Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) ladlac válasza Dagaddt (#50) üzenetére


ladlac
tag

Ment egy privát.

(#52) bisztriz


bisztriz
csendes tag

Köszi a tippet,megvan az ARMAX EVO,lemezre kiírva,de indítás után azt írja ..........

Please insert your Action Replay Max Hardware now.............Próbáltam körülnézni külföldi fórumokon,de nem értek semmit belőle.Az enyim MODBO slim.Nem tudom hogy ez probléma e.

(#53) ladlac válasza bisztriz (#52) üzenetére


ladlac
tag

Passz. :(

Próbálj meg betenni egy pendrive-ot. Bár nem hiszem hogy működik, valszeg' azt a kártyát keresi, ami a csalásokhoz kell (ugye eredetileg mindig is arra volt jó az AR).

Mondjuk érdekes, nekem működik.

(a chip meg nem hiszem, hogy problémát okoz)

(#54) Kötelező válasza bisztriz (#52) üzenetére


Kötelező
senior tag

Nekem is Modbo chippes Slim és müködik CD-ről az ARMAX EVO. Divx-et nem játsza le ugy sem, mp3-t igen de CSAK Cd-ről DVD-ről nem. Másra nemtom mire jó :F

:(

(#55) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kezdő PS2 tulaj vagyok, milyen rally-s játékot ajánlanátok? Kormányom nincs, nem is akarok venni.

(#56) Sirandrish válasza lugosi (#55) üzenetére


Sirandrish
legenda

WRC

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#57) Orochi válasza lugosi (#55) üzenetére


Orochi
csendes tag

WRC Rally Evolved :DD

Perfect World - a második otthon..

(#58) Neró válasza Dagaddt (#50) üzenetére


Neró
őstag

:W Sory.Elnéztem az oldalt. :W

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#59) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Ki melyiket ajánlja; chipelés,vagy boot dvd?
Nagyon szívesen fogadok minden előnyt/hátrányt!
Köszönöm szépen előre is! :R :K
Üdv. Márk

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#60) nokamiki


nokamiki
senior tag

Sziasztok. Lenne egy kis problémám a ps2-es gépemmel, és ennél jobb topicot nem találtam, arra hogy megkérdezzelek titeket, hátha tudtok segíteni. :))
Szóval az a helyzet, hogy nemrég vettem, került bele egy modchip meg vettem hozzá egy memkártyát. A problémám az, hogy kb a játékok 40% rosszul menti el a játákot. Ez azt jelenti, hogy elmenti ugyan, ki is írja hogy succesful, de visszatöltésnél kiírja, hogy Corrupted save file data.
Elmondom miket próbáltam már: - letöröltem mindent a kártyáról és próbáltam üresre menteni. (maradt a probléma)
- Újra megírtam a játékot, de azzal sem volt gond

Szerintetek mi lenne a megoldás?

Mielőtt elfelejteném... a memkártya gyári sony 8mb-s.

Segítségeteket előre is köszi.
ÜDV: Miki

V2 rider - Yamaha MT-01

(#61) hfrankee


hfrankee
senior tag

Helllo! Tudna valaki segiteni PS2 problemaban?Egyetlen egy jatekban(GT4), a mentesemet visszatoltesnel,valtozo allasnal,corrupted save data felkialtassal eltunteti.A gep nem buheralt ebbol adodoan a jatek is eredeti.A lemez joallapotban mas jateknal nem jon elo ez a problema.
kosz

(#62) runner 125 válasza hfrankee (#61) üzenetére


runner 125
nagyúr

A topik nagyon kihalt :( Én sem kaptam..

Egyébként; Múltkor olvastam valahol h elláttak egy PS2-t "fejvédelemmel" chippelés után... Ez pontosan mit takar magában? És ha nem látjuk el akkor mi van/lehet?
Köszönöm szépen...hátha vki.. :)
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63) Neró válasza runner 125 (#59) üzenetére


Neró
őstag

Boot dvd:

Előnyök:
Az első Apple iPod, amely szélesvásznú kijelzővel került forgalomba. Van benne Wi-Fi antenna, ikon alapú érintőlapos kezelőfelület és olcsóbb, mint a hasonló képességekkel ellátott iPhone. Zene, videó, kép megjelenítése és internetes böngészője azonos az iPhone-nal. Képes csatlakozni az iTunes Zenebolthoz. A tavalyi típusokhoz képest javult az egy akku töltéshez mért zene és videó lejátszás ideje. Meglepően vékony.

