Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Kaba válasza rothfb (#648) üzenetére


Kaba
veterán

Más nyelvek is választhatóak az angolon kívül(német, spanyol, francia stb.).

[ Szerkesztve ]

(#652) rothfb válasza Kaba (#651) üzenetére


rothfb
veterán

Aki beszél legalább egy főbb idegen nyelvet, annak megéri. Aki csak magyarul beszél, annak nem. Helyesbítettem.

(#653) doc válasza rothfb (#652) üzenetére


doc
nagyúr

Aki csak magyarul beszél ÉS nem tud olvasni, annak valóban nem érdemes erőltetni :)

(#654) rothfb válasza doc (#653) üzenetére


rothfb
veterán

Aki azért nézi a tv-n a képet, mert látni akarja a jeleneteket és a részleteket és nem akar közben olvasni, sokszor qrva gyorsan, annak sem éri meg. De ezt egyszer már kitárgyaltuk ha jól rémlik, pont veled. :U
Szerk.: Őszintén szólva "próbálkoztam" nézni felirattal sorozatot, mert nagyon érdekelt, nem volt szinkron. De elengedtem és nem azért, mert nem tudok olvasni, elhiheted. Egyszerűen nem azért 4k hdr-ben valamit, hogy ne lássam, mert folyamatosan a képernyő alját kell bámulnom. Sőt átállítottam, hogy a képernyő tetején jelenjen meg a felirat, egy fokkal jobb volt, de így is túl sok képi jelenetről maradtam le. Díszletek, mimikák, környezetek. Ráadásul amíg ha csak nézek valamit, kikapcsol, de ha olvasok, az fáraszt, a kérdés mennyire érdekel a sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#655) toompa válasza rothfb (#654) üzenetére


toompa
őstag

Ezzel én is így voltam. Borzasztóan zavart hogy olvasni kell.
Aztán megszoktam és már mindegy hogy felirat vagy szinkron.
Ha tudom hogy jön hozzá szinkron napokon belül akkor megvárom, de egyébként nézem feliratosan.

(#656) divan válasza toompa (#655) üzenetére


divan
senior tag

Én akkor is inkább feliratosan nézek filmet, és sorozatot ha szinkronosan is elérhető. És nem tudok angolul. Különbözőek vagyunk.

(#657) doc válasza divan (#656) üzenetére


doc
nagyúr

Mi asszonnyal most egy sved sorozatot nezunk Netflixen, van hozza szinkron de mikor megkerdeztem mit szeretne, azt mondta nezzuk eredeti hanggal es magyar felirattal. Tok jo ez igy :)
Aki nem hajlando feliratot olvasni es csak szinkronosat nez, az rengeteg elkepesztoen jo dologbol zarja ki magat (pl. a Severance az utobbi evek legjobb sorozata szerintem, a For All Mankind meg szinten szenzacios), illetve zarja be magat egy aprocska buborekba.
Tegnap szobabiciklizes kozben olyan sorozatot neztem amihez meg felirat sincs magyarul, de nagyon jo, errol is lemaradtam volna ha ilyen szuk korlatok koze szoritom magam.
Az is igaz hogy en mar ovodas koromban is regenyeket olvastam, szoval lehet hogy nekem "konnyu", de szerintem barki kepes feliratos filmet elvezni, nem szuperkepesseg ez. Csinalni kell aztan megszokja az ember. Asszony peldaul enyhen diszlexias, megis szivesen nez feliratos musort (mondjuk evi 10-20ezer oldalt olvas, szoval trenirozza magat rendesen :D).

[ Szerkesztve ]

(#658) toompa válasza divan (#656) üzenetére


toompa
őstag

Persze, én csak azt akartam mondani hogy a felirat olvasása megszokható.

(#659) totron válasza rothfb (#654) üzenetére


totron
addikt

Soha nem látod beszélni a szereplőket, mindegyik szájmozgásukról és aközbeni mimikájukról, metakommunikációikról lemaradsz a felirattal. Ha kis mértékű mankó, akkor jó a szubtájtl. Számos amerikai dialektusból egyébként nehéz kihallani a jelentést ha nem éltél odakint eleget vagy elég helyen, így nehéz eldobni ezt a felirat dolgot. A másik meg a jelentéstömörülés, illetve fordító által való önkényes elvivés nem jó irányba egy kevésbé kifejező ésvagy az eredetihez logikailag is kevésbé passzoló szinonimával. Sokszor diákmunka szinten történik az értelmezés, kivitelezés. Kevés az ilyen tekintetekben üdvös felirat, arról nem is szólva, mikor helyesírási hibákat kell kerülgetni, nem egyszer hivatalos, sztrímingszolgáltató által jóváhagyottban is.

