Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) doc válasza gyro2 (#1950) üzenetére


doc
nagyúr

barmelyik konzolszervizben adnak :D

(#1952) gyro2 válasza doc (#1951) üzenetére


gyro2
tag

Nem találtam Szegeden olyan szervizt ahol árulnak alkatrészeket .

Lehet rosszul vagy rossz helyen kerestem :U

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#1953) doc válasza gyro2 (#1952) üzenetére


doc
nagyúr

eleg sok bolt vallal postazast, bar ez nyilvan dob valamennyit a koltsegeken, de egy szalagkabel elkuldese nem lehet nagy osszeg

(#1954) doncortio


doncortio
senior tag

Mik PS2-re a kihagyhatatlan produktumok? Én ezeket tudtam összegereblyézni:
-God of War 1-2
-GTA 3, VC, SA, LCS, VCS
-Rachet & Clank (ennek mennyi része van?)
-Jak & Daxter (és ennek)
-Burnout 3, Revenge, Legends, Dominator
-BLACK
-Metal Gear Solid 2-3
-Gran Turismo 3-4
-NFS durvasok (Hot Pursuit 2, Underground, Underground 2, Most Wanted, Carbon, ProStreet, Undercover)
-Final Fantasy X, X-2, XII

Van még?

Nameg feltennék egy kérdést: a GTA Stories-ok mind előzmények, nem? Mert amit én a játékban tapasztaltam az pont a fordítottja volt a nyomtatott sajtóval kapcsolatban:
VCS - erre azt mondták utózmány, de:
-a főszereplő, Vic Vance a sima Vice Cityben halott volt, ugye ekkor kellett megmentenünk Lance-t a szeméttelepről, mert elárulta Diazt amiért megölte az öccsét (Vic).
-apropó Lance: ő is benne van a játékban, de a VC végén kifiléztük őt is amiért elárult minket Forelliért. ("This is Lance Vance's final dance!" - ááh, beégett az agyamba ez a mondat :D)
-asszem Ricardo Diazzal is találkoztunk a VCS-ban, nameg VC-ben kb. a játék harmadánál őt is kinyírtuk Lance-szel a szeméttelepez incidens után és megkaptuk a villáját.
-Phil Cassidynek meg van még mindkét karja, VC-ben ugye elhagyta a "boomshine"-nak köszönhetően :)

LCS - ezzel nem játszottam PSP-n sokat, de benne volt Salvatore akit ugye a GTA3-ban kinyírtunk.

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#1955) szilchi válasza doncortio (#1954) üzenetére


szilchi
őstag

Mindkét .. Stories előzményei a már korábban megjelent játékoknak.Akit az LCS-ben irányítunk az a GTA3-ban ad néhány küldit.Vic Vance,a VCS-ből,meg a Vice City nyitó videójában hal meg,mikor Tomival akar üzletelni.Időben is mindig pár évvel előbbre vannak a Stories történései.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#1956) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

A PS 3nal a tarhelynek van valami jelentosege?

Fel kell masolgatni ra a jatekokat vagy ilyesmi?

Osszessegeben melyik csomagot erdemes ar ertek aranyban megvenni jelenleg?
Van valami jo ajanlat ?Honnan erdemes vasarolni?

Jatekokra/ blu-ray filmekre mi a leghasznalhatobb beszerzesi hely?

Koszi!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1957) Rx válasza adnoctum18 (#1956) üzenetére


Rx
aktív tag

ezt szerintem a ps3 topicba... :)

[ Szerkesztve ]

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1958) adnoctum18 válasza Rx (#1957) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Hú baszki, eltévedtem!

Elnézést! :R :W

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1959) Kyster válasza doncortio (#1954) üzenetére


Kyster
csendes tag

Ratchet & Clank valóban epikus sorozat, tán a legjobb platform PS2-re.
5 része van (1-2-3-Gladiator), de abból 2 (Size Matters, Secret Agent Clank) PSP port, és meglepően lebutítottnak tűnik az első 3, gyönyörű epizód után.

