Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) perge666 válasza ρσгτσ (#8000) üzenetére


perge666
veterán

Tudtommal az is megoldható.......

(#8002) ρσгτσ válasza perge666 (#8001) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Most már nem aktuális. Néhány játék érdekelt volna, amikor még egész kedvező áron hozzá tudtam volna jutni egy Classic -hoz, de most már nem igazán éri meg.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8003) taki01 válasza ρσгτσ (#8002) üzenetére


taki01
őstag

Egyből került is fel rá a Project Eris, csak elő keresnem kellett egy USB 2.0-s pendrive-t. Én magamnak majd PSIO-s megoldással fogok csinálni egy ultimate PS1-t, csak kell valaki aki beleforasztja chipet és a vezetékeket a megfelelő helyre.

(#8004) perge666 válasza ρσгτσ (#8002) üzenetére


perge666
veterán

Néhány éve 12-ért vettem egyet bontatlanul,az még ugyanúgy van ahogy vettem,meg akkor vettem egy csak kipróbáltat 8-ért. Azt meg néhány hónapja adtam el több mint 20-ért…..

Szóval eléggé fent van az áruk.

(#8005) arty válasza perge666 (#8004) üzenetére


arty
veterán

igen, anno havernak én is egy tizesért vettem és hackeltem meg, hogy vállalható emulációt kapjon... (plusz Fighting Force kellett neki rá, gyermekkori kedvence :) de én is imádom.... talán a ps1 éra legjobb beat'em upja! mondjuk nem nehéz, nem volt sok :( )

ha nem lehetne hackelni, akkor a 10 is sok lenne erre az ipari hulladékra (és a vicc, hogy a hw okés, de a szoftveres rész...........)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8006) homerhamm válasza taki01 (#7989) üzenetére


homerhamm
addikt

A The Getawayt anno szerettem, pedig még térkép se volt benne. :D

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8007) tboy93 válasza perge666 (#8001) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amugy nem is ertem miert nem az analogos joyt tettek melle. Nekem anno azzal jött a fat ps1-em. Rohadtul banom hogy anno bagoert eladtam az összes konzolom :( ps1, ps2, n64, dreamcast

(#8008) ρσгτσ válasza tboy93 (#8007) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Sajnos ehhez hozzá kell szokni. Mert vehetne az ember egy külön lakást a cuccainak, ha mindig kivárná a megfelelő időpontot. :)

Volt amikor Commodore -t kb. ingyen lehetett eladni. :D Most meg van olyan verzió, ami egy vagyon...Éppen most újítok fel 2 nyomtatót, meg 2 floppy -t hozzá.

Amúgy - bár nem néztem mindegyik játékot a Classic listából - van ami eleve nem is támogatja az analógot. Én már azon ponton elengedtem néhány retro játékot. Mert azért billentyűzettel vagy analóggal egészen más kategória egy-egy játék.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8009) tboy93 válasza ρσгτσ (#8008) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja persze, tudom. Total nem ferne el most sem a regi gyujtemenyem. Pincében porosodna lezart dobozban. Egyszer -majd ha nagyon gazdag leszek- es koltozunk nagyobb kecoba akkor remelem lesz ujra dolgozo / apa szoba, aztan oda mehet majd minden ilyesmi :D Olyan rohadt jo setupokat latok neha neten, hogy a nyalam csorog. Tenyleg, barcsak egy pincehelysegem vagy barmim lenne ilyen célra :))

[ Szerkesztve ]

(#8010) ρσгτσ válasza tboy93 (#8009) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én is apa szobát tervezek. :D De majd az új helyen. Elég egy hosszú falrész és minden kifér egy jó szekrénysorral. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8011) perge666 válasza tboy93 (#8007) üzenetére


perge666
veterán

Mert a leges legelső PS1 konzol még úgy jött ki,ilyen a classic élmény. :DDD

(#8012) ρσгτσ válasza perge666 (#8011) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk akkoriban még nem is volt divat az analóg. Azon ritka fejlesztések közé tartozott, ami nem haszontalan igényt teremtett. Meg aztán a játékok fejlődése is elvárta már. Szerintem.

Szerk.:
Az első PS vezérlője engem akkoriban max. abban erősített meg, hogy a PC ezerszer jobb. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8013) perge666 válasza ρσгτσ (#8012) üzenetére


perge666
veterán

Az első PS1-emhez analóg nélküli vezérlőt kaptam a 90-es évek végén,pedig már volt analógos is.
De előtte piaci nintendókat koptattam és teljesen rendben volt addig amíg ki nem próbáltam egy analógos kontrollert………..

