Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150951) nyisziati válasza formica (#150950) üzenetére


nyisziati
veterán

Sajnos ezzel nemigen foglalkoznak a tesztek.
Én egyesével szoktam a kiszemelt készülékeket megnézni a kimovil.com-on.
Az adott készülék adatlapján legörgetek a "SAR" sorig (az "others" előtt van), és ezt csekkolom. 1,5 w/kg (on body) már elég jó elnyelt energiának számít.
Pl. Redmi Note 8 pro ilyen. Összehasonlítva a Redmi Note 8T-vel kb. 10-15 %-kal erősebb.
Valószínűleg az MTK SOC miatt.

Kigyűjtöttem pár erősebb MTK-s telót, de sajnos a többségüknek nincs hivatalos mért eredménye, illetve javarészük nem kapható itthon.

(#150952) Csókolom válasza formica (#150950) üzenetére


Csókolom
tag

Nezzetek meg, hogy milyen szolgaltatotok van. 2 sim-kartyas telefonokban ez gyönyörüen latszik -felteve ha ket különbözö szolgaltato sim kartaja van a telefonban: az egyik szolgaltato teresössege pl. munkahelyen nulla (O2) a masike 3-4 (Vodafone) ugyanabban a telefonban

(#150953) mufi válasza nyisziati (#150947) üzenetére


mufi
senior tag

Hy, köszi a gyors választ, igen, teljesen mindegy a márka csak vigye az appot...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#150954) formica válasza mufi (#150953) üzenetére


formica
csendes újonc

Köszi, mondjuk ez nem jutott az eszembe, és magyarázhatja a különbségeket, de a szolgáltató sajnos kötött (flottás), bár más szolgáltatóhoz való csatlakozás is felmerülhet dual kártyás telefonnal.

Köszi

(#150955) Sgr_A válasza formica (#150950) üzenetére


Sgr_A
addikt

a samsungé elég rossz xiaomi egy fokkal jobb idáig a huawei meg az iPhone vált be
nekem is a melóhelyen elég kaka a voda térereje a samsung rendszeresen eldobálta a xiaomi val is volt hasonló de jobb volt mint a samsung ami bevált az a huavei meg az iPhone 2 vonal mindig van és stabil a mobil net is

(#150956) Dhampir válasza formica (#150950) üzenetére


Dhampir
félisten

Megoldás lehet még egy GSM repeater, mobiljel erősítő beszerzése.

(#150957) formica válasza nyisziati (#150951) üzenetére


formica
csendes újonc

Köszi átnézem, ez is egy jó kiindulási pont!

(#150958) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok.Akinek van Samsung Galaxy A51-es telefonja, azoktól kérdezném. Ha rácsatlakoztatom a telefont számítógépre, miért csak a belső memóriáját látja a telefonnak? Az SD kártyát miért nem?

(#150959) Ferike81 válasza nyisziati (#150948) üzenetére


Ferike81
senior tag

:R
Köszi, utánanézek.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#150960) formica válasza Dhampir (#150956) üzenetére


formica
csendes újonc

Ezt már próbálták, de nem vezetett sikerre, bár eléggé hevenyészett kiépítés lett, erre neked van valami linked, mivel érdemes próbálkozni?

(#150961) meili


meili
tag

Sziasztok!

Feleségemnek keresek baba mellé telefont, hogy ez mit is jelent pontosan, lejjebb részletezem:
- Árkategória. 60 - 70.000 Ft
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül, újonnan, gyártói garanciával
- Időtáv: 2-3 év
- Mire használnád? Normál használat internettel, stb. Fontos lenne a jó minőségű fénykép és videó készítése, továbbá az internet megosztás (Saját Xiaomi Redmi Note 5-ömön nem működik valamiért, elméletileg gyári bug, feleségemét kell használni erre.)
- Operációs rendszer: Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5,5 - 6 col, jó lenne, ha minél nagyobb lenne a kijelző/előlap arány, tetszenek a kávamentes, belógó szenzorszigetes megoldások.