Hátrányok:
Kevésbé iPod-os az érzése, inkább olyan mint egy lebutított iPhone. A gyengébb minőségű kijelzőjén jelentkezhet a felcserélt fekete szín probléma (inverted black), vagy hibás pixelek. Ezek zavaróak lehetnek. Az iPod classic-nál rövidebb az akku ideje, kisebb a tárkapacítása, tovább tart az adatok atküldése és a zene minősége is gyengébb, nem biztos, hogy ez a legjobb válsztás. Nem adnak hozzá játékokat. Nem cserélhető benne az akku.

Erről tudtam összeszedni...

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#64) runner 125 válasza Neró (#63) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne is haragudj,de h jön ide az Iphone,Ipod?! :Y
Lehet én vagyok túl pihent de nem értem :B
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65) Neró válasza runner 125 (#64) üzenetére


Neró
őstag

Bocsesz kicsit férre néztem az oldalt ahonnan szedtem. :B

| www.diablohungary.hu

(#66) eddie17 válasza Neró (#65) üzenetére


eddie17
addikt

:D jól néz ki, boot dvd szó alatt

(#67) runner 125 válasza Neró (#65) üzenetére


runner 125
nagyúr

:DD :DD :DD

Azért én elolvasnám a "boot dvd"/chippelésre-re jellemző előnyöket hátrányokat.. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68) Neró


Neró
őstag

Emberi hiba, sajnos ez van... :D
Mindenki hibázik csak nem akkorát mint én. :DDD

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#69) runner 125


runner 125
nagyúr

Ennyire kihalt ez a topik?! :Y :(

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#70) Neró válasza runner 125 (#69) üzenetére


Neró
őstag

Sajnos igen.Ma már mindenki WII-t,PSP-t vagy ds-t vesz. :)

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#71) runner 125 válasza Neró (#70) üzenetére


runner 125
nagyúr

:O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72) runner 125


runner 125
nagyúr

Üdv!
Remélem vki tud ebben segíteni még...

Ps1 joystick-ja jó PS2-höz? :U

Köszönöm :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#73) bwoay válasza runner 125 (#72) üzenetére


bwoay
nagyúr

jó, bár ugye volt a PS1-hez a sima, analóg karok nélküli (nem dualshock),
azzal szerintem elég kevés játék kezelhető.
a sima dualshocknál meg a háromszög, kör, négyzet, X gombok
még digitálisak voltak, DS2-nél már azok is analógok,
tehát számít az, hogy milyen erővel nyomod be.
ezért ha olyan játékot játszol DS1 kontrollerre,
ahol adagolni kell az erőt (pl autós játéknál a gázt),
akkor ott nem lesz az igazi a DS1

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#74) runner 125 válasza bwoay (#73) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem.
Köszönöm szépen!
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

"Porosodott" a szekrény mélyén már régóta egy PS2-öm. Játszani csak 3-4 játékkal játszottam rajta, azokat hozzá kaptam. Szóval a kérdésem az lenne, h ha kiírok egy játékot dvdre akkor futni fog a játék? Nem tudom, h chippelt-e a PS, mert úgy vettem havertól régen és nem értek hozzá, az tudom, h kaptam tőle néhány írott játékot és azokkal úgy lehet csak játszani, h rádugok egy DVD REGION X KEY-t, plussz beteszek egy ehhez tartozó cd-t, majd a menüben kicserélem a cd-t és ott vannak számok és a 2-eset választom és megy a játék.

(#76) runner 125 válasza n00n (#75) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!
Akkor tuti nincs chippelve,az egy "boot cd"..azzal elvileg eredetinek látja az írott gémeket is.
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#77) James 08


James 08
tag

Héj ki csipeltesem :F

Most vettem decemberbe :C

De félek mer akkor nem veszik vissza és uszik a garancia :F

na mit csinaljak :F

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#78) n00n válasza n00n (#75) üzenetére


n00n
őstag

Kiírtam DVD-re egy játékot a lehető leglassabban, DVD Drecypterrel. Berakom a ps2-be, DVD Region X Key majd a 3 mas region választom, ahogy szoktam és nem indul el, kipróbáltam mind a 6 région semmi változás, valakinek valami ötlete?