(#649) doc, ez má' elitizmus, uram. Értem amit mondasz, jó kis igényes digitális sarok, de a hiányokat se vitassuk el.

(#660) doc válasza totron (#659) üzenetére


doc
nagyúr

Nem elitizmus, elkepeszto mennyisegu film/sorozat van ami elerheto, ennek csak egy egeszen apro toredekere van idom, es nyilvan szeretnem ha azok a jok lennenek. Sajnos pl egy Netflixen (vagy HBO-n, Disney-n, stb) baromi nehez igazan jot talalni, rengeteg a nem rossz, de kozepszeru anyag. Almaeknal kb a legalja az, ami a Netflixnel az eros kozep :D
Nyilvan nem vitattam a 'hianyt', mar ha ezalatt a magyar szinron hianyat ertjuk, azt vitattam hogy ettol ertektelen/hasznalhatatlan, "nem eri meg" lenne.
Gyakran rossz a forditas, ez igaz. De szerencsere mostanaban ritkan talalkozom ilyennel, 1-2 eve sokkal gyakoribb volt szerintem (vagy csak olyasmit nezek aminel ez ritkabban fordul elo, nem tudom). Azert hozzaadni is tud, pl mikor anno a Big Bang Theory-t neztem (felirattal, mert magyar szinkron meg nem is volt), akkor sok olyan poen helyett, ami Europaban nem igazan ertheto tettek be tok mast, ami viszont ertheto volt es passzolt a helyzethez - ekozben az angol eredetit hallva egyszerre ket poent is kapok :CJo persze ez eleg extrem pelda, de a TBBT-nel eleg sokszor elofordult.
Az meg hogy lemaradsz a szereplokrol... ha meredten bamulod a feliratot es gorcsosen probalod lassacskan elolvasni mielott eltunik, akkor valoban. Ha megszokod, es gyorsan, "a szemed sarkabol" olvasod akkor ez nem igaz. Egyszeruen csinalni kell, es idovel megszokja a szemed/agyad, mint rengeteg mast is.
Az a baj (es most nem akarok belemenni a gyulolt "bezzeg a mai fiatalok"-ba) hogy egyre inkabb elszoknak az emberek az olvasastol, plane a kitarto olvasastol, ami egy tweetnel hosszabb azt mar inkabb kihagyjak. Egy feliratos filmnel vagy sorozatepizodnal meg eleg sokaig kell olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#661) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Fekete Madárnak kimondottan jó a felirat. :)

(#662) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok
Nemetorszagban élek, így német Apple tv és store van. Azaz lenne. A kérdésem az hogy a német tv-n tudnám valahogy magyarul vagy legalább magyar felirattal nézni a tartalmakat?
koszonom.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#663) divan válasza aram01 (#662) üzenetére


divan
senior tag

Magyarul Magyarországon sem tudod nézni, semmit sem szinkronizálnak. Hogy a magyar felirat hogy jeleníthető meg? Talán ha magyar lokalizációjú Apple ID-t csinálsz, és azon jelentkezel be az Apple TV-n.

(#664) aram01 válasza divan (#663) üzenetére


aram01
nagyúr

Igen a magyar feliratra gondoltam, és német ID-val. Azt természetesen tudom hogy magyarral van magyar felirat, de nem ez volt a kérdés.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#665) xviktorx


xviktorx
tag

Az istyle oldalról a kódokat nem lehet a végtelenségig beváltani, most próbáltam ( korábban vagy 2-3 alkalommal beváltottam ) és már nem engedte.

(#666) toompa válasza xviktorx (#665) üzenetére


toompa
őstag

3x engedi egymás után. Én nemrég csináltam új ID-t és beváltottam újra.

(#667) xviktorx válasza toompa (#666) üzenetére


xviktorx
tag

Én már nem görcsölök új ID-vel, van más alternatív mód ( nem torrentre gondolok )

(#668) Fandango válasza xviktorx (#667) üzenetére


Fandango
veterán

Elárulod mi az, akár privátban is jöhet. :))

(#669) Franky2Ster válasza Fandango (#668) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Apple Musicra ott a Shazam appbòl az aktivàlas ajàndèk egy hònap. :)

(#670) xviktorx válasza Fandango (#668) üzenetére


xviktorx
tag

Online filmnézős oldalakra gondoltam amiket inkább nem reklámoznék. Iphonon megnyitom és küldöm is átt az apple tv box-ra.

(#671) Fandango válasza xviktorx (#670) üzenetére


Fandango
veterán

Értem, köszi azért.

