Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) blazsey2 válasza nokia párti (#599) üzenetére


blazsey2
senior tag

A mesterséges intelligenciát könnyű versenyeken kell elkezdeni fejleszteni,sok türelem és némi RPG érzék is kell hozzá a jutalmad pedig ez lesz.,de ez nem egy két nap hanem hónapok munkája!

PSN ID:blazseydr

(#602) nokia párti válasza blazsey2 (#601) üzenetére


nokia párti
őstag

Az igen! :Y :Y
De a Gran turismo modba csináljam vagy arcadba?

K.!
Nekem is hardon van a kerekem.
Akkor ajánljatok valami jó vesrenykocsit aminek jól belehet állítani a kereket.
A dodge viperen kívül, mert nekem az van és 900 lóerős.

(#603) k. válasza nokia párti (#602) üzenetére


k.
őstag

A kocsiban lesz a hiba.Szerintem erösebb kéne vagy pedig a váltóáttételt rövidebbre kellene venni.Nem lesz annyi a végsebessége mint elötte de cserébe jobban gyorsul.Egy kanyargosabb pályán talán nem baj ha 350 helyett 300at megy.

(#604) blazsey2 válasza nokia párti (#602) üzenetére


blazsey2
senior tag

Csak Gran Turismo módba tudod csinálni,a gumikkal meg óvatosan kell bánni hogy ne kopjon annyira.Tudom nehéz de senki nem mondta hogy ez egy könnyű játék :DDD.

PSN ID:blazseydr

(#605) nokia párti


nokia párti
őstag

Okés, de meik keréket a legérdemesebb megvenni?
Melyik a legtartósabb?
Ezt úgy értem, hogy meik bírja legtovább?
Racing?

(#606) blazsey2 válasza nokia párti (#605) üzenetére


blazsey2
senior tag

Hardot vagy superhardot de azt tudnod kell hogy amíg nem kopnak be olyan az autó irányítása mintha jégen mennél de ez bírja a legtovább.Meg az sem mindegy hogy van beállítva a futómű,de ezeket neked kell kikisérletezned.Autónak a személyes kedvencemet ajánlom Nissan Skykine R34 GTR-Vspec.

PSN ID:blazseydr

(#607) nokia párti válasza blazsey2 (#606) üzenetére


nokia párti
őstag

Aha superhard a legjobb.
Igazad van almeira rx7-tel vagyok jelenleg nissan sanavi nismo skyline ellen.
De már 11kör alatt nem mentem be a pit-be.
És 1 vagyok.

(#608) nokia párti


nokia párti
őstag

Ba**a meg!
60körös meccsen az 59. körnél leelőzött ilyen nincsen! :W :W :W :W
2 órát szenvedtem vele feleslegesen. :O
Már 2 kart tettem tönkre... :W

(#609) k. válasza nokia párti (#608) üzenetére


k.
őstag

Pff...Már ne is haragudj de ez vérgáz hogy azért mert nemsikerült szétvered a kart.Nekem volt hogy 4 órányi munkám veszett oda és nem álltam le orditozni meg pattogni.Fogadd el ennyi....

(#610) Viktor77


Viktor77
titán

Isten őrizzen, hogy beleszóljak, de ez nem a GT topic. Kérlek, eszerint fórumozzatok. Köszönöm.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#612) MrPG8


MrPG8
aktív tag

Hali!
Lenne egy kérdésem. A PS2-őm nem forgatja a lemezeket. Ez lehet attól, hogy nincs benne memóriakártya?
Köszi!

(#613) nokia párti válasza MrPG8 (#612) üzenetére


nokia párti
őstag

Szerintem semmi köze sincs hozzá, bizonyára olvasófejjel van a gond...
Vagy a jobbik eset az, hogy tisztítani kell, esetleg csak olvasófej mechanika.

[ Szerkesztve ]

(#614) MrPG8 válasza nokia párti (#613) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Ettől féltem. Motort már cseréltem benne... De semmi haszna nem volt :(
Nagyobb a baj mint hittem!