Egyéb: A baba mellé telefon egyrészről azt jelenti, hogy lehessen vele gyorsan és jó minőségű fényképeket és videókat készíteni, továbbá nem elhanyagolható szempont, hogy a 10 hónapos lányunk egyik kedvenc elfoglaltsága, hogy ha valahol meglátja a telefonunkat, odamászik és többször földhöz vágja, mert az érdekes. Tehát bírja a strapát.

Míg én magamnak mindig ár-érték arányban kiemelkedő telefonokat vásároltam inkább, feleségem nem rajong a kínai márkákért (Xiaomi, Huawei, stb.), általában Samsung telefonokat szokott használni. Nem tudok mit csinálni, érzelmi döntés a részéről.

Opcióként felmerült a Samsung Galaxy A40, 60.000 Ft környékén, mert műanyag a borítása és GorillaGlass-os a kijelzője. Ez mennyire jó ár-érték arányú? Van jobb, ami a fenti paramétereket teljesíti?
(Redmi Note 7 gondolom, jobb lenne, de hát kínai, plusz annak ha jól tudom, a borítása is üveg és gondolom a kijelzője sem olyan strapabíró.)

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#150962) nyisziati válasza meili (#150961) üzenetére


nyisziati
veterán

Teljesen jó az A40, de azért tokot+üveget javasolnék rá.
Egy berepedt amoled cseréje felér a készülék árával.

(#150963) Sungoo válasza adrian94 (#150958) üzenetére


Sungoo
addikt

(#150964) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Unokaöcsémnek szeretnék venni mobilt. Melyik telefon a legolcsóbb amin elfut a fortnite? Más paraméter nem lényeges. Fontos hogy ne használt legyen, csak új telefon jöhet szóba.

Köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#150965) Sgr_A válasza tajati (#150964) üzenetére


Sgr_A
addikt

Redmi note 8t alá nem mennék
Bár valószínűleg a redmi 8-on is elfutna

(#150966) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek milyen telefont lenne érdemes venni 100e-ft-ért? Legfőképpen film, youtube, zene, e-mail, office lenne. Játék em. Ja, és legalább 6". Nézegettem sokfélét, de nem tudok dönteni, azért is kérdezem meg itt, hátha valaki ntud valami jó, megbízható készüléket ajánlani.

(#150967) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Az edigibe most lett a honor 20 százezer

[ Szerkesztve ]

(#150968) tajati válasza Sgr_A (#150965) üzenetére


tajati
aktív tag

Köszi!

Megnéztem a Note 8t-ről egy tech2 tesztet YouTube-on. Azt említették nem támogatott.
a fortnite :F Esetleg külön, nem a Google Play-en keresztül kellene feltelepíteni?

(#150969) xhege válasza Sgr_A (#150967) üzenetére


xhege
addikt

Emag, Média Markt, Euronics. Mindenhol ennyi :)

(#150970) TunerJoe válasza tajati (#150964) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Meizu X8.

instagram.com/albert__gyorgy

(#150971) Dhampir válasza formica (#150960) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak annyi ötletem van, hogy antennaszerelő szakembert lenne érdemes megkérdezni.

(#150972) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Valami tepsit szeretnék, nem baj, ha nem a legextrább a kijelző, hosszú aksi idővel és legyen még támogatott. 3 évre terveznék vele, max 70 Eft

(#150973) Ájvé válasza IOX (#150972) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 8T

(#150974) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Olyan 80.000 ért mit ajánlanátok androidba akar használtba aminek szép a kijelzője és tényleg szép fotókat videókat csinál, még zoomolva is? P30 liteot szerettem volna sokáig vagy P Smartot, A80, A51-eket nézegettem.Allways on is jó lenne ha van bár nem muszáj, meg értesítési led se lenne rossz.

(#150975) fecaga21


fecaga21
aktív tag

bár az a51 elég szögletes így az annyira nem vonz. Valami olyan kellene aminek szép ívelt szélei vannak.

