- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Gurulunk, WAZE?!
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Rap, Hip-hop 90'
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mit tud a BSD a Linuxhoz képest?
-
N0zer0
senior tag
válasz
Rimuru #20092 üzenetére
Importálás 2-3 kattintás, grafikon szintén 2-3 kattintás, igaz akkor nem fog jól kinézni a grafikon, de használható lesz. Menteni szintén 2-3 kattintás.
A Calc meg tud nyitni plain text forrást, rákérdez a kódolásra és a határolóra, azt odakattintod neki a listából (bár alapból jól fel is ismeri), és már meg is nyitottad táblázatként. Ezután diagram ikon, de már eleve jól ismeri fel az adatoszlopokat, neked csak címet kell adni (nem kötelező), meg grafikontípust választani néhány kattintással, esetleg tengely felcserélni. Ha meg nem tetszik, akkor testreszabod, pl. akarsz elemleírást, vagy nem akarsz rácsbeosztást, vagy vastagítani, nagyítani szeretnél rajta, esetleg a színeket módosítani. Ha kitapasztalod, akkor néhány másodperc. A végén meg jobb kattintás a diagramra, Exportálás képként... menüpont, és mentheted, többféle képformátumot is ismer, vektoros és raszteres formátumokat is. Ha belejössz, akkor kb. csukott szemmel megcsinálható. Persze, elhiszem, hogy másra gondoltál, nem kötekedni akartam, csak rámutatni, hogy a felhasználók többségének ésszerűbb megoldás, mint mindenfélét feltelepítgetni, meg scriptekkel szenvedni, és ezt olyan felhasználó is meg tudja csinálni, aki Windowshoz meg Excelhez szokott és új neki a Linux és a LibreOffice.
-
#82679040
törölt tag
Üdv.
Asrock k8nf6g nForce405 MCP/Geforce 6100 hőmérsékletet elő tudnék valahogy csalni linux alatt.Aida64 windowson adott mcp hőfokot ,lm-sensors viszont nem jelzi ki.
Segítséget köszönöm.Az mcp aida szerint 50 C környékén fűt a gyári apró chipsettel úgy ,hogy egy venti tol rá levegőt.A temp2 a cpu mag gondolom mert mprime azt viszi fel a legjobban.
-
Findzs
addikt
adott egy asus eeepc 8 gb ssd -vel
most meegoo van rajta de nagyon rosszul működik, a chromium hibával elszáll, ha egy frissítést elindítok szintén kilép, használhatatlantudtok helyette ajánlani valamit?
vagy hogy lehetne a gyári beállításokra visszaállítani? gondolok itt olyanra mint a windowsban a rendszer visszaállításköszi
-
tvamos
nagyúr
válasz
bambano #20088 üzenetére
Ugy latom, ezt a python dolgot nem kerulhetem el.
(No, este nezek egy kis Monty Python-t, aztan hozza kezdek!)Vagy van jobb lehetoseg?(#20095) bambano válasza tvamos (#20094) üzenetére
Ahaa... szoval sima shell script... remelem este mar ki is tudom probalni!
Nem probaltam meg C-t Linux alatt sosem. (Embeddedet programozok...)(#20091) N0zer0 válasza colomb2 (#20083) üzenetére
Reszemrol az nem alternativa. Nem akarok annyit szuttyogni, iszonyat sok melo lenne... 2-300 plot. Es ez egy jo hetvegi projektenk tunik. (Eloszor megcsinalom PC-n, ha megy portolom R-Pi-ra. Fincsi projekt!) -
bambano
titán
válasz
N0zer0 #20091 üzenetére
ez a megoldás teljesen jó lehet akkor, amikor életedben egyszer meg akarod csinálni azt a grafikont.
na de ugyanez a módszer éveken át, minden órában mondjuk 12x frissítve, szintén vállalnád?és akkor arról még nem beszéltünk, hogy mekkora böszme program a libreoffice.
szerk: ahol én ilyeneket használok, ott nemcsak a libreoffice nincs fent, a többi hasonszőrű párjával (pl. gnumeric), hanem kompletten a grafikus felület is hiányzik, tokkal-vonóval, meg billentyűzet sincs, meg egér se.
