Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Brian_GT válasza huntenseN (#1898) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ha mindenképp PS2t akarsz akkor okés, bár az kissé furi érv, hogy a PS3-t azért nem akarod, mert 2-3 hónap múlva beunnád. Grafikában is és új címekben is messze jobban el van látva, mint a PS2. Én azt mondom neked PS2-n max azt érdemes játszani, ami nincs pc-n..szóval exkluzív címek...Tekken..Gran Turismo...God of War..stb. viszont ezek mind újabb verziói már elérhetőek PS3-on is. Egyedül nyilván az ár az ami magasabb is jóval. Ezt én nem tudhatom mekkora anyagi háttérrel rendelkezel, dee ezt a 2-3 hónapos kérdés végett hülyeség :) Akkor a PS2 is hülyeség :)

De ha ps2 akkor mint előttem is szóló írta az olvasófej az ami nagyon kényes. Mivel a lemezt úgy rakod be, hogy a kiugró tüskék pattannak a lemezre, bizonyos nyomás hatására, így ezeket meg kell nézni nincs e valamelyik letörve.
Meg kell nézni mennyire koszos a gép, ha áll a dzsuva akkor felejtős, de ha kívülről tiszta akkor is lehet látni a gép belsején ha el van hanyagolva. Maga a lézer körüli részt tilos takarítani, szóval ott mindegy mi van...de lehet látni ha az a gép kinyitott tetővel még törlőrongyot nem látott.
Továbbiakban pedig el kell indítani és meg kell nézni milyen a hangja és hogy működik. Ha nagyon hangos már bekapcsoláskor akkor ott már jót nem találsz... egy idő után a rendes gép is hangos lesz, ez a beépített ventillátor kapcsol magasabb fordulatra ha már nagyon melegnek érzi a gépet...de ezt indításkor kihűlt gépnél kizárt, hogy alap zümmögésnél hangosabbat halhass. Illetve hallgass rá, hogy olvassa a lemezt... értem itt mennyire zökkenőmentesen indul el a játék és indítástól mennyire ,,karistol" esetleg a fej. Ha nagyon ,,kaparja" akkor abban a fejben már sok nincs. Egy ilyen csere meg kb a gép ára.

Én azt mondanám mindenképp olyannal menj el megnézni a konzolt, akinek van vagy volt és jól ért hozzá...azt meg, hogy vmi vaterán ilyesmin vegyél látatlanban...azt csak saját felelősségre...konzol nem az a termék amit el is hiszünk, hogy semmi baja. Sok sikert.

Egyébként tanács, ha mindenképp használtan szeretnél...bár írtad 15-30k...30 alatt már vadi újat kapsz...minden bolt igyekszik kiszórni raktárról, szóval akár egy akcióba is belefuthatsz...nah de ha használt akkor érdemes olyan webshopoknál, konzolboltoknál érdeklődni, akik vesznek be használt terméket. Ők alapban nem vesznek be rosszat, hisz akkor nem tudná eladni ismét, így garantált feléd is, hogy nem fognak átba***ni. Árban meg ugyan ott vagy.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1902) Brian_GT válasza huntenseN (#1900) üzenetére


Brian_GT
őstag

Mindenképpen...15 vagy 22 nem akkora árkülönbség annyira, hisz egy vadonat új és egy használt cuccról beszélünk. Konzolnál kényes téma a használtság, kivéve ha az előző kommentem alapján vennéd boltban.
A fat gépekről meg sok jót nem hallani.. ha veszel akkor mindenképp slimet...chippelt szó meg chips akart lenni ugye? :) Véletlenül sem valami csúnya dologra gondoltál ugye?

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1903) huntenseN válasza Brian_GT (#1902) üzenetére


huntenseN
tag

Huh, koszi szepen, eleg jol kivesezted a dolgokat:)

Ugy gondolom, ps3-ra nincs szuksegem, soha nem voltam "hardcore" gamer (na jo, pc-n 7 eve versenyszeruen cs-zek, meg varom a diablo3-mat mint a messiast:D) ami engem erdekel az a tekken, mortal kombat, fifa, burnout.
Tehat hetente 2x leulok jatszani, erre nekem boven megfelel a ps2.

Akkor uj gep lesz ebbol, ja es igen, termeszetes a chipsre gondoltam!:D

Koszonom a segitseget, es ismet csak elnezest kerek az osszeszedetlen irasomert, telefonrol vagyok.:)

(#1904) doc válasza Brian_GT (#1902) üzenetére


doc
nagyúr

A fat gépekről meg sok jót nem hallani..

he? :F
en eddig csak a slimekrol hallottam rosszat: kevesbe strapabiro az olvasofejuk, sokkal kenyesebbek a nem-gyari memoriakartyakra, stb...
nekem fat van (ketto :D) es teljesen me vagyok vele elegedve...

