Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) cs.zs. válasza bubi92 (#59697) üzenetére


cs.zs.
addikt

A 30 ezres határba már eleve nem fér bele :) , pláne ha hozzájönnek még a járulékos költségek. Netezéshez jó az 5" , de néhány hozzászólással odébb (59691) is van egy 30ezres ajánlat, 6 hónapig havi 1 GB net-tel, kék-függő telefonnal, igaz csak 4,3" kijelzővel, de 1 év magyar garival.

...

(#59702) nagybá


nagybá
senior tag

Újabb kérdés: Alcatel Idol 2 Mini vagy Huawei Ascend G630?
Méret miatt nekem az Alcatel jobban bejön, bár a kijelzője nem HD. Szerintetek?

Tárgytalan, fos az akksija.

[ Szerkesztve ]

(#59703) nagybá válasza nagybá (#59702) üzenetére


nagybá
senior tag

Bocsánat a hsz szaporítás miatt, de még egy esélyest találtam: Xiaomi Redmi 1S.

Ez a Huawei Ascend G630-hoz képest milyen? 4,7" lenne a tökéletes méret és láttam, hogy magasabb órajelen működik a gép. Az akksi a nem mindegy benne... az mennyire bírja?

(#59704) norbert1998 válasza cs.zs. (#59693) üzenetére


norbert1998
veterán

Azta! Az meg teljes fényen rr3 mellett sem meríti le az spt.

(#59705) s4tch válasza nagybá (#59703) üzenetére


s4tch
veterán

Barátnőmnek az MTK-s verzió van (Hongmi a neve, gyakorlatilag csak processzorban térnek el egymástól). Kétnaponta tölti, kb. 4,5-5 órás kijelzőidőt bír így a telefon. Nem gyenge az akksija, sőt. A Redmi 1s valamivel többet fogyaszt, de az is teljesen vállalható.

(#59668) w333: mit válaszolt végül?

(#59706) nagyzollee


nagyzollee
újonc

Üdv mindenkinek!

Telefon vásárlás előtt állok, és most a Telekomnál kb. egy árban hozzá lehet jutni az LG Otimus F6-hoz és a Huawei Ascend G6-hoz.
A telefont netezésre, olvasásra, olykor fotózásra használom a telefonálás mellett :)
Véleményetek szerint melyikkel járnék jobban?

(#59707) norbert1998 válasza s4tch (#59705) üzenetére


norbert1998
veterán

ugye tudod, hogy a redmi es a hongmi szo ugyanazt jelenti? ;)

(#59708) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Ha valakit esetleg érdekelne egy L.925

(#59709) pengwin válasza norbert1998 (#59704) üzenetére


pengwin
addikt

Mint írtam: Idol 2 generációnál van valami probléma a hardver-kezeléssel: melegszik, ezzel összefüggésben pedig merül.
Az, hogy SP bír 4-5 kijelzőidőt, attól is függ, hogy épp mi megy a kijelzőn, milyen fényerővel, milyen mobilhálózatok, WiFi van éppen bekapcsolva... de attól még kifejezetten jó eredmény.
Tudom, hogy kétmagos Krait, csak azt nem akartam belekavarni, mert a régebbi Krait magok kb. az A9-cel rokoníthatóak teljesítmény terén, míg az újabbak (pl. az SP-é) meg a Cortex-A15 mintaarchitektúra igen rendes Qualcommos továbbfejlesztései.

Üdv, pengwin

(#59710) s4tch válasza norbert1998 (#59707) üzenetére


s4tch
veterán

nemmondod

(#59711) amauri


amauri
csendes tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék vásárolni egy androidos készüléket. Semmi extrára nincs szükség, egy középkategórás telefon bőven megfelelő lenne. A t-mobile-nál az alábbi készülékeket néztem ki ár alapján (30.000-50.000 Ft). Ti melyiket ajánlanátok ezek közül leginkább? Bármilyen tapasztalat érdekel :)
- Huawei Ascend G526 (30.000)
- LG Optimus F6 (45.000)
- ALCATEL onetouch POP S3 (40.000)
- ALCATEL onetouch Idol 2 Mini S (40.000)
- Acer Liquid Z4 (25.000)
- Samsung Galaxy Ace 3 (51.000)

Esetleg még a Nokia Lumia 520-at néztem (36.000), bár nem tudom mennyire bonyolult a windows rendszer, vagy azt is könnyedén tudná használni.