jó az gnuplot, hidd el
-
Rimuru
veterán
válasz
N0zer0 #20091 üzenetére
Megnézném hogy mikor fog pár másodperc alatt lefutni calcban ennek az importálása is, plusz ha bármi igényem lesz később már könnyen lehet módosítani, scriptelni rajta.
cc@cc> wc -l ./log/asd
29891 .log/asdcc@cc> time ./plot2.sh
./plot2.sh 0,09s user 0,02s system 35% cpu 0,312 total -
N0zer0
senior tag
válasz
Rimuru #20083 üzenetére
Pedig én is LibreOffice Calckal csinálnám, egy mozdulat a kivágott adatsort beilleszteni, aztán onnan néhány kattintás egy egyszerű vonalgrafikon, amit akár ki lehet exportálni képként is. Persze, akinél nincs fent, annak macerásabb lehet, de a legtöbb embernél és a legnépszerűbb disztrókon fent szokott lenni. Már csak azért is, mert valamivel meg kell nyitni a wordös, exceles, powerpointos fájlokat.
Sokkal egyszerűbb, mint plotozással és scriptezéssel szenvedni, persze, aki hardcore linuxer, meg minimáldisztrón tolja az ipart, annak kötelező
-
bambano
titán
válasz
Rimuru #20085 üzenetére
én nem tudtam megfaragni úgy, hogy szóköz legyen a mezőelválasztó és a dátumon belül is szóköz legyen.
átírtam az adatfile-t erre:2014-06-04 18:51|44
2014-06-04 18:52|44
2014-06-04 18:53|45
2014-06-04 18:54|45és a programot erre:
set terminal pngcairo background "#ffffff" font "arial,9" fontscale 1.0 size 500, 350
set xdata time
set datafile separator "|"
set output 'timedat.png'
set timefmt "%Y-%m-%d\ %H:%M"
set xrange [ "2014-06-01 10:00" : "2014-06-09 10:00" ]
set title "asd"
set xlabel "asdasd"
set ylabel "asdasdasd"
set ytics "1"
plot "plot.data" using 1:2így működik. szerintem a második és a harmadik soron csúsztál el.
-
Rimuru
veterán
válasz
Sianis #20081 üzenetére
Nézem már, jó is lenne ha rájöttem volna hogy használjam. Nagyon belemélyedni se akarok csak egy sima vonal grafikont szeretnék.
Ilyesmit próbáltam (a példa bemenetre), de mindig van valami baja:
#!/usr/bin/gnuplot
set timefmt '"%Y-%m-%d %H:%M"'
set xrange ['"2014-06-04 10:00"':'"2014-06-05 10:00"']
set title "asd"
set xlabel "asdasd"
set ylabel "asdasdasd"
set ytics "1"
plot "plot.data"
pause -1 "dsa"mezis: Azzal macerás lenne.
-
Rimuru
veterán
Hogy lenne a legegyszerűbb grafikont csinálni egy ilyesmi bemenetről?
...
2014-06-04 18:51 44
2014-06-04 18:52 44
2014-06-04 18:53 45
2014-06-04 18:54 45
... -
Blum1866_2
tag
Erdekes bugot veltem felfedezni rTorrentben. Nem nyitja meg azokat a torrenteket, melyekben valamilyen ekezetes karakter van.
pl. JMJ - Oxygéne nevu albumat atnevezve Oxygene-re tokeletesen megnyitja de egyebkent errort ir ki.
Ezt konfigban kilehet vajon javitani valahogy?Talaltam egy ilyet,hogy:
to add UTF8 support for torrent with non-ascii characters you must add the following to rtorrent.conf:
encoding_list = UTF-8De ez utan sem tud mit kezdeni az ekezetekkel es meg csak beirni sem tudom a hianyzo ekezetes karaktert. Egyszeruen "Oxygne"-nevvel probalja megnyitni ugy meg persze,hogy nem jo.
-
McSzaby
őstag
Sziasztok,
múltkor kérdeztem, hogy milyen jó cms-t tudtok ajánlani. Végülis a drupal mellett döntöttem.
De...
Sok adat lesz a honlapon, sok apró cikkben kéne kifejezéseket keresni. Hogyan tudnám azt megoldani, hogy megfelelő legyen a kereső? Hogyan tudnám azt megtenni, hogy nagy adatokban keressen? Hogyan tudnám drupalban hangolni a keresést?
köszi!
