Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) TechData válasza papeti01 (#58800) üzenetére


TechData
tag

Igen,jönnek ki rá frissítések. A megjelenést követő 18 hónapig a gyártó felel a frissítésekért.

[ Szerkesztve ]

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#58802) tvamos válasza oncsi (#58798) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ok nem is tervezik meg csak 1 evig sem hasznalni a telefont. Ha elromlik, megprobaljak annyira megsuszterolni, hogy meg el tudjak adni. Ennyi...
Mondjuk en meg kidobom... raunok en is 2-3 honap utan mindenre.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58803) Švejk válasza TechData (#58799) üzenetére


Švejk
őstag

Egy kicsit szakszerűbben már légy szíves! :)
Az MT6572 45 ezerért NEM éri meg!
Egy WayteQ Talk 5H MT6589-el megéri.
De az általad javasolt telefonnak kb. 15000-el kellene olcsóbbnak lennie hogy megérje.
A frissítések. Megnézném hogy ez valaha az életbe kap-e 4.4-et. Most fogadni mernék egy virtuális sörben hogy nem. Szerinted a Gigabyte azon kívül hogy ámatricáz ppár kínai telefont, nagyon törődik a supportal? A honlapon van 3 rom, szerintem ennyivel ennyi. Ők innentől mondhatják, hogy megtettek mindent, és átfókuszálnak valami jövedelmezőbb modellre. Vagy a noname anyagyártó akár, akinek az köti le minden energiáját hogy minél több típust fosson ki, ő törődni fog a telefonnal?
Azt lenne érdemes figyelembe venned hogy ennyiért már jobbat kaphat az ember, ezen az aáron ez a telefon pedig egyáltalán nem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#58804) papeti01 válasza Švejk (#58803) üzenetére


papeti01
senior tag

Akkor mik a jó vételek ezen az áron? Érdekel android, ios, wp, minden! Köszi

#proudfather

(#58805) Švejk válasza papeti01 (#58804) üzenetére


Švejk
őstag

Az általad említett Moto G például remek vétel! Rendszeresen megkapja a legújabb frissítéseket, a felhasználói elégedettek, minőségi, tartós és jó ár-érték arányú. Amolyan veddmegmobil.
De ugyanígy jó lehet az extreme digitaltól a Xiaomi Redmi 1s, aminek a lelke egy teljesen átalakított android. Kínai márka, kínai névvel de ez ne vegye el a kedvedet! Az egyik legmegbízhatóbb márkáról beszélünk világviszonylatban is.
Jó döntés a WayteQ Talk 5H, a WayteQ szintén matricagyártó, de azt lehet mondani hogy törődik a frissítésekkel.
Az LG Optimus F6-ot, vagy a G2 minit is lehet ajánlani, mint ahogy a Sony Xperia M2 is igen korrekt telefon.

(#58806) TechData válasza Švejk (#58803) üzenetére


TechData
tag

Igen igazad van,de egy közép kategóriás telefontól ne várd,hogy két éven keresztül frissítéseket kapjon.
Ennyi pénzt megér egy új telefon kettő év garanciával függetlenül. (Nincs teleszórva T-Mobilos ikonokkal és alkalmazásokkal a telefon). Külföldről még olcsóbban hozzá lehet jutni.Osztrákban egy 5 ezerrel olcsóbb.
Arra amire kell egy mobiltelefon ma arra bőven elég!

Hivatalos Magyarországi forgalmazó.:[link]

[ Szerkesztve ]

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#58807) batai15 válasza papeti01 (#58804) üzenetére


batai15
félisten

Moto g,wayteq tali 5h. Xiaomi hongmi 1s kicsit drágábban . Lumia 625,630.
Gigabyte fasorba sincs a Megéri kategóriába. Az egy 30k ér.

[ Szerkesztve ]

(#58808) papeti01 válasza Švejk (#58805) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszi. @batai15 neked is. És ezek közül melyik kap biztosan android L-t?

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#58809) batai15 válasza papeti01 (#58808) üzenetére


batai15
félisten

Moto g az nagyeséllyel.

