Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16551) stork13 válasza Gyuri27 (#16548) üzenetére


stork13
aktív tag

Csiki-csukiban nincs lehetőséged 2x lőni (kimész, lősz, vissza) általában 1-1 lövés megy minden oldalról. Olyankor nem mindegy a sebzés. Ki jön az. :D

Ez az ágyúválasztás is stílus dolga, kinek melyik jön be. Nekem a 122, neked a 100.
T-44-en is látni 122-t, pedig oda az nagyon lassú már. Mégis van aki arra esküszik.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#16552) person


person
senior tag

Ezt a videot még nem láttam. Állat. Jó lenne ez a grafika. Full képernyő, max hangerő. :D

(#16553) -vitya- válasza stork13 (#16547) üzenetére


-vitya-
őstag

jól mondod... és nem csak ez, hanem az is szempont, hogy ha én a 122-essel megküldök egy bármilyen tier 5 vagy kisebbet, az elhalálozik, mindenféle puffogtatás nélkül...

Hidd el egészségesebb a halott pz4, azzal a király 75mm-esével, mintha 3x rám tudna lőni, mert a 100mm-nek hiányzik a stopping powerje...

és a pszichológia... hányszor láttam ilyet:

jön 3 tier 4-5 egy bagázsban., ha okosak, simán ki tudnak nyírni, mivel lassan fordulsz, és a torony is lassú. A 100mm-el esélyük van rá, hogyha nem is olyan okosak, akkor is kinyírjanak, hiszen ráérnek gondolkodni, mit is tegyenek. A 122-es viszont a 3ból 1et taccsra tett, már az elején, hirtelen a másik kettőnek is elmegy a kedve a rohangálástól.

a vége az, hogy nyersz, 3 kill. ugyanez a 100mm-l meg igen nagy eséllyel az, hoyg 1, max 2 kill, és te is halott vagy.

Na EZ különbség.

-=Витя=-

(#16554) vhw válasza MCGaiwer (#16550) üzenetére


vhw
addikt

A lepattanó és a lecsúszó között semmi különbség e téren, ugysanúgy eltalálod a célt, csak a szerver úgy gondolja nem tiéd a nyertes szám, és nem sebez semmit. Ezért megéri különbséget tenni a kettő között?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#16555) emre válasza Gyuri27 (#16548) üzenetére


emre
veterán

Ha már a lélektani hatásról beszélünk akkor a tapasztalataim szerint inkább a sebzés számít. Mert ha azt látja az ellen hogy egy lövéssel leugrik a fél élete akkor inkább meggondolja hogy kidugja az orrát, mintha szaros 200hp-kat piszkál le róla valaki. És hát a KV3 nem az a fürge jószág amivel gyorsan vissza lehet bújni.
Az viszont igaz, hogy a 122-es lőszer áraival nem lehet meggondolatlanul lövöldözni. De ha a creditet nem is úgy hoz, az XP-ben megtérül. De az emlékeim szerint lehetett azzal is keresni.

más:
Nekem tegnap volt egy érdekes meccsem.
Egészen ritka hogy az objekt-tel 17 lövést le tudjak adni egy csatában. Az E100-ról és az objektről is volt jó pár lepattanóm. És az is elképesztő volt hogy rólam mennyi lepattant.
Az E100-at csak közvetlen közelről tudtam kilőni, akkor már 20% körül volt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16556) MCGaiwer válasza vhw (#16554) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ne haragudj, de ha téged súrol egy golyó, ami csak megkarcolja a bőröd, akkor meg kéne halnod?

a lecsúszó nem találat. eléri a tankot, de csak éppen hogy, közel 180' os szögben érkezik a találati pontba. na most kiszámolhatod, hogy ebben a szögben még a 10mmes páncél is könnyedén hárítja a lövedéket.

a lepattanó tiszta találat, de az átütés kevesebb mint a páncél védelme.

igazából a lecsúszó lövéseket nem is kéne találatnak jeleznie, mert tulajdonképpen egy nagyon közeli melléről van szó.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#16557) vhw válasza MCGaiwer (#16556) üzenetére


vhw
addikt

Azt nem a szerver dönti el, hogy az a lövedék csak éppen hogy súrolja, vagy 5-10 centivel beljebb már masszívan belemegy a páncélba? Nem több méteres mellélövésről beszélünk.

