Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17951) Rém válasza ollie (#17949) üzenetére


Rém
tag

Addig jó, hogy egy tier különbség van köztük és az IS eleve hátrányból kelljen, hogy induljon, engem az bosszant, hogy egy kicsi esélye sincs ellene, ellentében mondjuk a Párduccal, amit azért fésztufész el lehet inézni egy IS-sel, ha jól jön ki a lépés. És akkor még nem is említettük, hogy egy hevy áll egy meddel szemben. Természetesen ha én megyek Párduccal akkor az ellennek mindig jól jön ki, volt már olyan, hogy egy He lövedék megölt mindenkit a tankban, úgy hogy nem volt komolyabb Hp veszteség.

(#17952) ollie válasza Rém (#17951) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de pont a med van előnyben a heavy-hez képest. Nyílt terepen pl. semmi esélye nincs egy azonos tier-ü heavynek, mert elég, ha a med köröz körülötte, hogy a heavy ne tudjon ráfordulni a tornyával. Sőt, még 1-2-vel kisebb tier-ü med is szétszedi a heavy-t. Akkor rosszabb a mednek, ha nem tud a heavy közelébe kerülni, hogy oldalba vágy hátba kapja. Bár a párduc más lapra tartozik, mert az alapvetően sniper, így eleve nem arra való, hogy 1-1-ben letámadjon egy heavy-t, főleg nem közelharcban. Viszont a nagy távolság meg pont a párducnak kedvez, mert ugye nagyon pontos az ágyúja, az IS-nek meg nem. Az IS közelharcra jó, de akkor is szüksége van supportra.

***

(#17953) virkir válasza Murder3 (#17950) üzenetére


virkir
veterán

Látom még nem vagy túl ezeken.
Konkrétan az értékeitől függetlenül a az L/52 egy kalap szar, hidd el sokkal pattogósabb pontatlanabb az az ágyú mint az L/71.
Ha megnézed az adatait egyedül a sebzésben jobb minden másban az L/71 a jobb és ez a valós játékban hatványozottan előjön.
Tudod ez olyan mint az OP orosz tankokon a a 122-es ágyúk nagyon szépek az adataik csak éppen nem hozza az elvártat a csatákban.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#17954) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól indul a nap. kis t-50-2-vel kiszedtem egy jagdpanthert. :P
Ma 3x XP van?

(#17955) -vitya- válasza virkir (#17953) üzenetére


-vitya-
őstag

ehhez az ágyú témához én is hozzászólok;-)

Az orosz 122mm-es ágyúk 2 helyen OP-k, a tier6 KV-3-on, és a tier8 IS-3-on (BL-9).
A tier7-es HVY-k között a legjobb a T29 105-öse, kétség sem fér ehhez - később persze már kevés lesz, a tier8-as T32-n már gyenge.

Ha valaki tudja használni a T29-et, az a tank, azon a szinten OP.
(barátom csinálja azt, hogy "lengeti a füleit" amíg újra tölt (azaz mozgatja a tornyot, hogy a fülecskéket ne lehessen eltalálni könnyen, mivel ugye kiírja, hogy hány másodperc van hátra lövésig, csak arra a 2-3 másodpercre áll meg a toronymozgás, amíg céloz, a töltés utolsó pillanataiban.) Illetve a hull down szituáció, felismerése, használata, keresése)

Ha most emelnek majd a német L/71-en, és 240 lesz a sebzése, az sokat segít, hogy az az ágyú majdnem ugyanolyan jó legyen, mint az amcsi 105-ös. Akkor már majdnem ugyanolyan jó lesz a TigerP, mint a T29.

Az IS az közel sem OP tank. Nekem nem volt bajom vele, de nem is nagy szám.

A panther túl lassú ahhoz, hogy bármilyen medium szerű, kerülgetős manővert csináljon vele az ember - a VKdb, és a Panther2 is alkalmas erre, a panther csak és kizárólag a messziről, pontosan rálövök szituációkra jó igazán.

majd még részletekben hozzászólongatok, ahova úgy érzem, hogy kell;-)

-=Витя=-

(#17956) ollie válasza hemaka (#17954) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, 1 héten keresztül.

***

(#17957) hemaka válasza ollie (#17956) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hú, az jó:) :C

(#17958) Iron Funeral válasza ollie (#17943) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Ha van tier VII-re op tank akkor az a T29 nem az IS :)

Egyébként a 88mm L/71 simán átlövi az összes tier VIII tankot (még a KT homlokpáncélját is, bár érdemesebb a hasára célozni mert ott 100%, hogy átmegy) és a tier IX is sebezhető vele (beleértve az E-75 és a VKB párost, bár ez utóbbi tényleg kemény dió, természetesen szemből értem)

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17959) diegho


diegho
nagyúr

Győzelem!
Csata: Mines 2011. november 17. 10:54:13
Jármű: IS
Szerzett tapasztalat: 4 827 ()
Szerzett kredit: 34 621
Csatában elért Achievement: Top Gun, Boelter Kitüntetés, Kamikaze

Ennek fényében is egy fostalicska az IS. Áldozatok között: Type, T32, 2 T29, KV-3, T-34, VK36H és a Type-ot toltam le ütközéssel.