(#58810) Švejk válasza TechData (#58806) üzenetére


Švejk
őstag

És ha elvárom?
Egy Moto G megkapja, csoda hogy egy akármilyen Gigabyte nem?
Érdekes módon a Moto G már nem is tudom, két verziószám frissítést megélt, valahogy arra van energiája a Motorolának. Vajon a Gigabytenek miért nincs? Talán azért mert gyenge a telefon? Talán mert nem hoz elég bevételt és nem éri meg kiadni? Talán mert lusták kiadni? Vahy talán mert erre a meglehetősen gyenge aalsókategóriás processzorra fel se menne a 4.4? Talán. Ez így egyben.
Ha jól értelek akkor ha odaadok neked egy akármilyen dzsunkatelefont és azt mondom hogy tessék, adok rá két év garanciát, 50 ezer lesz, akkor megveszed?
Amire meg kell egy mobiltelefon arra bőven elég valóban. De ha én azt mondom hogy, tessék, itt ez a kétszer erősebb, frissebb szoftverű ugyanannyiért, akkor te a másikat választod?
Naponta fél kiló kenyéren bőven el lehet élni, de ha megvan a lehetőség, inkább csinálsz valami ebédet, nem?
Azzal meg hogy osztrákban olcsóbb, máris bukod a legfőbb érvet, a két év garanciát. Nyilván te se szeretnéd mindig Bécsbe cibálni, bármi baja van. És ne legyenek illúzióid, elég sok baja lehet, s lesz is.

[ Szerkesztve ]

(#58811) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Szeretnék telefont vásárolni 20 ezer forint összegig! Tudom nem sok de ilyenre gondoltam mint pl: Samsung galaxy ACE 2. Ha esetleg tudnátok ajánlani ilyen árban hasonló tudású telefont(használt) azt megköszönném! :)

"SGS II alá nem adnám. Inkább gyűjtögess még." Ilyen hozzászólást köszönöm de nem kérek, amint írtam van 20 ezerért olyan tudású ami teljesen megteszi nekem, csak érdekelne hogy van-e pl HTC LG vagy más márkájú is ilyen tudással. Esetleg az LG p970 jobb? :)

(#58812) batai15 válasza 4264adam (#58811) üzenetére


batai15
félisten

Használt piacon keresgess.
Azonban kijelelenthető hogy ennyiért kellően sok kompromiszumra kényszerülsz.

[ Szerkesztve ]

(#58813) Švejk válasza 4264adam (#58811) üzenetére


Švejk
őstag

Nem tudom Androidon kívül is gondolkodsz-e, de 20 körül egy Lumia 520 jelentené a legkevésbé kompromisszumos megoldást.

(#58814) 4264adam válasza batai15 (#58812) üzenetére


4264adam
veterán

Persze hogy használt csak az jöhet szóba! Semmi bajom nincs velük. Igazából egy Samsung C3300 Hello Kitty lesz lecserélve szóval bármely okostelefon nagy előrelépés! Átlagos női felhasználást kell elképzelni mely a FB esetleg Viber.

[ Szerkesztve ]

(#58815) Viktor0610 válasza 4264adam (#58814) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mondd, hogy nem magadnak veszed a telefont!!! :D :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#58816) HKorn válasza Viktor0610 (#58815) üzenetére


HKorn
addikt

állítólag jön a melegfront... :DDD

Run&Ride

(#58817) Tatyla


Tatyla
őstag

Akkor LG G2 mellett döntöttem,27.-én hozhatom is ki a vodátol...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#58818) quailstorm válasza 4264adam (#58814) üzenetére


quailstorm
nagyúr

P970 semmiképp, rém gyenge és elavult. Ace2 nagyjából jó lenne, hozzáértő rendbevágja szoftveresen, akár 2-3 hónapig is húzhatja újratelepítés nélkül. Női használattal...
Esetleg még galaxy S, mert az végképp 20k alatt van. A több 1 magos fel re ér az SGS-hez.

(#58819) norbert1998 válasza quailstorm (#58818) üzenetére


norbert1998
veterán

+1

(#58820) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik telefon jobb ár/érték arányban és használhatóságban: LG Optimus F6 vagy Alcatel One Touch Idol 2S?

Köszönöm.

(#58821) Švejk válasza quailstorm (#58818) üzenetére


Švejk
őstag

Hozzátenném a Lumia 520-at szerintem a legjobb választás.

(#58822) norbert1998 válasza FirstAndroid (#58820) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát én egyértelműen alcatel mellett döntenék.

(#58823) quailstorm válasza Švejk (#58821) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annyi pénzért van már? Használtan? Meg aztán ami hibát láttam, nekem elment tőle a kedvem egy életre. SGS kitkattal szarráveri.
OK, nem UI sebességben. Használhatóságban és funkcionalitásban, és minőségben.

De éntőlem mehet. Igény függő. Ha sikerül kifogni egy hibátlant akkor fasza. Ha nem akkor szopóroller.
L520 is jó arra mint egy átlag okostelefon, csak a WP8.1 még annyi RAMot se hagy mint egy kitkat...

Appokból meg rengeteg nincs már sima 8-ra. Gyakorlatilag kijött a dev preview, és 1-2 hónapra rá már csak a fanatikus fejlesztők frissítették az appot 8-ra. 8.1 only lett minden.

