Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16451) Snooker


Snooker
senior tag

Van valami honlap, ahol leírják egy adott ágyúkhoz lévő lőszerek árát?

(#16452) Fel válasza Snooker (#16451) üzenetére


Fel
addikt

[link]

Kiválasztod a tankot, kiválasztod rajta az úgyút, és az adtalapon fel lesznek sorolva a kompatibilis lőszertípusok. A lőszerek neve fölé húzva a kurzort megjelenik az áruk.

(#16453) joker1220 válasza ollie (#16450) üzenetére


joker1220
őstag

Kicsit furcsa is volt:D

Ilyet még nem láttam egyébként:D

KV5 sem tűnik rossznak de az aztán tényleg tetű lassú és van egy
nagyon gyenge pontja ahol simán át lehet lőni még PZ3/4 el is..

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16454) -vitya- válasza joker1220 (#16453) üzenetére


-vitya-
őstag

nem olyan lassú az: 40km/h a max sebessége...

a leggyorsabb tier8-as heavy...
az IS-3 36-al a T32 meg 35-el tud menni, a vk45ausfA meg 38-al

a tiger2 csak 28-al...

-=Витя=-

(#16455) trust007


trust007
tag

Ez a Panther is fo., egyik ágyú sem tetszik rajta,a hosszú 7.5-es alig sebez, akinek volt/van mivel érdemes használni? 90e xp-t nemtom hogyan hozok össze vele.
A második motor még nincs rajta azzal gyorsabb lesz? Milyen játékstílust követel, mert folyton kilőnek.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#16456) joker1220 válasza -vitya- (#16454) üzenetére


joker1220
őstag

Valahogy a T59 szimpatikusabb, de biztosan ki van balance olva, mindkettőnek megvan a gyengéje és az erőssége is:)

Amúgy én mindig a SU100 al találom magam szembe ezekkel és ahogy KT-t átlőttem a 122mm -el oldalról úgy a T59 et nem mindig sikerül, a KV-KV3-KV5 mindig ugyanott lövöm és mindig sikerül is sebezni őket, ritkán pattan le:)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16457) -vitya- válasza trust007 (#16455) üzenetére


-vitya-
őstag

volt, és egyet értek, nagyon hiányzik az un. stopping power...

viszont én a 75mm L/100-al toltam végig. Nem sebez nagyot, de igen gyorsan lehet, piszok pontos lövéseket elereszteni. Végigcsináltam, nem is lett rossz az eredményem vele.

a panther2 viszont felüdülés, csodás jószág, mennyei - a panther-hez képest;-)

-=Витя=-

(#16458) trust007 válasza -vitya- (#16457) üzenetére


trust007
tag

okés, köszi, legalább kitapasztalom az ellen tankok gyenge pontjait, lesz idő rá...
panther helyett nem lesz csere másikra?,mert akkor nem szenvednék vele.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#16459) -vitya- válasza trust007 (#16458) üzenetére


-vitya-
őstag

ott már nem lesz változás a mostani info-k alapján...

a másik nagy gondom a pantherrel az volt, hogy lassú volt, de nagyon.... na a panther 2 erre is megoldást nyújt;-)

a panther 2-ről, hogy érezd, hogy jó lesz ez, és legyen bened lelkierő a panther-t végigtolni:
http://www.youtube.com/watch?v=9XfhhD1Nq8A

-=Витя=-

(#16460) MCGaiwer válasza -vitya- (#16454) üzenetére


MCGaiwer
addikt

szerintem egy kv5 max zuhanáskor éri el azt a sebességet...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#16461) joker1220 válasza MCGaiwer (#16460) üzenetére


joker1220
őstag

:DDD :DD :C

Az elődökből ítélve nem tartom meglepőnek:)

Sajnos egy csomó tanknál ott van a végsebesség de
úgyis a gyakorlatban derül ki hogy mennyi idő alatt
éri el azt.

Azért nekem a SU100 ból nézve a T59 nem tűnt olyan
lassúnak...

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16462) -vitya- válasza MCGaiwer (#16460) üzenetére


-vitya-
őstag

hehe, a teljesen sík terepen simán lelépi a T32-m ( a tiger2-mről nem is beszélve) - ami persze tök jó, mert felveszi a golyókat előttem, énnekem csak a sebzéseket kell kiosztanom.

-=Витя=-

(#16463) L-e-f-i-e válasza -vitya- (#16462) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

A KV5-nek a fő feladata a steel wall, azaz hogy elől menjen és szorosan mellette, mögötte supportolják, nehezen lövik ki, ezért rengeteg lövést felfog, mialatt az okos társak mellette osszák a sebzéseket, mert a maga 107-se ott már kevéske.

