Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) nokia párti válasza k. (#900) üzenetére


nokia párti
őstag

Megkönnyebbültem. :D
Hát vannak ilyen elárazások. :DD
GT3-al mi a helyzet?
Kivittétek már?

Szerk:
Amúgy látom te is inkább a PS2-es játékokat gyűröd, mint inkább a PS3-asokat.

[ Szerkesztve ]

(#902) k. válasza nokia párti (#901) üzenetére


k.
őstag

Haver azóta kevésbé ér rá én nekem meg nincs kedvem úgyhogy 97,5%.De azért nemsokára befejezzük:D
Mod:
Jah igen most kevesebb a ZS és inkább ilyet veszek akkor. Aztán kb 1 év mulva ugis veszek egy pspt:D-
A ps3 még hosszú ideig nem lesz olcsó konzol. Nekem viszont kell majd egy mindig. Most ez a ps2:D

[ Szerkesztve ]

(#903) james001 válasza nokia párti (#897) üzenetére


james001
veterán

jó de gondolom más autós játékokhoz jó akármilyen kormány,nem?mert nem csak a gt-hez használnám,hanem nfs vagy esetleg burnout.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#904) nokia párti válasza james001 (#903) üzenetére


nokia párti
őstag

Hát nem tudom, azokkal én nem próbáltam csak a GTk-kel.

(#905) james001 válasza nokia párti (#904) üzenetére


james001
veterán

néztem,ami csak gt-hez jó (sztem) az olyan 20000ft,ami meg ilyen sima kormány és pc-hez is használható 4000ft.
szóval most hogy ez tom nem biztos hogy veszek kormányt... :DDD csak azért nem mert a gt-n kívül csak ahhoz a játékhoz használnám amit írtam.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#906) nokia párti válasza james001 (#905) üzenetére


nokia párti
őstag

Na hát igen.
A sony direkt rá akarja erőszakolni a "drágaságokat" a vásárlóikra.
De ezt már megszokhattuk! :DDD

(#907) james001 válasza nokia párti (#906) üzenetére


james001
veterán

de nembaj attól még szeretjük a sony-t!! :))

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#908) Anyukedvence


Anyukedvence
csendes tag

Üdv!

Nem tudom, hogy mennyire OFF, de azért bepróbálkozok vele.

Torrentről leszedtem a NBA 2K10 PS2 NTSC-t, de kiírva nem olvasta be a ps2-öm, aztán warezről leszedtem a PAL-os változatot (NBA.2K10.PAL.PS2DVD-MarKes) Alcohol 120-al szépen kiírtam TDK DVD-re 4X sebességgel majd be a PS2-be de nem olvasta be Cry
Mit tegyek ha van még 1 Db üres Dvd-m és nincs 6-7 ezer forintom a bolti cuccra?
Milyen változatot keressek vagy akinek sikerült az hogyan csinálta pontosan?Milyen szoftverrel, hányszorosan stb...
Más játékokat beolvas a PS2-m, szal szerintem nem azzal van a gond.
Megköszönném ha segítenétek.

(#909) james001 válasza Anyukedvence (#908) üzenetére


james001
veterán

nemtom lehet-e,a warez tiltott a fórumon :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#910) k. válasza Anyukedvence (#908) üzenetére


k.
őstag

1.
A warez tilos.
2.
"Mit tegyek ha van még 1 Db üres Dvd-m és nincs 6-7 ezer forintom a bolti cuccra?
"
Spórolsz:D

(#911) nokia párti válasza k. (#910) üzenetére


nokia párti
őstag

Ps2-re már max 5 k-ért belehet szerezni, még a legújabb játékokat is! :)

(#912) k. válasza nokia párti (#911) üzenetére


k.
őstag

Ezt tanusíthatom.:D Néha alig hiszem hogy mennyire olcsók a cuccok.
A hétvégén még dolgozom a ps1en-alaplap csere hogy ne chippelt legyen-, kap egy dobozt stb stb:D
Ugyanis vettem vaterán egy szépet amiböl átcserélem a dolgokat aztán azt eladom az utángyártott cuccaimmal együtt:D
Aztán majd mutatok képeket.