(#1905) Babetta-X válasza dudikpal (#1899) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Ez az olvasófej csere nagyon nehéz dolog? Hülye kérdés, de pl. egy másik sima PC-s olvasóból áttehető a fej esetleg?

(#1906) dudikpal válasza Babetta-X (#1905) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem tudom milyen nehéz, ugyanis soha nem cseréltem.
Pont ezért vettem mindig fatot, mert ha meghalt a fej, rádobtam a hátuljára egy network adaptert, bele egy vinyót, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#1907) doc válasza Babetta-X (#1905) üzenetére


doc
nagyúr

pc-s olvasobol nem fogod atrakni, pontosan abba valo kell
maga a muvelet nem nehez, en is magamnak csereltem anno, mindenfele muszereszi elokepzettseg nelkul (igaz, elotte orakig bujtam a netet hogy biztosan ne b@sszak el semmit :DDD)

(#1908) Babetta-X válasza dudikpal (#1906) üzenetére


Babetta-X
senior tag

És a network adapter pontosan mit takar? Winyóból sima PATA-s winyót csatoltál hozzá, vagy milyet? :)

(#1909) Rx


Rx
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy Playstation 2-hőz az EyeToy-al kapcsolatban, hogy milyen játékokkal lehet vele játszani? Aki tud segíteni azt nagyon megköszönném PM-ben :) kisöcsémet szeretném meglepni vele csak pár infot szeretnék róla begyűjteni!

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1910) doc válasza Rx (#1909) üzenetére


doc
nagyúr

(#1911) Rx válasza doc (#1910) üzenetére


Rx
aktív tag

köszönöm :)

esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat? :D

[ Szerkesztve ]

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1912) Vladi válasza Brian_GT (#1890) üzenetére


Vladi
nagyúr

"mert pl 1 éven belül befut az új."

Ááááá.... :N Még leglább 2, de lehet inkább 3 év. Meg mikor kijön lesz vagy 3-400 K.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1914) rudymester válasza Wlac (#1889) üzenetére


rudymester
senior tag

Én csak azért vettem 3000 forintért egy PS1-et, hogy ne kínozzam a kövér PS2-őm, ami már nem szereti a cd lemezeket, de a dvd-ket még mindig megeszi. Igaz, minden játék eredeti példányában fordult meg benne.

A PS1 boot képernyő minden pénzt megér. Minden bekapcsolásnál kiráz a hideg, annyira el van találva a dallam, van neki egy varázsa. Imádom. A PS2-PS3 boot képernyők nagyon visszafogottak, pedig az előbbit ezer alkalommal tuti láttam.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1915) Rx


Rx
aktív tag

kicsit úgy látom haldoklik a topic, bár nem régóta követem nyomon és az is lehet hogy sok mindenről szó esett már de akkor is rossz látni... jó nosztalgiázni főleg a psx-ről, ps2-t mai napig beizzítom :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1916) rudymester válasza Rx (#1915) üzenetére


rudymester
senior tag

Egyre kevesebben játszanak ezekkel a klasszikus konzolokkal, nem csoda, hogy nem pörög a topik. Én mostanában PS1-en tolom a Forsaken-t és a Doom-ot.
Előbbivel kb 10 éve nem játszottam, az utóbbival legalább 12 éve.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1917) ldave válasza Rx (#1915) üzenetére


ldave
félisten

Mostanában Wii-zek, tegnap jött az új Zelda, előtte meg Xenoblade. De a PS2 még itt van a tv mellett, majd Zelda után újra előveszem, van még rá pár játék amit megvettem régebben, de be se tettem a gépbe még...

A Slime draws near! Command?

(#1918) szilchi


szilchi
őstag

Én direkt azért vettem nemrég egy PS2-t,hogy tudjak az összes,számomra,kedvenc GTA-val játszani.Sőt...idősorrendben játszom őket végig :).Kezdtem a Vice City Stories-al és befejezni a GTA 3-al fogom.Meg közben egy kicsit GOW-t meg Grand Tourismot is játszok.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#1919) doc


doc
nagyúr

sajna idom nincs jatszani itthon :( utazas kozben/kulfoldon szoktam a PSP-t nyuzni
de ma elokapom valamelyik jo kis jatekot, mondjuk az Enthusia Racinget :)

(#1920) ldave válasza doc (#1919) üzenetére


ldave
félisten

Na hát erről én még sose hallottam, ez valami Gran Turismo szerű cucc?

A Slime draws near! Command?

