Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186601) rasotamas


rasotamas
veterán

Google Pixel (7A/7/8) telefont ti honnan vennétek?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#186602) vence válasza cs.zs. (#186596) üzenetére


vence
junior tag

Azért ez ettől kicsit bonyolultabb,
mert tovább jön valami, de azzal nem biztos, hogy előbbre vagy.
Szóval a frissítésekkel rontani is lehet.
Erről itt is többen írtak már.

Egyébként pedig már évek óta semmi sem indokolja, hogy évenkénti főverzióként adják el, az egyébként minimális változtatásokat.
Szóval, akad pár dolog, amivel megtévesztik az átlagembereket,
egyik ilyen a frissítés.
Szóval az a főverzió, amiről "le kell mondani" az már rég nem az a fontos vmi, ami valamikor volt.
Ez akkor lenne érdekes, amikor már nem mennének az app-ok, de addigra leginkább már kukák ezek a mostani okosok.
Kb. ennyi a dolog lényege.

Csak ugye az árral, nem nagyon tudják indokolni a döntésüket a Samsung stb. telót választók.

Azért, ha kell vmi, akkor ne halogasd, mert itt bármikor el is fogyhat egy típus, vagy szín!
Több akciósból már nincs is, mint írtam, ill. minimális a szín, memória stb. választék.

Esetleg a G84 vagy Edge 30 Neo lehet még érdekes, ha inkább AMO-kijelzőt szeretnél.

(#186603) Vtwo válasza rasotamas (#186601) üzenetére


Vtwo
senior tag

Alza.

(#186604) rasotamas válasza Vtwo (#186603) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi. De azokat használtnak írja. Miért?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#186605) dragon1993 válasza rasotamas (#186604) üzenetére


dragon1993
őstag

Visszaküldött vagy sokáig garanciáztatott darabok amik helyet időközben újat adtak a tulajnak. Alza-n elég vegyes, hogy mikor milyen pixel model érhető el.
Jelenleg nem is árulják őket.

(#186606) vence válasza rasotamas (#186601) üzenetére


vence
junior tag

Amazon EU site-okat kell nézni, esetleg eBay ...
de biztos vannak más lehetőségek is.
Használj valami EU-s árkeresőt!

Nem tudom a Gomibo árulja-e?
Ők ide is ingyen szállítanak ... amúgy 30 országba, ha nem is a legjobb árakon, de nagyon megbízható bolt.

(#186607) Vtwo válasza rasotamas (#186604) üzenetére


Vtwo
senior tag

Viszaküldött vagy kiállitott darab is van náluk.
Keresőbe jelőld ki hogy új.

(#186608) PpenoO válasza rasotamas (#186601) üzenetére


PpenoO
őstag

Amazon.it most 236e áfakülönbözettel és szállítási ktsgel a pixel 8. Shipped and sold by Amazon, azaz teljeskörű 2 éves garanciával.

(#186609) Barnahalo


Barnahalo
tag

Sziasztok! Szeretném kérni a segítségeteket "új" telefon ügyében. Hosszú lesz :B

- Árkategória: 250.000-350.000-360.000Ft
- Használt vagy új? *Lejjebb kifejtem.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával // Használtan az aprón
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú (min 5 év, ennyit a mostani telefonom (Xiaomi Mi 9T (64GB modell) is kibírt egy akksicserével))
- Mire használnád? Legtöbbet talán ügyintézésre és tartalomfogyasztásra használom a mobilom; fényképezni-videózni a lehetőségekhez képest legjobb minőségben szeretnék.
- Operációs rendszer: Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6.4'' a mostani (ennél kisebb semmiképpen), de a 6.7'' is tökéletes.

Hónapok óta gondolkodom, és figyelem a piacot. Azt tudom, hogy Xiaomit még egyszer nem szeretnék venni a MIUI idegesítő cache problémái, hirdetései, idegesítő törölhetetlen appjai, stb miatt (legalábbis nem a közeljövőben). A HyperOS pedig a rossz tapasztalatok miatt nem vonz.

