Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51041) alphamooncam válasza keménygödör (#51040) üzenetére


alphamooncam
őstag

Én sem használtam eddig a beépített ReplayGain szolgáltatást, pontosan azért mert nem bíztam annak a minőségében.

Én megbízom Bruckner Viktor ajánlásában, és ezért használtam és fogom továbbra is használni az általa ajánlott VST-ket, és a beépített ReplayGaint is csak magam megnyugtatására végett használtam.

Elvileg a szkennelés után számhoz, albumhoz tartozó címkébe ( nem nyúl a felvételhez) elmenthető az általa ajánlott érték, amit aztán vagy használsz, vagy nem, egy mozdulattal kikapcsolható az RG.

"MINDENKÉPPEN az eredeti dinamikatartományában (és masterével) akarok hallani mindent..."

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy az RG használata megváltoztatja a dinamikatartományt.

"Az hogy esetleg valami analóg csőszimulátor DSP plugin neked adott bementi RMS-t vár el, és ha nem azt kapja, akkor "torzít", ugye nyilván teljesen más lapra tartozik."

Ha nem használnék más plugint csak arra használnám Stereo Channel-t, hogy a megfelelő jelszintet tudjam a DAC-ba-küldeni, már megérte !!!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.