=^-^=

(#16464) jahrn


jahrn
senior tag

Na kozben meglett a T1 hvy, es jol emlekeztem en betabol. Nem a Lee/T-28 meg hasonlok a jatek legnagyobb hulladekai hanem a T1. Nagy , lassu de legalabb az agyuja sz@r. Nah ez lessz egy kinszenvedes mire kinyomom...

(#16466) Blom válasza jahrn (#16464) üzenetére


Blom
aktív tag

én is ezzel kínlódom, hát ez a batár nem sokat ér az biztos már alig várom, hogy megszabaduljak tőle, még 7 ezer xp és eladom a fenébe, persze, ha kitudom várni már nagyon idegesít.
remélem a következő nem lesz ekkor hulladék, de az is lehet, hogy csak én nem tudok vele bánni.

most nézem, hogy az M6 sem lesz valami terminátor.

[ Szerkesztve ]

(#16467) -vitya- válasza Blom (#16466) üzenetére


-vitya-
őstag

az M6 is xar ;-) hehe - a T29-ig szenvedés...

-=Витя=-

(#16468) Blom válasza -vitya- (#16467) üzenetére


Blom
aktív tag

hát lehet, hogy eladom és véget vetek a szenvedésemnek csak érjek haza.
elindulok német vonalon vagy ruszkin még ezen gondolkodnom kell.
vagy tudna valaki segíteni, hogy mit tegyek, még kezdő vagyok ebben a játékban.
hát a T29 ???? nem is tudom, azért meglesném mit tud.
ezek az amcsi tankok nem valami jók.
vettem egy T2-öt, hát az nagyon zsír, úgy repeszt mint a szél, imádom.
jó móka keverni vele persze amíg lenem szed valaki, de felderítésre kiváló járgány.

[ Szerkesztve ]

(#16469) joker1220 válasza Blom (#16468) üzenetére


joker1220
őstag

Az elején talán mindegyik valamilyen szinten szenvedés, játékstílustól és kitartástól is függ hogy melyikkel mennyire leszel sikeres!

Én a bétában csak a medium vonalakat toltam na meg az arty-t:)

Mióta újraindult a játék azóta a német médium vonalon megyek illetve most fogok átmenni az artyra is, oroszoknál a td ág, amcsit meg egyenlőre hanyagolom:)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16470) ollie válasza jahrn (#16464) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én a T1-et átléptem a Jumbo-n keresztül, most - szó szerint - az M6-al szenvedek. :)

***

(#16471) -vitya- válasza Blom (#16468) üzenetére


-vitya-
őstag

a T29 jó. igen kellemes járgány. az egyik legjobb tier7 HVY ...
(mondjuk most a TigerP veszekszik vele az első helyért, meg én az IS-t is kedveltem)

-=Витя=-

(#16472) jahrn válasza Blom (#16468) üzenetére


jahrn
senior tag

Ja, T29ig szop@s. De hamar ott vagy szvsz nem hagyd abba, T29 majd karpotol a szenvedeseidert.
Amugy sosem ertettem WG-t h milyen szerepet szantak a T1-M6 parosnak, hiszen nincs egy jo pontjuk sem. Ha legalabb az M4 105-set fel lehetne kalapalni...

Ollie: A Jumbot majd en is kiprobalom, ha vegre lemegy a nagy tank cserebere es felszabadul hely a garazsban...

-vitya-: en ezt a kemeny pancelzatot eddig nem vettem eszre, minden ami szembe jon az atlo. Mondjuk MM sem segit az eletemen, stock T1-el mar egy fullos KV is lekuzdhetetlen akadaly, nemhogy T6-T7 dogok. Elso csata - egyedul voltam hvykent 3 KV ellen es mind3 107-essel nyomta.

[ Szerkesztve ]

(#16473) -vitya- válasza jahrn (#16472) üzenetére


-vitya-
őstag

szemből elég kemény páncéljuk van (csak és kizárólag szemből)
és ezzel el is mondtam az összes jó tulajdonságukat ;-)

-=Витя=-

(#16474) Blom válasza joker1220 (#16469) üzenetére


Blom
aktív tag

én is ezt fogom tenni eladom az amcsi tankom és német vagy ruszki vonalon nyomulok.
sokkal jobbak szerintem, de nem igazán tudom, mert csak a leírásukból következtettem.