A tárhellyel nem szeretnék spórolni, a mostaniból okulva, minimum 256, de inkább 512GB-ot szeretnék. Nagyon sok appot használok, emelett szeretnék emulátort is a mobilra, amit a mostanin hely hiányában kellett letörölnöm. (Ezért érzem azt, hogy a 256GB is kevés lehet...)

*A figyelmem leginkább felkeltő telefonok a Samsung S23 Ultra és a Google Pixel 8 Pro.
És akkor itt jön képbe a fentebbi kérdés, hogy használt vagy új?
Használtan lehet kapni S23 Ultrát aprón 290-320x ezer forintért (jó állapotban, gyártói garanciával), viszont a szürkeimportos boltokban pedig 360ezer forintért kapnék új S23 Ultrát... Vagy Pixel 8 Prót (amiből most nem igazán találni 512GB-os modellt...)
Hardverapróról még az S24 Ultrán is gondolkoztam, de kb. 440.000Ft az már nagyon zsebbenyúlós (esetenként található 400ezer alatt), de mellette szól a 7 év támogatás és sík kijelző, plusz 50mp 5* telefotó kamera is, amit az S23 Ultra nem tud felmutatni (leginkább a támogatást hiányolom).

Tehát: Apró? (használt / dobozos új) ; Szürkeimport? ; Rejoy? (óriási "gamble" lehet?) ; Márkabolt (legdrágább)?
Szeretnék minél többet kapni a pénzemért, ezért nem fogok 500.000Ft felett kiadni egy hivatalos SeStore vagy Alza S23 Ultrára, mikor máshol is hozzálehet jutni.
Ti mi mellett döntenétek?

Még van időm, kb. május végéig, június első hetéig, addig kellene ezt a döntést meghoznom.
Köszi ha elolvastad a kisregényem! :B

[ Szerkesztve ]

(#186610) matiasrex


matiasrex
csendes tag

Mivel előző posztomra nem találtam, választ. Másképp kérdezném. Egy Huawei p30 pro mennyire jó telefon jelenleg. Ára kb az lenne amit rá tudnék költeni.

(#186611) dragon1993 válasza Barnahalo (#186609) üzenetére


dragon1993
őstag

A szürke importos S23 Ultra esetén a magyar samsung nem javít, a mobilbolt meg ki tudja, hogy mit kezd a telefonnal, ezért tartják ilyen jól a szép állapotú hivatalos garanciásak.

Google Pixel 8 Pro le fognak hurrogni, de a garancia miatt küldened kell külföldre, fórumban írnak érdekes hibákat / térerő problémát bizonyos esetben, redditen melegedést és SOC-ban sokkal gyengébb mint egy S23U, engem nem győzött meg főleg, hogy 512GB 100%, hogy nem találsz normális ár / érték arányban.

Én vettem egy S24U-t, drága volt, feleselgesen erős számomra, de az S24 kicsi az S24+ ár érték arányban nem győzött meg, az S24U meg csak "szimplán" drága volt.

Próbálkozhatsz alkudozni hardver apron S23U-ra végülis van időd még.
Az 50mp 5* telefotó kamerában nem láttam a megváltást, pedig S23U-t is használtam egy ideig.

A 400 alatti S24U-t felejsd el, szolgáltatós / előfizetéses / részletes bármikor letílthatják telefon. (Én így szívtam meg az S23U-t, az a +-10% nem oszt nem szoroz 5 év távlatában)

[ Szerkesztve ]

(#186612) Vtwo válasza PpenoO (#186608) üzenetére


Vtwo
senior tag

A gariztatást hogy oldod meg ?
Van nàlunk szervíz ahol megoldható ?

(#186613) rasotamas válasza matiasrex (#186610) üzenetére


rasotamas
veterán

És hol akarsz újonnan venni lvek óta nem gyártott telefont? Márciusban volt 5 éves a típus és vagy 2 éve nem jött rá frissítés.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#186614) vacs válasza matiasrex (#186610) üzenetére


vacs
veterán

Egy 5 éves telefont én már tuti nem vennék!
Írd le mik az igények (oldal tetején a kérdéssor) és igyekszünk keresni neked valamit!
Egy jó kis Motorolát? :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#186615) vacs válasza Vtwo (#186612) üzenetére


vacs
veterán

A hivatalos Google Pixel szerviz Lengyelországban van!