(#17960) diegho


diegho
nagyúr

Amúgy ma is fogyatékosok délelőttje van. 2 T95+Object az oldalamon himmelsdorfon előremennek mint a marhák, nem tűnik fel nekik, hogy csak 2 tank van az útjukban, az összes a másik oldalon bejön foglalni... object nem indul vissza, mert minek, az egyik T95 a pálya feléig jutott mire befoglalták a bázist úgy, hogy én 4et ölök meg közülük IS-3al.

(#17961) Rém válasza diegho (#17959) üzenetére


Rém
tag

Ez nem változtaja meg a véleményemet, arról, hogy fostalicska, viszont Jézus és Michael Schumacher között a Te képednek is ott a helye a dicsőségfalon. :R

(#17962) -vitya- válasza diegho (#17959) üzenetére


-vitya-
őstag

nana! azért az nem fostalicska, mert azt a kitüntető címet a tiger birtokolja... Egyszerűen a 4 tier7-es HVY-ből, az IS a 3adik helyen áll a rangsorban. ;-)

de grat ehhez, szép volt.

-=Витя=-

(#17963) -vitya- válasza Rém (#17961) üzenetére


-vitya-
őstag

úgy szeretem, mikor heves nyelvcsapások közepette borít be embereket a nyál :P

bocs , ezt nem hagyhattam ki! :D

(ugye nincs harag?;-) )

-=Витя=-

(#17964) ollie válasza -vitya- (#17962) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy is van?

1. T29
2. Tiger (P)
3. IS
4. Tiger

Amúgy érdekes, hogy a győzelmi arányom jelenleg az IS-sel 51%, a T29-el meg 44%. Nem rég lettek meg a 100% legénységek meg a top ágyuk, azóta sokat javultak ezek az arányok.

***

(#17965) hemaka


hemaka
nagyúr

Malinovkán, 2 E-75 ment scoutolni, amikor én ott voltam a T-50-2-vel. Forever noobs. :C

(#17966) -vitya- válasza ollie (#17964) üzenetére


-vitya-
őstag

Azt vettem észre, hogy a sokat szidott MM az orosz tankokat jobban szereti... Nem OPk az oroszok, csak jobb csatákba rakja őket.

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#17967) -vitya- válasza hemaka (#17965) üzenetére


-vitya-
őstag

nana, azt nem nehézpáncélos ékünk előrenyomulásának hívják? Azért ha 2 E-75 elindul egy irányba, az azért tartást ad...

-=Витя=-

(#17968) Rém válasza -vitya- (#17963) üzenetére


Rém
tag

Nem ismerem Dieghot, úgyhogy semmi okom a nyelvezésre, az eredményei predesztálták erre a helyre. Már ha ismered ezt az idegen szót! (ugye nincs harag?) :D

[ Szerkesztve ]

(#17969) hemaka válasza -vitya- (#17967) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyet nem tudtak lőni, az artyk(5db) szétbombázták őket félúton, mivel egy vk spotolta őket. :DDD

(#17970) -vitya- válasza Rém (#17968) üzenetére


-vitya-
őstag

hát ja, megértem, ebben az esetben;-)

@diegho: és én is tisztellek, szeretlek! :P

-=Витя=-

(#17971) diegho


diegho
nagyúr

IS-3 5 csata 5 bukó 20 kill!!!!! és átlag 750xp az 5 meccs alatt. Jó csapatokat kapok nem?

Vitya: oké de semmi buzulás, buzulás az nuku!

[ Szerkesztve ]

(#17972) Murder3 válasza virkir (#17953) üzenetére


Murder3
addikt

igaz már vagy 110 csatát mentem vele de igazad van tényleg nem tudom
l/71 semmivel nem pontosobba l/52 meg semmivel nem pontatlanabb iagzából ilyen látványos különbség a rövid 88-as és a hosszú közt van, na az nagyon nem tükrözi a stattot.