-
Apollyon
Korrektor
válasz
dabadab #20072 üzenetére
Ehh, erről igazán leadhattak volna egy cikket az ITCafén.
Én csak ritkán használtam Operát, inkább windózon, mert ami FF-ban nem nyílt meg (a sok tiltás miatt) az operában tuti. Amióta linuxot használok azóta a másodlagos böngészőm a Chromium mert az nem annyira kémprogram mint a Chrome.
De amúgy azt észrevettem hogy két általam használt Opera verzió között valami nagyon éles váltás volt funkcionálisan is, és olyan szinten belassult hogy kb használhatatlan lett. Meg egy konkurens oldalon olvastam hogy van már Chrome alapú Opera, de csak és kizárólag fejlesztőknek és csak Ubuntura. Tehát akkor ennek is csak a fele igaz...
-
dabadab
titán
válasz
Anakin007 #20070 üzenetére
Az Opera megszunt: igy, mult idoben, tobb, mint egy eve.
Kidobtak az egeszet a csudaba, es helyette van egy szinten Operanak hivott ize, ami gyakorlatilag egy atskinezett, lebutitott Chrome, aminek semmi koze az eredeti Operahoz, a feature-ei teljesen hianyoznak belole, nem ugy viselkedik, nem ugy mukodik. -
Anakin007
aktív tag
válasz
ubyegon2 #20067 üzenetére
Sziasztok!
Opera-nál ti is taőasztaltátok, hogy a youtube "átlátszó"? Engem nagyon idegesít és nem tudtam még ezt a dolgot megszűntetni. Linux Mint, legújabb opera az opera.com-ról letöltött .deb binárisú.
Konkrétan azt történik, ha opera-ban megy egy youtube videó, akkor az "átüt" ha pl. új lapot vagy akár új ablakot vagy másik böngészőt indítok, Mintha transzparens lenne az új lap, böngészőablak, stb. Csak feketénél jön ki és irtó idegesítő, ha pl. fórumot akarok olvasni, mert az éppen aktuális videotartalmat lehet látni a betűk fekete vonalaiban. Csak opera-ban jelentkezik. Most csak úgy jó, ha leminimalizálom a youtube-os ablakot panelre. Egyáltalán találkozott már vki ilyennel? -
N0zer0
senior tag
Van még valami, amit régóta meg akarok kérdezni, de eddig mindig elfelejtettem. Hogyan lehet az apt-getnél beállítani, hogy csak bizonyos sávszélességgel töltsön, és ne sajátítsa ki magának agresszíven az egész netet?
-
N0zer0
senior tag
válasz
gyvince #20063 üzenetére
Még sokan dicsérik a Manjarót és a Chackrát, azokat is kipróbálhatod, azok Arch-alapúak (pacman csomagkezelő). A Mint és az Ubuntu Debian-alapú (aptitude csomagkezelő, deb csomagok). Az OpenSÜSÜ meg a Red Hat ágat képviseli (rpm csomagok) a Fedorával, CentOS-szel és a többi hasonszőrűvel együtt.
Ez a 3 legnagyobb ág. Egyébként olyan nagyon egyikkel sem lehet mellényúlni, főleg, ha a distrowatch.com top10-es népszerűségi listájáról választasz (talán az Arch kivétel), minél előkelőbb helyről, azok a disztrók elég felhasználóbarátak, jól összerakottak és népes felhasználói táborral rendelkeznek, és csomagok, alkalmazások is bőven vannak hozzájuk. Sokszor ízlésfüggő, hogy neked melyik áll jobban kézre, melyik van úgy összerakva, hogy alapból nem kell vele sokat szenvedned és a géped hardvereit is alapból viszi. Esetleg ki mit szokott meg, én pl. szinte mindig a Debian-vonalon mozogtam, a többit csak elvétve próbáltam kitérőként.
Ugyanez van az ablakkezelőkkel is, van, aki a csicsára esküszik (pl. KDE, GNOME), mások inkább az erőforrásokat jobban kímélő lájtosabb ablakkezelőknél maradnak (Xfce, LXDE, Enlightenment, Openbox), a torz ízlésűek bevállalják a Unityt, meg a hardcore linuxerek meg awesome, icewm, i3wm, ratpoison és egyéb nem épp Windowsról jött felhasználóval barátkozni kívánó, erősen fapados felületet választanak. Linuxnál sok mindent érdemes kipróbálni, persze az új felhasználók eleinte a bőség zavarában érzik magukat. Érdemes viszont a népszerű dolgokkal kezdeni, mert azok nem véletlenül népszerűek (KDE, GNOME, Xfce, Ubuntu, Mint, stb.).