(^)(>.<)(^)

(#186616) Vtwo válasza vacs (#186614) üzenetére


Vtwo
senior tag

:DDD

(#186617) Vtwo válasza vacs (#186615) üzenetére


Vtwo
senior tag

Hàt ez az...pont azért nem venném webshopból külföldről.
Az alzàhoz meg vissza lehet vinni és majd ők lejàtszák.

(#186618) Vtwo válasza matiasrex (#186610) üzenetére


Vtwo
senior tag

Nagyon kell akarni egy 5 éves telót támogatás nélkül. Amúgy mit tud az amit más nem napjainkban? Mert kameràban elhiszem, hogy penge, de na....

(#186619) Barnahalo válasza dragon1993 (#186611) üzenetére


Barnahalo
tag

Akkor szerintem ebből egy nagyon jó állapotú S23 Ultra lesz apróról hivatalos garival.
Jó lenne újonnan, de már ezzel a kiadással is feszegetem a lélektani határaimat. :)
edit.: Tárhely kérdéssel ti hogy álltok?

[ Szerkesztve ]

(#186620) PpenoO válasza Vtwo (#186612) üzenetére


PpenoO
őstag

Mivel nincs hivatalos szerviz itthon, így 2 évig visszaküldheted a készüléket és a postaköltséggel együtt visszakapod a telefon vétárát mindenféle bevizsgálás és várakozás nélkül :K

Nem egy telefont küldtem már vissza, a lényeg, hogy ne legyen itthoni hivatalos szervíz.

Most tessék heherészni :P

[ Szerkesztve ]

(#186621) Vtwo válasza PpenoO (#186620) üzenetére


Vtwo
senior tag

A hehe vacs kollegának ment egy másik hozzászólàshoz ;)
Én azért jobb szeretem az itthoni fizikai boltokat.

[ Szerkesztve ]

(#186622) PpenoO válasza Vtwo (#186621) üzenetére


PpenoO
őstag

Igen, benéztem. Azt hittem a lengyeles kommentjére vonatkozott a hehe, bocsi.

Alzánál is szoktam vásárolni, 3 hétig nem nagyon szokott történni semmi gariztatásnál. Addigra már az új telefon rég megérkezik az amazonról :).

Motorolákat :B is onnan rendeltem mind ameddig el nem kezdték forgalmazni itthon.

[ Szerkesztve ]

(#186623) dragon1993 válasza PpenoO (#186622) üzenetére


dragon1993
őstag

Nálam a 0-30000Ft kategóriában beteszed személyesen a dobozba a terméket, mire 15 perc alatt hazasétálok jön az sms, hogy visszautalják. Egy fülhallgató volt amin viszont 29 napot ültek. Amazonról és is megmerném venni, viszont a céges készülék támogatáshoz magyar számla kell.

(#186624) floratm válasza Vtwo (#186599) üzenetére


floratm
senior tag

"nem tartom sokkal-sokkal jobb telefonnak"

Igen, ez elég szubjektiv hogy ki mit tart jobbnak. De ugye a számokkal nem vitázol hogy a fő meghatározó értékekben a motorola nyujt többet? Ott ahol a több egyértelműen jobbat is jelent.
Vagy hogy érvelnél valakinek amelett hogy vegye azt amivel kevesebbet kap, drágábban?

(#186625) Vtwo válasza floratm (#186624) üzenetére


Vtwo
senior tag

Kinek mi.
Ahogy azt már pl. Bog is kifejtette, manapság a szoftveres támogatás legalább annyira fontos mint a hardver maga.
4év fő verzió és 5év biztonsági frissítés szerintem bőven több a moto által nyújtottnál.
Vagy hogy érvelnél valakinek amellett hogy vegye azt amivel sokkal kevesebbet kap ? ;)

(#186626) totron


totron
addikt

A fém hátlap teljesen kihalt?

