Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17751) babferi válasza fsb1000 (#17744) üzenetére


babferi
tag

Hat talan varnak , h lassak ki merre indul meg , nehogy mindenki egy oldalra vonuljon vagy ilyesmi. En IS-el szoktam igy , ha olyam csapatba rak be ahol en v a legnagyobb vagyok v a legnagyobbak kozt es van max 3-4 hevy , van , hogy en is varok kicsit hogyan alakulnak a dolgok, mert volt mar ugy , hogy szinte mindenki egy iranyba es en v. max 2-3 an tartoztattunk fel hosszabb-rovidebb ideig a fel ellenseges csapatot.

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#17752) ollie válasza fsb1000 (#17750) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A medeknek gyorsan kell lépniük, mert ők foglalják el a stratégiailag fontos helyeket (pl dombok).

***

(#17753) vbbb válasza ollie (#17720) üzenetére


vbbb
őstag

Hát én nem tudom, de én is találkoztam furcsa láthatatlan tankokkal. :)

(#17754) ollie válasza vbbb (#17753) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olyat speciel épp nem ígérnek a hackben, hogy láthatatlan leszel, vagy nehezebben látnak meg.

***

(#17755) diegho


diegho
nagyúr

A kezdésnél azért áll több heavy mert azt nézik melyik oldalra kell még tank, ugyanis ha egy heavy elindul balra akkor az arra megy, de ha elmegy balra és minden marha követi, akkor abból nem lesz sok jó. Ha szakaszban megyünk mindig várunk kicsit. A medek útvonala kb fix, szóval ők sietnek a helyükre, ez kb a tdkre is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#17756) KaLeun


KaLeun
senior tag

A T32-nél az beépített fícsör, hogy mindenki megkapja a max. sebzést rajta?

Cila

(#17757) bandiras2 válasza diegho (#17755) üzenetére


bandiras2
senior tag

Úgyvan. Lakeville, fentről indulva stock KV, várom h mi lesz, az ÖSSZES birka megindul a városba kerülni. Maradt mellettem egy T1 heavy. Beálltunk volna a hegyekhez, de már rajtunk is voltak az első medek. 2x tudtam lőni, ebből egyet mellé, aztán szétlőtték az ágyút...
én meg a T1 hiába magyaráztunk. És még csodálkoznak h kikaptunk.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#17758) bozont


bozont
veterán

Az IS3-nál hol van az ammorack?

(#17759) vbbb válasza ollie (#17754) üzenetére


vbbb
őstag

Várjál, de ott van, hogy repülni tudsz a tankkal! Akkor meg ugye nem veszed észre! :DD

(#17760) Fel


Fel
addikt

Ááá, ez kegyetlen.. :DDD
Az imént volt részem egy remek csatában KT-rel, El Hallufon. A topon nálunk T30, az ellennél IS-7. Bukta lett, remek volt a csapat. Nem is ez a lényeg, hanem az ellen IS-7 drivere...

Hárman, 2xKT és egy Tiger P, próbáltunk felmászni a pálya felső részén lévő dombra (tudjátok, ahol mindig rengeteg roncs szokott lenni..), senki más nem jött arra, mindenki maradt kempelni.
Feljutva szembe találtuk magunkat két KT-rel és az ominózus IS-7-el. Az elsőnek feljutó KT-es társam kapott egy találatot, ami HE-nek tűnt, de nem okozott neki sok sebzést. Gondoltam mellélőtt vmelyik arti, de nem... Az IS-7 tulaja HE-vel lövöldözött.. Végig, mindenkire. Azt hittem megszakadok a röhögéstől.. És csak ezek után csekkoltam a statját: [link] Érdemes inkább a játékon belül rákeresni és szeműgyre venni, miket alkot az egyes tankjaival.

Nem mondom azt, hogy csak és kizárólag profik játszhatják ezt a játékot. Én sem vagyok az, messze nem... De ez azért már tényleg szánalmasan gyenge... De legalább kitartó, szorgalmas :U

(#17761) fsb1000 válasza diegho (#17755) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, értem.

Lehet kéne egy taktikai felvilágósító hsz. is.