(#672) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Gondoltam kipróbálom az apple TV-t. Az istyle oldaláról mennyi idő míg megérkezik a trial kód?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#673) blakey válasza undercover (#672) üzenetére


blakey
titán

Aktiválódik a felhasználóneved alatt, nem érkezik kód. Én ilyenre nem emlékszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#674) toompa válasza undercover (#672) üzenetére


toompa
őstag

Próbáld ezt:
[link]

(#675) undercover


undercover
senior tag

Ahh trükkös volt :D

Az istyle oldalán kellett rámenni és akkor ha ott rákattintasz a honlapon akkor adott egy kódot amit betudtam írni az apple oldalán.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#676) atee_13 válasza undercover (#675) üzenetére


atee_13
őstag

Lehet valahogy szinkronos tartalomra szűrni keresésnél?

(#677) Franky2Ster válasza atee_13 (#676) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Szinkronos az nincsen de cserébe mindenen van Magyar felirat és prémium tartalom van. :)

(#678) Adama123


Adama123
tag

Három hónapos ingyenes Apple TV+ hozzáférést kínál az LG okostévék tulajdonosainak az LG Electronics (LG). Az ajánlat 93 országban, köztük Magyarországon is érvényes 2024. február 6-tól 2024. április 30-ig az új Apple TV+ felhasználók számára, Az ingyenes próbaidőszak a 2018-as, vagy későbbi gyártású 4K és 8K LG okostévéken, az Apple TV alkalmazáson belül érhető el.

link

(#679) Carline válasza Adama123 (#678) üzenetére


Carline
őstag

Ez számomra a nesze semmi fogd meg jól kategória.
Aktiváltam LG tévén, de nem beszélek csak magyarul, olvasni bár tudok, de az nem szórakoztató és kikapcsolódás, hogy olvasgassam a feliratot közben. Pörgősebb film/sorozat esetén a cselekményt olvasva a képi tartalom marad le. Ha meg bebambulok és nézek, akkor meg nem értem..
Szóval nekem nem jött be, még ha tetszene is pár tartalom.
Marad párhavonta akkor a netflix vagy disney.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#680) divan válasza Carline (#679) üzenetére


divan
senior tag

Akkor ez nem a te streamszolgáltatód. Van ilyen...

(#681) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok,

Beregisztráltam ezt az ingyenes 3 hónapot a hétvégén, zéró tudásom van apple téren, pc-ről hoztam létre az appleID-t, az appleid.apple.com-on, ez így működött is, nyilván le is vettem egyből,hogy a 3 hónap után automatikusan újítsa. Viszont vasárnapra kidobott a tv-ről, illetve a pc-ről is, bejelentkezni nem enged, hibás jelszó vagy ID-ra hivatkozva, illetve ha jelszó emlékeztetőt akarok kérni elküld melegebb éghajlatra, hogy ez az apple ID nem aktív.. :W Nem találtam erre a jelenségre értelmes megoldást. Hivatalos guide szerint van egy apple készülékes visszaállítás ami nem opció, meg van ez az iforgot apple weboldal, ahol ezt dobja.. és kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#682) EmThor


EmThor
addikt

Dick Turpin
Nem szeretem a bugyuta vígjátékokat, de ez betalált, hangulatos, nagyon jó színészekkel.

Constellation
Párhuzamos univerzumos (?) dráma Noomi Rapace-szal, elég komor, lassú folyású, de a feszültséget fenn tudja tartani.

Masters of Air
Nem minden epizódban van akció, de igényes korrajz ez is.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#683) V.T.


V.T.
aktív tag

Sziasztok!
Lejárt a 3 hónap ingyenes időszak nincs most elérhető kód esetleg? Köszönöm a segítséget.

(#684) toompa válasza V.T. (#683) üzenetére


toompa
őstag

Nekem 9 hónapot engedett egy ID-ra.
[link]

(#685) V.T. válasza toompa (#684) üzenetére


V.T.
aktív tag

Köszönöm. Sajnos azt írja hogy beváltottam a maximális kódot az ID-hez vagy valami ilyesmit.
Pedig szerintem kb 2dbot váltottam be.
Akkor ez ennyi?

(#686) toompa válasza V.T. (#685) üzenetére


toompa
őstag

LG tv-re tudtam beváltani legutóbb.
Ha az nincs, akkor ennyi vagy új ID-t csinálsz.

(#687) V.T. válasza toompa (#686) üzenetére


V.T.
aktív tag

Köszi. Sajnos nincs LG tvm. Régebben pedig azt olvastam hogy van aki ugyan azt a kódot váltotta be 3-4 alkalommal is.

(#688) Kaba válasza V.T. (#687) üzenetére


Kaba
veterán

Maximum háromszor lehet azonos ID-re.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.