Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185501) floratm válasza Sungoo (#185500) üzenetére


floratm
senior tag

Mert infláció szinte mindenhol van, csak nem eu bajnok magyar mértékű

(#185502) User05


User05
tag

Szerintetek vannak olyan telefonok, amik kiemelkedően nagyok? Változó helyen vagyok sokszor és a legtöbb tartalmat a telefonon fogyasztom..
Vannak jobb telók mondjuk akár 6.67" felett? És úgy max 160-180 ezer forintig. (Tudom, a sima 6.67-ből van sok, és amúgy az sem rossz már, de hátha) :D
Nem csak feltétlen itthoni forgalmazásra gondolok, külföldi telefonok is szóba jöhetnek, tudom van sok márka ami ide nem jut el. Itthoniból a ZTE Axon 30-at néztem ami majdnem 7"

[ Szerkesztve ]

(#185503) ginola


ginola
addikt

- Árkategória. 210 e max
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül, újonnan, gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 2 év minimum , best-buy telefont keresek
- Mire használnád? teljesen átlagos használat , nem játszom, de a rendszer legyen pörgős és jó legyen a kamerája, valamint az akkuideje! (Nord 3 utóbbiban sajnos nem jó)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Nem
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6,4-6,8

(#185504) vence válasza Rush77 (#185482) üzenetére


vence
junior tag

Nőnek szerintem egyértelműen az edge 40 !

Abból vannak nagyon szép színek,
ha bejön a Viva Magenta, abból egy akciós csomagot kellene levadászni, ajándék bordeaux- TWS fülessel.
(Külön nem olcsón mérik, ha lenne vmi fiús színben, 1 percet nem gondolkoznék rajta!)

Nem mellesleg HW-ben is erősebb az A54 -től és még a proximity szenzort sem spórolták ki belőle + Qi töltés.
(Bocs Viktor!)

Talán pont erre írta 1 ex-samsungos (FE) után, h döbbenet a sebesség különbség a moto tiszta és karcsú rendszerének köszönhetően.

(#185505) Milka 78 válasza vence (#185504) üzenetére


Milka 78
nagyúr

S21-ről váltott :K

(#185506) cs.zs. válasza User05 (#185502) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az említett méret felett ott vannak még a sim-kártyás tabletek, határ a csillagos ég.
Egészen pontosan milyen méretet céloznál meg?

...

(#185507) sequator válasza Land (#185444) üzenetére


sequator
senior tag

A telefontartó gyártók szoktak kínálni utólagos kiegészítőket. Nekem Baseus tartóm van, ők biztosan kínálnak: https://baseusshop.hu/termek/baseus-magneses-pot-lap-autos-tartohoz/

sautia

sequator

(#185508) User05 válasza cs.zs. (#185506) üzenetére


User05
tag

Hát ahogy láttam ami értelmesebb telefon az a samsung SXX Ultra széria.. 6.8 körülieket néztem. Azok talán a legmagyobbak amik nem szétnyitósak

(#185509) Jim Tonic válasza vacs (#185463) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sajnos egy motoron nem a legjobb dologplusz kábelekkel operálni. A vezetéknélküli töltés pedig már adott.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#185510) Vtwo válasza floratm (#185501) üzenetére


Vtwo
senior tag

Meg a világbajnok 27% áfa is jót tesz az áraknak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#185511) vacs válasza Jim Tonic (#185509) üzenetére


vacs
veterán

9 évig motoroztam egy 650-es, 4 hengeres Suzukival , soha semmi bajom nem volt a töltő kábellel! :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#185512) cs.zs. válasza User05 (#185508) üzenetére


cs.zs.
addikt

Árukeresőn tudsz szűrni méret, ár, meg sok egyéb dolog alapján, én 180.000 alatt és 6,7-6,9" méretre húztam meg a határt, emelkedő ársorrendben ez jött ki.
Formáld kedvedre!

One+ Nord 3 5G 16/256 ?
Google Pixel 6 Pro ?

[ Szerkesztve ]

...

(#185513) Graphics válasza cs.zs. (#185512) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj, ebben a fizikai méret nincs benne, így batar telefonok is benne vannak.

Hiába kicsi a kijelző, ha körbe leszállópálya van...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#185514) cs.zs. válasza Graphics (#185513) üzenetére


cs.zs.
addikt

Részemről ez csak egy ötlet, hogyan keresgéljen.
(Kis kezem van, ez nem az én műfajom)
Valahol, valahogy el kell indulnia, ez jutott eszembe.
:R

[ Szerkesztve ]

...