(#1921) doc válasza ldave (#1920) üzenetére


doc
nagyúr

haaat... eleg realisztikus autoverseny, tehat ilyen szempontbol igen
viszont minden masban kulonbozik, tehat nincs pl. penz
nagyon jo kis jatek, ha szereted az autoszimulatorokat, erdemes kozelbbrol megnezni, csak Qrva nehez tud lenni :D

(#1922) gyro2


gyro2
tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék tőletek kérni ps2 -vel kapcsolatban.
Vettem egy slimet és csináltam softmodos kártyát..
Az eredeti lemezeket gond nélkül viszi, de a másoltakat nem nagyon akarja. :W
Vagy erölködik kattog és nagynehezen nagysokára beolvassa, vagy egyáltalán be se olvassa.
(lemezeket tuti jol irtam ki mert vagy már 30-at kiirtam öcsémnek, és az ő gépén mennek is szépen )

Kezd haldoklani az olvasofej vagy más gondja lehet?

Köszönettel! :R

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#1923) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Azért ne írjuk le a ps1-et. Én egy barátomnál szoktam xbox360-at nyomni, meg van a ps1 mellett egy psp, de mégis barátnőmmel nagy kedvencünk psx-en a crash bandicoot 3, nomeg ha többen vagyunk, esetleg többéjszakás bulit csapunk akkor mindig előkerül a crash bash is, esetleg a colin mcrae 2, ezeket érdemes még nem leírni azért.
A gran tourismorol már nem is beszélek, bár annak a grafikája kissé már pixeles nekem.

(#1924) dudikpal válasza gyro2 (#1922) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Tipikus slim hiba.
Merthogy 1 alternatívád maradt, a fejcsere.
NE vegyetek slimet, ha használni is akarjátok. Hányszor mondtam már pedig...

(#1925) Weißturul válasza dudikpal (#1924) üzenetére


Weißturul
senior tag

Ennyire nem érdemes Slimet venni? :F

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1926) szilchi


szilchi
őstag

Én azt vettem és eddig nekem 1,5 hónap alatt semmi gond nem volt vele.Igaz nem chippelt hanem gyári állapotú.Egy 77004-es darab.Persze lehet már a 3. olvasófej van benne ezt természetesen nem tudhatom.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#1927) doc válasza Babetta-X (#1923) üzenetére


doc
nagyúr

crash istenkiraly :R
a doglodo slim temahoz meg: basszus, pont errol beszeltem nehany hozzaszolassal lejjebb, mikor valaki kozolte hogy 'a fat szar, bezzeg a slim' :DDD

(#1928) Weißturul válasza doc (#1927) üzenetére


Weißturul
senior tag

Nekem is az egyik ismerősöm azt mondta, hogy kövér gépeket kell venni, mert a slimek olvasófeje khm... nem a legjobb. Nem nagyon akartam a szavára adni, gondoltam jó lesz az nekem, hát tessék. Ja, ő még ma is foglalkozik PS2-k buherálásával, javításával, értékesítésével, kb. a fejcserékből, polírozásokból él :D PS3-at is takarít, azt mondja az külön élmény :DDD

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1929) gyro2 válasza dudikpal (#1924) üzenetére


gyro2
tag

Köszönöm a infót ! :R

Akkor muszájlesz vennem egyet gyorsba :K

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#1930) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

FAT gépen a 50004-es hiba mire utal? A lemezt felpörgeti meg minden, nem recseg nem ropog, csak nem olvassa be. Winyósra van még esély átalakítani?

(#1931) dudikpal válasza Babetta-X (#1930) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Fatot arra mindentől függetlenül van esély. Csak a menü bejöjjön.

(#1932) Babetta-X válasza dudikpal (#1931) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Network adapter nélkül is össze lehet mókolni, vagy muszáj hozzá venni egyet?

(#1933) dudikpal válasza Babetta-X (#1932) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nincs mese, kell hozzá.

(#1934) doc válasza Babetta-X (#1930) üzenetére


doc
nagyúr

mi az hogy " 50004-es hiba" ? :F
a jelenseg egyertelmuen fejhiba, esetleg egy allitas segithet ideig-oraig, de idovel akkor is cserelni kell

(#1935) Babetta-X válasza doc (#1934) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Állítás? Mit lehet állítani ilyen gépeken? Gondolom a FAT változatban még nincs usb. Az a baj lassan a network adapter áráért kapok egy komplett ps-t :)

(#1936) doc válasza Babetta-X (#1935) üzenetére


doc
nagyúr

Állítás? Mit lehet állítani ilyen gépeken?

a fejet, pontosabban annak poziciojat ;)

Gondolom a FAT változatban még nincs usb.

de van, de hogy jon ez ide?