Előre is köszi mindenkinek! :)

(#59712) HKorn válasza amauri (#59711) üzenetére


HKorn
addikt

520 teljesen jó középkorúaknak/kezdőknek, egyszerű, könnyen kezelhető, stabil rendszer, csak ki kell venni a dobozból és használni.
Ebbe a keretbe esetleg egy 630/635 is beleférne, az meg még jobb.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#59713) Dave™ válasza HKorn (#59712) üzenetére


Dave™
nagyúr

Csatlakozom, a WP legalább használható 512MB rammal is, és a 630 egy kifejezetten gyors telefon, nyomkodtam kicsit az MM-ben és meglepett, mennyire fürge.

(#59714) cs.zs. válasza amauri (#59711) üzenetére


cs.zs.
addikt

Azt mi nem tudhatjuk hogy Anyuci mennyire halad a korral, mennyire fogja bírni az érintősdit, de én úgy gondolom hogy a keretből elérhető legnagyobb, és legjobban látható (IPS, Amoled) kijelző legyen az elsődleges szempont.

...

(#59715) amauri válasza cs.zs. (#59714) üzenetére


amauri
csendes tag

Andoidot ismeri és használja is minden probléma nélkül, ezért írtam a nokiát külön, hogy mennyivel bonyolultabb, vagy másabb a windows rendszer. Köszönöm az eddigi válaszokat is!

(#59716) Dave™ válasza amauri (#59715) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van egy kezdőképernyő, amire azt pakol ki amit akar, illetve jobbra meg egy app lista abc sorrendben. Felülről lehúzva értesítések, hosszan nyomva tartva a vissza nyilat az alkalmazásváltó, a start gomb pedig mindig kidob a kezdőképernyőre. Ennyit kell tudni első körben, szerintem nem bonyolult :D

(#59717) amauri válasza Dave™ (#59716) üzenetére


amauri
csendes tag

Szuper, köszi a segítséget!

(#59718) tepenzed


tepenzed
őstag

Szerintetek az lg g2 32gb megéri 110ért? 2 év gyári garancia,de állítólag nagyon gyakori az érintő meghibásodása,sárgásodása,nyomáskor torzul?! Van valami megbízhatóbb alternatíva esetleg?

(#59719) nagybá


nagybá
senior tag

Sziasztok!

Jelenlegi állás: G630 nem, nagyon nagy. Xiaomi nem, gyakori a meghibásodás.
4" felett, de 4,7" alatt milyen telefont tudnátok ajánlani?
Max 50k, játékra nem használnám, max valami nagyon alapra, a lényeg, hogy a többi alkalmazást és a böngészőt gyorsan vigye, a GPS-t is gyakran használnám.
4"-os csak akkor, ha olyan jó az érintőkijelzője, mint az iPhone-é (4-5), mert azt tudtam használni, amúgy más kicsi kijelzőjű telefonnal nem tudtam mit kezdeni.
Teljesítményben a Sony Xperia SP-hez vagy P-hez közelítsen (ezeket próbálgattam, álomgyorsak, nagyon bejönnek, csak az áruk....)

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#59720) Misi1980 válasza tepenzed (#59718) üzenetére


Misi1980
senior tag

Hol olvastál olyat hogy gyakori az érintö meghibásodása?Decemberben vásároltam egy G2-öt és azota követem a G2-es topikot de tömeges érintö meghibásodásról nem tudok.Sárgulás elöfordul de garanciában minden gond nélkül cserélik.

(#59721) s4tch válasza nagybá (#59719) üzenetére


s4tch
veterán

"Xiaomi nem, gyakori a meghibásodás."

Ilyet hol olvastál?

"Teljesítményben a Sony Xperia SP-hez vagy P-hez közelítsen (ezeket próbálgattam, álomgyorsak, nagyon bejönnek, csak az áruk....)"

A P sem nem álomgyors, sem nem drága.

[ Szerkesztve ]

(#59722) nagybá válasza s4tch (#59721) üzenetére


nagybá
senior tag

Az extreme digitalnál mondta a srác, hogy 1-2 hónap után hozzák vissza a huawei-tól különböző kínai mobilokat valami problémával. Azért adtam neki a bizalmamat, mert a Xiaomi még drágább is, így semmi értelme nem lett volna a Huawei felé csábítania. Megjegyzem azért is félek a Xiaomi-tól, mert annak tudtommal nincs akkora supportja, mint a Huawei-nak. Ha meghal, akkor kínába mehet a menet...azt meg nem szeretném.

(#59723) s4tch válasza nagybá (#59722) üzenetére


s4tch
veterán

Az árnak és az üzleti érdekeknek nem feltétlenül van köze egymáshoz. Lehet, hogy a Huaweiből van beragadt készlet, azon nagyobb az árrés, megkente a srácot az importőr, nem szimpatikus neki egyik márka, ellenben imádja a másikat, stb. Ez alapján ne adj bizalmat senkinek.