(#186627) vacs válasza floratm (#186624) üzenetére


vacs
veterán

Érvelj a biztonsági frissítésekkel!
Manapság már millió módszerrel próbálják ellopni a pénzünket!
De pl a Samsung 5 évig frissít, ami ad egy kis biztonság érzetet, bár a buta felhasználótól semmi sem véd!

(^)(>.<)(^)

(#186628) gejala válasza totron (#186585) üzenetére


gejala
őstag

Nagyon különbözik az egyes telefonoknál, hogy mennyire vibrál és sajnos kevés helyen tesztelik a PWM-et (Androidcentral pl). Amik jók, azok a Nothing telefonok (megerősíthetem, saját 2a-m is kellemes, 49% fényerőn a legjobb), újabb Moto Edge-k vagy a Xiaomi 13. Samsungok pont nagyon rosszak vibrálásban.

[ Szerkesztve ]

(#186629) cs.zs. válasza gejala (#186628) üzenetére


cs.zs.
addikt

(rossz azoknak, akik erre érzékenyek. Mert ugyebár ezt nem mindenki veszi észre)

...itt kérem mindenki!

(#186630) gejala válasza cs.zs. (#186629) üzenetére


gejala
őstag

Én se szeretem az alacsony PWM-et, de sajnos minden OLED vibrál valamennyire és LCD már csak a belépő szinten van. Ráadásul ugye különböző dolgokra érzékenyek az egyes emberek, nem lehet egy tuti jó megoldást mondani. De a lent említett telefonok vibrálása max azokat zavarja, akik extrém módon érzékenyek rá.

Nothingnál ráadásul kétféle moduláció is van, 1-49% (2160 PWM) és 50-100% (DC-like dimming) fényerő tartományban. Lehet választani, kinek melyik jobb. Plusz a Phone 2 és a 2a kicsit különbözik is a modulációban.

[ Szerkesztve ]

(#186631) floratm válasza Vtwo (#186625) üzenetére


floratm
senior tag

Én azt mondanám neki hogy pl válassza a 256 mb ramot a 128mb helyett, a gyorsabb processzort a lassabb helyett-olcsóbban.

Szoftveres támogatás? Az tényleg jo az 5 év de csak a legalább középkategoriás telefonok esetében, az itt szobakerült samsung A sorozat viszont egyenesen aljasság a gyártó részéröl. Ezek még uj korukban sem a sebességükröl ismertek, szinte ki van centizve mi az a minimum amin még müködőképes a rendszer, és nem veszi figyelembe mi lesz 4-5 éves távlatban.

A minap is idetévedt valaki hogy a gyerekei 5 éves A sorozatu samsungja "használhatatlan".

Hogy érvelnél valakinek az 5 éves szoftverfrissités hasznossága mellett ha addigra hardveresen teljesen alkalmatlan lesz, főleg teleszorva One Ui-s szeméttel?

(#186632) Ájvé válasza floratm (#186631) üzenetére


Ájvé
veterán

256 MB és 128 MB RAM? Valamit összekevertél egy kicsit. Ennél egy okosórában is több RAM van már. Esetleg ROM de az is GB mértékben.

(#186633) matiasrex válasza rasotamas (#186613) üzenetére


matiasrex
csendes tag

eMAG?

(#186634) floratm válasza Ájvé (#186632) üzenetére


floratm
senior tag

Igen természetesen ROM
és 8GB RAM vs 6GB

(#186635) matiasrex válasza vacs (#186614) üzenetére


matiasrex
csendes tag

Szia, Korábban már asszem tegnap leírtam mik az igények.
- Árkategória: kb130 000ig
- Használt vagy új? újat szeretnék, használtban nem igazán bízok
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával (Fontos lenne a gari, mert az előzőn nem volt, meg is szívtam rendesen. )Ha akad tipp, ahol részletre vagy hitelre tudok venni, azt megköszönném. Netfone előfizetésem van.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú (min 5 év) ennyit a mostani telefonom (Xiaomi x3 pro nem bírt ki.
- Mire használnád? 2 játékkal játszok jelenleg Marvel Future Fight, Marvel Strike Force, Szeretném a kisfiamat fényképen és videón minnél többet megörökíteni.( Nem vagyok profi, de azért szép képeket szeretnék.) Sok appot használok (ügyitézés, vásárlás, tanulás stb )-
Operációs rendszer: Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6.4''-6.7'' tökéletes
Strapabíró, jó aksival rendelkezzen.
Samsung nem igazán tetszik valamiért, Igazi okot nem tudok rá. :) Öreg vagyok lehet azért. De ha sok ajánlatot kapnék rá, megfontolnám. Huaweiem volt már, és egy LG-m is. Azok stabilak voltak. a mostani Xaomi-val sajnos befürödtem alaposan. Ráadásul szülinapra kaptam, és azóta is hallgatom hogy hát drága volt meg ilyenek :)