És még mindig ugyanaz a végeredmény, rácéloztál egy tankra, lőttél (nem kilométerekre ment mellé) és nem sebeztél semmit.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#16558) MCGaiwer válasza vhw (#16557) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a szerver előbb sorsolja a lövés helyét, és később a találatot.

ti azzal parádéztok, hogy BL9es lepattan az ms1ről stb.

csak az a helyzet, hogy ha 2mmrel más irányba célzol, akkor talált volna.

lőhetsz akármilyen arany lőszerrel akármilyen durva ágyúval, egy lecsúszó lövedék nem sebez semmit se egy mauson, se egy loltraktoron. és ezért nem az ágyú vagy a célpont a hibás.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#16559) sutyi^ válasza MCGaiwer (#16558) üzenetére


sutyi^
senior tag

Úgy mint a 128mm-es pl. az E75-ön?

Ami néha úgy működik az hogy 200 méterről tudok vele tornyokon kupolákat lőni vele. Máskor meg ugyan ilyen távolságról egy álló Ferdi oldalának közepére célozva úgy mellé hord, hogy még egy detrack se lesz belőle. Pedig elviekben maximum 66cm-ert hordhatna félre ezzen a távolságon, mégse találsz el vele néha 3x6 méteres célpontokat...

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16560) stork13 válasza MCGaiwer (#16558) üzenetére


stork13
aktív tag

Nem tudok célozni pontosan. Tegyük fel ráviszem a célkört az MS-1-re. Ez befogja a fél tankot. A szerver majd eldönti, hogy a körön belül hova csapódik be és ott mi történik vele. Nem rajtam múlik és vihetem bármerre akkor is a szerver dönt a lövésem eredményéről (critical, lepattanó, nem megy át, sebez, benyeli).

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#16561) virkir válasza MCGaiwer (#16558) üzenetére


virkir
veterán

Ez mind rendben is van. De...
Az azért nevetséges ha meglősz egy tankot és az adott löveg teljesítményét figyelembe véve már akkor is meg kéne halnia a célpontnak ha csak a szele éri erre lepattan.
Volt, hogy szabály szerűen hangosan röhögtem amikor a 128-as négyszer pattan a Pz38na-ról 100 méteren belülről holott annak a tanknak kb egy marék olajos csavart kéne szarnia ha csak meglátja azt az ágyút.
Ergo nem kicsit szarul van ez is mint sok más a játékban leprogramozva.
De örülj paraszt, kapunk nemsoká dudát meg adaptív cammo-t jópénzért mert ezek a fontosak.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#16562) GrooveHero válasza stork13 (#16560) üzenetére


GrooveHero
addikt

Srácok, ezért kell használni szerver célkeresztet.
Én sem használom, de lehet vkinek bevállna.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#16563) ktg3


ktg3
őstag

eddig azt hittem, hogy amiket eddig szenvedtem az szenvedés..
mmint amíg össze nem jön az xp, hogy toppold az adott tankodat

eddig úgy látszik semmi rosszat nem éltem meg, de ez az isu-152 annyira gyalázatosan gyenge a bl10-nélkül, hogy mindjárt sírok
komolyan idegesít már az egész tank...

átlagban annyi xp-t szedek vele össze amennyit a su85-tel -->366
a winratem 39%-vele

nem lehet vele mit csinálni a 122-ese már kb mindenről pattog az adott tierben, nem hogy feljebb
a bl-10 meg 63.5K xp ami kész rémálom, kb 200 kört kéne menni úgy h nem tudsz kb semmit kilőni
mostanában scoutolni szoktam

ferdi sokkal jobb volt mert azzal legalább rusholni lehet, meg azért a 88-as bőven jobb ágyú mint a 122-es, de ezt minden átlövi és még lassú is:D

(#16564) -vitya- válasza ktg3 (#16563) üzenetére


-vitya-
őstag

már elnézést, de miért kell félredobni azt a király alapágyút szegény ISU-nál????
122-est használsz?? nemár. Már a SU152-nél sem értettem azt, aki olyat használ, de ott még, ha nehezen is, de meg lehet magyarázni. Nade az ISU?

-=Витя=-

(#16565) -vitya- válasza Blom (#16524) üzenetére


-vitya-
őstag

ja, ha már ilyen sok okosságot írtam, még talán annyi, hogy jól át kell gondolni, hogy tudsz magadon segíteni, hol és mit kellene kifejleszteni, mielőtt tovább lépsz, például:
ha úgy szeretnéd csinálni, ahogy én írtam, akkor pl. a KV-1S-nél van egy teljesen feleslegesnek tűnő fejlesztés, a 85mm-D5, amit akár ki is lehetne hagyni, de ne tedd, mivel egy teljesen kifejlesztett KV-1S-el jobb ezt az ágyút elérni, mint egy alap KV-13-al. Így a KV-13-nál rögtön egy jobb ágyúval kezdhetsz, az első jó pár szörnyű élményt biztosító kört kihagyhatod...

