Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) tomgabor


tomgabor
senior tag

Csak gondoltam hátha felskálázza 480p-re, mint ahogy az Xbox360 mindent 1080p-re skáláz. Akkor marad a kompozit.

(#1802) szimszonos


szimszonos
őstag

Szerintem cseréld le a kompozit kábeled komponensre mert sokkal jobb minőséget kapsz minden játéknál!Amelyik játék nem támogatja a progressive scant annál is látványos a javulás mert a komponens 3 részben viszi a képet és jobban kiszűri a hibákat.Nem remeg a kép és élesebb,szebb színek.Amelyik játékok támogatják a progressive scant annál pedig még látványosabb a javulás.Lcd vagy plazma tévé esetén kötelező a csere mert így élvezhetőa minőség kompozittal már nem annyira.Tegnap nyomtam a Soul Calibur 3-at,Tourist Trophy-t,prog.scan-ben 107cm ful hd-ben hát mit ne mondjak ott volt a szeren.Nem ps3 igaz de nagyon jól néz ki.A King of Fighter Maximum Impact 2 nemt tudja a prog.scant mégis nagyon jól néz ki a grafika lcd tévén is.A héten cseréltem le az rgb kábelem komponensre de nagyon megérte.

(#1803) tomgabor válasza szimszonos (#1802) üzenetére


tomgabor
senior tag

Szívesen beszereznék egy komponens kábelt csak nem tudom hova dugni, mert 1 csatlakozó van a TV-n ott meg a Wii van és ott is marad. Így a PS2-öt kompozit, RGB vagy HDMI-vel 16 ezres átalakítóval tudnám rákötni a TV-re

(#1804) szimszonos


szimszonos
őstag

Ebben az esetben az RGB kábel a legjobb,kompozitnál mindenképp jobb,hdmi kmenet sajnos nincs a ps2-n.

(#1805) amigaboy


amigaboy
csendes tag

Segítséget kérnék a következőhöz:

PS2 Fat, 20 GB Quantum Hdd-t rákötöttem Network Adapterrel.
Felismeri, format HDD, rátelepítem a játékot, végigfut az install, utána azt írja ki, hogy nincs játék a HDD-n.
Valakinek hasonló tapasztalata?

Azóta kipróbáltam egy 80 GB-os Maxtor-ral, ugyanez a helyzet.

(#1806) Zigur válasza tomgabor (#1803) üzenetére


Zigur
senior tag

Lehet venni komponens kapcsolót, én 13 fontért vettem az ebay-n egy 3-ast, a kapcsolóval. Lehet váltani melyik bemenet él.

(#1807) suste


suste
veterán

sziasztok!
kéne egy kis segítés:
Ps2 slim, memoriakártya, kontroller. A kontroller csak addíg működik, amíg el nem indítok egy játékot. FMCB menüjében simán navigál, de pl snes_emu-t indítva már nem tudom iválasztani a játékot a rom mappából. Viszont GT4 usb-s vezetéknélküli kormánnyal meg elindul, rendesen játszható. Az USB-s kormányt gondolom a játéknk is támogatnia kell, mert más játékoknál nem megy, pedig a pad részével ugye ugyan úgy játszható lenne.....
Létezik USB-s kontroller ami minden játékban működik?
Vagy mi lehet a baj a kontrollerrel??? -több kontrollerrel is próbáltam, és ezeket más ps2-ben is, és más gépben mindegyik megy, viszont az enyémben egyik sem, ergo a kontrollerek jó!
köszi

(#1808) ladlac


ladlac
tag

Helló,

PS2-ről váltottam Xbox 360-ra, de most azon gondolkozok, hogy ismét beszerzem a Sony gépét. :) Amolyan retro-játékgépnek kellene, PS2, PS1, Sega Master System/Megadrive, NES/SNES, MAME és Atari 2600 játékokkal szeretnék játszani, lehetőleg merevlemezről. Mi erre a legjobb mód, merre keresgéljek megoldás után? (ha kényes a téma, jöhet privát üzenetben is)