Kb. február óta követem a Xiaomi fórumokat magyar és angol nyelven. Ezek alapján iszonyatosan nagy a felhasználói bázis, rendszeresek a frissítések (drágább készülékekre minden pénteken jön heti fejlesztői ROM), a legtöbb problémára lehet megoldást találni. Nexus kivételével volt már mindenféle A-brand telefonom, de egyiknél sem találkoztam hasonlóan stabil szoftveres bázissal. Ja, és elenyésző a hardveres hiba. A Hongmi telenoros nyűgjéről olvashatsz a megfelelő topikban, de halott telefonról csak nagyon ritkán lehet olvasni.

A kínai visszapostázással való ijesztgetés az edigitalos, hazai garanciát vállaló forgalmazótól övön aluli. Talán azért nem tetszik neki a rendszer, mert neki kell állnia a cechet.

(#59724) Keil Walker válasza nagybá (#59722) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Bolti eladónak, akkor sem szabad hinni, ha latszólag ért hozzá (legtöbbször nem ért hozzá), mert nem a te érdekeidet nézi.

(#59725) norbert1998 válasza pengwin (#59709) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen,igen, tiszta :K

S4tch: de igen, kepzeld!;]

(#59726) Dhampir válasza nagybá (#59722) üzenetére


Dhampir
félisten

Bárhonnan szeretnél vásárolni, előtte érdemes ezt a topicot is olvasgatni, illetve a fórumok keresőjét használni.

(<*>..<*>)

(#59727) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!

Két készülék közül készülök az egyiket megvenni:
LG Nexus 5
LG G2

Szerintetek melyiket érdemes megvenni? A G2 5 ezressel drágább, ami nem számottevő, de fontos lehet a végelszámolásnál. GSM boltban venném, ha ez számít valamit.
Köszönöm! :)

---

(#59728) cs.zs. válasza _t0Mi_ (#59727) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ebben a hirdetésben [link] az utolsó képet nézd, az LG gyári garijegyet fényképeztem le, és aláhúztam egy sort.
Ügyelj rá hogy Neked is legyen ilyened, bárhol is veszed majd!

...

(#59729) norbert1998 válasza _t0Mi_ (#59727) üzenetére


norbert1998
veterán

En a nexusra szavazok

(#59730) zarakisan08


zarakisan08
tag

LG G2 16 gb vagy Huawei P7?

az LG-nél mekkora a felhasználható tárhely? mivel t-mobilnál venném, nem opció a 32gb változat, viszont nem tudom mennyire elég a maradék memória

[ Szerkesztve ]

(#59731) _t0Mi_ válasza cs.zs. (#59728) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Szinte mindenhol 1 év garit adnak, vagy 1+1-et +10 ért..
Persze leellenőrzöm majd ezt is, viszont inkább a készülékek közötti előnyök/hátrányok lennének a fontosak. Köszönöm ismét! :)

---

(#59732) Pala


Pala
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni magamnak valami egyszerűbb okostelefont; hozzáteszem, abszolúte nem értek hozzájuk, mivel világéletemben a végletekig lebutított mobiltelefonokat használtam, most meg hiába álltam neki ezerrel teszteket bújni, sajnos akkora a kínálat és annyi a tudnivaló, hogy ebbe nem tudok 1-2 nap alatt belejönni.

Teljesen alap dolgokra kell csak (kb. 4 funkciót szoktam használni egy telefonon: hívás, sms, óra, ébresztőóra :) ) + szeretnék netezni rajta. Anyagminőségben a lehető legtöbbet szeretném kihozni azért a pénzért, amit szánnék rá, ez pedig 40.000 Ft lenne, kártyafüggetlenül. Dual SIM előny lenne (de nem létkérdés). A többi paraméter nem fontos.

szerk.: Lumia 630-at javasolták eddig.

Kérem, akinek van javaslata, ne tartsa magában! :R
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#59733) Dave™ válasza Pala (#59732) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem is Lumia 630.