Még egy dolog. Látszólag a distrowatch.com úgy mutatja, hogy a Mint a legnépszerűbb, de ez nem igaz. Népszerű, de az Ubuntu kicsivel megelőzi, csak a Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu variánsokat külön számolják, de ha ezeket összeadjuk, akkor első helyen van az Ubuntu még mindig népszerűséget tekintve. Kicsivel több Ubuntu+Kubuntu+Xubuntu+Lubuntu felhasználó van, mi amennyi Mint Cinnamon+MATE+Xfce+KDE. A különbség azonban nem lényeges.
-
válasz
dabadab #20058 üzenetére
Határozott megállapítás, bár azt, hogy cc. 2500 éve mi történt, Lao Ce valós személy volt-e vagy legenda csupán, mondhatott- e ilyet vagy kizárt? Az általad jelzett korszakában biztosan nem, a többi időszakáról meg nincsenek feljegyzések. Az ilyen emberek, ha léteztek, hajlamosak egyszer csak megvilágosodni, gyökeresen másként szemlélni a világot. Buddhánál is megfigyelhetünk bizonyos változásokat a világ dolgainak szemlélésében.
Ha ennyire zavar, módosíthatom a jelzett idézetet bármire.
-
Siriusb
veterán
válasz
N0zer0 #20028 üzenetére
Nálam a skype külön felhasználóval fut, akinek kb semmihez nincs joga az audio/videón kívül, különösen ahhoz nincs, hogy a fájlrendszerben mászkáljon.
Igaz, Teamviewer-t sem használom, amióta root-ként kell futtatni a daemon-t. Lehet túlzottan paranoiás vagyok, de akkor sem kap egy ilyen malware, mint a skype, szabad kezet.Nem látom át, a skype telepítése miért lenne olyan időrabló, de ez a szép a linuxban, mindenki úgy oldja meg a szükséges feladatokat, ahogy az neki tetszik.
-
dabadab
titán
válasz
ubyegon2 #20050 üzenetére
"Csak a döglött hal úszik az árral. Lao Ce"
Teljesen off, de ha hiresemberes idezetet hasznalsz, akkor legalabb egy kicsit nezzel utana az adott hiresembernek. Lao Ce, mint taoista filozofus pont a taorol beszelt, a wu weirol, a nem-cselekvo cselekvesrol, vagyis a taoista ertekek szerint pont az arral valo uszas a kovetendo pelda (vagyis az idezetrol messzirol uvolt, hogy kamu).
-
N0zer0
senior tag
-
Mr.C
őstag
Üdv!
Bocsánat, de a segítségeteket kérném, ugyanis kicsit homályos nekem a Kali linux felrakása Windows 8.1 mellé.
Voltaképp van egy 1 TB-os HDD a laptopomban, ami 3 partícióra van szétosztva:
C: Windowsnak kb 300 GB
K: ez üres, mivel erre akarom felrakni, 200 GB
G: adatoknak kb 500 GB
(mindhárom ntfs)
A gond ott kezdődik, hogy pendrive segítségével akarom felrakni (32 GB), és mikor elindítom a telepítőt, nem tudom kiválasztani, melyik partícióra rakja... vagy az egész 1 TB-os lemezt kéri, vagy a pendrive maradék helyét.
Tudtok ebben segíteni, hogy értessem meg vele, hogy van külön egy partíció, amire rámehet és beoszthatja magának mi mekkora legyen (home, swap, root, stb...) ? -
N0zer0
senior tag
válasz
gyvince #20048 üzenetére
A Linux Mintet én is nagyon ajánlom. Szerintem kezdőnek az Ubuntuknál is jobb kezdő disztró, a Mint van a legjobban összerakva, és mivel Ubuntu tárolót használ, és jók rá a Debian-csomagok is, ezért nagyon sok csomag van hozzá.