-=Витя=-

(#16566) Blom válasza -vitya- (#16565) üzenetére


Blom
aktív tag

nagyon rendes tőled, hogy ilyenekre is felhívod a figyelmen, de még soká érek a KV-1S-hez.
még a T34-nél járok csak, de tegnap nem adtam el a T1-et tovább vittem az M3-ra.
még ezt kibekkelem és a T29 talán tényleg jobb lesz.
közben azért viszem a T-34-et is.
lassan megy a fejlődés.

még csak azt szeretném megjegyezni, hogy itt nagyon jó fejek vannak, mindenki segíti a másikat, nem gúnyolódik senki, ezt nagyon jó tapasztalni.
máshol mindenki gúnyolja azokat akik még kezdők és nem tudnak annyit mint ők.

köszönet mindenkinek és maradjon is ilyen azt kívánom örülök, hogy ilyen emberekkel futottam össze ez elég ritka manapság.

[ Szerkesztve ]

(#16567) -vitya- válasza Blom (#16566) üzenetére


-vitya-
őstag

szívesen...

Mondjuk majd észreveszed, néha itt is elkap néhányunkat a gépszíj, és akkor egymást és mindenféle magyar klánokat is elküld mindenki a sunyiba. De ez szerencsére ritka.

Ha a másik irányból mész, akkor is van pár 5letem;-)
T-34-nél az 57mm ZIS-t mindenféleképpen fejleszd ki, azzal már elég jó kis tank lesz, onnan lehet menni a TD vonal felé, a SU-85 nagyon állat - javaslom, próbáld ki.

A T-34-85-el ha jót akarsz a 100mm D10-T-t használod, de kifejleszted a 85mm D5TBM-et is, ami a KV-13-ra jó lesz. Itt menj a KV-13 felé, onnan lehet az IS felé is menni, meg vissza a T-43-hoz.

-=Витя=-

(#16568) psycroptic válasza virkir (#16561) üzenetére


psycroptic
őstag

+1

PSNID: Tomy83PS

(#16569) Blom válasza -vitya- (#16567) üzenetére


Blom
aktív tag

igen most nézegetem a honlapon az ágakat, hát oda kell figyelni merre akar az ember menni mert nem nagyon van vissza út, ha elrontja.

a német vonalat is ismered?
most a PzKpfw-IV tartok, már nézegettem merre kellene mennem, de lehet, hogy nem jó ötlet a VK3601(H) nem is tudom mert VK3001(P) is jónak tűnik főleg amik utána jönnek.

nagy kár, hogy most melóznom kell. :W

[ Szerkesztve ]

(#16570) joker1220


joker1220
őstag

Kezdem megszeretni ezt a type59 et nagyon:)

Ma reggeli duplázós kör eredménye;

68.512 Kredit, 2014 Xp, javítási költség 4000 :)

Hogyan printscreeneltek a játékban mert én akárhogy próbálom, nem akar
összejönni!?

Kifejlesztettem a SU152 őt tegnap, még 200k kredit kell és meg is tudom venni:)

valaki tud lőni egy képet róla a tech tree nél hogy mennyi xp kell a jobb motor, lánctalp
stb.. kifejlesztéséhez?! :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16571) -vitya- válasza Blom (#16569) üzenetére


-vitya-
őstag

használd ezt:
http://www.wotdb.info/

jól lehet követni az útvonalat vele...

és milyen kérdés ez, hát persze, hogy ismerem a német vonalat (is) ;-)
a Vk3601H az egyik legjobb tank a kategóriájában, olyanokat mentem vele, hogy gyönyörűség - vétek kihagyni;-); megvan benne
az egyensúly a 3 lényeges rész között (sebesség/páncél
védettség/löveg)

vk3002db - akárhonnan nézem a statokat, nagyon jó kis tank ez - mondjuk semmi fejlődés az ágyú vonalon, de még gyorsabb, még pattogósabb - olyan lehet mint a KV-13 - ami nagyon jó

aztán a panther kisebb visszalépés lesz, mert lassú, mint az állat, de a panther2 nagyon állat, piszok jó meccseket lehet vele menni...

a tigris xar, mindenféle szempontból csalódás a II.VH rettegett járműve, főképp a halálra röhögtetésben jeleskedik, de a tigerII ismét nagyon jó, az E-75 is király

-=Витя=-

(#16572) -vitya- válasza joker1220 (#16570) üzenetére


-vitya-
őstag

használd te is a wotdb-t, amit az előző hozzászólásban linkeltem, a printscreen-hez meg annyi, ha megnyomod a gombot, akkor egy kép születik meg a játék könyvtárában, valószínűleg neked is ott vannak a képeid;-) - jpg-ben.