(#17762) CptMisi válasza Fel (#17760) üzenetére


CptMisi
őstag

Az én kedvencem még mindig az enszki csata, ahol az e75 2ízben, és magától is megmentett... üldöz a is4, meg egy is, én is4-gyel... jött az is, belelőtt, lánctalp le, is mellémlőtt mert ugye berándult a tank, én meg kilőttem... IS4 is jön, 40%on, meglövi azt is, sikerült befordulnom, lepattant én meg kilőttem. :D elfordult, hátulról tarkón vágtam, maradt 11%-a, és elment... 2 perc után már halottnak hittem magam, és csak úgy elmenekültem, erre túléltem a csatát :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#17763) Iron Funeral válasza bozont (#17758) üzenetére


Iron Funeral
őstag

[link]
Szemezgess :)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17764) hemaka válasza bozont (#17758) üzenetére


hemaka
nagyúr

A toronyban, ma sikerült is bekapni belőle kettőt sikeresen. :U

(#17765) Iron Funeral válasza Iron Funeral (#17763) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Érdekes megnézni a VKB hitboxait, nem csoda ha öngyújtónak éreztem a tankot :P

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17766) bozont válasza hemaka (#17764) üzenetére


bozont
veterán

Én is csak azért kérdeztem mert már kétszer kaptam szemből ammorack találatot, de nem is csoda ahogy nézem.

(#17767) fsb1000 válasza Fel (#17760) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A statokon mit kell nézni, hogy egyértelművé váljon hogy valaki gyenge vagy jó játékos.

Megnéztem a srác linkelt statját és majdnem mindenben jobbnak tünik mint én.
(kivéve megsemmítés és spottolás)
Kb 12x annyi csatát játszott, ezzel osztottam el a stat összesített értékeit.

Csak XP-ben vagyok egyértelműen jobb 50%-al, de az meg pont a prém miatt lehet.

----

Azt a célt tüztem ki hogy az Avg. XP-m 400 főlé menjen prémmel, vagy prém nélkül 280 fölé.
Ez reális?

(#17768) Iron Funeral válasza fsb1000 (#17767) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Találati arány, átlagos sebzés meccsenként ami szerintem lényegében meghatározza a játékost(lényegében ezekkel 1:1 változik az átlagos xp), ez együtt megy a killekkel illetve a medálokkal(top gun, sniper, confederate, defender stb.), ha mindenből jó az illető akkor az meglátszik a winraten is, még akkor is ha sokszor nem lehet mit kezdeni egy adott csapattal :)

400 xp prémium nélkül is teljesen reális, ha nem ejtettek fejre valamikor gyerekkorodban :DD bár lehet azz is meg lesz

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17769) fsb1000 válasza Iron Funeral (#17768) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet hogy nagyon béna vagyok, de ezeket az értékeket hol lehet megnézni egy játékosnál?

- átlagos sebzés meccsenként
- medálok

(#17770) Iron Funeral válasza Iron Funeral (#17768) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Ja azt nem mondtam, hogy átlag xp és átlag sebzéstől nagyon sokat ne várj kis tankokban, tier7-8-9 ami mérvadó igazán szerintem.

(#17769) fsb1000: in game ha megnézed valaki profilját akkor látod a medálokat legfelül, az átlag sebzést jobb híján te számolod ki az összes sebzés/csaták száma képlettel :))

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17771) KaLeun


KaLeun
senior tag

Azért azt is szeretném tudni, hogy a foglalást mitől függ?

Végig 35 ponttal vezettük a foglalást erre szépen megvárta amíg az ellen is elmegy százra...
Más alkalommal meg néhány ponttal is megnyeri valamelyik csapat... :(( :(((

Cila

(#17772) fsb1000 válasza Iron Funeral (#17770) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jah.... a demage a z ellen megsebzése!!! A Wot logikája szerint a saját sebzés/halál nem számít.

Kösz!

(#17773) person válasza Iron Funeral (#17748) üzenetére


person
senior tag

Ja, hogy "cincogni" is szokott? Ezt még nem tapasztaltam. Akkor be is fogom a számat és örülök, hogy csak ennyi bajom van nem csesztetem jó nekem cincogás nélkül is. :DDD

(#17774) -vitya- válasza fsb1000 (#17767) üzenetére


-vitya-
őstag

megmondom az őszintét, én valaki statjánál azt szoktam nézni, hoyg ad1.: mennyi a lejátszott csatája, ezzel hányadik a rangsorban, ez lesz az a szám amihez hasonlítok.

Aztán a többi értékeinél, ha ennél kisebb szám áll, akkor abban a dologban az átlagnál jobban teljesített. Szvsz, egyszerű.

A példának hozott srác (selechi vagy mi), a 6odik helyen áll a lejátszott csatákban, minden más értéke ennél rosszabb - szememben ha nem is béna, de legalább is megkérdőjelezhető a tudása, majd 18 ezer csata után is.

-=Витя=-

(#17775) -vitya- válasza KaLeun (#17771) üzenetére


-vitya-
őstag

hát attól, hogy hányan foglalják. a 35pontnyi foglalást, 1 ember csinálja, akkor ha a másik körbe beáll 3, kb egyszerre érnek a 100-hoz. Ha 4en állnak be a szembe oldalra, akkor nyernek is.