Nagyon megbántam én is, még a 16-os Mint KDE volt fent, de nekem nem volt jó egy jól működő, bejáratott rendszer, elkezdtem Chuck Norrist játszani, hozzányúltam ahhoz, ami működik, aztán Arch - Kubuntu vonalon a Kubuntunál kötöttem ki ideiglenesen. Ez is használható, nem bolygatom, de hiányzik a Mint, azóta kijött a 17-es.
Egyébként jó az Ubuntu vonal is, még a sima Ubuntu is jó lenne, ha azt a buzi Unityt nem erőltetik.
-
Biztosan jó módszerek vannak Win 7- re is, de mióta nincs ilyen nevű valami a gépemen, eszembe nem jutna rá módszert ajánlani! Én is így kezdtem, de már nincs a gépen Win 7, pedig még nagyon tojáshéjas Linuxos vagyok.
(#20048) gyvince
Ha majd telepíted, még jobban fog tetszeni!
Itt a Telepítési kézikönyv a MINT 17- hez, Cinnamon és MATE változatokhoz külön. -
-
kukinyo
addikt
Sziasztok
Egy merevlemezen de külön partíción van egy Windows7 és egy Linux Mint telepítve. Eddig Grub-ot használtam a partíció illetve a rendszer kiválasztásához. Viszont a Windowst újra kellett telepítenem és eltűnt a Grub, így a Linuxba nem tudok belépni.Milyen módszerrel tudnám legegyszerűbben azt visszaállítani? -
-
bambano
titán
válasz
N0zer0 #20032 üzenetére
szerintem van texlive full, texlive-nek hívják. a linuxos csomagok tárolója nem a miktex vagy a texlive eredeti tárolója, hanem pl. debian esetén a debianos repók nemzetközi hálózata. azt nem tudom elképzelni, hogy fullosan az összes debianos repó egyszerre adja be a kulcsot.
-
-
gery2123
őstag
válasz
gyvince #20033 üzenetére
Azt azért előre leszögezem, hogy a videókari miatt lehet lesz egy két ideges perced. Ezt csak ezért mondom, mert annó én a HP Elitebook-om azért adtam el mert a 3560 ATI szétfűtötte a házat
Persze ezt ne vedd készpénznek, de nekem a régi ATI videó kártyákkal nem sok jó tapasztalatom van.
-
válasz
gyvince #20033 üzenetére
Kezdésnek vmilyen Ubuntut, Linux Mintet vagy Manjaro-t szoktak javasolni.
Gyengébb gépre érdemes vmi lájtosabb ablakkezelőjű (pl XFCE, LXDE) verziót választani, Ubuntu esetében ez a Xubuntu vagy Lubuntu, Linux Mintnél az XFCE vagy MATE verzió, Manjaro meg alapból az XFCE-et használ ha jól rémlik.
Ha van egy legalább 2GB-os pendrive-od akkor érdemes kipróbálni ezeket live módban (universal usb installerrel vagy unetbootinnal ki tudod írni az iso fájlokat a pendrive-ra), hogy egyrészt melyik szimpatikus, másrészt, hogy kiderüljön nincs-e esetleg vmi inkompatibilitás. -
gyvince
senior tag
sziasztok Linuxosok!! olyan kérdésem lenne milyen Linuxot ajánljátok nekem elsőre! szeretnék valami újat ki próbálni valamint a gépem sem egy erő mű 5 éves Asus Laptopról van szó!
egy Intel Core 2 Dou T9400 van benne, egy ATI HD3470, 3 giga ram, egy SSD és egy sima vinyó
szemezgetem ezzel a Mageia 4.1-el!
ha rossz helyre írtam ez ügyben bocsánat! előre is köszönöm a segítséget
-
N0zer0
senior tag
válasz
bambano #20031 üzenetére
Az körülményes. Nem a net a gond, az általában van, le tudom én tölteni az egészet, ha épp nincs kimaradás. Inkább nekem olyan kéne a csomagkezelőből, hogy TeXlive Full, de ilyen nincsen. Tényleg szívtam már vele, határidős leadás volt, csináltam volna a XeLaTeX doksit, de pont nem ment a MikTeX tárolója (nálam volt net, addig megoldottam az online sharelatex.com-mal), ez Windowson volt, de a tárolókimaradás a linuxos változatot is érintette volna.