[ Szerkesztve ]

(#58824) akkójóva


akkójóva
tag

Hello!
Egyik ismerősöm új telefont néz és mivel én is megtaláltam itt , gondoltam megkérdezem az övét is. (LG G2 mini-t nézett) Előre is köszi!
- Árkategória - 55-60.000 Ft
- Használt vagy új - Új
- Hol vennéd meg? Telenornál 2 év hűséggel
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2-3 évre kb
- Mire használnád? Netezés , viber , játék nem igazán
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidos kéne
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) mindegy

(#58825) w333 válasza akkójóva (#58824) üzenetére


w333
félisten

LG G2 Mini jó kis telefon ... de hosszútávra talán a Moto G még jobb ! :K

Hosszútávra kicsivel drágábban a Z1 compact lenne a legjobb ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58826) BenQhunria


BenQhunria
tag

40-50 ezer forint környékén milyen új telefont vegyek?

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#58827) batai15 válasza quailstorm (#58823) üzenetére


batai15
félisten

na ja 8.1 alatt nekem is gond hogy az ie rendszeresen újra tölt..

(#58828) quailstorm válasza batai15 (#58827) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De Neked 1 giga ramod van nem? Fél gigával sokkal durvább a helyzet.

(#58829) batai15 válasza quailstorm (#58828) üzenetére


batai15
félisten

Igen giga ram van. Lehet egyedi eset vagy rendszer wipe kellene, de bukja a hóhér a játék eredményeimet el.

(#58830) tipegő


tipegő
csendes tag

Sziasztok!

25.000.-Ft körül tervezek venni egy telefont. Nézegettem a Huawei Y330-at, Navon Mizu 400-at, Vodafone Smart 4-et és hasonlókat, de bármire nyitott vagyok. Talán még annyi, hogy magyar oldalon tervezek vásárolni.

Ki mit ajánlana?

Előre is köszönöm.
Üdv.

(#58831) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket. 50 ezer forint körül (plusz mínusz 5000 Ft) szeretnék telefont venni, főként az E-Digital, illetve a Media Markt boltokat preferálnám a 10 - 15%-os Cetelemes kedvezmény miatt. Két modellt néztem ki, az egyik a Huawei G630, a másik a Xiaomi Redmi 1S. Főként ezek közül szeretném megtudni, hogy melyiket ajánlanátok, ha mindent figyelembe vesztek, garancia, tartozékok, támogatottság, stb. Illetve, ha van más ötlet, akkor arra is nyitott vagyok. Mindenképp 5 col környékén levő kijelzőt szeretnék.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#58832) Deck válasza tipegő (#58830) üzenetére


Deck
titán

Xperia M most csak 30k 46helyett. Telekomnál ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#58833) Keil Walker válasza Ateess (#58831) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Redmi 1s olcsóbb és jobb is, mint a G630. Esetleg Lg L90,ami szóba jöhet, de az is drágább és nem jobb, mint a xiaomi.

[ Szerkesztve ]

(#58834) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Uj telefont vennek es erdekelne a velemenyetek.
Hasznalat a telefon funkciokon kivul: netezes, fenykep/video keszites, gps navigacio, es orulnek ha egy napot (06:00-22:00) kibirna az akksija akkor is ha sokat netezek.
Jatszani egyaltalan nem szoktam, es mindig gyari rommal hasznalom a telefonjaimat.

Harom jeloltem van eddig, de ha van ezeken kivul is javasolt, erdekel az is.

Samsung Galaxy S5
LG G2
Nexus 5

(#58835) batai15 válasza anonym1s (#58834) üzenetére


batai15
félisten

lg g2. Ha esetleg megunod a gyári rendszer erre is van cm. Lényegébe erre épül a nexus 5 csak kisebb akuval stb.
így szvsz ebből is tudsz "nexust csinálni" és még a nexus gyengeségei se lesznek!
s5 szoftvere nem a legjobb na meg a knox is ott van.

(#58836) Deck válasza anonym1s (#58834) üzenetére


Deck
titán

Nexus 5 ;)

PS5

(#58837) w333 válasza anonym1s (#58834) üzenetére


w333
félisten

LG G2 -t mondanám én is ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58838) Deck válasza w333 (#58837) üzenetére


Deck
titán

Szoftver miatt és a támogattság miatt szerintem az N5. Bár a g2 akksija nagyobb.