(#186636) gejala válasza matiasrex (#186635) üzenetére


gejala
őstag

Neked is jó lehet a Nothing Phone 2a 8/128 gigás változatban, az pont 130k. GPU-ban nem túl erős, nem tudom, hogy a megnevezett játékok milyen hardvert kívánnak. Egyébként ár-érték bajnok ennyiért.
A17-et megkapja majd +1 év biztonságit. Képernyőideje nagyon jó és gyors a rendszere (stock-közeli droid saját letisztult skinnel).
Kamera hardverben jó, szoftveres dolgok miatt kevésbé jó képeket csinál, mint lehetne, de folyamatosan jönnek a frissítések (gyorsabban, mint más gyártóknál).

[ Szerkesztve ]

(#186637) brugo


brugo
aktív tag

Melyik az a legolcsobb Samsung amire adnak 5- ev frisitest ?

(#186638) cs.zs. válasza brugo (#186637) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia, (és üdv mindenkinek)
ez egy 2021-es cikk,
ez meg egy friss.
Nem vészesen szar a helyzet.

...itt kérem mindenki!

(#186639) brugo válasza cs.zs. (#186638) üzenetére


brugo
aktív tag

:R

(#186640) cs.zs. válasza floratm (#186631) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én más oldalról nézem. Nem kell mindenkinek erőgép, de fizikailag tartós konstrukció igen. Én inkább ebben látom a hibát. Saját tapasztalat, itt a családban, hogy 2 év használat után elromlott az USB-C aljzat a Sony XA1 telefonunkban, nem javíttattuk meg, itt van a fiókban, jobbra-balra mozgatva még feltölthető, tökéletesen működik. A keskeny formája miatt erősen hajlok rá hogy megcsináltatom - bár azon biztosan nem bankolnék.

Ugyanez történt 2 hónapja a 3 éves Redmi Note 10 Pro-val, elkezdett rosszul érintkezni az USB. Megcsináltattuk, folyamatos használatban van.
Most pedig 2 napja megint ugyanez a halál jött el a 2,5 éves Redmi 9T-vel. Meg lesz csinálva.
Szóval 5 év aktív használattal kb bármi/minden is elromolhat.

...itt kérem mindenki!

(#186641) gejala válasza cs.zs. (#186638) üzenetére


gejala
őstag

Itt a kérdés az, hogy ezek vajon milyen sebességet fognak produkálni mondjuk 3 év OneUI frissítés után. A tapasztalat alapján sok jóra nem lehet számítani.

Nekem van egy céges A13 és már most katasztrófa, pedig csak telefonálásra meg emailre lehet használni. :W

(#186642) cs.zs. válasza gejala (#186641) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekem 2020 augusztusi A10 a cégesem, 2/32 memóriával,
-hívások
-messenger
-böngészés
Talán úgy tudnám jellemezni, hogy "érthetetlen, bosszantó lassúság"

A 4/64-es Redmi 9T-m viszont 2,5 évesen (2021 szept) teljesen korrekt, nekem semmi bajom vele.
A hasonló korú (2021-es?) 6/128-as Redmi Note 10 Pro is teljesen élhető sebességgel működik.

8/128, 8/256 telefonok is élni fognak még 3 évesen, de a vas tartóssáról majd csak 3 év múlva fogunk tudni nyilatkozni.

...itt kérem mindenki!