(#185515) User05 válasza Graphics (#185513) üzenetére


User05
tag

Igen, sajna azt láttam, hogy sok nagy telefon van, de csak azért mert hatalmas a keret. A pixel 6 pro nem "lemaradott" már? Mármint sok panasz van üzemidőre leginkább. Megéri az àrát?

[ Szerkesztve ]

(#185516) vence válasza Jim Tonic (#185509) üzenetére


vence
junior tag

Ezzel csak az a probléma, h vezeték nélküli töltés, drága telókban van. Azokban drága és jobb kamerák is vannak stabilizálással (OIS), amiket kár szétrázatni. Elég érzékenyek hosszabb távon.

Szóval, ezzel a kör bezárul, motorra inkább igazi navigok valók, azok sok szempontból jobbak is, meg lehet nézni melyik, mennyit bír töltés nélkül. Megálláskor pedig lehet tölteni akár powerbankről is.

(#185517) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne hozzátok. Hosszabb távra érdemes még Samsung S21 FE-t venni? (3 év kb) Vagy inkább maradjak a Note 13 Pro-nál?!

(#185518) cs.zs. válasza User05 (#185515) üzenetére


cs.zs.
addikt

Viszonylag új, 6,7" pl ez,
Mobilarena itt írt róla

...

(#185519) Namelesske


Namelesske
addikt

Sziasztok,

Van egy ismerősöm aki hetek óta rágja a fülemet, hogy milyen telefont vegyen. Magenta szolgáltatónál keresgél kedvezménnyel. Most egy A52S-t használ, szerintetek mire lenne érdemes váltani? A55? S23? 13T? Megvan áldva a kamerával és a nagy akkumulátorral, de én mindig arra jutottam hogy Akku / Ár / Kamera közzül mindig csak kettőt lehet választani. :DDD Ha valakinek van jó tippje, ne tartsa magában. :R

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#185520) vence válasza Namelesske (#185519) üzenetére


vence
junior tag

A T-nél ebben a kategóriában - szerintem -
a Motorola edge 40 a legérdekesebb ...
és talán érdemes lenne megismerni egy bloat-nélküli Android rendszert is.
Adott hardveren sokkal gyorsabb így.
Elég népszerű teló, általában elégedettek vele és még a közelségérzékelőt sem spórolták ki belőle.
Az akksi kicsit kisebb, így egy könnyű készülék, cserében nagyon gyorsan tölt, vezeték néplkül is.
Gyorstöltő szintén a dobozban, ha jól tudom (ezt érdemes körbejárni).
És most egy órás kombót ad a tré, a szokott áron.

Olvassa át az edge 40 topikját itt, úgy biztos könnyű lesz dönteni.
Teszt is van róla itt, ha jól emlékszem,
angolul pedig kisezer.

Egyébként az A52s után nem gondolom, hogy másik samut érdemes lenne választani, lehet csalódás lenne, az egy nagyon népszerű modell, nincs is belőle ill. csili árakon.

(#185521) cs.zs. válasza vence (#185520) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem baj ha nem értek egyet, egy fórumban pont ez a lényeg, hogy mindenféle vélemények, tapasztalatok elhangozzanak.

Kamerás sorrendben mindig is első volt az iPhone, és második helyen vagy a Samsung állt, vagy egy LG, vagy egy megfizethetetlenül drága bármi egyéb (Sony, Honor, stb).
LG eltűnt, 2. helyre maradt a Samsung. Szerintem nem a Moto, és nem a Xiaomi.
A magánvéleményem az, hogy átlagtól gyengébb akkus Moto-t venni/ajánlani valakinek, akinek kamera és akku a lényeg - ez hiba lenne.

Jó nagy család vagyunk, sok telefonnal. Legszebb képeket az iPhone-ok csinálnak, aztán Samu A54, barátomnak Samu S10+ (döglött akkuval), a többiek meg kb "futottak még".
Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 12S, Redmi 9T, Samsung A10, LG K42, ..., jó sokáig lehetne sorolni.
Egyetértek abban, hogy A52S után keveset találna, ami érezhető előrelépés lenne.
Egy iPhone 13/14 PRO. Mennyiért is?

...