PS1-NTSC // PC-BIG_BOX

(#1960) doncortio válasza Kyster (#1959) üzenetére


doncortio
senior tag

Az zsír akkor, de most képbeugrott erősen a PSP is. Majd a pénz elfogja dönteni karácsonykor: ha kevesebb - PS2, ha több - PSP

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#1961) Kyster válasza doncortio (#1960) üzenetére


Kyster
csendes tag

Bocs elírtam, szóval 6 rész, abból 2 PSP port, és 4 exklúzív.
Különben ha már nagyon választani kell a két remek gép között, én PS2-t ajánlanék, nagyobb élmény (legalábbis számomra), több klasszikus címet találsz meg rá, olcsóbban. Maga a gép is ugye olcsóbb. Rendben, hogy a PSP rendelkezik több lehetőséggel, meg hordozható, de a PS2 azért mégis csak egy etalon (mondom én úgy ezeket, hogy mindkettő van, muszáj volt, fanatikus konzolos lévén).
Egyszóval ha unalmat űzni szeretnél bárhol, akkor PSP, de ha szeretnél beülni és "hardcorekodni", akkor PS2. Jobban leköti az embert, persze van pár igazi PSP ínyencség is (pl. Crisis Core, Dissidia, stb.) amik jól sikerültek, és leszögeznek. Meg hát ugye a PS1 játékokat is magaddal viheted a PSP-ddel. Végül is az a jó, ha mindkettő van, ami meg ugye nem megy egyszerre. itt is 5 év van a két konzol között.

[ Szerkesztve ]

PS1-NTSC // PC-BIG_BOX

(#1962) doncortio válasza Kyster (#1961) üzenetére


doncortio
senior tag

Én is épp ezen filózok, hogy meiket lenne érdemes?...
PS2: FFX, FFX-2, FFXII, MGS2:SoL, MGS3:SE, GoW1, GoW2 - ezek motiválnak
PSP: CCFFVII, WKCO, GoW: CoO, GoW:GoS, MGS: PO, MGS: PW

Ha nagyon magamba néznék akkor viszont csak is Metal Gear Solid miatt venném meg akármelyik PS-t (najó, meg God of War, az is veszettül jó) és a hordozható verziók nekem jobban bejöttek.

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#1963) Kyster válasza doncortio (#1962) üzenetére


Kyster
csendes tag

PS2-s FF-ek nagyon ütnek. Életem legjobb játékélményei. Pláne emiatt ajánlom a PS2-t, de hát ez csak személyes. MGS3:SE is nagyon jó volt.

PS1-NTSC // PC-BIG_BOX

(#1964) doncortio válasza Kyster (#1963) üzenetére


doncortio
senior tag

Ha csak fele olyan jók mint a Crisis Core akkor jól elleszek velük :)

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#1965) ldave válasza doncortio (#1962) üzenetére


ldave
félisten

X és XII (nekem ez a rész a kedvencem) nagyon jó, X-2 meg az elmegy kategória. De a PS2-ben a legjobb a sok Shin Megami Tensei játék. Persona 3 és 4, Digital Devis Saga 1 és 2, Lucifer's Call. Ezek mind-mind a 2000-es évek legjobbja a kategóriában. Persze nem versenyezhetnek költségvetés terén egy FF játékkal, de minden más téren ott vannak.

A Slime draws near! Command?

(#1966) Kyster


Kyster
csendes tag

Mindegyik FF-nek megvan a maga hangulata. :) Ezért sem értem azt, hogy miért hasonlítgatják őket össze. A címűkön kívül nem igazán van bennük több közös. Más harcrendszer, történet, felépítés. Ezért bűn kihagyni egy részt is, témába vágóan pl. VII-XII-ig eszméletlen jó mind. Magyarul az összes PS1-PS2 FF-hez érdemes hozzányúlni. Nem volt eddig csalódás.