(#186643) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

A telekomnál van a Honor 90 egy "ajándék" tablettel.
Ez megérős?
256 gigás 170 listaáron, árukeresőn 140 normális helyen
512 gigás 195 listaáron, árukeresőn 160 normális helyen

A tablet önmagában kb 60. Még a hűséggel lejönne minimum 44.
Jó telefon? Jó az a tablet amúgy, vagy tényleg az a ha ajándékba adják akkor ok, de amúgy nem kéne kategória? Mi most a best buy telefon?

Néztem hogy van Honor Magic 6 Pro is, 550 listaárból lejön még valami 110 ezer most.

Persze nem egy kategória a kettő.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#186644) sunny1


sunny1
csendes tag

Telóvásárlásban kérem a segítségeteket.
Ár: max. 70e
Új,független garanciás nem szolgáltatótól.
Android
Hosszú távra tervezek vele min.2évre
Használat: Csak internet és filmnézés
Fotós képesség nem lényeges.
Moto-ból a G23 és G72-t nézegetem.
Tényleg csak alap dolgokra szeretném használni,de azt 2évig biztos.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#186645) cs.zs. válasza sunny1 (#186644) üzenetére


cs.zs.
addikt

(Telekomnál és Yettelnél is független, Dual-Sim készülékeket kapsz, bizonyos (Xiaomi, Motorola) készülékeket pedig épp a Yetteltől kapod meg legolcsóbban)
A Yettel lakossági árlista jobbról második oszlopát (feltöltős konstrukció) mindig kötelező átnyálazni bármilyen vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

...itt kérem mindenki!

(#186646) vence válasza cs.zs. (#186638) üzenetére


vence
junior tag

És mit ér az 5 év frissítés, amikor az ilyen Samsungok
4 GB memóriával már újként sem nagyon használhatóak (annyi kell a túlzsúfolt rendszernek.
Több memóriával meg egyáltalán nem versenyképes az árazásuk.
Persze egyes piacokon már leszállóban vannak rendesen.

Szóval adott pénzért mindig kompromisszum, csak könnyen jön részletre stb. meg ez a megszokott még a billentyűs időkből.
Igaz az igényesebbek már akkor se Samu-t vettek.

(#186647) vence válasza gejala (#186636) üzenetére


vence
junior tag

Ha nem nézel árakat, akkor lehet bajnok a Nothing. :)

De piaci alapokon nem igazán, az utóbbi időben az Edge 40
8+256 GB memóriával, szinte mindig olcsóbb volt
(legjobb ára úgy 105k körül volt - eMAG-nál).
és nem kevés dologban még jobb is.

Az Edge 30 -cal lenne nagyjából pariban, csak azon van pl. használható! macro-felvételi lehetőség is.
Aminek a hiánya egyre több embernél kizáró ok.

Csak az meg a 100 alatti árával kb. tönkre veri, ezt az állítólagos bajnokot.
Ja, szintén 256 GB tárolóval, ami azért nem mind1, nem bővíthető készülékeknél.

(#186648) vence válasza sunny1 (#186644) üzenetére


vence
junior tag

A Moto G54 5G (8-256 GB, nem Power verzió)
is belefér a keretedbe.

És ez azért érdekesebb az említetteknél, hacsak nem feltétlen AMO kijelzőset szeretnél.

(#186649) cs.zs. válasza vence (#186648) üzenetére


cs.zs.
addikt

pl egy EDGE 40 NEO miben más, jobb/rosszabb, mint a nem-neo ?
A többi neo / nem-neo-nál is ugyanaz a különbség ?

...itt kérem mindenki!

(#186650) gejala válasza vence (#186647) üzenetére


gejala
őstag

Edge-nél a hajlított kijelző a kizáró ok sok embernél (nálam is - jól néz ki, csak használni ne kelljen).
Egyébként meg a 2a szoftveres támogatása sokkal jobb (hosszabb és gyorsabb), jobb az üzemideje és villámgyors a rendszere. A kamerája is jobb, mert az Edge 40 szoftveres feldolgozása elrontja az egészet, hiába van makró is hozzá.

És persze a 12/256 változat éri meg igazán 150-ért, nekem is az van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.