(#16475) vhw válasza jahrn (#16472) üzenetére


vhw
addikt

Az M6on a 90 milis jó, csak a macthmaking sz*r hozzá, na meg hogy KV3-mal kellene konkurálnia, az meg nem igazán sikerül neki.

Amúgy ha valakinek nem kifejezett célja, hogy elérje még a T34et a cseréig, az nyugodtan abba is hagyhatja a az us heavy ágat a T29-nél, onnan már csak lefelé ível minden... az új 9-10es tank meg kitudja még milyen lesz.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#16476) CPT.Pirk válasza jahrn (#16464) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezzel nem értek egyet. Kellemesen mozgékony pl. KV tankokhoz képest, és bár nem erős az ágyúja, de gyors. Oké h. nem túl erős a páncélja, de mégis az eddigi legtöbb steel wall kitüntetésem a T1 HT-val lett meg, XP is jól jön vele.

Gondolom stílus kérdése még a dolog. Nehezen ücsörgök egy helyben, ez meg kellően mozgékony nekem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16477) -vitya- válasza Blom (#16474) üzenetére


-vitya-
őstag

a könnyű út az orosz út...
ha gondolod végé sorolom, hogy melyik szinten hol vannak előnyben, pont annyira, hogy könnyebb legyen velük ...

-=Витя=-

(#16478) jahrn válasza -vitya- (#16471) üzenetére


jahrn
senior tag

Mar nem tudok szerkeszteni.
Szal szerintem a Tiger P nem olyan jo mint a T29. Szembol is viszi PzIV , mig a stock tornyos T29 remalom. Teny h meg a 122 is tud pattogni rola de az inkabb a pontatlansaga miatt, elvegre csak az alvaz eleje durva es ott is van 1-2 gyengebb pont. A torony meg nem nagy szam.

CPT.Pirk: ha kellemesen gyors tankot akarok akkor beulok egy med-be. Akarhogy is probalod fenyezni az a tank egy hulladek, tokeletesen alkalmatlan a hvy szerepre. M6-on vmit javit a 90mm, de azert az sem egy leanyalom.

[ Szerkesztve ]

(#16479) jahrn válasza -vitya- (#16471) üzenetére


jahrn
senior tag

Nah megint 2x, nemtom mi van ma...

[ Szerkesztve ]

(#16480) joker1220 válasza jahrn (#16478) üzenetére


joker1220
őstag

A T29 egy baromira pattogós járgány, SU100 al megyek már napok óta mint az állat 1x nem tudtam kilőni vele egyetlen egy T29 et sem, lehet hogy éppen úgy jött ki hogy más lőtte ki de szemből képtelenség átlőni 122mm es ágyúval nem tudtam minden lepattan...

Oldalról már adja de ott sem kap túl sokat, ellenfélként nagyon utálom, legalábbis ebben
a felállásban:S

Blom; Teljesen mindegy hogy melyik tank, ha alap teljesen és a legénység is 50% os akkor nagyon rossz mind, aztán ahogy fejlődik minden egyre jobbak lesznek, más kérdés hogy vannak kiemelkedően, kifejezetten sz@r tankok is benne:) Pl a ruszki A-20!!

Na az felderítőnek lomha, hiába nagy a végsebessége, szemből még egy azonos 4 es német Leopárdot sem tud átlőni a legjobb ágyúval, az az igazi szenvedés!

Bár ma végre sikerült 1200 XP összehozni a duplázós körben, kilőttem egy SU85 öt vele meg egy Hetzert, kezdés után kivártam aztán berongyoltam közéjük hátra, eljutottam a kezdőig;)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16481) diegho válasza joker1220 (#16480) üzenetére


diegho
nagyúr

Még 107mm zis6 is átviszi szemből. Múltkor szemből ütöttem át a 152mm ágyúval és 904-et kapott alvázra 90mm átlag átütéssel. Vitya is látta, ott állt mellettem.

(#16482) CPT.Pirk válasza jahrn (#16478) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fényezi a fa...om.

Én tudtam vele menni jó köröket, ennyi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16483) emre válasza joker1220 (#16480) üzenetére


emre
veterán

Pedig T29 az egyetlen heavy ami szemből is elég erőteljesen sebződik.
A SU85 vagy KV 107-es lövegével is simán lehet amortizálni, nemhogy SU100-assal. :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16484) joker1220 válasza diegho (#16481) üzenetére


joker1220
őstag

Akkor csak nekem nem volt szerencsém,
lehet hogy nem az alváz alsó részét lőttem:D

Viszont a Tigris 2 őt oldalból a 122mm el úgy át lövöm ahogy nem akarom:D

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16485) -vitya- válasza diegho (#16481) üzenetére


-vitya-
őstag

ez igaz, de ez is mint sok minden más olyan, hogy aki tudja használni, annak jó, aki meg megy mint a hülyegyerek, azt meg kilövik.

T29 használati útmutató kezdődhetne akár így is:
1.: sose menj tök közel az ellenfélhez, 100m-en belül mindenki a fülecskékre fog célozni, és el is találják
2.: az ágyúd nagyon jó, de csak közép és rövid távon hasznos igazán
3.: használd ki a hull-down lehetőségét, ha teheted dugd el a tank testét

konklúzió: maradj mindig közepes távolságban az ellenségtől, vagy roncs vagy domb takarásában - és nyerni fogsz

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#16486) emre válasza joker1220 (#16484) üzenetére


emre
veterán

és ha ügyesen találod el simán fel is tudod gyújtani

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16487) -vitya- válasza emre (#16486) üzenetére


-vitya-
őstag

mint minden tankot;-)

-=Витя=-

(#16488) vhw válasza -vitya- (#16485) üzenetére


vhw
addikt

Vagy hagyod rajta az alap tornyot és bárkinek belemászhatsz a képébe :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#16489) -vitya- válasza vhw (#16488) üzenetére


-vitya-
őstag

ja, csak sokkal lassabban tölt, és kissé kevesebb a HP-ja...

nehéz kérdés. az alap toronnyal közel távra is megfelelő, igen.

-=Витя=-

(#16490) vhw válasza -vitya- (#16489) üzenetére


vhw
addikt

100HP és percenként eggyel kevesebb lövés az ára annak, hogy maradéktalanul megmaradjon a T29 legnagyobb előnye, nekem megérte :)
A 100HP semmit se számít ha tudják lőni a füleit, de ha még nem is ott lövik, ez a HP mennyiség simán benne van az ágyúk szórásában, a 200-300 HP többletre rá lehet fogni, h eggyel több lövést bír ki a tank, szerintem ennyire nem.
6 helyett 5-öt lőni... ha belemásztál valaki arcába annak úgyis mindegy, ha távolról lősz +2sec töltési idő nem nagy érvágás.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#16491) psycroptic


psycroptic
őstag

Tegnap végre összekapartam a lóvét a GW Tigerre. Kellemesen csalódtam a fenntartását illetően, ha már három találatom van plusszos a kör. Valamint nagyon tetszett, hogy stockként is fáj amit lövök. 1322HP mínusz egy T34-ből. Ilyen ezres feletti HP sebzést még csak KV-val értem el azt is egy T95-ből. Úgy pics@n durrantottam a KV-val, hogy 1022HP mínusz belőle leszaladt rögvest... :DD

PSNID: Tomy83PS

(#16492) Blom válasza -vitya- (#16477) üzenetére


Blom
aktív tag

na hazaértem végre.
figyelemmel fogom olvasni a tanácsaid és köszönöm előre is. :R

lépek játszani mert nem fejlődök és még piskóta vagyok nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#16493) emre válasza -vitya- (#16487) üzenetére


emre
veterán

aha, megint tanultam valamit :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#16494) -vitya- válasza vhw (#16490) üzenetére


-vitya-
őstag

engem mondjuk nagyon zavart a -50m látótáv is... de miután ki volt fejlesztve a torony, a T32 felét a régi toronnyal a másik felét meg az új toronnyal toltam végig - így is jó volt, úgy sem volt rossz!;-)

-=Витя=-

(#16495) bozont


bozont
veterán

Az IS3-ra érdemes kifejleszteni a másik tornyot? Igaz hogy az alap lassabban fordul, viszont elől és hátul vastagabb a páncélja.

[ Szerkesztve ]

(#16496) diegho válasza bozont (#16495) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez egy érdekes dolog, ugyanis az alap toronynál az ágyú felett van egy óriási 10mm-es lyuk, ha oda belőnek HE-vel, akkor cumi, főleg arty ellen gáz ez. A másik torony gyorsan fordul viszont gyengébb a páncélja. Én mondjuk IS-3ra wet ammorack-et javaslom feltenni, sok bosszúságtól tud megóvni. Toronykérdés pedig fene se tudja, ha nem sokat ammorackelnek az artyk és nem lőnek rád annyian HE-vel oda ahová kell, akkor lehet spórolni rajta, viszont a stock toronnyal simán meg fog enni egy kis gyors tank.

(#16497) -vitya- válasza Blom (#16492) üzenetére


-vitya-
őstag

hopp most beleestem a saját csapdámba;-) írhatok az orosz vonalról :D

MS-1, T-26, T-46 - na ezeken jó gyorsan túlléptem, nem is emléxem rájuk - nem voltak nagyon extra király járművek

T-28: ez egy nagyon megosztó tank, piszok sokan nem szeretik, mert papír, és bazi nagy sziluett - én nagyon kedveltem, a 85-ös ágyú olyan tápos azon a szinten, hogy nem lehet össze hasonlítani semmivel sem - gyorsan hal, szóval gyorsan el kell futni vele, ha meleg lesz a helyzet - az ágyú a táp

KV: no comment, az ágyú a táp;-) - lassú, van rajta páncél, de azért át fogják ütni. Sokszor rak be top-nak, ahol a 107mm piszok erős, sokan a 152mm-es böszmeséget használják, ami ugyancsak táp. Fontos tanács, ne cserélj tornyot addíg, amíg nincs meg a 107-es - a fejlesztett torony lassabb és jóval nagyobb célpontot nyújt mint a régi. Használd a 122-est addig, amíg nincs meg a torony és az ágyú is. (HE-vel)

KV-3: nagyon erős tank, és nagyon lassú - a 122mm ismét nagy táp, szóval megint az ágyú (csak itt hozzá jön a páncél). Mondjuk, ha nincs prémium, és spórolni akarsz a lőszerrel, akkor ez az a tank, aminél 3 ágyú is nagyon jó, használhatod a 107mm-t, 100mm-t, 122mm-t is, mind rendben van.

ellenben az igazán okos ember a KV-1S felé megy :D
hogy miért? mert a következő állomás a KV-13 ami nagyon jó tank, és vele jó lesz megszerezni a T-43-at és IS-t is.

KV-1S: páncélban jelentős visszalépés a KV-3-hoz képest, de gyors, és erre is felmegy a 122mm - ami ezért még mindig táp: itt is az ágyú a táp, de itt már sebesség is van hozzá

KV-13: sebesség és páncél, + a legjobb 85-össel nagyon pontos - igaz nem sebez akkorákat mint az eddig megszokott orosz vadállatok.

IS: teljesen közepes tank, nincs kiugró pozitívuma, de nincs semmi igazi negatívuma sem. a gyorsabb 122-essel már nagyot akaszt

IS-3: nagyon király, a BL-9 fene jó, és fordulékony, és egész erős, de akkor is az ágyú ami itt is viszi a prímet

IS-4: teljesen körbe van páncélozva - ez jó, az S-70 nagyon finom rajta, és még nem is olyan lassú már a lánctalp/motor update után - itt a páncél ÉS az ágyú a jó;-)

IS-7-ről valaki más mesél, nekem olyanom nincs;-)

vissza medium vonalra:

T-43: a KV-13 után egy kissé szenvedés lesz, de fullosan már nem olyan rossz, csak zavaró, hogy ne elég mozgékony, és igazából mindenki átlövi - olyan semmi kis közepes tank, nem is rossz, nem is jó

T-44: kellemes, kifejlesztve nagyon jó, stock konfigurációval (az a legjobb 85mm-t jelenti, hiszen a KV-13-nál úgyis kifejleszti az ember) sem rossz, igen jókat lehet vele menni
és hamarosan megkapja a 100mm LB-1-et, amikor mindhárom fontos dologban (mozgékonyság, páncélvédettség, löveg) elég jó lesz

T-54: na ilyenem sincs, csak tudom, hogy stock konfigurációban nagyon gáz - diegho pl. kitolta free xp-ből, nem mert nekiállni :P

tessék, lehet vitatni, de ez egy működő útvonal a top felé, és talán a legkevesebb vesződséggel ez jár.

-=Витя=-

(#16498) psycroptic válasza -vitya- (#16497) üzenetére


psycroptic
őstag

IS-3-at kiegészíteném, hogy sűrűn pattog a BL-9, egyébként faszántos tank.

PSNID: Tomy83PS

(#16499) bullseye válasza vhw (#16490) üzenetére


bullseye
addikt

Én már az M4e2-re se raktam fel a "jobb" tornyot. így a lassabb ágyút használhatom csak, de a torony szépen pattog.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#16500) Dictator^ válasza psycroptic (#16498) üzenetére


Dictator^
veterán

IS-3-at kiegészíteném, hogy sűrűn átüti minden, és alig pattog.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.