PS5

(#58839) w333 válasza Deck (#58838) üzenetére


w333
félisten

Igen ... :) viszont az anyaghasználat, akku, kijelző, hangszóró, és a kamera stb. szerintem sokkal gyengébb, ha a 2 telefon között annyi különbség lenne mint anno a Nexus 4 és Optimus G között akkor azt mondanám hogy Nexus, na de így ... :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58840) 4264adam válasza Viktor0610 (#58815) üzenetére


4264adam
veterán

LG Optimus F6-al rendelkezem!
Kislánynak lenne a Galaxy Ace 2. De megnézem a SGS 1-et. Azért gondoltam az ACE 2-re mert csak újabb mint az S1 és hátha jobb még rá a szoftver. De ha megy rá a Kit Kat azonnal lesem :D

(#58841) Bandus555D


Bandus555D
csendes tag

Sziasztok, éppen telefon vásárlás előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérni.
Nagyjából az elképzeléseimet vázolnám:
Miszerint mindenképpen új telefonban gondolkozom. Jelenlegi telefonomat, ami egy HTC Sensation (lehet szidni, tudom, hogy rossz véleménnyel voltak róla az emberek, viszont nekem fél évvel ezelőttig tökéletesen működött) majdnem a premier után vettem. Már régen, szóval mindenképpen hosszú távra tervezném. Legalább 2-3 éves befektetés.
Ár tekintetében szerintem a 140 az már a nagyon -nagoyn max. Inkább alatta.
Használat tekintetében, ugye az alapfunkciók, hívás, sms, az alap. Gyors internet elérés szükséges. Üzleti felhaszánlásnak nevezhetjük - mivel rengeteget telefonálok, sok e-mailt írok, naptár funkciók is ki vannak maxolva. Arra, hogy játszanék-e rajta természetesen, de a sajátom (mostani telefonom) alkalmatlan rá. A kamera az másodlagos, viszont a kijelző méret fontos, hogy nagy legyen, de 5" nál ne nagyon.
Mit kellene még leírnom? Talán azt, hogy iPhone-t tuti nem szeretnék, illetőleg windows phonnel sem vagyok kibékülve. Android jöhet, onnan talán az Lg-t és a Samsungot nem preferálom, a többi ok.
Eddig, amiken elgondolkoztam, hogy az új HTC E8- az nem lenne olyan rossz (Sense nagyon bejön illetve a telefon tudása maximálisan tetsizk), vagy Blackberry esetlegesen?
Sorry a hosszú posztért, csak tényleg tanácstalan lettem. Előre is köszi a válaszokat!

(#58842) Ateess válasza Keil Walker (#58833) üzenetére


Ateess
tag

Sajna nem olcsóbb a Redmi, mint a G630-as, legalábbis a fent említett két boltban nem, az L90-est meg már nem árulják fekete színben (kifutott termék). A Xiaomi-hoz tartozékok sem tudom, hogy hogy vannak, ezen vacillálok még, esetleg erről valami tapasztalat?

(#58843) w333 válasza Bandus555D (#58841) üzenetére


w333
félisten

Ilyen árban inkább egy használt szép M8 -t vennék hosszútávra ! :K

De picivel drágábban akár már új bolti garanciásat is kapsz ! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58844) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hy!
Xperia z-nek nagyon gyenge az akksi??
L925öt tudnék cserélni rá.

(#58845) Deck válasza soultrapp (#58844) üzenetére


Deck
titán

Attól függ mire hogy használod. Nekem megy 3,5-4óra kijelző használatot átlagba. Ha csak filmezel a kijelző idő van 7óra körül is mivel 10%ot merül egy 45perces sorozat részen. De persze ha folyamatosan böngészel akkor hamarabb lemerül.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#58846) batai15 válasza soultrapp (#58844) üzenetére


batai15
félisten

annyira nem.

(#58847) soultrapp válasza Deck (#58845) üzenetére


soultrapp
senior tag

Pedig eddig csak rosszakat olvastam az akksirol.
Nem akadozik a rendszer??
Ez előtt egy Nexus 4em volt ahoz képest milyen lehet??

(#58848) oriic válasza HKorn (#58816) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#58849) Deck válasza soultrapp (#58847) üzenetére


Deck
titán

Nem akadozik sehol ;) Be is baszna ha akadna.. :D

Nexus 4hez nem tudom viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#58850) TechData válasza Bandus555D (#58841) üzenetére


TechData
tag

Egyértelmü,hogy HTC One (M7) vagy HTC One (M8) -at vegyél. Vagy még talán HTC Desire 816,csak az már picit nagy kijelző méretben ( 5,5" colos),volt már a kezemben és nagynak éreztem.Bármelyik mellett döntesz is 2-3 évig megint nyugtod van :) Nekem One M7-esem van és még ilyen prémium telefonom az életbe nem volt :) Az M8-as is gyönyörű csak az nem tetszik benne,hogy az alsó érintőgombok felköltöztek a kijelző aljára. Igazából látnod kell és kézbe venned mind a három típust. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

LG G Flex 2 (Titan Silver)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.