(#185522) Namelesske válasza vence (#185520) üzenetére


Namelesske
addikt

Családban már 3 moto teljesít, szóval én tudom milyen a jó stock Android, ha magamnak nézném lehet jó lenne, de a srác inkább csak a papíron erős dolgokat keresi, nem érdekli szoftver.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#185523) floratm válasza cs.zs. (#185521) üzenetére


floratm
senior tag

Úgy 3-5 évvel ezelőtt ez hozzászólás teljesen rendben lenne.

(#185524) vence válasza cs.zs. (#185521) üzenetére


vence
junior tag

Nem értelek!
Középkategóriás telók a téma ...
akkor, hogy jönnek ide a csúcs-készülékek fotó képességei?!

Ez egyébként is elég szubjektív dolog, hogy kinek milyen manipulált kép tetszik.
Épp tegnap néztem egy motorola topicban a kritikusok szépen a motós képeket választották egy "vak-teszt"-en.
Szóval ...!!!

Szerintem ez a dolog is túl van tolva, leginkább a tesztelőknek köszönhetően . . .
amikor az utolsó belépő tel. tesztje itt is tele van top only fogalmakkal ... nem kis szereptévesztés, elfogultság, vagy minek is nevezzem.

Kb. ez vonatkozik az akkura is !!!
Onnantól kezdve, hogy egy teló lazán hoz egy napot, nem mind1 a többi része ...?
Egyébként Edge 40 - 4000mAh, A52s - 4500mAh,
nem beszélve arról, hogy a fogasztás jelentősen függ a beállításoktól és a használattól.
Nem gondolnám, hogy samu telebloatolt, döcögős rendszere
sokkal jobb fogasztást produkálna ...
Egyébként a beépített technika a fogyasztás szempontjából is elég hasonló, csak a moto pörgősebb, a karcsú Androiddal nem kis élmény egy Samu után, többek között ilyen élménybeszámolók is vannak az Edge 40 topikjában ...
Szóval nem véletletül írtam, amit írtam és nem választani szeretnék senki helyett, csak tettem egy ésszerű javaslatot.

@ #185522 Namelesske
Papírom is jóval erősebb az Edge 40,
amire még csak rendesen rátesznek az említett dolgok.

Egyébként meg vissza lehet adni, ha annyira nem tetszik, vagy kell kicsit nyomkodni valahol!
A szoftver, más megoldások addig nem érdekelnek valakit, amíg nem szembesül egy más megoldás - esetleg kirívó - különbségével.
Ezért is érdemes kicsit szétnézni.

[ Szerkesztve ]

(#185525) titi12 válasza vence (#185524) üzenetére


titi12
tag

Elég megnézni a tesztekhez mellékelt képeket 1:1-ben…
(Különösen a 40+ Mpixeles képek döntő többsége olyan, mintha festve lenne.)

[ Szerkesztve ]

(#185526) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

Új telefont vásárolnék cégre ~200-250e Ft között.
Jelenleg egy Huawei P40-et nyüstölök már évek óta. Valójában semmi baja csak egyre bosszantóbb a google támogatás hiánya.
iOS-t abszolút nem szeretnék továbbá 6.5-7"-os telefont sem. Méretben maradnék a mostani ~6"-nál.
A felhasználás módja vegyes. Van, hogy csak nyomkodom, böngészgetés,........ de munkában is rendszeresen használom levelezésre / fotózásra felméréseken, építési területeken, akár tetőn csepegő esőben.

Jól gondolom, hogy ~205e Ft-ért legjobb választás az Samsung Galaxy S23 [link]?
S24 +60e Ft-ért ad valami extrát? Megéri a felárat?
Vagy van egyéb ajánlható telefon ebben az árkategóriában? Pl [Google pixel 8]

(#185527) Namelesske válasza vence (#185524) üzenetére


Namelesske
addikt

Sajnos én nem látom azt az előrelépést egy A52S 5G-hez képest a Moto Edge 40 személyében, a srácnak most járt le az előfizu, komolyabbra akar váltani, ez meg csak ugyanazt tudja kb. Ha monjduk A50 vagy A40-ről váltana azt mondanám minden további nélkül, de [link] ezt mérlegelve egy Xiaomi 13T saját ISP-vel Leica color profilokkal sokkal komolyabb gép picivel magasabb áron, még ha a szoftver retek is. Azt mindenki tudja miben jók ezek a középkategóriás telók. Esetleg ha valakinek van rossz tapasztalat azokat is szivesen olvasnám. Köszi előre is.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#185528) Milka 78 válasza vence (#185524) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Főleg, hogy 4400mAh a Moto :)

[ Szerkesztve ]

(#185529) Jamboo529 válasza Jim Tonic (#185509) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Ez nem lehet megoldás?

