Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) ldave válasza doc (#1550) üzenetére


ldave
félisten

Fog vele menni NTSC játék, ha a tv-d is támogatja.

A Slime draws near! Command?

(#1552) doc válasza ldave (#1551) üzenetére


doc
nagyúr

koszi :R

(#1553) kp78 válasza doc (#1533) üzenetére


kp78
addikt

Valóban annyira káros a másolt lemez? :F
Meddig bírja akkor egy PS2, ha folyamatosan csak olyan van benne?
Persze gondolom ez nagyban függ a játéktól, hogy mennyit kell játék közben a lemezt matatnia.
Egyelőre csak eredeti játék van, de ha nagyon megrövidül a gép élettartama a másolt játékok miatt, akkor el is vetem ennek a lehetőségét.

(#1554) doc válasza kp78 (#1553) üzenetére


doc
nagyúr

a Sony vilag eleteben botranyosan fos olvasofejeket gyartott, a PC-s CD-olvasoktol kezdve a PS-ig mindenhol, ez van sajna...
arra nem nagyon lehet valaszolni hogy meddig fogja birni, mindenesetre a vastagban jobban birja a fej, a slimben kevesbe

(#1555) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Sziasztok. Metal Gear Solid 2 Substancben Virtual Mission módban kb. 95%-nál tartok a küldetéseknél, 6 karakterrel. Azonban van még vagy 4 kérdőjeles karakter amit nem nyit meg, és 55%-nál tartok az egész VM módban. Miért nem nyíl meg a többi karakter? Állítólag ha valakivel elérek 50%-ot akkor ad egy másikat, de én már mindegyikkel 80-95%-nál járok.

NHL, NBA, Soccer

(#1556) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Sziasztok!

Konzol téren sajnos nem nagyon vagyok otthon.
Munkatársamnak van egy chippelt PS2 gépe otthon.
Eredeti játékkal/filmmel nincs gondja, de még az írott játékkal sem, viszont az írott filmeket nem viszi. Olyat produkál mintha nem lenne benne lemez.
Van valami tippetek?
Thx! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#1557) ZeroCaptan válasza FoBCRaistlin (#1556) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Valszeg csak egy bizonyos dvd formátumot olvas be a gép, divx-et meg ilyesmit nem.

NHL, NBA, Soccer

(#1558) dudikpal válasza FoBCRaistlin (#1556) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Avikat csak softmoddal viszi pendrájvról.
Vagy ahogy én szeretem, a pcről lanon keresztül :))

(#1559) nokia párti válasza FoBCRaistlin (#1556) üzenetére


nokia párti
őstag

Tudom baromságnak hangzik, de hosszabban kell megnyomni a bekapcsológombot.

(#1560) FoBCRaistlin válasza ZeroCaptan (#1557) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Köszi mindenkinek!

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#1561) joci9820


joci9820
csendes tag

az hogy lehet hogy a ps2m csomó játékot nem olvas be de eggyet mégis beolvas

(#1562) dudikpal válasza joci9820 (#1561) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Fej döglődik. Ha fat, akkor egy network adapterrel kiválthatod a fejet, ha slim, akkor fejcsere vagy eladás alkatrésznek.

(#1565) Viktor77


Viktor77
titán

Hirdetni még mindig a Hardveraprón lehet. Köszönöm.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1566) kp78


kp78
addikt

Ps2 gyári kontrollerének az "X" gombja, ami autós játékokban a gyorsítás, az két állású?
Ha nem erővel nyomom, akkor nem gyorsít annyira. Mintha két állása lenne. Vagy csak képzelem? :U

(#1567) Viktor77 válasza kp78 (#1566) üzenetére


Viktor77
titán

Nem kétállású. Több, ugyanis analóg, mint minden gomb a controlleren a start és a select kivételével.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1568) cerka14


cerka14
csendes tag

Hellósztok . Kis segítséget kérek . Tegnap vettem egy guitar hero 5 játékot , dobbal gitárral mikrofonnal együtt ps2höz. Na már most , a gép nincs chippelve , csak eredeti softot futtat . Van is pár játékom amiket szépen kínlódás nélkül fel is pörget és elindít . De ez a vadiúj gh5 soft nem akar elindulni , sőt fel se pörgeti csak kattog és kattog .. Pedig orig játék ... szóval mi a fene baja lehet ? Azt nem hiszem h nem kompatibilis mert nincs leírva sehol hogy mivel az meg mivel nem .. ps2 azt ps2 . Nekem egy scph - 77004-em van.