(#615) nokia párti válasza MrPG8 (#614) üzenetére


nokia párti
őstag

Hát igen.
Némelyik ps2-nek elég hamar elromlik az olvasófeje.
Ez sajnos a sony bakija. :(
Egyébként slim vagy régi(fat) a gép?
Mert slimehez olcsóbb lesz megcsináltatni.
De vastaghoz elég drága ahogy nézem...

(#616) 7Heads Drago válasza nokia párti (#615) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hi
Kecskemét környékén van valaki PS2-es guru?
Sajnos nem nagyon boldogulunk vele...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#617) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#616) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Lemez olvasási gondok vannak a géppel.
És ha lehet meg kéne nézni...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#618) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Jó estét mindenkinek!

Egy kis help kellene! Itt van haver ps2-je (egy slim) és softmod-ot kellene rárakni a mem.carira...nos ha valakinek van valami tapasztalata vagy esetleg tudod olyan oldalt mutatni, akkor annak nagyon hálás lennék! Előre is köszi! :R

További jó fórumozást!

https://ingatlan.com/33821564

(#619) The_dog válasza 7Heads Drago (#616) üzenetére


The_dog
csendes tag

Amúgy ez minden Sony cuccnál így van. Ezér nem veszem én a Sony-t. Pénzkidobás az egész.

(#620) wilddog


wilddog
tag

Hanem mit veszel, számítógépet?
Ps2-őn legalább nem kapsz Boot Vírust , ami hazavágja a vincsesztered... :)

[ Szerkesztve ]

(#621) nokia párti válasza The_dog (#619) üzenetére


nokia párti
őstag

Minden sony cuccnál?
A ps1-m 7 éve megy hibátlanul és nyűzöm a mai napig.
De ha már szóbahoztad, akkor a sony tv-m is megy vagy 10 éve hibátlanul.
Szval ez nem igaz!
Max vannak selejtek mind minden más gyártónál.

(#622) gyuri00


gyuri00
aktív tag

hy all

aki tudna segíteni biztonsági másolat kiírásában az írhatna egy pm-et előre is köszi a segítséget ;)

[ Szerkesztve ]

(#623) blazsey2 válasza nokia párti (#621) üzenetére


blazsey2
senior tag

Úgy bizony a fat PS2-őm 2002 óta hibátlanul megy pedig nem kevés játék pörgött benne :K

PSN ID:blazseydr

(#624) nokia párti válasza blazsey2 (#623) üzenetére


nokia párti
őstag

Igen hál Istennek vannak normális darabok is nem csak selejtek. :)
Amúgy az én ps2-m papírja szerint 4 éves és benne volt a garanciájában ami lejárt sajna, hogy csak 1 szer volt szervízben, de akkor is csak tisztítás miatt.

Amúgy neked a
ps3 slim neked hangos vagy kussba van?
Én 5 órát játszottam üzletben (kis pénzért cserébe) :DDD vele és abszolút semmi... Nem melegedett be...

[ Szerkesztve ]

(#625) The_dog válasza nokia párti (#621) üzenetére


The_dog
csendes tag

Végül is lehet kissé erősen fogalmaztam. Vannak azért kivételek. Viszont annyiban igazam van, hogy a Sony nagy híre ellenére nem jó. Én nem vagyok ilyen márkamajmoló, szóval fogalmam sincs, hogy most mik a menő márkák elektronikában, de egy 10-15 éve enő cucc volt a Sony. És azért most is jelen van a piacon. Az én fejemben élnek még azok az emlékek, mikor a médiában meg elektronikai cikkek iránt vágyók körében istenítették. Igazából alaptalanul. Egyik márkával sem tapasztaltam annyi gikszet, mint a sony-val. Kezdve a régi PC-m cdírójától, a haver hifitornyáig. Sorozatosan olvasófelyhibák. Apukám aki nagy audio mániákus is jól tudja, milyen ócskák a Sony cuccok ált., erre vett egy drága Sony SACD lejátszót. Az ilyen cuccok megvételekor azért az ember már számít némi minőségre, ez egy elég High-End termék. De mikor megtudtam, hogy milyen márkát vett, hát, elcsodálkoztam, hogy ezt hogy tehette:) És persze a várakozásoknak megfeleően: olvasófejhiba. Nézzétek meg a neten mennyi egy ilyen cucc... Ja, és a hyper-szuper Sony SACD lejátszó, a Digitális Audiolejátszás krémje, nem vesz be írott CD-t, mert ugye az írott CD-k illegálisak. Tehát ahhoz, hogy az írott CD-im tudjam hallgatni, szolgálatban van egy külön CD lejátszó:)