(#79) Neró válasza James 08 (#77) üzenetére


Neró
őstag

Szerinte chipeltesd ki.A Ps nem könnyen romlik el.Nekem 5 évig kibirta szerelő nélkül. ;)

| www.diablohungary.hu

(#80) runner 125 válasza n00n (#78) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!
Nem tudom milyen chip van a PS2-dben,de valahol olvastam h a Modbo chipek nem mindig olvasnak be minden gémet. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81) runner 125


runner 125
nagyúr

..apropó... Olyan megoldás nem létezhet írott gémek olvasására chip nélkül,h egy fájlt szúrúnk írás írás előtt a lemezre-h eredetinek lássa.. :) :U
Köszi

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#82) James 08 válasza Neró (#79) üzenetére


James 08
tag

Kösz :K

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#83) runner 125


runner 125
nagyúr

Esetleg ha vkit érdekelne egy hibátlan PS2 Slim :R ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84) devergo007


devergo007
csendes tag

Hali!

Tudnátok segíteni??Olyan gondom van hogy van egy chippelt Ps2 slim-em.Modbo-735 chip van benne.Az a gondom hogy valami oknál fogva a memória kátyáról nem akarja törölni sehogy se a mentéseket.Azért akarnám törölni mert már nincs rajta hely.8Mb-os eredeti sony memória kátya.Hiába lépek a browser menübe és rá a memória kártya ikonra kiírja hogy loading aztán megfagy!!!Újonan vettem a memória kártyát is!Ja és az a pláne az egészben hogy ha elindítok egy játékot akkor a memóri kártyáról vissza tölti a mentéseket!Szóval nem értem hogy most mi van...Valakinek van valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#85) borisz33


borisz33
csendes tag

sziasztok!

beléptem én is a ps 2 konzolosok világába!
sikeresen vettem egy új chippelt gépet!
csakhogy valahogy nem akarja elmenteni az eredeti sony 8mb memoriakártyára a nehéz küzdelmmel megszerzett állásokat! ilyenkor mi a teendő?
egykét játéknál ment és ment is!!!!
de a kedvenc fifa 08- nál nemigen akar !
pedig már előkészítettem a kalapácsot a műhelyből! :-)

várom a segitő válaszokat!

köszi :borisz

borisz

(#86) Mappa


Mappa
addikt

Sziasztok!
a jövő héten PS2 szeretnék venni 35000HUF a gép plusz GT4+Tourist Trophy játékkal ehhez vennék még egy 8mb memókártyát 3500 ft ért gamestore-nál kérdeztem hogy chipelést válalnak és +6000 Ft ki chipelik nekem de választ arra nem kaptam hogy ha ki chipelik akkor a grancia ugrik :F most nemtudom megérné-e így, végülis a két játék ami kellene nekem azt adják hozzá de azért lenne itt más játék is amit kiprobálnék most dilemmázok hogy chipeltessem vagy ne :F

az első konzolom egy segamega drive 16-bit volt imádtam azóta semmi konzolom nem volt maradt a PC tehát így PS téren szűz vagyok :DDD

nem kötelező megadni

(#87) bwoay válasza Mappa (#86) üzenetére


bwoay
nagyúr

és minek akarod chipeltetni?
biztos nehéz lenne tartani a havi 5 rugót egy játékra...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#88) Mappa válasza bwoay (#87) üzenetére


Mappa
addikt

hát nemtudom

1.van egy két haver akinek van egy csomó játéka
2.pc re sem vettem eredeti játékot

de nem tudom azért meg nyugtató ha van garancia, de hallottam olyat is hogy van a chipelt gépre is gari na olyan jó lenne

bár ezzel a két játékkal is ellenék egy darabig azt akkor még mindig ki lőhetem ha akarom

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#89) bwoay válasza Mappa (#88) üzenetére


bwoay
nagyúr

1. és irigyled a haverokat a sok játék miatt? :)
2. egy PC-be nem is kell hw-esen beletúrkálni,
ha másolt játékot akarsz futtatni.

kilőheted később is, de minek?
nem éri meg azt a pár ezrest, amit PS2 játékokra akarsz költeni?
ez mégis hány játékot jelent? évi 5-6?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#90) eddie17 válasza Mappa (#88) üzenetére


eddie17
addikt

Hát igen a TT és a GT4 igen sokáig fog minőségi szórakoztatást adni Neked, ezt tapasztalatból mondom.