(#150976) Norbi. válasza fecaga21 (#150975) üzenetére


Norbi.
őstag

P20 Pro, vagy Mi 9 használtan, esetleg S9 Plus.
Újonnan Redmi Note 8 Pro, vagy talán kijön Mi 9 Lite is.

(#150977) Jazz


Jazz
veterán

1. Lehet olyan teleót kapni mint a Mi 10 Pro, csak nem ívelt kijelzővel?
2. Vagy ez a hajlított kijelző már ilyen kötelező kellék lett, és tegyek le a lapos kijelzőről?
3. Az Android még mindig produkálja az újabb telefonoknál is azt a filekezelési "jelenséget", hogy pl. egy kép file-t mozgatva a telefonon máshova, felülírja mindig a file készítési dátumát?
Köszi!

free your mind

(#150978) fecaga21 válasza Norbi. (#150976) üzenetére


fecaga21
aktív tag

S9 már nem mai teló, Mi 9-et nézegettem én is, egyébként a sima P30?

(#150979) monti0222w válasza Jazz (#150977) üzenetére


monti0222w
addikt

Realme X50.

(#150980) xhege válasza Jazz (#150977) üzenetére


xhege
addikt

Mit jelent az, hogy olyan telót, mint a Mi 10 Pro? Ha csak arra érted, hogy felső kategóriás, akkor pl OnePlus 7T.

(#150981) Norbi. válasza fecaga21 (#150978) üzenetére


Norbi.
őstag

Az is jò lehet, csak a normális pèldányok inkább 100 körül mennek. Ha belefèr, jò választás.

(#150982) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Valami tepsit szeretnék, nem baj, ha nem a legextrább a kijelző, értesítő led, hosszú aksi idővel és legyen még támogatott. 3 évre terveznék vele, max 70 Eft

(#150983) Winnie The P válasza IOX (#150982) üzenetére


Winnie The P
őstag

Olvass már vissza egy kicsit, már egyszer válaszoltak.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#150985) IOX


IOX
tag

Winnie The P&Zsolt_72 abban van értesítő LED?

(#150986) TunerJoe válasza IOX (#150985) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Nincs. Ha mindenképp kell, akkor inkább a sima Redmi Note 8-at válaszd, ott viszont le kell mondani az NFC-ről.

instagram.com/albert__gyorgy

(#150987) Jazz válasza xhege (#150980) üzenetére


Jazz
veterán

Azt hogy tulajdonságaiban hasonló. thx for all.

És erre?
"3. Az Android még mindig produkálja az újabb telefonoknál is azt a filekezelési "jelenséget", hogy pl. egy kép file-t mozgatva a telefonon máshova, felülírja mindig a file készítési dátumát?"

free your mind

(#150988) xhege válasza Jazz (#150987) üzenetére


xhege
addikt

A P30 Pron én a piktures alkalmazást használom. Azon keresztül egyik mappából áttéve a képeket egy másik mappába a készítési dátum nem változott meg.

(#150989) IOX válasza TunerJoe (#150986) üzenetére


IOX
tag

Köszönöm. Mit tapasztalok 3 gb os és 4 gb os között különbségként?

(#150990) Norbi. válasza IOX (#150989) üzenetére


Norbi.
őstag

Érezhető a különbség. Főleg, hogy nem sokkal drágább a 4/64, mindenképp azt válaszd.

(#150991) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Szerintetek melyik telefonok szépek?Úgy értve hogy nem túl szögletesek mint az A51, hanem szép íves szélűek?Xiaomiknak amúgy milyen a garanciáztatása?