Az a baj lassan a network adapter áráért kapok egy komplett ps-t

ez teny :DDD

(#1937) Babetta-X válasza doc (#1936) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Bocsánat a zavart írásokért, nem vagyok teljesen képbe ezzel a ps dologgal :)
Szóval nem a hiba 50004-es, hanem a gép maga. Azért érdekes az USB, mert úgy tudom azon keresztül lehet hozzácsatolni külső winyót, csak lassú lesz. Mindenek előtt legelőször a fej állítással próbálkozom. Nagyon nehéz művelet? :)

(#1938) doc válasza Babetta-X (#1937) üzenetére


doc
nagyúr

nem hiszem hogy USB-n ra tudnal kotni kulso vinyot, amirol aztan jatszhatsz is :(

a fejallitas nem bonyolult, de nem art ha az ember elotte turkalt mar elektromos eszkozokben, mert ha eltorsz valamit az olvaso belsejeben, akkor tenyleg vehetsz masik PS-t :)

(#1939) Babetta-X válasza doc (#1938) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Szétszedtem már ezt azt, meg dvd olvasókban és társaikban tisztítottam már fejet, de azokban pl nem igazán láttam lehetőséget utánállításra.
Én úgy tudom lehet USB-n kötni rá winyót, csak ugyebár mivel 1.1-es USB így nem lesz valami gyors a dolog.

(#1940) doc válasza Babetta-X (#1939) üzenetére


doc
nagyúr

akkor ezzel sem lesz gondod
van egy feher, vizszintes fogaskerek-tarcsa a fejtol nem messze, annak a tekergetesevel tudod allitani a fejet, 3-4 kattanasonkent erdemes kiprobalni hogy mukodik-e (csak tedd vissza az olvaso tetejet addig, mert frizbit csinal a lemezbol :D), ha egy teljes kort megtettel vele, es sehogy nem olvasta, az szivas :U

(#1941) Babetta-X válasza doc (#1940) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszi, kipróbálom.. Reménykedem. Nomeg kis tisztítás, kontakt spray és meglátjuk mi lesz. Olvasófej gondolom nagyon drága hozzá.
Nézegettem, hogy vannak akik USB-ről tolják a játékokat, de nekik meg spéci memóriakártyájuk vagy CD-jük van az első beállításokhoz :(
A táp meg a memória kártya kompatibilis ps1-ps2 között?

(#1942) doc válasza Babetta-X (#1941) üzenetére


doc
nagyúr

A táp meg a memória kártya kompatibilis ps1-ps2 között?
az en FAT PS2-mhoz sima 'villanyborotva-kabel' kell, a tap belul van
memoriakartya: PS1 jatekhoz PS1 kartya, PS2 jatekhoz PS2 kartya kell

(#1943) PiA


PiA
csendes tag

Sziasztok!
Megtudnátok mondani, mi az oka annak, hogy egy bizonyos játékot nem olvas be a gép (PS2-39004 chippelt ) ? Odáig eljut, hogy a képernyőn megjelenik a " Playstation 2 " felitat, de utána nem történik semmi... Más játékokat visz, csak ennél az egynél van probléma.

(#1944) doc válasza PiA (#1943) üzenetére


doc
nagyúr

ha egyetlen lemezt nem olvas, minden mast igen, akkot eleg nyilvanvalonak tunik, hogy az adott lemeznek van baja :U

[ Szerkesztve ]

(#1945) PiA válasza doc (#1944) üzenetére


PiA
csendes tag

Kiírtam újra, egy másik programmal, de ugyanaz az eredmény. Lehet, hogy a képfájlban van a hiba?

(#1946) rudymester válasza PiA (#1945) üzenetére


rudymester
senior tag

Gonosz mód ON:
Forduljon a képfájl alkotójához...
Gonosz mód OFF.

Ebben nem nagyon tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1947) PiA válasza rudymester (#1946) üzenetére


PiA
csendes tag

OK :((

(#1948) bill104


bill104
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis off.
Segítséget szeretnék kérni, mégpedig: Nem tudjátok, hogy ps2 t Borsodban vagy Hevesben hol chippelnek?

Köszi Bill

(#1949) doc válasza bill104 (#1948) üzenetére


doc
nagyúr

nem. egyikunk sem.

(#1950) gyro2


gyro2
tag

Sziasztok!

Help! szükségem lenne egy szallagkábelre :W

ps2 slim lézerolvasófejhez, ami "L" alakú

Ha valakinek van kérem keressen meg privátban. :R

Fizetni is képes vagyok érte :K

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.