Szóval én en nem azt mondom, hogy minden darab termék, amit a Sony legyárt, szar, de a hírnév ellenére alig érinit a középmezőnyt a cuccok minősége és tatóssága. Én bitos, hogy ha drága cuccot vennék, Sony abszolút nem jönne szóba. Egyedül a mobiljait kedvelem, a Sony Erricsont.

(#626) 7Heads Drago válasza wilddog (#620) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát.... most nem bántani akarom aPs2 fannokat, de hogy itt volt nálam ez a gép, hát kipróbáltam. Az irányíthatósága számomra egy rakás túró. Csodálom azt aki ezzel tud rendesen játszani. Illetve nekem grafikailag nulla volt az egész. (persze 55cm-es hagyományos tv-n játszottam az NFSU2-vel és MOHAA-val)
Ps2-őn legalább nem kapsz Boot Vírust , ami hazavágja a vincsesztered...
Viszont az e-mailjeidet se fogod elolvasni. Illetve a vírusok ellen is van gyógyszer. :)
The_dog: Én inkább úgy fogalmaznák, hogy az optikai meghajtóik elektronikája kissé túl hamar öregszik, illetve rosszak az olvasó fejeik. Persze ez igaz azLG-re is. Ettől függetlenül a legtöbb termékük jó.
k.: Egyébként szerintem elég szánalmas amikor valaki ilyesmiket ir hogy egy komplett márka szar...
Nem azt írta hogy a komplett márka rossz: Szóval én nem azt mondom, hogy minden darab termék, amit a Sony legyárt, szar, de a hírnév ellenére alig érinti a középmezőnyt a cuccok minősége és tartóssága.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#627) k. válasza The_dog (#619) üzenetére


k.
őstag

:Y :C
Nekem va egy rakat sony cuccom és mind hibátlan.Többe kerül mint a többi?Többe.De olyan is.
Egyébként az összes hifi cuccunk sony a laptopom is apu dell notijában is sony olvasó és mind hibátlan.A blu-ray és az asztali dvd iró is.Pedig mennek rendesen.
A ps1 és ps2 dettó.Ezek után az hogy a sony optikai cuccai szarok kissé nehezen veszem be.

[ Szerkesztve ]

(#628) k. válasza 7Heads Drago (#626) üzenetére


k.
őstag

Ezt töröltem is csak sikerült kicsit a kómától benéznem.Ezt felejsd el nem is lett leirva:)

(#629) gyuri00 válasza gyuri00 (#622) üzenetére


gyuri00
aktív tag

itt mindenki eredeti játékokat használ? :U :U

(#630) 7Heads Drago válasza gyuri00 (#629) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Aha.... :(

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#631) k. válasza gyuri00 (#629) üzenetére


k.
őstag

Hát jaja(kivétel ps1 :D de azt ugy kaptam).Én nem teszem tönkre a psem 2 ezer forintok miatt.1 hónap/1 játék 2 ropi és csokolom.

(#632) nokia párti válasza gyuri00 (#629) üzenetére


nokia párti
őstag

Ja a ps2-nek nem tesz valami jót a csippeltetés...
Sajnos tapasztaltam.
De ez a ps1-re nem vonatkozik.

(#633) k. válasza nokia párti (#632) üzenetére


k.
őstag

Egyébként én még mindig büszke vagyok magamra hogy sikerült egy ilyen jó állapotu(az alján van pár karc de azt a boltban szerezhette ahova bevitték) ps2t szereztem ami sosem volt szétszedve lévén ott figyel az alján a fólia.A ps1böl is egy hasonlóan jóállapotú dögöt csinálok majd :)

(#634) nokia párti válasza k. (#633) üzenetére


nokia párti
őstag

Hogy-hogy jó állapotú dögöt csinálsz belőle? Rossz benne valami vagy a burkolat karcos?