PS1-NTSC // PC-BIG_BOX

(#1967) gyro2 válasza Kyster (#1966) üzenetére


gyro2
tag

:K Osztom az elöttem szolo véleményét. :R

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#1968) gyro2 válasza doc (#1953) üzenetére


gyro2
tag

Sikerült beszereznem a szallagkábelt :C

Egyből kettöt is vettem hogy legyen tartalékba is.

Most várom a héten a postást :Y

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#1969) roberto211


roberto211
őstag

Hali! Nem tudom lehet-e ilyet kérdezni de venni szeretnék egy ps2-t.. és van is egy pár, de általában ki vannak chippelve.. S ez a "modbochippes" mennyire megbízható?? Mennyivel rövidíti az élettartamát ha rövidíti, s az ilyen chipnél mire kell vigyázni?? Várom a válaszokat.. Előre is köszi.. Üdv: Robi :R :R :R

Ja a 90004-es szériáról beszéltem

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#1970) doc válasza roberto211 (#1969) üzenetére


doc
nagyúr

maga a chip semmivel, az hogy masolt lemezekkel hasznaljak mar inkabb
ki kell probalni mondjuk egy kek CD-s jatekkal (pl. Crazy Taxi), azokat eszik a legnehezebben. ha az gond nelkul megy, nem szenved vele akkor jo esellyel nincs gond. biztosra nem lehet menni, az is lehet hogy egyebkent sz@r a fej csak kicsit noveltek a feszt rajta hogy meg 1-2 hetig menjen (persze ez nem csak a chipeltekre, hanem ugy altalaban a PS2-kre vonatkozik)

[ Szerkesztve ]

(#1971) ldave


ldave
félisten

Van otthon (szülői ház) egy régi PS2-em, Gran Turismo 3 bundle volt annak idején, szóval 2001-es (te jó ég, idén volt 10 éves a kicsike), mikor hazamegyek néha hétvégén akkor szoktam párszor beüzemelni és most kezdtem csak észrevenni, hogy egyre nehezebben olvassa be a lemezeket, de miután felismerte már jól megy, játék közben nem éreztem, hogy szenvedne.

A Slime draws near! Command?

(#1972) doc válasza ldave (#1971) üzenetére


doc
nagyúr

ha mar nagyon szenved, allitani kell picit a fejen, utana valoszinuleg jo lesz meg egy darabig

(#1973) Babetta-X válasza doc (#1972) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Tudom egyszer már írtátok de nem találom, ezt az állítást úgy érdemes eszközölni, hogy szétszedem és a potit állítom szép finoman negyedenként (vagy felenként? ) majd újra megpróbálom beolvastatni vele a cd-t?

(#1974) doc válasza Babetta-X (#1973) üzenetére


doc
nagyúr

nagyjabol igen, a fej mellett levo feher fogaskereket kell tekergetni, mondjuk 3 fogankent erdemes raprobalni hogy jobb lett-e

(#1975) draws80


draws80
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem ,hogy a Vastag ps2-be jó a vékony ps2 Lézerfeje? Köszönöm.

(#1976) doc válasza draws80 (#1975) üzenetére


doc
nagyúr

nem

(#1977) draws80 válasza doc (#1976) üzenetére


draws80
csendes tag

Kimerítő válasz, :D Köszönöm. Esetleg nem tudod a lézerfej ellenállás értékeit? Hány Óhm ?

(#1978) doc válasza draws80 (#1977) üzenetére


doc
nagyúr

pfff... fogalmam sincs :D
van egy doglott fejem amit ki lehetne merni, de jelenleg kb. 1200 km-re vagyok tole, szoval most nem fog menni :)

(#1980) draws80 válasza doc (#1978) üzenetére


draws80
csendes tag

Azért köszi

(#1985) rudymester válasza doncortio (#1964) üzenetére


rudymester
senior tag

A Crisis Core nem is igazi FF. Az akció játék, a többi meg RPG. Ha szereted az RPG-ket, akkor jól fogsz szórakozni.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1986) doncortio válasza rudymester (#1985) üzenetére


doncortio
senior tag

Nekem elsősorban a FF-k a sztori (és az átvezetők) miatt tetszenek és ugye a CC megfelel ezen kritériumoknak :) Előzménynek, a FFVII egyes szálainak beindításához tökéletes.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#1987) Viktor77


Viktor77
titán

Töröltem pár hsz-t.

