Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) modsp2 válasza modsp2 (#1050) üzenetére


modsp2
csendes tag

Játékaid másolatával játszani mióta warez, magabiztos okostojás?

---

amióta a géped illegális beavatkozás nélkül be sem olvassa a másolataid, kedves fórumozó.

[ Módosította: bwoay ]

(#1052) james001 válasza modsp2 (#1050) üzenetére


james001
veterán

a modbo télleg egy illegális dolog,asszem az (is) gyártja a chip-eket a ps2-be :K

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1053) m0


m0
csendes tag

Hello ! Nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy a mcboot progit fel tudom e masolni a memoria kartyara ezzel : [link] !? Es hogy mukodik e ha valaki mar pobalkozott vele ( azt tudom, hogy kell egy chippelt ps a masolashoz es ezt szeretnem kikerulni )...

Üdv.: m0

[ Szerkesztve ]

(#1054) m0 válasza m0 (#1053) üzenetére


m0
csendes tag

hulyeseget kerdeztem mar rajottem :D

(#1055) hunkp


hunkp
csendes tag

sziaszto szeretnék 1 kis segítséget!!! van egy ps2 gépem bele akartam rakni egy bodbo chipet azóta nincs képe chip kivétel után sem!!!!semmi kép agép olvasna meg működik csak kép nincs segítség!!!!

http://www.dealextreme.com/p/jesurun-mini-xplus-ii-android-4-0-media-player-w-wi-fi-1gb-ram-8gb-rom-hdmi-av-black-156613

(#1056) Gbi82 válasza hunkp (#1055) üzenetére


Gbi82
tag

Rakd le a gépet magad elé az asztalra és nézz rá csúnyán.
Sokáig.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1057) james001 válasza Gbi82 (#1056) üzenetére


james001
veterán

XDXD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1058) Gaabe


Gaabe
tag

Hello

Nemrég vettem Ebayen egy ps2-t. Kaptam hozzá 2 kontrollert, az egyikre van ráirva hogy dualshock2 ennek a tipusa scph-10010. Bedugom a helyére az 1 es portba, elindítom a konzolt, és bejön a menü hogy Browser alatta System configuration. a kontrolleren hiába nyomkodok bármit nem csinál semmit. analog gombot ha megnyomom világít pirosan. megnyomom még1x elalszik. egyszer böngészem a netet, megnyomom a föl le gombot lehet lépkedni müködik. játék be, megy minden rendesen, az összes gomb jó és rezeg is. másnap bekapcs, megin semmit nem csinál. Olvastam ilyen körzést 3x lenyomott joystickkal de utána sincs semmi analog lámpával meg anélkül se. Most a kontroller hibás vagy én vagyok a béna? nem volt még soha konzol igy nem tudom hogy most mi a teendö.
az analog gomb mindig ki-be kapcsol ha nyomom ebből gondolnám hogy nem érintkezési hibás. a másik joy scph-1200 erre nincs dualshock irva, ha azt dugom be azzal lehet a menüben lépkedni, de játékot inditva azt irja hogy dugjak be dualshock controllert.
Esetleg vmi tippje van valakinek mit csináljak? Az eladó azt mondja nála működött mielőtt feladta. 100%os 122 tranzakcioval nem tünik kamunak. még hajlando visszavásárolni is.
üdv

(#1059) body007


body007
addikt

Hali

Kb. mennyi "régi" ps2-be egy meghajtó csere? És Debrecenbe tud valaki helyet ahol meg is csinálják?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1060) Gbi82 válasza body007 (#1059) üzenetére


Gbi82
tag

Mi a rüszüt értesz meghajtó alatt? :U

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1061) body007 válasza Gbi82 (#1060) üzenetére


body007
addikt

Hát amibe bele teszed a CD/DVD-t :D Miért milyen meghajtó van még a rüszübe? :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1062) Gbi82 válasza body007 (#1061) üzenetére


Gbi82
tag

[link]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1063) body007 válasza Gbi82 (#1062) üzenetére


body007
addikt

[link]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1064) Gbi82 válasza body007 (#1063) üzenetére


Gbi82
tag

Örülök ,hogy megtanultad használni a google-t, váljék egészségedre. ;)

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1065) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Valaki tudna nekem segíteni egy második softkártya létrehozásában? Nem sikerül sehogy sem pedig átolvastam mindent de nem megy :W .Debrecen a lakóhelyem tehát elsősorban itteniek segítségét kérem köszi.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1066) jFox


jFox
őstag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy használt SilverCrest márkájú wireless kontrollert és az a bajom vele, hogy néhány gombra fel vanak programozva makrók. (gondolom combó-k valamelyik játékhoz)
Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogy lehet kitörölni ezeket? Ezek a plusz gombok vannak rajta: Program, connect, Turbo

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1067) Viktor77 válasza jFox (#1066) üzenetére


Viktor77
titán

Itt van magyar nyelvű használati utasítás.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1068) jFox válasza Viktor77 (#1067) üzenetére


jFox
őstag

:R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#1069) rudymester


rudymester
senior tag

Valahol olvastam, hogy a PS2-ők egy idő után nem szeretik a cd alapú ps 2 játékokat (Pl. Oni, Rez) és a ps1 játékokat beolvasni. Nálam eljött ez az idő. A dvd alapú játékokat minden gond nélkül olvassa, nagyon megbízható kis fat gépem van (szűz a gép).
A ps1 játékoknál borzalmas hangja van, nem is kínzom szegénykét. Ebből kifolyólag erősen elkezdtem gondolkozni egy ps1 beszerzésén, ezt megúsznám 6-8 ezer forintból.
Esetleg érdemes lenne valami fejállítást kérni egy szervízben? Mennyibe fájhat ez nekem?

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1070) kispucur válasza rudymester (#1069) üzenetére


kispucur
csendes tag

Szia.Én nagyon kezdő vagyok,nemrég kapott a lányom egy PS1-et(Slim) és nem tudom kell-e bele memókártya.A gép csipeltetve van.Ha kell,akkor milyen?Köszönöm a válaszod. :F

(#1071) Gbi82 válasza kispucur (#1070) üzenetére


Gbi82
tag

PS1-hez Ps1 memória kártya kell.
Ha játékot menteni szeretne ,akkor szüksége lesz rá.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1072) kispucur válasza Gbi82 (#1071) üzenetére


kispucur
csendes tag

Köszönöm a választ.Mekkorát vegyek,hány gigásat?Melyikk az ami megérné és biztosan jó lenne?Nem gondolok valami extrásra,csak egy sima memóra.

(#1073) james001 válasza kispucur (#1072) üzenetére


james001
veterán

a sima 8 MB ez a legjobb,gigás asszem nincs is.
itt hardveraprón lehet találsz de eléggé ritka már de lehet én tom rosszul :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1074) Gbi82 válasza james001 (#1073) üzenetére


Gbi82
tag

Ps1-hez 1 és 2 MB-os kairkat gyártanak, ne tájékoztassuk már félre az embereket ha nem muszáj.
[link]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1075) james001 válasza Gbi82 (#1074) üzenetére


james001
veterán

akkor én tudtam rosszul sorry :B

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1076) Viktor77 válasza Gbi82 (#1074) üzenetére


Viktor77
titán

Biztos vagy benne?

Más kérdés, hogy én csak eredeti 1 megásat vennék, mert kevés nagyobb bosszúság van annál, mint mikor egy 95%-ra kijátszott játék mentése egyszercsak eltűnik.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1077) james001 válasza Viktor77 (#1076) üzenetére


james001
veterán

na azért :C :R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1078) rudymester


rudymester
senior tag

Alapból csak 1 megás kártyákat kezel a PS1, a többivel nem érdemes foglalkozni. Egy játék általában 1, néha több blokkot foglal. A nagyobb kártyákat úgy tudom 1 megánként kezeli és egy gombbal kell kiválasztani az aktuális megát. Soha nem használtam ilyet, de inkább nem kockáztatok. Elég nekem az 1 mega.

Közben megoldódott a "problémám". Vettem egy fat 5502-es gépet chip nélkül kőkemény 3000 forintért. Szépen dolgozik, de vicces, hogy 1-2 perfekt lemezt csak úgy olvas be a gép, ha oldalára fordítom. Persze a karcossal meg simán megbírkózik. Ki érti ezt...

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1079) Gbi82 válasza rudymester (#1078) üzenetére


Gbi82
tag

"Alapból csak 1 megás kártyákat kezel a PS1, a többivel nem érdemes foglalkozni."

na azért :C :R

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1080) Viktor77 válasza Gbi82 (#1079) üzenetére


Viktor77
titán

Ehhez képest te is bátran beírtad a 2 megás kártyát. :C Amúgy a fentiekkel ki nincs tisztában? A 8 megás is használható, létezik is, így nem írt hülyeséget. Más kérdés, hogy nem érdemes használni, de nem is ajánlotta senki.

"ne tájékoztassuk már félre az embereket ha nem muszáj"

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1081) Gbi82 válasza Viktor77 (#1080) üzenetére


Gbi82
tag

Remek, akkor szalasszuk el a laikust 8 Mb-os Ps1-es kariért, hagy nézzék hülyének a boltban.

Én azt a tendenciát nézem rossz szemmel ,hogy mindenféle hülyeséget leírnak az emberek anélkül ,hogy legalább utánanéznének az állításuk valóságalapjának.

James001 hsz-éből egyértelműen kiderült ,hogy fingja sincs a kérdésben szereplő memória kártyáról " Gigás aszem nincs is" LOL
Akkor meg miért kell fals információt szolgáltatni róla? vagy legalább utána nézett volna a google-on ha tényleg segíteni akar.

A 8Mb-os karit gondolom tanító jelleggel linkelted be de minek ha te is elismered ,hogy semmire sem jó ,csak marketing!?

Az ördög ügyvédje nem alszik?

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1082) Viktor77 válasza Gbi82 (#1081) üzenetére


Viktor77
titán

"Ps1-hez 1 és 2 MB-os kairkat gyártanak" Erre válaszoltam. Nem, nem csak ekkorákat gyártanak. És ezzel a gondolatmenettel a te 2 megásod is felesleges volt.

Senki nem mondta, hogy vegyen 8 megásat (szerintem még James is úgy gondolta a legjobbat, hogy ez a legnagyobb). Én is csak megjegyeztem egy egyéni véleményt, ettől függetlenül vehet bármekkorát.

Te sem néztél rendesen utána annak amit írtál, mért kell egyből a másikat hülyének nézni, mikor veled szemben is megteheti bárki (aki valóban utánanéz valaminek) ?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1083) Gbi82 válasza Viktor77 (#1082) üzenetére


Gbi82
tag

Lehet ,hogy nem néztem utána ,mert nem tartottam szükségesnek,mivel nekem volt 1 és 2 mb-os is, a 8 mb-os -ról nem hallottam még de ugyanúgy nem vennék ,mint egy mondjuk 1gb-os Ps2-es memkarit.

A véleményem továbbra is fenntartom ,hogy ha valaki nem ért valamihez ne véleményezze azt ,vagy ha tanácsot ad valakinek akkor legalább nézzen utána annak amit leír.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1084) Viktor77 válasza Gbi82 (#1083) üzenetére


Viktor77
titán

De könyörgöm, ezt mondom.

"Ps1-hez 1 és 2 MB-os kairkat gyártanak" vs. "akkor legalább nézzen utána annak amit leír".

Te sem néztél utána rendesen, mégis leszólsz mást. Miért?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1085) Gbi82 válasza Viktor77 (#1084) üzenetére


Gbi82
tag

Kár elveszni a részletekben., ha valahol a világban legyártottak egy 1Gb-os Ps1-es memkarit akkor meg duplán nem lesz igazam?

szerk.
A tényen ,hogy James001-nek fingja se volt a dologról és hülyeséget írt mindez semmit nem változtat.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1086) Viktor77 válasza Gbi82 (#1085) üzenetére


Viktor77
titán

Nincs mértéke annak, hogy mennyire nem nincs igazad. Leszóltál mást, mikor te ugyanannyit tévedtél mint ő (sőt, ő nem is mondott hülyeséget). Semmi alapod nem volt rá.

MOD: Igen? Ebben mi a hülyeség? "a sima 8 MB ez a legjobb,gigás asszem nincs is."

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1087) Gbi82 válasza Viktor77 (#1086) üzenetére


Gbi82
tag

"a sima 8 MB ez a legjobb"
Ebben mi a hülyeség? :C
Na én most untam meg a diskurzust.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1088) Viktor77 válasza Gbi82 (#1087) üzenetére


Viktor77
titán

Írtam már. Szerintem a legjobbat úgy értette, hogy ez a legnagyobb (legalább olvasd el amit írok, és akkor nem kell többször leírnom).

De ha ettől eltekintük, és valóban úgy értette, hogy az a legjobb, akkor ugyanúgy hülyeséget írt, ahogy te is.

Részemről is lezárva.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1089) james001


james001
veterán

elvagytok :o
csak segíteni akartam,nem egymásnak ugrasztani mindenkit. SORRY! máskor nem írok hülyeséget inkább utánanézek :U
egyébként azért írtam a 8 megásat mert haveromnak ez volt még régen amikor ps1-el nyomult,ennyi.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#1090) rudymester válasza james001 (#1089) üzenetére


rudymester
senior tag

Mindenki túlélte a csatát... :)

Érdemes körülnézni az apróhírdetések között, mert 1000ft alatt is lehet találni ilyen kártyákat. Nem érdemes feltétlen ragaszkodni a gyárihoz, bár az tény, hogy az a legmegbízhatóbb.