(#150992) TunerJoe válasza fecaga21 (#150991) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Szerintem pont a szögletes telefonok a legszebbek :P A másik kérdésre a válaszom, hogy ha hivatalos helyről veszed akkor nem kell tőle félni.

instagram.com/albert__gyorgy

(#150993) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok,

új készüléket szeretnék magamnak, nagyon max 85-90 ezerig, de nem gond ha jóval olcsóbb.:)

Fontos hogy két kártyás legyen, Voda miatt a B20 is.
Legyen NFC, illetve valami megoldás az értesítésre: értesítési LED, AOD vagy valami nem gyári megoldás. (azért írom, mert mostanában ez több telefonnál hiányzik gyárilag)
Használat: levelezés, böngészés, IM, navigáció, doksik olvasása, mobilbank, NFC fizetés, néha családi fényképezés, videózás. Játék max logikai, semmi komoly grafikus.
Valahogy a stock Android jobban vonz, de nem feltétel.
128 GB tárhely jó lenne, ha nincs dedikált sd kártyahely, akkor mindenképpen.

Amiket eddig nézegette:
Samsung A40/50/51
Huawei P30 lite
Redmi note 8 pro 128 GB
Xiaomi Mi 9 Lite 128 GB
Illetve nézegettem az UMIDIGI készülékeket
Power 3
[link]
F2
[link]

(#150994) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Kicsit off, ezért elnézést kérek érte.
Nagyon nagyon mérges vagyok...Múlt héten kedden megrendeltem asszonynak az UPC webshopban egy Samsung Galaxy A71 telefont, 6/128-ast, gyöngyház/ezüst hátlaposat, gyárilag független, csak készülék, semmi kártya vagy előfizetés hozzá rendelve. Fogadták a rendelést, de jelezték rögtön a válsz email-ben, hogy pár napot késik majd az értékesítés, de fogadták a rendelésemet. Volt raktáron! 24 havi részletre szerettem volna venni (UPC-s ügyfél vagyok huszon éve már). 9000 Ft előleg és 24x4990 Ft/hó díjjal, független készülék és nincs semmi kártya hozzá csak maga a készülék, plusz természetesen a 2 év gari. Szerdán kapom az email-t, hogy van egy kis változás, mert már csak vodafon van, az eredeti megrendelés szerint már nem tudják adni a készüléket.
Helyette megvehetem most vodafon tarifacsomaggal, a legolcsóbb is ennyi lenne[kép] :W
Így sajnos felejtős lett. :O

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#150995) fecaga21 válasza TunerJoe (#150992) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Jó mondjuk ez relatív, kinek mi a szép, de a szögletesek olyan unalmas, mind egyformák szerintem, semmi stílus nincs benne, csak egy darab tégla kb :) de hát kinek a pap kinek a paplan :D

(#150996) TunerJoe válasza HENE (#150993) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Mi 9 Lite.

instagram.com/albert__gyorgy

(#150997) bargeszt


bargeszt
tag

Hello!
Segítséget kérnék telefon vásárláshoz.
Az árkategória az maximum 65 ezer
Mindenképpen újat szeretnék és kártyafüggetlent
Hosszú távra gondolkodom, két-három év
telefonálásra használnám, zenehallgatásra, fontos a bluetooth mert több eszközöm is csatlakoztatnám, internet, fotózás, stb, kb ilyen sorrendben.
A fiamnak egy redmi 7 es telefonja van, én a note7 vagy note8t között vacilálok, de ha van értelmes alternatíva ebben az árkategóriában akkor szívesen fogadok javaslatokat.
Köszi!

(#150998) Norbi. válasza bargeszt (#150997) üzenetére


Norbi.
őstag

Note 8T. Nem lesz tőle jobb.

(#150999) bargeszt válasza Norbi. (#150998) üzenetére


bargeszt
tag

Köszi a gyors választ! A két telefonban található bluetooth között (4.2-5) mennyire érezhető a különbség a napi használat közben? A note 7-ben nem erősebb a proc? Vagy az újabb mindig jobb alapon a 8T a győztes?

(#151000) Norbi. válasza bargeszt (#150999) üzenetére


Norbi.
őstag

Hát, ha olyan fülesed van, akkor talán kijön, hogy kisebb a csúszás, azon kívűl nem nagyon.

Minimális a kèt proci közt a különbsèg, kb. semennyit nem èrzel meg, viszont a 8T masszívabb, van NFC ès árban sem nagy a különbsèg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.