(#1809) nyozo


nyozo
aktív tag

Helló! nem rég vettem egy szürke ps2-t és a srác a tápkábelt elfelejtette mellékelni szeretném kérdeni hogy más adapterrel vagy valamivel nem lehet helyettesíteni?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#1810) rudymester válasza nyozo (#1809) üzenetére


rudymester
senior tag

Ha vastag gép, akkor bármilyen "magnó" kábellel jól működik. Én hívom így, nem tudom mi a rendes neve. A legtöbb lóbálós cd/magnó/rádió ilyen kábelt használ.
Slim esetnén régebben külön volt a táp, ma már beépítették a gépbe. Nem tudom milyen csati van rajta.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1811) nyozo


nyozo
aktív tag

Helló! igen az jó lett találtam egyet! de viszont van egy gond a ps-el beteszem a dvd-t és csak kerreg nem indítja el...

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#1812) nokia párti válasza nyozo (#1811) üzenetére


nokia párti
őstag

Valószínűleg olvasófejhiba. :( A jobbik eset az, ha csak tisztítani kell.
Ha Slim, akkor még lehet a tárcsa is hibás.

[ Szerkesztve ]

(#1813) nyozo


nyozo
aktív tag

és egy új olvasó mennyibe kerül? sch-50003 aszem ez a szériaszáma szürke vastag ps2

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#1814) nokia párti válasza nyozo (#1813) üzenetére


nokia párti
őstag

6k-8k között, de mondom nem biztos, hogy olvasófejhibás nézesd meg egy szervízben mindenképp.

(#1815) nyozo


nyozo
aktív tag

és pendrive-ról nem lehet valahogy futtatni játékot?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#1816) nyozo


nyozo
aktív tag

vagy valami usb-s vinyoról lehet?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#1817) tomgabor válasza nyozo (#1816) üzenetére


tomgabor
senior tag

Vidd el szervízbe.

[ Szerkesztve ]

(#1818) szimszonos


szimszonos
őstag

Nem hiszem el még mindig tud a ps2 örömet okozni.Mostanában a Burnout Revenge-ot nyomom komponens kábellel 480p-ben 107cm full hd-ben idáig ez a legjobb graf amit kipróbáltam rajta de kíváncsi leszek a God of War 1-2-re DL lemezen hq videókkal.Na én még ezért várok az xbox360 vételével.

(#1819) doc válasza szimszonos (#1818) üzenetére


doc
nagyúr

Gran Turismo 4, Tourist Trophy ha nagyon szep grafika + nagyon jo jatek parositast akarsz :)

(#1820) nokia párti válasza doc (#1819) üzenetére


nokia párti
őstag

Így van Gran Turismo 4-et próbáld még ki, szerintem a ps2 legjobb címe. :K
Szimszonosnak ment sry. :D

[ Szerkesztve ]

(#1821) szimszonos válasza doc (#1819) üzenetére


szimszonos
őstag

Igazad van az egyik legszebb grafikájú játékok ps2-re ráadásul direkt ntsc-és verzióban írtam ki őket mert így 1080-as felbontásban is lehet játszani.A gond az hogy én egy kissé az arcade játékok felé hajlok azért nyomom most is a burnout-okat de egyszer biztos nekifekszek a Sony szimulátorainak is ha másért nem a grafikáért mert kegyetlen nehéz aki végigvitte őket azelőtt le a kalappal.

[ Szerkesztve ]

(#1822) szimszonos


szimszonos
őstag

Keresek ATV Offroad Fury 4 játékot ntsc formátumban.Fontos lenne hogy ntsc formátumban a progressive scan miatt előre is köszönöm.

(#1823) szimszonos


szimszonos
őstag

Letöltöttem egy 8 GB-os játékot ps2-re külföldi oldalról de ha beteszem virtuális meghajtóba(alcohollal megnyitva) ott csak 4 GB a játék mérete.Ez hogy lehetséges hova tünt 4 GB?Sajnos mielőtt megnéztem kiírtam +DL lemezre de a játék pár másodperc után lefagy.Arra gondoltam hogy csak szívatásból csinálják.