Egy másik hasonló alkalommal meg net nem volt, ez már Linux alatt. Igaz csak valamennyi időre maradt ki, de pont elég szívás volt addig nem haladni a doksival. Azóta megfogadtam, hogy csak fullos verziót teszek fel, abban benne van minden betűtípus és makrócsomag (package). Mert ezekről, amikről beszélek, azok nem a csomagkezelő csomagjai, hanem a TeXlive saját belső makrócsomagjai, elérhetők a CTAN-on is, de ugyebár ahhoz is net kell. Azóta csinálom, hogy tényleg csak fullos telepítő jön szóba, de erre másnak is igénye van, nem viccből adnak ki hozzá hivatalos DVD-t. Előre nem látja az ember, hogy milyen csomagok kellenek neki, ezért kell az összes.
-
Sziasztok!
Automata teszteléshez keresek valami jól működő framework-öt.
Weblapok, webes API-k, és GTK2/3 alkalmazások teszteléséhez akarom használni.
Nem kell egyetlen eszköznek lefednie a fenti igényeket, de hatalmas előny lenne.Kössz!
-
N0zer0
senior tag
válasz
N0zer0 #20028 üzenetére
Lejárt a szerkesztési idő.
Legutóbb viszont megszívtam a TeXlive-val. Van belőle 2,4GB-os DVD-s változat (3,3GB kibontva), amiben minden csomagja benne van, semmit nem töltöget a netről (ez fontos, mert errefelé sajnos nem ritka a netkimaradás, és akkor sem akadhat meg a LaTeX-es munka, már szívtam emiatt), pont ezért adják ki hivatalosan így is.
Fel is tettem perlös installerrel, ahogy azt kell. Szépen fel is ment, de nem volt benne TeX-es szövegszerkesztő, ezért azt a csomagkezelőből telepítettem. Ezzel meg is szívtam, mert onnan fogva a rendszer rám erőltette még egyszer az egész TeXlive alkalmazást, és telepítette, feleslegesen, majd 2GB kibontva. Sehogy nem tudtam lebeszélni, hogy azokat a csomagokat hagyja a rákba. Próbáltam előtte külsős, letöltött csomagból telepíteni szövegszerkesztőt telepíteni hozzá, de ott is mindenáron telepíteni akarta a függőségeket.
Most meg dupla szopás lesz vele, mert ha a szövegszerkesztő meghívja vagy odakeveri véletlenül a csomagkezelős rendszer modulját a DVD-ről telepített rendszer moduljaihoz, akkor nem fogom tudni megfejteni, hogy mi a baj.
-
N0zer0
senior tag
válasz
Siriusb #20026 üzenetére
Nem onnan használom, még ha tudom is, hogy csomagkezelőn kívül nem szabad vitézkedni. A Skype viszont tényleg olyan alkalmazás, hogy egy könyvtárba kibontom, és onnan működik, már ha a dinamikus tar.bz2-es változatát töltöm le. Egyedül annyit kell vele tenni, hogy az asztalon átigazítom az ikonját, hogy elő legyen benne töltve a webkamera drivere, meg a Pulseaudio késleltetése.
Egész ilyen könyvtárnyi portable linuxos alkalmazásom kezd lenni, és ez azért jó, hogy ha újra kell telepíteni a rendszert, akkor a főbb programokra azonnal számíthatok. Nyilván olyan alkalmazásoknál csinálom ezt, ahol nem fontos, hogy a legújabb verzió legyen, ellenkező esetben tényleg csomagkezelőzni és tárolózni kell, hogy mindig frissüljön is.
-
BoB
veterán
Megjelent a 0.9.10-es networkmanager sok finomsággal. nmtui ncurses-t használó terminálos "gui" jól néz ki.
-
-
Siriusb
veterán
Ha esetleg más is használ néha skype-ot és nem akar Pulseaudio-t, ne frissítsen 4.3-ra, mert ez a verzió már csak Pulseaudio-val működik.
-
McSzaby
őstag
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni CMS-ben. Melyik CMS lehet a legjobb egy Cent Os alá? Nem nagyon foglalkoztam még CMS-sel, de jó lenne egy könnyen kezelhető, nem bitang erőforrás igényű CMS.
Napi max. 100 lehívást kéne kezelnie, jó lenne ha nem lenne nagyon nehéz kezelni.
