaki ps2-n ? ha igen jo játék? :)

... No sacrifice, No victory ...

(#1389) titi01


titi01
csendes tag

Sziasztok.
Most vettem PS2 rácsatlakoztattam az LCD tévémre és fekete fehér minden :(
Légyszi segítsetek mi a gond?
Előrre is köszi.

(#1390) doc válasza titi01 (#1389) üzenetére


doc
nagyúr

nem NTSC a konzol, ill. a TV nincs NTSC-re allitva?

(#1391) joey0235


joey0235
aktív tag

egy ps2 csippelés menyibe kerül? :R

... No sacrifice, No victory ...

(#1392) xxman


xxman
senior tag

üdv!
a PS2 csippelése tényleg vesz a konzol élettartalmából (olvasó fej hiba ilyeneket hallottam stb) és hogy milyen játékot tudtok javasolni (FPS stílusú) ill. hol tudnám a legolcsóbban beszerezni.

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#1393) xxman válasza joey0235 (#1391) üzenetére


xxman
senior tag

csippelés 10-20e között van helytől függően úgytudom...
Én nekem megvan a Naruto Ultimate Ninja 3 és elég jó.

I just wanna have some fun.

(#1394) joey0235


joey0235
aktív tag

énis azt hallotam hogy a csippeléstől tönkre mehet a ps2 :O ezért nem nagyon akarom ki csippelni de a játékok elég drágák hozzá! :)

... No sacrifice, No victory ...

(#1395) simplicity


simplicity
csendes tag

Hali!
Most vennék egy ps2-t, de azt nem tudom mennek-e chippelés nélkül ps1-es másolt játékok.

[ Szerkesztve ]

(#1396) doc válasza simplicity (#1395) üzenetére


doc
nagyúr

nyilvan nem

(#1397) ldave válasza joey0235 (#1394) üzenetére


ldave
félisten

Hát nem tudom neked mi számít drágának, a PS2 manapság az egyik legolcsóbb konzol, szinte minden játékhoz hozzá lehet férni 1000-4000 Ft között használtan, akár még külföldről rendelve is, sőt sok esetben az a legolcsóbb megoldás. Ha ennyit se akar rászánni az ember egy játékra, akkor meg tökmindegy úgyis...

A Slime draws near! Command?

(#1398) xxman válasza ldave (#1397) üzenetére


xxman
senior tag

igen olcsó de még mindig vannak 9K is ráadásul nem tudod hogy ebbe a boltba van-e?

I just wanna have some fun.

(#1399) joey0235 válasza xxman (#1398) üzenetére


joey0235
aktív tag

hát igen én narutot akartam megvenni csak azis 8k volt anyit meg kicsit sokkaltam érte :U

... No sacrifice, No victory ...

(#1400) simplicity


simplicity
csendes tag

Nekem kb. 8 vagy nemtom mennyi éves a ps2-m, vettem hozzá játékokat, minden ok, erre tönkremegy :W
Épp ezért szeretnék újat venni.27.000Ft-ért megéri? Ha nem akkor hol vegyem :F

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.