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#16573) Blom válasza -vitya- (#16571) üzenetére


Blom
aktív tag

ezt használom http://www.wotdb.info/ mindig elég sok mindent meglehet nézni, jó cucc.
bocsánat, nem akartalak megbántani, gondoltam, hogy vágod ezt is.
viszont hallottam olyan emberkéről aki csak a ruszki vonalat ismeri nem használ német tankokat sem amcsit.ruszki mániás a szentem.
a KV-13??? alig várom, hogy odaérjek.
viszont azt nem gondoltam volna, hogy a tigris nem jó. :Y
engem mindig szétkapnak.

(#16574) -vitya- válasza Blom (#16573) üzenetére


-vitya-
őstag

nem kell elnézést kérni;-)

a tigrist is mindig szétkapják;-)

-=Витя=-

(#16575) Blom válasza -vitya- (#16574) üzenetére


Blom
aktív tag

igen ez is igaz, még a legjobbak is szétpukkannak.

(#16576) ktg3


ktg3
őstag

epic..

bl-10-zel vesztett kör után is 40K kredit ;]

(#16577) emre válasza ktg3 (#16576) üzenetére


emre
veterán

de gondolom premiummal? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16578) ktg3 válasza emre (#16577) üzenetére


ktg3
őstag

nem:)
ez a vicces

vitya: azért használtam a 122-st mert a su152-n sokkal de sokkal jobb mint a 152-es
sokkal magasabb lett a winrate + a kredit + az xp átlagom is miután feltettem

de magasabb tierbe az már durván édes kevés, nem beszélve a horror lőszerárról

[ Szerkesztve ]

(#16579) -vitya- válasza ktg3 (#16578) üzenetére


-vitya-
őstag

innen látszik, hogy különböző embereknek különböző stílus fekszik;-)
amellett, hogy megértem, amit mondasz; én le nem cserélném a 152mm-t

-=Витя=-

(#16580) emre válasza ktg3 (#16578) üzenetére


emre
veterán

akkor azért megdolgozhattál :C

egyébként én is jobbára a 122-est használtam mind a két td-n

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16581) ktg3 válasza -vitya- (#16579) üzenetére


ktg3
őstag

de egyszerűen nem tudsz vele sebezni annyit, hogy több xp-t és creditet kapj

jó persze fun, nagyon imádom amikor marha nagyokat odasózok, de összességében akkor sem sebez annyit

a nagy ágyú nagyok ellen teljesít jól a 122-s meg a kisebbek ellen, de azok ellen 5 nagyságrenddel jobban

su152-n egyértelműen a gyors 122-es jó, mert sokkal több a tier 8 és az alatti ellenfél, de ISU-nál meg eléggé más a helyzet

emre: 7 lövés mind max (600!) damage 4 kill - 2 E75 IS-4, KV3

[ Szerkesztve ]

(#16582) joker1220 válasza -vitya- (#16572) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi szépen!

Ahogy olvasom, szerinted SU152 őn akkor nincs értelme kifejleszteni a jobb ágyúkat,
csak a motort a rádiot és a lánctalpat?

Nagyot sebez de messzire nem tudom mennyire lehet ellőni, baromi lassúnak tűnik
és kevés a páncélátütés is.

Mivel elég lomhának tűnik ez a járgány, nem tudom mennyire lehet közel menni az
ellenséghez...

No majd a gyakorlatban kiderül:)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16583) ktg3 válasza joker1220 (#16582) üzenetére


ktg3
őstag

sztem érdemes, mert a a su 152-n egyrészt jobb a 122-es
másrészt meg így is úgy is ki kell fejleszteni ha BL-10-es löveget akarsz

(#16584) -vitya- válasza joker1220 (#16582) üzenetére


-vitya-
őstag

változó, én nem tettem - illetve dehogynem, kifejlesztettem mindent, csak nem raktam fel, elit a Su152 már rég... De látható, hogy ktg3-nak teljesen ellentétes a véleménye, lehet neked az jönne be jobban, ki tudja...