(#913) nokia párti válasza k. (#912) üzenetére


nokia párti
őstag

Oksa!
Várom a képeket! :)
Mondjuk én egyedül a ps1-re warezolok, mert arra már nem nagyon lehet kapni eredeti játékokat! :D

(#914) k. válasza nokia párti (#913) üzenetére


k.
őstag

A mázlim az hogy kevés játék érdekel rá, amik meg érdekelnek(GT sorozat, colin rallyk medal of honor, driver, gtak) azok mind vannak szépszámmal:D
Eredeti állapotúra csinálnám meg. Leet egyszer eladom mivel nyáron elvile egy ps one-t szerzek mivel kicsit jobban tetszik mint ez. Meghát ez igy most kb 15 ropit ér-dobozokkal együtt értve-

(#915) nokia párti válasza k. (#914) üzenetére


nokia párti
őstag

Driver 2 nekem megvan PS1-re.
Eredetiben, még annó 4k-ért vettem! :)
Ps-one nekem is jobban begyün, ezért is használok azt. :D
De a vastag is jó, de a hagja az tényleg szörnyű.

(#916) k. válasza nokia párti (#915) üzenetére


k.
őstag

Hát igen:D
De én attól még szeretem eztis de ha jó pénzt adnak érte akkor nem leszek rest eladni:D
Egyébként valószínüleg azért is jön be jobban a "slim" mivel modernebb formájú és ezek nekem jobban fekszenek. De tény hogy mindegyik minőségi:)
Egyébként remélem hogy ezévben beszerzek jópár ps1es stuffot. Jövőre már inkább ps3ra fogok vásárolni de mostmég a ps1 és ps2 a király nálam. No a ps3 is megy rendesen mint DVD/BD lejátszó:D

(#917) KNorbi35


KNorbi35
csendes tag

Sziasztok!

Vennék egy PS2 Network Adaptor-t,de vinyóra már nincs pénzem.Valahol olvastam,hogy össze lehet kötni a PS2-t a PC-vel,és a PC-ben lévő vinyórol olvasná a PS2 a játékokat.
Lehetséges ez,mert ha igen akkor nagyon hepi lennék!
:R :R :R :R :R

(#918) k. válasza KNorbi35 (#917) üzenetére


k.
őstag

Szerintem kutass jobban utánna a neten. Itt elég kevesen tudnak segíteni mivel a nagyrészének vagy slimje van vagy pedig nem használt network adaptert.
De elméletileg SZERINTEM megoldható.

(#919) Gbi82 válasza KNorbi35 (#917) üzenetére


Gbi82
tag

http://logout.hu/cikk/playstation_2_slim_hdd_mod_2/teljes.html
Olvasgass és kérdezz itt.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#920) nokia párti válasza Gbi82 (#919) üzenetére


nokia párti
őstag

Rekordot döntök már 4 napja nem kapcsoltam be egyik PS-t sem!!! :DD :DD

(#921) k. válasza nokia párti (#920) üzenetére


k.
őstag

Elvonási tünetek vannak már?
Pl:
Kézremegés, akaratlanul is joystick tartást imitáló kézfej pozíció vagy kórós sony és playstation emlegetés?
Ha ezek valamelyike is előfordul sürgőssen kapcsolja be termékét és használja!:D

(#922) nokia párti válasza k. (#921) üzenetére


nokia párti
őstag

Okés megfogadom a tanácsát! :DD :DDD

(#923) cruel93


cruel93
csendes tag

Szevasztok!

Haver vett egy fat (3rd gen) 80GB-os PS3-mat és az a gond vele, hogy bedugjuk a tápba, be van kapcsolva, lemezt olvas, de kép az nincs. A hozzá adott 3RCA (sárga fehér piros) kábellel dugtuk rá, valamint kipróbáltuk Scart-al is, de ugyanez a probléma. (mintha nem kapna jelet a TV) Kábel csere és másik TV-n is volt már, ugyanez a gond.

Lécci segítsetek :(

(#924) nokia párti válasza cruel93 (#923) üzenetére


nokia párti
őstag

Szeva!
Gondolom, akkor a PS3-nak van valami érintkezési hibája, de ez csak feltételezés, az általad írottak alapján!
Szerintem nem olyan drága megcsináltatni. :)
Ha szervízbe viszitek, akkor mindenképp konzol stúdió vagy console corner.

(#925) jookomak válasza cruel93 (#923) üzenetére


jookomak
őstag

van ps3 topik is...
a te problémád a videokimenet beállítása. úgy kapcsold be a ps3-at, hogy folyamatosan nyomva tartod a gombját, ilyenkor visszaáll alapbeállításra. vagy ha be van kapcsolva, akkor megnyomni, és úgy tartani, egyszer csak összejön, már nem emlékszem pontosan. de talán a manual-ban is le van írva.

(#926) k.


k.
őstag

Haver olvasson használatit! :O
(Bocsi kikivánkozott :U )

(#927) nokia párti


nokia párti
őstag

Vettem egy Tekken tag nevű PS2-es játékot.
Sajnos cd-re van írva.
Amikor betettem a Ps2-be úgy felhangosodott, hogy azt hittem kitört a 3. világháború.
Ez normális?
A játék természetesen eredeti.

(#928) james001 válasza nokia párti (#927) üzenetére


james001
veterán

kék az alja nem?a cd-ket így szokta beolvasni,nagyon gyorsan pörgeti,ne ijedj meg :)
nekem is megvan a Tag,meg egy pár cd-s játékom és hangosan olvassa be.

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#929) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem:))
Adott egy PS2 Slim, és egy Tony Hawk Pro Skater 2 PS1 játék. Folyamatosan azt írja ki ha menteni akarok, hogy nincs memóriakártya az egyes slotban, pedig ott van egy 8Mb-os. Ez miért lehet? Azért, mert PS1-es játék nem kezeli a PS2 memóriakártyáját?! Mert akkor menjenek a...

Köszi!

(#930) k. válasza nokia párti (#927) üzenetére


k.
őstag

Igen teljesen az nem kell aggódni. Sajna a CDnél felhangosodik.
Nekem is van CD-s játékom és megy tőle minta robotgép.

@Kem:
Igen nem kezeli. De miért is kezelné, tök más a felépítése. A ps1en blokkok vannak és minden egyes program blokkokat foglal le. Namost a ps2es kártyánál meg simán mondjuk 2 megát. Tehát nem fog menni. 2000 forint egy Ps1es memkari a vaterán, én is vettem egyet nem hal bele az ember.

[ Szerkesztve ]

(#931) nokia párti válasza james001 (#928) üzenetére


nokia párti
őstag

Ja igen pont kék! :)
Azért remélem nem rontja el az olvasófejet.

Kem!
Ha K. tanácsára vennél ps1-es memóriakarit, akkor mindenképp eredetit vegyél, mert a slim ps2 nem nagyon szereti az utángyártott vackokat.

(#932) k. válasza nokia párti (#931) üzenetére


k.
őstag

Nekem a héten érkezik egy szép kék(gyári tokkja is megvan) ps1 memkari. A tervem az, hogy idővel a ps3hoz veszek egy memkari adaptert és a ps3on tolom majd a ps1es játékokat, majd a mentést visszamentve a kártyára a telken hagyom.
Pl jóljöhet majd ha mondjuk a gt1et itthon végigviszem és a telken meg haverokkal mondjuk multiznánk:)

(#933) nokia párti válasza k. (#932) üzenetére


nokia párti
őstag

Na az szép!
Én még asszem 1 megásat vettem 1k.-ért, de simán ráfért 16 mentés így is.
Az is kék volt és sony.
PS2-höz meg van két 8megás eredeti sony feketében.

(#934) k. válasza nokia párti (#933) üzenetére


k.
őstag

De ugye a csomagolása egyiknek sem ilyen volt:

hanem ilyen ugye?:

Mert a fölső beza hamis. Sajna sokan bedőlnek neki-nekem is kináltak már- de nem az a csomagolás fake.

(#935) nokia párti válasza k. (#934) üzenetére


nokia párti
őstag

Az egyiket még a legelső PS2 megvételékor kaptam hozzá a csomagba( konzol stúdióban)
Szval az szerintem eredeti.
A másikat meg most kaptam a mostani PS2- höz.
Mind 2 made in china.
De ha nem lenne eredeti, akkor fel sem ismrené a kis ps2 slim. :))

(#936) k. válasza nokia párti (#935) üzenetére


k.
őstag

Pont az a gáz hogy felismerik őket.
Egyébként pont azért hittéritek ezerrel hogy csak hivatalos helyről memkarit, mert sokan benézik ezzel.

(#937) nokia párti


nokia párti
őstag

Amikor ps2-n akarok játszani ps1 játékkal, akkor mért kell folyamatosan nyomni a bekapcsólógombot, hogy beolvassa a lemezt?
Ez csak nálam van így amúgy?