-=Витя=-

(#17776) -vitya-


-vitya-
őstag

bakter... ez durva:
http://worldoftanks.eu/community/accounts/500367640-Hommer/

ha 10 percnek számolnám 1 csata idejét, akkor ez a srác nettó 166,5 NAPOT játszott a WoT-al...

-=Витя=-

(#17777) fsb1000 válasza -vitya- (#17774) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez nagyon egyszerű és logikus értékelés.

De.. már megint bénázok.. hol a csudában lehet megnézni hogy XY játékos hanyadik helyen áll a lejátszott csaták tekintetében.
A WoT weboldalán csak a darabszámot találom, ingame egyáltalán nem látok statot (csak a sajátom)

Segítsetek kicsit eligazodni!

[ Szerkesztve ]

(#17778) virkir válasza fsb1000 (#17777) üzenetére


virkir
veterán

Gondolom akire kíváncsi vagy az már megvan a conacts-nál.
Na ott jobb gomb a néven majd view details és felugrik a statisztikája.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#17779) Iron Funeral válasza fsb1000 (#17777) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Ahogy virkir mondja, contats-nál beírod a delikvens nevét a keresőbe(pl. virkir ha kell egy tesztalany :D ), majd jobbkikkelsz rá és view info vagy details akármi, a lényeg, hogy view :)) .

(#17781) -vitya-: végül is ez sem hülyeség de ez inkább csak azt mutatja, hogy x meccs alatt mennyire (nem)tudott megtanulni játszani.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17780) fsb1000 válasza virkir (#17778) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi! Na... oda még senkit sem raktam be....

Most kipróbáltam, de ott sem jelzi hanyadik a rangsorban a játszott csaták terén.
vagy csak nagyon bénázok???? és nem látom?

(pedig vitya valahonnan tudta hogy 6. a srác!!!)

[ Szerkesztve ]

(#17781) -vitya- válasza fsb1000 (#17777) üzenetére


-vitya-
őstag

nem kell a játékon belül nézni ehhez semmitse...

az előző hozzászólásomban van egy link, egy valakiről, aki nem kicsit függő, kattints rá.

ez a profile.

ott van rating, value, place. A place-t hasonlítgatom.

-=Витя=-

(#17782) fsb1000 válasza -vitya- (#17781) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ok, de a Place oszlopban nincs a játszott csaták szerinti helyezés.
Elöbb meg azt írtad 6. a srác.

(#17783) fsb1000 válasza fsb1000 (#17782) üzenetére


fsb1000
nagyúr

BOCS!!!

Megtaláltam: Games played... középtájékon

(#17784) -vitya- válasza fsb1000 (#17782) üzenetére


-vitya-
őstag

ez a srác első ebben a kategóriában...

GPL Battles Participated 23 961 1

23961 db lejátszott csatája van, és 1 a helyezés

-=Витя=-

(#17785) -vitya- válasza fsb1000 (#17783) üzenetére


-vitya-
őstag

pedig már éppen kezdtem a kezembe temetni az arcom :P

-=Витя=-

(#17786) fsb1000 válasza -vitya- (#17785) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... gyorsan összedobtam egy excel táblát is:
(a thumb életlen... mekkora itt a natív méret amit még nem resizel át?)

[ Szerkesztve ]

(#17787) fsb1000 válasza fsb1000 (#17786) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez meg vitya statja (ha ez a vitya a mi vityánk....)

[ Szerkesztve ]

(#17788) bozont válasza fsb1000 (#17787) üzenetére


bozont
veterán

Ha megkérhetlek az én statomat is megcsinálnád? Tudom hogy nem vagyok pro játékos, de kíváncsi vagyok a százalékokra. :D

Mondjuk az feltűnt, hogy nem jelzi hogy ki és mennyit játszott prémiummal. Onnan tűnt fel, hogy mikor rákerestem az én profilomra, volt egy másik aki közel ugyanannyi lejátszott meccs után több mint másfélszeres XP-t szedett össze. Tény hogy jobban játszik, de szerintem nem annyival mint amivel több XP-t szerzett.

(#17789) fsb1000 válasza bozont (#17788) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem a prémium nagyon torzitja az eredményeket. Eleve 50% XP, ami helyezésben lehet sokkal többet számít, mert a többség (gondolom) nem használ prémet

A táblázatban a helyezések vannak százalékolva!!!!! Tehát nem a konkrét értékek
Ebből csak az átlaghoz képesti lemaradás/előny olvasható le, amit korrigálni kéne a prémium hatásával.

(#17790) fsb1000 válasza fsb1000 (#17789) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez a képlet a bal felső elemre, ha az F3 mezőben van
=HA(($E$7-E3)>=0;($E$7-E3)/$E$7;($E$7-E3)/E3)

Az elöző képek nem ezzel készültek (nem volt benne a feltétel), ezért a minusz %-ok nem "normalizáltak", azaz nagyobbak a kelleténél.
De az csak számisztika... nyilván fontos a stat, de a játékot élvezni kell.