(#1824) doc válasza szimszonos (#1823) üzenetére


doc
nagyúr

reklamalj az oldal uzemeltetojenel, hogy adjak vissza a jatek vasarlasakor fizetett penzt, illetve kerdezd meg a supportjukat :P
ez NEM warez-topic!!

(#1825) rudymester válasza szimszonos (#1823) üzenetére


rudymester
senior tag

A másik 4 giga csak a dobozos verziókban van meg. ;)

Bocs, ezt nem lehetett kihagyni. Konzolon nem volt még másolt lemezem, szóval fogalmam sincs, hova tűnt a játék fele. Pont ezért sem játszok másolt játékkal. Ma a PS2 játékok már tényleg nagyon olcsóak.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1826) tomgabor


tomgabor
senior tag

Most hozta a futár az RGB kábelt, mintha élesebb lenne most már a kép később tesztelem több játékkal, viszont picit vastagabb a csatlakozó és nehezebben megy bele a PS2-be, na most kifog ez nekem valamit tágítani :F

(#1827) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Üdv!

Hol lehetne utánanézni, hogy a PS2-nél a sorozatszámok hogy követik egymást megjelenési sorrendben?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1828) doc válasza Ted_Beneky (#1827) üzenetére


doc
nagyúr

emelkedve :D minel nagyobb, annal ujabb...
vagy mire vagy konkretan kivancsi? :F

(#1829) Ted_Beneky válasza doc (#1828) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Arra, hogy konkrétan az SCPH-90004 9c hol helyezkedik el és van-e még később gyártott sorozat

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1830) doc válasza Ted_Beneky (#1829) üzenetére


doc
nagyúr

a 90004 szerintem a legujabb szeria (FIXME)
de minden model number guide amit talaltam evekkel ezelotti, szoval passz...

(#1831) Ted_Beneky válasza doc (#1830) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi a fáradozásodat :R

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1832) tomgabor válasza Ted_Beneky (#1829) üzenetére


tomgabor
senior tag

Én most vettem nemrég a gépemet és SCPH-90004 0D van ráírva.

(#1833) Ted_Beneky válasza tomgabor (#1832) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi!

Gondoltam hátha tud valaki egy listát ahol fel vannak sorolva gyártási sorrendben a sorszámok, de végül is nem életbevágóan fontos.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1834) szimszonos válasza doc (#1824) üzenetére


szimszonos
őstag

Ezt benézted egy kicsit mert senki nem reklamált csak tanácsot akartam kérni a kiírással kapcsolatban ha véletlenül rosszul csináltam valamit de azért köszi "barátságos" kiokítást.Gondolom ezek után jobban érzed magad.

(#1835) doc válasza szimszonos (#1834) üzenetére


doc
nagyúr

ezt benezted nagyon, ugyanis nem azt mondtam hogy reklamalTal, hanem hogy reklamalJal
mivel nyilvan legalis forrasbol szarmazo anyagrol van szo, ugyanis itt tilos a arez

(#1836) tomgabor válasza doc (#1835) üzenetére


tomgabor
senior tag

Írta hogy külföldi oldalról szedte le. Szerintem az a Store volt és biztos hogy Media Go-t használt hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1837) kop8


kop8
őstag

Helló!
Nemrég vettem egy ps1-et és olyan gondom lenne hogy ha scart csatlakozón keresztül akarom használni akkor elvan csúszva a kép, ha AV-n akkor meg jó, de a scarton keresztül jobb kellene hogy legyen a kép!

Ezért scarton keresztül kellen használni, de nem jó...
Mi lehet a baja?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1838) rolkayeti


rolkayeti
csendes tag

Sziasztok!

Szertnék egy kis segítséget kérni! Pár hete kaptam egy PS2-t, próbáltam életre kelteni
de sajnos nem sikerült. Fejet néztem, próbáltam tisztítani, állítani, de se fénye, semmi.
Rendeltem hozzá egy újat, be is építettem okosan, ügyesen. Próbáltam fókuszt állítani,
pillanatnyilag: "No Data", "Reading disc...." és sehova tovább!
Segítsetek kérlek! Előre is köszönöm!

Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!

(#1839) beta19


beta19
csendes tag

Sziasztok,tudna valaki segíteni ps2 témakörben?
most kaptunk egy gépet,ami eddig elindította a lemezeket.Azután gondolt eggyet,és most csak vmi Browser/sys konfiguráció jön ki indításkor.MI A GOND?

(#1840) nyozo


nyozo
aktív tag

Helló! Újraírható DVD-re ha írok ki játékot az jó?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#1841) rudymester válasza beta19 (#1839) üzenetére


rudymester
senior tag

Lemezolvasási hiba, nem látja a lemezt. Lehet a lézerfej megadta magát.

nyozo: A fórumban nem engedélyezett a nem eredeti játékok futtatása, megbeszélése témakör. Köszönöm megértésed.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1842) Ace owner


Ace owner
addikt

Üdv!
Az lenne a gondom hogy nem ment a gép. Eddig egy memória kártyával próbáltam, de nem sikerült. Mi lehet a gond?

Galaxy Fold 4

(#1843) beta19 válasza beta19 (#1839) üzenetére


beta19
csendes tag

Köszi,szépen a tippet.

(#1844) rudymester válasza Ace owner (#1842) üzenetére


rudymester
senior tag

Akkor most kérdezz újra. Ennek nincs értelme: nem tudok válaszolni.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1845) tomgabor


tomgabor
senior tag

Véleményt kérnék:
Most rendeltem meg ezt, érdemes lenne megvennem ezt mellé? Az első rész tetszik a második nagyon silány arcade port lett. Egyszerű igen/nem választ várok

[ Szerkesztve ]

(#1846) Pulyka20


Pulyka20
csendes tag

Sziasztok(bocsi az ekezetekert de nincs a billentyuzeten)
Olyan kerdesem lenne hogy a Gran Turismo 4 ps2-es EREDETI jatekkal eljutottam egy jo darabig de mondom bekapcsolom jatszok egyet vele.... es a betoltesnel annyit irt ki hogy a mentes "corrupt" Semmilyen jateknal nem tapasztaltam ilyet csak ennel! Valaki esetleg tudna segiteni hogy ne kelljen ujrakezdeni a jatekot???
elore is koszonom :R

P.u.l.y.k.a

(#1847) rudymester válasza Pulyka20 (#1846) üzenetére


rudymester
senior tag

Sajnos megsérült a mentésed. Nincs más lehetőséged, mint újrakezdeni, vagy valakitől átmásolni egy hasonló mentést. Hatalmas 2 megás mentéssel dolgozik és lassan is ment. Volt olyan ismerősöm, aki nem várta meg a mentés végét és úgy kapcsolta ki a gépet. Szintén corrupt fájl volt.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1848) Pulyka20


Pulyka20
csendes tag

es ez elofordulhat tobbszor is? vagy ha ujrakezdem akkor varjam meg szepen lassan amig lementi a dolgokat es ne egybol x-eljek ra?

P.u.l.y.k.a

(#1849) szimszonos válasza Pulyka20 (#1848) üzenetére


szimszonos
őstag

Megoldás lehet még hogy elmented időközönként az állást számítógépre a ps2 memokarijáról ha elszáll a mentésed visszamásolod a ps2 memóriakártyára akkor tudod folytatni nem kell előlről kezdeni..Codebreaker,Armax programokkal lehetséges én mindig így csinálom mióta elszállt kb 50%-nák a Cold Winter mentésem meg még vagy 10 játéké utángyártott kártyánál gyakori betegség ez.

[ Szerkesztve ]

(#1850) Revenge válasza szimszonos (#1849) üzenetére


Revenge
tag

És ha browserben átmásolod memória kártyáról pendrive-ra azt a pár mentést, az nem szolgál valamiféle backup-ként? Plusz akkor már meg is kérdezném hogy a pendrivera való mentés backupoláshoz kell e valami külső progi...? vagy megy úgy hogy bedugom azt' másolgathatok? (nem próbáltam még) Amúgy SCPH-30004 (FAT)

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.