Egyébként a PC szerintem mindig előrébb járt legalábbis grafikában mint a PS,de engem ez sohasem érdekelt,valamiért nekem mindig is jobb volt PS-en játszani,nálam az a best.
Ja meg a Bill+egér kombót sohasem bírtam.

[ Szerkesztve ]

(#8014) taki01 válasza tboy93 (#8009) üzenetére


taki01
őstag

Ha megtöröd a PS Classic-t, akkor egy retro fightrs-es defender kontrollerrel megy az analóg is. Ma próbáltam ki. :)

(#8015) ρσгτσ válasza perge666 (#8013) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én a 90 -es években PC -ket építettem, szóval kézenfekvő volt azon játszani. Grafika mondjuk akkoriban nem is volt annyira kritikus pont egy játéknál. Vagyis már olyan dolgoknak is örültünk, ami manapság nevetségesnek tűnhet. :D Legalábbis én így emlékszem vissza.

Inkább a vezérlés módja volt nekem idegen konzolon. Pl. autós játékokat már akkor is nagyon szerettem, és szerintem a sima kontroller gombos irányítás eléggé esetlen. Az analóg érkezése egészen más megvilágításba helyezte a dolgokat.

Bár számomra a szimmetrikus analóg elrendezés is fura, de azt azért már le tudom nyelni. :D

Meg aztán a másik nagy szenvedélyem akkoriban, illetve utána elég sokáig az RTS és az MMORPG volt. Ezek meg ugye PC közeli kategóriák.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8016) perge666 válasza ρσгτσ (#8015) üzenetére


perge666
veterán

Azért egy régi Tomb Raider vagy Medal Of Honor vagy Carmageddon vagy Driver fényévekkel szebb volt PC-n akkoriban emlékeim szerint......Sok cimborámnak volt PC,és amikor lejöttek csak szidták a PS-t hogy milyen csúnya,de engem nem érdekelt. :DDD
Nekem a régi kontroller is tökéletes a mai napig akár autós játékokra is.Erre mondják hogy kinek a pap,kinek a paplan. :DD

(#8017) Faterkam válasza perge666 (#8016) üzenetére


Faterkam
addikt

Én nem tudom, akkoriban nem játszottam PC-n (Amigám volt) De 2000 környékén a Need For Speed High Stakes kimondottan szép volt PS1-en, igaz nagy képcsöves TV-n játszottunk hónapokig vele! Az a felállás, hogy az egyik zsaru, a másik meg gyorshajtó, minket lekötött rendesen :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8018) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Megint érkezett egy kis rally. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8019) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Ha esetleg talál valaki vagy rendelkezik egy SCPH-1002-es PS1 dobozával, az írjon rám pm-ben, érdekelne a gyűjteményembe a konzol mellé. :)

Továbbá egyeseknek érdekes lehet, PS2 billentyűzet, Japánból importálva:


Szerintem egy Vaio billentyűzeten alapul, de nagyon bejön. Membránnak membrán, a jobbik fajtából. 1 hétnyi teszt alatt jól állta a próbát. :D
Mostmár csak az egér kell hozzá... :))

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#8020) taki01


taki01
őstag

Nálam is bővült a gyűjtemény. Meglett az összes Rachet and Clank és a Jak and Dexter game.

(#8021) ρσгτσ válasza taki01 (#8020) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Grat. :)

Az a baj ezzel a gyűjtögetéssel, hogy lassan lakást kell hozzá venni. :D Én elég szűk kategóriában keresgélek, de így is mindig találok valami újat, amit be kell szerezni.

Aztán ha ritkább darab és még jó áron is van, nincs túl sok idő gondolkozni...

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8022) arty válasza ρσгτσ (#8018) üzenetére


arty
veterán

:C

kicsit ilyen vrallys, de mintha mindig éjjel lenne.....

---

többieknek is grat :)
... az én ps1 cuccomra a refund jött meg pár napja :( (japán NFS1)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8023) Stylewars_kp válasza arty (#8022) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Milyen autók szerepelnek a japán verzióban?