A warez és az adásvétel még mindig nem idevaló.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1988) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.. Tudtok olyan oldalt ph-n kívül, mert itt nem találom a gt4-et ps2 höz, hogy ahol eladnak, meg csere-berélnek eredeti játékokat ps2.-höz?? Mert fontos lenne egy gran turismo 4, és szinte sehol nem találok :S :( Köszi előre is a választ.. Üdv: Robi :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#1989) Viktor77 válasza roberto211 (#1988) üzenetére


Viktor77
titán

Az 576-ban biztos van, és cserélnek is játékokat, persze meghatározott feltételekkel. De amúgy sem drága.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1990) roberto211 válasza Viktor77 (#1989) üzenetére


roberto211
őstag

Oksa.::D Köszi,de ilyen használt játékok csere-bere oldalára gondoltam a 576ot azt én is tudtam. :) de azért köszi... :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#1991) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

No ma szereztem egy FAT ps2-őt, sajnos a dvd-ket nem olvassa be, állítólag még egy kettővel megbirkózik, tuti az olvasófejjel lesz valami, pedig egyszer kb. 1 éve cserélték és azóta alig volt használva.
Érdemes megpróbálkoznom állítani rajta, amit régebben írtatok?

Most azon mesterkedem, hogy talán még van esélyem kiírni egy cd-t és valahogy rátelepíteni memóriakártyára valami modot, amin keresztül USB-s pendriveon át tudok játszani, csak sajnos erről még nincs elég infóm (ha valakinek van valami jó leírása privátban jöhet, bár szerintem ez még nem a warez kategória)

(#1992) rudymester válasza Babetta-X (#1991) üzenetére


rudymester
senior tag

De az, mindenesetre megjegyzem, hogy az 1.1 usb nem valami gyors. Lassú töltés, akadozó videók jellemzik. Oldalára állítva próbáltad használni? Eredeti lemezekkel sem boldogul?

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1993) Babetta-X válasza rudymester (#1992) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Csak fektetve próbáltam, ezt azt néha beolvas.

(#1994) gyro2 válasza Babetta-X (#1991) üzenetére


gyro2
tag

Az nem volt elég info amit adtam ?

Adtam linket is amin részletesen levolt irva minden. :K

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#1995) joppi


joppi
csendes tag

Sziasztok.
Van valamilyen megoldása Pal rendszerű PS2-őn, NTSC-s játékok futtatásának?
Köszi a válasz előre is, ;)

(#1996) ldave válasza joppi (#1995) üzenetére


ldave
félisten

Hivatalos megoldás nincs erre, hacsak nem egy NTSC gép beszerzése. Egy időben volt valami swapmagic nevű cucc, nem tudom létezik-e még.

A Slime draws near! Command?

(#1997) Babetta-X válasza ldave (#1996) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Igen létezik swapmagic, de megvenni eredetiben nehéz, a többi meg warez...

(#1998) joppi válasza ldave (#1996) üzenetére


joppi
csendes tag

az jó. :K két gépem van. 1 PAL-os, vadi új, és 1 ntsc-s használt :K
így veszek 1 tv-t a használthoz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1999) ldave válasza joppi (#1998) üzenetére


ldave
félisten

Ha jól tudom akkor a mai lcd/plazma tv-k már simán kezelik mindkét fajta jelet.

A Slime draws near! Command?

(#2000) doncortio válasza ldave (#1999) üzenetére


doncortio
senior tag

Nem a TV a lényeg? (50/60Hz) Itt van mindkettő és pl. a GameCube tökre elvan velük.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.