(#635) sigmoid válasza nokia párti (#632) üzenetére


sigmoid
tag

A ps2-nek csak a szakszerűtlen, gyengén kivitelezett csippelés tesz rosszat, lehet azt szépen is csinálni... :)

Amúgy ha már itt tartunk, konzol szervízt keresek. Gyorsat, megbízhatót, és olyat ahol nem akadnak fenn a moddolt ps2-n.
Egész konkrétan van egy gyanúm hogy hiányosan van moddolva a gépem (nincs az "SX" ér bekötve), és jobban örülnék ha profi nézne rá, mint hogy én nekiessek pákával az alaplapnak... (Évi 2-3 alkalommal forrasztok, akkor sem precíziós számítástechnikai eszközöket.)

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#636) k. válasza nokia párti (#634) üzenetére


k.
őstag

Hát ahogy kinézett.A gombjai akadtak a sok kosztól a lemezfedél nyikorgott a lemezt nem olvasta(konzolstudió megcsinálta) meg ilyenek.Szétszedem és kipucolom.Már most is egy más világ de az ex tulaj olyanokat mesélt hogy nem állom meg hogy totál szétbontva belülről is az alsó részét megpucoljam.
Egy két sztori tőle:
Egész télen a kocsiban volt a -10 fokok ellenére mivel nem használták.
LErepült 1 méter magasból
Belerugott véletlen de erössen.
Meg ilyenek.Emellett ugy fogalmazott hogy megjárta a poklot szóval ráfér már egy alapos takaritás, gondos gazdi.
Megjegyzem az ingyen kapott gépem eddig 5 ropiba fájt a konzolstudiónál mivel a gépet meg a joyt is javitani kellett.A takaritó szerekröl nem is beszélve.De most már olyan mint egy jó kis ps1.Szürke(nem barna mint eredetileg(nem volt sz...os:D )) nem nyikorog és teszi a dolgát.

(#637) nokia párti válasza sigmoid (#635) üzenetére


nokia párti
őstag

Konzol stúdió, Joeystation, console corner.
Bár én leginkább a konzol stúdióra szavaszok.
Nem olcsók, de korrektek és megbízhatóak.
Én is csináltattam már ott a ps1-m régen, ki volt csippelve és nem akadtak fenn rajta.

(#638) k. válasza nokia párti (#637) üzenetére


k.
őstag

Az lehet.Én is.Viszont neki magát a chipet kell megnézetnie.Azt nem biztos hogy dijjaznák.Az hogy xbox van a ps2 fedél alatt sem hiszem hogy zavarná öket ha csak egy bekapcsoló gombot kellene cserélni.Szóval azért nem vagyok ebben biztos hogy jó ötlet ilyen helyre vinnie.

(#639) nokia párti válasza k. (#638) üzenetére


nokia párti
őstag

Engem hálIstennek nem köptek be... :DDD
Ja ment privát!

(#640) k. válasza nokia párti (#639) üzenetére


k.
őstag

Szerintem kicsit sem érdekelné a rendöröket.Csak nem szolgálnák ki és azért odautazni..
Egyébként nekem mesélt haverom olyat hogy az excsaja apja mennyire leszarja az ilyesmit pedig rendör.Mondta hogy néha a rendörök jobban varezolnak mint az elfogott illetö.Meg alig van eredeti szoftvere pedig a szoftverrendörségnél van.Szóval nemhiszem hogy:
Te Józsi.Van itt egy késeléses gyilkosság meg egy chippelt ps2.
Hova menyjünk?
Hááááát az én ps2m is chippelt szal nézzük meg azt a kést...

(#641) blazsey2 válasza nokia párti (#624) üzenetére


blazsey2
senior tag

Egyáltalán nincs hangja,és melegedni sem melegszik úgy mint a rémhírek szerint.

PSN ID:blazseydr

(#642) sigmoid válasza k. (#640) üzenetére


sigmoid
tag

Igen, szóval olyan hely érdekelne ahol konkrétan a chiphez hajlandóak hozzányúlni, és értenek is hozzá.

A chip a rendőröket már csak azért sem érdekelné, mert se a chippelt konzol, se a chip birtoklása nem ütközik törvénybe. A konkrét chippelés, mint szolgáltatás nyújtása nem tudom hogy a magyar törvények szerint illegális-e, szerintem nem elég friss ehhez a mi szerzői jogi törvényünk (az USÁban a DMCA helyezte szürke státuszba a chipipart).

Angliában pl. mostanában született egy bírósági határozat, hogy a konzol chippelése nem meríti ki a "szerzői jogi védelem megkerülése" tényállást, mert ahhoz, hogy a chipet ilyen célra használják, a szerzői jogot már előzőleg meg kellett sértse valaki a szoftver lemásolásával.

A régiókód kiiktatása meg nem szerzői jogsértés, hanem az emberiség érdekében végrehajtott hőstett.

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#643) nokia párti válasza blazsey2 (#641) üzenetére


nokia párti
őstag

Áhh gondoltam én. :R Azért fikázzák sokan, mert több embernek van fat, mint a slim.
Így volt ez a ps2-nél a ps1-nél és a ps3-nál is így van.
Idővel több embernek lesz majd ps3 slime,mert most jelenleg fatból van több az emberkenek.
És majd azt is fogják Isteníteni...

[ Szerkesztve ]

(#644) nokia párti


nokia párti
őstag

Hogy lehet az, hogy a ps1-ben egy vacak ventilátor sincsen, mégse melegszik be?
Volt olyan, hogy 3 napig vélelenül bekapcsolva hagytam be se langyosodott.

(#645) sigmoid válasza nokia párti (#644) üzenetére


sigmoid
tag

A mérnökök elkényelmesedtek a ventilátorokkal.

Emlékszem anno a 386-osokban, 486-osokban egyetlen ventilátor volt, a tápé. Annyi. Se a processzoron, se sehol. A 386-os processzoron még hűtőborda SEM volt.

Amióta az az átlag, hogy minden szaros IC saját ventilátort kap, azóta úgy gondolják a villanymérnökök, hogy inkább kapjon az IC több tápfeszt, sajtoljunk ki belőle nagyobb órajelet, zsúfoljuk össze a picsába az alkatrészeket, aztán rakjuk tele az egészet annyi ventilátorral hogy bekapcsoláskor azt hiszik majd a szomszédban hogy traktor vagy porszívó.

Egész egyszerűen ma már nem igény hogy ne melegedjen egy IC.

A hűtés meg... mivel mozgóalkatrész, veszíteni tud a hatásfokából, és alaposan el is lehet cseszni a tervezését.

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#646) k. válasza nokia párti (#644) üzenetére


k.
őstag

Azért mert olyan gyenge a teljesitménye hogy nem melegszik annyira ergo nem kell venti.

(#647) sigmoid válasza k. (#646) üzenetére


sigmoid
tag

Azért amikor kijött, akkor nem számított gyengének... Sőt. :D

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#648) k. válasza sigmoid (#647) üzenetére


k.
őstag

A pentium 1 sem volt a maga idejében gyenge mégsem kellett rá egy szélerőmű.Arra értettem hogy mivel gyengébb architektúra és lassú nem termelt akkora hőt ergo nem kell rá hűtés mert a fém váz(ami néha a chipekhez is hozzáér az én fat ps1emben) elvezeti szépen a hőt.

(#649) sigmoid válasza k. (#648) üzenetére


sigmoid
tag

Azért ha akarnának, ma is tudnának olyan gépeket tervezni, készíteni, amibe nem kell hűtés. Annyi, hogy nagyobb lenne és drágább.
Nyilván manapság már nem szempont a csendes üzem.

Az integrált áramkör számítási teljesítménye nincs kötelező kapcsolatban az elektromos fűtőelemként "nyújtott" teljesítménnyel. Az integráltság foka (tranyók száma / méret) már inkább. Szóval nagyobb IC - kisebb hő.

[ Szerkesztve ]

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#650) nokia párti válasza k. (#646) üzenetére


nokia párti
őstag

Akkor az xbox 360-nak elég nagy teljesítménye van. :D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.