(#185530) PuffyDog


PuffyDog
junior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

- Árkategória. Maximum 100-120e Ft
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Árukeresőn néznék boltot vagy hardverapron keresnék bontatlant, garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel..? Néhány évre tervezem.
- Mire használnád? Nagyrészt böngészés, közösségi média.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android ami szóba jöhet.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Párom Reno 7-et nézte ki magának, az 6.43", szóval az vagy minimálisan kisebb lenne az ideális méret. Eddig Oneplus telefont használt, szóval Oppo, Realme vagy valami hasonló rendszerű telefon lenne a nyerő.

Köszönöm

=>> Robotporszívót vennék! K&H, Gránit számlanyitás 50e Ft bónuszért írj! <<=

(#185531) vence válasza Milka 78 (#185528) üzenetére


vence
junior tag

Jogos!
Korán volt még, elnéztem 1 négyest ...
és nem tűnt fel,
mivel mindig kis akksival emlegetik.
Sorry!

[ Szerkesztve ]

(#185532) desigo válasza Namelesske (#185527) üzenetére


desigo
senior tag

A52S-t én is szeretném cserélni heteken belül. A gyenge fotókon,videókon kívül nem volt vele semmi gondom az elmúlt két évben.
150 ezer Forintig ők vannak versenyben :
-Motorola Edge 40, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ , Xiaomi Poco F5

De hajszállal vezet a Xiaomi Poco X6 Pro :
erős proci, 12 GB RAM , 512 GB belső memória , Bluetooth v5.4 , infra, 67W töltés

(#185533) Viktor0610 válasza desigo (#185532) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az F5-öt venném.
Kamerában az a legjobb (vagy talán a Note 13 Pro+, erről nem találtam kameraképeket), teljesítményben szintén.

Xiaomi 13T

(#185534) Ájvé válasza vence (#185520) üzenetére


Ájvé
veterán

Van hozzá gyorstöltő.

cs.zs.
Nem tudom miért lenne kevés a 4400 mah, alapvetően megnézed a teszteket bőven átlag feletti üzemidőt ér el. Az említett Xiaomi 13T 5000-es akkuval kb ugyan annyit bír üzemidőben, mint az Edge 40. Az a gond hogy csak számokat néztek (akku mérete), a helyet hogy konkrét adatokat keresnétek, takarékos SoC van benne és jó az akku menedzsment benne. Motorola Edge 40 Neo 5000 mahs akkuval rosszabb üzemidőt produkál (nézd meg gsmarenan), főleg böngészés és videó téren ahol sokat számít a SoC (kijelző gyakorlatilag ugyan az bennük).
Kamera nehéz kérdés, de nem rossz benne az se. Iphonet hasonlítani közép kategóriás (felső-közép) Android telefonokhoz meg vicces, mint ahogy Samsung S széria is más kategória. A52s-nél egészen biztosan jobb a Moto Edge 40 kamerája.

(#185535) Milka 78 válasza desigo (#185532) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig anno pont azt emelték ki az A52s-ben, hogy kategórián belül kifejezetten erős volt kamerában...így eljárt az idő felette?

(#185536) Orgi válasza Milka 78 (#185535) üzenetére


Orgi
őstag

Sose volt az, de jobb híján mindenki a GSMArena összehasonlítóját nézegeti, ami szerintem inkább tévútra vezeti max az embert... Sokkal több értelme van pl itt a mobil fotós topicban nézni pár valódi képet, elég sokan posztolnak, vagy a saját topicában nézni.

(#185537) Milka 78 válasza Orgi (#185536) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A PH-s tesztben agyon volt ajnározva a stabi és az főkamera miatt.
Nekem zéró érzékem a témához azért a kérdés.

desigo : Mondjuk ez a P30 mindíg előjön a gotós témánál, de ha jól rémlik van egy Edge 40 tulaj a gcam-al használja a masinát és P30-ról váltott, írt is róla a topickban.

[ Szerkesztve ]

(#185538) desigo válasza Milka 78 (#185535) üzenetére


desigo
senior tag

Előtte a Huawei P30-asommal kétszer annyit fotóztam és tök jó képek,videók készültek.
Az 52s-t sokszor elő se veszem mert tudom,hogy vacak képek lesznek.