Nézegettem a opensource cms-ket, de annyira nincs benne tapasztalatom, hogy neki se álltam még telepítgetni.
-
Apollyon
Korrektor
Üdv újra itt
Ez szerint mennie kell, amit linkeltél ott van a listában (AR9380).
-
rt06
veterán
ath9 wireless driver tud dual band-es kartyat (pl ezt) mindket csatornan (2.4 es 5 GHz) AP-kent mukodtetni, vagy ez egy eszkozzel semmikeppen sem kivitelezheto?
-
bambano
titán
válasz
dabadab #20013 üzenetére
annál, hogy rakjon fel magának squidet, minden ötlet jobb.
"mert az csak akkor allitodik be, amikor bejelentkezik": természetesen nem, bármikor beállíthatod.
ha grafikus programhoz akarsz előbb környezeti változót állítani, akkor írsz egy két soros wrapper scriptet, amiben beállítod a változót, majd utána elindítja az eredeti programot és berakod egy olyan könyvtárba, ami előrébb van a keresési úton, mint az eredeti.másrészt annyiból igazad van, hogy egy olyan beállítást, ami a hálózat állapotától függ, akkor kell elvégezni, amikor a hálózat állapota változik. tehát ha mindenáron proxyzni akar, akkor két út lehet:
1. csinál két példányt az apt konfigjából, és az if-up.d/if-down.d-be rakott scriptekkel eldönti, hogy melyiket kell élesíteni és azt berakja a helyére.
2. hagyja az egészet a pokolba, nem az aptot konfigurálja át, hanem tűzfalból csinál transzparens proxy redirectet vagy nem redirectet.és a legszebb megoldás az, ha a kijárati routert üzemeltető csinálja meg a transzparens proxyt úgy, hogy a kliens gépeknek semmi köze ne legyen hozzá. ez a legutóbbi lenne az a megoldás, amikor a kalapáccsal ténylegesen a valódi problémára ütünk és nem mellé, az ujjunkra.
-
bambano
titán
válasz
Speeedfire #20011 üzenetére
szerény privát magánvéleményem szerint:
netstat -rn-nel meg tudod nézni a default route-t, (netstat -rn | grep '^0.0.0.0') és az utolsó oszlop megmondja, hogy melyik interfészen van. ha ebből el tudod dönteni, hogy kell-e proxy vagy sem, máris egyenesben vagy.de ha mondasz konkrétabb paramétereket, akkor nagy shell script topicban összeütjük.
a /etc/profile-t minden login shell végrehajtja, tehát azt látni fogja mindenki, aktuális helyzet szerint.
-
Speeedfire
félisten
válasz
bambano #20010 üzenetére
Pedig ezt a source-ot használtam is már. Ezek szerint nem tudtam pontosan, hogy mire is való.
Csak akkor lesz rendszerszintű ha a /etc/profile alá rakom? Csak, mert ha tudom rendszerszintűként használni a init-ben, akkor megtudom nézni shell script-ben, hogy milyen ip-t kaptam. Ha cégnél kábelen van a net, akkor mindig ugyan azt kapom meg, ha wifi akkor már más, de ott is van tartomány.
Amúgy a saját proxy-s is működik, igaz kicsit kerülőút, de megy.
-
bambano
titán
válasz
Speeedfire #20001 üzenetére
erre való a pont vagy másnéven source parancs.
akik nem tudnak jó megoldást, azokra ne hallgasstehát a .profile-odban vagy:
. /etc/init.d/proxy start
vagysource /etc/init.d/proxy start
de igazából helyesebb lenne valamilyen más jel alapján kitalálni, hogy van-e proxyd, és az alapján beállítani a környezeti változókat.
(#20004) -Zeratul-: ha a /etc/profile-ból hívja, globálisan érvényes lesz.
-
Speeedfire
félisten
válasz
Speeedfire #20008 üzenetére
User error volt.
Nem a reverseproxyurl-t kellett átirni, hanem be kellett irni, hogy:
upstream proxyszerver:portSzépen megy az apt, tudok klónozni git report is. Úgy néz ki ez lesz a megoldás, ahol meg nincs proxy ott kikommenzetem ezt a sort.