Volt egy olyan eset, ha jól emlékszem a Crash Bandicoot 3-ban, hogy automatán ugrált a figura (tehát nem nyomtuk a gombot a joyon), de ha kivettük a memokártyát, akkor befejezte. :) Az a kártya most nálam van, de nálam semmi probléma nem volt még vele. Ha esetleg Diablozni akartok, akkor érdemes egyből 2 kártyát venni, mert az 10 blokkot foglal egy kártyán. Talán neki kell a legnagyobb mentés terület. Ha jól emlékszem a Gran Turismo 2 összesen 3 blokkot foglalt, de tényleg az 1 blokk a leggyakoribb.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1091) elistvan


elistvan
senior tag

hello!

Rászántam magam, hogy vegyek egy ps2-t. A slimet vagy a fatot érdemesebb venni? Úgy olvastam a fatban a fej tartósabb viszont ha tönkremegy akkor a slimbe olcsóbb a cseréltetés. (legalábbis az alkatrész) mi a véleményetek? Ki lehet ezzel váltani egy dvd lejátszót? Mert olvastam, hogy a freemacbootal divx is lejátszható. Illetve otthoni használatra a gyerekeknek milyen lemezre hányszoroasan ajánlott a biztonsági mentéses lemez kiirása?
Nameg ugye nekem azért is tetszik, ez a megoldás, mert álltólag van snes emulátor és atzzal is lehetne retrózni nagyokat. Az utángyártott vezérlőt is érdemes megvenni ha csak 1 van hozzá gyárilag?

Isti

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1092) Gbi82 válasza elistvan (#1091) üzenetére


Gbi82
tag

1.Slim
2.DVD lejátszóként tökéletes bár én nem "koptatnám" feleslegesen ha nem muszáj ,Divx-et csak pendrive-ról olvas ha van Freemacboot kari.
3.Jó minőségű dvd-re 4x-esen mondjuk imgburn-el lehet írni.
4. Snes emulátort próbáltam párat Frrmacboot1.8-ra de mind bugos volt, játszani lehetett velük de menteni már nem ,mert lefagyott ha az options-ba léptem, ettől eltekintve működnek.
5.tökéletesek az utángyártott joy-ok, nekem is van 2.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#1093) k. válasza Gbi82 (#1092) üzenetére


k.
őstag

Alapvetően egyetértek, viszont a joy-os résszel nem. Szerintem inkább keressen olcsón a vaterán egy gyárit akkormár. Valahogy nekem sosem jöttek be az utángyártottak és eddig én speciel jó minőségűvel nemigazán találkoztam.

(#1094) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah megvettem életem 3. PS2-jét :)
az elmúlt 1 évben nem volt úgy hogy ajánljatok már pár húzósabb címet...bár az Okamival még elleszek egy darabig de addig be-be szereznék 1-2 jobban sikerült alkotást :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1095) k. válasza Sirandrish (#1094) üzenetére


k.
őstag

Ha autós akkor gran turismo sorozat pl.D
FPSnél sok van, killzone, codok egyrésze meg medal of honorok, hogy csak a legismertebbeket említsem.
Jah és grat hozzá. Slim lett?

(#1096) blazsey2 válasza Sirandrish (#1094) üzenetére


blazsey2
senior tag

Amikor még használtam a PS2-őt ezek voltak nagyjából a kedvenceim.

PSN ID:blazseydr

(#1097) Sonja válasza blazsey2 (#1096) üzenetére


Sonja
veterán

Innen már csak az ICO hiányzik. :DDD Egyébként miért van 2db GT4 is?! :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1098) blazsey2 válasza Sonja (#1097) üzenetére


blazsey2
senior tag

Mert az csak a speciális kiadású Prius Edition Prologue ;)
ICO-t meg majd beszerzem PS3-ra állítólag kiadják majd.

PSN ID:blazseydr

(#1099) Sonja válasza blazsey2 (#1098) üzenetére


Sonja
veterán

Ja tényleg, abból is van Prologue. :K Nem is tudtam, hogy így néz ki a borítója. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1100) Viktor77 válasza Sonja (#1099) üzenetére


Viktor77
titán

Mert ez nem a "rendes" Prologue. Ez a Prius Edition játék. A valódi Prologue más. A 3-ból készült még több változat, általában azon autógyáraknak, akik fizettek érte, és néhány bemutatójukon ezzel promóztak egy-egy járgányt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.