(#17973) Murder3 válasza -vitya- (#17966) üzenetére


Murder3
addikt

ehhez csak annyit, hogy e-75-re ha már picit befordult a tornya vagy oldalt áll nekem rálövök,még a 88 l/56-al is, is-4-re nem szoktam pazarolni a lőszert:)

(#17974) smisa válasza ollie (#17964) üzenetére


smisa
őstag

A jobb százalék amiatt is lehet hogy az IS-n már 122mmsel kezdesz a KV3 miatt a T29 meg max 90mm-sel de lehet 76mm-l is.

nekem a T29 nagyon kellemes csalódás még csak 90mm van fent de hogy miket bír ki az már szinte vicc néha már én kérek elnézést :DDD tegnap pl egy Löwét és egy M6 aláztam le csiki-csukiba 1xre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17975) virkir válasza -vitya- (#17955) üzenetére


virkir
veterán

A KV-3 csak akkor ha véletlenül t6-7 csatába kerül és top tank akkor valóban jó a D2-5T viszont én a BL-9-től is frászt kapok néha amikor bead 10 lövésből 3 találatot.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#17976) diegho válasza smisa (#17974) üzenetére


diegho
nagyúr

IS-en hogyan kezdesz 122-es ágyúval?

(#17977) ollie válasza smisa (#17974) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, lehet. Tény, hogy IS-en a 122-essel kezdtem, a T29-en meg a 90-essel. De tegnap este az IS-sel a meccseim többsége nyerés volt, a T29-cel meg vesztés, pedig mindkettő ki van maxolva. Viszont tény az is, hogy T29-cel többet bosszankodtam a csapatom hülyeségén.

A T29 amúgy tényleg nagyon fekszik, sokkal jobban szeretem úgy is, hogy többször vesztek vele. Lehet, hogy tényleg van igazság abban, hogy az MM az orosz tankoknak kedvez? Vagyis akár a tankösszeállítás alapján, akár a játékosok statjai alapján direkt jobb összeállításokba teszi az orosz tankokat? Valaki már ezt is feltételezte, a fene tudja...

Ja, meg mintha többször tenne T29-cel városi csatába, ami ugye nem igazán kedvez neki, mert nehezebb megoldani a hulldown-t...

(#17976) diegho: igen, ha ki lett fejlesztve a KV3-on. Persze a lassabbal.

[ Szerkesztve ]

***

(#17978) smisa válasza diegho (#17976) üzenetére


smisa
őstag

Hozzom a Kv-3 ról a 122 mm D-2-5T vagy rosszúl emlékszem? :F

(#17979) hemaka válasza smisa (#17978) üzenetére


hemaka
nagyúr

így van, kv3, kv1s

(#17980) ollie válasza smisa (#17978) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jól.

***

(#17981) Murder3 válasza -vitya- (#17955) üzenetére


Murder3
addikt

KV-3 már önmagába OP t6-on.

(#17982) -vitya- válasza ollie (#17977) üzenetére


-vitya-
őstag

én ugyanaz vagyok, minden csatában... Mégis, óriási különbségek vannak az ugyanolyan szintű tankjaim között.

a sima tigis azon kevés tankom egyike volt, amivel 50% alatti volt a győzelem arányom.... Pedig a kilőtt tankok, találati arány, bevitt sebzés mennyisége kb hasonló volt, mint a T29-el vagy az IS-el... És ráadásul kb. ugyanabban az időszakban voltak meg ezek a tankok, és még a különbségekre is rájöttem igen hamar, ki is használtam a tankok erősségeit, amennyire csak lehetett.

Ez vagy a MM, vagy valami misztikus bolygó konstelláció lehetett...

-=Витя=-

(#17983) ollie válasza Murder3 (#17981) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért is lesz hamarosan tier 7.

***

(#17984) -vitya- válasza Murder3 (#17981) üzenetére


-vitya-
őstag

hát, ha a szánalmasan nevetséges M6-hoz, netán a még szánalmasabb jumbo-hoz viszonyítjuk, igen.

Mondjuk a VK3601H is kicsit erősebb, mint a többi T6, persze a KV-3 kivételével. A gyors kis medeket nem nézem, azok más helyre valók, és más stílusban kell velük menni.

-=Витя=-

(#17985) diegho válasza smisa (#17978) üzenetére


diegho
nagyúr

Bizony rosszul, mert a torony nélkül nem megy rá, tehát nem kezdesz rögtön 122mm-el, hanem max D10T-vel.

(#17986) ollie válasza diegho (#17985) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hmm tényleg, kell előtte a torony. Akkor viszont még érdekesebb, hogy többet nyertem IS-sel, mert a T29-nél nem kell a torony, hogy a 90mm-mel kezdje az ember.

***

(#17987) joergie válasza -vitya- (#17984) üzenetére


joergie
őstag

Nekem 64,2%os lett a win ratio-m M6-al. Összehasonlítva a vk36al amit imádok, meg a kv1-s el, amit kevéséb szerettem...az én kezemben az M6 OP volt. bár ízlések és pofonok.
Szóval megvétóznám a szánalmas és nevetséges jelzőket az M6-ra.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#17988) diegho válasza joergie (#17987) üzenetére


diegho
nagyúr

A win ratio egy dolog, kollégám 85%-al kezdte a KV-3at és volt vele összesen 3 killje 35 meccs alatt. Semmit nem tett a győzelemért, végig a csapat nyert neki.