Köszönet dabadab! -
Speeedfire
félisten
válasz
dabadab #20007 üzenetére
Gyors feldobtam a tinyproxy-t (ezt többé kevésbé ismerem openwrt korszakból), beállitottam a reverseproxyurl-t.
szabi@thinkpad-t430 ~ $ cat /etc/environment
http_proxy=http://localhost:8888
https_proxy=http://localhost:8888
szabi@thinkpad-t430 ~ $szabi@thinkpad-t430 ~ $ cat /etc/apt/apt.conf
Acquire::Check-Valid-Until "false";
Acquire::http::Proxy "http://localhost:8888";
Acquire::https::Proxy "http://localhost:8888";Nem akar menni valami miatt.
-
dabadab
titán
válasz
Speeedfire #20006 üzenetére
Akar a squidet is felrakhatod magadnak, de igy egy gyors guglizas utan en inkabb a microproxyt raknam fel (van egy debianos micro_proxy package is, de az mas, az inetd-n csucsul, vagyis minden egyes tcp kapcsolathoz uj peldany indul belole), aztan akkor mehet a http_proxy fixen a localhost:3128-ra es csak a microproxyt kell ujrainditani az uj konfiguracioval (amit akar automatizalhatsz is).
-
Speeedfire
félisten
-
dabadab
titán
válasz
Speeedfire #20001 üzenetére
Az export LEFELE exportal, vagyis ha meghivsz egy masik shellt az initscriptedbol, ott fog latszodni a valtozo.
FELFELE nem mukodik, vagyis hogy az ot meghivo script valtozoit nem tudja megvaltoztatni.
Igazabol jo megoldast nem tudok, van az, amit fent -Zeratul- is irt, hogy a . paranccsal hivod meg a scriptet, aminek a hatasara nem indul uj shell a vegrehajtasara, hanem az aktualis ertelmezi, de igazan ez se segit rajtad, mert ez nem az egesz rendszeren allitja at a valtozo erteket, csak abban a terminalablakban, ahol meghivtad.
Ha nekem kellene megoldani ezt, akkor raknek egy proxyt a sajat gepemre, mindent odairanyitanak es annak az egy proxynak a beallitasait bizergalnam.
-
bpx
őstag
válasz
Speeedfire #20001 üzenetére
Azt, hogy a scripten belül hiába mondasz exportot, az a hívóhoz nem jut el alapértelmezetten, csak ha direkt úgy hívod:
$ cat x.sh
export HELLO=A
$ ./x.sh
$ echo $HELLO
$ . ./x.sh
$ echo $HELLO
ADe ettől még ugyanúgy nem lesz globálisan érvényes.
-
#68216320
törölt tag
Ubuntu 14.04 van egy fileserver gépen, GUI nélkül. Samba folyton memory leak-et csinál. Tudok ez ellen tenni valamit, vagy egy update majd később megoldja?
-
Speeedfire
félisten
Egy init szkriptet szeretnék csinálni a proxy-hoz, mert cégnél van proxy, de olyan helyen is használom a lapost, ahol nincs proxy.
Ezt írtam rá, de nem akar menni.#! /bin/sh
# /etc/init.d/proxy
#
# Carry out specific functions when asked to by the system
case "$1" in
start)
echo "Export proxy"
export http_proxy=http://proxyszerver.hu:8888
export https_proxy=http://proxyszerver.hu:8888
;;
stop)
echo "Unset proxy variables"
unset http_proxy
unset https_proxy
;;
*)
echo "Usage: /etc/init.d/proxy {start|stop}"
exit 1
;;
esac
exit 0Ha nyomok egy proxy start-ot kiírja az echo utáni szöveget, majd nyomok egy echo $http_proxy-t és üres sor a válasz rá.
Próbáltam már a proxy értékeket "" közé tenni, de úgysem működött. Mit rontok el?
LMDE linuxot használok.
Új hozzászólás Aktív témák
- DOOM - The Dark Ages
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- EAFC 25
- Mini-ITX
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- E-roller topik
- Jelszókezelők
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- BESZÁMÍTÁS! ASUS VivoBook X1504ZA notebook - i3 1215U 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Intel UHD IGP WIN11
- Csere-Beszámítás! Számítógép PC Játékra! I5 14400F / RTX 4060ti 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 TomaHawk R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RX5500 XT 8GB Rampage SHIVA TT 530W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest