Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) fsb1000 válasza Kelvin (#9499) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Akkor kékülsz be ha többen is jelentenek."

Rosszul tudod. Nem kell hozzá jelentés, a kékülés automatikus bizonyos feltételek esetén. A legutolsó infók szerint:
3 TK egy napon
1 TK a cap körben
xxxx mennyiségű csapatsebzés.
---

Én nem önbiráskodok a KÉK-ek kilővésével.
Erre a rendszer lehetőséget ad, sőt szinte fel is szólít azzal, hogy KÉK csapattárs kilővése nem jár büntetéssel. Azaz engedélyezett.

Ezt a morális vitát már párszor lejátszottuk.
A tények egyértelműek, csak azok vitatják akik valamiért magukat mentegetik a KÉK-ülés miatt. Ha a játék tervezői tiltanák a kék kilővését, akkor járna érte büntetés, de a tény az hogy nem jár. Én úgy gondolom kollektív nevelési eszközként lett beépítve ez a KÉK-ülés.
A kékülés nem szubjektív döntések követkézménye (ahogy te írod), hanem objektíven mérhető eseményeken alapul. Max. az vitatható hogy mik legyenek az objektív kritériumok. Szerintem a jelenlegi megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#9502) Antonius1978 válasza jozefgucci1 (#9425) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szia, en jatszanek veled, nekem 5-9-ig vannak jarganyok.A nevem ugyanez a jatekban.

1 kerdes, mert szoba kerult, de meg mindig nem tudom hova tenni : tehat van Ferdi es JT-m.
Ha kikapcsolom a legenyseg kepzeset, akkor a Ferdivel gyujtott tapasztalat a frissiteskor atmegy a JT-re ? +amit a JT-vel szedek ossze, ha ott is kikapcsolom a legenyseg kepzeset ?
Igy hamarabb meglesz a 10-es pancelvadaszra a TP ?

(#9503) Antonius1978 válasza Mcray (#9455) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ne beszelj, hat mit tesznek a kedvenc KV-13 tankommal ? Annyit irtak hogy kiegyensulyozzak, nade az mit jelent ? Tudsz valami komoly infot ? Vegulis marad a 144 atlag atutesu agyu de 180as sebzessel, azt nem banom vegulis, de meg mit rontanak rajta ?
Amugy is 8-9-10-es csatakba dob be az esetek kb 80%-ban, nehez vele mar boldogulni, ugy erzem, az utobbi idokben szinte semmi sem pattan mar rola.

(#9504) Kelvin válasza fsb1000 (#9501) üzenetére


Kelvin
őstag

Te nagyon el vagy tévedve és sosem látod be ha hülyeségeket beszélsz.
A kékülés inkább figyelmeztetés, nem felszólítás az ölésre.

A Második világháború alatt is volt már rá példa, csak ott sárga csillagot kaptak elég sokan a német rendszertől, büntetlenül is lehetett őket ölni. valószínűleg ilyen mentalitással azt is élvezted volna......

(#9500) Djuree: Majd ha egy grille a kör elején szándékosan közelről hátba lő, és marad pár hp-d, akkor megnézem a marha nagy önuralmad.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#9505) #21346560 válasza fsb1000 (#9501) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én viszont soha nem lövöm ki a kékeket, mióta egy kék megnyerte a csatát nekünk.
Bár filóztam az elején hogy szétlövöm, de igazából nem láttam miért is kékült be.

A Ferdimet "mentette" már meg köcsög csapattárstól (A-20 szívatott és nem hagyott menni), szétlőtte és bekékült. Akkor most hálából lőjjem szét mert "megmentett" ?

(#9506) Antonius1978 válasza Mcray (#9463) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen errol mar en is irtam, hogy magas a penzszorzoja valamiert a KV-13-nak.

Az bosszant a KV-13-nal hogy levettek a sebesseget 50-re, azert nemely palyan jol jott az 59-es szaguldas :D

(#9507) Antonius1978 válasza Djuree (#9485) üzenetére


Antonius1978
addikt

En osszeakadtam egyszer vele varosi palyan, asszem Tigrissel vagy IS-el voltam.
Nos, ki is nyirt, de van neki egy szep nagy kupola a szep nagy tornyon.Azon keresztul kapott tolem 1-2 puszit.Alul ha jol emlekszem nem vitte at, gondolom ferden allt.

(#9508) fsb1000 válasza Kelvin (#9504) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én úgy gondolom bizonyos értelmi és kulturáltsági szint alatt, nem szokás a vitapartner véleményét hülyeségnek minősíteni, ha elfogynak az érvek.

Az csak tovább súllyosbítja a dolgot, hogy a zsidókra ragasztott náci sárga csillagot ugyanúgy büntetésnek véled, mint egy játékban a szabályok megszegése miatt kapott kék színt.
A kettő sem morálisan sem ok-okozati rendszerében nem összehasonlítható.
A KÉK jelzést nem a származásod miatt kaptad faji alapon, hanem mert szabályt szegtél és büntethető vagy.
--

Mindenki döntse el mit gondol arról,. hogy a TK-zó játékosokat a WoT-ban bekékíti a rendszer, és ezek a szabályszegő renitensek szabadon kilőhetőek a játék szabalyái szerint,
Én úgy gondolom egyfajta korlátozás ez, amit ki kell használnia a normálisan játszó jétékosoknak, mert ezzel is megfékezhetők a szándékos TK-zók.
És igen fals gondolatmenetnek tartom azokat hibáztatni vagy pellengérre állítani, akik a bekékült csapattársakat kilövik. Persze nyilván megint én megyek szembe az autópályán... széllel szembe pisilek, trollkodok, stb. A tények nem számítanak...

[ Szerkesztve ]

(#9509) AlexWolf válasza fsb1000 (#9508) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Figyu vegyünk egy életszerű helyzetet. Sajna ilyen mostanság nem egyszer előfordult velem és a haverommal.

Tegyük fel, hogy ülsz békésen a top tankodban, de kezdéskor két tank (mondjuk a TURK klánból) beáll eléd és mögéd, ezzel blokkolva a csapat legütőképesebb tagját (vagyis téged).

Ezt látva egy (vagy 2) társad kilövi a blokkoló tankokat és bekékül(nek). Kilövöd őket?

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9510) coolmpi válasza Dobi 562 (#9374) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Brutál jó kör, gratula :D 2632 xp-s kör szépp :)

planetwot-on 6. legjobb kör :)

planetwot

(#9511) tytyty válasza Kelvin (#9504) üzenetére


tytyty
tag

Csapattársra csak akkor lövök,ha látom mi történt,viszont akkor az se érdekel,hogy éké-e vagy sem.A kékre persze figyelni szoktam,de már idejét se tudom mikor láttam utoljára.

A sárga csillagos történeted meg baromság, ostoba és undorító.

(#9512) fsb1000 válasza AlexWolf (#9509) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Te is tudod, hogy a TK esetek 90%-a nem így történik.

Ha nem akarod érteni az elvet "CSAPATTÁRSAT NE LŐJJ KI SZÁNDÉKOSAN", akkor ne értsd. A példádban szereplő blokkolók és az öket kilővök mind hibáztak a véleményem szerint. Természetesen nem lővőm ki ez esetben őket, mert a KÉKülés nem kötelezvény csak egy lehetőség, hogy a TK-zókat eltávolítsuk a csatából.

[ Szerkesztve ]

(#9513) coolmpi válasza fsb1000 (#9512) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Igazából mindkettőtöknek igazatok van. Vannak olyan helyzetek, amikor vagy meghalsz v. tk... Nekem 2-3 havonta 1x fordul elő, de mivel van mellé gazdagon sebzés így még soha nem kékültem...

Szerintem a kéket akkor "kötelező" kilőni, ha nem hagyja abba. Megöl 1-2 tankot és folytatja a csapattársak kilövését. Ebben az esetben aki nem lövi az követ el "szabálysértést"...

Ebben szerintem mindketten egyetértetek, ugye? :)

(#9514) AlexWolf válasza fsb1000 (#9512) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Írtam egy baromi hosszú kommentet, de aztán kitöröltem.

Máshogy gondolkozunk, de az nem baj.

(#9513) coolmpi: Igaziból mi nem veszekedtünk, csak eszmét cseréltünk. :D
Amúgy egyetértek, vannak esetek, amikor muszáj vagy lépni.

már kb harmincadszor módosítom ezt a bejegyzést...
Az a helyzet, hogy ez szerintem pont az a vita amit már ezer éve folytat az emberiség, hogy ki kit ítélhet el, van-e joga a kivégzésnek stb.

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9515) fsb1000 válasza coolmpi (#9513) üzenetére


fsb1000
nagyúr

2. bekezdéssel egyetértek.
Azt hiszem elég sokat játszottam már WoT-tal, de még nem találkoztam olyan esettel ahol a bekékült játékos vétlen lett volna. (de biztos van ilyen is)
Ha engem kezd lőni egy idióta TK-zó én nem lövök vissza, akkor sem ha kinyir (ez 2x történt meg eddig). Blokkolókkal én is találkozok, ezekből havi 1 eset ami gázos és vagy egyből vagy következményeként megsemmisül a tankom. Ezeket sem lövőm, csak megkérem ne blokkoljanak... na... néha minősítem is a játékát az ilyennek...

[ Szerkesztve ]

(#9516) Kelvin válasza fsb1000 (#9512) üzenetére


Kelvin
őstag

Itt máris ellentmondasz magadnak, ugyanis mi van akkor ha az előző körben kékült amit te nem láttál. Akkor nem lőtted volna ki mert láttad mi történt és esetleg igazat adsz neki, de így mivel nem láttad kilövöd.....mi ez ha nem önbíráskodás??

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#9517) #56230144


#56230144
törölt tag

Már megint a TK ról megy a "vita"?Aki bekékült,az vessen magára...Sajnos ilyen esetekben az,hogy kilövöd,az csak 50-50%-ban helyes...

(#9518) Timyyy


Timyyy
őstag

Át lehetne nevezni a topicot fsb különbejáratú wot topicjára?
És a többieknek nyitni egy másikat ahova nem írhat? Az egész fórum csak az ő hsz-eivel van tele, és a régi jó társaság hasznos írásaiból már 1 db sincs...

Pls tűrtőztesd magad és ne fuss egyből a hadnyaljaksegget topicba töröltetni.

(#9519) fsb1000 válasza Kelvin (#9516) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt is rosszul gondolod, nem mondtam ellent magamnak.
Nem mérlegelem miért kékül be XY játékos, mert azt nem én döntöm el, hanem a rendszer automatikusan teszi KÉK-é, azaz lőhetővé, ha van rá objektív ok.
Ezért nem lehet önbíráskodás ha ezt kihasználom.
Az önbíráskodás jellemzője a szubjektív döntés és a szabályok be nem tartása.

De javaslok valamit, ha ennyira bánt ez a dolog: Többet ne TK-z szándékosan, ne kékülj be és nem lesz gondod olyanokkal mint én, akik az ilyen szabálytalankodókat és rendszer által megjeleőlteket eltávolítják a csatából a játék adta lehetőségek keretein belül.
(80%-ban TOP tank vagyok nagy gondot nem okoz)

---

(#9518) Timyyy: jajmár... nyiss gyorsan egy másikat. Igérem nem írok oda.

[ Szerkesztve ]

(#9520) #56230144


#56230144
törölt tag

(#9521) bullseye válasza #56230144 (#9520) üzenetére


bullseye
addikt

semmi értelme nem lesz, ahogy az off-nak sincs sok, meg annak sem, amit még én nyitottam egy messzi-messzi galaxisban...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#9522) #56230144 válasza bullseye (#9521) üzenetére


#56230144
törölt tag

De legalább aki vitázni akar,annak a 25%-a el fog fáradni a topicba...Az off topic azért annyira nem pörög,mert sokan azt se tudják,hogy mi számit offnak.

szerk: Bezárták a topicot,mellé meg kaptam egy kis oltást is.Úúúú de profi.Na de mind1,ha már moderátor nem jár erre,csak zárni,akkor offoljuk/Káromkodjuk szét a topicot!HAJRÁ! :K

[ Szerkesztve ]

(#9523) bullseye válasza #56230144 (#9522) üzenetére


bullseye
addikt

Sajnos itt nem szabad leírni, hogy szerintem a moderátornak nem az alázás lenne a feladata, hanem személyeskedés nélkül, elfogulatlanul fenntartani a rendet (így a zárást magát még megértem úgyis itt alakul ki a vita, nem fog senki átmenni.). Persze mit tudok én erről, olyan régen csináltam ilyesmit, lehet, hogy már ez az új divat....

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#9524) #56230144 válasza bullseye (#9523) üzenetére


#56230144
törölt tag

Viktor77 kicsit sem ment át személyeskedésbe...De mind1,legyen nekik igazuk,nem érdekel..Folytassuk tovább a társalgást. :R

(#9525) #35692544 válasza AlexWolf (#9514) üzenetére


#35692544
törölt tag

szia

megint játszol?
ott vagy még a klánba?
mi van a jedi képzővel

a kékek kilövéséhez meg annyit
elég sokszor fordul elő hogy pont a lövés pillanatában megy előtted megy keresztbe egy csapattárs, vagy becélzzod az enemyt és melléhord az ágyúd ez leginkább a 15-5 csatákban fordul elő természetesen nem akkor amikor nyerünk, én meg simán szétlövöm az idiótákat ha blokkol vagy meglő az sem érdekel ha bekékülök

[ Szerkesztve ]

(#9526) Viktor77 válasza bullseye (#9523) üzenetére


Viktor77
titán

De, leszabad. Csak ha már topicnyitásra adjuk a fejünket, igyekezzünk már igényesen megcsinálni, ne odahányni.

OFF-ért elnézést.

MOD: Írtam privátot, ne itt OFF-oljunk.
Bullseye, neked is.

Már nekem ég a pofám, hogy OFF-oltok.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9527) #56230144 válasza Viktor77 (#9526) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nálad mit jelent az igényes?

[ Szerkesztve ]

(#9528) bullseye válasza Viktor77 (#9526) üzenetére


bullseye
addikt

"De, leszabad."

De nem, de nem, de nem! :)

Hogy némi On is legyek, Airfieldre van valakinek jó stratégiája? A tengerparton szoktam menni TD-vel hátrébb, heavy-vel előrébb, de nem sok értelme van, állóháború alakul ki hamar, ha meg arty is van, akkor pláne dögvész...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#9529) Fel válasza bullseye (#9528) üzenetére


Fel
addikt

Én legtöbbször a kifutópálya felé szoktam menni. Ott a sziklák között lehet egymást kergetni, kerülgetni. Ott a két nagy hangár is, úgyhogy van fedezék bőven, aránylag védett az artik elől is.

(#9530) #56230144 válasza bullseye (#9528) üzenetére


#56230144
törölt tag

Gyűlölöm az airfield pályát,eddig ott mindig vesztettem. :D

Más:Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#9531) homeless09 válasza #56230144 (#9530) üzenetére


homeless09
őstag

Vélemény? Hülyét kapnék ettől az összenyomott képtől :D

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#9532) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Nagyon megkoszonnem, ha valaki valaszolna a Ferdi es JT kapcsan feltett kerdesemre :(((

Es hagyjatok mar a kekek boncolgatasat, elofordul, ha veletlen, ha szandekos, lepjetek tul rajta, csak egy 500mg-os Leszarom tabletta szuksegeltetik hozza.

(#9533) Fel válasza Antonius1978 (#9532) üzenetére


Fel
addikt

(#9534) fsb1000 válasza #56230144 (#9530) üzenetére


fsb1000
nagyúr

MIt szeretnél ezen a képen véleményeztetni?

Ha van rá lehetőséged, akkor ne 4:3 képaránnyal játsz, mert a garázsban, de sokkal inkább a csatákban konfortosabba széles képernyő. Akár "ablakban" futatva is.
2:1 aránynál már egyáltalán nem zavaró a megnövelt méretű minimap és kellő nagyításnál sokkal több infó kapható a perifériális környezetről.

(#9535) Dobi 562 válasza Djuree (#9446) üzenetére


Dobi 562
addikt

Itt van pontosan leírva. Az a baj, hogy nagyon elcsúfítja a célzórendszert, viszont közelharcban hasznos tud lenni.

(#9510) coolmpi: köszi! :)

(#9536) jozefgucci1 válasza Antonius1978 (#9502) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Okés a nevem az aláírásomban van vegyél majd fel.

Amúgy én fsb1000 el értek egyet s kék játékost ha arról van szó és nem szolgálja a csapat érdekeit simán kilövöm .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#9537) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Megtaláltam végre ezt a WoT replayes oldalt és regisztráltam.
Szóval volt ma pár jó köröm, de nemtom mit kéne ide linkelni.

Talán ezt?

Mingyá meglátom sikerült-e....sikerült!

A legutolsót élveztem nagyon.

(#9525) okos67: Aha kb 1 hónapja megint tolom. ennyi idő elég volt, hogy megutáljam a francia vackokat (és eladjam mind). Ellenben imádom az amcsi forgótornyos TD-ket.

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9538) homeless09


homeless09
őstag

Panzer 3-al :D

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#9539) #56230144 válasza fsb1000 (#9534) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ok,átállitom.Am a tank tulajdonsagaira kertem velemenyt.

(#9540) Bingisz válasza #56230144 (#9539) üzenetére


Bingisz
addikt

De mi ezen a tulajdonság?

Ami egyedi lehet az a legénység skill, de az nálad még 100%-on sincs.... :U

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#9541) L-e-f-i-e válasza #21346560 (#9505) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Egyértelmű, hogy nem lövöm ki a kéket ha nem látom hogy direkt lő ki valakit vagy akadályozza/trollkodik a csatában, hiszen a győzelem a cél, és ha kilövök valakit aki amúgy úgyis megkapja a büntetését, csak a saját csapatomnak ártok, hiszen eggyel kevesebb tankunk van.

Nyilván vannak olyan buták akik elvi alapon azonnal lövik a kéket, "há me szabad hö " de buta emberek mindig lesznek. :)

Nyilván nem ok nélkül kékül valaki, de az úgyis megkapja a büntetését, akkor kell kilőni ha egyértelműen árt a csapatnak, ha reflexből teszed anélkül, hogy semmit nem tudsz róla, nem vagy különb a tojásnál.

=^-^=

(#9542) fsb1000 válasza Timyyy (#9518) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Timyyy, a következő javaslatom lenne: Kössünk egy csereüzletet, amellyel 2 konfliktusos helyzet is megoldódna. A fórum az általad kívánt írányban mehetne tovább. a PHE meg elindulna olyan úton amit én szánok neki. Szerintem mindketten jól járnánk.

Visszaadod nekem az általam alapított PHE klán parancsnokságát, amit pár hónapja rádruháztam azzal a reménnyel, hogy jó kezekben lesz.
cserébe
Nem írok többet ebbe a fórumba.

Kérlek gondold át a javaslatom, konzultád meg a "régi jó társaságal" a prohardver csatornán és akár itt is a fórumtagokkal illetve a PHE fórumban a tagsággal. Ritkán ajánlok fel ilyesmit, de mindig betartom az igéretem. Neked erről első kézből van tapasztalásod.
A részleteket magánban is megbeszélhetjük. (ezt a hsz-t is elküldöm neked, hátha átsiklanál felette)

(#9543) #56230144 válasza Bingisz (#9540) üzenetére


#56230144
törölt tag

A felszerelésekről,a leendő legénységi skillekről szerettem volna véleményt kérni :)

Am te mindig megtalálsz,és belémkötsz :DDD

(#9544) Djuree


Djuree
félisten

megvan második 1 hites jgtigerem s-51-el. olyan jóóó érzés :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9545) #56230144 válasza Djuree (#9544) üzenetére


#56230144
törölt tag

Elhiszem ;]

(#9546) Bingisz válasza #56230144 (#9543) üzenetére


Bingisz
addikt

Egyszerűen sok a fölös hsz., én meg félek hogy lemaradok valami jó kis t127es kódról.... :D

Ennek a hsz.-nek az első fele komoly. Nem kell mindent feltenni a fórumba. Ez nem féjszbúúúk...

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#9547) homeless09


homeless09
őstag

Nyugtassatok meg, hogy fullosan jobb lesz a pz3/4.

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#9548) csaabz


csaabz
őstag

Egyébként az ST-1 front hull armort minden átlövi szemből... :((

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#9549) csaabz válasza csaabz (#9548) üzenetére


csaabz
őstag

Most is szétlőttek szemből. Az se számít, ha szögbe állok... :W

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#9550) Antonius1978 válasza Fel (#9533) üzenetére


Antonius1978
addikt

Koszonom, tiszta beszed.

Jozefgucci1 : ha valaki kek, de nem tamadja a sajat csapatodat, akkor ertelmetlen kiloni, mert lehet veletlenul kekult be.Ha ratamad a csapatodra, akkor ki lehet loni, de en nem foglalkozom, lojje ki mas, takarekoskodom a loszerrel :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.