(#8024) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Autózzunk tovább. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8025) ρσгτσ válasza arty (#8022) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Még csak kipróbáltam, de sok tapasztalatom nincs vele. Eddig úgy tűnik a nehezebb játékok közé tartozik. Látótér talán kicsit rövidebb.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8026) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Még jó, hogy vásárlási szünetet terveztem. Ahhoz képest elég aktív hónapra sikerült. Ráadásul még le is maradtam 3 PS1 játékról.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8027) taki01 válasza ρσгτσ (#8026) üzenetére


taki01
őstag

F1 04, volt az első F1-es játékom. Meg van még nekem is. Én is nehezen tudom meg állni, hogy ne vegyek semmit. Most egy slim gépet néztem ki, olyat amilyen az első PS2-m volt.

(#8028) ρσгτσ válasza taki01 (#8027) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerencsére amik nekem kellenek, ami maradt, abból majdnem mindegyik ritkább. Ebay -ről meg nem akarok állandóan rendelgetni, inkább itthonról szerzem be. Már amit lehet, mert van olyan játék is, ami nem jelent meg ebben a régióban.

Sony Forma 1 sorozata nem ritka, de abból meg sok a szutyok állapotú. Így azon nem is nagyon görcsölök. Szép lassan jönnek a részek. Kb. még sehogy nem állok vele, de nem zavar. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8029) Stylewars_kp válasza ρσгτσ (#8024) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ah, London racer!

(#8030) ρσгτσ válasza Stylewars_kp (#8029) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Sajnos az első részről tegnap csúsztam le...
Az is jött volna tegnap.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8031) Stylewars_kp válasza ρσгτσ (#8030) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Pedig nem az évtized játéka volt, de jó emlékek fűznek hozzá.

(#8032) ρσгτσ válasza Stylewars_kp (#8031) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Van néhány ilyen. Főleg akkor tűnik fel, amikor előkerül pár olyan játék, amiről életemben nem hallottam, és baromi jó.

Autós játékokat tekintve PS1, PS2, Xbox Classic időben elég nagy kínálat volt. Exkluzívokban is. PS3 és Xbox 360 generáció már jóval visszafogottabb volt. Illetve szerintem ott zárult le a legjobb NFS korszak is.

Utána érkező generációk már jóval gyengébbek e tekintetben. Ott is főleg az Xbox húzott nagyobbat, de ugye nála 2 autós exkluzív sorozat is fut.

Számomra ezért a PS1-PS2 korszak a legjobb időszak. Ezért a kedvencem ez a 2 generáció.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8033) Stylewars_kp válasza ρσгτσ (#8032) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Csak legyen is idő játszani vele. :)

(#8034) ρσгτσ válasza Stylewars_kp (#8033) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az nem fontos, nem kérnek enni. :D Ráérek a játékkal, ahogy időm engedi. Viszont ezek a játékok egyre drágábbak lesznek, így most már mondhatjuk, hogy befektetésnek is jó, ha az állapota legalább normális. Még ha nem is tökéletes vagy bontatlan.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8035) winhate válasza winhate (#7493) üzenetére


winhate
őstag

Erdemes szetszedni a gepet kifujni takaritani mert jelentos az eredmeny.
Mar nem fagy a game 😉
A venti is kesobb kapcsol be es nem olyan hangos.
Emellett kapott uj elemet vegre ez is muxik.

A test drive unlimited volt a problemas.
Meg egy problemat eszleltem.
Nem gyari 8mb kartya helyett 64mb ost hasznaltam.
Lefagyott, megallt mentes kozben, az elmentett allas hasznalhatatlan lett.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#8036) taki01


taki01
őstag

Pörög a Gun.

(#8037) ρσгτσ válasza taki01 (#8036) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Vagány ez a TV. Már gondolkozom hogy tudnék helyet csinálni egy hasonlónak. :D Bár lehet először egy PVM -re kellene rámenni, mert egyre durvább az áruk. De azért egy 16:9 -es Trinitron is nagyon hasznos tud lenni. Sőt...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8038) taki01 válasza ρσгτσ (#8037) üzenetére


taki01
őstag

Jó 5000Ft-os befektetés volt. Amúgy nagyon király rajta játszani és hang is nagyon jó a beépített 2.1-es hangfalaknak hála. Ha DVD-zek, akkor is ezt használom.
Most majd kell keresnem egy szerelőt a Dunakanyar jobb oldalán aki fogalakozik ilyen TV-kel, mert a geometriát be kellene állítani és át kellene nézni meg át kondizni.