(#59734) Pala válasza Dave™ (#59733) üzenetére


Pala
veterán

:R:R

Nem is érdemes ilyen árkategóriában alternatívát nézni?

szerk.: egyvalamit még lehagytam! Nekem fontos lenne, hogy angol nyelven tudjam használni a telefont! (Ha hollandul is lehetne, az még jobb lenne!)Bár gondolom ez manapság már alap, hogy lehet nyelvet választani, de azért gondoltam még ideírom! :K

[ Szerkesztve ]

(#59735) cs.zs. válasza Pala (#59734) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
az 59728-as hozzászólásban is van egy link, 40 e Ft alatti-körüli, de egyébként tényleg nézz szét emag, edigital oldalakon, mert széles a skála, vagy menj be egy mm-ba, és nézd meg, tapizd meg, mert ami egyik embernek tetszik, az a másiknak nem, stb stb, és tényleg jobb az, he kinézel magadnak 1-2 telefont (ami tetszik) és meghallgatod róla a pro és kontrát

üdv
Cs Zs

...

(#59736) Dave™ válasza Pala (#59734) üzenetére


Dave™
nagyúr

Alternatíva van sok. Mivel semmi különlegeset nem szeretnél, csak egy megbízható minőségi telefont, ezért mondom én is a Lumia 630-at. A WP ráadásul első okostelefonnak is ideális, mert egyszerű használni, nem igényel semmi mókolást, stabil és gyors. Nyomkodd meg a media marktban ezt meg a hasonlókat, aztán gyere vissza, ha van kérdésed. Tud angolul és hollandul is :)

(#59737) nagybá


nagybá
senior tag

Nagyon köszönöm a választ, akkor nyugodtan választhatom a Xiaomit? (S1) Illetve melyik boltból rendelhetem?
A Sony Xperia L mennyire lenne jó választás? Ha pl nem játszanék.

(#59738) cs.zs. válasza nagybá (#59737) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az Xperia L fényévekkel van lemaradva a Redmi 1S mellett (mögött). Nem rossz az, csak a megjelenése óta történt egy s más.

...

(#59739) nagyzollee


nagyzollee
újonc

Sziasztok!

LG optimus F6 és Huawei Ascend G6 között vacillálok erősen. A telefont főként netezésre, filmnézésre és olvasásra használom. Lényeges szempont az akadásmentes működés és a normális üzemidő.
Jelenleg Telekomnál egy árban is vannak. Ezek alapján melyik lenne a jobb választás?

(#59741) cs.zs. válasza nagyzollee (#59739) üzenetére


cs.zs.
addikt

Netezésre, filmnézésre és olvasásra végy egy Wayteq Xtab 7X-et :)

...

(#59742) nagyzollee válasza cs.zs. (#59741) üzenetére


nagyzollee
újonc

Természetesen a telefonálás mellett:-)

(#59743) cs.zs. válasza nagyzollee (#59742) üzenetére


cs.zs.
addikt

2 db sim-et is fogad ... :)

...

(#59744) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

S3 LTE-mtől szolgáltató váltás miatt vagyok kénytelen megválni. Keresem az utódját:
Használtan venném 55-60e körül.
Ami fontos:

-Fényképezés
-GPS
-Zenehallgatás
-4-5", HD felbontás
-net, e-mail,
Játszani keveset játszom, inkább olvasok.

Androidban gondolkozom, WP nem nagyon izgat.

Előre is köszi.

(#59745) norbert1998 válasza Simtu (#59744) üzenetére


norbert1998
veterán

F idol s széria, sp

[ Szerkesztve ]

(#59746) Pala válasza Dave™ (#59736) üzenetére


Pala
veterán

Szia!

Végülis elmentem az MM-be, megnyomogattam (néhány másik telóval egyetemben), és meg is vettem kb. 15 perc filózás után (40k volt, végülis nem a dual SIM-es mellett döntöttem) Éppen most állítom be... szokatlan ez még nekem a puritán telefonjaim után, kicsit olyan érzésem van, mintha vettem volna mégegy notebookot, csak ez kisebb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59747) Keil Walker válasza nagybá (#59737) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Szerintem nyugodtan megveheted az 1s-t. Edigitalnál kapsz hozzá 1 év magyarországi garanciát. Én simán lecserélném rá az Xperia L-em :)

(#59748) nagybá válasza Keil Walker (#59747) üzenetére


nagybá
senior tag

Most akkor edigitaltól nyugodtan lehet venni?

(#59749) Dave™ válasza Pala (#59746) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gyakorlatilag az is egy kis számítógép. Szerintem jól döntöttél, ismerkedj vele, aztán ha kérdésed van gyere a windows phone topikba, segítünk :)

(#59750) Keil Walker válasza nagybá (#59748) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Igen, nyugodtan. Általánosságban írtam, hogy óvatosan az eladók tanácsaival. Minden boltra, szolgáltatóra értettem. Persze nem mindegyik akar rosszat rád sózni, de érdemes több helyen utánajárni a telefonoknak, nem csak az eladó szavának hinni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.