-=Витя=-

(#16585) ollie válasza Gyuri27 (#16534) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem kevés feltéve, hogy nem prémium account.

(#16539) Gyuri27: de akkor miért nem a zis6-ot használod? Annak a legnagyobb a DPS-e-

[ Szerkesztve ]

***

(#16586) joker1220 válasza -vitya- (#16584) üzenetére


joker1220
őstag

Gondolom azt a 80k xp t ami az isu hoz kell nehezebb stock konfiggal összeszedni
mintha kifejleszteném rá a cuccokat, csak az épp ugyanannyi mint amennyi az isu
hoz kell:)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16587) Zeratul válasza virkir (#16561) üzenetére


Zeratul
addikt

Páncéltörő lövedék akkor sebez ha betalál és átmegy, a repesz meg akkor is ha a szele ér, ezért van hogy se az AP, se az APCR se a HEAT nem sebez ha csak súrol mert nem viszi át a páncél hanem gellert kap rajta és lepattan, a HE súroláskor is robban ezért sebez olyankor is.

(#16588) ollie válasza Blom (#16569) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy, hogy nincs visszaút? Bármikor beleülhetsz egy korábbi tankba, és folytathatod egy másik ág fejlesztését.

***

(#16589) Blom válasza ollie (#16588) üzenetére


Blom
aktív tag

igen ez teljesen igaz, csak hosszú az út és persze rögös.
nem jó dolog az elejéről indulni, ha már eljutottál egy jó tankhoz.

(#16590) sutyi^


sutyi^
senior tag

Izgalmas arty spam match, by yours truly.

[link]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16591) Fel


Fel
addikt

Semmi...

[ Szerkesztve ]

(#16592) stork13 válasza GrooveHero (#16562) üzenetére


stork13
aktív tag

Attól, hogy látom a szerveroldali célkeresztet még a célkörben csapódik be a lövedék valahová és nem pont oda ahová az mutat.
Ahogy néztem max annyi a különbség, hogy a szerveroldali célkövetése lassabb.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#16593) Zeratul


Zeratul
addikt

(#16594) virkir válasza Zeratul (#16587) üzenetére


virkir
veterán

Látom nem jött át az irónia.
Akkor nézzük.
A Pz38na-nak van ugye kemény 25mm oldalpáncélja a 128-nak meg 185-308mm pen AP-val.
Nincs az a kis szög amit így nem vinne át a valós körülmények között.
Magyarul ha meglövöm ezzel az ágyúval azt a tankot akkor minimum fel kéne borulnia nem lepattanni, erre írtam, hogy még a szelétől is meg kéne halnia.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#16595) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, azért javuló tendenciát mutatok. :)

(#16593) Zeratul: artykra kéne ilyen mod ;]

[ Szerkesztve ]

***

(#16596) Zeratul válasza virkir (#16594) üzenetére


Zeratul
addikt

De ha nulla vagy nagyon lapos szögben éri. Lövedék tömege elenyésző a páncélzathoz képest, baromi nagy mozgási energiáját a sebességből nyeri, az áthatoló képességhez pedig kell hogy nagyon gyorsan nagyon kis felületen lassuljon le, lapos szögben érkezve nagy felület és ráadásúl az áramvonalas oldalával éri ami jelentős forgómozgást is végez nem csoda ha nem tud lelassúlni hanem irányt változtat és lepattan.

[ Szerkesztve ]

(#16598) Zeratul válasza ollie (#16595) üzenetére


Zeratul
addikt

Arra ott lesznek a stukák. ;]

(#16599) psycroptic


psycroptic
őstag

Sej már látom szomorú sorsomat ha meglesz az IS-4. Emlékszem mennyit szoptam az IS-3-al alapon, gyanítom a sztálinnéggyel sem lesz másképp. Akinek van/volt alapon milyen a joszif4?

PSNID: Tomy83PS

(#16600) stork13 válasza psycroptic (#16599) üzenetére


stork13
aktív tag

Akit a BL-9-el eddig nem lőttél át azt most sem fogod.
Sajnos most már T9 van szemben veled, így érdekes lesz.
Ha van pénzed akkor vegyél rá torsion bar-t 500k-ért és fejleszd ki először a tornyot, ágyút. Lánctalp ráér.
Oldalról/hátulról érdekes módon sokat kibír, szemből néha pattogós de a vezetőrészt mindenki lövi.

[ Szerkesztve ]

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.