(#91) Mappa


Mappa
addikt

1. de ha kicsipeltetem akkor tudok játszani 100 is több játékkal
mellette szoló érv hogy bármilyen játékot lelehet tölteni

2. Ha nem újonnan veszem de csipesen használtan akkor ugyanott vagyok mint ha ujjonan vettem (pár ezer sporolás)
3. Ha megveszem a két gyári játékkal és semmi chip akkor van 1 év garanciám

meg itt most GT4,TT stb azért még bőven vannak játékok PS2 amik veszettűl jók kapásból 15-20 olyan játék ami nincs is PC-re ha azt meg darabonként megvenném számolva 5000 árral kb akkor már hol is tartok árban 50-100e Ft ami azért már már húzos

:W nincs olyan üzlet aki chipel is vállal rá garit ??? nemtudok olyat ?

bwoay,eddie17 nektek chipes a ps2-ők ?

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#92) Neró válasza Mappa (#91) üzenetére


Neró
őstag

Nincs olyan bolt.Van gari de ha kichippeled akkor ugrik.
Ennyi a történet.Gondolom tudod miért ugrik a gari.

| www.diablohungary.hu

(#93) Mappa válasza Neró (#92) üzenetére


Mappa
addikt

oké értem persze akkor azt én félre hallottam.Mindenesetre kichipeltem had tudjak már játszani azzal amivel akarok :U

nem kötelező megadni

(#94) devergo007


devergo007
csendes tag

Hali!

Tudnátok segíteni??Olyan gondom van hogy van egy chippelt Ps2 slim-em.Modbo-735 chip van benne.Az a gondom hogy valami oknál fogva a memória kátyáról nem akarja törölni sehogy se a mentéseket.Azért akarnám törölni mert már nincs rajta hely.8Mb-os eredeti sony memória kátya.Hiába lépek a browser menübe és rá a memória kártya ikonra kiírja hogy loading aztán megfagy!!!Újonan vettem a memória kártyát is!Ja és az a pláne az egészben hogy ha elindítok egy játékot akkor a memóri kártyáról vissza tölti a mentéseket!Valakinek van valami ötlete?

(#95) devergo007


devergo007
csendes tag

Amúgy nem chippelt PS2 nél is ugyanígy megfagy a memória kártya mikor törölnék!

(#96) devergo007


devergo007
csendes tag

Egy rossz mentés tönkre vághatja a memória kártyát?

(#97) bwoay válasza Mappa (#91) üzenetére


bwoay
nagyúr

az enyémben nincs chip. nem is lesz.
nekem bőven elég a warez PSP-n,
ott aztán meg is lehet nézni, ahogy minden lószart letöltök,
aztán kb tizedével játszom, mert a felhozatalból annyi a jó játék
(azokat meg úgyis beszerzem utólag lemezen)

az asztali gépeimet nem basztatom.
így legalább tényleg csak azt veszem meg,
amit érdemes, max körültekintően vásárolok,
az sem hátrány.

megszámoltam, most 11 játékom van,
a PS2-t meg tavaly április körül vettem (az x360 mellé),
az pont havonta egy lemezt jelent.
és megmondom őszintén:
olyan játékkal nem is akarok játszani,
ami nem ér(ne) meg nekem 5 rugót ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#98) devergo007


devergo007
csendes tag

Ha a memória kártyán van egy csomó mentés és hibás valamelyik ilyen esetben hogy lehet mindent lepucolni a memória kártyáról????Formázással nem engedi....

(#99) gerpap válasza Mappa (#91) üzenetére


gerpap
csendes tag

Szia én tudok egy olyan üzletet ahol chippelnek 2hónap garival és Moodboo Chippel.
Nemtudom hogy te hol lax ez Csepeltől 10percre van (Halásztelek) ott a Globagame-be ki csippelik kb 6ezerért további info:www.globalgame.hu :)

(#100) Mappa válasza gerpap (#99) üzenetére


Mappa
addikt

ok köszi de már megvan hol veszem igaz nincs garancia chipelve rá de jó bízom benne hogy jó lesz így is köszi még1x

nem kötelező megadni

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.