(#185539) vence válasza desigo (#185538) üzenetére


vence
junior tag

Akkor mit szerettek ennyire rajta?
A jó teszteket? :D
Alig kapható már és csili árakon! :Y

Akkor a Samu szoftver valahogy nem passzol a Snapi
SoC-hez fotós szempontból?!
Egyébként mennyire volt fluid a kezelése, ez állítólag egy jó vas?

----------------
Más ...........
Egyébként nem gondoltam volna, h az utóbbi években még volt márkás teló, csrélhető akkuval. :C

(#185540) desigo válasza vence (#185539) üzenetére


desigo
senior tag

Én azért vettem mert ár/érték arányban nagyon jó telefon volt két éve.
Gyors,bővíthető,nem melegszik,szép kijelző,jó akksi,jack
Biztos GCammal lehet variálni de nekem a fotózási képessége nem teszik.

(#185541) Erik-22


Erik-22
kezdő

Sziasztok!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128/6GB rendes garanciával 90 ezerért mstore-ból mennyire jó vétel? Sokan ajánlották itt az üzeneteket visszaolvasva, de most még olcsóbb lett. :)

(#185542) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Tervezem, hogy veszek új telefont, Samsung Galaxy S24 Ultra és iPhone 15 Pro Max között dilemmázom. Kérdésem lenne, hogy várhatóan a Samsung is lesz annyira stabil 3-4 év múlva, mint egy iPhone? Régebben volt Galaxy S7-em, az érezhetően lassabb és akadozósabb lett már 2-3 év után, ellenben az ismerősöm 4 éves iPhone 12-je máig vajsimán fut. Alapjában véve a Samsung rendszere jobban tetszik, de fontos a 4 éves stabilitás is.

(#185543) tibbike01 válasza Jakesz (#185542) üzenetére


tibbike01
őstag

A Samsung 7évig garantálja a frissítéseket, nekem az S10 mai napig flottul működik. Nem lesz baja. Mindkét telefon jó, azt vedd, amelyiknek a rendszere jobban tetszik.

(#185544) Graphics válasza Erik-22 (#185541) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itthon nagyjából 2 hónapja van használatban, gyors, remek üzemidővel. (8/256-ost vettük)

90-ert jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#185545) vacs válasza desigo (#185538) üzenetére


vacs
veterán

A P30 megjelenésekor csúcs kategória volt, az A52s viszont csak közép! Emiatt van a kamerás különbség!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#185546) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy Poco F2 Pro telefonom.
Kezd egyre gyakrabban szarakodni, és elgondolkodtam, ohgy veszek egy új telót.

Egyelőre takarékosan kell bánnom a krajcárral, szóval annyi az elvárás az új teló felé, hogy ne legyen lassabb a Poco-nál (SD865), tudjon NFC-t,és ha lehet, a kamerája se legyen túl gagyi.

Nem vagyo képben az újabb chipsetek képességeivel, ezért jön a kérdés, hogy:

Milyen árkategóriában találok ilyet?

Esetleg konkrét ajánlást is elfogadok. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#185547) Graphics válasza Bici (#185546) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Poco F5 pl. hasonló, de inkább erősebb teljesítményt nyújt.

Poco X6 Pro.
Ha markan kívül is érdekes lehet, akkor Moto vonalon is lehet nézelődni, de ott a Stock droidot kell szokni.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#185548) akos727 válasza Jakesz (#185542) üzenetére


akos727
senior tag

Tavaly nyaron csereltem le az s20 Ultramat. Az érezhetően fáradtabb akkun, semmilyen más ponton nem éreztem számottevő különbséget újkorához képest.

(#185549) Bici válasza Graphics (#185547) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Nothing Phone (2a) mennyire illik a képbe szerintetek?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#185550) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Valószínű le kell cserélnem a Samsung Galaxy S10-emet. Bár tökéletesen meg vagyok elégedve a sebességével, tudásával, sajnos a mikrofonja annyira rossz, hogy már nekem kellemetlen, annyira gyengén hallanak a vonal másik végén.

Az új telefonok ára nevetséges, így mindenképp az S10 egykori konkurenciáira lőnék, ugyanúgy a prémium szegmensből.
Fontos a jó kamera, legalább ilyen sebesség, akkuidő, és hogy végre tiszta legyen a beszédem a hívott félnél is.
Huawei P30 PRO jó lehet nekem? Esetleg egy S9 Plus mekkora visszalépés lenne?

Kizárólag androidosban gondolkodom.

Köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.