[ Szerkesztve ]

(#8039) ρσгτσ válasza taki01 (#8038) üzenetére


ρσгτσ
őstag

TV SIMOGATÓ - Régi (CRT) televízió készülékek fóruma és adás-vétele

Bár főleg régebbi CRT -k vannak, de ennyi fanatikus szakember nem sok csoportban van. Sok a szerelő is, talán találsz ott a környéken egyet.

Nekem elsősorban a hellyel van gondom. Meg ezt a súlyt tartani is kellene. Ezért nem keresgélek ilyet, de amúgy jól jönne. :) Majd később.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8040) taki01 válasza ρσгτσ (#8039) üzenetére


taki01
őstag

Írtam már ide. Szerelőt még nem találtam benne, aki foglalakozna vele vagy csak eljönne megnézni, hogy mibaja lehet.

(#8041) ρσгτσ válasza taki01 (#8040) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pedig ugrani szoktak az ilyenekre. Lehet túl "új" típus. :D Azért remélem találsz valakit. Ilyen TV -vel szerintem érdemes foglalkozni.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8042) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Most találkoztam egy érdekes autós, vagyis inkább rendőrös játékkal. Bár nem autósverseny.

World's Scariest Police Chases
PS1 exkluzív Activision játék. Eddig nem ismertem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8043) taki01 válasza ρσгτσ (#8042) üzenetére


taki01
őstag

Nekem meg van nagyon király game.[link]

[ Szerkesztve ]

(#8044) ρσгτσ válasza taki01 (#8043) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nagyon jópofa játék. Nem is tudtam róla, csak az egyik srác árulta egy retro csoportban, akkor néztem meg miről van szó.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8045) arty válasza ρσгτσ (#8041) üzenetére


arty
veterán

abszolut nem ugrik senki ilyenre :) a sajat regi cuccait szereli mindenki, érthetően..... :)

Police chases ről sose tudtam eldönteni, kell e nekem.... chase hq óriási kedcenc pedig, ez annak egyértelmű örököse :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8046) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#7888) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Múltkori listával együtt bővítve néhány új cím a felsorolásba:

PS1:
Newman/Haas Racing
London Racer

PS2:
Stock Car Crash
DT Carnage
Maxxed Out Racing
Noble Racing
London Racer Police Madness
London Racer World Challenge
London Racer II
Euro Rally Champion

PS3:
Initial D Special Stage

Megörültem egy jó áron hirdetett Enthusia -nak, aztán kiderült, hogy sajnos német.

Jött volna a Formula One sorozatból, de továbbra is gyatra, szétkarcolt lemezek. Valamiért ezek nagyon gatya állapotban vannak. Aki ezek közül keres mindeképp megbízható eladót vagy személyes átvételt válasszon, mert tragédia, ahogy kinéznek.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8047) arty válasza ρσгτσ (#8046) üzenetére


arty
veterán

az F1 ('95/96) és '97 nekem egy leharcolt tokban lakik, társbérletben, a lemezek sem perfektek... szóval jah, ezek tényleg lepusztultak :D

amúgy nekem az a legelső '95-ös F1 a kedvenc a ps1-es f1-ek közül... anno az első voodoo demok között láttam, az akkori álom-monitoron futni... eléggé megfogott a graf :D (akkor a játék maga nem jött be, most ps1-en már lement két bajnokság is :) )

a '97 nem tetszik, eskü mintha csúnyácskább is lenne (és sokat tölt, de lehet ez csak a karcok miatt?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8048) ρσгτσ válasza arty (#8047) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Meg amúgy PS1 részekből sok itthon a német is. Bár talán ez sem annyira meglepő Magyarországon. Most érdeklődők egy Formula 1 és egy Formula 1 98 után. Meglátjuk milyen állapotban van.

Jah hát meg a PS1 tokok... :D Lassan rá kellene szánnom magam arra, hogy üres tokokat nézzek.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#8049) Faterkam válasza ρσгτσ (#8042) üzenetére


Faterkam
addikt

Annak idején volt az 576 konzolba is. Nagy hype övezte! Valós rendőri esetek stb. Igaz erre már csak a vének tanácsa emlékezhet :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8050) taki01


taki01
őstag

Foxposton küldtek nekem egy Ps2 Slim 75004-t. Korrábban rendesen olvasott a gép, mire ide ért hozzám már a DVD-ket nem olvassa és CD-ket meg nagyon nehezen. Valakinek ötlete?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.