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#1569) doc válasza cerka14 (#1568) üzenetére


doc
nagyúr

ha regi, vastag PS2-d lenne akkor azt mondanam hogy valoszinuleg meg a korai szeriabol van es nem viszi a ketretegu DVD-t
igy viszont gyanus, hogy kipurcant (vagyis purcanofelben van) a fej, a slimekben amugy sem birja tul sokaig
elso korben erdemes kicsit allitani a fejen, az egy idore megoldja a problemat, de elobb-utobb cserelni kell

(#1570) cerka14


cerka14
csendes tag

Hát én nem nagyon tudok belepiszkítani , mit merre kell állítani hogy meg ilyenek . Sajnos akkor ezt megszívtam mert tuti hogy az istennek nem fogja beolvasni . Azért köszi a választ

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#1571) cerka14


cerka14
csendes tag

Most pedig még 1 gondom akadt , csak a bajom van ... előbb utóbb elviszem konzol boltba és kichippeltetem az tuti .... vettemegy softmodos mem kártyát . Pendrive-ra raktam játékot , azzal nincs gond h ne ismernél fel , sőt le is játsza ... csak épp fekete fehér az egész ... mit tudnék ezzel kezdeni ? Mert az olvasófejhez nem piszkálok .... de az is csere lesz akkor majd.

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#1572) ldave válasza cerka14 (#1571) üzenetére


ldave
félisten

Fekete-fehér lehet pl azért mert a TV-d nem támogatja a 60Hz-es NTSC jelet, a játék amit rátettél a pendrive-ra pedig USA-ból van, vagyis NTSC jelet ad ki. Ezen a chip se fog segíteni. Vegyél PAL játékokat és nem lesz gondod :)

A Slime draws near! Command?

(#1573) cerka14


cerka14
csendes tag

Köszönöm ,végre érhető választ kaptam és kezdem átlátni a ps2-t . Mivel még új nekem bármennyire is nem új a ps2 . Még egyszer köszönöm .

Igyunk egy kis sört, hogy pálinkázhassunk amíg elkészül a forralt bor !

(#1574) joci9820


joci9820
csendes tag

ugy lehet ps2 szervizbe vinni hogy be van chippelve?

(#1575) dudikpal válasza joci9820 (#1574) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Természetesen lehet.
Kivéve ha garanciális javításra gondolsz.

(#1576) joci9820


joci9820
csendes tag

kösz a választ

(#1577) joci9820


joci9820
csendes tag

]egy fejcsere kb hány forint?

[ Szerkesztve ]

(#1580) doc válasza #59360000 (#1579) üzenetére


doc
nagyúr

jo lenne ha befejezned az idiota postok kuldozgeteset...

egyebkent a fejcsere fugg a gep tipusatol (fat vagy slim), ugy nagy vonalakban 8-10ezer korul erdemes szamitani ra

(#1581) Viktor77 válasza doc (#1580) üzenetére


Viktor77
titán

Befejezte. Egy laza 4-es reg volt, már nem ír többet (Jocival egyetemben).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1582) OnLy16


OnLy16
tag

Hali!

Bocsi eléggé nem vagyok otthon a konzol témában, azt szeretném kérdezni hogyha veszek a PChez egy USBs kontrollert (mondjuk egy logitech rumblepadot -ami igazából pont olyan mint egy PS2 kontroller) és azt rádugom a PS2 USB portjára akkor működni fog?