(#938) zolee27


zolee27
csendes tag

Sziasztok!!Nem tud valaki nekem segíteni neke?lenne egypár kérdésem a ps2 őmröl

(#939) zolee27


zolee27
csendes tag

sziasztok tud valaki nekem segiteni?Leesett a ps2 öm a szönyegpadlora de nem tört össze és most egy lemezt olvas be.az is csak egy audio cd azis gyári.szerintetek mi lett a baja?mert én nem vágom

(#940) Gbi82


Gbi82
tag

Az a baja ,hogy le esett a padlóra. (bármilyen fura)
Ha meg szeretnéd javíttatni keress fel egy szervízt.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#941) bwoay válasza Gbi82 (#940) üzenetére


bwoay
nagyúr

:))

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#942) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Született már használható ötlet a konzol és a monitor (tft 22") összekötésére ?
Esetleg próbálta már valaki rfu adapter ill. tv tuner kártyával, ha igen milyen sikerrel ?

(#943) Gbi82 válasza zodo (#942) üzenetére


Gbi82
tag

TV tuner kártyával tökéletesen mükszik, egyik barátom úgy használja de ne kérdezd hogy, én nem próbáltam még.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#944) zodo válasza Gbi82 (#943) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi, ez is valami.

Valaki aki konkrétan így használja ?

(#945) Gbi82 válasza zodo (#944) üzenetére


Gbi82
tag

Már írt volna nem?
Bemész a boltba veszel egy 5000Ft értékű tv kártyát, rákötöd és örülsz.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#946) zodo válasza Gbi82 (#945) üzenetére


zodo
nagyúr

Tv kártyám van csak szegényes csatlakozó kínálata.
Rfu adapter hiányzik, hogy örülhessek.
Ami KS-ban 3k és ha mégsem 100% akkor jobban jártam volna egy új tv tunerrel.

(#947) exXxer


exXxer
csendes tag

Hali!

Lenne 1 kis gondom a PS1-emmel (vagyis nem is tudom hogy magával a konzollal van-e baj :F )
Következő a helyzet:
Van egy (chippelt) ps1-em + 1 eredeti joy (sima natur) + 1 utángyártott 8 MB-s memkari
ez így együtt nagyon jól szuperál

Ma gondoltam veszek egy új joy-t (-> [link] <- azért ezt, mert utánaolvastam fórumokon, hogy a PS2-es controller kompaibilis-e a PS1-el, és több helyen is azt írták, hogy igen)
A következő a problémám:
1. Ha bedugom a PS2-es joy-t és a memkari-t a játékok egy része nem indul/lefagy (azok amelyek induláskor a memkariról olvassák be a mentett adatokat/beállításokat, vagy éppen játékállást mentenék a karira..a memkari eltávolítása után viszont gond nélkül megy tovább)
2. Ha a PS2-es joy és a PS1-es joy is be van dugva (memkari nélkül), a játékok nem igazán működnek jól, pl. a Tekken 3 2mp-ként játék közben megáll ('benyomódik' a 'Start' gomb, úgy, hogy nem is érek hozzá) vagy éppen különböző gombok nyomódnak meg (ütés, rúgás stb.)

Amikor CSAK a PS2-es joy van bedugva (még a memkari sem) nincs semmi gond, minden játék tökéletesen műxik (még a vibra is normálisan működik).

Mitől lehet ez? A memkari probléma lehet a kari utángyártott mivolta? Egy eredeti Sony-s memóriakártya megoldaná a gondot?
A joy probléma? A kétfajta joy inkompatibilis lenne egymással?

A választ/segítséget előre is köszi (bárkinek is)!

exXxer

(#948) k. válasza exXxer (#947) üzenetére


k.
őstag

Esetleg azt próbáld meg igy elsőnek hogy a joyon kinyomod a motion sensort. Vgyis ne érzékeljen mozgást. Mivel ez nem gyári hanem egy spéci joy ezért lehet hogy lehülyiti ezekkel az infókkal a ps1et.

(#949) exXxer válasza k. (#948) üzenetére


exXxer
csendes tag

A motion sensor alapesetben ki van kapcsolva..de kipróbáltam minden lehetőséget :( :(
Igazából azt furcsállom, hogy ha egymagában van bedugva ez a joy (csak memkari nélkül), akkor semmi baja nincs :F

De a memóriakártya problémára még mindíg nincs semmi..:( :( :(

(#950) k. válasza exXxer (#949) üzenetére


k.
őstag

Esetleg akkor azt kellene, hogy ismeröstöl szerzel egy memkarit és egy joyt kölcsönbe(gyáriakat lehetőleg, de nem feltétel) aztán kipróbálod, hogy ez a joy megy-e a másik kártyával és igy tovább....
Más nem jut eszembe, csak az hogy probálgatni. Utálom az ilyen hülye "na de most miért jött elő" tipusu problemokat, a hajamat tépem én is mikor itthon ilyen előfordul :(((

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.