[ Szerkesztve ]

(#17791) -vitya- válasza fsb1000 (#17787) üzenetére


-vitya-
őstag

így igaz;-)

jól látszik, hogy keményen megyek, de vak vagyok;-) (lást target spotted)

és valóban a prémiumos értékeket akkor hasonlítom össze, ha tudom, hogy a másiknak van vagy nincs. Ha nem tudom, akkor meg nagyvonalú vagyok, és azt tippelem be, amit éppen hinni szeretnék;-).

A képleted meg azért nem jó, mert a játékosok majdnem fele használ prémiumot. Azaz, pl. ha kiveszed magad elől a prémium adta szorzókat, akkor ugyanúgy átvágod magad, mintha nem tennéd, csak most meg a másik fele kerül jobb helyzetbe...

+ ha lehet csak az average XP-be és talán a global rating 1/10-edébe számítsok már bele a prémium!!! Szerinted milyen bónuszt ad a prémium ahhoz, hogy mondjuk én mennyi targetet spotoltam? Segítek: semmit. De elnézem ezt a kis bakit, mert már hajnal volt;-).

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#17792) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ezt az átlagstatisztikát honnan veszitek?

***

(#17793) joker1220 válasza ollie (#17792) üzenetére


joker1220
őstag

Itt bárkire rá tudsz keresni;

[link]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#17794) ollie válasza joker1220 (#17793) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De az átlagra vagyok kíváncsi, nem valakiére.

***

(#17795) diegho


diegho
nagyúr

A statisztikát nagyban befolyásolja, hogy ki mennyi csatát tol le szakaszban.

(#17796) hemaka válasza -vitya- (#17776) üzenetére


hemaka
nagyúr

hardcore gamer :D

(#17797) joker1220 válasza ollie (#17794) üzenetére


joker1220
őstag

akkor itt kellene nézni;

[link]

Itt 2 játékost tudsz összehasonlítani s meg tudod nézni az átlagod a másikhoz képest, ezen kívül nem tudok más alternatívát..

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#17798) -vitya- válasza ollie (#17792) üzenetére


-vitya-
őstag

mi az, hogy átlagstatisztika?

leírtam, hogy én hogyan nézem, nem kell ezt használni, de azért megérteni szvsz nem olyan nehéz... Fogadjunk, hogy átsiklottál afölött, hogy hogyan működik a számítási módszer, az elején?! Nem írom le még egyszer ;-) seek&destroy

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#17799) joker1220 válasza joker1220 (#17797) üzenetére


joker1220
őstag

Lejárt a szerk. idő:S

Reggel gondoltam megyek pár kört még meló előtt, hadd ne mondjam hogy
milyen csapattal kerültem össze:S

Mountain Pass-en nyomtuk 3 an artyk felmentünk a hegy tetejére a kezdő
mellett, néztem is hogy az ellenségnél van 2 db T-50, a sok birka meg
persze 1 irányba elhúzott toronyiránt, a 2 db T-50 meg úgy lenyírt minket
mint a szél mire meglátták, visszafordult az egész csapat, visszaértek a
kezdőre, az ellen meg szépen hátbanyírta az összeset.

Komolyan szerintem ez bunda meccs volt, valaki fogad és fizet ezekért :DDD :W

Következő menet SU152 vel nyomulok Cliff-en, I. es kezdőröl indulva rögtön beálltam
egyenesen a legelső bokorba hogy majd lekapom a rusholokat, meg is indul 2 db
Wolverine előre, na mondom az egyiknek meszeltek, célzom be erre találjátok ki
mi történik, a saját csapatból egy tetves leopárd beáll elém keresztbe és pont telibe
lőttem, tolatnék hátra erre kapok 3 arty találatot egyszerre.

Egyetlen jó köröm volt 5 játszmából a T59 el sikerült 4 kisebbet kilőnöm Murovanka-n.

II. kezdőről indultunk én meg picit maradtam az artykat védeni, meg is indult a rush
az erdő felöl 2 db T-50 + egy PZ3/4 illetve egy T-28 as berusholt a kezdőnkre, nem vettek észre , csak az artykra figyeltek:)

A csapat többi része persze a domb mögött 1 irányba elrusholt az ellen kezdőjére és
sikerült nekik:P

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#17800) ollie válasza -vitya- (#17798) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, átsiklottam felette, közben el is olvastam.

(#17799) joker1220: úgy érted T95-ben voltál? Bár nem hiszem, mert akkor nem lett volna T-28.

[ Szerkesztve ]

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.