(#17989) -vitya- válasza joergie (#17987) üzenetére


-vitya-
őstag

akkor én eddig csak olyan sofőrökkel találkoztam (magamat beleértve) akik nem tudták kezelni azt a tankot. Bármivel voltam, örültem, ha M6 jött szembe, mert azt vertem le leghamarabb.

Nem lehet, hogy véletlen jó fej volt veled a MM ezzel a tankkal?

-=Витя=-

(#17990) ollie válasza -vitya- (#17989) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol, az MM szimpatizált joergie-el. :D

Egyébként én már fullosan megszerettem az M6-ot, szinte sajnáltam, amikor meglett a T29. De mégis kirázott a hideg, ha egy KV-3 jött szembe az én M6-ommal...

[ Szerkesztve ]

***

(#17991) CPT.Pirk válasza -vitya- (#17984) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jumbóval mi a gáz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17992) Murder3 válasza -vitya- (#17984) üzenetére


Murder3
addikt

szemből még a panther l/100-a se tudja átütni az l/56 meg karcolni se karcolja, azzal még oldalról is 50-50% h átütüd-e.....

M6 meg nem sokkal szánalmasabb mint a vk36...
vk36-ot a pocsék ágyú hazavágja szemből meg megint nem nehéz átütni(ahogy az egész néemt t6-ot.)
picit patogósabb mint a többi német, de így sincs köze a kv-3 féle pattogáshoz.

(#17993) -vitya- válasza CPT.Pirk (#17991) üzenetére


-vitya-
őstag

az, hogy hatalmas frontján a páncél nem heavy tank erejű, viszont legalább a sebessége olyan, mintha HVY lenne... A tornya nagyon táp, de olyan pici a hatalmas testhez képest, hogy ha akarják sem tudják tornyon lőni. Egyszerűen a statjai alapján jobbnak hittem, mint amit tapasztaltam, mikor kipróbáltam. Mondjuk ez a ténymegállapítás nagyjából az amerikai tankok nagy részére sajnos igaz.

-=Витя=-

(#17994) -vitya- válasza Murder3 (#17992) üzenetére


-vitya-
őstag

én L/56-al is átütöttem, csak keresni kellett, hogy hova lőjek, de ez sosem volt baj nekem...

de, természetesen mindig, és készségesen elismerem, hogy a KV-3 az egyedüli igazi OP tank a saját szintjén.

(amióta megjelent az E-75, azóta az IS-4-re sem lehet ilyet mondani)

-=Витя=-

(#17995) Murder3 válasza CPT.Pirk (#17991) üzenetére


Murder3
addikt

szemből én azt t6-on nem tudom átlőni..:D

amúgy én is jobban örülök ha M6 jön szembe nem kv-3...talán mert az eggyiket lehet a másikat meg nem sebezni.vagy nem ez a átlőhetetlen E2
de leginkább a német tankokank örülök, mert ott lövöm őket ahol akarom, veszélyes ágyújuk sincs tehát nincs mitől tartani, nem úgy mint h egy kt-vel félek rámenni a kv-ra ha 1000 alatt van az életpontom vagy kv-3-ra.

ha német tankokhoz viszonyítom az m6 nagyon is jó mert van normális ágyúja és elég jó a páncélja is.

(#17996) -vitya- válasza Murder3 (#17995) üzenetére


-vitya-
őstag

mióta van SU152-m, azóta én az M6-ot a böszme one-shot -nak hívom ;-)

-=Витя=-

(#17997) Murder3 válasza -vitya- (#17994) üzenetére


Murder3
addikt

multkor láttam h írták itt, hogy szemből van egy ontja ahol ammo racket lehet lőni neki már az l/56-al hát én gyak közelről pont ott lőttem meg vagy 4X mind pattant.
lőttem már neki fronton hullt is hiába ott is pattant.
akkor elkezdtem midnne ilyen kiálló pontját lőni hátha, sehol egyszerűen immunis volt.
oldalról meg olyan h egyszer átviszem a tornyot egyszer nem.

(#17998) diegho válasza Murder3 (#17997) üzenetére


diegho
nagyúr

Most komolyan, te mit tudsz átlőni szemből? Mert úgy látom igazából semmit.

(#17999) Murder3 válasza diegho (#17998) üzenetére


Murder3
addikt

attól függ mivel, egyébként sok mindent kivéve az ilyen átlőhetetleneket ami mindenhonnan pattog.

(#18000) diegho válasza Murder3 (#17999) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem furcsa, hogy csak neked pattognak?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.