Köszi, és bocsi hogyha hülye a kérdés

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#1583) dudikpal válasza OnLy16 (#1582) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem fog.

(#1584) OnLy16 válasza dudikpal (#1583) üzenetére


OnLy16
tag

Köszi, kár:(

Akkor viszont szerintetek melyiket válasszam?

- Rumblepad 2
- Speedlink 360 stlye

Gyakorlatilag semmilyen konzolos előképzettségem nincs, úgyhogy mindkettő ugyanannyira (illetve ugyanannyira-nem) áll kézre. Főleg Fifa11 a cél:)

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#1585) Lipt0n


Lipt0n
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan lehet egy amerikai (ntsc) ps2-t rábírni, hogy lejátssza a magyar pal-os játékokat? Ugyanis kiírja az eredetiben vett játékokra (az összesre), hogy neki ps vagy ps2 formátumú lemez kellene, holott az van benne. Ha egy mód van rá akkor elkerülném ezt swapmagic izét, meg ha nem muszály akkor nem csippeltetném. Persze ha meg is kell csippeltetnem akkor sincs ötletem hol, vagy hogy kezdjek neki...

(#1586) ldave válasza Lipt0n (#1585) üzenetére


ldave
félisten

Gyárilag nem fogja lejátszani a PAL lemezeket az amerikai gép.

A Slime draws near! Command?

(#1587) Lipt0n válasza ldave (#1586) üzenetére


Lipt0n
csendes tag

Na eddig én is eljutottam...

(#1588) ldave válasza Lipt0n (#1587) üzenetére


ldave
félisten

Értem. Nemhivatalos megoldások léteznek csak erre, ebből a legegyszerűbb és legmegbízhatóbb a chip.
Vagy beruházol egy PAL PS2-re és akkor minden gondod megoldódik, ez official ;)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#1590) Viktor77


Viktor77
titán

A warez még mindig nem megengedett a fórumon. Ha egy letöltött játék nem megy a gépeteken, ott érdeklődjetek ahonnan letöltöttétek.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1594) mephi666


mephi666
nagyúr

pár hete szereztünk tv-t és barátnőm áthozta a ps2-jét, amit megvett még pár éve és nem használt... 1 controller volt hozzá (szereztem +1-et, mert nem ismerte fel a "dög" a logitech dual action-öm) és 5 játék (tekken5, killzone, wrc: rally evolved, wii: soldier, fight night3)

sajnos memóriakártya sem volt, így nézelődtem, majd rendeltem egy 64mbyte-ost... most olvastam csak, hogy a slim-ek egy része nem igazán szereti :( ...még nem hozta meg a postás, de kicsit izgulok... játékokból beszereztem eddig egy re: code veronica-t és egy nhl2006-ot, a gt4 pedig úton van... nhl-nél néztem tegnap nagyot, hogy valami 4-5megát használna el mentésre: ez azért elég durva :( gyorsan elfogyott volna így a 8mega

nincs itt valaki kecskemét környékéről, aki esetleg foglalkozik még ps2-vel és időnként benne lenne 1-1 játékcserében? kecskemét topikban már kérdezősködtem eredmény nélkül :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1598) v_angelus


v_angelus
tag

Sziasztok,

van valaki, aki ps2, plazma vagy lcd Tv kombóhoz használ pisztolyt, ha igen, tudna segíteni nekem, hogy hol lehet ilyet vásárolni esteleg kapható magyarországon?

köszi

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#1599) Viktor77 válasza v_angelus (#1598) üzenetére


Viktor77
titán

A PS2-höz való pisztolyok jók lcd-hez? Nekem úgy rémlik nem.

Az új fejlesztésű Guncon3 jó lcd-hez, de az PS3-hoz való.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1600) rudymester válasza v_angelus (#1598) üzenetére


rudymester
senior tag

Én is úgy emlékszem, hogy technológiai akadálya van a fénypisztoly használatának. Valószínű ezért halt ki a periféria.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.